Caballero bruin onder 'n gele parasol ympathie voor Leeds, cup voor ayern München 'WE ZIJN BESTOLEN anders dan andere. Weis weiier tekent bij Barcelona SUPPORTERS- VANDALISME CZsZSfr NAAR SCYLLA Angels team eeuwige tweede NORA BAKKER STAPT OVER PARIJS Hennes Weiswei- Ier heeft gisteren in hotel Geor ges V in Parijs een tweejarig contract als trainer van de Spaanse club CP Barcelona on dertekend Weisweiler, die in de Franse hoofdstad de Europacup finale Bayern München - Leeds United bijwoonde, was elf jaar trainer bij Borussia Mönchen- gladbach. Frans de Munok, de oud doelman van het Nederlands elf tal, heeft zich bij Fortuna Köln, dat uitkomt in de tweede West- duitse voetballiga Noord, kandi daat gesteld voor de trainers functie. "We hebben echter nog meer meldingen binnengekregen verklaarde Rudolf Faehnrich, bestuurslid van Fortuna, giste ren. De loting voor de eerste ronde van de toernooien om de Europese voetbalbeker 1975 - 1976 zal op dinsdag 8 juli wor den verricht in hotel Atlantis in Zürich. PARIJS De Engelse suppor ters, die toch al geen goede naam hebben na de taferelen tijdens de finale van het UEFA- toernooi tussen Feyenoord en Tottenham Hotspur vorig jaar, zijn zich bij de eindstrijd om de belangrijkste Europese beker tussen Leeds United en Bayern München opnieuw te buiten ge gaan. Nadat scheidsrechter Ki- tajbian een doelpunt van Leeds (Lorimer) had afgekeurd we gens buitenspel, begonnen aan hangers van de Engelse ploeg met metalen zittingen en ge deelten daarvan in het Parp- se Pare des Princes te gooien. Enige daarvan misten het hoofd van Bayern-doelman Sepp Maier maar net. Maar een po litieagent werd vol in het ge zicht getroffen door <*en stuk metaal en moest gewond wor den weggedragen. De scheids rechter onderbrak, twaalf mi-1 nuten voor tijd, de ontmoeting een korte tijd, om officials dege- legenheid te geven de menigte tot kalmte te manen. Het van dalisme werd echter nauwelijks ingetoomd. Wel keerde de rust rond het veld bijna volledig te rug, door een extra hoeveelheid agenten, maar buiten het sta dion werden mensen en dingen op en langs de straten niet met rust gelaten. Vooral auto's en bussen, waarvan de ruiten wer den ingelsagen, waren het mik punt van agressie. Parijs Hij leek stoïcijns. Terwijl hij rookwolkjes uit zijn pijp blies, keek hij licht geamuseerd de conferentiezaal van het Pare des Princes rond. Het gedrag van het Engelse supporterslegioen mag an ders doen vermoeden; er zijn nog echte Engelsen. Wanneer Jimmy Armfield teleurgesteld was, dan verborg hij dat gevoel erg goed. Alles wat hij kwijt wilde was: „Dit is voetbal. Dat wist ik al toen ik twintig was. Waarom zou ik het nu vergeten zijn?" Niettemin wilde de Leeds-trainer wel de momenten aanstippen waarop zijn ploeg volgens hem de Europa Cup had verloren. Hij: „Het moment waarop Maier dat schot van Bremner stopte was belangrilk. Anderzijds heb Ik Beckenbauer een strafschop zien veroorzaken tegen Lorimer. Ik zeg niet dat het een strafschop was. Een strafschop is het wanneer ook de scheidsrechter dat inziet. Volgens mij was het wel een strafschop. Niettemin was ook dt.» een moment waarop we de wedstrijd verloren". Was Bayern Münohen-Leeds United binnen de krijtlijnen een meedogen loos voetbalgeveohit, het supporters slegioen gedroeg zich op zijn minst op schandalige wijze. Armfield: „Dat is niet goed te praten. Maar in Engeland is voetbal een levenszaak". Colega Dettmar Cramer: „Maar wel beangstigend. Het schijnt niet anders - te kunnen tegenwoordig. In de hele maatschappij neemt de agressie toe. Maar we zullen ons zo langzamerhand wel op dit soort afschuwelijke taferelen gaan bera den. Ik heb hele groepen mensen op elkaar zien inrammen. Schandalig". Dettmar Cramer sprak overigens tegen dat Bayern München naar het cattenaccio-voetbal van AC Milan heeft gegrepen. „We moesten wel. We konden niet anders. Enerzijds kozen we zelf voor de counter. Maar dat gold voor de eerste helft. Anderzijds werden we teruggeduwd. Dat kwam door het sterke spel van Leeds United. Maar daar waren ook de blessures debet aan, die zij ons toebrachten". Waren de Engelsen grote verliezers, niet iedereen wenste scheidsrechter Kitabdjian te sparen. Frank Gray, die in het tweede bedrijf tegen een gele kaart aanliep: „We zijn bestölen. Waarom keurde hij die goal van Lorimer af? Niemand die het weet. Buitenspel? Belachelijk. Wie dan? Ja, ik heb ook gehoord Bremner. Maar toch niet hinderlijk. Ik heb hier geen woorden voor". Dat had wel Bayern-speler Anders son. „Bremner stond buitenspel. En ik hield een gebroken knieschijf over aan Leeds United, BOKSEN De oud-wereldkam pioen boksen in het zwaargewicht. Ezzard Charles, is gisteren in Chi cago op 54-jarige leeftijd overleden. Charles was al enige tijd met een ruggemergziekte opgenomen in een ziekenhuis. De boikser, bijgenaamd "Cincinnati Cobra" veroverde de wereldtitel in 1949 toen hij op pun ten won van Jersey Joe WakwÉh DONDERDAG 29 MEI 1975 en verdediger Paul Reany zijn kansloos. wordt gespeeld, dat er te behoudend wordt geacteerd. Tegen Bayern Mün chen deed dat .continentale" voet bal van Leeds United niettemin aan als een verademing. Het was Leeds United, dat altoos aandrong, het was Leeds United ook, dat als gevolg van zijn vele aanvallen onnozel balverlies leed. Maar in dat grote voetbalspel van vandaag de dag wint de meest aan vallende ploeg niet altijd. Dom, om te blijven stormen tegen een oppo nent die voor de counter had geko zen? In Engeland zitten de tribunes echter wel iedere zaterdag nog vol. En Leeds United stoorde. Leeds Uni ted joeg. Onstuimig, ongecontroleerd slordig met energie omspringend. Bayern München, taktisch veel ster ker dan Leeds, ging bewust terug. In het bikkelharde begin verloor de Duitse équipe Andersson tijdens een ogenschijnlijk onschuldig duel met Yorath. Later, toen Leeds United het heft stevig in handen had, was Dett mar Cramer, die bij Bayern Mün chen blijft, zelfs al aan zijn tweede mutatie toe. Gray en weer Yorath blesseerden Ulli Hoeness in die mate dat Klaus Wunder toch nog onder de wapenen moest. Zo werd Bayern München-Leeds United vooral voor Nederlandse be grippen geen topper. Ondanks de aanvalsdrift van Leeds United, mede ook omdat Bayern München nauwe lijks iets presteerde in de buurt van doelman David Stewart. Er waren gele kaarten voor Reaney na een overtreding tegen de voor Andersson opgedraafde Weiss en voor Schwar- zenbeck na een meedogenloze trap tegen de benen van Jordan. In de woende slijtage-slag waren de kan sen voor Leeds United. Maar zoals Clarke zijn schot naast zag vliegen, zo zag Lorimer zijn inzet gestopt door Sepp Maier. Beckenbauer zette Larimer nog binnen de lijnen van de bal, zonder dat de Franse scheids rechter Kitabdjian er een strafschop in zag. Balverlies van Kapelmann bezorgde Clarke ook een mogelijkheid van twee tegen twee, maar Becken bauer doorzag dat gevaar. Miraculeus In dat beeld gaf ook de tweede helft al geen verandering. Al waren Mül- ler en Franz Roth dichtbij Duits suc ces met een goede een-twee en bood Jupp Kapelmann Müller fraai pers pectief. Anderzijds stond Büly Brem ner zelf op een gegeven moment hoogstpersoonlijk drie meter van Maier, maar die redde op miraculeu ze wijze. Seconden nadien leek Leeds United dan het duel te beslissen. Een woedende inzet van Lorimer vloog langs Maier, Leeds Juichte, maar Ki tabdjian besloot na ruggespraak met zijn grensrechter tot buitenspel. Leeds bleef voortrazen. Grimmiger werden de duels. Steeds groter de risico's. Leeds zou toen al gewaar schuwd moeten zijn door de een twee van Kapelmann en Müller. Maar Leeds wilde alles. Dacht on sterfelijk te zijn. Dom? Volgens con tinentale begrippen in elk geval roe keloos. Hoe roekeloos bewezen Zobel en Torstensson met een verraderlijke counter. En toen de Engelsen op de tribunes yan schrik hun gezang staakten, was daar opeens Franz Roth. Bij de tweede plaal vloog zijn projectiel langs Stewart: 1—0. Leeds jakkerde voort. Nog onstuimi ger, met nog meer balverlies. Toen Kapelmann en Müller tot 2—0 had den besloten was Leeds United een eeuwige tweede. Een verliezer die minder slim was geweest dan Bayern München. Maar wel een groot ver liezer. De bruine Caballero's geven kleur aan alle daagse dingen. JUDO Drie leden van het Ju- do-districtsbestuur van Zuid Holland hebben besloten hun functies ter be schikking te stellen. Het zijn voor zitter Mulder en de leden Heeck en Slies. Door het districtsbestuur van Zuid Holland was op een bondsver gadering een motie van wantrou wen tegen het hoofdbestuur inge diend, dat echter niet het vereiste aantal stemmen kreeg. De drie ge noemde leden zagen daarin aanlei ding af te treden. VOETBAL De eredivisieclub NEC heeft de 22-jarige reserve doelman van De Graafschap, Ar- nould Merckx voor een jaar gecon tracteerd. NEC moet volgend sei zoen de steun van vrije verdediger Jo Peters missen. Hij heeft beslo ten met voetballen te stoppen. PARIJS Zoals de Franse wielrenner Raymond Poulidor in zijn carrière het noodlot torste jm alsmaar de "eeuwige tweede" uit te hangen, zo is het ook Leeds United vergaan. Voor Billy Bremner de sympathie; de blinkende bekers vielen altoos aan Leeds' tegenstanders ten deel. Wie herinnert zich niet het jaar 1970? Leeds door Celtic uit de Europa Cup-finale gehouden, Leeds Hoor Chelsea van de Engelse voetbalbeker beroofd en Leeds door Everton verslagen waar het He Engelse League-titel betfof. Vijf keer stuurde Leeds United sedert 1965 aan op de tweede [laats in de League, toen de Griekse scheidsrechter Michas in 1974 zulke bizarre beslissingen ham dat niet Leeds United maar AC Milan met de Europa Cup II kon rondgaan, werd de équipe (ran Billy Bremner over de hele wereld meewarig met Raymond Poulidor vergeleken. Sinds listeren is de sympathie definitief voor Leeds United. Stolk tVant Leeds zal de geschiedenis in- ;aan als de eeuwige tweede. Bayern Münchens Franz Roth en Gerd Müller, maar ook de arbitrage van de Fransman Kitabdjian hielden Leeds United in het Parijse Pare des Princes van het hoogste platform. Bayern München-Leeds United: 2-0. Leeds United en Raymond Poulidor gaan steeds meer gemeen krijgen. Verrukkelijk het voetbal, zoals het door de Engelsen wordt gespeeld. Verrukkelijk om het opportunisme, verrukkelijk om het onstuimige ka rakter, om de risico's die er worden genomen. In Engeland wordt Leeds United verweten dat er on-Engels De strijd is gestreden. Kapelmann voert met de Europa Cup in handen Bayern aan bij het lopen van de ereronde. LEIDEN. Nora Bakker zal het ko mende seizoen uitkomen voor Sa- nocel Scylla. De Leidse tafeltennis ster, die vorige week nog meedeelde zo goed als zeker naar Steeds Voor uit in Warmond te zullen gaan" werd aan het begin van deze week benaderd door Scylla. Nora: "Dat was een grote verrassing voor me. Ik had zonder meer verwacht dat Scyl la zou verder gaan mét het jonge team, waarmee het in de tweede helft vap. de afgelopen competitie is gepromoveerd naar de hoofdklas se, dus met Sandra de Kruijf, Ma rian Zoetemelk en Liesbeth .van Winsen. Maar maandagavond werd ik opeens opgebeld. Of ik er iets voor voelde naar Scylla te komen. Daags er na zijn we het eens ge worden. De overschrijvingsformulie ren zijn inmiddels al gestuurd naar de tafeltennisbond". Volgens Nora Bakker heeft Steeds Vooruit, haar beslissing, toch maar niet terug te keren naar haar oude vereniging "sportief opgevat": "Bij Steeds Voor uit werd gezegd dat ik moest gaan tafeltennissen waar ik zelf wilde en dat het niveau waarop ik gewend was te spelen toch nooit meer be reikt zou kunnen worden door Steeds Vooruit". Was Nora Bakker, die een seizoen aktief is geweest bij NMB/VDO in Amstelveen, weer naar het in de afdeling Den Haag uitkomende Steeds Vooruit gegaan dan was zij blijven spelen voor het Nederlands team, om in ieder geval contact met de top te blijven hou den. Nu zij bij Scylla slechts één klasse verwijderd blijft van de top heeft Nora Bakker besloten te be danken voor het vertegenwoordigen de team: "Ik wil me uitsluitend con centreren op de competitie. Ik zie wel een kans voor het dames team van Scylla ooi de ereklasse te bereiken". ATLETIEK Geert Mentink van Daventria heeft gisteren in Utrecht de tweede loop voor de zomer-beker- competitie atletiek gewonnen. Twee de werd Joop Keizer, derde Dick van Willgenburg.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 15