ZEEVERKENNERS a^enda VIERDEN FEEST Allemaal op de fiets Spoedige sloop huizen in Vernèdepark'' In Voorschoten: ZWEMFEEST IN OEGSTGEEST TERREIN VOOR SHAWANO'S Burgemeester Staab opende verenigings- markt in Wassenaar Uitslag POGING TOT AANRANDING Het hijsen van de vlaggen. WARMOND Op het feestelijk versierde Boterhuiseiland werd za terdag het feit herdacht dat het een kwart eeuw geleden was dat het Zee verkennerscentrum Kagerplassen werd opgericht. In zijn openingsrede keek voorziter Smulders terug in de tijd en noemde ondermeer de goede samenwerking tussen de verschil lende organen op provinciaal gebied. Deze goede samenwerking heeft er onder andere toe geleid dat er nu wat bebossing en een toiletgelegen heid is aangebracht op het eiland. "Maar we houden wensen", aldus Smulders. Het was duidelijk dat hij tegen de commissaris van de konin gin, mr. Vrolijk, sprak. Smulders wil de zich echter niet te zeer als voor zitter manifesteren, hij was van me ning dat Schipper Duif meer op de voorgrond moest staan. Duif is meer dan 25 jaar voorzitter van de zeever kenners. Hij kreeg dan ook een ge schenk aangeboden in de vorm van verschillende foto's van het eiland met de schepen. Mr. Vrolijk, die bijzonder verheugd was de gast te mogen zijn op deze zonnige zaterdag, was er zich van bewust dat er nog wel verbeteringen konden plaatsvinden op het eiland. De verbeteringen zullen er ook be slist komen, volgens. hem. De heer Pastra van Scouting Ne derland overhandigde drie zilveren insignes aan de heren Smulders, Is- selman en Smits voor het vele en goede werk dat zij hebben verricht. Vervolgens werd door de gebruikers van het eiland een nieuwe vlagge- mast overhandigd, waaraan even later de nieuwe vlag van het eiland het Boterhuiseiland) de War de nationale driekleur mondse vlag wapperde. Voorzitter Smulders dankte ten slotte de gemeente Warmond en de familie Hoogeboom, die zolang de zeeverkenners er al zijn, zorg dragen voor het eiland en het materiaal. Tenslotte nam mr. Vrolijk als ad- Donderdag miraal de vlootschouw af, waar door 130 boten werd deelgenomen. Woensdag Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Station) Kamerlingh Onnesplein, de Sitter- laan, v. d. Waalsstraat, Buys Bal lotstraat, Hugo de Vriesstraat, Kap- teynstraat, v. d. Waalsplein. vaD Bemmelenstraat, Lorentzkade, Zee manlaan, van 't Hoffstraat. Bakhuis Roozeboomstraat. M. Treublaan, Stieltjesstraat, Fran- chimontlaan, v. d. Hoevenstraat. Kanaalweg (van v. Vollenhovenplein tot' spoorlijn) v. d. Sande Bakhuy- zenlaan Beyerincklaan, Temminck- laan, Suringarstraat, Burggravenlaau, Asserstraat, Scholtenstraat, Modder manstraat, Oppenheimstraat. Maandag werken eri personeelszaken, ciën en bedrijven. 8.00 uur nam, Begijnhof 2, sexueel-informatiecen- Steenstraat lb. Wereldwinkel Leiden, Praethuys, Vrouwenkerkkoorstraat 9, ruil- en veilingavond Leidse Postzegel- VOORSCHOTEN De lbouwde 60 woningen in het complex "Vernèdepark" zullen gesloopt wor- -den. Na uitvoerige voorbesprekingen ~is het plan tot sloop van deze wonin gen gebouwd voor de "arbeiders" in ~de jaren '20 rond. De sloop zal plaatsvinden in drie fasen. De eer- -ste fase bestaat uit de woningen Leid- Iseweg nr 92a t/m 92f, Stadwijkstraat ~nr 1 t/m 7, Burgemeester Vernède- ~park nr. 1 t/m 4. De sloop van de ze woningen zal beginnen in augus tus van dit jaar. Fase 2 omvat Noortheystraat 1 t/m -19, Stadwijkstraat 17 en 19, Badhuis straat 2 t/m 12 en 18 t/m 24. Fase 3 betreft Leidseweg 94 a t/m f, Burgemeester Vernèdepark 5 t/m 718. Stadwijkstraat 9 t/m 15. - Op de plaats van de gesloopte wo ningen zullen door de Chr. Wo ningbouwvereniging 64 woningwet ^woningen gebouwd worden. Alle bewo Diers, die thans een woning hebben rin het Vernèdepark, hebben recht op Leen nieuwe woning ter plaatse. De -eerste woningen zullen rond oktober .wan het jaar gebouwd worden op de ^plaats van de woningen van fase l. - Vorig jaar december zijn alle bewo ners uitgenodigd voor een informa tie-avond in het Cultureel Centrum. Na afloop van die bijeenkomst, waar bleek dat het merendeel van de be woners akkoord kon gaan met sloop en nieuwbouw, is een bewonerscom missie gevormd. Deze heeft alle problemen door kunnen praten. Een van de resultaten is dat er een differentiatie in woningtypen is ontstaan, die enerzijds is geba seerd op de behoeften van de bewo ners en anderzijds op de wens een levendige stedebouwkundige opzet te verkrijgen, welke overeenkomt met de structuur van het huidige com plex. Tijdens de'sloop en de nieuwbouw zullen de bewoners een vervangende woning krijgen in het Vernèdepark. Hiervoor wordt een aantal woningen geschikt gemaakt. De nieuwbouw kan geschieden met enige belangrijke rijkssubsidies. Niet temin zal de huurprijs van de nieuwe woningen aanmerkelijk hoger komen te liggen dan thans het geval is. Hoe wel er nog tal van onzekere factoren zijn, wordt de huurprijs thans ge raamd op f210,- tot f275,- per maand per woning. De huidige huren in aanmerking ge nomen betekent de nieuwe huurprijs voor veel bewoners een te groot fi nancieel offer, maar door middel van de nieuwe huursubsidieregeling per 1 juli 1975 kan bereikt worden dat ieder, ongeacht zijn eventuele slechte financiële toestand een wo ning kan huren. De bejaardenwonin gen gaan waarschijnlijk een huur do van f 210,r per maand. Vanavond zal een en ander door de commissie openbare werken financiën besproken worden. In de zon op de pedalen OEGSTGEEST "Een prachtige stimulans voor de zwemsport", merkte zaterdagochtend wethouder Temminck op tijdens de prijsuitrei king van de schoolzwemwedstrijden, die in Poelmeer werden gehouden. Er hadden zich 500 jongens en meis jes van de Oegstgeester basisscholen en de Leidse Houtschool gemeld om te strijden voor de eer. Het evenement werd, zoals gebrui kelijk, georganiseerd door de zwem- vereniging "Poelmeer", in samen werking met onderwijskrachten en het personeel van het zwembad. Er werd gezwommen in banen van 25 nieter op de nummers school- en rugslag individueel. Maar het klap stuk van de dag was de estafette. Als startmeester trad op de heer Van Ingen Schenau jr. Simone Taverne van de Leidse Houtschool ontving de wisselbeker, die door de winkeliersvereniging OA beschikbaar was gesteld. De jongens van de Leidse Houtschool wonnen de estafette. Nog een grote prestatie leverden de meisjes van de Mariaschool, ook zij wonnen de estafette. Alle kinderen kregen, in verband met het 50-jarig bestaan van Poel meer een-vaantje uitgereikt voor de school en de winnaars kregen bo vendien nog een medaille. ZOETERWOUDE De organisa toren van de jaarlijkse Sterrit kun nen met zeer veel voldoening terug kijken naar de 24e editie. Alles wat deze fietstocht tot een geslaagd fes tijn kon maken was aanwezig. Prachtig weer, zoals altijd een fraaie route die bewijst dat er nog vol doende rustige plekjes zijn in de nar bije omtrek en een vlekkeloze orga nisatie. Daarbij hadden de fietsers en fietsers het geluk dat het eerste gedeelte tegen de wind in moest wor den gereden zodat het tweede ge deelte, toen de vermoeidheid bij ve len ging meespreken, met de wind in de rug kon worden afgelegd. Het mooie fietsweer was er de oor zaak van dat een recordaantal deelnemers op de tweewieler stapte om de rit van 75 of 35 kilometer te volbrengen. Het totaal van 1676 deel nemers (waarvan 470 voor de kleine tocht) betekende een toename van 220 personen. Reeds om 8 uur ver trokken de eerste enthousiastelingen. Via de Kanaalweg in Leiden kwam men in Leiderdorp, waar men over de Ruigekade en de uitzonderlijk fraaie Woudsedijk in Langeraar kwam. Vervolgens fietste men door Bilderdam, langs de Westeinderplas, door Kudelstaart om vlak voor Aals meer. af te buigen naar De Kwakel, waar op het sportcomplex van voet valvereniging KDO iedereen van een verdiende pauze kon genieten. Het tweede gedeelte werd opnieuw ge kenmerkt door een goed uitgekozen route. Via Vrouwenakker, langs het rustieke Amsteldrechtkanaal, Nieuw- veen, Papenveer, langs het Aarka naal, Ridderveld in Alphen, de voor fietsers ideaal rustige Lage Waard in Koudekerk en Hazerswoude kwam men weerin Zoeterwoude aan. In Koudekerk kreeg iedereen een flesje frisdrank aangeboden om de dorsti ge kelen enigszins te lessen. Dat de laatste loodjes zwaar wogen was duidelijk toen bleek dat velen via de Nieuweweg de korste weg naar huis namen i.p.v. de uitgestippelde Wei- poortseweg en Kerkpad. De deelne mers aan de kleine tocht gingen ook via de Ruigekade, maar spitsten zich toen' af om bij MMO te pauze ren. Via Ofwegen kwam men toen in Koudekerk waar men zich aansloot bij de grote-tocht. Naast tientallen be stuursleden van diverse verenigin gen waren ook drie raadsleden zo sportief om de uitdaging aan te ne men. Zonder problemen wisten Kees Straver. Rob Hogenelst en Frans de Graaff de rit te volbrengen. De heer J. van der Geest uit Oud Ade was met zijn 77 jaar de oudste deelnemer. Zo als gewoonlijk kwamen de fietsers weer uit de wijde omtrek, er waren zelfs personen uit Klundert, Alk maar, Woerden en Rotterdam. De firma van Steijn zorgde weer dat al le ongemakken aan de fiets vlot wer den verholpen. Zonder twijfel was 't voor iedereen een geslaagde Sterrit- dag. OEGSTGEEST Het gemeentebe stuur van Oegstgeest heeft zaterdag de belofte künnen inlossen aan de padvinderij om een terrein aan te bieden, waarop een geschikt troep huis zou kunnen worden gebouwd. Allereerst moest een terrein aan de Abtspoelweg even voorbij het zwem bad "Poelmeer" met een goed be gaanbaar pad bereikbaar worden ge maakt. De Oegstgeester verkenners, de Shawano's zijn aan de gang ge gaan en hebben zelf het clubhuis ge bouwd, dat ruim en fraai is inge richt. Er .zitten circa 1000 arbeids uren in. Wethouder Temminck, die de opening verrichtte maakte mel ding van alle in het verleden beleef de teleurstellingen. "Het is een lij densweg geweest, maar het strekt de verkenners tot eer dat ze niet bij de pakken neer gingen zitten". De wet houder had veel waardering voor het bereikte resultaat dat verkregen is door goede samenwiking met de over heid en door een krachtdadige inzet van velen die de verkennerij een goed hart toedragen. Door het Sha- wano's-bestuur werd bijzondere dank gebracht aan groepsleider Van Kat wijk, die alle zelfarbeid heeft aange moedigd en gecoördineerd. Als ge schenk werd een 4-pits gasfornuis aangeboden. Tevens werden geschen ken aangedragen door de voorzitter van Scouting Oegstgeest nl. een scou- ting-vlag en door het landelijk be stuur een aantal mokken met mokke- drager. De heer Van Oostrom bood aan een vredespijp, indertijd gemaakt door wijlen ou-baas Beekes, de op richter van de shawano's. Door de seoutingshop werd aangeboden een koperen beeld, voortsllend ridder St. Joris op een steigerend ros. De voorzitter van de sportraad van In- gen Schenau en bestuurslid van buur man "Poelmeer" bood vier ballen aan. Op het ruime terrein om 't club- an. Op het ruime terrein om het club huis waren de padvinders inmiddels begonnen met verschillende spelen. Tijdens alle toespraken werd opge merkt dat heel deze accommodatie zo ruim en mooi is geworden als men zelden aantreft. De sterrit is bedoeld om d< mensen ééns per jaar gezamen lijk te laten genieten van de vrije natuur. Daarbij komt dat fietsen erg gezond is en zeker in deze dy namische tijd voor velen onont beerlijk is. De sterrit is derhalve geen wedstrijd, maar 'toch zijn er enkele prijzen aan verbonden. De uitslag van de 75 kilometer- tocht is: 1. W. Berk en G. Berk-Berg met 7 strafpunten. 2. Flip van Velzen en Sjaak Zandbergen, 8 strafpunten. 3. Simon Versteegen en Ben Ver steegen, 11 strafpunten, 4. Leo van Klink en Gerard van Klink, 11 strafpunten, 5. Kees Straathof en Adri Straat hof, 12 strafpunten. De uitslag van de 35-km ziet er als volgt uit: 1. Kees en Arno van Kuilenburg, 3 strafpunten, 2. Gerard en Ronny Straathof 4 strafpunten, 3. Karla Ammerlaan en Ange la Vonk. 5 strafpunten, 4. Anneke Roeleven en Aad Schoonderwoerd, 5 strafpunten, 5. P. de Klerk en H. de Klerk. 5 strafpunten. Havenplein, Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare), Donkersteeg, Kui- persteeg, Dullebakkersteeg, Hoog- la ndsekerksteegPelikaanstra at Koestraat, Lege Werf straat, Bouwe- louwensteeg, Duizenddraadsteeg, van der Werfstraat. Meermanshof. Druckerstraat, Maredorpsedwars- straat. Grevenstraat. Voldersgracht Noord- en Zuid Rundersteeg, Jan- vossensteeg, Koddesteeg. Clarasteeg. Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstraat, Vol molengracht, Oostdwarsgracht, Koolstraat, Emmastraat. Baatstraat. Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apothekers- dijk, Schapensteeg, Goegerritsteeg. Prinssessekade, Turfmarkt, Steen- straat, Beestenmarkt. Nwe. Beesten markt, Kort Galgewager, Mors- •straat, Smidsteeg, Narmstraat,. Kruisstraat, le en 2e Binnenvest gracht, St. Aagtenstraat, Lammer markt, Marksteeg, Lange Schei straat, Nieuwe Mare, Oude SingeJ (van Mare tot Turfmarktbrug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turf markt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg, Dolhuissteeg, Sionshof, St. ürsulasteeg, Caëciliastraat, Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietensttaat. Spijkerboor- steeg, Vestwal, 3e Binnenvestgracht. Reineveststeeg, Langegracht, Vrede hof, Houtmarkt, Noorderstraat, Hen drikstraat. Vrijdag Van Voljeniiovenkade. 'en plein, Snouck Hurgronjestraat. Huizinga- straat, ühlenbeckkade. Colenbran- derstraat, Meyerskade, Duyvendak- straat, Kanaalweg (van Hoge Rijn dijk tot van Vollenhovenplein) Rijndijkstraat, Kanaalstraat, Dozy- straat, de Goejestraat, Cosijnstraat. Hartmanstraat, Roomburgerlaan. Hoge Rijndijk (van Utr brug tot Wilhelminabrug)Utr. Jaagpad (\4m Utr. brug tot Wilhelmina brug), Catharinastraat. Rijnstroom straat. Hoge Rijndijk en Utr Jaagpaa (beide van Wilhelminabrug tot Rhijnvreugd), Rhijnvreugd, Brugge- straat. Besjeslaan, Park „Die Ley- the", Roomburgerweg, Aarstraat Meerburgerkade en straat. Gouwe straat, Amstelstraat, Leedestraat, Wierickestraat, EJsselkade. Kasteel- hof, Vliststraat, Zaanstraat, Maas straat, Merwedestraat. Drechtstraat Lingestraat, Spaarnestraat, Lek straat, Castellumweg. LEIDEN Een 20-jarig Leids meis je is gisteravond tegen het midder nachtelijk uur op de Oegstgeester- weg aangevallen door een tot nog toe onbekend gebleven man, die haar kennelijk poogde aan te randen. De man was op het moment dat het meisje lopend voorbijkwam uit de bosjes aan de kant van de spoordijk gesprongen. Hij greep haar bij de keel en drukte daarbij ook haar mond dicht. Op het moment dat een fietser het meisje te hulp wilde schieten, sloeg de aanrander op de vlucht. Het meisje, dat volkomen overstuur was, is er met een schram aan de hals nog goed van afgeko- Kleuren-tv weg LEIDEN Uit de etalage van een radiozaak aan de Kraaierstraat is in de nacht van zaterdag op zondag een draagbare kleuren-tv weggenomen. De dader die eerst de winkelruit vernielde, is er met een auto van door gegaan. Geen voorrang LEIDEN Een 46-jarige Voor schotenaar raakte gistermiddag ge wond bij een verkeersongeluk op het kruispunt Telderskade-Boshuizerlaan -Boshuizerkade. De Voorschotenaar, die met zijn bromfiets de Telderska- de bereed, zou op dit kruispunt geen voorrang hebben verleend aan een auto. Hij kreeg een beenfractuur, een gekneusde rib en een hoofdwond. De bromfiets en de auto werden flink beschadigd. Fotografen Ver. 8 DINSDAG Rijnsburgerweg 163, spreekuur Alg. Bu reau voor Levens- en gezinsvragen, 7.30 Meij van Streefkerkstraat 48, gespreks- avond Baha'i Gemeenschap. 8 uur Steenstraat lb, Wereldwinkel, 12.30—6 Breestraat 19. Tweaitwel, sociëteit voor kamerbewoners. Vanaf 9 uur nam. Oude Rijn 20a, Vrouwencafé, 91 uur Pieterskerkstraat 1. Werkgroep Dienst- weigeren, 8 uur nam. Breehuys, Breestraat 19, Ouderensoos, 2—4.30 nam. Stadhuis, vergadering comm. Soc. Zorg, aangelegenheden, Gezond- kruisers Genootschap, 8 Aootheken door Apotheek Herdingh "'^-dienst SOS - tel hulpdienst tel 071— 25202 Voor allen die Id moetlllkhe- er. nacht te berel- Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraar 16. Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg). Terweepark 12. tel. 51068. mej. J Schrama (maatschappelijk werkster) Gezi nsverzorging Stichting Gezinsverzorging. Leiden. Aanvragen hulp beiaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Mare t/m vrll 9—10 i Koordstudio intermenselijke .-'urlgen Oude Rlln 44000 Voor advies Zaterdag geslo 1 tot 23 uur Tevens tlchameillk gehandl- iapten. Elke donderdag van 1516 uur Koordstudio (Oude Rijn 88): Expo sitie Wil van Aggelen (tot 14 Juni). Infosentrum Infocentrum Breestraat 66. Lelden. Donderdag 8.3010.30 uur nam en zaterdag 24 uur nam Burgerraadsman Buro Burgerraadsman. Koornbrug- ;teeg 7 (hoek Breestraat/Koornbrug steeg) tel 071-43171 Spreekuren ma.^ ^van^ 11.80-14.00 uur do van Huize St.-Maarten Opvanghuis voor orlslsgevallen van ln nood verkerende moeders evt. met kin deren Sint, Jacobsgracht 1 dag en nacht bereikbaar. Tel.: 32187. Lei-dise Rechtswinkel dl. 6.30—8.3. 11—1 uur, do. 6.30—8.30 uur nam., dienstencentrum Van Hogendorpstraat Gespreksavonden Gespreksavonden Baha-l schap Wo 8 Gemeenschap Zuidwest 33921 en 61944 Architecten Architecten- bt1 Hooglandse Dienstencentrum Maatschappelijk Werk ipeUU Werk. telefoon (071—1 Auto gestolen LEIDEN De Wassenaarse poli tie heeft in de nacht van zaterdag op zondag bij een verkeerscontrole, twee leidenaars van resp. 18 en 21 Jaar aangehouden. De jongen^ reden in een auto, die zij kort tevoren op dé Witte Singel in Leiden hadden gestolen. WASSENAAR Burgemeester mr K Staab heeft zaterdagmorgen de door de jubilerende winkeliersver eniging de "Luifelbaan" georgani seerde Verenigingsmarkt in Wasse naar geopend. Deze markt vormde 't hoogtepunt van een reeks feestelijk heden ter gelegenheid van het tien jarig bestaan van de winkeliersver eniging. men van de ruim 60 deelnemende verenigingen. Met tal van demonstraties, wed strijden en prijsvragen werd de be zoeker geattendeerd op het Wasse naarse verenigingsleven. De Wasse naarse cornavalsvereniging de Deyl- knotsen was zaterdag present met een consumptiestand. Na de opening maakte de burge meester met het bestuur van de win keliersvereniging een rondwandeling langs de versierde kraampjes. SLOOPAUTO'S IN BRAND LEIDEN Een 28-jarige bewoner van de Molenstraat ergerde zich in de afgelopen nacht zo aan 't feit dat een sloper de rijbaan vol had gezet met sloopauto's dat hij een van de auto's naar het midden van de rij baan sleepte en vervolgens in brand stak. De gealarmeerde politie zag kans om het vuur met schuimblusap- paratuur te doven. De brandstichter die dreigde nog meer auto's in vlammen te zullen doen opgaan, is ter kalmering naar het bureau aan de Zonneveldstraat gebracht. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN —Geboren: Mark z. v. D. Schouten en G. H. S. Haverhoek, Dennis, z. v. D. Schouten en G. H. S. Haverhoek, Christine d. v. A. J. Korteweg en M. H. C. Schaaf, Cor nells Robbert z. v. C. de Jong en E. C. Zintel, Monique d. v. M. M. van der Zwet en M. J. Leen, Judith Mir jam, d. v. H. Rozeboom en H. Bruins Stephanie Isabelle Astrid d. v. P. Co- laris en M. H. ten Bosch. Overleden: F. E. de Bruin (0) zoon. Getrouwd: J. W. Lavies en M. Cv A. M. van der Wolf, I. Pala en A. D. Lens. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidscn Dagblad B.V Witte Singel 1 Lelden. Postbus 54 Giro 57055 Telefoon directie en admini stratie 071-25041. Telefoon redactie 071-21507 Hoofdredacteur Ham Mulder Kwartaalabonnement r 35.90 Per post f 40,30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement per post f149,70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden bfj vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging vaD 18 00—20.00 u Zaterdag van lö 00—18 00 uur TelefooD 071-30500 Lndien ld gesprek 071-34539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2