Leiderdorpse raad akkoord met bouw Winkelhof jltej/rk agenda Ernstige kritiek op de dienst openbare werken Diploma's van TOC Ledenvergadering SJZ DINSDAG 13 MEI 1975 Vijfentwintig jaar broodbezorger ZOETERWOUDE Vijfen twintig jaar lang heeft Aad Berk het brood van bakker J. J. Tijssen aan de Zoeterwoudse Hoge Rijndijk bezorgd. Zijn werkgever bood de "zilveren bezorger" en de familie een ge zellig feest aan, terwijl vele klanten met geschenken kwa men aandragen. Voorstel bouw overdekte manege terug naar commissies OEGSTGEEST De Technische Ontwikikelingsclub van dames- en herenkappers in Zuid-Holland heeft gisteren de slotavond gehouden van het seizoen in het Willibrordgebouw. Diploma's en prestatieprijzen werden uitgereikt. Voorzitter Perdaan, die vele vakgenoten kon verwelkomen, merkte op dat het achterliggende seizoen veel is gepresteerd en opge stoken. Er werden 20 diploma's in het herenvak uitgereikt en 11 in het damesvak. De pryzen in het damesvak werden onder luid applaus toegekend aan: Riet Poirot Noordwijk die de wissel beker kreeg. De 2e en'3e prijs waren voor Elma van Berkel-Schouten, Roelof arendsveen en voor Will Huis mans- v. d. Linden, uit Nieuw Ven nep. De drie hereniprijzen gingen naar: 1. Gert Jan van Zuilen, Kat wijk. 2. Wim Minnee, Katwijk-Bin den en 3. Gé Peters, Voorhout. De ereprijs van Verdienste .ging naar Jan en Henk Stouten uit Was senaar. Ze ontvingen een platenlbon. Aan de trainers Bolendus, Tilburg 'heren) en Janssen—Schynidel (da- mies) werden geschenken aangebo den. LEIDEN In het afgelopen weekeinde is voor honderden gul dens schade toegebracht aan het ge bouw van de scholengemeenschap in Lei den-Zuidwest. Onbekenden heb ben o.m. de ventilatiekokers verwij derd en de elektrische bedrading vernield. Van de dependance van de scholengemeenschap aan de Apollo- laan werden enkele ruiten ingegooid. Vals briefje van duizend JINSDAG Rijnsb] Bureau 7.30-8.30 1 Hooigracht 38. spreekuur Stichting Hulsvesting Werkende Jongeren 7.30 8.30 uur Meij van Streefkerkstraat 48, ge- spreksavond Baha'i gemeenschap 8 uur Breestraat 19, Twentwel. soos voor Pieterskerkstraat LEIDEN In Leiden is weer een vals bankbiljet van duizend gulden uitgegeven. Dat gebeurde toen een 32-jarige Turk in een Turks restau rant aan de Janvossensteeg aan een tot nog toe onbekend gebleven man een gouden ring verkocht. De onbe kende man betaalde met een briefje van duizend, dat door de beheerder van het restaurant werd gewisseld voor kleiner geld. Achteraf rees bij het gedupeerde tweetal het vermoe den dat het bankbiljet vals was. Toen dat inderdaad het geval bleek, werd de politie Ingeschakeld. Deze stelt nu een onderzoek in. ZOETERWOUDE De Zoeter woudse voetbalvereniging SJZ zal op vrijdag 23 mei de algemene leden vergadering houden. In het clubge bouw op sportpark Haasbroek komt dan vanaf 20.00 uur o.m. aan de orde de bestuursverkiezing. Voorzitter L.v.d. Geest en tweede secretaris Kalkers stellen zich niet herkiesbaar en bovendien heeft vice-voorzitter V.d. Post te kénnen gegeven tussen tijds zijn functie te willen beëindi gen. Bestuurs-kandidaten vacante plaatsen zijn Verzaal (de huidige secretaris, die de functie van voorzitter dan zou gaan vervul len) en V.d. Hoeven, Plooy en V.d. Voort. De finale-ronden van de strijd om het clubkampioenschap van SJZ worden op donderdag 22 mei (ver liezersronde) en dinsdag 27 mei (winnaarsronde) gespeeld. Tentoonstelling Vanaf gisteren tot en met de 25ste van deze maand kimt u terecht bij een tentoonstelling van tekeningen en handvaardigheidswerkstukken die gemaakt ztf n door leerlingen van de Rembrandtscholengemeenschap, de pendance Vijf Meilaan nummer 210. Deze tentoonstelling geeft een aar dig beeld van wat op creatief gebied door 'de leerlingen wordt gepresteerd, onder leiding van de leraar Ober. De i tentoonstelling is geopend tij dens de schooluren tot 3 uur en bo vendien op donderdagavond 15 mei van half zeven tot acht uur en op zaterdagmorgen van half elf tot twaalf. Strijders Informatie Het aantal bezoekers, dat zich da gelijks bij de informatiebalie van het Bureau Voorlichting in de hal van het Leidse stadhuis meldt, dat aan tal stijgt gestaag. Vorige week vrij dag werd voor het eerst sinds de openstelling van de informatiebalie in juni 1971, het aantal van 250 da gelijkse bezoekers overschreden. Informatrice Miek Smit, die de ba lie van onder tot boven kent, regis treerde een record aantal vragen en verwijzingen, namelijk 276. De mees te bezoekers vroegen om informatie over onderwerpen als individuele huursubsidie, woningverbetering en andere zaken, die het wonen in Lei den betreffen. Daarnaast werd een groot aantal personen verwezen naar de afdelingen binnen (vooral de af deling bevolking en volkshuisvesting) en buiten het stadhuis. De wedstrijden die de Nederlandse Bond van Oud-strijders, afdeling Leiden in het afgelopen seizoen heeft gehouden, hebben uitslagen opgele verd. In de afdeling A van de schietwed strijden werd meneer J. van Loon winnaar van de Leidsch Dagblad wis selbeker, in de afdeling B werd me neer Van der Reydien kampioen en in de afdeling C was de eerste prijs voor de heer Smeels. De wisselbeker voor de meest ge schoten rozen ging na barrage me tde heer Smeels naar Van Loon met 20 Dan werd er ook nog gebiljart. In de afdeling A ging de eerste prijs naar Righart van Gelder; afdeling B; Van Exter en afdeling C: Van Noort. Bij het klavërjassen werd W. Brugman uiteindelijk eerste. Redactie Paul Wolfswinkel week Jubileerde (koper) is het be stuur en directie zeer dankbaar voor de georganiseerde feestdag. "Geluk kig maar", zei de voorzitter van de commissie.' "dat wij inspraak heb ben." Dat maakt hun verblijf daar prettig. Onprettige toestanden, zoals die in de Leidse omgeving zich voor doen, kunnen voorkomen word'en door een goed functionerende bewo nerscommissie, aldus de voorzitter. En vandaar dat het 1 feest is geworden. WASSENAAR Michael, mannetjes-putter van een orang oetan. die zijn domi cilie heeft in het Dierenpark Wassenaar, is het hélemaal eens met Vondel's dichtre gels: "Waar werd oprechter trouw Op aarde ooit gevonden, dan tussen man en vrouw want hoewel hij met twee verleidelijke soortgenoten in één verblijf huist, verleent hij zijn mannelijke gunsten uit sluitend aan zijn uitverkoren Nonjaterwijl hij Connie straal negeert. De directie van het Dierenpark vindt dit zonder -meer jammer De orang oetan behoort tot de ernstig bedreigde diersoor ten, daarom bekijkt men in elke dierentuin de paring van deze apensoort met een meer dan welwillend oog. Een keer heeft men in het Dierenpark Wassenaar de geboorte van een oerang oetan telg meege maakt. Maar intussen leert naar wij hopen toch ook Connie het leven van een heel wat zonniger kant ken nen. Zij is namelijk gaan lo geren in Amsterdam, waar in Artis drie mannelijke orang oetans wonen en twee vrou welijke. Van deze laatste twee is één vrouwtje te oud om nog kinderen te baren, ter wijl het andere juist bezig is een jong groot te brengen Een zaak waarbij de mannen wel gemist kunnen worden. LEIDERDORP Het begon allemaal rustig, gisteravond tij dens de raadsvergadering in Leiderdorp. Wat grappige opmer kingen over het al dan niet roken in de raadszaal èn op de propvolle, met veel middenstanders gevulde, tribune. Het ein digde met de wat theatrale woorden van middenstandswethou der Koos Reugebrink over het plan Winkelhof: .„Dit winkel centrum is Leiderdorp waard; Leiderdorp is dit winkelcentrum waardig". Gloedvol had hij h^t nieuwe plan voor Winkelhof verdedigd tegen de vooral weer op z'n praatstoel zittende frac tieleider van PvdA, Jaap Bezemer. plan echter aanvaard zoals hen dat was voorgelegd. Wethouder Reuge brink bes.reed de naar zijn zeggen onbehoorlijk? suggestie van Jaap Bezemer dat de commissieleden over donderd zouden zijn. 'Zij wisten pre cies wat voor plannen we hadden. De nota Uitgangspunten Winkelhof werd gisteravond dan ook aangeno men. Dat houdt in dat Leiderdorp een winkelcentrum krijgt met een zelfbedieningswarenhuis van 4800m2: 6200 m2 aan gewone winkelruimten (40 50 winkels): 7000 m2 aan kantoorruimten en 3000 m2 meubel showroom. Er is ook 11.000 m2 inge calculeerd voor een raadhuis. De raadsleden wilden ook graag de naam weten van degenen die in de 'treikiker' of 'binder' van het win kelhof. de mammoet-warenhuis, zou komen. Reugebrink vertelde om standig dat het een zelfbedienings- warenhuis zou zijn waar personeel van advies zou dienen maar waar niet op de afdeling afgerekend zon worden maar centraal bij de uit gang. (Waarschijnlijk is, dot de Bij enkorf de gegadigde zal zijn, zij het met een ander soort warenhuis dan de Bijenkorf momenteel exploiteert). Alles bij elkaar een plan waar de meeste raadsleden wel tevreden mee 'Het Winkelhof' op papier dus een feit, de overdekte manége in Leider dorp werd terugverwezen naar de commissies financiën en onderwijs. VVD-er Brainich: Het gaat over een half miljoen subsidie om die buiten de commissies langs te laten gaan, zonder het formeed goed te bespre ken gaat me te ver. Ik zal eerst de financiële consequenties goed over wogen zien en dan pas een besluit willen nemen en niet andersom, zo als de wethouder (Wethouder Ticn ier) wil. KVP-er Vendier was het met Brainich eens: Het is een geweldig bedrag dat geïnvesteerd moet wor den. Laten we het nog eens be spreken in de commissies. Er zijn nog andere voorzieningen die in Leiderdorp gerealiseerd kun nen worden zoals een raadhuis etj een sporthal, aldus Verdier. Ook PvdA-er Jaap Bezemer vond nog te veel vragen en onzekerheden aan het voorstel kleven. 'Ik zou met de WD aansluiting willen zoeken over die onzekerheden.' Hij suggereerde nog om in een extra raadsvergadering over het punit 'manége' te willen spreken. Geraniummarkt VOORSCHOTEN Aan de Voor- schbt'enss Voorstraat zaïl zaterdag 'n geraniummarkt worden gehouden. Daardoor zal de Voorstraat zaterdag van 8.0Ö—18.00 uur voor alle verkeer (uitgezonderd het verzórgend ver keer) zijn afgesloten. Eerste paal winkelcentrum OEGSTGEEST Wethouder J. C. Gmelich-Meijling zal dinsdag 20 mei om drie uur 's middags de eerste paal slaan voor de uitbreiding van het winkelcentrum Lange Voort aan de Leytweg. Dienstweigeren 8.00 uur. Steenstraat lb. Wereldwinkel. 12.30— 6.00 uur nam. Breestraat 19. Breehuys, Ouderen- soos 2.004.30 uur. Stadhuis, commissie economische aangelegenheden 8.00 uur nam. Lakenhal, lezing over Emnle C. KnopDert 8.15 nam. Nieuw Minerva, Vrouwensteeg 11. op richtingsvergadering CDA-Lelden, 8 u. Coilegezaal Sterrewacht. lezing „Nut en doel van de Sterrenkunde" door dr. Apotheken LEIDEN De avond- nacht zn zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden Wordt waargenomen door apotheek Kok. tel. 24807 Lelden. Anoth. Voorschoten,-Voorschoten 01717 2525, Apotheek Van Breest Smallen- burg Leiderdorp, tel 99211. Tevens zaterdag tot 13.00 uur de Oegstgeester t Wilhelmlnapark ge- Oök WD-leider Brainich had wat noten op z'n zang. Zij het dat die vooral van verkeerstechnische aard waren. Er komt namelijk een onder grondse parkeergarage onder het winkelcentrum van 1000 auto's. Brainich wilde van B. en W. de garantie dat de Engelendaal een vierbaans weg zou blijven wanneer die parkeergarage verwezenlijkt zou worden. Het plan "Winikeflhof," dat bij de eerste aanbieding door de toen malige wethouder van middenstands- zaken Drenith een enorme golf van protesten in de gehele Leidse agglo meratie veroorzaakte door zijn grote zuigkracht voor 200.000 mensen in de randstad, is nu teruggebracht tot wat meer 'dorpse' proporties. Uit een brief van de Leiderdorpse Midden- stanidöverenoging bleek, dat men oos dit plan nog te groot vond maar de middenstanders kregen geen gehoor meer bij de Leiderdorpse raad die unaniem het plan "Winkelhof" goed keurde. Jaap Bezemer (PvdA) vond dat tijdens de vergadering op 1 mei van twee commissies tesamen, Ruim telijke Ordening en Middenstands zaken. de leden wat "overdonderd" waren en te verbouwereerd om tegen te stemmen. Zij hadden volgens Be zemer te weinig schriftelijke infor maties gehad over dit plan. Tijdens deze laatste, gezamenlijke commissie vergadering, hebben de leden het Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Philippus P.. zn. van P. den Broek en J. E. van de Gevel; nique, dr. van B. G. van Wooning A. M. van der Meel; Bianca. dr. A. Grlekspoor en S. M. Walkler; l drika P.. dr. van P. T. Pols en H. Bi Avellne. dr. van N. A. Rijnsent ei van DuUvenbode; Ellen C. SOS-dienst SOS - tel hulpdienst Bursrerraadsman Buro Burgerraadsman Koornbrug- ;teee 7 «hoek Breestraat/Koornbrug- steee) tel MJ71 -43171 Spreekuren, ma. van 11 30-14 00 uur do van 19.00-21.00 uur Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Aanvragen hu" rlg zieken er 45 tel^ 49441 Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging wen en weduwnaars tel L bureau- 61112 Dierenhulpdienst. gewonde honden, kat Dag en nacht be eik ba Dlerneambulance Tel Moederhulp .WK e" Schrama maatschappelijk Sociale raadsvrouv Spreekuren Sociale -11.30 uur vm Kool. Driftstraat 49a, dl. 10.80-11.30 uur vm Morskwartier. DUkstraat 2a. woe. 10-11 uur vm Tuln- stadswilk. Herenstraat 45 vr. 10.30- Infosentrum zaterdag 2—4 uur Koordstudio intermenselijke 44000 Voor advies L.. zn. van J. Flach en J. Ooms; Ma rie-Christine. dr. van P. H. Schoute en E. L. M. Lijnkamp; Arjan J. M., zn. van M. G. van der Torre en M. P. J. Roes- sen; Eric M., zn. van J. P. van Duijn en G. M. van der Plas; Elisabeth M. V.. W. Roeloffs en G. C. Wiel- -J. L. M. Linnartz en C. A. M. Wesiterman; Marlëlle, dr. van N. J. C. Barends; Dión Jozef. OntmoetingsruimtenWerkdagen s avonds tot 23 uur Zaterdag gesloten, zondag van 20 tot 23 uur Tevens aangepast voor lichamelijk gehandi capten. Elke donderdag van 1616 uur spreekuur Alg. Ned Invalldep Bond Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en informatiedienst Gespreksavohden Gespreksavondep Baha-i niëlle P., dr. en W. M. Janssen; Marcia S„ Eijk. Wallaart; G. P. A. F. A. T. Bausch Koens; Leeuwen 11, Oegstgeest, Kennedyiaan Hendrikplantsoen 25 Leiderdorp Z:ÏJ: Rossum; C. J. Laterveer en G. J. Wlllems; J. C. P. M. Lapidaire en J. L Ponsen. Overleden: W. Adriaans (80) m.: E. Vooren (69) echtg. v. F. Wezel; A. Wit- teman (80) m.: H..W. Jagel (81) m.; E. van Veen (0) sr.; M. M. Loupatty (21) d.: J. P.' Wentges (37) m.; P. J. Rietmeijer (72) geh. gew. m. L. J. de Ridder; P. Neuteboom (44) m.; P. Tl§- seur (78), geh. gew. m. W. Bergman; H. C. van Pagée*(58) echtg. v. J. W. Schneider. ZOETERWOUDE Geboren: Diana A. M.t dr. van C. G. J. Haagen en E. A. M. Scholtes; Sigrid M. dr. van F. J. la Lau en G. de Jong; Aries P., zn. van P. Klapwijk en K. J. Smit. Ondertrouwd: Gerard H. Jonkers (25) Wassenaar en Marjaruje.Rietveld (22). ro' de^MeenG.' ËT Klein' C. J. M. Bruines: J. C. J. Mens en S. T. T. M. van Teijlingen; G. P. Spieren burg en J. M. L. van der Krogt; K. van 1 W. F. Branténaar. Rllnland. Op werkdagen baar onder 26386 Zitting 1 Leidse Rechtswinkel Boolus Dank Ook op dinsdagavond, in de feest- week vam de Leidse universiteit, is er iets te beleven in heit Van der Werfpark. De Leidse popgroep Boo lus treedt dan op (met eigen belich tingstoestanden). Tevoren is er een optreden van het duo Hans Willem- De stül van Boolus is het best te omschrijven als een stuwend geheel gedragen door het opzwepende rit- met van bas en drums, dat de beide solo-instrumenten tot ongekende' hoogte brengt. Peter Heemskerk, Kees Nix John Luttik en Sassa Toz- zi maken' er wel wat van. (Zie foto.) Door commissie Financiën Volksbuis, ApotnekersdUK 33 ui. woe. eo do 10 36. vr. 7-9 uur nam Mierennest do. Dienstencentrum. Van Hogendorpstr. Kinderopvang Stichting werkgemeenschap^ Kinder- jguiir, vm. en van 2—5 Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk Werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dag. van 2— nam., telefoon (071—) 20931 OEGSTGEEST Het grofvuil wordt 15 mei opgehaald in: Suma- trastraat - Curat;aostraat - Surina- mestraat - Borneostraat - Celebes- straat - Balistraat - Soembastraat - Javastraat - Floresstraat - Rijns- burgerweg - Rijnzichtweg - Rhyn- hofweg - Apolloplein - Apollolaan - de Voscuyi - Homeruslaan - Berli- cumstraat - Cartesiuslaan - Wilt- hoeflaan - Van Houdringelaan. Open Volgende week zaterdag wordt het. nieuwe clubhuis van de speeltuin vereniging De Vogelenwijk officieel geopend door de voorzitter van de Leidse Bond van Speeltuinverenigin gen. Tevoren zullen majoretten een rondgang maken door de wijk, daar na is er een receptie en open huis. VOORSCHOTEN De Voorscho- tense commissie voor de gemeente- financiëm had gisteravond ernstige kritiek op de werkzaamheden van de dienst openbare werken. In het kader van de extra uitkering in verband met de werkgelegenheid krijgt Voor schoten f 98.000. Hiervoor kunnen een aantal investeringen gedaan wor den voor projecten die "panklaar" zijn. De commissie kwam ongeveer met dezelfde bezwaren als reeds ge uit werden "in de commissie openbare werken van vorige week, alleen wa ren zij kritischer engingen recht streeks tegen het beleid van de dienst openbare werken. Eigen Meerhoek (CDA)"Er is door de commissie financiën vorig Jaar een lijstje samengesteld van de gewenste prioriteiten. Dat lijstje is niet ge bruikt. Nu komt de dienst openbare werken met een eigen lijstje zoals verkeersdrempels en rioleringsver-' nieuwing in de Donklaan, asfalte ring van voet- en fietspaden, kozij nen vernieuwen in een complex gé- meenitewoningen. De gemeenteraad moet echter de' prioriteiten stellen en niet de dienst openbare werken." Zowel Goosens (PPV) als Koetser (WD) waren het met de heer Meershoek volledig eens. Er liggen zoveel projecten te wach ten in dezelfde kapitaalgrootte als de voorgestelden, het blijkt gewoon dat de dienst openbare werken alleen bereid is de eigen plannetjes klaar te maken en de door de raadsleden aangedragen prioriteiten naast zich neer legt. Eens Wethouder Oosterbaan (WD) was het volkomen eens met de spre kers. Hun mening stond niet ver af van zijn eigen mening. Wil echter de gemeente Voorschoten in aanmer king komen voor de extra uitkering dan moeten het plannen zijn die ge reed zijn op papier én die Werkelijk extra uitgevoerd worden. De com missieleden waren zeer huiverig om de voorstellen te steunen en vroe gen een voorbehoud voor hun stem- bepaling. Goosens (PPV) sprak over een partijtje paniekvoetbal van openbare werken. Een stel ambtena ren probeert de gemeenteraad voor te schrijven wat er moet gebeuren. Iestra (PCC) vroeg zich overigens af of het wel mogelijk is om kozij nen in een woningcomplex te laten vernieuwen met gelden bestemd voor de algemene dienst. Wethouder Oosterbaan beloofde een en ander binnen het college van B. en W. te bespreken. De commissie drong ook aan op een spoedig be leidsplan. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 Giro 57055. Telefoon directie en admini stratie 071-25041. Telefoon redactie 071-21507. Hoofdredacteur Han Mulder. Kwartaalabonnement r 34.35 Per Post f 36.75 Jaarabonnement f 126.10 Jaarabonnement per post f 135.70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen. Bij automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18-00—20.00 u Zaterdag van 16.00—18.00 uur Telefoon 071-30500. Indien in gesprek 071-34539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2