Gouden feest van Poelmeer „All Flat" gaat 50 uur bowlen agenda Gezamenlijke musical trok veel publiek OEGSTGEEST „Destijds was er een wethouder die symbolisch een springplank aanbood, ik zou u van daag zo dolgraag een overdekt zwem bad hebben aanbeboden, maar zo ver is het nog niet. Toch zal binnen niet al te lange tijd een pre-advies de raad passeren, zodat men weet waar men aan toe is. Juist deze week hebben wij weer kunnen ver nemen hoe belangrijk men in Den Haag zwembaden acht voor sport, recreatie maar mede uit oogpunt van volksgezondheid". Dit zei wet houder Thorn (openbare werken) toen hü zaterdagavond het bestuur van de zwemvereniging Poelmeer kwam feliciteren met het1 „halve"- eeuwfeest. De secretaris van het jubilerende bestuur, A. L. van Ingen-Schenau las een proklamatie van Neptunus voor waarin werd meegedeeld dat de Oegstgeester wethouders, Thorn, Gmelich Meylingh en Temminck be noemd waren tot „Ridder in de orde van de Springende Kikker". Dit was in de ochtenduren al eerder gebeurd door Neptunus persoonlijk toen hij voorafgegaan door de Wilbert Drum mers, het zwembad bezocht en de bestuursleden van „Poelmeer" tot ridder 'sloeg'. Onder niet al te grote belangstelling, het was droevig koud, reikte de zeegod op hartverwarmende wijze de versierselen, een Kikker aan rood-wit-blauwe Ent, uit aan voor zitter B. J. Mooie naar en de dames J. P. Koerten-Splinter, N. Wiersma en de heren W. F. Eggink, L. D. Mus K. W. Wiessing en A. L. van Ingen Schenau. Daarna begon het feest pas goed. Ondanks de kou was er toch een re delijk goede belangstelling voor on derdelen als kinderspelletjes, een ge kostumeerde waterpolowedstrijd op luchtbedden en een spectaculair op treden 'van de kunstawemkampioen van Nederland, de Haagse zwemver eniging DSZ. Op de tonen van sprankelende muziek voerden de as pirant-kampioenen (onder de tien jaar) Liesbeth van Hoorn en Anita Brand een mooi duetje uit, verder zagen wij een optreden van de jeugd kampioenen kunstzwemmen Vera De heer A. L. van Ingen Schenau leest de oorkonde van het Neptunus voor. Van links naar rechts: mevrouw J. P. Koerten-Splinter, de heren v. Ingen schenau, dr. Hugenholtz, voorzit ter B. J. Molenaar en wethouder J. J. Thorn. C. Verzaal voorzitter ZOETERWOUDE C. Ver zaal is tijdens de jaarvergade ring van SJZ tot voorzitter ge kozen. Hi jvolgt L. v.d. Geest op die eerder afscheid nam na de vereniging 20 jaar te hebben ge leid, maar vorig vorig jaar weer tijdelijk in functie kwam. Van der Geest zag dit gehonoreerd met de uitverkiezing tot "SJZ'er van het Jaar" en kreeg de bij behorende trofee overhandigd. Het bestuur onderging een fikse verjonging want naast de 25-jarige nieuwe presses (in dienst bij de Leidse politie) wer den gekozen de 24-jarige G. v.d. Hoeven en de herenE. Plooy en A. v. d. Voort De heren L. v. d. Post en W. Kalkers ver lieten het bestuur. Er werd afscheid genomen van de heer W. Belt, één van de onricMers in 1945 en jarenlang consul. De dertig jaar trouw werd geroemd waarbij een en veloppe met inhoud werd over handigd en een -benoeming tot erelid met applaus werd onder streept. Een nieuwe consul is nog niet aangesteld. Eerste elf tal doelman Ton Vurens werd "ekozen tot voetballer-van-het- jaar. Verloop en Lida van Veen. Beide meisjes zijm uitverkoren om Nederland te gaan vertegenwoordi gen op de Wereldkampioenschappen kunstzwemmen die dit jaar gehou den worden in Cal (Zuiti-Amerika) Ook het groepzwemmen oogstte een dankbaar applaus van de aanwezigen In de middaguren namen vele kin deren deel aan het onderdeel hón- dierniszw emmenIn het grote bad probeerden de polospelertjes van AZC zich .te revancheren tegen de pupillen van VTVAX die kampioen in de afdeling A en kringkampioen van Rijn-Gouwe geworden zijn. Het lukte niet, Vivax won met 5-2. Daarna werd er nog een wedstrijd gespeeld tussen LZ'86 en HZPC uit Den Haag. Andere punten waren komisch en sdhoonspringen van de "hoge"-plank en een "oorlamestafette," waarin de zwemmer als beloning van een baantje trekken een glaasje met drank wend geoffreerd. Het kwam echter niet zover dat men door het water het bad niet meer zag Alle deelnemers werdJen gedurende de gehele dag voorzien van een heriinneringismedaille of een prach tig vaantje van "Poelmeer 50." Het feest werd besloten met een ontvangst in het door de kinderen van de zesde klas* van de Oudenhof- school prachtige versierde, zwem-- badrestaurant. Vele vrienden (innen) van de zwemver. kwamen het be stuur de hand drukken. Veel verenigingen zowel uit Oegst- geest als uit de omgeving zorgden voor een aantal prachtige bloem stukken en oadeau's. De Leiderdorpse commissie voor bestuurszaken vergadert vanavond Oaoht uur) in het gemeentehuis. Haarlemmermeer. Gezien de toe stand waarin de kade van de Helle gatspolder en de gelsen die gemoeid zijn met provisorisch onderhouden acht het college van dijkgraaf en heemraden het niet langer verant woord de verbeteringen uit te stellen. Het gaat hier ondermeer om de re constructie van de kade van de Hellegatspolder, nabij de Leimuider- brug. De kosten worden geraamd op 70.000. Het hoogheemraadschap van Rijn land heeft een subsidie van ongeveer ƒ11.000 in het vooruitzicht gesteld. Het polderbestuur heeft opdracht gegeven met het werk te beginnen. WASSENAAAR In het kader VOORHOUT Op de schietbaan van de Culturele Weken werd op in Voorhout aan de Leidsevaart het Scizon voor het raadhuis za- wordt 7 juni le kleiduivenschietwed- ter dag ochtend aan volksdansen strijd om dewisselbeker van de gedaan. De Wassenaarse jeugd KJJ.J.V., afd. Leiden gehouden. Aan- was direct te mnden voor een vang 10.00 uur 's morgens. - Burgerlijke stand n dansje in het zonnetje. Van 30 mei tot 1 juni in Holiday Inn LEIDÉN Het All Flat-team van de Bowling Bond Leiden zal vrijdagmiddag 30 mei om twaalf uur precies beginnen aan een bow ling-marathon, die als alles goed gaat, eindigt op zondagmiddag twee uur. Dan zullen de leden van het All Flat-team, dat bestaat uit cap tain Bart-Jan Luchsinger, (22), Jos Ghijssels (41) Willem Ellenbroek (23) Cees Strijk (36) en Dick Vervat (26) er vijftig uur bowlen hebben opzit ten, wat een-Europees en wereldre cord is. Martin Spaargaren, assistent inn keeper van Holiday Inn Leiden, waar deze recordpoging gaat plaats hebben heeft het allemaal haarfijn uitgezocht: "Ik heb alle instanties gebeld maar dit is nog nooit gedaan. Wel bestaat er een Amerikaans re cord dat is gevestigd doar 21 maai, die bowlden gloof ik vijf dagen maar daar bij hebben ze wel geslapen." "We zullen beslist niets lapen", zegt Bart-Jan Luchsinger, daarom zal het zo belangrijk zijn dat er vooral in de nacht van zaterdag op zon dag wat mensen zijn om ons men taal te steunen". Wie in de nacht van 30 op 31 mei in Holiday Inn is, kan dan meteen de verjaardag van de captain mee vieren want op 31 mei wordt Bart Jan 23. Een datum die Martin Spaar garen onmiddellijk noteerde, het zal dus wel een grote taart worden Als we Bart Jan Luchsinger vra gen waarom zijn team onmiddellijk nadat Holiday Inn het plan tot een recordpoging opperde, heeft toege hapt zegt hij: "We vinden het als team een geweldige uitdaging. Het zal heel wat van onze teamgeést vragen om vijftig uur gezellig bezig te blijven. We durven het aan om dat we sinds februari als team erg prettig hebben samengespeeld. We ho pen daarom ook op een beetje steun, van het Dubliek vooral 's nachts". Het team van Luchsinger heeft anderhalve week van intensieve voor bereiding achter de rug. Ze hebben heel vaak gespeeld en ook al eens tien uur (de nachtelijke uren) ge speeld. Maar de vijf deelnemers aan de reoordpoging zijn niet de enigen die urenlang in touw zullen zijn. On danks dat het zuiver een duurrecord wordt, zal de score worden bijge houden door leden van de Bowling Bond Leiden zodat er bij een volgen de recordpoging ook een vergelijking Op de foto v.l.n.r. Captain Bart Jan Luchsinger, Cees Strijk, reserve Pim van Gaasteren, Jos Ghijsels en Willem Ellenbroek. Op deze foto ontbreekt Dick Vervat, die echter wel op 30 mei van de partij zal zijn. van prestatie zal worden gemaakt, len laten staan) optimaal te hou- De kok van Holiday Inn heeft voor den. De inzet van dit toernooi is de bowlers 'n speciaal menu samen- behalve de eer een grote wisselbeker, gesteld om de conditie van de heren die naar iedereen hoopt volgend jaar (die zeer consekwent de zul- meer teams op de baan zal brengen. dia Muriel d. v. W. de Haas raven, Danielle Francisca Maria d. v. P. P. L. A. M. van den Berg en D. M. M. Nelissen, Cindy Sabine Déslree d. v. T. F. M. Waayers en J. P. C. M. Westgeest;T Monique d. v. H. Heidlnga C. S. Boelee, In- boom J. Wolsink R. Tresfon C Hartevelt. Esther d.v. B. W. M. Briër. Nicoline E. W. M. N. v.d. Brand- hof, Jacob C. A. Slierlngs. Natascha D. d.v. H. v. Heu- C. Burgers. Larissa C. d.v. vies. Ondertrouwd: D. L. Borst en J. M. M. Crul en J. E. C. kel derhuis. J. Flaman en L. Brai A. de Groot en R. Blok, E. L. Hoff man en A. E. van der Meer, J. Kloos en M. G. van der Bent, J. A. van Krle- en A J. Swlnkels. A. S. Looil en E. B. Hartman. J. C. Maryt en W. - M. Vavler. J. H. Onnlnk en E. L M. A. Strik. I. Pala en A. D. Lens, W. H. de la Rle en M. J. de Water. P. van Santé en P. van der Leer. P. W. M. Schllperoort en J. P. A. M. Jonker. J. C C. van Seters en M. J. Slingerland "pank en M. H. SpiJ- Velde V. C. J. H. F. Cljn Getrouwd: J. P. J. Hengeveld en G. E. G. de Jong. A. H. Wlrtz en V. J. Delfos. P. N. Guerain en L. G. J. van As, JJ J. Bavelaar en P. Libochant G. Sasburg en P. van der Bom. WASSENAAR De gemeenteraad, die vanavond om kwart over 7 bijeen komt heeft ondermeer de volgende punten op de agenda staanTarieven sporthal: aanleg verlengde Land- scheldiingsweg, nieuwe bestuurssa menstelling Hoogheemraadschap Rijnland en voorziening in de vaca ture in de commissie van overleg lichamelijke opvoeding en sport. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leadsch Dagblad B V Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon directie en admini stratie 071-25041. Telefoon redactie 071-21507 Hoofdredacteur Ham Mulder Kwartaalabonnement f 35.90 Per post f 40.30 Jaarabonnement 1132,10 Jaarabonnement per post f 149.70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden bi) vooruit betaling te voldoen Bi) automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18.00—20.00 u Zaterdag van 16 00—18 00 uur Telefoon 071-30500 Indien im gesprek 071-34539. MAANDAG 26 MEI 1975 DINSDAG Praethuys. Vrouwenkerkkoorsteeg. Napj-aatcursus over esetiierische wijs- Itadhüis, vergadering Commissie voor Economlscne Aangelegenheden, 8 Kleine Burcht, Nieuwe Rijn 19, le zing Rozekrulzers Genootschap over 7.30—8.30 t Hooigracht 38, spreekuur Stichting Hulsvesting Werkende Jongeren, 7.30— MelJ van Streefkerkstraat 48. ge- spreksavond Baha'i Gemeenschap. 8 Steenstraat lb, Wereldwinkel, 12.30. Breestraat 19, Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Oude Rijn 20a. Vrouwencafé. 911 1 Pieterskerkstraat 1. Werkgroep Dlenstweigeren, 8 uur nam. Breehuys, Breestraat 19. Ouderen- soos, 2—4.30 uur nam Steenschuur 6, Leidse ver. van Post zegelvrienden, 8 uur nam. WOENSDAG sievergadering^ Ruimtelijke Ordening Gemeentehuis Voorschoten, raads- ""Sterstraat iï!" Oergeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaan den. 812 uur nam. Breestraat 19, Twentwel, sociëteit JUApothekersd 1J k 33. Volkshuls. In- **3 en inschrijving kinderclubs. Stèenstraat lb. Wereldwinkel 12.30— Breestraat 19. klnder- arigen, 45 uur nam. Architecten-lnforma- u ivijiiland", 7.30—9.30 uur 071—22493. Overige dagen tel. 071—32618. Apotheken De avond-, nacht- en zondagdiernst der apotheken in de regio Leiden, wordlt waargenomen vam vrijdag 23 mei tot vrijdag 30 meft, door: Centraal Apotheek. Bree straat 74. tel. 20552; Apotheek B^er, Lijtweg 4. Oegstgeest, tel. 55482. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam., Apotheek Noord Hofland, Thorbecke- weg 3, téL 62877. ?OS-dienst SOS - tel hulpdienst tel 25202 Voor allen die !n moeilijkhe den verkeren dae et. nacht te berei ken Koord studio Centrum voor intermenselijke be trekkingen ontmoetingsruimte voor 25 tot 60-'nri2en Oude RMn °8. ca Z5 tot ÖU- nngen uuar 1*1 in Lelden tel 44000 Voor advies infor- - --- ogen van 15-23 uur nWerkdagen 'e Zaterdag gesloten, zondes san 30 tot 83 UUJ aangepast voor llchameill* gehandi capten. Elke donderdae van 15—16 uur spreekuur Ale Ned TnvaUdro Bond Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlnge- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest tel 64116. §3921 en 61944 Geapreksa vonden GespreksavondeD B&ha-l gemeen* Gerard v. Velzen kampioen PIT'54 ZOETERWOUDE Gerard van Velzen ontroondde gisteren heren kampioen Wim den Eisen in het ti- teltournooi van de tafeltennisvereni ging PIT'54. De cijfers 21-8 en 71- 15 lieten aan duidelijkheid niets te wensen over. Deze twee spelers wa ren met Gerard Verhagen en Ist- van Dobrony als winnaars ui» de poules gekomen. In de wedstrijden tussen deze vier vielen de laatste twee af. Marian v.d. Helm (die het leeuwendeel had' gehad in de voor bereiding van het tournooi) had bij de dames een "walk over" Samen met Mieke den Eisen greep zij ook de titel in het dubbel door Bernadet v. Diemen-Jeanet v.d. Salm de baas te blijven met 21-12 en 21-6. Janet v.d. Salm prolongeerde haar titel bij de meisjes door Mieke den Ei sen terug te wijzen. Ook de derde Den Eisen die achter de tafel kwam. SJaak, moest prolongatie van een titel in de categorie Junioren toe staan toen hij de winst met 11-21 en 14-21 aan Kees Janson moest la ten. In de slotpartij die tournooilei- der Piet van Gent op het program ma had staan kwamen de dameskam pioen, Marian v.d. Helm en heren kampioen, Gerard van Velsen. ach ter de tafel om het algeheel klub- kampioenschap dat in handen was van Marian. Nu moest zijn met 15 en 13 deze eer laten aan haar man nelijke opponent. PAGINA 2 H "Achter de muziek aan" in Wassenaar WASSENAAR In gezamenlijke produktie presenteren le den van de vijf Wassenaarse amateurtoneelgezelschappen, van de muziekvereniging 'Excelsior' en de drumband 'Irene in de sporthal de musical 'Achter de muziek aan'. De tekst is van Albert Maurits, de muziek van Dirk Borst De sporthal, een, naar vorm en ruimte voor heel andere doeleinden bestemde zaal is niet de meest ge schikte plaats voor een manifstatie. waarbij het vooral op een gunstige geluidswerking en het concentreren van de aandacht aankomt. Zonder een samenstel van microfoons is het zélfs onmogelijk een goed resultaat te bereiken. Het bleek echter, al thans zaterdagavond, dat vele bezoe kers de gesprekken op het toneel toch minder goed of nauwelijks konden verstaan, om van sommige elkaar niet dekkende dubbel geluiden maar niet eens te spreken. Bovendien was het moeilijk op het wel grote, maar niet gesloten toneel de gewenste sfeer te scheppen. En de verande ringen moesten zich wel, zij het ih het schemerdonker, voor aller ogen afspelen. Ondanks de tegenwerkende omstan digheden hebben de spelers in onge dwongen eendracht voor een zoveel mogelijk vlotte, het publiek boeiende presentatie gezorgd. Het verhaal van een gezapige ne gentiende eeuwse dorpsgemeenschap, die door de komst van een detache ment huzaren plotseling wordt op geschrikt, zodat iedereen gaat na denken en heel anders gaat doeii dan vroeger volgens de traditie geooroofd was, is historisch volkomen irreëel, maar wel aardig verzonnen. Met zo'n gegeven kan men allerlei onmo gelijkheden als op een versnelde film waar maken. De toeschouwer ver liest het gevoel van tijd en gaat in het onbestaanbare geloven. Tal rijke details in het spel werken aan het versterken van deze illusie mee. De spelers zijn allen amateurs; vaak bereikten zij niet volkomen de eenheid in spreken en handelen. Sommigen kwamen echter duide lijk boven zichzelf uit en praatten zoals ze bet op straat en thuis doen; In het lopen, staan, samen zingen of dansen, dus het gemeenschappelijke werk, ging alles natuurlijker toe. Aardige, niet bepaald originele songs met gemakkelijk aansprekende me- lodiën werden vlot gezongen; het or kest speelde heel verdienstelijk on der leiding van Manus Brilleman. De zang was door Jetty van Zan ten, de choreografie door Anneke van Geldern kennelijk serieus voor bereid. En de regie van Vinsent van der Kraan bewerkte een goede coör dinatie van alle krachten. De verzor ging van costuums en grime verdien de alle lof. Johan van Wolswinkel. Een groepje deelnemers aan de Wassenaarse musical "Achter de Muziek aan".

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2