Rijnsburg maakt zich op voor 1000-jarig bestaan fiSBms PIET KOREN 'ONTBOND' WERKVERBAND „BESTLVAER-MAVO" KAN GAAN BOUWEN Vroegere tijd zal weer herleven SPANNEND ZAALVOETBAL IN DE SPORTHAL IN KATWIJK Drie koplopers bij zaalvoetbal verkoopt re£: grond voor bouw mavo Spitsuur TOESTEMMING VAN MINISTERIE PAGINA 4 DINSDAG 27 MEI 1975 Door Teuntje van Delft Fato's Jan Holvast Mooi lapje stof KATWIJK Erg spannend ging het er gisteravond aan toe in Sport hal Cleijn Duin waar de belangrijke wedstrijden Glasbergen - ASC en Cleijn Duin-Stormvogels gespeeld werden. Van het zeer sterk spelend Cleijn Duin had men meer ver wacht, helaas waren zij deze avond niet opgewassen tegen het uit Leiden komend Swift. Dit team was op al le fronten sterker en bezat daarbij nog het meeste uithoudingsvermo gen. Glasbergen - A.S.C. was van het begin tot het eind spannend, dat wijst de eindstand wel. Het was een snel op en neer gaande strijd, waarin A.S.C. de ene keer weer sterk voor de dag kwam om even later weer zwaar in de verdediging ge drukt te worden. Het meest geluk heeft Katwijk II nog gehad, deze ploeg zag kans om in de laatste minuut beide winst punten mee naar huis te nemen. Het niet zo talrijk publiek heeft tijdens deze wedstrijd naar hartelust kun nen genieten van een leuk en span nend partijtje zaalvoetbal. Prijs schieten was het bij de wed strijd Swift tegen het uit Voorscho ten komend S.V.L.V. de eindstand werd 12-2 in het voordeel van Swift, die met deze overwinning nu de tweede plaats bezet in poule A. Uitslagen; Cleijn Duin-Stormvogels 1-4, Glasbergen De Best - A.S.C. 3- 3, F. C. Modern - Katwijk I 1-2, Swift - S.V.L.V. 12-2. Stand Poule A. 1. Stormvogels, 2. Swift, 3. BMW v.d. Plas, 4. Tegelhan- Poule B. 1. Van Dijk VZV. 2. Katwijk I, 3. Glasbergen Best, 4. Snack Boys, 5. Kickers 69, 6. Re genboog, 7. A.S.C. 8. F. C. Modern. Programma; donderdag 29 mei, A.S.C. - F.C. Modern (8 uur), Di- gros Stars - Tegelhandel (9uur). Van Dijk VZV - Kickers 69 (10 uur) LISSE Het Sassenheimse Land- wer Johan/Mercurius en het Lisser Taveerne Boys hebben ook in de tweede ronde van de zaalvoetbal- strijd om de Heineken Bokaal H (recreatieteams) geen fout gemaakt. Landwer imponeerde in de Lisser Sporthal met een daveren" 12-2 score tegen Bar Boys en Taveerne Boys bleef in een uitermate span nend treffen Drie in één met 4-3 de baas. Samen met het Lisser KSL hebben Landwer Johan en Taveerne Boys de leidiiig in handen met een score van vier punten uit twee duels. In het laatste gedeelte van deze twee de ronde versloeg het Lisser FC Import voorts het team van Faas met 5-0 en zegevierde Veneman en Vink met 3-1 over Yellow Stars. RIJNSBURG Rijnsburg is zich druk aan het opmaken voor het 1000-jarig bestaan van het bloemendorp. Zo op het oog zie je er nog niet zoveel van, maar als je op woensdagochtend de weg naar het Dienstencentrum inslaat, staan daar heel wat auto's en fietsen geparkeerd. Bedrijvigheid heerst daar altijd, En de gloednieuwe schoenen wor- De legendarische woorden "Voor mij want er is een bejaardensoos geves- den opeens vreselijk onderwets met hoeft het niet, ik ga daar voor gek tigd, maar op die ochtend loopt het een gesp op een stuk rondlopend lopen", hoor je steeds minder, er storm. Dan zetelt daar in een van elastiek wat rond de schoen gescho- Zelfs de heren worden al entlhou- ae zijzaaltjes, een club van vrouwe- yen wordit. Zo wor dit diit feest voor siast. Het is te hopen dat al die lijke vrijwilligers, die onderricht ge- iedereen gezellig en betaalbaar. Ais mooie klieren beloond 'worden met ven in het maken van kleding. Geen les gereed is worden uit de buurt- mooi weer. Dan wordt het des te gewone kleding, maar kleding die verenigingen wat kinderen gezocht feestelijker. De vroegere tyd zal in men droeg in de jaren 975 tot 1975. die mee mogen rijden op de praal- Rijnsburg herleven, maar niet stil Daar zitten 1000 jaren tussen, dus wagens in het bloemencorso. Eén en blijven staan. De bloemen moeten ook heel wat soorten kleding. Het al bedrijvigheid dus in Rijnsburg. tenslotte naar de veiling de bedoeling, dat alle Rijnsbu'r- nonni- 1 WADDINXVEEN Om de bouw van een nieuwe christelijke mavo niet te doen stagneren stellen bur gemeester en wethouders de raad voor aan het bestuur een stuk grond te verkopen van 5300 m2, gelegen Even passen... ALPHEN AAN DEN RIJN Na 46 jaar heeft hoofdcommies bij de water- en lichtbedrijven P. Koren gistermiddag afscheid genomen van de gemeente. Hem werd vanwege het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ontslag verleend. Burgemeester Gallas gistermiddag: „Vandaag sluiten wij de periode-Koren af met dank". De scheidende gemeenteambtenaar Maar U hebt een wenkend perspec- werd door velen herinnerd aan zijn tief in het verenigingsleven en aller- 17-jarig voorzitterschap van de Bin- lei verenigingsactiviteiten." dingscommissie Gemeentepersaneel. Wethouder J.J. Goedhart, van on- „U hebt aan de oprichting ervan dermeer de water- willen stellen van tijd tot tijd bij el- lijkt in deze maatschappij steeds kaar te komen. De bindingsavonden te worden. Een hebben dan ook duidelijk wortel ge- radertje in het grote geheel. U hebt schoten. U hebt ook de grondslag ge- U daarvan los weten te maken, legd voor de Jaarlijkse uitgaansdag, ook tijd weten te vinden voor i Contacten leggen was bij U altijd der werk', een sterk punt. U deed dit soort dingen ook met een bepaald gemak. Ik heb U er tenminste nooit bij zien transpireren om het zc maar eens ky, een elektrische klok, te zeggen De burgemeester tenslotte over het afscheid van de heer Koren: "Het Afsluiting In Huize St. Agnes Voorhout wordt morgen de laatste spijt ons en wij vinden het jammer (feestelijke)bijeenkomst van de Ne derlands Christelijke Vrouwenbond afdeling Voorhout gehouden. Ieder- Noordwijkerhout. De Vogelvere- een wordt om acht uur verwacht in niging De Kolibri houdt op donder- de kapel van St. Anges. dagavond 29 mei een propaganda- avond in de zaal van De Zwaan aan de Dorpsstraat. De heren Dijk- de dia-serie vertonen. De entree i de avond, die om precies acht i begint, is gratis. de grote verloting inbegrepen. Vorig jaar kwam men in de Bartholo- meusparochie tot f 38.000. gers tijdens de feestperiode en dat TVl 1 1 is van 31 juli tot 10 augustus ge- W aClCllIlXV66n kleed gaan in ouderwetse kleding. Uit welke tijd mogen de inwoners zelf weten, hoofdzaak is, dat ze ver kleed gaan. Gewoon in wat ze zelf leuk vinden. Of dit nu een monni kenpij of in het pak man is of als dienstmaagd of kas. teelvrouwe. Alleen de scholen heb ben voor hun kinderen een bepaald onderwerp opgekregen. Het comité wil hier mee bereiken, dat niet ieder kind in hetzelfde soort pakje of jurk gaat lopen. De onderwerpen lopen uiteen, van de tijd van Napoleon. Jacoba van Beieren, Floris de vijf de en wat al niet meer. Maar al deze klederen zijn in onze tegenwoor dige winkels niet meer te koop. Het zachte fluweel is vervangen door syn thetische garens. De prachtige prui ken en mooie baretten zijn vervan gen door een krullen- of rattekopje. In plaats van modieuze zilveren ges pen hebben we nu een paar doodge wone veters in onze schoenen. Wat moet er dus gebeuren? De huismoe ders moeten zelf aan de slag. Zo'n pak huren gaat ook meestal wel, maar is voor de meesten vaak erg kostbaar. Terwijl het naaien van de kleding veel voldoening geeft. De een is op het gebied van kleding naaien goed op de hoogte, maar heeft weinig fantasie, de ander heeft veel fantasie, maar is de kunst van het naaldwerk niet erg meester, zodoen de is deze club in het leven geroe pen. Een club waar iedere huisvrouw erg blij mee is en waar menig be langstellende reeds een bezoek beeft gebracht. Boeken Deze dames hebben grote stapels boeken, tekeningen en schetsen van allerlei patronen. Deze patronen zijn ook weer in velerlei maten verkrijg baar. Pofbroeken, rokken, Jurken, muts jes, hesjes alles i6 te maken. De da mes zijn officieel al vanaf oktober 1974 in het Dienstencentrum paraat. Het groepje is ontstaan uit een damesvereniging, die ook al aan deze kleding was, en deze wilden zich toen ook inzetten om de andere belangstellenden te helpen. Aan dit clubje werd iemand van het kledingcomité toegevoegd en nü draait het vanaf oktober elke woens dagochtend Het werd zelfs zo druk dat aan het bestuur van het dien stencentrum gevraagd werd er een avond by te mogen hebben. Nu is men daar dan ook één maal in de 14 dagen een avond. Dit vooral met het oog op de moeders met Jeugdige kinderen, die 's morgens niet makkelijk weg kunnen Kosten De kosten zijn vaak minder dan men denkt. De dames hebben al lerlei coupons te koop in velerlei maten en kleuren, van fluweel. Ook stof aan de meter. Goudgalon en wit kant, veren op de baretten, hoe den alles is daar voor een schappe lijk prijsje te koop. Ook de patronen kosten weinig of niets. Eén gulden in de pot en Je kunt aan de slag. Maar wat wordt er allemaal niet meer in die kleding verwerkt. Oude gordijnen, vitrage, oude overhem den. Overhemden met de manchet ten en de kraag wat verbreed, doen het heel goed op een pofbroek. Kantstukken uit gordijnen dienen ais roesjes op rokken of bloesjes. in het plan "Sportvelden". De mavo zal- worden gebouwd op de hoek Ka naaldijk - Sniepweg, in de directe na bijheid van het thans in aanbouw zijnde Havo/Atheneum. De raad maakt haast met de ver koop van de grond, omdat voor dit besluit ook nog de goedkeuring is vereist van het ministerie van onder - wisj en wetenschappen. Zodra het ministerie de definitieve plannen heeft goedgekeurd kan diirect met de bouw worden begonnen. Het bestuur zal alles in het werk stellen, om de school met ingang van het cursusjaar 1976-1977 gereed te hebben. Hulpdienst krijgt geld van Noordwijk NOORDWIJK Het college van B en W stellen aan de ge meenteraad voor met ingang van 1 januari jl. een subsidie van 3 cent per inwoner te ver lenen aan de Stichting Telefo nische Hulpdienst Leiden. De hulpdienst beschikt onder num mer 071-25202 over twee tele foonlijnen en is 24 uur per dag voor hulpzoekenden te bereiken. Sinds de oprichting in 1970 is de vraag om hulp sterk toe genomen. Het aantal gesprekken is opgelopen van 1000 tot ruim 4000 per jaar en ook uit de re gio wordt steeds meer om hulp gevraagd. Exacte gegevens over het aantal hulpzoekenden per gemeente kunnen als gevolg van het anonieme karakter van de hulp niet worden verstrekt, maar uit de gesprekken kan echter wel worden opgemaakt dat ook door mensen uit Noordwijk het S.O.S. nummer wordt gebruikt. Voor 1975 heeft de Stichting een ongedekt tekort van f 7000 en daarom heeft zij aan de in de regio gelegen gemeenten om een bijdrage van f 0,05 per in- LEIDERDORP Ds. J. A. van Netten, geref. predikant te Leider dorp, heeft een beroep ontvangen van de geref. kerk te Veendam. Lezers schrijven Elke dag vaste prik gaat de Spanjaardsbrug Lage Rijndijk soms twee tot drie keer open in het spitsuur. Zelfs al voor kleine Jach ten wordt de brug helemaal open gedraaid. En dan nog maar niet te spreken van die meterslange zand schuit, die gedurende die vaste tij den de brug moet en zal passeren. Resultaat: meterslange files, een re giment schoolkinderen dat te laat komt en dan nog iedereen die te laat komt op z'n werk. Is dat nou zo no dig, die chaos? Waarom komt hier voor geen regeling? Want hoe moet dat straks in het hoogseizoen, als de kleine vaart loskomt? Gaat dan de brug zes, misschien wel tien keer open in het spitsuur? Kunnen ze dat ene uurtje niet wachten? Dat is toch te gek. OLGA LICHTENBERG, Dennenschans 76, Leiderdorp. Een paar honderd bedle gerige zieken en gehandicap ten hébben gisteren met hun verzorgers een hele dag door gebracht in de Keukenhof. Het was stralend weer en iedereen genoot duidelijk van dit uitstapje. De mensen wa ren afkomstig uit Leiden, Oegstgeest, Katwijk, Noord- wijk, Noorwijkerhout etc. Het tochtje was georgani seerd door de vereniging "De Zonnebloem" en werd gratis aangeboden door de Keuken hof en haar leveranciers. De ze dag was uitsluitend voor die gehandicapten die nor maal niet in staat zijn zonder verzorging en begeleiding de Keukenhof te bezoeken. Vorig jaar organiseerde men eveneens een dergelijk uit stapje en iedereen bleek het toen zo fantastisch te vinden dat men gemeend heeft dit nu weer te organiseren. En dat het op prijs gesteld werd is weer eens duidelijk gewor den. KATWIJK Het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen heeft in principe goedkeuring verleend aan het bestuur van de Christelijke Ma vo in Katwijk om met nieuwbouw te beginnen. De toestemming ging vergezeld van een lokalenplan. De school, leraren en leerlingen van de "Bestevaer-mavo" zijn bijzonder verheugd met deze uitslag. Jaren lang. Werkt men op school onder onvoldoende omstandigheden. De school ligt namely'k verspreid over meerdere gebouwen en heeft boven dien gebrek aan nevenlokaliteiten. De nieuwbouw zal uitgevoerd wor den in de ,z.g. "versoberde elemen- tenbouw", wat betekent dat er wél een mooi en functioneel gebouw komt maar dat alle overbodige luxe zal worden vermeden. Het ministerie heeft de school nu wel ruimschoots voorzien van nevenlokaliteiten en vaklokalen. Het gebouw zal hiermee berekend zijn op eventuele komende ontwikkelingen op onderwijsgebied. De bedoeling is dat op korte ter mijn tussen het ministerie van On derwijs en Wef°nschappen en het gemeentebestuur van Katwijk over eenstemming wordt bereikt over een stuk grond van 6000 m2 in het plan Rijnoever. Het zal dan tot de reële mogelijkheden behoren dat de "Beste vaer-mavo" in 1977 de 1 eschikking heeft over een modern en adekwaat schoolgebouw.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 4