Niet kijken agenda Fotowedstrijd voor iedereen Orgel- en beiaardconcerten in Dorpskerk VERHUIZING NAAR DEN HELDER OP VRIJWILLIGE RASIS Aanleg persleiding Zoeterwoude HR-Dorp onlangs aanbesteed Projectonderwijs IN VOORSCHOTEN J f DONDERDAG 22 MEI 1975 DONDERDAG VOORSCHOTEN —Ook dit jaar zullen onder auspiciën van de ge meente Voorschoten weer zeven or gel-beiaardconcerten worden gegeven in de Dorpskerk. Maandag 26 mei is het eerste concert. Het orgel zal be speeld worden door Hans van Nieuw koop, de beiaard door Leen t Hart en medewerking zal worden ver leend door het kerkkoor van de Dorpskerk o.l.v. Henk Walvaart. De concerten zullen iedere keer be staan uit 40 minuten orgelspel en zang, daarna een pauze en na de pau ze 25 minuten beiaardspel. Ongeveer 10 jaar geleden werd gestart met deze concerten. Organist Henk Wal vaart en de beiaardier Addie de Jong zijn de initiatiefnemers. Dit jaar zal getracht worden om een doorbraak te krijgen. Het orgel heeft nu in me nig huisgezin een plaats gekregen als een volwaardig muziekinstrument dat niet alleen als begeleiding dient bij een kerkdienst. De programma's zullen niet "zwaar" zijn, terwijl er voor belangstellenden zelfs gelegen heid bestaat om het carillon te be zichtigen. De volgende data van de concerten zijn 9 Juni, 23 juni, 11 augustus, 25 augustus, 8 september en 22 septem ber. Het orgel zal bespeeld worden door Hans van Nieuwkoop uit Sassen- heim, Johan van Dommelen uit Arn hem. Jo van Eetvelde, hoofd conser vatorium te Gent, Louis Toebosch uit Tilburg, Addie de Jong, dorpsbeiaar dier van Voorschoten, Henk Wal vaart, Voorschoten en Jaap Spigt. De beiaard door Leen 't Hart, direkteur van de Beiaardierschool; Addie de Jong, Jo van Eetvelde uit Gent, Jaap van der Ende uit Dordrecht en Heieen van der Weel. Op 11 augus tus verleent Marleen Nas-Toebosch, blokfluit medewerking en op 22 sep tember Ellen Mac Gillavry, fluit. Naast het kerkkoor van de Dorps kerk o.l.v. Henk Walvaart. verleent het liturgisch Kamerkoor o.l.v. Ri ta Eriks-Zonneveld' op 8 september medewerking. Alle concerten zijn gratis voor belangstellenden. De aan vang is steeds om 20 uur. spreksavond Baha'l Gemeenschap. Van dorp, Baptistengemeente. 8 'eg 236, Leii Gespreksk: Begijnhof 2 (Rapenburg), sexueel- Ziecentrum "Begijntje," 7.30-9 lb, Wereldwinkel. 12.30- L. L. Marselis opvolger van 1 Nellien de Ruiter maar doen VOORSCHOTEN B en W van Voorschoten willen proberen om reeds in de meivergade ring van de gemeenteraad te voorzien in de opvolging van wethouder mevrouw ir. N. C. de Ruiter. De CDA-fractie zal als kandi daat voordragen de heer L. L. Marselis, die tijdens de vorige raadsperiode zitting had voor de KVP. Verwacht wordt dat me vrouw De Ruiter volgende maand eveneens zal bedanken als lid van de gemeenteraad. Ze heeft nu alleen ontslag gevraagd als wethouder, daarmede komt ze tegemoet aan de voorwaarde dat een nieuwe wethouder alleen gekozen kan worden indien de gemeenteraad compleet is. Het loco-burgemeesterschap ven mevrouw De Ruiter zal waarschijnlijk overgaan naar de WD-wethouder N. Oosterbaan, lid van de grootste fractie bin nen de gemeenteraad. LEIDEN Alles van boerderijen en dieren was gisteravond te bekijken in de Jan Ligthartschool en kleuterschool De Zand taart aan de Damlaan. gere school zich elk op hun eigen manier met het project "jij, wij, en de dieren in en om de boerderij" be zig gehouden In alle klassen was t resultaat van tekenen, plakken, re kenen en taal te zien Ter gelegenheid van de tentoon stelling is een extra schoolkrant uit gegeven met tekeningen en van de oudere kinderen enkele verhaaltjes. De meester en de juf hebben gras. Fantasievolle koeien zijn ge maakt van dozen Toverrijst, Koffie filters en Chocolade vlokken; de kop wordt gevormd door een vlabe kertje. In z'n hok snuffelt een heus levend konijn rond. Op de lagere school komt er meer lezen en rekenen bij te pas, zodat de klassen er wat minder wild uit zien. In de sctioolgang hangen bon te vogels in de luoht. Alles tekst en uitleg bij geschreven: "Veel kaas in de kaasklas. ook wijn Stadhuis, Commissie Sociale Zorg. -chappelljke Aangelegenheden. Gezondheidszorg en Cultuur, 8 uur nam; Commissie Algemene Bestuur lijke Aangelegenheden, 8 uur nam. Apotheken Apo- ken ln de regio L< ;enomen van vrijdag 1 Pinksterdag 8 uur vm., door: theek tot Hulp der Menschheld. gracht 48. tel. 21060: Apotheek Be ker. Lijtweg 4. Oegstgeest, tel. 55482. Tevens op zaterdag .tot 1 uur nam.: Apotheek Noord-Hofland. Thorbecke- weg 3. tel. 071—62877. De avond- en nachtdienst der apo theken wordt waargenomen van 2e Pinksterdag 8 uur vm. tot vrijdag 23 Apotheek Lelden Zuid-West. ^OS-dienst SOS - tel hulpdienst cel. 071— Koordstudio Een blik op het 'beestenspul' ven, hoe hij er precies uitziet doet er hoogste klas heeft zich diepgaand niet veel toe". De kleuterklassen zijn met paarden bezig gehouden. Op el- pot aarde, zelfs een weelderige foto compleet met vogelnestje. Van ge- OEGSTGEEST Dat het Marine een werkgroep naar een stuurgroep Elektronisch Bedrijf in zijn geheel te Den Haag ter beoordeling worden naar Den Helder overgeplaatst doorgezonden. wordt, hetgeen destijds in publikaties Dit werd medegedeeld door de di- werd gesuggereerd, is onjuist. Het recteur van het MEB, KTZ (E) H. A. grote nieuws van het afgelopen jaar Rijks tijdens een kort overzicht fusie is aangekondigd het wel tussen de dienst Verificatie Wasse naar en het MEB. Verificatie zal in de toekomst zijn intrek nemen op het i de Marinebedrij- t gegeven bij de opening :eer geslaagde gepensioneerdendag. Velen waren naar de Haarlem- tabele paardestallen". Het lijkt op het eerste gezicht wat minder speels al die ernstige informatie. Maar als je naar de oude schoolplaten kijkt die aan de muren hangen, Wolters' Schoolplaten voor de Vaderlandsche Geschiedenis met "Frederik Hendruk voor 's Hertogenbosch" en 'Tloris V overvallen door de Edelen," moet zo'n project toch al heel wat leuker zijn dan het onderwijs van vroeger: niet kijken maar doen. Zo kon Dia na dan ook haar onvergankelijke verhaal van een vrolijk varken schrijven; "Varken het sprong heel hoog het was zo blij het sprong maardoor hij vont het zo leuk en het bleef maar doorgaan M en toen ging het de wei uit het was zo ver weggegaan je kont hem heelemaal niet meer zien". LEIDERDORP De PV de Rijn- klievers hield een wedvlucht vanaf Noyon. De uitslag luidt: 1. P. van Griensven, 2 P. v. Griensven, 3. A. v •demon- d Dop en Zn, 4. J. Pracht, 5. J. Ver strakten, 6. Gebr. Kok, 7. A. Ouwer- ker, 8. A. v. d. Dop en Zn., 9. J. Pracht AO. Gebr. Kok. 150 tot 200 functies, zal naar Den trekkelijk programma samenge- Helder verhuizen. Daartoe wordt op steld. Na de koffie zwermde het bedrijf om met oud-colle ga's herinneringen op te halen en zich te verbazen over de vele veranderin- twee lagen. De gen. Na de maaltijd stapte men in 'n of daaromtrent tweetal bussen om een bezoek te brengen aan Madurodam. Terug in overgaat is nu nog niet be- Oegstgeest sprak kolonel Rijks een naar overplaatsing zal ge- woord van dank aan het adres van de het terrein van de Elektronische Werkplaatsen in Den Helder ruimte gemaakt o.a. met de bouw kantoorgebouw fusie moet in zijn beslag hebben gekregen. Wie wat e kend, schieden op vrijwillige basis. Het per- heer Sira soneel krijgt volledige inspraak, zal gepensioneerden bracht P. W. met ideeën moeten komen die via der Mark de dank Wand versiering LEIDERDORP. Het bestuur van de badmintonclub "De Spotvogels" biedt mevr. Tichler, wethouder van Sportzaken in Leiderdorp, vrijdag avond om half negen een wandver siering aan voor de kantine bij de sportzaal 'Op Dreef' op het Van Alphenplein. De sportzaal Dreef' is dan Juist één maand opend en de badmintaracfiub "De n staf. Namens de Spotvogels" hebben ruim 250 leden en is daarmee een van de grootste badmintonclubs van Nederland. Jongens (14) roofden tas LEIDEN De Leidse politie heeft gistermorgen twee 14-jarige Jongens uit Alphen aangehouden, die kort te voren een Zoetermeerse huisvrouw van haar handtas hadden beroofd. De 37-jarige vrouw liep over de Rijnsburgerweg, toen haar de tas met daarin een bedrag van vijftig gulden alsmede enkele girokaarten door de Jongens werd afgenomen. Ze riep de hulp in van een Juist passe rende politiepatrouille, maar de jon gens waren op dat moment al wegge rend in de richting van de stad. Een gezamenlijke speurtocht naar de straatrovers leverde aanvankelijk geen direct resultaat op. Toen de be manning van de surveillancewagen de vrouw, die op weg was naar het ziekenhuis daar had afgezet, zag zij twee opgeschoten jongens rond scharrelen op de spoordijk nabij de Rijnsburgerweg. Ze bleken de da ders van de brutale roof te zijn. FEESTAVOND intermenselijke oe- uiuues ctu vvcrïUBKUJ »au iu-« uu* OntmoetingsruimtenWerkdagen '8 avonds tot 23 uur Zaterdag gesloten, zondag van 20 tot 23 uur Tevens aangepast voor' llchamelllk gehandi capten Elke donderdag van 16—16 uur spreekuur Alg Ned Invaliden Bond Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest tel 64116. 33921 en 61944 Gespreksavonden Gespreksavonden Baha-l gemeen schap Wo 8 uur nam. Kennedylaan 11. Oegstgeej t. vr 8.16 uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 25 Lelderdoro Architecten r 26385 Zitting op Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau Volkshuls, Apothekersdljk 33 Dl. woe. en do 10 36. vr. 7 - 9 uur nam Mierennest do. ZOETER.WOUDE Binnen enke le weken zal een begin worden ge maakt met de aanleg van de riool- water-persleiding van Zoeterwoudse - Rijndijk naar Zoeterwoude Dorp. 't werk is na onderhandse aanbeste- VANANJVIN VOLKSHUIS SS Vliegen Lamp De commissie In Between, ook een instelling van de jarige universiteit, organiseert vanavond om half acht in 't park Roomburg aan het Van Vollenhovenplein 'n spectaculaire de monstratie met lijnbestuurde mo delvliegtuigen. De demonstratie om vat ondermeer de volgende punten: kunstvlucht: met een speciaal zeer wendbaar model kunnen loopings, rugvlucht, achtvormige figuren en- zoverder worden gemaakt. Dit ver eist een grote vaardigheid van de vlieger. Teamrace: drie, modellen vliegen in dezelfde cirkel en moeten 100 ronden zo snel mogelijk afleggen. De tankinhoud is echter beperkt en daarom moeten 3 a 4 tussenlandin gen worden gemaakt om te tanken. Lesvlucht: een of twee personen uit het publiek mogen ook eens pro beren onder leiding van een instruc teur met een modelvliegtuig te vlie gen. Reclamevliegen: Een model slept een reclamenet. Combat: Twee modellen vliegen in dezelfde cirkel. Ze slepen een papie ren lint en de vliegers moeten pro beren met de propellors eikaars lin- ten stuk te vliegen. Ballonrammen: op het terrein op gestelde balonnen worden door een zeer laag vliegend model stuk gevlo gen. De demonstratie is gratis en toe gankelijk voor iedereen. Dus. Meneer van Sterkenburg, die uit Leiden afkomstig is en in Nijmegen is gepromoveerd tot doctor in de let teren, heeft twee stellingen gepo neerd, die we volgaarne weergeven. „In het kader van de culturele verdragen tussen Nederland en Bel gië, zou de Nederlandse minister van CRM onder de aandacht van zijn Belgische collega van Nationale Op voeding dienen te brengen, dat het internationale telefoonverkeer tus sen beide landen aanmerkelijk ver beterd zou worden, wanneer de ge bruikers ervan zich bij een oproep persoonlijker zouden melden dan met: "Hallo". En de tweede stelling luidt: "Sommigen hebben in plaats van een schemerlamp een teevee, waar bij deze het voordeel biedt dat door de presentatie van het laatste NOS- journaal automatisch het sein wordt gegeven om naar bed te gaan". MSRC De Leidse student Niek van Dijk is de eerste studenten squash kam pioen van Nederland geworden. In de finale van het door de Minerva Squash Rackets Club georganiseer de toernooi versloeg hij Willem Vlugt. Van Dijk, lid van de MSRC, werd be- Jpond met een beker die hem door de heer Bogers namens de Nederland se Squash Rackets Bond werd uitgereikt. Redactie Paul Wolfswinkel Begrippen Tijdens de gespreksavonden over an troposofie, theosofie, de graalbood- schap, de vrijmetselarij en de soe- figedachte in het Gesprekscentrum werd de geïnteresseerde leek voort durend geconfronteerd met begrip pen waanaae hij niet gewoon is te werken. Begrippen als: therisch, astraal, kosmisch bewustzijn heb ben een zeer specifieke geesteswe tenschappelijke of esotherische bete kenis. In plaats van te starten met een nieuwe serie heeft het gesprekscen- trm gemeend er goed aan te doen een napraatcursus te organiseren over de bovengenoemde begrippen. Op 26 mei; wat is mystiek, occulte magie, eso- en exoterisch, theo- en antroposofie. Behangstaleriboek Damespolshorloge, sportjack, scha ren, petje, damesportemonnee, broche, herenportemonnee, sleutels, tas met studieboeken, jasje, dames muts, overall, butagasfles, multomap toromfietslhelm, herenposhologe, kin derarmband, zak met wasgoed, handdoek, sokken, seep, dameshand schoenen, peddels, .damesparaplu, damesbril, fotoboek, bankbiljetten, duikershorloge, t-shirt, armband, damestas, behangstalenboek, ster renbeeld, voetbal en zadel. Allemaal verloren en gevonden in april. Alleen op woensdag en niet per telefoon terug te krijgen bij de politie. Tussen 2 en 5, Nieuwsteeg8. LEIDEN De onlangs heropge richte Leidse afdeling van het Alge meen Nederlands Jeugdverbond (ANJV) gaat op zaterdag 24 mei 'n feestavond organiseren in het Leids Volkshuis. Tijdens net feest, dat zal staan in het teken van de strijd tegen de Jeugdwerkloosheid, zal wor den opgetreden door de popgroep Brother Hood Limited. De avond be gint om acht uur. De ANVJ is ontstaan in de oor logsjaren en heeft steeds, een actie ve rol gespeeld in de strijd voor de belangen van de Nederlandse jeugd. Daarnaast voerde zij onder meer so lidariteitsacties voor het Vietnamese, Idonesische en Chileense volk. In Leiden kwam het ANVJ al enige tijd geleden naar buiten met de onder steuning van de actie tegen de werkloosheid, gevoerd door het Leids Aktiecomitee. Zoeterwoudse fietstochten op 8 juni ZOETERWOUDE Op zondag 8 juni zullen voor de 24ste keer de Zoeterwoudse fietstochten wordtn gehouden. Van de mogelijkheid tot inschrijven wordt reeds gretig ge bruik gemaakt. Na 23 jaar is dit niet mogelijk op het adres Watertje 19. Drukke zaken en het steeds toene mend aantal deelnemers zijn hier van de oorzaak. Liefhebbers kunnen nu terecht op de adressen Comman deurshof 12, telefoon 2486 en Elout- straat 9, telefoon 2549. Vorig jaar werd met 1456 deelne mers een nieuw rekord gevestigd. Daarbij is opmerkelijk dat Juist de de 35 km tocht toeneemt, "in 1974 reden 430 sen deze afstand. Daarom is ook de vertrektocht voor deze categorie v ruimd en nu gesteld tussen 12.30 14.30 uur. De eerste vertrekkers aan de 75 km- tocht gaan al om 8 uur op pad. Het experiment van dit vroege vertrek, vorig jaar, is volledig geslaagd. Het fietsen in de rustige uren van de zon dagmorgen blijkt erg gewild. Het direct uitreiken van de gecor rigeerde controlekaart direct na het beëindigen van de tocht, mogelijk dankzij een goed bemande "rekenka mer", viel vorig jaar uitstekend in de smaak en zal nu weer geschieden. Nieuw is het "Sterritbal" op de voor avond in het Don Boscohuis. Deelne mers uit Zoeterwoude, maar vooral van daarbuiten, krijgen hier de gele genheid elkaar te ontmoeten, de sfeer op te snuiven en in de goede stem ming te komen'. ding opgedragen aan de Fa. Fronik uit Wilnis. n het industriegebied de Grote Polder is men nu bezig met de bouw van èen persgemaal. De pers leiding voert van hier door de Grote Polder' langs het tracé van de (toe komstige?) Burgemeester Smeets- weg via een zinker in de Noordbuurt- sevaart naar de Jan Albert de Gra- venlaan. Hier komt de aansluiting tot stand met de heofdriolering en gaat het afvalwater naar het persge maal in de Loethe waaraan nu de laatste hand wordt gelegd. Vanuit't persgemaal wordt't rioolwater naar de zuiveringsinstallatie in Leiden aan de Voorschoterweg gepompt. Ook de ze leiding is grotendeels gereed en wacht nog op de passage van de Vliet. Daarna zal het geheel effectief kunnen worden en zal de kwaliteit van 't Zoeterwoudse oppervlaktewa ter belangrijk worden verbeterd. Lo zingen op het boezemwater zoals de ze nu vooral voorkomen rond de Korte Miening zullen dan vervallen en daarmede stankoverlast waarmee, in het bijzonder op warme dagen, 'n deel van de bevolking wordt gecon fronteerd. I Schoolsportdag l in Oegstgeest Van Hogendorpstr. Dienstencentrum Noordelnpieln 2b cel. 40483. aigeme- Maatschappelijk Werk Bureau Maats chappelUk Werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dag. van 3 uur nam., ma. en dl. van 7—8 nam., telefoon (071—) 30931 Begijntje Sexueel voorlicbtlnp hof 2 (Rapenburg) E Infosentrum Infocentrum Breestraat 66. Lelden. Donderdag 8.30—10.30 uur nam en zaterdag 2—4 uur nam Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging. Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en i&ngd ï- rlg zieken en gezinsverzorging. Mare 45. tel. 49441 (ma t/xn vrij. 910 uur voorin) Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging bureau: OlllJ^ Dierenhulpdienst. teL Leids advies- Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JansenNiemeyer, Buf- OEGSTGEEST De scholen van Oegsgteest zullen vrijdagmiddag weer deelnemen aan de schoolsport- dUck"32. Oegstgeest teL 071-^63662 dag. Het programma voor de finale ziet er als volgt uit: 14.0(\ utfr: Fina- Moederhulp le korfbal 6e klassen: Kamperfoelie Bureau Moederlraln (niet gehuwd. Oudenhof 2 14.30 uur: Finale korf- moederzorg). Terweepark 2, tel. 51068. bal 5e klassen: Hofdijck—Schilder; mej. J. Schrama (maatschappelijk 15.00 uur: Finale korfbal 3/4 klas- werkster), sen: TerweeKamperfoelie; 15.30 uur: Voetbal 3e en 4e prijs: Terwee LeidSe Hout; 16.00 uur: Finale Spreekuren Sociale Raadsvrouwe: Bin- voetbal: Willibrord ISchilder. Sociale raadsvrouw Noord. v. Hogendurpstraat l In kader monumentenjaar WASSENAAR In het kader van het Monumentenjaar wordt door de Wasseoiaarse "serviceölubs" (Rota ry, Lions en Ronde Tafel) een foto wedstrijd georganiseerd waaraari iedereen, jong en oud kosteloos kan deelnemen. Voor de Jeugdigen tot en met 12 Jaar zal er een aparte be oordeling van de ingezonden foto's plaats hebben. Het is de bedoeling dat men foto's maakt in zwart-wit of in kleur van een of meer van de monumenten die staan vermeld op de deelname- formulieren, die men kan afhalen bij de Wassenaarse fotohandelaren: Op tima, Luifelbaan 50, Starreveld, Stad houdersplein 14, Kettenis, Langstraat 129 en Van der Plas, Langstraat 31. De foto's moeten zijn gemaakt in de periode van 15 mei tot 15 septem ber. Elke deelnemer of deelneem ster mag maximaal 3 foto's inleve ren. De formaten mogen niet kleiner zijn dan 13x18 cm en niet groter dan 20x25cm. De beste foto's .zowel in de afdeling zwart-wit als in de afde ling kleur zullen worden bekroond met foto-geschenkbonnen. Het ingezonden foto-materiaal zal worden tentoongesteld in de Openba re Bibliotheek, waar ook op zaterdag 4 oktober door burgemeester Staab de prijzen zullen worden uitgereikt. Drie 1ste prijzen Wilbert Drummers Oegstgeest De Oegstgeester "Wil bert Drummers" namen 2e pink sterdag deel aan een drumbandcon cours in Schoorl. Een concours dat gehouden werd ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de drum band van genoemde gemeente. De Oegstgeestenaren namen deel in de jeugdafdeling en onder het toeziend oog van een deskundige ju ry behaalde men hoge cijfers. Tot grote vreugde van de band en de instructeur, W. Driessen bleek dat men eerste prijzen had verworven, namelijk voor het optreden van de band, de tambour-maitre prijs voor Marleen'Driessen en voor de show welke later op de dag gegeven werd. LEIDEN Een 21-jarige Leid- se automobilist is gistermiddag door eigen schuld zijn wagen kwijtge raakt. De jongen had zijn auto op de Breestraat neergezet omdat hij even in een winkel moest zijn. Hij ver zuimde echter om de slputel uit het contact te halen en de wagen af te sluiten. Toen de jeugdige Leidenaar weg wilde'rijden was de auto ver dwenen. 10 30 -11.30 uur vm. Kool. Driftstraat «9a, dl. 10.30-11.30 uur na Dijkstraat 2a. woe. 10-11 uu stadswijk. Herenstraat 45 Burgerraadsman Buro Burgerraadsman, Koornbrug- LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leadsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 Giro 57055. Telefoon directie en admini stratie 071-25041. Telefoon redactie 071-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement f 35.90 Per post f 40.30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement pea* post f 149.70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden bi) vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten Na bezorging van 18 0020.00 u Zaterdag van 16 00—18.00 uur Telefoon 071-30500 Indien ui gesprek 071-34539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2