Roger de Ylaeminck verdedigt trui op indrukwekkende wijze Brooshoofd geeft aan Koemans partij cadeau voorbank Toch 'hele' predikant Merenwijk P goedhart UTbouwhub ZATERDAG 21 JUNI 1Ö75 z In Ronde van Zwitserland van de negende etappe: van de negende etappe, een tijdrit 1. Roger de Viaeminck (België) over 20,4 kilometer in Affoltern is: 2.35.10 (gem. sn, 40,601 km/uur); 2, 1. De Viaeminck 26 min. en 51 sec.; Eddy Merckx (Belg.); 3. Enrico Pao- 2. Merckx 26.54; 3. Schuiten 27.14; 4. lin (It.); 4. Roland Salm (Zwits.); 5. Pfenninger (Zwits.) 27.22; 5 Lloyd Roy Schuiten (Ned.); 12. Aad v. d. (Gr. Brit.) 27.55; 6. Van den Hoek Hoek (Ned.) allen z. t. 28.18; 9. Pronk (Ned.) 28.32; 16. Ta- De uitslag van het tweede gedeelte bak 28.55. Minder kijkers bij Italiaans voetbal MILAAN In het afgelopen sei zoen zijn bijna 800.000 toeschouwers minder naar de wedstrijden in de Italiaanse hoogste klasse komen kijken dan in het voetbalseizoen 1973/1974. Niettemin kregen de zestien vereni gingen ruim vier miljoen gulden meer in kas. Die winst kwam uit de verkoop van seizoenkaarten. De 240 wedstrijden uit de hoogste klase trokken het afgelopen voetbal jaar 3.890 000 toeschouwers tegen 4.684.000 een seizoen daarvoor. De to tale recette daalde van 54,2 miljoen gulden naar 50,8. Dat verlies werd meer dan goed gemaakt door de stijgende verkoop van seizoenkaarten, 87,3 miljoen tegen 83,1 miljoen. Het verlies aan toeschouwers werd daar door ruim gecompenseerd en dat was mede een gevolg van de ver hoogde prijzen. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 20 juni. Bloem r Sim 2542; Tangerine 20 wt 1632. Rozen, gr.bl.: Bac- vra 4081: Bridal Pink 612; Carina 1022; Dr. Verhage 2042; Fun —24; Nordia 10—14; Peer Gynt 30—60: Pink Sensation 1529; Roselandia 12 18; Soma 2040; Meinastur 1529; Super Star 2045; Ilona 3056; White Master P. 60125; Geh. Duistaerg 12 —20; Jelico 3076; G. Fantasy 816; Prominent 10—24; Magie Moment 10— 18; Laminuette 30—53. Rozen, kl.bl.: Carol 1226; Coronet 1534; Evergold 1021; Jack Frost 816; Marimba T" linda 1531; Yellow Belinda 1215 14; Rubliiette 1536; Zorina 611; jaarrond 125205; diolen 200500; id. Colvillei 150—340; Gloriosa 4070; Iris. Pr. Blaauw 80— 155; id. overige 120—250; Lelies, kelk nij groen 80140; Liatris 250 In toernooi van tean europa WIL AFFOLTERN Roger die Viae minck heeft op de laatste dag van de Ronde van Zwitserland zijn leiders trui indrukwekkend verdedigd. 'sMor- gens won hij de negende rit in de eindsprint, 's middags versloeg hij zijn rivaal Merckx in de tijdrit over ruim 20 km en vergrootte daarmee zijn voorsprong tot 55 sec. in het eind klassement. De Viaeminck, wereldkampioen veldrijden, winnaar van ParijsRou- baix, heeft in dot seizoen getoond een uitstekend klassementsrijder te zijn. Zijn erelijst in meerdaagse wedstrij den was uiterst kort, bevatte eigen lijk alleen maar de TirrenoAdria- tico (Dwars door Italië), een wed strijd die voornamelijk door Italiaan se ploegen wordt gereden. In de Giro echter won hij zeven ritten om in het eindklassement als vierde de be loning voor zijn prestaties te krijgen. Roger de Viaeminck heeft de Zwit serse ronde eigenlijk naar zijn hand gezet. Hij won het voorspel en heeft sindsdien de leidertrui niet meer van de schouders gehad. Hij triomfeerde bovendien nog in zes ritten en kwam niet één keer „lager" dan de vijfde plaats in een étappe. Zijn reeks suc cessen leek in de afsluitende tijdrit te worden gestuit. Halverwege de rit was Roy Schuiten veruit het snelst met een tijd van 12 min. en 29 sec. Merckx had over de halve afstand 49 sec. meer gebruikt en De Viae minck zelfs 58. In het tweede ge deelte, tegen de wind in, heroverde De Viaeminck echter seconde op se conde op Schuiten, die in de tweede tien kilometer een minuut en twintig seconden moest prijsgeven. De Viae minck was bovendien in de tweede Europees record WARSCHAU De Pool Wlady- slaw Kozakiewicz heeft gisteren bij de wedstrijden om de Kusocinsky Memoriaal in Warschau een nieuw Europees record polsstokhoogspringen gevestigd met een sprong van 5.60 meter. Het oude record stond met 5.59 meter op naam van de Zweed Kjell Isaksson. Hij sprong deze hoogte op 23 mei 1972 in El Paso (Texas). De Russin Svetlana Kratsjevskaja heeft gisteravond in Moskou bij het kogelstoten een afstand bereikt van 20.43 meter, de tweede beste wereld prestatie van dit siezoen. Zij bleef echter ruim een meter onder het We reld- en Europese record van haar landgenote Nadesja Tsjiksjova: 21.45 meter. De 30-jarige Kratsjevskaja won tijdens de olympische spelen van München de bronzen medaille. helft nog twaalf seconden sneller dan Merckx, waarmee hij zijn successen- reeks voltooide. In de tweestrijd tussen de beide Belgische wereldkampioenen heeft alleen Louis Pfenninger zich kunnen mengen. De dertigjarige Zwit ser werd derde op anderhalve minuut in de wedstrijd, die voor hem de af sluiting van zijn carrière als weg renner is. Drie minuten na Prennin- ger werd Bert Pronk vierde in het algemeen klassement. Zijn negende plaats in de tijdrit was voldoende om de Italiaan Riccomi, die 25 seconden op hem verloor, van de vierde posi tie in de rangschikking te verdringen. Merckx, die vóór de ronde begon, al had gezegd dat de winnaar van de 31ste Ronde von Zwitserland Roger de Viaeminck zou moeten verslaan, was tamelijk content met zijn tweede plaats. „Ik ben redelijk hersteld na mijn ziekte, maar conditioneel ben ik nog niet waar ik moet zijn. Op dat punt tel ik nog maar voor 70 mee. Er zal nog meer moeten verbeteren om een redelijke kans te hebben de Ronde van Frankrijk te winnen", be sloot Merckx. De uitslag van het eerste gedeelte LEIDEN Dankzij een tegemoet koming van de Generale Financiële Raad van de Hervormde Kerk (een doelsubsidie voor het opbouwwerk in een nieuwe wijk) kan de her vormde gemeente voor de Mei-en- wijk toch een volledige predikants plaats stichten. Ds. Lamping, voor zitter van de centrale kerkeraad, deelde ons dat gistermiddag mee. Het Leidse aandeel en deze subsidie sa men maakten het verschil met een volledig traktement zo gering, dat de kerkeraad het aandurfde op zijn eerder genomen besluit (een part-ti mer) terug te komen. Hij heeft het vefrtouwen, dat de nieuwe bewoners dit verschil ruimschoots aanzuiveren. De voorbereidingen tot een beroep, die nogal ingewikkeld zijn omdat de Meernwijk kerkelijk nog tot Oegst- geest behoort, beginnen na de va kantie. ADVERTENTIE creche en koffie Als'ü het Goedhart Bouwhuis bin nenstapt, krijgt u de kans al het moois dat-uw huis fijner en kom- fortabeler maakt op uw gemak te bekijKen, Uw kinderen vinden een speelplaats in de creche en u'be- gint aan 'n lékker kopje koffie, Dan gaat u vrij erröngestoord kij ken naar.keukens, tegels, sani tair, open haarden, bouwmateria len, luinartikelen en keramiek. Er zijn deskundigen' bij de hand om u alle informatie te geven die u verlangt. Bij de receptie zijn fol ders over de onderwerpen waar u belang in. stelt. Kortom, het Goedhart Bouwhuis is er om u volledige-voorlichting' te geven. Maak er 'rygoed gebruik van. Geopend: ma t/m vrij 8:30-12.30 en 14.00-17.30 uur. zaterdag: 10.00-16.00 uur. HOORN 126A ALPHENa/dRIJN LTEL.0i720-91348(t.o.Avifauna)i EINDKLASSEMENT; 1. De Viaeminck 44 u. 22 min. en 48 sec.; op 55 sec. 2. Merckx; op 1 min. 28 sec. 3. Pfenninger; op 4.27 4. Pronk; op 4.32 5. Riccomi (It.); op 12.29 18. Tabak; ip 18.09 23. Schuiten; op 30.02 44. v. d. Hoek. ALPHEN Henny Koemans was gisteren in het toernooi van TEAN in Alphen slecht op dreef tegen Ma- rinus Brooshoofd De Voorschotenaar faalde vooral op zijn doorgaans zo goed verzorgde netspel. En daarbij trof hij het niet dat Brooshoofd juist wèl zijn dag had. Maar misschien speelde ln dit treffen ook mee dat Koemans wist dat Brooshoofd. die morgen de vierde man zal zijn in de promotiewedstrijd van Roomburg voor de eerste klasse, de party hoe dan ook tobh niiet winnend zou af sluiten. In dat geval immers zou Brooshoofd morgen aanwezig moeten zijn op het tennispark van TEAN en dat kon niet. Hoe het ook zij, Broos hoofd heeft laten zien dat hij precies op tijd in een goede vorm steekt en dat is voor zijn teamgenoten een mo rele opkikker. Voor de statistici: Brooshoofd trok zich terug by die stand 64, 53 en 3040, service Koemans. Verder wa ren er in b nog wel wat uitslagen, die voor wat betreft de score toch wel verrassend mogen worden genoemd. Zo bereikte Reniers de derde ronde via een sprekende winst op A. Pan man: 61, 63. Charrel Asselbergs, nummer twee geplaatst, kogelde Wil lem Hoyng, die het voornamelijk moet hebben van zijn goede loopwerk en grote vastheid zonder pardon van het gravel: 61, 62. Dat vaart alleen niet altijd doorslaggevend is, bleek in de partij van Ad van der Berg van Forescate tegen Bruinsma. De no. 3 van De Munik, die er om bekend staat dat hij de bal niet altijd even zachtzinnig behandelt, werd overtui gend afgetroefd: 36, 0—6 voor Bruinsma. In het damesenkelspel b was de verrassing van de dag de uitschake ling van Ellen Genrese van De Mun- nik, no. 1 geplaatst, door Tina Lange- veld, ook no. 1 geplaatst, maar dan in c. Ellen Gerrese had geen controle op haar basisslagen en tegen de haar veld goed dekkende en ook goed lo pende Tina Langeveld bleek dat een te grote handicap om de zege te pak ken. Tina Langeveld won met 64, 6—2 en bewees daarmee haar zuster Hanneke Langeveld, no. 2 geplaatst in b, een zeer goede dienst. Tina was gisteren overigens in een bui. waarin ze alles kon. In c gaf zy Anita Koel man geen schijn van kans: 61, 6—2. In het herendubbelspel b ging de belangstelling vooral uit naar de eer gisteren afgebroken party tussen Koemans/Visbeen en Zuure/Dom- mers: 7—5, 6—7. Het Zwolse dubbel pakte de derde set na een spectacu lair gevecht met 64. Eelkman Roo- da/Bruinsma klopten Ruysenaars/ Van der Capellen in twee snelle sets (6—3, 62) en dat was toch wel een tikkeltje teleurstellend voor de kij kers, die hadden gerekend op een spannende partij. Asselbergs/Gelevert verspeelden de eerste set tegen Keu- ne/Van Gemert, 46. maar daarna waren zij oppermachtig: 60, 61. SCHIPHOL (ANP) De Europese ministers van Verkeer hebben op hun voorjaarsvergadering in Kopen hagen gisteren unaniem een aanbe veling aangenomen voor een verbod van het vervoer van kleine kinderen op de voorbank van auto's. Daarbij wordt gedacht aan kinderen tot tien of, zoals andere landen willen, tot twaalf jaar oud. Minister Westerterp, die de con ferentie bijwoonde, vertelde gister avond bij zijn terugkomst op Schip hol, dat hij deze bepaling ook in ons land hoopt door te voeren, zij het met de mogelijkheid tot ontheffing voor kinderen tussen zes en twaalf jaar oud, die op de voorbank zullen mogen meerijden als zij een heup gordel hebben aangegespt. Dit is in overeenstemming met het recente rapport van de Stichting Weten schappelijk Onderzoek Verkeersvei ligheid. Daarin staat dat het soms veiliger is een kind op de voorbank te zetten met heupgordel, dan zon der gordel achterin. Nederland vormt op dit punt in Europa op dit. ogenblik nog een uit zondering. In sommige landen is al een verbod voor vervoer van kinde ren op de voorbank ingevoerd, met name in België. Frankrijk en Duits land zullen spoedig volgen. In deze landen wordt het vervoer van kinde ren op de voorbank volledig verboden. Er zal echter over deze bepaling nog SVLV overweegt een ledenstop VOORSCHOTEN SVLV zal in de naaste toekomst beslissen of er al dan niet een ledenstop moet wor den ingevoerd. De Voorschotense voetbalvereniging heeft het afgelo pen seizoen 161 nieuwe leden kun nen inschrijven, terwijl 60 leden hebben besloten voor de club te be danken. Een aanwas derhalve van 101 leden, die SVLV zorgen baart. j Het voormalige hockeyveld, dat steeds j in gebruik is geweest als trainings- veld, komt namelijk ter beschikking van de tennisvereniging, waardoor veld 4 het trainingsveld van SVLV wordt. De Voorschotenaren houden daardoor nog maar drie speelterrei nen over. Tijdens de ledenvergade ring werd bekendgemaakt dat de destyds toegezegde subsidie van de NSF toch nog - zij het ten dele - zal worden uitgekeerd. SVLV ont vangt f 20.000, en Randstad Sport f 19.000,—. Hoewel SVLV in finan cieel opzicht een goed jaar achter de rug heeft (de oud papier-aktie le verde f 15.000,- op en.de opbrengst van toto en lotto steeg met meer dan honderd procent) heeft het bestuur zich genoodzaakt gezien de contributie voor de senioren met één gulden per maand te verhogen en voor de junioren met vijftig cent per maand. Onder meer is dat nood zakelijk met het oog op de aange kondigde verhoging van de velden- huur met twintig procent. Karsmakers wil niet meer terug naar Nederland LOS ANGELES Pierre Kars makers vaart wel in Amerika. De 28-jarige Brabander, die twee jaar geleden naar de Verenigde Staten vertrok en die nu de beste betaalde motorcrosser ter wereld is wil niet meer naar Nederland terug. „Een kwestie van bekijken", aldus Kars makers. „In Nederland moet ik alles alleen doen en zelf betalen. Maar hier wordt ik door een fabriek ge sponsord en dat is natuurlijk veel beter". Pierre Karsmakers stond aan vankelijk onder contract by Yamaha, doch rijdt nu voor Honda, De blonde Nederlander, getrouwd met een Bel gische, woont in Mission Viejo (by Los Angeles) en is van plan de Ame rikaanse nationaliteit aan te nemen als hij vijf jaar in de Verenigde Sta ten heeft vertoefd. „We hebben het hier goed", vertelt Karsmakers, ,4k heb veel succes en daardoor verdien ik prima". Voetbal Herman Veenendaal gaat weer spelen voor Vitesse. Vee nendaal is een jaar uitgekomen voor de Veenendaalse amateur-lste klas- ser DOVO. Het afgelopen seizoen was hij topscorer in het zaterdagvoetbal.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 10