Noordwijk houdt hoofd koel in verlenging: 3-1 Duitse titel voor Borussia Scorebord Na 2-0 winst op Eintracht Brunswijk PAGINA 10 MAANDAG 9 JUNI 1975 IJSSELMEERVOGELS VERSPEELT SYMPATHIE VEENENDAAL - De raken werden krachtig rechtgezet. In de derde en beslissende kwa'lncate-wed'strijd voor het KNVB-beker toernooi prikte Noordwijk alsnog de reputa- IJsselmeervogels door. De ploeg van trainer Eelman hield op het terrein van DOVO m Veenendaal, dwars door veel irritatie heen, het hoofd koel. Noordwijk liet de opponent lang hets pel maken en sloeg toe toen de Spakenburgers hun krachten op de hete zaterdag volledig hadden verbruikt. Als beloning voor het verstandiger voetbal kon Noordwijk (dat aan een gelijkspel voldoende had) na de verlenging een 3I zege mee- nemen, waarmee een plaa'ts in het landelijke bekergefoenren werd1 opgeëist. Door Paul de Tombe Cor Vreugdenhil: „meester- frommelaar" Amateurs Om het algemeen kampioenschap van Nederland: Eramen Spykenisse 24. Om een plaats in het KNVB-beker- toernooi Noordwijk IJsselmeervogels 31 (Noordwijk plaatst zich). Het was het terechte resultaat van een duel dat onbarmhartig bloot legde wat IJsselmeervogels aan de „droomreis" door het vorige beker toernooi heeft overgehouden. De ploeg die zoveel goodwill voor het zaterdag voetbal heeft gekweekt, meent daarmee kennelijk het recht op extra bescherming te hebben ver worven. Weigert een scheidsrechter die te geven wat zaterdag overi gens niet het geval was en toont ook een tegenstander maar weinig ontzag, dan gaat snel de irritatie groeien. Dan blijkt IJsselmeervogels een team dat onafwendbaar verlies maar moeilijk kan verkroppen. Dat ontdaan van het aureool naar harde overtredingen grijpt en arbitrale be slissingen gaat aanvechten. Eelman: „Ze zijn snel geïrriteerd en gaan dan rare dingen doen". „Geladen" Toegegeven, ook Noordwijk was niet brandschoon in het „geladen" duel van zaterdag. Maar de Noord- wijkers waren bereid de consequen ties van hun x-eacties te aanvaarden; onthielden zich van commentaar en gingen bovendien minder vaak en minder ernstig in de fout. Een niet bestrafte wraakoefening als het slaan van een tegenstander, zoals Spaken burger Bram de Graaf die eenmaal tegen Jan Wjllem Bogers uitvoerde, bleef in ieder geval achtei-wege, al wilde IJsselmeervogels-trainer Ste venaart anders doen geloven. Ook hij kon er niet omheen dat een paar van zijn spelers „erg geïrriteerd" waren geweest. De oefenmeester be sefte dat er „veel gele en zelfs rode kaarten aan te pas waren gekomen, als dit betaald voetbal was geweest". Stevenaart mocht het ontstaan van de grimmigheid dan terugvoe ren naar het eerste duel („in Spa kenburg is het begonnen"), feit bleef dat zijn equipe in Veenendaal veel sympathie verspeelde. erg onzuivere lange pass, daar bouw de Noordwijk de aanvallen bedacht zamer op. Slimmer en met meer overleg. „Vooral in de tweede helft", zei Stevenaart. „Toen het eenmaal 10 was geworden legde Noordwijk alle kracht in de spits. Dat gebeur de met meer ovex-leg dan bij ons. Het is dan ook buiten kijf: Noordwijk heeft verdiend gewonnen". Regelma'tig-er Het was een conclusie die een voudig te trekken was uit het sur plus aan mogelijkheden, dat zich al in de eerste helft had afgetekend. Terwijl IJsselmeervogels het vóór de rust had moeten doen met goede, maar onverwachte kansen voor spits Zwaan (2x) en de middenvelders Brugman en Peter de Graaf, kon Noordwijk wijzen op regelmatiger tot stand gekomen „gevaarlijke" acties. Van Bogers bijvoorbeeld, maar ook van Jaap van Kestex-en, Bröring en Albei't Spaanderman. De vleugel spits van Noordwijk (dat aanvanke lijk speelde zonder Cees Spaander man en Cor Vreugdenhil, wiens vrouw elk moment kon bevallen), was tweemaal wel ex-g dicht bij een treffer. Een vreemd dalende bal glipte echter net over het doel van de kansloze De Feyter en die doel man kx-eeg hulp van de paal na een magnifieke genomen vrije trap van de later vervangen aanvaller. Die Spectaculair Tegenbezoek van Sleutels aan gemeente Kref eld LEIDEN/KREFELD Als „ant woord" op een bezoek dat 'n afvaar diging van de Duitse stad Krefeld twee jaar geleden aan Leiden bracht, heeft nieuwbakken zaterdagvierde klasser Sleutels het afgelopen week einde een tegenbezoek afgelegd in Krefeld. De Leidse voetbalvereniging werd na ontvangst op het stadhuis waar Sleutels als geschenk) een Dölfts blauw bord, gemaakt ter ge legenheid van het vierhonderdjarig bestaan van de Leidse Universiteit op een tocht door Krefeld vergast. Ook werd er nog gevoetbald. Sleutels versloeg het Krefeldse FC Bayer met 20. LOTTO DEN HAAG De winnende cijfers van lotto no. 23 zijn: 3-4-6-15- 19 - 23. Res. getal 20. Het aantal deelnemers aan lotto no. 23. bedroeg 917.311, die voor een inleg zorgden van 3.670.156 gulden. Het prijzenbedrag is f 1.743.324. Duitsland: De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 18. 22. 31, 33, 35 en 45. Het reservegetal is 16. Supertrio De uitslag van het supertrio is: 1. nummer 6 (Micky, J. Wagenaar); 2. nummer 16 (Maarten D. M. Lan ge); 3. nummer 1 (Lax-ens Trots, P. Petersen. Totale omzet: f55.194,-. Uitkering per juiste voorspelling 46-16-1): 1 Paniek in de verdediging van Graaf (3) proberen Jaap van pech, gevoegd bij de unieke, maar gemiste mogelijkheden die Bröring en Boot zich na de pauze creëerden door achteloos aan IJsselmeervogels- ausputzer Bram de Graaf voorbij te lopen, maakte het sterk tegen de verhouding in dat IJsselmeervogels de leidiixg nam. Toen dat dan o:k gebeurde rond de 70ste minuut, door een kopbal van Burgman, kwam Eelman onmiddellijk in actie. Op het moment dat Stevenaart doelpunten maker Burgman met een bloedneus moest vervangen (door Ruizendaal, later kwam Gerrit Koelewijn nog voor Evert de Graaf in het team), offerde de Noordwijk-trainer zijn centrumverdediger Ton van Ksstex-en op voor de stoïcijnse Cor Vreugden hil. Zelden zal het inzetten van een aanvaller sneller succes hebben op geleverd. Binnen twee minuten na de tegengoal had Noordwijk twee maal gescoord. De eerste treffer werd nog terecht afgekeurd (Boot: „Ik duwde de doelman weg"), maar Vreugdenhil hielp even later legaal de 11 ter wereld. Geassisteerd door Bogers, die vaak keihard werd aan gepakt. Wijzend op een botvlies- ontsteking op het been, meldde hy later: „Je kon geen man passeren of je ging neer". IJsselmeervogels. Doelman Jos de Feyter, Aalt Kok (4) en Bram de Resteren en Cor Vreugdenhil af te troeven. T oleTaut Meer spelers konden daarvan mee praten na de incidentrijke slotfase. Met laatste man Cees Spaanderman voor broer Albert, botste Noordwijk vooral toen op grimmige tegenstan ders, die niet voldoende werden ge temd door de zo sterk begonnen scheidsrechter Van Gorkum. Zijn tolerantie bleek te groot ten opzichte van de toch nog gewaarschuwde spits Zwaan, die van v. d. Veen to taal geen kans meer kreeg, en zeker texi opzichte van Bram de Graaf. De laatste man van IJsselmeex-vogels verloor het hoofd toen Bogers een overtreding had gemaakt en sloeg zijn tegenstander in het gezicht. Meer klappen konden werden voor komen, terwijl aan de andere kant Constant Smit een Snakenburgse supporter moest ontlopen. len en het efficiënte tikwerk van de tegenstander, werden volledig onder de voet gelopen. Bröring in de eerste en Vreugdenhil in de tweede ver lenging, drukten dat in treffers uit, waarbij vooral de 21 van „Bro" een juweeltje was. Aangespeeld door Sjoerd Boot haalde hij van de zij kant van het Spakenburgse straf schopgebied ineens diagonaal uit naar de verste bovenhoek. De treffer van Vreugdenhil (31, na een vrije trap van Karstens) bestempelde hem tot Noordwijks „meester-fromme- laar" die de bal bij wijze van spre ken het doel in kan praten. Stevenaart wilde niets afdingen aan de zege: „Maar na.de 56ste wed strijd kan ik dit ook niet meer zien als een afgang voor ons. Hoewel ik als wil Wraak Noordwijk nam wraak in de ver- lenging, legde zich niet toe op het consolideren van de „winnende" 11, maar haalde vernietigend uit. De Vogels, uitgeput door hun eigen krachtenvretende wijze van voetbal- hanteren. Wèl is het zo dat iedereen die tegen ons loopt te voetballen vanzelf meer inspiratie heeft. Noord wijk zal het merken als het ook zo ver komt". Eelman hield zijn team echter „aan de gx'ond". „Je wordt maar ge lijk in een straatje geduwd omdat IJsselmeervogels zo ver is gekomen. Maar zoiets gebeurt maar éénmaal. Wij kunnen er in de eerste wedstrijd al uitliggen". Het wiex-p een schaduw over de wedstrijd, die verder het aankijken meer dan waard was geweest voor de 2500 belangstellenden. Noord wijkIJsselmeei-vogels immers was van een redelijk niveau. Voor en nadat incidenten het duel ont- sierden, was er sprake van een spectaculaire partij voetbal, waarin bij vlagen knappe spelpatronen werden gedemonstreerd. Aanvanke lijk door beide teams, later vooral door het geïnspireerde Noordwijk. Waar IJsselmeervogels bleef mikken op de wel vexrassende, maar vaak LEIDERDORP Helt Am sterdamse Osdorp heef zaterdag op de terreinen van RCL het Nederlands kampioenschap da mesvoetbal veroverd. De Am sterdamse elf klopte in de finale de titelihoudster van vorig Jaar, het Deventer Puck, met 10. Hoewel Osdorp zich, na een vier uur durend, erg warm voebal- feest dus kampioene mocht noe men, kwam de titel de Amster- damsee (qua voetbal) eigenlijk niet toe. Het Venlose VOS, dat in de poule tegen een wat onge lukkige 12 nederlaag aanliep tegen datzelfde Osdorp maar na zaterdag wel drie speelsters in de selectie voor het Neder lands team weet en Puck uit Deventer toonden in Leiderdorp duidelijk aan over meer voet balkwaliteiten te bezitten. Slechts de afwerking was op de beslissende momenten minder sterk verzorgd. Osdorp daaren tegen, bezat die afmaakster wel. Zoals aanvoerster Lidi Brusse laars in de slotfase van de eind- srijd nog even liet zien. Van ï-uim veertig meter liet zij de bal uit een vrije schop hoog en hard in het Puck-doel verdwij nen. KFC '71 uit Delft, dat de Leidse kampioene Weteringse Girls de weg naar de N.K. ver sperde, kwam er zaterdag niet aan te pas en eindigde op een vijfde (voorlaatste) plaats. Eindstand: 1. Osdorp (A'dam); 2. Puck (Deventer); 3. VOS (Venlo)4. Braakhuizen (Gel- drop); 5. KFC '71 (Delft); 6. DVC '59 (Nw. Dox-drech). Op de foto een beeld uit de fi nale tussen Puck en Osdorp. Een Amsterdamse verdedigster brengt redding. Ruud Bröring (hier op een archieffoto) scoorde zaterdag een juweel van een treffer. DUSSELDORF Met doelpunten im d>e 87ste en 89ste minuut heeft de Deen Henning Jensen er zaterdag voo-r ge zorgd dat Borussia Mönchengladbach zich ongeremd in de testvreugde kon storten. Door die twee late treffers zege vierde Borussia met 20 over Eintracht Brunswijk en pak te daarmee op eigen kracht de titel, die de club anders ook niet onitgaan zou zijn. Op de voorlaatste competitiedag ver loor namelijk de enig overgebleven concurrent Hertha BSC bij Rotweiss Essen met 12. Vrij spel De acties van Jensen ontketen den grote feestvreugde bij de 30.000 toeschouwers, die nog niet was be daard toen even later de voorzitter van de Duitse voetbalbond Hexmann Goesmann aanvoerder Berti Vogts en de spelers met de scheidende trainer Hennes Weisweiler hun ere- ronde maakten, waarbij niet alleen de nieuw verworven schaal, maar ook de UEFA-bokaal werd meege voerd. Een waardig besluit van een sterk seizoen. Dat de nieuwe Duitse kampioen niet met grotere cijfers won, lag in de eerste plaats aan het eigenzinnige spel van Jupp Heynckes die zijn doelpuntenrecord met alle geweld wilde verbeteren. Daarbij vond de nationale linksbuiten de voortreffelijke doelman Bernd Pran- ke tot viexmaal toe op zijn pad toen hij de laatste verdediger al was ge passeerd. De overige acht ontmoetingen voor de bundesliga werden zaterdag overschaduwd door de "dag van de open deur" in het Dusseldorpse Rheinstadion. Gastheer Fortuna en Europacupwinnaar Bayern Mün- chen demonstreerden hoe aantrekke lijk aanvallend voetbal kan zijn. De Dusseldorpse ploeg won met een neuslengte verschil: 65. Door drie doelpunten binnen vier minuten klom Gerd Müller naar de tweede plaats op de lijst van topscorers met 23 doelpunten tegen Jupp Heynckes 25. Hertha BSC werd in Essen voor slechts achtduizend toeschouwers ge veld door twee strafschoppen. Een minuut na rust benutte Burgsmtiller de eerste vrije kans van elf meter voor de gelijkmaker (1—1), waarna zeven minuten later Bast nogmaals vanaf de stip raak vuurde. De twee» de strafschop werd naar veler me ning terecht toegekend, de eex'ste werd door de meeste toeschouwers als "onvexstandig" beoordeeld. Het gevolg was dat Eintracht Frankfort via Hei'tha BSC naar de tweede plaats op de ranglijst wipte. Eintracht won met 2—1 van Schal- ke'04, dat hiex-mee de kans om deel te nemen aan de strijd om de Euro pa Cup 3 vrijwel heetf verspeeld. Eintx-acht Frankfort is nu op 43 pun ten gekomen (vijf achter op kam pioen Borussia), een aantal dat de ze club in het verleden nog nooit bij elkaar heeft gegaard. Hertha BSC is derde met 42 punten en Hamburger SV vierde met 41 punten. Onderaan deelt VFB Stuttgart het lot van degradatie met Tennis Bo russia Berlijn en Wuppertaler SV. VFB's gelijke spel tegen bekerfina list MSV Duisburg (33) was niet voldoende om zich in de bundesliga te handhaven. Nieuwe opzet streektoernooi slaat goecl aan LEIDEN In het kader van hét jeugdplan Nederland hebben de se- lectieeif ta^en van Leiden, Veen-, Rjjn- en Bollexxstreek afgelopen za- t ex-dag op de terreinen van LDWS en Sleutels 6en halve competitie ge speeld. Op basis van de verzamelde gegevens zal de nieuwe trainer van het jeuglplan Nederland voor de re gio Leiden, Freek Filippo (de opvol ger van Leo Halkes), begin augustus twee elftallen selecteren. Spelers daarvan gaan meedingen naar een plaatsje in de nationale elftallen voor 13- en 14- en 15- en 16-jarigen. De nieuwe opzat die zaterdag voor het eerst in Leiden werd gebruikt (e°n halve competitie in toernooivorm in plaats van allerlei door-de-weekse wedstrijden) sloeg bijzonder goed aan. Bij de 13- en 14 jarigen kwam de selectie uit Leiden als winnaar uit de bus. terwijl bij de 15- en 16-jari gen het elftal van de Veenstreek de eer voor zich opeiste. Stormvogels wint zaalvoetbalstrijd 'Boompjescup' KATWIJK Stormvogels heeft het door Snack Boys georganiseerde, groots opgezette Katwijkse zaalvoet baltoernooi om de „Onder de Boomp jescup" gewonnen. Stormvogels spelend in de Leidse hoofdklasse versloeg in de finale van dit toernooi waaraan zestien verenigingen uit Katwijk, Rijnsburg en Leiden deel namen, het Katwijkse Van Dijk VZV met 42. BMW Van der Plas (de sterke Katwijkse eersteklasser) ver overde de derde plaats via e-en ru'.me 7—3 zege op his.t Rijnsburgse Glas bergen de Best. Cor Pennenburg en Jan van Duin zetten Stormvogels tegen Van D^k op een 20 voorsprong, maar Von Duivenvoorde halveerde die achter stand al spoedig. Paul Wetselaar ver grootte de Vogels-voorsryrong (3—1), maar opnieuw kwam v. Dijk, nu via v. Duijn. terug: 2—3. Een (tweede) tref fer van Pennenburg besliste de strijd definitief. In het duel om de derde plaats bleek Van der Plas duidelijk te sterk voor Glasbergsn de Best. Voor BMW Van der Plas scoorden Leo Fluim- graaff (4x), Gert Zwaan. Wim van der Plas en Adrie Pluimgraaff. Voor Glasbergen: De Mooy (2x) en Van Delft. Eindstand: 1. Stormvogels; 2. Van Diik VZV: 3. BMW Van der Plas; 4. Glasbergen de Best. Zege v. d. Burg in tweede rit wielercompetitie LISSE/NOORDWIJK Arie van der der Burg uit Noordwijkerhout (Bollenstreek) heeft dit weekeinde de eerste plaats veroverd in de tweede rit van dé Rijn- en Bollenstreekcom petitie; een competitie waaraan deel nemen de wielerveren' gingen Swift (Leiden.), Bollenstx-eek (Lisse), Avan- tii (Aliphen) en Uithoorn. Van der Burg bleef op hot parcours bij de Keukenhof Swiftrenner Cock van der Hulst in de eindsprint moeiteloos voor. Hennie van Duuren (Swift) eindigde als derde; Gerrit Molema en Paul van de Zwart (beiden van Avanltii) volgden als vierde en vijfde. De stand in de A-categorie met nog twee ritten in Leiden en Alphen voor de boeg: 1. Cock van der Hulst 30 pnit: 2. Paul van de Zwart 24 pnt; 3. Ben van der Hulst 22 pnt. In de B-klasse viel een volledige Avanlti-triomf te noteren. Theo Waiv sink. John Vergeer. Koos van Nie- kerk. Piet Smits en Jaques Hooge- veen bezetten de eerste vijf plaat sen. Hier luidit de stand na twee rit ten: 1. Jaques Hoogeveen (Avanti) 27 pnt; 2. Rainier Hoogkamer (Swift) en John Vergeer (Avanti) 23 pnt. De jeugd werkte haar wedstrijden in Noordwijk af. Enige uitslagen: 14- jartgen: 1. Aloys Goossen (Swift); 2. Hans Bierman (Bollenstreek). 12-13 jarigen: 1. Leen van der Linden (Bollenstreek); 2. John van Eeden (Bollenstreek)10-11-jarigen: Ed ward Wijsman (Avanti)2. Hans van de Zande (Bollenstreek). 8-9-Jarigen: 1. Siem van Weeren (Swift); 2. Ru- die Zomerveld (Swift). 0 De Alphenaar Leen Janszen heeft gisteren In Prinsenbeek een junioren-ronde (voor 17-18 Jarigen) op zijn naam gebracht. Janszen fi nishte met grote voorsprong op Mar tin van Gooi uit Breda als eerste. Peter Pos uit Oegstgeest veroverde in deze ronde een vijfde plek. 0 Kees van de Tang uit Noordwij kerhout is in de ronde van Ouder kerk aan de Amstel tot een knappe prestatie gekomen. De Swift-renner behaalde hier een vijfde plaats. 'Gouden Paard' voor Pools DINSLAKEN Harry Pools heeft gisteren in Dinslaken met Allegro de draverij om het 'Gouden paard' gewonnen exx de daaiaan verbonden eei-ste pi-ijs van 25.000 gulden. De kilometertijd van Allegro bedroeg 1 minuut en 20 seconden. Het was de negende overwinning die Pools dit seizoen in Duitsland behaalde en zijn winsom kwam daarmee op D.M. «5.000.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 10