daarom! Unieke kollektie KATOENEN STOFFEN voor 6r Dam NETTORAMA Waarom koopt u alles bij Nettorama? Omdat je, alles bij elkaar, een stuk voordeliger uit bent, van Geestelijk leven 2,45 L89 1,59 0,59 1,15 0,67 0.89 0,59 2,95 0,99 0,79 2,50 1,98 0,89 3J5J VAN DAM GEEFT'M VAN KATOEN! iDe Stoffenzaaki Nota met alternatief tracé Schiphollijn VASTE LAGE PRIJZEN I Vlidoinsebtenspray Son Maid rozijntjes Gala koffie E& Jus d'orange ra Hero vlavulling divgr^@ Happy Cola of Espri E® Bambix Nutricia Hollandse mosterd Rexona deodorant O Vla O chocolademelk O Prodent tandenborstel FM Rami/Nasi Suzy Wan ra Euryza snelkookrijst E® Radion v HAARLEMMERWEG 41a LEIDEN WOENSDAG 25 JUNI 1975 PAGINA 13 Hervormde Zending verwacht dit jaar ruim f 7 miljoen OEGSTGEEST De Raad voor Je Zending van de Hervormde Kerk rerwacht dit jaar f7.300.000 uit de jemeenten. Dit bedrag is nodig om de tfspraken na te komen tegenover bij- aa dertig kerken in Indonesië en Afrika, de zestig zendingsarbeiders tn hun gezinnen en de vele studen- ;en, vooral in Indonesië, die een beurs trijgen. Van het verwachte becïag s nu ruim twee miljoen gulden bin nengekomen. Theoloog tegen concessies aan rk bisschoppen JONN De r.k. moraaltheoloog lorbert Greinacher, hoogleraar aan Ie universiteit van Tübingen, heeft Ie socialistische partij van west- Duitsland gewaarschuwd geen con- lessies te doen aan de r.k. kerk in- ake het wetsontwerp voor wijziging an de echtscheidingswetgeving. In en brief aan dr Renate Lepsius, >PD-afgevaardigde in de Bondsdag, chrijft Greinacher, dat het de SPD niet loont, wanneer zij in werkelijk gegronde vragen zou toegeven aan sen "verouderde en in menig op- Bicht onchristelijke kritiek van de kerkelijke ambtsdragers". Toegeven aan de eisen der bis- choppen zou, volgens Greinachter, en averechtse invloed hebben op de logingen der SPD onder de katho- leken stemmen te winnen, met na- ne de katholieke vrouwen, die de jmancipatie ontdekt hebben, de ar- teiders en de katholieken van de lieuwe middenstand. Scheuring in Luth. Kerk van Chili SANTIAGO De scheuring in de Lutherse Kerk van Chili is een feit 7 van de 9 gemeenten hebben zich losgemaakt van de bisschop Helmuth Frenz, omdat deze marxist zou zijn. De afgescheiden gemeenten hebben ds. Richard Wagner tot hun leider Nog kort voor de afsplitsing heeft mgr. Frenz herhaald dat hij geen marxist is en dat volgens hem chris tendom en marxisme onverenigbaar zijn. Ook wees hij erop, dat de over koepelende Evangelische Kerk van Duitsland, de Lutherse Wereldbond en de Wereldraad van Kerken slechts zijn kerk erkennen. Paus Paulus: 'Wij zullen doorgaan' VATICAANSTAD Paus Paulus heeft in zijn jaarrede gezegd dat hij zal blijven vechten tegen oorlog, ge boorteregeling, abortus en euthana sie, wat het resultaat ook moge zijn. "Wij weten niet of het doeltreffend zal zijn, en willen ook niet doen als of we dat wel weten", zei de paus tegen het college van kardinalen in zijn toespraak over de "stand van de kerk". "Wij zullen toch doorgaan, zelfs tegen alle hoop in, zoals de voorvaderen die naar het beloofde land reisden. God alleen weet het, en in Hem stellen wij ons vertrou wen", aldus de paus, die sprak van een misverstane vrijheid onder de mensen die God beledigt en de mens verlaagt. Anderhalf jaar geëist voor inbraken DEN HAAG De officier van Justitie bij de Haagse rechtbank eis te dinsdag tegen een 22-jarige fa brieksarbeider uit Haarlem een jaar en zes maanden gevangenisstraf, en tegen een 22-jarige losarbeider uit Leiden acht maanden gevangenis straf waarvan twee maanden voor waardelijk, voor beiden met aftrek van het voorarrest. Dit alles wegens inbraken en diefstallen in Leiden en wijde omgeving. In de dagvaarding waren slechts enkele feiten genoemd, namelijk een inbraak in een woning aan de Ma- relaan op 17 maart, een inbraak in Haarlem op 2 april en een inbraak in Oegstgeest in een woning aan de Nassaulaan op 23 april. Bij die in braken werden geld, zilveren mun ten. sieraden en een kleurentelevi sie gestolen. De losarbeider zou bo vendien als heler van de gestolen goe deren zijn opgetreden. Deze verklaar de echter pas op het politiebureau te hebben gehoord dat het gestolen goederen betrof. De fabrieksarbeider zou daarnaast nog als koerier gefungeerd hebben bij internationale smokkel van ver dovende middelen. Een hoofdfi guur in de smokkel wer dreeds tot 2!é jaar gevangenisstraf veroordeeld. De verdediger, mr. D.J. Schraven- dijk vond het verschil in strafmaat te groot en bepleitte een groter deel voorwaardelijke straf. Vonnis op 8 juli. Kou in de Andes Tijdens een koudegolf in de Andes in Peru zijn sedert 1 juni zeker 160 kinderen en volwassenen doodgevroren. De win termaand juni begint meestal zon nig, maar dit jaar waren er 's nachts temperaturen tot min. 12 graden. Een deel van het Titicaca- meer aan de Boliviaanse grens dat 3.7 km hoog ligt, is dichtgevroren. LEIDEN/WARMOND Het Ac tiecomité Schiphollijn Warmond heeft dezer dagen aan een groot aantal betrokken overheden en in stanties een nota toegestuurd waar in gepleit wordt voor het zg. tracé Rijksweg 4 van de toekomstige Schiphollijn. Dit alternatieve tracé werd al eerder, tijdens een hoorzit ting op 27 mei in Warmond, door 't actiecomité gepresenteerd. Het tracé loopt aan de oostkant van Rijksweg 4 tussen Schiphol en Leiderdorp en wijkt sterk af van de tracé's zoals die zijn ontwikkeld door het minis terie van Verkeer en Waterstaat en de NS. Met het alternatieve tracé pleit het actiecomité er ook voor om de nieuwe spoorlijn tussen Voor schoten en Zoeterwoude door te trekken en te laten aansluiten op de Hofpleinlijn zowel in de richting Voorburg/LeidschendamDen Haag Centraal Station als in de richting Rotterdam/Hofplein. Inmiddels heeft het actiecomité er per brief van 16 juni jl. al bij de Commissie ter vaststelling Tracé Schiphollijn, die de minister moet adviseren over het definitieve tracé, op aangedrongen het alternatieve tracé met voorrang te bestuderen. Deze brief was mede ondertekend door de Toekomstcommissie en het bestuur van de Koninklijke Water sportvereniging "De Kaag", de Ver eniging tot behoud van het open karakter van de Meerlanden en de Werkgroep Milieubeheer aan de Leidse universiteit. In de nota die het actiecomité nu heeft rondgestuurd, en waai de brief nader is uitgewerkt, wordt gesteld dat de burger pas in een zeer laat stadium naar zijn mening is gevraagd over de Schiphollijn. Pas op de hoorzitting in Warmond, zo schrijft het actiecomité, werd pas duidelijk dat de discussie niet al leen hoefde te gaan over de tracé's die van officiële zijde al waren ont wikkeld, maar dat ook nieuwe tracé's ter discussie konden komen. "Het lijkt nu principieel onjuist om al ternatieve af te wijzen met het ar gument dat ze te laat zijn inge diend", aldus het actiecomité. Raad akkoord met bouw van Botsing Een vrachtwagen van het Belgische leger is gisteren in Keulen in aam-ij ding gekomen met een Westduitse schoolbus. D politie maakte bekend dat 57 personen, voor het grootste gedeelte kinderen, gewond raakten. Volgens de politie lag de schuld van het ongeluk bij de chauffeur van de Belgische vrachtwagen, die door een rood stoplicht was gereden. De Belgische chauffeur en zijn bijrijder, beiden 19 jaar oud, behoren tot de 12 zwaargewonden van het ongeluk. Terroristen gedood In gevech ten tussen soldaten en linkse terro risten in Tucuman een in het noor den van Argentinië gelegen provin cie. zijn de laatste twee dagen ze ven terroristen gedood. Het toneel van de strijd bevond zich 1300 ki lometer van Buenos Aires af. Sinds februari toen president Isabel Peron bevel gaf in Tucuman de staat van beleg af e kondigen, zijn daar al meer dan 360 terroristen ge dood, gewond of gevangen geno- runderhal LEIDEN De Leidse gemeente raad heeft het krediet dat nodig is voor de bouw van een runderhal op het terrein van de Groenoordhal zonder discussie goedgekeurd. Dat betekent, dat spoedig met de bouw begonnen kan worden, zodra Gede puteerde Staten eveneens hun goed keuring aan het krediet (3.830.000 gulden) hebben gehecht. De runder hal is noodzakelijk door de groei van de Leidse veemarkt. Een groot aantal aanvoerders heeft nog steeds geen vaste plaats kunnen vinden in de Groenoordhal zelf. Het vee staat te dicht op elkaar of moet buiten ge zet worden. De nieuwe hal zal een ca paciteit van 1400 standplaatsen heb ben en een oppervlakte van 5600 m2. De bouwtijd wordt geraamd op 44 weken, zodat spoedig begonnen moet worden wil men de streefdatum van voltooiing 1 augustus 1976 halen. Lukt dat, dan zullen de Lei- r'ato-huishoudbeurs en de veemarkt elkaar niet meer jaarlijks in de weg staan. Bij het Europese Oriëntatie - en Garantiefonds voor de Landbouw van de E.E.G. is subsidie in d e bouwkosten aangevraagd. De heer C. M. te A. (42) 'Overal loop Ik te zoeken naar een oude vogelkooi. Een kadootje voor mijn vrouw. Vergeefs. Ik kijk eigenlijk toevallig in die rubrieken van de krant met kleine advertenties. Wat staat daar: Aangeboden een vogelkooi, oud maar gaaf. Meteen gebeld. Te laat Al weg. Zo kwam ik erop zelf een advertentie te plaatsen. Mijn buit was dri# telefoontjes èn een vogelkooi.' De prix de la Chronique Pari- nne 1975 is toegekend aan de Frankrijk werkende au teur en filmacteur Jose Luis de Vil- lalonga, voor het geheel van zijn kronieken in Vogue. De kroniekschrijversprijs is inge steld in 1948 en wordt verleend door een jury waarin elf Parijse kroniek schrijvers (allen oud-laureaten) zit ten, plus Madame Juliette Achard, schrijver Andre Soubiran en Clau de Taittinger. Villalonga, een lange, aristocra tische verschijning, kreeg een "Jero boam" champagne (gelijk aan vier flessen in een) en een enorm boe renbrood waarin zijn naam en zijn prijs waren geschreven. EEN GREEP UIT ONZE „Of ik dat uit wil leggen? Nou, zo moeilijk is dat niet. Kijk, bij een gewone supermarkt hebben ze altijd speciale aanbiedingen in de weekreklame. Heel voordelig, daar niet van. Maar je moet natuurlijk wel beseffen dat je voor de rest van je boodschappen 't volle pond betaalt. Nettorama doet dat niet. Die verkoopt ALLE artikelen onder de adviesprijs. Dus als je die speciale aanbiedingen in de weekreklame nou 'ns vergeet - en alleen maar naar 't eindbedrag van de kassastrook kijkt, dan merk je gauw genoeg bij wie je het goedkoopste uit bent!" 14 pakjes llral vakuumpak 250 gc LkÜM fles I'm^ literfles iVmJ pak tv Jl colaglas tVJI grote bus IVitl vanille of chocolade (mager) literpak literflakon Lm.u 3stuks LïÜH literblik EIéjJi pak 400 gr. litifi draagkarton I Aardappelenbericht Lager in prijs. Kwaliteit beter! Heden aangevoerd: Prima nieuwe zand Dore's, prijs laag A. Zandvliet Jr., Haven 26. Tel. 24501-22700 Gevraagd door HUISARTS te Leiden GEDIPLOMEERD dokters assistente per 1 september 1975. Brieven met inlichtingen over opleiding enz. onder nr. 41786 aan het bureau van dit blad. Van Dam heeft beslag weten te leggen op een prachtige partij soepele, modisch bedrukte stoffen. Precies nog voor de zomer. Precies vooru! LEIDEN: Botermarkt 10 Haarlemmerstraat 99

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13