Noord wijk kluts kwijt tegen Zwart Wit: 1-2 Quick Boys klopt Actief: 2-1 RCL degradeert Zuidland en nadert koploper m Ter Leede komt uit verloren positie nog op winst: 4-3 MAANDAG 12 MEI 1975 N OORD WIJK De tik kreeg na een week een averechtse uitwerking. Niet slachtoffer Spijkenisse ondervond de nadelige gevolgen van de 41 klap in de rechtstreekse confrontatie, maar uitdeler zelf. Het team van trainer Eelman was zaterdag totaal de kluts kwijt en speelde het winnende Spijkenisse de titel toe door met 21 van Zwart Wit '28 te verliezen. Door Paul de Tombe bereiken kopbal van Cees Spaander man tipte Lolkema tenslotte nog tus sen de palen vandaan. Zo haalde de 1-2 het einde, waardoor Zwart Wit de laatste competitiedag bij voorbaat alle kleur ontnam. Katwijkers laten tegen degradatiekandidaat veel kansen liggen AMSTELVEEN Een zonder zorgen voetballend Quick Boys heeft zaterdag tegen het in de gradatiegevaar verkerende Actief Amstelveen een 12 overwinning geboekt. Een overwinning die aanzienlijk ruimer had kunnen uitvallen als de Katwijkers met name in de tweede helft de ve le kansen beter zouden hebben be nut. Quick Boys ging tegen Actief Amstelveen erg goed van start. De blauwwitten openden met een serie gevaarlijke aanvallen en 't toch al voorzichtig begonnen Ac tief moest terug. En kwam ook al snel in moeilijkheden. Een eerste doelpoging van Jaap Hoek na een knappe solo zag hij zijn schot door de paal gestuit werd nog "overleefd", maar een tweede, van Cor Verdoes, kon niet anders dan met een zware overtreding in het strafschopgebied worden ver ijdeld. De terecht toegekende strafschop wer door Jaap Hee- rikhuisen koelbloedig verzilverd: 0—1. De blauwwitte elf van trainer Ger Perdijk bleef ook na dit doel punt in het offensief. De te ang stige ploeg van Amstelveen aan het begin van dit seizoen nog eni ge tijd koploper slaagde er vooralsnog echter in Quick Boys van meer doelpunten af te hou den. Ook al omdat Cor Verdoes en Jaap Hoel nogal nonchalant met gecreërde kansen omsprongen. Na de hervatting een ander, feller Actief Amstelveen. Quick Boys, zaterdag met A-Junioren Martin Heerikhuisen en Jaap de Zwart voor Joep den Hollander en Arie Remmelzwaal in de ba sisopstelling, moest nu op zijn beurt de verdediging opzoeken. Maar vergat daarbij niet het ge vaarlijke wapen van de Katwij kers (de counter) te gebruiken. Quick Boys bleef dan ook, zelfs vanuit die verdedigende stelling, veruit de gevaarlijkste ploeg. Hoek, Wim van der Plas en Hee rikhuisen misten zaterdag echter vaak de juiste richting met hun schoten. De meest ideale moge lijkheid was in die periode toch nog voor Actief Amstelveen. Een wat onduidelijk handsgeval van Lourens Mouter werd met een elf-meter-trap bestraft. Doelman Floor Schaap bleek kansloos op de harde inzet, maar zag tot zijn (en Quick Boys) grote opluchting de lat redding brengen Halverwege de tweede helft zou Quick Boys dan toch voor de tweede maal toeslaan. Na een ui terst fraaie combinatie beland de de bal bij Jaap Heerikhuisen. Heerikhuisen zette vervolgens Van der Plas aan het werk en de snelle spits scoorde moeiteloos: 0 —2. Amstelveen liet na dat tweede doelpunt alle voorzichtigheid va ren en trok met man en macht ten aanval. Met deze tactiek ech ter wel Quick Boys de ruimte schenkend voor de snelle tegen stoten. Trainer Perdijk later: "We hadden op dat moment definitief afstand moeten nemen. Die jon gens verwaarloosden hun veredi- ging volledig en daar had onze oloeg van moeten profiteren. Vier, vijf-nul was toen mogelijk geweest". Quick Boys bleek evenwel op nieuw niet in staat de meest een voudige kansen te benutten. Waardoor Actief Amstelveen tot op het laatste moment op een "wonder" mocht blijven hopen. Zeker nadat de thuisclub tien mi nuten voor tijd erin was geslaagd de achterstand te halveren. Quick Boys-aanvoerder Arie Haasnoot, miste een hoge voorzet op centi meters, waarna Floor Schaap lijdzaam moest toezien hoe de in gekopte bal in de uiterste hoek verdween: 1—2. De verdiende overwinning bleek evenwel voor Quick Boys gereser veerd. De Katwijkers stegen door die zege weer een plaatsje op de ranglijst (nu vierde) en kunnen zich, bij winst in de laatste wed strijd tegen GVW, zelfs nog van een eervolle derde plaats achter Spijkenisse en Noordwijk gaan verzekeren. 'Misschien is het de laatste wed strijden wel te gemakkelijk gegaan; hebben ze gedacht: dat maken we wel even", vond Eelman als mogelij ke verklaring voor de zo verdiende nederlaag. 'Er waren in ieder ge val veel negatieve zaken. In de per soonlijke duels waren we nergens. De spitsen van Zwart Wit kregen veel teveel ruimte en er was maar wei nig opbouw. Het was allemaal te ge haast en te onnauwkeurig'. Noordwijk kortom, was op eigen terrein allesbehalve zichzelf tegen Zwart Wit. 'Zelf al was er een ton buskruit in het veld gegooid, dan nog waren we niet vooruit te bran den geweest in de eerste helft" schet ste Cees Spaanderman de situatie in de periode voor de rust. Een tijd die Noordwijk zo loom en passief had doorgebracht dat 't aantal goede ac ties op de vingers van een hand te tellen viel. Pas op het moment dat Eelman een noodgreep uitvoerde, toen de (1—0 achter) stand daartoe alle aanleiding gaf, werd zijn ploeg geprikkeld al was er nog een tweede tegentreffer voor nodig om het slotoffensief te doen losbarsten. Zon der laatste man Ton van Kesteren en met Cor Vreugdenhil als extra-aan valler werd er in de laatste twintig minuten iets van de negatieve indruk uitgewist. Meer dan één doelpunt van Vreugdenhil leverden de betere acties niet op, al mocht Zwart Wit vooral doelman Lolke Lolkema erg dankbaar zijn. Hij deed wat de Rot terdamse aanvallers daarvoor had den verzuimd: de winst veilig stellen. Lolkema voorkwam minstens twee zekere treffers in de zich turbulent ontwikkelende slotfase. Noordwijk, wilde de dagvorm van die doelman echter niet als excuus hanteren maar stak de hand reëel in eigen boezem. "We hebben het te gemakkelijk op gevat", bekende Albert Spaander- De onderschatting veroordeelde Noordwijk al bij voorbaat. Zwart Wit immers wenste van het duel een prestigeslag te maken en was bij de jacht op revanche (voor de thuis geleden 3—0 nederlaag) natuurlijk in het voordeel doordat de ploeg vrij uit kon voetballen. Dat deden de Rot terdammers dan ook. Al in de aan vangsfase kreeg Noordwijk de eerste waarschuwingen dat de opponent be paald niet gemakkelijk zou wijken. Middenvelder Ronald van Maasdam was tweemaal betrokken bij acties, die Noordwijk attent hadden moeten maken op de Rotterdamse strijd vaardigheid. Doelman Constant Smit voorkwam evenzo vele malen een vroeg goal, waarbij vooral zijn klasse. Door een grove defensiefout was van Maas dam vrij voor hem verschenen, maar met een flitsende duik ontzegde Smit de bal de toegang tot het doel. Noordwijk werd niet geprikkeld door het moment. De Eelman-elf bleef erg slecht afspelen en werd slechts spo radisch gevaarlijk omdat Bröring en de volledig uitgeschakelde Jaap van Kesteren elkaar als centrum spitsen vaker in de weg liepen dan elkaar vonden in de combinatie. Dat had mede tot gevolg dat Noordwijk alleen de door Bogers bezette vleugel kon benutten, maar aangezien de Zwart Wit-verdedigers zich daarop konden concentreren (omdat de andere flank voortdurend onbezet bleef) kwam van die kant al spoedig ook geen gevaar meer. Noordwijk moest het voorlo pig dan ook bij twee gevaarlijke mo menten laten. Eenmaal slaagde Van Kesteren. die vaak te wild inging óp Lolkema, erin de bal van dichtbij nog over het doel te tillen, later kop te Boot na een corner van Logers net over. Verder bleef de verdedi ging van Zwart Wit ontoegankelijk voor de lome Noordwijkers, terwijl het aantal momenten van kortsluiting ln de Eelman-ploeg juist toen ging na de pauze, waarin Bröring (sterk begin, met de anderen ver teruggeval len), was vervangen door Barten. De geroutineerde spits Frans Steur verduisterde Noordwijks zicht op een :positief resultaat met treffers in de 58ste en 70ste minuut. Vleugelspe ler Roestenburg stuurde hem op weg naar 1-0 en vervolgens was midden velder Rien van de Heuvel de aan gever van 2-0. Pas daarna leverde .de tussentijdse noodgreep van Eel man enig rendement op: de voor Ton van Kesteren gekomen Vreug denhil verzorgde 2-1 en leek Noord wijk zelfs nog te gaan redden. Zijn halve omhaal na een voorzet van Bo gers bracht echter niet meer dan een hoekschop op. Dankzij Lolkema die. toen Steur en Roestenburg niet gehinderd door tegenstanders bleven verzilveren, de winst voor de Rotter dammers veilig stelde. Barten had hij al tweemaal van een treffer af gehouden en zelfs een moeilijk te niet verliezen. Leek, na een onstui mig eerste kwartier, toch op dat niet- welkome verlies te worden gezet. Een blunder van doelman Wim van Harskamp waarna Lievense scoorde en een fraai doelpunt uit een 1-2 combinatie (Francke rondde doel treffend af nadat eerst Leen Din- gemans nog op de lat had geschoten) zetten Ter Leede al na dertien mi nuten spelen op een 2-0 achterstand. Normaal te veel voor de Sassenhei- mers om nog terug te komen Ter Leede kwam nu wel terug. Creëerde weliswaar minder kansen dan de thuisclub, maar benutte de enkele mogelijkheden wel. Jan van Harskamp scoorde na ruim een half uur uit een corner 2-1 en en kele minuten voor de rust was het de uitblinkende Leen de Goey die voor de luid oejubelde gelijkmaker zorgde: 2-2 De duidelijke herstelperiode leek kort na de rust definitief ten einde. Faase, met Lijn Dingemans zeer sterk in de Meeuwen-ploeg, zigzagde door de Sassenheimse defensie en omspeelde ook doelman Van Hars kamp. Een nieuwe (3-2) achterstand derhalve voor de ploeg van Van der Horst, die daarmee de knock-out na bij was. Het pakte evenwel in het laatste kwartier anders uit. Een dui delijk voor lijfsbehoud vechtend Ter Leede drukte het frank en vrij spe lende Meeuwen terug en het resul taat bleef niet uit. Opnieuw Jan van Harskamp kopte 3-3 achter doelman Flipse en een fout van deze Zoute- landse doelman betekende zes minu ten voor tijd tenslotte de verdiende redding voor Ter Leede. Jan van Slooten was de maker van die win nende treffer. LEIDERDORP Met nog één wedstrijd te spelen is RCL de koploper in de tweede klasse A, De Zwervers, dit weekeinde tot op een punt genaderd. Zelf won de Leiderdorpse Dacing op eigen veld met 2—1 van, het nu gedegradeerde, Zuidland, ter wijl De Zwervers tegen WHS verrassend een punt liet liggen: Het heeft een nerveus RCL zater dag overigens wel de nodige moeite gekost de zo belangrijke winst te ver overen. Zeker in het eerste half uur slaagden de Leiderdorpers er geen Gehandicapt Katwijk naar 3-2 verlies MAASDIJK Katwijk heeft het zo succesvolle verlopen seizoen zater dag niet met winst kunnen afslui ten. De kampioenen van 3A verloren hun laatste wedstrijd - uit tegen Maasdijk - met 3-2. De formatie van trainer Hans Ver- kuylen trad zatedrag overigens niet compleet aan. Zo speelde laatste man Cees Guyt niet mee en moest de lichtgeblesseerde vaste doelman van de oranjehemden, Kees Koelewijn, na rust zelfs alé veldpseler opdraven. Maasdijk nam in de vijfde minuut de leiding. Invaller-doelman Hans v. Beelen kreeg de bal na een schot van Aad Visser niet onder controle en Dick Lievaart knalde raak. In de toënde minuut van de tweede helft zou Maasdijk de voorsprong eerst nog naar 2-0 uitbreiden - treffer van Jan Hordijk - voordat Katwijk iets terug kon doen. Jan van der Plas speelde Huig Schaap aan en deze maakte geen fout: 2-1. Maas dijk had zijn antwoord snel klaar. Cees Hoogendam liet met een fraaie lob nummer drie van Maasdijk aan tekenen. Opnieuw deed Katwijk nu wat meer inspiratie in het spel. De thuisclub werd in de verdediging gedrukt, maar onder aanvoering van doelman Teun Lang hield die defensie knap stand. Tot Katwijk - 3 minuten voor tijd - nog eenmaal doeltreffend uithaalde. Johan van Egmond scoorde na aan geven van Kees Koelewijn: 3-2. moment in him hoge positie waar te maken en in die periode was het zelfs Zuidland dat de strijd beheer ste. De bezoekers, spelend met de wetenschap dat verlies degradatie naar de derde klasse zou betekenen, gooiden aanzienlijk meer felheid op het gras en die groteren inzet resul teerde al in de vijftiende minuut in een verdiende 0-1 voorsprong. Piet Bevaart bracht de bal hoog voor het doel waar Henk van Kempen gereed stond voor het betere kopwerk. Vas te bewaker Bert de Ruiter en doel man Bram Brandt bleken kansolos: 0-1. Ook na die treffer hield Zuid land het initiatief. RCL, uitkomend zonder Sjoerd Teske, waardoor Ruud de Groot naar het middenveld was op geschoven, hield zich teveel bezig met het lange-trappen-werk; een speel wijze waar de Zuidland-defensie maar weinig moeite mee had. Er moest een fout van doelman Leen Snel aan te pas komen om RCL in de 32ste minuut naast Zuid land te brengen. Znel verslikte zich in een scherpe voorzet van Leo Holl en Wally van Haver was ter plaatse om de bal tegen het net te jagen. Langzamerhand kwam RCL be ter in zijn spel. Leo van de Berg, de snelle rechterspits, werd meer inge- :eld en ook de middenvelders pakten hun aanvalelnde taken wat serieuzer aan. Een tweede treffer kon voor rust evenwel niet worden genoteerd. Ook al omdat doelman Snel zijn eerste fout sijlvol goed maakte bij kopballen van Van Ha ver en Henk Braat. Ook in de twee de helft zou het winnende doelpunt lang uitblijven. De stormlopen van het, in deze fase beduidend betere RCL, werden vooralsnog door doel man Snel en laatste man Inge Meer kerk knap opgevangen. Pas zeven minuten voor tijd werd de tweede (en winnende) goal bereikt. Van Haver zette na een vrije trap van Ruud de Groot uitstekend door. Het leer belandde bij de mee opge komen Koos Haneveld die vervolgens de bal op het hoofd legde van Leo Holl:2-l. De ver opgerukte laatste man van RCLKoos Haneveld, in duel met Inge Meerkerk (4) en Jaap Bevaart (voorgrond) van Zuidland. RIJNSBURG Anne Ouwersloot was afgelopen zaterdag ongetwijfeld de meest gevierde speler bij Rijns- burgse Boys na afloop van het duel tegen JAC. Met twee kanppe treffers had hij een belangrijk aandeel gele verd in de 2—1 overwinning van de Rijnsburgers. Belangrijker dan die zege kon Rijnsburgse Boys zaterdag zekerheid verschaffen over het be houd van een plaats in de derde klas se. Het was in het tactisch conceDt van trainer Frans v.d. Zeeuw te mek ken. Met vier aanvalsspitsen aasde Rijnsburgse Boys op een snelle tref fer. Die vroegtijdige opening kwam er echter niet. Rijnsburgse Boys was wel direct sterker, maar JAC. dat. 'n zege niet cadeau wilde geven, verde digde uitstekend. De aanhang van de Rijnsburgers moest een half uur op een doelpunt wachten. In die 30e minuut belandde een voorzet van Anne Ouwersloot bij Cas Zwaan, die de bal weer scherp voor het doel trok waar Anne Ouwersloot inmiddels ge reed stond om met een magistrale kopbal te scoren. Rijnsburgse Boys "rook" het succes en verhevigde de aanvalsgolven op het Haagse doel. De tweede treffer kon vijf minuten na de rust worden genoteerd. En od- nieuw was het Anne Ouwersloot. wiens harde schot garant stond voor een treffer. De formatie van Frans v. d. Zeeuw begon hierna behoedza mer te voetballen om de kostbare voorsprong niet uit handen te hoe ven geven. Even leek de situatie toch wat zorgelijk te worden, toen JAC kans zag om uit een scrimmage voor het doel het verschil tot een doelpunt terug te brengen. Maar na tien ze nuwachtige en paniekerige minuten namen de Rijnsburgers weer erg na drukkelijk het heft in handen. Vijf minuten voor tijd leverde dat nog bijna een 3—1 voorsprong op, toen Jacques den Heijer na een lange so lo alleen voor de Haagse doelman verscheen. Het schot van Den Heijer kon echter nog juist tot hoekschop verwerkt worden door de Haagse doelman. Naderhand treurde nie mand daar meer om, voor Rijnsbure- se Boys was het belangrijkste doel bereikt. Oegstgeest: 2-2 tegen TAVY OEGSTGEEST Het reeds uit de vierde klasse (zaterdag) gedegra deerde Oegstgeest heeft er tegen TAW van alles aan gedaan om de sportieve plichten na te komen. De ploeg kon echter niet verhinderen, dat TAW door een in de bijgetelde tijd gescoorde treffer alsnog beslag legde op het ene punt dat nodig was om de veilige regionen te bereiken. Het duel eindigde in 2—2. Na een zwakke eerste helft heeft het er in de tweede periode overi gens nog geruime tijd naar uitgezien dat Oegstgeest de zege voor zich zou gaan opeisen. Dankzij treffers van Gerard Perfors (kopbal, 65ste mi nuut) en Gerard Kraay (strafschop, 72ste min) kwamen de Oegstgeeste- naren met 2—0 voor. Daarna echter kwam TAW onverwacht sterk te rug. Cor Verzaal knalde ip de 78ste minuut 2—1 in en in de door scheids rechter V. d. Linden bijgetelde tijd (wegens tijdrekken van Oegstgeest) trof ook Gerard Slof neg eenmaal doel: 2—2. Gelijkspel (1-1) Randstad Sport VOORSCHOTEN Ook de direc te confrontatie bracht geen beslissing omtrent de bezetting van de tweede degradatie-plaats in de vierde klas se zaterdag. Randstad Sp. en Mon ster speelden in Voorschoten gelijk, met 1—1. Dat gebeurde in een duel waarin pas in de tweede helft een opleving te bespeuren viel. De aan vallen van Randstad look in de eer ste periode goed begonnen) werden toen wat gevaarlijker, maar verder dan een schot op de lat van Ger Tes ke kwam de Voorschotense ploeg vooralsnog niet. Monster wel Dat nam, nadat Johan Kooi eerder een schitterende kans had laten liggen, in de 85ste minuut door Van der Geest de leiding: 0—1. In dezelfde minuut, was de stand echter al weer in even wicht. De voor Arie Mol ingevallen Van Klaveren bracht Randstad op 1 —1. Een stand die verder niet meer bedreigd werd. Cor Vreugdenhil (tweede van treffer in het duel met Zwart Wit. kansloos, zoals Jaap van Kesteren constateren. Scheidsrechter De rechts) scoort Noordwijks enige Doelman Lolkema is ditmaal (10) en Chris Braun (2) kunnen Hond is ter plekke. ZOUTELANDE in het laat ste kwartier van een wedstrijd, die voor Ter Leede verloren leek, sloe gen de Sassenheimers tenslotte toch hun slag. De Meeuwen, tot op dat ogenblik een 'winnende en ook wat beter spelende ploeg, ging toen als nog door de knieën. Een gretig Ter Leede werkte eerst de 3-2 achter stand weg en greep vervolgens, zes minuten voor het einde, met 3-4 ook nog de volle winst. Daarmee het toch nog dreigende degradatie gevaar ver wegdringend. Ter Leede is de afgelopen weken •ondanks alles' toch nog in dat aan vankelijk al verbannen degradatie gevaar terecht gekomen. Terwijl de ploeg na 12 april geen wedstrijd meer speelde, slaagde de concurren tie er via enkele 'onmogelijke' uit slagen toch in de Sassenheimse for matie te bedreigen. 'Die dreiging', wist trainer Harry van der Horst later, 'heeft de ploeg geinspireerd. Ter Leedde mocht in Zoutelande bij het hoger geklasseerde De Meeuwen

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 16