Wat doen we met de dorpskern agenda Riebeek 25 jaar organist ENQUETE ONDER INWONERS ZOETERWOUDE A. C. Verhoeven (53) zaterdag begraven huisje voor net goeae doel jes/gemeeatelhuis Warmond. MAANDAG 12 MEI 1975 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leódsch Dagblad B.V Witte Singel 1 - Leiden. Postbus 54 Giro 57055. Telefoon directie en admini stratie 071-25041. Telefoon redactie 071-21507. Hoofdredacteur Ban Mulder. Kwartaalabonnement I 34,35. Per Post f 36.75 Jaarabonnement f 126,10 Jaarabonnement per post f 135,70 Losse nummere f 0.50 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen. By automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten. Nabezorgmg van 18.00—20.00 u Zaterdag van 16.00—18.00 uur Telefoon 071-30500. Indien in gesprek 071-34539. Voorzitter Van der Zwart vertelde dat het absoluut niet de bedoeling is om medelijden te hebben met de mensen die er komen genieten van de natuur en van de rust. Het huisje, dat midden op het complex staat, was in eerste aanzet als verenigingsgebouw bedoeld, maar doordat er een andere (grotere) ruimte vrijkwam, had het eigenlijk geen functie. Het bestuur vroeg zich af wat ze zouden doen: verhuren of bestemmen voor het "goede doel". LEIDEN In het Venduhuis der Notarissen werd t.o.v. de notarissen C. J. A. van Loenhoud te Leiden en N. A. Schol te Warmond geveild het woonhuis cs. aan de Mathenesse- straat 16 te Warmond voor f 100.500. Koper de heer Smit. .q.q. Dat was het echtpaar Zwanenburg, dat zichtbaar ontroerd was met het aanbod. Zij zullen er enkele weken gebruik van kunnen maken; daarna komt weer een ander. Op de foto wethouder Oosterman bij de open deur, het echtpaar Zwanen burg en voorzitter Van der Zwart. Het kleine jongetje had, heel offi cieel, de sleutel op een kussen aan de wethouder overhandigd. ZOETERWOUDE Organist Riebeek van de Meerburgkerk vierde zondag zijn zilveren jubileum. Hij werd door pastoor Schlatmann toegesproken. Na de korte toespraak overhandigde de pastoor H. Rie beek een enveloppe met inhoud. Aan dit zilveren jubileum werd verder geen aandacht meer besteed omdat Riebeek in augustus vijftig jaar organist is. Dan zal Meerburg zijn organist uitvoerig huldigen. VOORSCHOTEN De commissie voor welzijn en onderwijs vergadert 13 mei (20.00 uur) in het gemeente huis. Op de agenda staat o.m.: voor stel inzake intrekking „subsidie verordening interne kraamzorg '68"; wijziging van de „Verordening func tionele commissies gemeente Voor schoten"; votering extrakrediet voor aanschaffing van leer- en hulpmid delen voor de openbare lagere Vliet- school; voteren van een krediet voor de verdere restauratie van de linden in de Voorstraat. VlAANDAG Steenschuu Leldse postzegelvrienden l Rapenburg 10. Gebouw Rehoboih. Fotografen Vereniging Gemeentehuis Leiderdorp. Gemeen- t teraad 8.00 uur nam. Gemeentehuis Voorschoten, commis- sie financiën en bedrijven 8.00 uur Schelpenkade 6, Determlneeravond DINSDAG Rljnsburgerweg 164, spreekuur Alg. Bureau voor Levens- en Gezinsvragen 7.30-8.30 uur. Hooigracht 38. spreekuur Stichting Huisvesting Werkende Jongeren 7.30 8.30 uur Meij ireksai Breestraat 19, T went wel. soos voor 9-1 Werkgroep Steenstraat lb, Wereldwinkel, 12.30 00 uur nam. Breestraat 19. Breehuys, Ouderen- os 2.00—4.30 uur. Stadhuis, commissie economische ingelegenheden8.00 uur nam. Lakenhal, lezing over Emilie C. Apotheken LEIDEN De avond- nacht zondagsdienst van de apotheken regio Leiden wordt door apotheek Kok, tel. 24807 Lelden, Apoth. Voorschoten, Voorschoten 01*717 2525, Apotheek Van Breest Smallen- burg Leiderdorp, tel 99211. Tevens zaterdag tot 13.00 uur de Oegstgeester apotheek in het Wilhelminapark ge opend. SOS-dienst SOS - tel hulpdienst tel 071— 23202 Voor allen die ln moeilijkhe den verkereD dae er. nacht te berel- Burgerraadsman Buro Burgerraadsman. Koornbrug- iteeg 7 (hoek Breestraat/Koornbrug steeg) tel 071-43171 Spreekuren ma. van 11.30-14.00 uur do van 19.00-21.00 uur Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging beiden. SE? a Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Patriot Jo hanna d. v. F. C. M van der Veek en J. M. G. Meeuwissen. Cynthia d. v. B. Krisnan en N. Sulistio. Sonia, d. v. D. van der Eijk en G. Blijleven. Esther Elisabeth Anna d. v. A. P. Veenhof en T. A. Koster. Steven, z. v. S. Kloos en B. van de Wijngaard, Machiel, z. v. D. J. de Heer en D. Govers. Klaas-Jan, z. v. J. Onderwa ter en S. M. van der Steen. Ramon Gerardus, z. v. G. A. de Vijlder en J. Smit. Monique, d. v. G. A. de Vijl der en J. Smit. Corinne Antoinette d. v. J. C. de Keizer en A. Sprietsma, Jeroen Ruud, z. v. P BooiJ en J. A, M. van Dijk. Overleden: W. van Oosten 73 jr., echtg. v. J. Koudijs. A. C. Verhoeven 53 jr., man, W. C. van Geest 63 jr. geh. gew. met A. J de Bruijn. A. van den Berg 52 jr., man, J. G. Bak ker, 78 jr. man, R. J. W. Hogen- boom 2 jr., G. W. Govers 68 jr. man B. Erades 69 jr. man, J. P. van den Dop 80 .Jr. echtg. v. A. Sierat, C. A Zwagemaker 50 jr. echtg. v J. Sie- ra, H. J. Boom 88 Jr. man, A. Ver- duijn 74 jr. geh. gew. met A. H. van Leeuwen. H. van der Willik 68 jr.. man. Getrouwd: A. J. N. Wepeter en S. A. Grasman, R. J. Milward en H. C C. M. Strik. Ondertrouwd: R. Cornelisse en J. A. Verboon, A. A. Crepin en J C. M. Vervaat, H. Filippo en F. M de Vo gel, G. Gressie en M J. Kasteelen, J. S. de Jonge en D. M. Sanders, J. J M. van Kempen en M. van der Mark, J. A. Kempeneers en A. M. Semeijn, J. Kist en P. A. M. Visser, A. van den Kommer en H. Verhoef, A. L. Loppé en E. Eoezaard, J. B. Möllers en E. M. van Oosten, A. J van Oosten en C. Leugering, R. van der Putten en L. J. Jagel, L. K. J. van Romunde en C. M. Adler, A. P. van Swieten en A. W. M. M. Witte- man, J. C. Verhoef f en C. M. Die- ben, D. Weeda en E. W. Bouman. F Witte en E. L. M. Maas, D. van Zuijlekom en G. Ketelaar, S van der Zwart en A. Noest LEIDEN De Hengelaarsbond voor Leiden en Omstreken heeft zaterdag de "operatie snoekuitzetten" uitgevoerd. Op tal van plaat sen in de omgeving van Leiden werden kleine snoekjes uitgezet ter verbetering van de visstand. In totaal waren het er 34.000 beschik baar gestéld tegen kostprijs door de Organisatie ter Verbetering van de Binnenvisserij. De uitzetting vond onder meer plaats in de Zijl, Oude Aa, Nieuwe Vaart, Wijde AaDoes, Dwarswetering, Rijn, Wasse naars wetering, de omgeving van Stompwijk. Van de Leidse henge- laarsbond loopt een aanvraag voor nog 33.000 snoekjes. Op de foto mét netje: voorzitter J- Het huisje is volledig ingericht; er zijn geen kosten aan verbonden en het vervoer van en naar het complex wordt door de leden van de vereni ging op zich genomen. Dat de ge meente er positief tegenover stond, blijkt uit het feit dat er vorig jaar een subsidie van duizend gulden werd gegeven en voor dit ja&r ver wacht men weer een subsidie. Wethouder Oosterman, die de ope ning verrichtte, zei grote bewonde ring te hebben voor de initiatieven die Roomburg ontwikkelde. Hij was trouwens erg blij met volkstuinen. "Binnen de muren van Leiden zijn er veel te weinig tuinen." Het bestuur van het tuinencom- plex was al eerder bij de wethouder geweest om hem te vragen of hij iemand kende die in aanmerking zou kunnen komen voor het huisje. ZOETERWOUDE De werkgroep Dorpskern zal deze week in Zoeterwoude een circulaire verspreiden, waarin de Zoeter- woudse bevolking naar de mening over de bestemming van de dorpskern wordt gevraagd. De gemeente koestert plannen om op het gebied tussen Dorpsstraat, Kerklaan en dr. Bouwdijk straat (een nu braakliggend terrein) een winkelcentrum neer te zetten. VOORSCHOTEN Twee Voor- schotense jongemannen 17 en 19 jaar oud hebben in de nacht van zaterdag op zondag vier auto's die langs de Leidseweg geparkeerd ston den zwaar beschadigd en de auto waarin ze, zonder rijbewijs reden, totaal vernield. De jongemannen, waarvan een de auto had om wat reparaties aan uit te voeren, kwa men er zelf met een iichte hersen schudding goed af. De Jongeman nen hadden naar zij verklaarden 10 tot 13 glazen bier geronken. Jongen viel van dak De werkgroep meent dat daaraan geen behoefte bestaat en dat een winstgevende exploitatie van de winkels bovendien moeilijk zal zijn door de hoge prijs van de grond. Naar de mening van de werkgroep is het winkelcentrum-plan verou derd en moet worden gedacht aan andere bestemmingen. Zelf noemt de werkgroep in de circulaire als mo gelijkheden ojn. een dorpsplein, een plantsoen, speelgelegenheid voor kinderen en bejaardenwonin gen. De werkgroep beseft dat die op lossingen de gemeenschap geld zul len kosten, maar zegt dat dat ook geldt voor een winkelcentrum waar voor geen belangstelling bestaat. Ih de circulaire wordt de inwoners van Zoeterwoude-dorp, Weipoort en Zuidbuurt naar nog meer ideeën ge vraagd. Daartoe kunnen zij een aangehecht formulier op één van de zeven in de circulaire genoemde adressen ingevuld bezorgen. Uit de reacties die binnen komen hoopt de werkgroep een beeld van de wensen van de Zoeterwoudse bevolking te krijgen, wat basis kan zijn voor even tuele volgende acties. Ook B. en W. van Zoeterwoude zullen zich binnenkort tot de Zoe terwoudse bevolking richten. Aan een aantal volgens steekproef te kie zen Zoeterwoudenaars zal worden gevraagd aan welke winkeltypen zij behoefte hebben. Andere bestem mingen dan een winkelcentrum ko men in deze enquete niet aan de orde. De circulaire van de werkgroep biedt die alternatieven wèl. Aanvan- keliik was het overigens de bedoeling \an de werkgroep met de versprei ding van die circulaire te wachten tot vlak voor de door B. en W. te hou den enquete. Aangezien de gemeen te die echter voortdurend heeft uit gesteld. gaat de werkgroep nu al tot verspreiding over. Omdat, zo wordt gesteld "het gevaar bestaat, dat de enquete van B. en W. nu in de zomer zal vallen, wanneer veel inwoners met vakantie zijn. Voor B. en W. die een steekproef trekken, is dat geen be zwaar.' Wel echter voor de werkgroep, die dan aanzienlijk minder reacties op de circulaire zou kunnen ver wachten. Om die reden is ervan af gezien nog langer te wachten". Vier auto's beschadigd, één vernield HA Volgens Meyer zijn de buurt- en 'ijk clubhuizen voor het sociaal-culturele werk van essentieel belang. Het llljlPi ''Jiglll'1- - nieuwe gebouw heeft volgens hem IlSLf ^llsi dan ook een bindende en stimule- rende functie voor de buurt. V"'' Een- stoet van sprekers volgde hem, die eveneens wezen op de be- i langrijke functie van het buurtcen- ^-^1-.^..- f - Éll trum. p De staatssecretaris werd vervol- WÈIÉèS*SIkÉKÈÊË^ Y gens rondgeleid door het gebouw, ill....... terwijl vele genodigden zich rond- H# - ■WÊmBBL om de bar en open haard schaar- JWir - jf den met een glaasje en een hapje, r De buurtvereniging "De Juwelen" ^Ji-< jjra heeft voor deze week allerlei festivi- teiten op touw gezet. Het wijkor- gaan "Het Juweeltje" is in vele brievenbussen gevallen. Sommige ex- emplaren hebben een merkje gekre- ««ÏSBI gen-in de vorm van een Plakkkertie- ■HIM 1 II usss Wanneer men zo'n plakkertje aan- LEIDEN Het eerste lustrum van clubhuis De Tamboerijn in de treft, heeft men prijs. Valeriusstraat is afgelopen zaterdag gevierd met een heleboel gezel-. Vanavond en morgenavond zijn er lige dingen. Zo waren er oud-hollandse ambachten te "zien", stond majorefetenshows en kan er gekla- er een heus draaiorgel en werd er (zie foto) een varken aan het spit ver jast of getafeltennist worden. geroosterd. Woensdagmiddag is voor de kinde- De dienst werd geleid door ds. Sas- :e. hervormd predikant. Namens het gemeentebestuur sprak burgemeester van Eysinga dankwoorden voor het geen de overledene gedaan heeft in het belang van het onderwijs in de OEGSTGEEST Voor de dienst zaterdagochtend vóór de ter aardebestelling van het hoofd van de Oudenhofschool A. C. Verhoeven bestond zeer grote belangstelling. Namens het gemeentebestuur ren gekomen burgemeester Eijsinga gemeente, die wethouders. Ook de oud-inspec- Namens de schoolgemeenschap teur L. O., de heer Boogaard was (oudercommissie, personeel en kinde- ranwezig, en een groot aantal leer- ren) merkte de heer Hoekstra dat er krachten en schoolhoofden, leerlin- naast droefenis, ook de dankbaar gen ambtenaren en vertegenwoordi- heid is. Verhoeven heeft velen aan gers van verenigingen zoals de zwem- ^ch verplicht. Hij kende ieder kind vereniging Poelmeer en Oranjever- op school bij naam en toenaam 1 eniging. Ger v. Mossel clubkampioen van Effect 54 de ouders konden op het school hoofd rekenen. Hij was een goed vriend van het personeel. Het hoofd van de Terweeschool, collega Ko ning, sprak namens de collega's van alle basisscholen in Oegstgeest. De goede onderlinge samenwerking was voor een groot deel het werk van Verhoeven. Ds. Sasse herinnerde aan het sterk besef van rechtvaardigheid en bracht zijn toespraak en bijbellezing daar mee in verband. ZOETERWOUDE De met dis pensatie bij de junioren spelende pupil Ger van Mossel heeft voor de grootste verrassing gezorgd tijdens het jaarlijkse tafeltennistoernooi van -p| -■ de Zoeterwoudse vereniging Effect n^rHk PfHIPPTt '54. In de strijd tegen de kampioen -L'ai- L van de senioren. Nico Hulsbos, toon- dp Van Mossel zich de sterkste waar- Xl0rVOriïlCl0 kerk Warmond door hij zich de nieuwe clubkam pioen van Effect mocht De strijd om de Jeugdcup tussen de hoogstgeëindigde jeugdspeelster en de kampioen bij de pupillen werd be slist in he voordeel van Jan Vis, WARMOND In die hervormde die Joke Visser versloeg. De andere beife dn Wiammonti zal dinsdag 13 mei uitslagen van het toernooi, waaraan wear een can-cert warden gegeven. Dit 60 spelers en speelsters deelnamen, maal een bairokoonicartt. Het concert waren: dames/meisjes: 1. Willy du zal wordien uitgevoerd door het Del- Prie, 2. Joke Visser. Pupillen: 1. Jan phi Consont/Qrtoest en het Amster- Vis, 2. Erik de Greef. Junioren: 1 darns Vakaal Ensemble. Op het pro- Ger van Mossél, 2. Frans Vermond, gramma staan om. werken van Senioren: 1. Nico Hulsbos, 2. Bert Telemann, Schütz, Bach en Taxitini. Hulsbos Ongeoefenden: 1. Jacques Het concert begint om 20.15 uur. van Rijt, 2. Jan v.d. Voet. Dubbel- ''Orkest, koor en het hervormde spel: 1. Nico Hulsbos en Kees van kerkje zijn een aanbeveling op zich. Muijden, 2. Freek Hulsbos en Ko Vorig jaar werd door orkest/koor Spek. reeds een concert in het kerkje utt- 1 .gevoerd. Dit concert kenmerkte zich door hoge kwaliteit en fijnzinnige uitvoering. Het hervormde kerkje leent zich qua indeling, sfeer en akoestiek in het bijzonder voor con certen. Toegangskaarten voor het T T TT concert zijn verkrijgbaar by dominee LEIDEN Het volkstuinencomplex LEIDEN De buurtvereniging Anna Paulowna, die in de bevrij dingsdagen is opgericht, gaat deze week het dertigjarig jubileum vieren in Valkenburg. Zaterdag werden de reislustige buurtbewoners door het muziek- en majorettenkorps Concordia uitgeleide gedaan. Drie dagen zal de trip naar Zuid-Limburg duren. In volkstuincomplex 'Roomburg' Roomburg aan de Vlietweg is sinds zaterdag een huisje rijker, dat zal worden bestemd voor mensen, die minder valide zijn of door hun smal le beurs niet in staat zijn een va kantie te houden. LEIDEN De 8-jarige Marco Mens van de Morsweg is zaterdag ochtend tijdens het spelen van het dak van een bouwvallig huis op het terrein van Wernink gevallen. De jongen viel vijf meter lager op de grond. Hij kreeg een hoofdwond en brak zijn rechterpols De EHD bracht hem over naaar het Elisa- beth-ziekenhuis. LEIDEN Staatssecretaris Meyer van CRM (zie foto) meldde zater dagmiddag bij de opening van het buurtcentrum "Morschwijck" blij te zijn dat in de Randstad particulier initiatief ertoe had geleid dat zo'n mooi én uitgebreid centrum van de grond kon komen. Het was volgens hem iets zeldzaams in deze contrei- ren een feestmiddag georganiseerd; kern enz. Vrijdagavond is er open ondermeer bloemschikken, pottenbak ken enz. Vrijdagavon- is er open huis voor de 65-plussers in de wijk. Dan wordt een blijspel opgèvoerd in de toneelzaal. Zaterdagochtend is er poppenkast voor de jéugd. WASSENAAR Aan de Techni sche Hogeschool in Delft is de heer E. F. Bezemer uit Wassenaar ge slaagd voor het doctoraal examen in genieur industriële vormgeving.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2