Excuus Van Hanegem aan George Knobel Joop Zoetemelk derde in tijdrit Turner Thune vraagt asiel in W.-Duitsland Bondscoach had al idee dat er "misverstand" in het spel was Als ik zondag indeprijzenvalinde Nationale Lotto, laat ik het Concertgebouworkest bij mij bi de tuin spelen. DINSDAG 3 JUNI 1975 PAGINA 9 Basketbalteam vanavond in Leiden tegen McGregor All Stars ROTTERDAM De besturen van Emmen en Spijkenisse heb ben gisteravond overeenstemming bereikt over de data voor hun wedstrijden om het algemene amateur voetbalkampioenschap van Nederland. Zaterdag 7 juni speelt zondag kampioen Emmen op eigen ter rein, een week later speelt zater dagkampioen Spijkenisse thuis. Dries Visser heeft bij de Rotterdamse eredivisieclub voor twee Jaar bijgetekend. De Spar taan Hans Verel, het afgelopen seizoen deel uitmakend van het c-elftal, is voor een jaar uitge leend aan SW. Dick Hoogmoed, de 26-jarige spits van FC Dor drecht, gaat voor twee Jaar naar Portuna-Sittardia combinatie (FSC). Basketbal De Nederlandse heren-bas- ketbalploeg speelt vandaag in Leiden tegen de Mcgregor All Stars, een Amerikaans team, dat momenteel een tournee maakt door Europa. De wedstrijd komt in de plaats van de ontmoeting met Israël, dat vorige week af zegde. Nederland bereidt zich voor op het toernooi om het Europees kampioenschap, dat van 7 tot 15 juni wordt gehouden in Joego slavië. De wedstrijd in Leiden wordt gehouden in de Vijf-Mei hal en begint om 20.15 uur. Turnen De Oostduitse turner Wolf gang Thüne heeft asiel gevraagd in West-Duitsland. De 26-jarige sportman, die vorig jaar tijdens de wereldkampioenschappen in Varna zilver veroverde op de brug, heeft het afgelopen weekeinde deelgenomen aan de Europese kampioenschappen in Bern. In de nacht van zondag op maandag verliet hij zijn ploeggenoten, ging de Zwitsers-Duitse grens over en lifte naar Frankfort. Thüne gaf als redenen voor zijn vlucht op dat hij moeilijkheden heeft met zijn trainer en de Oostduitse gymnastiekbond. Er zouden geen politieke motieven in het spel zijn. De gymnast kwam zaterdag en zondag in Bern met een acht tiende plaats niet uit de verf, als gevolg waarvan hij in het blad 'Neues Deutschland' hevig is aan gevallen. Onbedoeld ironisch ein digde het artikel met: 'De ont stemde wereldster trok zijn jasje aan en begroette alles en ieder- ROTTERDAM Willem van Hanegem en George Knobel hebben elkaar de hand geschud. Gistermorgen wisselden de bondscoach en Feyenoords grillige spelmaker gedurende enige uren met elkaar van mening op het kantoor van Adi das-importeur Hennie Warmenhoven in Etten- Leur De discussie werkte in zoverre verhelderend dat Van Hanegem zijn excuses aanbood voor de wijze waarop hij Knobel heeft laten weten dat hij niet mee zou gaan naar Joegoslavië en dat de bondscoach gisteravond telefonisch liet weten dat het een erg prettig gesprek is geweest. Jongbloed of Overweg anders niet slecht over mij? Ik heb de hele zaak niet overzien, toen ik besloot om als gevolg van die blessure niet mee te gaan. Achteraf begrijp is dat ik er het verstandigst aan gedaan zou hebben om Knobel zelf te bellen". Van Hanegem: excuus Knobel: "Ik heb van het begin af aan het idee gehad dat er een of ander misverstand in het spel is ge weest. Daarvan ben ik na het ge sprek met Willem van Hanegem overtuigd. We hebben inderdaad wel een paar uur zitten babbelen. Het gesprek heeft een aantal onduidelijk heden opgelost." Willem van Hanegem zelf zegt het zo: „Abarbanel zou dokter Kes- sel er van verwittigen dat ik ge blesseerd was. Dat heeft hij niet ge daan. Waarom niet? Nou, er waren aan het begin van de week nogal wat moeilijkheden geweest over een test- bij Feyenoord. Niettemin spijt het mij voor Knobel en de andere spelers dat het bericht dat ik ge blesseerd was ze op deze manier heeft bereikt. Anderzijds is het zo dat ik me er geen barst van aantrek wat die of gene van me heeft gezegd. De spelers, die commentaar op me hadden, stellen in wezen weinig voor. Ik denk ook dat ze die spelers de woorden in de mond hebben ge legd. Waarom praatten Neeskens, Feyenoord-arts Max Abarbanel op zijn beurt: "Ik heb Willem van Ha negem gezegd dat hij zelf maar moest bellen en dat ik dat in géén geval zou doen. Wel heb ik op maan dag en woensdag contact gehad met dokter Kessel en hem gezegd dat als Willem van Hanegem niet mee zou gaan, hij dat zelf zou laten weten". Van het rapport dat George Kno bel over de zaak Van Hanegem uit brengt, zal afhangen in hoeverre het een en ander een startje krijgt. Henk Zon: "We zullen hiervoor echt geen speciale vergadering gaan be leggen. Het is zo dat we iedere veer tien dagen by elkaar komen. Op die 27ste juni zullen we de zaak onder de loupe nemen. We zullen de men sen, die er direct bij betrokken zijn geweest moeten horen. Knobel dus, dokter Kessel en Van Hanegem zelf. Het een en ander hangt tevens af van de zienswijze van de directeur sportief in zijn rapport. Het heeft geen zin om vooruit te gaan lopen, alles gaat via de geijkte kanalen. Anderzijds had ik vooral na Duits- land-Nederland de indruk dat Wil lem, geweldig gemotiveerd was, met erg veel plezier met die jonge jon gens werkte. Ik kan ook moeilijk op een medische stoel plaats nemen, wat ik wel bekritiseer is de wijze waarop van Hanegem het een en an der heeft laten weten". Lachend: "En stel dat er sancties tegen Wil lem genomen zouden worden en hij speelt over een paar maanden weer een paar beregoeie wedstrijden. Dan is er zo een commissie van goede diensten met Claus of minister Van Doorn erin, die Willem weer in Oranje willen". DRESSUUR WASSENAAR Vijftien combina ties hebben zondag in de Manege Riider's Paradise in Wassenaar deel genomen aan de laatste dress uurwed strijd van de Leidsche Rij- Jachtclub. Inzet in de A-klasse was de mevrouw Stoop-wisselkrans de inzet; in de B-klasse de Kok - wisselbeker. Ver reden werden de rijproeven L 3 en B 4. Uitslagen: Rijproef L 3 (ma ximaal te behalen aantal punten 200) 1. Gonnie Hogervorst met Figiel, 127 punten, 2. Ineke de Groot met Bran dy 127 punten, 3. Lucy de Boer met Kripysh 117% punten. Rijproef B 4 (maximum aantal pnt. 200) 1. Joos Hermans met Cooper, 136% punten, 2. Maruschka de Vis ser, Seven Miles, 127 punten, 3. Jan Hermans, Patachou, 123% punten. George Knobel: Derde plaats voor Binkhorst ILAFRANCH De Nederlandse zeiler Boudewijn Binkhorst is giste ren in de eerste race van de reeks om het Europees kampioenschap in de Finnjollen-klasse bij Ilafranch (Spanje) als derde geëindigd. De eerste plaats was voor de Griek Pa- paounou, de tweede voor de Rus Ba- las jov. Aan het kampioenschap ne men 49 boten uit 23 landen deel. De uitslag van de eerste wedstrijd is: 1. Papaounou (Gri) 0, 2. Balasjov (Sov) 3, 3. Binkhorst (Ned) 5.7, 4. Hass (Arg) 8, 5. Haan (Hon) 10, 6. Petaja (Fin) 12. Tijdens internationale zeilwed strijden in Weymouth (Engeland) is Louk Willemsen in de tweede race in de Tornado-klasse op de zevende plaats geëindigd. De overwinning was voor de Brit Reg White, die zondag ook de eerste wedstrijd had gewon nen. In het algemeen klassement, dat wordt aangevoerd door White, staat Willemsen op de zesde plaats. Winst Karpov PORTOROZ Wereldkampioen Anatoli Karpov heeft gisteren in de eerste ronde van een grootmeester- toernooi in Portoroz (Joego-Slavië) gewonnen van de Hongaar Lajos Por- tfsoh. Het was Karpovs eerste offi ciële partij sinds hij in april door de FIDE werd uitgeroepen tot wereldkampioen. Karpov (24), die wit had, zegevierde in 32 zetten. Por- tisch accepteerde een pionoffer, dat hem reeds een zet later een toren bleek te kosten. De overige uitslagen zijn: Foerman (Sov)—Garcia (Cub) uitgesteld, Bar- - Ie (Joe)—Parma (Joe) remise Lju- bojevic (Joe)Osterman (Joe) afge broken, Karpov (Sov)Portisch (Hon) 10, Hort (Tsj)Karnar (Joe) 10, Musil (Joe)Gligoric (Joe) 0—1, Velimirovic (Joe)—Ri- bli (Hon) remise, Planinc (Joe)—Ma- riotti (Ita) 0—1. Voetbal De Doetinchemse eredi visieclub De Graafschap heeft Joop van *der Klink (43) aangesteld als directeur. De heer v.d. Klink, thans nog directeur van de FBO, treedt per 1 januari 1976 of zoveel als eer der mogelijk is in dienst van de Graafschap. ADVERTENTIE Belg Freddy Maertens wint proloog van Dauphine Liberé Alle Nederlandse sport verenigingen Hopen dat uwN droom werkelijkheid wordt. Als u meespeelt in de Nationale Lotto en een paar ton wint, bent u niet alleen aardig voor uzelf. U steunt er ook een goed doel mee. Want een deel van de totale inleg is bestemd voor alle Nederlandse sportverenigingen. Twéé vliegen in één klap zogezegd. Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. ORTA Ook de laatste Nederland se deelnemer in de Ronde an Italië is uitgevallen. Nidi den Hertog, de jongere broer van Fedor, haakte gisteren in de zestiende rit van Aren- zamo naar Orta (over 193 kilometer) af. De ritzege was voor de Italiaan Fabrizio Fabri, de beüomiüng voor een langdurige ontsnapping, ondernomen in het gezelschap van zijn landgeno ten Lualdi en Fnaccaro en de Span jaard Poso. Het kwartet scheidde zich 113 kilometer voor de finish af van heit peloton en bouwde een voor sprang op, die op een gegeven mo ment meer dan vier minuten be droeg. Poso, een ploeggenoot van Galdos, die tweedie staat fin het alge meen klassement, weigerde evenwel kop be doen en dit drukte het tempo van de vluchters op den duur toch te veel. Op het laatst was het een kwes tie van buigen of barsten of de uit looppoging zou Slagen, maar Fabbrl arriveerde aan de meet met drie se conden voorsprong. Fraccaro werd nog ingelopen door de hoofdmacht, die in de Belg Rik van Linden zijn snelste man had. De Italiaan Bertoglio blijft in de rose leiderstrui. Gisteren had geen van zijn belagers (Gimandi, Baron- chelld) de moed hem aan te vallen. UITSLAG: 1. FaJbbri (Ita) 193 km in 4 uur 56 minuten 3 seconden; 2. Lualdi (Ita) z.t.; 3. Poso (Spa) z.t.; 4. Van Lin den (Bel) op 3 sec.; 5. Fraccaro (Ita) z/t.; 6. Paolini (Ita) z.t,; 7. De Vlae- minók (Bei) z.t.; 8. Borgognomd (Ita) z.t.; 9. Sercu (Bel) z.t.; 10. Salm (Zwi) z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1. Bentoghö (Ita) 81 uur 40 minuten 12 seconden; 2. Galdos (Spa) op 2.00; 3. Gimondi (Ita) op 3.00; 4. Baron- dheHi (Ita) z.t.; 5. Perletto (Ita) op 4.10; 6. De Vl-aeminck (Bel) op 4.46: 7. Riccomi (Ita) op 4.56; 8. Panizza (Ita) op 5.04; 9. Lasa (Spa) op 5.37; 10. Conti (Ita) op 7.08. Dauphiine Gisteren is de proloog gereden van de wegwedstrijd Dauphine Liberé. In Aimmecy moesten de renners een indi viduele tijdrit over 8000 meber rijden. De Belg Freddy Maertens bleek met 10 minuten en 22 seconden de snel ste. De Italiaan Moser werd op vier tiendeseconde tweede en Joop Zoete melk derde. De achterstand van die Nederlander op Maertens was een halve seconde. Eddy Merckx eindigde alls 43e in 11.08.4. De tyden van de proloog tellen niet mee voor de rest van de wedstrrijd. Milcrace Door een overwininng in de achtste etappe heeft de Zweed Bernt Johans son zjjn leidende positie in de Ronde van Engeland voor amateurs, de „Miükrace", versterkt. Johansson ze gevierde dn de itit van Sheffield naar Lincoln over 114 kilometer, door in de sprint die Brit Nickson, de Ameri kaan Oohowicz en de Deen Marcus- sen voor te blijven. Zijn voorsprong in de algemene rangschikking op de Tsjech Vomdnaoek, die lang de lei derstrui heeft gedragen, bedraagt nu 42 seconden. De Nederlandse renners, die in het verleden de Ronde van Engelland op fleurden met belangrijke successen (Fedor den Hertog, Piet 'van Kat wijk) moeten dit jaar met bescheiden klasseringen gen oegen nemen. GaJby Minneboo heeft zich enige dagen ge handhaafd op de vijfde plaats van het algemeen klassement, maar is in middels afgezakt tot de 33e. Mathieu Buckx en Jo Roemerman staan nu ruim voor hem. De klasseringen van dé Nederlan ders in de achtste etappe is. 33. Roe merman 2.35.15; 36. Buckx z.t.; 44. Minneboo 2.36.47 58. Mutsaars 2.47.53 en in het algemeen klassement: 19. Buckx 28.35.51; 26. Roemerman. 2837.27; 33. Minnleboo 28.41.10; 45. Mutsaars 28.5430. Joop Zoetemelk Grand gala de Gymnastique LEIDEN De turnkring Leidsen- hage organiseert op 13 juni een Grand Gala de Gymnastique. In de Leidse Vijf Meihal (aanvang 20.00 uur) zal o.m. het nummer worden getoond waarmee de Kring Leidsen- hage in Berlijn, ter gelegenheid van de zesde Gymnaestrada zal optreden. De vereniging Olympia uit Aalsmeer zal verder een demonstratie tram poline-springen geven. Basketbal De Amerikaanse bas- ktetbal-ster George McGinnis heeft van de New York Knicks een formi dabel contract aangeboden gekregen. De 2.03 meter lange balvirtuoos kan in zes jaar zes miljoen dollar verdie nen, dat is bijna twee en een half miljoen gulden per jaar. Daarnaast ontvangt McGinnis een handgeld van 1.25 miljoen dollar (drie miljoen gulden). Paardesport Zes Nederlandse a- mateurwielrenners zullen op 6 juni starten in de Ronde van Oostenrijk, die op 15 juni eindigt. De équipe be staat uit: Wil van Helvoirt, Ad Tak, Hans Koot, Piet Kuys, Nico Hübrink en Huub Neven.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 9