Bea Wiarda weer verder met discus LOF VOOR BERGERS Speerwerpsters naderen 'grens' van 60 meter Victorie viert feest Mexicaans snelwandel-succes fm MPP/£ politiebericht^ voor mavo* ers OP ALLE GEMEENTEPOUTIEBUREAUS KUN JE DEZE WEEK JE KILXiV 'Lil BESPREKEN. PAGINA 12 MAANDAG 9 JUNI 1975 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT ARNHEM (ANP) Tijdens jeugd-atletiekwedstrijden op Papendal heeft Bea Wiarda uit Sneek zaterdag haar eigen Ne derlands record discuswerpen voor meisjes verbeterd en ge bracht op 47.62 meter. Het oude record stond met 47-44 m sinds 13 april te Nijmegen op haar naam. Het nieuwe Nederlandse jeugdrecord van de in februari 16 jaar geworden Bea Wiarda leverde haar bij de meisjes de Coupe Nationale Nederlanden op. De beker bij de jongens was voor Arno Körmeling, die de 800 m jongens A na een sololoop won in 1 minuut en 52.0 seconden. De loper uit Almelo Dleef slechts d. Zalm resp. 2.26.3 en 2.31.6. Ans een halve seconde van het Neder- Kievits liep op de 400m meisjes B landse jeucdrecord verwijderd dat 65.3 sec. Paul Crama (AV Holland) met 1.51.5 op naam staat van Evert kwma op de 100m jongens B met Hoving. Overigens zal dit record zijn 12.1 sec. door de series heen maar langste tijd wel gehad hebben. Im- "sneuvelde" In de halve finales mers in een race met echte tegen- (12.2). Leo Walraven (Spartaan) liet stand moet Arno Körmeling in op de 800m jongens B de verdienste- staat worden geacht in de buurt Hjke tijd van 2.04.5 afdrukken, van de 1.50.0 te komen. Zowel Bea Wiarda als Arno Kor- meling voldeden opnieuw aan de 11- BEVERWIJK (ANP) Elly van Beuzekom (AV Castricum) heeft gisteren tydens atletiek wedstrijden op het sportpark Adrichem in Beverwijk haar eigen Nederlandse record speerwerpen verbeterd. Elly van Beuzekom wierp de speer 57,90 meter. Het oude record Stond sedert 23 mei van het vorig jaar op 55,76 m. Lida Kuys (DEM) werd in Be verwijk tweede met 57,12 meter, eveneens ruim boven het oude nationale record. Elly van Beuzekom en Lida Kuys voldeden beiden aan de IAAF-limiet voor de Olympische Spelen van Montreal, die op 55,00 meter staat. Voor Elly van Beu zekom was het zelfs de tweede Elly van Beuzekom: speer naar 57.90 meter. miet voor de Europese jeugdkam pioenschappen, die eind augustus in Athene worden gehouden. Goed werk leverde ook Harry Schulting op de 400 meter. De Junior uit Vught, die afgelopen woensdag op Papendal op de 400 meter horden met 52.8 sec. precies een seconde onder de eis voor Athene bleef, zag nog geen kans die od de 400 meter vlak te halen. Zo wel in de serie als finale kwam hij tot 48.9 sec. De eis is 48.4 seconden. Limiet Bij het hoogspringen haalden zo wel Cees Meesters (2,03m) als An neke Magendans (1.73 m) de limiet maar de Nationaal Technische Com missie Junioren van de KNAU heeft al verscheidene malen laten weten bij het hoogspringen Jongens en meisjes de internationale limiet van resi 2.03 m en 1.72 meter beslist n: te zullen volgen. Opvallend was het lopen van B- Jnniore Karin de Nijs (Schelde Sport) op de 800 meter. Het Zeeuw se meisje noteerde 2.11.6. Zij was daarmee slechts eentiende seconde langzamer dan Rona Keiler, die bij de A-meisjes zegevierde. Ook een Leidse overwinning kwam er uit de bus. In deze wedstrijd, die door de aanwezigheid van vrijwel de gehele nationale Jeugdtop een goe de graadmeter was voor de over drie weken in Amsterdam te houden Nederlandse jeugdkampioenschappen zegevierde Koen Gijsbers (Bataven) or de 800 m Jongens B. Gijsbers k" in tot een knappe tijd van 1.57.8. Dit ondanks het feit dat hy in het gedrang bij de start achteraan kwam tf bungelen en toen "buitenom' naar voren moest terwyl ook de eerste ronde werd „versjoemeld" (circa 59.5 sec) omdat niemand het kopwerk w4lde doen. Na 500m trok Koen Gijsbers er echter met 'n zodanig sterke en lan ge oas tussenuit dat er voor de con- cr-rentte geen houden aan was en er bovendien nog een goede tijd uit de bus kwam. Ook erg overtuigend was het op treden van AV Holland-sprinter Dick v. d. Vijver. Via tijden van 11.4 en 11.3 sec werkte hij zich door series en halve finales van de 100m Jongens A. In de finale werd hij vierde, even eens in 11.3 sec. Bovendien wipte hij bij het polsstokhoogspringen, een nummer dat hij ter afwisseling van het sprinten als bijnummer beoefent over 3.00 m. Zijn clubgenoot Hennie Hakker slaagde daar bij de B-jon gens door een slordige techniek bo ven de lat niet in: 2.90m. Tekort Een finale-plaats op de 100m hor den B werd in de wacht gesleept door Tom Saat (AV Holland). In de se ries kwam hij tot 14.6 sec., in de fi nale werd hij 5de in 14.5 sec. al leek hij met die tijd wel tekort gedaan want tussen hem en nummer vier, die 14.2 kreeg toegewezen, zat weinig "licht". Een persoonlijk record no teerde Saat op de 400m jongens B: 54.8 sec. Eveneens een persoonlijk record werd geregistreerd voor zijn clubgenoot Rob Zandbergen die op de 3 km jongens B tot 9.26.4 kwam. Met Wybo Lelieveld (Bataven) wil de het zaterdag niet zo best lukken. Lelieveld, die de afgelopen weken erg veel wedstrijden heeft geolpen, en bovendien de voorgaande dagen met maagklachten kampte, kon op de 5 km jongens A een schema van 15 min. 20 sec. niet aanhouden. Hal verwege de race verdween de sou plesse uit zyn lopen en verloor hij het contact met de koplopers. Uit eindelijk werd hij 4de in 16.00.6. Ook voor Spartaan-Junior Paul Grimber gen verliep de race niet naar wens: 17.00.2. Enkele Bataven-meisjes kwa men ook in actie. Tineke de Groot deed het goed met 12.9 op de 100m meisjes A en 16.9 op de 100m hor den. Op de 800m meisjes B noteer den Heieen Haverkort en Mirjam v. BRIDGE Het Ruitenboer-toer- nooi in Hilversum, om het kampi oenschap van Nederland (t/m de eer ste klasse) is gisteren gewonnen door de Rotterdammers Nivard en Van Houten met een puntentotaal van 2021 uit 3264, een score van 61.92 procent. VOETBAL De vriendschappe lijke landenwedstrijd Oostenrijk— Tsjecho-Slowakije, die zaterdag voor 30000 toeschouwers in het Prater- stadion van Wenen werd gespeeld, yin dig tip g/>nr!pr doelpunten. LEIDEN Het werd in het Antonius Clubhuis veelvuldig ge memoreerd: de gymnastiekvereniging Victorie, die deze maand haar 30-jarig bestaan viert, bestaat uit een groot aantal actieve mensen. Van één van de meest actieve leden van Victorie, oud- voorzitter Wout Bergers, werd afgelopen zaterdagavond offi cieel afscheid genomen. Het had echter niet veel gescheeld of Wout Bergers was tijdens de feestavond niet aanwezig geweest, omdat hij door een ziekte in het Elisabethziekenhuis verblijft. Maar ook nu toonde Wout Bergers de inzet en wilskracht, die zo kenmerkend is geweest voor.de 25-jarige onafgebroken pe riode waarin hij de voorzittershamer heeft gehanteerd bij Vic torie. Bergers kreeg van de artsen in het Elisabethziekenhuis toestemming het bed voor enige uren te verlaten om aanwezig te kunnen zijn op de feest avond van zijn vereniging. Dat bui tenkansje werd door het bestuur van het Jubilerende Victorie met beide handen aangegrepen om in een kort officieel gedeelte de oud-voorzitter te overladen met complimenten en cadeaus. Mevrouw De Vries, de twee de voorzitter, overhandigde Wout Bergers een dasspeld met inscriptie en benadrukte de grote waarde van Bergers voor de gymnastiekvereni ging. Om het afscheid toch niet hele maal definitief te maken benoemde mevrouw De Vries Wout Bergers tot ere-voorzitter. „Als er voor ons nog eens moeilijke tijden komen, kunnen we op die manier altyd nog een be roep op Je doen", aldus mevrouw De Vries. De huidige voorzitter van Vic torie, de heer Fetz, kon wegens vakantie niet aanwezig zyn, maar bracht met een van te voren op schrift gestelde woorden zyn grote bewondering voor zyn voorganger naar voren. „Het feit dat Je van avond toch hier bent, is tekenend voor Je inzet. Mensen als Wout Ber gers worden tegenwoordig zeldzaam in het verenigingsleven". De heer Van Cleef, de vertegenwoordiger van het district van de Katholieke Ne derlandse Gymbond beperkte zyn be wondering niet alleen tot Bergers, maar betrok de gehele vereniging in zyn complimenteuze speech. Van Cleef: „Victorie is één van die wei nige verenigingen die altyd actief zyn in het district. Waar het aan ligt weet ik niet, maar het komt mis schien ook wel door het optreden van Wout Bergers. Zelfs op tamme vergaderingen, had Bergers altyd wel iets te vragen of op te merken". Mevrouw Heemskerk van de zuster vereniging Groen Wit dook daarna nog even in de geschiedenis: „Vroe ger heerste er tussen de twee vereni gingen een ontzettende rivaliteit. We gunden elkaar byna geen prys meer. Gelukkig zyn de scherpe kantjes daar nu wel zo'n beetje van af". Voor Wout Bergers was toen het moment aangebroken om voor de laatste keer by Victorie zyn zegje te doen. Ber gers: „Ik ben ontzettend bly dat ik hier vanavond aanwezig kan zyn. En als ik dan zo'n volle zaal zie, geniet ik weer volop". Overigens wilde Ber gers alle eer niet voor zichzelf op eisen. „Zonder twee medewerksters die van onschatbare waarde voor my zyn geweest, zou het allemaal nooit gelukt zyn". Om die erkentelykheid tot uitdrukking te brengen bood Ber gers de dames Kriek en De Vries bei den een zilveren vaas met bloemen aan. Voordat het feestprogramma met o.a. Ria Valk, Mini en Maxi en het trio Henny Langeveld kon los barsten, ging Victorie nog even door met handjes schudden. Mejuffrouw Kriek (al sinds de oprichting lid van de Leidse gymnastiekvereniging) en mevrouw Edelaar-Scheff ers (sinds kort niet meer in het bestuur) wer den verblyd met wat presentjes. Tot in de kleine uurtjes vierde Victorie daarna het 30-Jarig bestaan. Vrii spel Mevrouw De Vries, vice-voor zitster van de jubilerende gym nastiekvereniging Victorie, speldt ere-voorzitter Wout Bergers een dasspeld op. Trainer Suarez verlaat Inter MILAAN Luis Suarez zal het vol gende seizoen niet meer als trainer van Internazionale Milan optreden De vroegere speler van CF Barce lona en Inter werd precies een jaar geleden als coach van de Milanese formatie aangesteld, maar is teleur gesteld over de in het afgelopen jaar geleverde prestaties. Inter moest in de competitie genoegen nemen mét een bescheiden positie zal het vol gende seizoen geen internationaal voetbal spelen. Dit is voor Suarez aanleiding de club te verlaten. US Cagliari, de club van Luigi Riva, wordt mogelyk de nieuwe club van Suarez. keer. Enkele weken geleden wierp zy 55,22 meter. Tydens de instuifwedstryden in Beverwyk hadden de twee speerwerpsters het voordeel van een ideale wind. De AV Haarlem-atleet Ruud Wielart heeft zaterdag by wed- s try den in de Duitse plaats Koe- nigsberg het Nederlandse record hoogspringen geëvenaard met 'n sprong over 2,14 meter. Hoogspringster Annemieke Bou- ma is zaterdag met 1,75 m vierde geworden by een internationale wedstrijd in Bratislava. Eerste werd de Oostduitse favoriete Ro- semarie Ackermann met 1,91 m. De beste Nederlandse hoog springprestatie van dit seizoen by de dames werd overigens on langs geleverd door Mieke van Doorn uit Lisse. Mieke, die op het ogenblik by de Duitse trainer Dragan Tancic gedurende 'n Jaar een hoogspringstage volgt, wipte vorige week over 1,82 m. Met deze sprong, verricht in het Oos tenrijkse Innsbruck, voldeed zy aan de IAAF-limiet voor Mont real. De Amerikanen Don Quarrie en Steve Williams noteerden dit weekeinde in Eugene beiden een tyd van 19,9 sec. op de 220 yards, waarmee zy op dit nummer een nieuw wereldrecord vestigden. Andere voortreffelyke verrichtin gen in Eugene kwamen op naam van de Fransman Guy Drut op de 120 yards horden (13.1) en Jim Bolding op de 440 yards hor den (49.5). Enkele Leidse atletes en atleten deden gisteren mee aan wedstry- den op de Rotterdamse Nenyto- baan. Marriët Boot (AV Leider:) won de 400 m horden dames in 69.4 sec. en haar clubgenote Maart je Weeda liet een prima tyd afdrukken op de 800 m by de meisjes B: 2.30.7. Kees van Maanen, eveneens AV Leiden, kwam tot 4.44.1 op de 1500 meter jongens C. Roel Hendriksen (AV Holland) liep de 400 m horden jongens A in 62.5 sec. By het hinkstapspringen heren werden voor Theo Brusche en Rob Rys- kamp (beiden Bataven) resp. 13.47 en 13.39 m opgemeten. ROTTERDAM De internatio nale 20 kilometer snelwandelwed strijd, die gisteren op een parkoers in het Kralingse Bos te Rotterdam werd gehouden, is gewonnen door de Mexicaan Daniel Bautista in de tijd van 1 uur, 30 minuten en 14 secon den. Tweede werd zijn landgenoot Pedro Aroche in 1.30.48.2 en de der de positie was eveneens voor een Mexicaan, Domingo Colin met 1.32.51.4. De Mexicanen hebben de wed strijd in Rotterdam, die door vele duizenden zonzoekers bij het Kra lingse strandbad werd gadegeslagen, volledig beheerst. Op een parkoers van ruim 1800 meter, dat elf maal moest worden afgelegd, nam Daniel Bautsta, een 25-jarige verkeersagent uit Mexico Stad, meteen de leiding, In een tempo van acht minuten per ronde vergrootte hij voortdurend zijn voorsprong. Halverwege de wed- stryd echter kreeg Bautista gezel schap van zijn. landgenoot Pedro Aroche. Enkele ronden bleef het duo bij el kaar maar toen moest Aroche zijn ploeggenoot toch weer laten gaan. Hij verloor uiteindelijk zelfs nog een halve minuut. Achter Bautista en Aroche maakten Domingo Colin, die vorige week in Engeland de Olym pische kampioen op de 50 kilometer, Bernd Kannenberg versloeg, Raul Gonzalez, Angel Flores en Enrique Vera het Mexiaanse succes compleet. Tijden van Gonzafez, Flores en Ve ra resp. 1.34.38.8, 1.35.18.0 en 1.35.45.8. Bijzonder sterk wandelde ook de Belgische kampioen Godfried De- jonckheere die als zevende arriveer de, op bijna zeven minuten achter stand. (1.36.01.6). Hij was een van de weinigen die niet door de Mexica nen gedubbeld werd. De Nederland se kampioen en recordhouder Tia- bel Ras (RWVi handhaafde zich re delijk. Hij eindigde als 24ste op ruim een- kwartier achter Bautista: 1.45.22.8. De Leidse hovenier Dirk Maassen van de Brink kwam als tweede beste Nederlander over de eindstreep. De AV Holland-atleet die heit onder warme weersomstandigheden mees tal nogal moeilijk heeft, belandde op de 40ste plaats. Met een tijd van 1.51.46.8 bleef hij ver van zijn per soonlijk record verwijderd. QAAR GAOT-IE DAM: TBMNISCUE EU 72cr/SCU£ T/P ASUWMQS1 TWEE in de ban van Bella Belly ^£"-7W££ VCOE EBO \JOLS>BJë HUW SPECIALE TIP N1UMHEP E'&J ADVERTENTIE ~rJ">ÖrË~en havo'ers baHUi' Doen. Als je mavo-of havo-examen hebt gedaan. Doen. Want straks met je diploma is een carrière bij de politie ook één van jouw mogelijkheden. Van dinsdag 10 tot en met vrijdag 13 juni ben je welkom op elk gemeentepolitiebureau.Van 9 tot 5 uur. En donderdagavond bovendien van half 7 l tot9uur. Vraag watje maarweten wilt.Over het beroep en de opleiding. Over't salaris. Over specialisatiemogelijkheden. I En maakje na-de-vakantie-plan. gemeentepolitie Boek bij de Gemeentepolitie!

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 12