Poll Food verpakt bijna het hele ontbijt Van kaas tot anijshagel Klein Duimpje De Leerhoeve" weg uit Alphen LISSER- BROEK WEER SCHOON Commissaris G. Boven (55) viert zilveren jubileum 'lt -r: p«le5e«r?. PAGINA 4 DONDERDAG 22 MEI 1975 BODEGRAVEN „Als ze mij tien jaar geleden hadden verteld binnen een paar jaar verkoop je kaas ie plakjes, dan had ik gezegd: ga jij eerst maar eens rustig een eindje wan delen". Dit zegt de heer H. J. A. van de Poll, 29, directeur van de firma Poll Food in Bodegraven, die tien jaar geleden bij zijn vader in een kaashandel begon en nu per dag tiental len dozen met vacuum verpakte plakjes kaas zijn bedrijf ziet verlaten. NOORDWIJK Een drietal Noordwijkse jongelui hadden tij dens een avondje uit kennisee- maakt met een paar meisjes. Zij besloten in het appartement van hun nieuwe vriendinnen een "feestje" te gaan bouwen. Daar bij was een drankje nodig en twee van de knapen, een 17-jariee schoonmaker en een even oude inpakker begaven zich naar het Vuurtorenplein, waar zij een ruit van een winkel insloegen. Uit de zaak haalden zij een krat bier, een tranistorradio en snoepgoed weg, terwijl en passant ook de kassa nog leeggehaald werd. Op weg naar de kamer van de meisjes, waar de derde man van het trio, een bijrijder, hen op wachtte, zagen zij een surveille rende politiewagen. De inpakker schrok daar van en nam de be nen. De beide andere sjouwden de krat naar boven en het feest be gon. De vreugde was echter van korte duin-. Op de melding van de inbraak toog een politiepatrouille op on derzoek uit. Het bleek niet moei lijk het spoor van de daders te volgen, want bij de gestolen snoep bevonden zich dropmuisjes en de ze waren door de Jeugdige daders onderweg verloren. Zoals de steen tjes in het sprookje van Klein Duimpje, markeerden de muisjes het pad. dat de inbrekers hadden gevolgd. Daardoor was het voor de politiemannen vrij eenvoudig de verblijfplaats van d/ daders op te sporen. Reeds bij het "eer ste rondje" stapten er twee a- genten binnen en was het uit met de pret. De schoonmaker en de bijrijder werden aangehouden Bij een door de recherche in gesteld onderzoek kon ook de ge vluchte jongeman worden gear resteerd. 'N bekentenis was over bcdlg, want tijdens het féést _ha<j in de kamer eén casetterecorder aangestaan en daarop was onder meer een gesprek over de her komst van het bier vastgelegd. Het bandje registreerde bovendien de binnenkomst van de politie. Uit het verhoor bleek dat zij eerder op de avond reeds bier en frisdrank hadden weggenomen uit de ODslagplaats van een hotel. Ook verklaarden de Jongelui al len bekende van de politie, met nog een paar vriendjes debet te zijn aan diefstallen uit geparkeer de Duitse touringcars, waarbij een filmcamera en casettebandjes wer den ontvreemd. In 1920 werd het bedrijf opgericht als exportfirma, maar dat lukte niet zo best. Daarom besloot men meer aandacht aan de binnenlandse markt te besteden, maar beperkt tot groothandel en grootverbruikers. In de daarop volgende jaren is het be drijf steeds meer uitgebreid tot in '68 de vader van de huidige directeur kwam te overlijden. Op 22-jarige leeftijd stond zoon Van de Poll er toen alleen voor, juist nadat ze be gonnen waren om voorverpakte kaas als nieuw produkt aan de horeca te leveren. In de zeven jaren, die volgden groeide het bedrijf zo sterk dat de omzet verdubbelde tot 19 miljoen en de activiteiten en opslag verleden jaar waren verdeeld over 16 panden in Bodegraven en omgeving. "Dat laatste wens ik mijn ergste vijand nog niet toe", zegt de heer H. J. A. van de Poll. "De gehele dag reed er een vrachtwagen met twee man tussen al die panden rond en juist als ze iets op de goede plaats hadden afgeleverd, kwam er weer 'n nieuwe opdracht binnen. Zo groei den we naar de ondergang". Bovendien zijn huurpanden niet altijd de beste en zo kon het gebeu ren dat ik dacht een goede partij kaas te hebben ingekocht en dat door gebrekkige opslag die partij zes procent indroogde, waardoor de winst de mist inging". Nieuw Sinds juni verleden jaar staat er echter een gloednieuw bedrijf op t industrieterrein van Bodegraven met een vloeroppervlak van 4700 vierkan te meter, waai men door tempera- tuurbeheersing de rijping van 75.000 kazen volledig in de hand heeft en nu wordt al aan uitbreiding van de ruimten gedacht. Hoe kom je nii op het idee om kleine eenheden te gaan verpakken? Uit gesprekken met koks in ziekenhuizen was de heer Van de Poll gebleken dat daar de ontbijten een dag van tevoren moeten worden klaargemaakt omdat men zo vrese lijk vroeg de ochtendmaaltijt ge bruikt. gesneden plakjes kaas niet veel meer overgebleven dan kromgetrokken, smakeloze stukjes perkament. Het per plakje vacuum verpakken van de kaas bleek hiertegen de oplossing te zijn, hoewel het toch nog een half jaar duurde eer het idee aansloeg. Dat was naderhand zelfs een voor deel, want zo kreeg men de gelegen heid geleidelijk aan alle kinderziek ten te overwinnen. Nu wordt er meer dan drie mil joen kilo kaas per jaar verwerkt. Dat zijn echter niet alleen plakjes (van een tot 100 vacuum verpakt) maar ook kaas in blokken en blok jes, rond,vierkant en rechthoekige kazen, ontkorste vacuum/veroakte broodvormige kaas en binnenkort langwerpige verpakte blokjes onder de naam kaasbielsjes voor de res tauraties in de treinen. Deze laatste verpakking werd eerst ontworpen voor de KLM omdat op de menuschaaltjes geen plakjes kaas pasten. Kaas wordt nu geleverd aan ziekenhuizen, jeugdherbergen, horeca bedrijven, kloosters, bedrijfskantines, bejaardencentra enz. De ervaringen zowel bij inkopers als consument zijn erg goed. Succes Hoewel de verpakking duurder is blijkt door de meer efficiënte vier kante en langwerpige vorm en de verwijderde korst de hoeveelheid kaas die overblijft niet veel duurder te zijn. Sommige grootverbruikers had den bij het met de hand snijden zelf een verlies van 16 procent. Door dit succes kwam er echter steeds meer vraag naar andere ver pakte produkten en zo heeft men in samenwerking met een vleeswaren- fabriek 26 soorten vleesbeleg in plak jes verpakt op de markt gebracht. Samen met de CMC Melkunie heeft de heer Van Poll in Naaldwijk een dochteronderneming Akvina opgezet voor andere produkten, zoals room boter, margarine, hagelslag confitu res, peper, zout, mosterd, 'melkpoe der etc. in kleinverpakking. De af snij seis van de kaas worden om gesmolten tot smeerkaas en in kuip jes verkocht. Wellicht komen daar Veevoederfabriek bezorgt overlast aan omwonenden Directeur Van de Poll: Over een paar jaar zijn er ook verpakte "belegde broodjes op de markt". binnenkort nog verpakte verse sneet jes brood bij, waarop van de kant van de afnemers sterk wordt aange drongen. Het is ook wel logisch want Poll Food levert nu al het ge hele ontbijt behalve het brood. "Nog een paar jaar en er zijn verpakte belegde broodjes op de markt", weet directeur Van de Poll. "Vooral in ziekenhuizen waar ver leden jaar een perosneelssbop was en waar de werktijden korter wor den is het binnenkort onmogelijk om zoveel kostbare tijd aan de be reiding van maaltijden te besteden". België Het bedrijf, dat nu ook verpak kingen met 26 blokjes kaas met mos terd en prikkertjes voor het groot winkelbedrijf op de markt gaat bren gen, opent binnenkort een verkoop kantoor in België. De leveranties zullen echter vanuit Bodegraven blij ven gebeuren. De heer Van de Poll hoopt voor dit jaar op een omzet van 23 a 24 miljoen gulden, de ex port naar Amerika en het Midden- Oosten meegerekend. Op dit moment werken er zo'n 50 personeelsleden, LISSERBROEK In Lisserbroek werd gistermiddag een schoonmaak actie gehouden. De leerlingen van de zesde klassen van de lagere scho len in de buurtschap trokken er met de bezem en emmers op uit om Lisserbroek een goede beurt te ge ven. Dat gebeurde onder leiding van het onderwijzend personeel en leden van de Milieu Werkgroep Lisser broek. Om half twee hadden vijftig kin deren zich gemeld. Dat is minder dan men verwacht had maar de oorzaak daarvan was al snel gevonden: in Lisserbroek werd op dit tijdstip ook de voorjaarskermis geopend en dat trok uiteraard het grootste ge deelte van de jeugd. Toch werd de schoonmaakactie een succes. Er was niet zo veel vuil te be kennen als in het najaar toen de actie voor de eerste maal werd ge houden. Wat wel opviel was dat er veel meer plastic zakken werden ge vonden. Vooral zakken waarin kunst mest had gezeten. Natuurliik bleek de berm van de Ringvaart weer be zaaid- te zijn met lege blikjes en glas maar ook hier weer minder dan de eerste keer. In het totaal ging er een vracht wagen vol vuil weg en werden er nog eens vijf containers met troep gevuld. Opzienbare dingen waren er niet bij. Voor zover men liet weggooien van twee brommers en een fiets tenmin ste als normaal beschouwd. Maar het dorp is nu tenminste weer eens helemaal schoon en dat is tenslotte bet voornaamste. zeven vertegenwoordi gers wekelijks de klantein bezoeken. In de nieuwe vestiging waarin ruim twee miljoen gulden is geïn vesteerd, worden de orders uitgevoerd voor ongeveer 2400 relaties, maar er is ruimte genoeg om nog een Mavo Boskoop mag bouwen BOSKOOP —Het ministerie van onderwijs heeft toestemming ver leend voor de bouw van een gebouw voor de openbare mavo. Men ver wacht dat de eerste paal voor het nieuwe schoolgebouw in oktober kan worden geslagen. Het gebouw komt op het terrein van kwekerij Van den Akker (schuin achter het raadhuis) te staan. Het ligt in de bedoeling naast de nieuwe mavo een openba re bibliotheek te bouwen. Er wordt getracht beide gebouwen gelijktijdig in gebruik te hemen. Dorpscentrum van Warmond „vermaakpark' groter aantal klanten waaronder KLM, Martin Air, Wagon Lits te bedienen. Daar rekent de heer Van de Poll ook op, want naar zijn idee zal het verbruik van verpakte le vensmiddelen alleen nog maar toe nemen. Het is immers efficient en het houdt produkten langer vers en daardoor smakelijker. LISSE Vrijdagavond 23 mei zal in het Verenigingsgebouw in de En gel (achter de Beekbrugkerk) het 40- jarig bestaansjubileum van de Wo ningbouwvereniging "Gezinsbelang" gevierd worden. Het begint om acht ALPHEN AAN DEN RIJN - Vee voederfabriek De Leerhoeve gaat weg uit Alphen. De bedljfspanden aan de Hooftstraat worden aange kocht door de gemeente. Met de di rectie van De Leerhoeve is over eengekomen, dat de fabriek uiterlijk i november 1977 zal zijn ontruimd. De gebouwen worden daarna ge sloopt. Het Alphense gemeentebestuur is vervolgens van plan er nieuwe huizen te bouwen, eventueel ook met win kels erbij. Het wegkopen van "De Leerhoeve" gaat de gemeente f 1.6 miljoen kosten. B. en W. verwach ten, dat het rijk daarvan f 1,3 mil joen voor zijn rekening zal nemen. De Alphense gemeenteraad beslist donderdag 29 mei over deze transac tie. De fabriek aan de Hooftstraat is voor "De Leerhoeve" een dependan ce. Het hoofdkantoor staat in Tilburg In totaal werken er bij het bedrijf dertig man. De omwonenden van de veevoeder fabriek en ook het gemeentebestuur hebben al geruime tijd aangestuurd op het verdwijnen van "De Leerhoe ve" uit de Hooftstraat, vanwege on der meer de stof over las tvoor de om geving bij het laden en lossen van granen. Volgens directeur 1 van der Velden van "De Leerhoeve" denkt men er niet aan om de fabriek el ders in Alphen te vestigen. Mogelijk zoekt men het meer in de richting van het noorden. Maar er staat nog niets vast. Dat al wel tot vertrek uit de Hooftstraat is besloten houdt verband met fle aanzienlijke inves teringen,. die er anders zouden moe ten worden gedaan aan verplichte hinderwet-voorzieningen Bij de opstallen, die de gemeerde Alphen koopt, hoort" ook .iet pakri Hooftstraat 116, thans onderkomen van het Leger des Heils. Volgens het voorlopig koopcontract san het Leger des Heils daar voorlopig blij ven zitten. WASSENAAR De commissaris pax-apparatuur van politie in Wassenaar, G. J. Bo- vastleggen ven viert op vrijdag 30 mei het feit gen dat hij 25 jaar in dienst is bij het Wassenaarse politiekorps, 's Mid dags van half vijf tot zes uur wordt hem door het gemeentebestuur een recpetie aangeboden in het raadhuis De Paauw. Boven, die nu 55 J. is, werd in mei (1950) tot inspecteur in Wassenaar benoemd na enkele jaren bij de po litie in Zeist gewerkt te hebben, in 1960 werd hij benoemd tot hoofdin specteur. Na het vertrek van W. H. van Ballegoyen de Jong naar de Ne derlandse Antillen werd hij in juni 1971 commissaris. Boven heeft naast zijn politietaak oor het fotografisch verkeersovertredin- had hij een belangrijk aan deel in de ontwikkeling van de elec- tronische snelheids-controle-appara tuur. De officiële datum van het zilveren jubileum van commissaris Boven was 16 mei. Omdat de raadzaal in het raadhuis niet beschikbaar was Plattelands vrouwen op Boven heeft naast zijn politietaak diverse andere functie vervuld. Hij JietS nOOT was geruime tijd ondercommandant v Boskoop Warmunda zal dit weekeinde het oude dorpscentrum omtoveren tot een groot vermaakpark. Het oude gymnastieklokaal wordt omgebouwd tot bar en er zulen televisies worden geplaatst zodat niemand iets hoeft te missen. In een grote tent achter het lokaal zijn verscheidene kermis attrakties zoals ballen gooien -schie ten en prijstrekken. De grootste happening zal het rad van avon tuur moeten worden. In het week- einde zullen de prijswinnaars van de de afdeling verkeerspolitie,°verihei- d" vLntaSdaan 1 strijd bekend gemaakt worden. Ook dene initiatieven genomen. Zo intro- 20 ón ,ïf,r Aanvang de twee vluchten boven Warmond geruime tijd ondercommandant en later commandant van de Wasse naars e brandweer. Hij had vele ja ren zitting in het bestuur van de af- kerk/Hazerswoude-Rijndijk zaj de spelers, die aan het mini-zaalvoet- in verband met een tentoonstelling is de viering verschoven naar 30 mei. In de besloten kring van bet politiekorps is al wel aandacht aan het jubileum besteed. De commissa ris kreeg van het korps enkele boe ken aangeboden. Zaalvoetbal met oud-profs in sporthal Lisse LISSE Op donderdag 5 Juni zal in de sporthal van Lisse een zaalvoetbalwedstrijd worden gespeeld t.b.v. de Stichting Sport en Recrea tie Gehandicapten Bollenstreek tus sen Godyla (Lisse) en de Jaap E- denboys uit Amsterdam. Het Amsterdamse team bestaat uit De heer Boven heeft In He tï.H He. hRer P' G' Tuyn ult Alphen zullen worden uitgeloot. De finan ciële opbrengsten van deze „War munda" gebeurtenis zullen ten goe de komen aan de jeugdafdeling. De ze zeer grote afdeling heeft inmid dels voor het nieuwe seizoen een trai ner gevonden in de heer Tims, (Lis se). Naast de nieuwe jeugdtrainer 1 nieuwe trainer voor de W. J. M. M. van Heeswijk en P. WIelmaker, Otto, z. v. O. A. Rijs dijk en A. M. Korbee, Judith Anne R. W. Philippo en M. H. Ha- senioren groep komen, het contract rink- Nanda Belia, d. v. A. L. Hofman 20.00 Op 27 mei organiseert de bond een middagexcursie naar Boskoop. Vertrek per fiets: om 13 uur bij de bushalte "Gemeneweg". Er zal een Leiden - Geboren: Rogier Antoi- fond^anB word™ gemaakt door Burgerlijke stand werelds grootste aaneengesloten boomkwekerijcentrum. Ook zal met een boot langs kwekerijen worden ge varen, de proeftuinen worden bezocht en eventueel een mandenmakerij baltoernooi van de NCRV hebben meegedaan, onder wie SjaakSwart, Bennie Muller, Tonnie Pronk en Tinus Schaaphok. De wedstrijd be gint om half acht. Auto Bieiman opent bedrijf in Voorhout met de heer Warmerdam is niet verlengd. Ook zal de huidige voorzit ter niet meegaan naar het nieuwe 1B. G. 1 Leeuwen. Overleden: E. A. Oudshoorn 52 Jr T ,00^ „ct filiaal (het derde) in Voorhout echtg. v. J. Riethoven, M. van Strien LISSE Het voornemen van het 75-76. G. Schavemaker heeft 87 jr., geh. gew. met J. Tegelaar, bestuursperiode van 11 jaar. 6 jaar voorzitter, besloten v een punt achter te zetten. Zoelen 83 Jr., G. Nas- vel d 70 Jr., P. J. Schmitz 86 Jr., C. Knoppert 78 jr. bestuur van de Woningbouwvereni ging "Volksbelang" om een 200-tal woningen van haar woningbestand centrale verwarming te Inbraak in bowlingcentrum NOORDWIJK Door het vernie len van een keukenraam hebben in brekers zich toegang verschaft tot het bowlingcentrum Faase De buit bestond uit een klein be drag aan geld. De dader (s) moet (en) vermoedelijk goed op de l.oog- te zijn van de situatie want de - Twee van de ijverige scholiertjes. Van Panhuysstraat in Noordwijk. gevaarlijke - waakhond die altijd in De deur naar het kantoor werd de zaak aanwezig is was één nacht opengebroken en een bureau werd afwezig, doorzocht. door directeur Poitou van Chryslei zien, is dermate" "aangeslagen"' bij de Nederland. Daarna zal burgemees- bewoners, dat er zelfs 300 gegadig- Stolwijk van Voorhout eer den blijken te zijn. Het ligt in de est nemen voor bedoeling om direct na de bouwvak- visvereniging Sint Cecilia vakantie met de werkzaamheden een "j '«schermheer is. aanvang te maken, zodat vóór het °P 5' en 7 Jun* 15 op™ winterseizoen alle aanvragen zijn kuis. Als extra attractie is er de voldaan. "zevende" een parachutistenshow. Parachutisten zullen na een' sprong LISSE De recreatiecommissie op het terrein achter het Bierman van het Gemeenschapscentrum "De bedrijf landen. Daar zullen zij een Poel" organiseert op vrijdag 23 mei cheque overhandigen een gezellige klaverjasavond in het Stolwijk waarvan een.vond Poelhuys, aanvang 8 uur. Iedereen, de Voorhoutse bejaarden kan v ook zonder maat, is welkom! bekostigd.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 4