Voor 300 jaar besmettelijke ziektes kreeg ik toegewenst Quick Boys wipt Randstad Sport RHODESISCHE DAMES UITGESLOTEN Voor scheidsrechter Henk Geurens is de lol eraf: Amerikaan wil 300 kilometer zwemmen Ajax wil Kerstges WOENSDAG 7 MEI 1975 DEN HAAG Hij schreef zijn brief op Bevrijdingsdag. Niidt impulsief, maar na rijp beraad. Henk Geurens dubde al zo laing als hij de scheidsrechtery niet meer als een hobby ervoer. Mede omdat hij altoos propageerde dat je in het leven slechts iets dam goed kam doen wanneer je er voor de vale honderd procent achterstaat, schreef hij Mr. Kern kamp zijn brief. zichzelf gekeerde man moet zijn, die onopvallend zijn werk verricht. Ik heb weieens de indruk gekregen dat lang niet iedereen, die als rappor teur op pad is, objectief oordeelt. Een kleine man zal nooit in zijn Henk Geurens - niet de beste, niet raPP°rt beweren dat de scheidsrech- Door Ger Stölk de slechtste - stopt. A!s drieënveer- tigjarige zou hij de bond nog drie jaar hebben kunnen dienen, maai de afgelopen twee jaar was er steeds ter, die hij volgt, te klein van stuk is om een persoonlijkheid te kunnen zijn. Dat heeft er trouwens niets mee te maken, maar die lange vent 'dat ongenoegen, dat de kop opstak. Henk Geurens beleeft The&Tvo^fhet vanaf genMikkeUJk heden zonder zijn medewerking moeten stellen. Geurens schopt niet na. Dat wil zeggen dat hfj telefonisch laat weten dat dit interview geen negatieve strekking mag hebben. Het is bij die gelegenheid dat hij daarom Persoonlijkheid, ik krijg er wat als ik dat lees. Een Dirk Nijs kon speler over zijn bolletje aaien. Want Nijs floot in een heel andere tijd. Ik bedoel dat de commerciële belangen toen nog telefonisch"" laat rol niet speelden. Al met al stel ik nu al een hele tijd vast dat ik niet meer met plezier met mijn hobbv bezig ben. Daarom is het tijd £n STo^vriTdlngs-- geworden cm te stoppen." ELenlijk dag de deur uitging. Geurens: „De straat waar ik woon, is niet gemakkelijk te vinden. Ik zal Henk Geurens, mijn witte auto op de hoek iemand die zijn neerzetten. Die heb ik overigens niet gevjfcn. Hij: „Of ik opnieuw zou gaan aan het betaalde voetbal overgehou- fluiten wanneer ik weer jong zou den." zijn? Even ademhalen. Ik weet het Praten met Geurens is geen echt niet. Na de competitie 67-'68 onprettige bezigheid. Geurens blijkt heb ik in het betaald 'voetbal een een goed gevoel voor humor te bliksemcarrière gemaakt. Vergelijk hebben. Hij„In Neaerland komt de het met een pyramide. Hoe hoger je scheidsrechter meer dan waar ook komt, des te meedogenlozer de in negatieve zin in de publiciteit. Op kritiek. Ik heb eelt op mijn ziel zich is dat onjuist. Het zou zo gekregen. Maar die ziel wordt er moeten zijn dat de naam van de niet mooier van. Soms vraagt de scheidsrechter in 't geheel niet wordt speler smalend, hoe lang fluit jij al? genoemd. Of anders onder de vanaf twee uur zeg ik dan. Maar je weerberichten. Ieder moet dat zichzelf weten, ik heb zeer mee willen inlaten, Een Frans Derks heeft lang last." „Maar de hele maatschappij ruwt. Niemand kan meer tegen Wanneer ik jou een opdonder verkoop, heb ik er al een terug te pakken. Ik ben in het buitenland troep een ster geweest en daar pikken die lui het En ook dat wel. Maar dat is ze in tegenstelling bijgebracht. Leugens waarschuwing. Maar ik wil daar „Ik niet over praten, natrappen is goedkoop. De mensen van de bond hebben veel goede dingen de stoel weg te zagen." „Er zijn oud-collega's rapporteur demonstratief met In Zilveren Molen-toernooi moet je niet aan de praat laten nooit te houden. Want dat is de truc. Achter je rug schoppen ze elkaar dan onder de zoden." dan normale publiciteitsdrang. Wan- heb het Jn Feyenoordstadion neer die nog eens .u^sescheids- meegemaakt dat Coen Moulijn zijn rechterd, zie ik hem bij Max Factor Bchoeneh had vastgemaakt en dat-ie terecht komen." over Zjjn eigen benen struikelde. Vanaf dat moment werd ik met een Geen plezier lichaamsdeel van een hond vergele- t ken. Maar door wie? Vergeet niet „Ikzelf vind dat het moment van er yan 500rt mensen stoppen nu al is gekomen Het Is opdraaf(. wanneer Van Hanegem en geen plezier meer. Spelers, Moulijn In de middencirkel gaan managers, ze toeteren alsmaar rond klaverjassen Het blfjyen dat de spelverruwing onrustbarend y l kinderen, dfe spelers. Ze is. Er worden discussiedagen in Zeist belegd, handjes geschud en schou derklopjes uitgedeeld. Maar de eerstkomende wedstrijd is Leiden al zitten snoeptrommel tot ze een tik op hun vingers krijgen. De kinderen moeten voor straf naar bed, de voetballer gaat eruit." „Ik heb Piet Schrijvers er wel eens uitgestuurd tegen MVV. Schrijvers, discipline. Men aanvaardt geen toen nog keeper van FC Twente, gezag meer. Wanneer wij vroeger in sloeg Redel neer. En toen kwam het. de straat voetbalden en we zagen De man is overleden, maar Henk een politieagent om de hoek komen, liepen we ons de benen uit bet achterste. Nu blijven ze staan en Olijve stond me voor d^ groene tafel een stuk te liegen. Ik heb moeten praten als Brugman anders zou het vragen, ben je alleen? In deze erop zijn neergekomen dat ik Redel maatschappij staat het geld voorop. Ik blijf er bij dat het wat de voetballer betreft in de opleiding zit. Keizer liep zo te zuigen dat ik het In ieder mens zit drift, zit drang om zat werd. Hem heb ik de gele kaart zich iets niet te laten welgevallen, gegeven in die wedstrijd tegen AZ*67. Misschien had ik toen mijn dag niet. In elk geval werd voor de mijn jas afgerukt, eens goed." „Iets anders is dat de scheidsrechter Nederland 225 gulden fooi Duitsland is de strafmaat drie keer onkostenvergoeding vangt per wed- zo zwaar. Van Agt mag beweren dat strijd. Ik zeg altijd, er zijn geen 22 je de criminaliteit met langere acteurs maar 23. En die 23ste wordt gevangenisstraffen niet terugdringt, onderbetaald." voor mij is het tegendeel nog altijd niet bewezen." „Ik ben ook nooit gelukkig geweest met het gele kaarten-systeem. Er zal ook wel speler Een ding is zeker. Op de een of verschil in zitten of een andere manier wil Henk Geurens bij gele kaart krijgt of een het voetbal betrokken blijven. Hij: graag in een strafcommissie willen plaats nemen. Ik weet wat er op het veld allemaal gebeurt. Je moest ^|ns weten wat er wordt Henk Geurens: ,JIet 'is mooi zou dat de zaak er gemakkelijker op maken. Soms denk je, die wedstrijd kan ik met de linkerhand aan en dan kom je plots tot het besef: waar ben ik mee bezig? Voor 300 jaar besmettelijké ziektes heb ik al toegewenst gekregen. Daarom is het misschien wenselijk om de verantwoording weer voor de volle honderd procent bij de scheidsrech ter terug te brengen in plaats van ook de grensrechter te laten oordelen." „Het kruis heeft vaak voor me klaar gestaan. Ze hebben me er alleen nooit aan kunnen krijgen. Het gaat erom dat je het vanaf het begin in- de peiling houdt. Als het uit de hand loopt, krijg je nooit greep meer op de wedstrijd, ga je zelf ook slecht .fluiten. Wij scheidsrechters uit Den Haag,, krijgen op de kop af 43,20 om naar Zeist te komen. Daar word je volgepompt. Er komt een psycholoog en een socioloog. Niettemin moet je het zelf doen. Daarom is het. mooi geweest. Slechts omdat het mijn hobby niet meer is, stop ik. Zo heb ik het de KNVB ook laten weten." Van Grimbergen weer coach van hockeyteam DEN HAAG Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond heeft de Hagenaar Ab van Grimbergen gepolst het coachschap van de nationale selectie weer op zich te nemen. Momenteel is Cees Tania nog trainer-coach. Het zou in de bedoeling liggen dat Tania in 'n andere hoedanigheid in dienst van de hockeybond blijft. Van Grimber gen, die in 1973' het Nederlandse he renteam in Amstelveen naar de we reldtitel coachte, heeft het aanbod in beraad gehouden. NEW YORK De Newyorkse po litieman Ben Huggard (35) is van plan een zwemtocht van ruim 300 kilometer te ondernemen. Op 22 mei stapt hij op de stranden van Flori- AMSTERDAM Ajax heeft een bod gedaan op Leo Kerstges, de 25-jarige (verdedigende) middenvelder van MVV. Kerstges voelt er veel voor om naar De Meer te vertrekken. De MW'er: "Het aanbod van Ajax zie ik als een beloning voor der tien jaar werken als voetballer". Sparta schijnt - zo komt uit Lim burg over - belangstelling te hebben voor Huub Smeets, de lange spits van MVV, die in zijn eerste vier e- redivisie-wedstrijden vijf goals scoor de. Go Ahead Eagles heeft gisteren met twee spelers een driejarig con tract afgesloten: Teun Kist (24) van Heerenveen en Jan Korte (18) van Veendam. Als Borussia Münchengladbach tri omferend uit de twee finale-wedstrij den met FC Twente (UEFA Cup) komt, kan elk speler 15.000 Mark als "extra premie" incasseren. RWDM wil Ralf Edström, maar PSV wil de Zweed in geen geval la ten vertrekken. De Brusselse vereni ging is ook geïnteresseerd in Peter Arntz van Go Ahead Eagles. da in zee om te proberen de Baha- ma-eilanden te bereiken. Afstand: 165 zeemijlen. Huggard denkt er 48 tot 60 uur over te doen, ongewenste confrontaties met haaien voorbe houden. Huggard zwom in 1971 over het Kanaal. Hij deed er vijftien uur over. Indien Huggard zijn tocht- van-de-eeuw in 60 uur wil volbren gen zal hij ongeveer twaalf minu ten per kilometer mogen gebruiken, wat erg weinig is. Wedstrijdzwem mers zouden zich niet behoeven te schamen voor een dergelijk gemid delde op bijvoorbeeld de 1500 meter vrije slag. De enige die heeft bewe zen dat dë grenzen van de mense lijke zwemkunst nog aanzienlijk kunnen worden verlegd is Mao Tse Toeng geweest bij zijn wonderbaar lijke tocht in de wateren van de Jangtsekaing. De Chinèse leider leg de in drie kwartier ongeveer 15 kilo meter af, zij het vermoedelijk stroomafwaarts. Atletiek De IAAF wil het we reldrecord van Irena Szewinska op de 200 meter (22.0 seconden) niet er kennen. De Poolse atlete liep haar tijd vorig jaar in Potsdam. De elec- tronische waarneming bij de loop bedroeg 22.21 seconden. De IAAF, die momenteel wereldrecordlijsten voert met handtijden en electroni- sche tijden, wil met de afwijzing be reiken dat op de sprintnummers in principe electronisch wordt "ge klokt". Atletiek Joke van Gerwen uit Noordwijk heeft tijdens wedstrijden in Gelsenkirchen de 1500 meter ge- i in 4 minuten 23.9 seconden. LEIDEN De kans dat LFC na de jubileumuitgave van het Zilveren Molen-toernooi afstand moet doen van het zilveren kleinood lijkt sinds gisteravond reëel aanwezig. Quick Boys (al vier maal winnaar van het toernooi) zette via een 4-2 zege op Randstad Sport de eerste stap op weg naar een vijfde overwinning, die de Katwijkers het recht zou geven om de Zilveren Molen definitief in de prijzenkast te plaatsen. Die eerst» stap wend overigens niet moeiteloos gedaan. Hoewel de formatie van trainer Perdijk al in de eerste helft een sterkere indruk achterliet en ook een aantal mogelijkheden verzamel de. zagen de Katwijkers in die pe riode toch geen kans om te scoren. Wim van der Plas schoot van korte afstand voorlangs (17de minuut) en even later miste Pim Kanbier, nadat doelman Pothof van Randstad Sport een voorzet van de Katwijkers ver keerd had beoordeeld. Randstad Sport dat in Hans Lenz en Appie Achterkamp de uitblinkers had, kon er in die fase weinig tegen over stellen. De drie spitsen (Helder. Zoetemelk en Van der Zwan) wer den volledig uitgeschakeld door da Katwykse defensie. Het meeste gevaar bij de Voor- sohotenaren school nog op het mid denveld, waar Appie Achterkamp met een hard afstandsschot doelman Aria van de Oever van Quick Boys tot een moeilijke redding dwong. Quick Boys zelf verprutste na ruim een half uur de meest aantrekkelijke mogelijkheid. Middenvelder Pim Kanbier kon on gehinderd naar doelman Pothof op rukken, nadat Wouter van Zaanen (door te blijven staan) verhinderde dat de buitenspel-val dichtklapte. Kanbier schoot de bal echter tegen de lat aan. Na de rust sprongen da Katwijkers veel behoedzamer met do kansen om. Al na drie minuten ver scheen Jaap Hoek voor doelman Pothof na een passje van Pim Kan- bier. Het betekende 1-0. Het had tevens tot gevolg dat de Randstad- Titelgevecht Mohammed Ali- Joe Bugner NEW YORK Mohammed Ali zal op 30 juni in de Maleise hoofd stad zijn wereldtitel boksen in het zwaargewicht verdedigen tegen de Europese kampioen de Brit Joe Bugner, vooropgesteld dat Ali zijn titel behoudt tegen Ron Lyle op 16 mei in Las Vegas. Don King, de ma nager van Ali, maakte bekend dat er voor de huidige titelhouder 2 mil joen dollar ligt te wachten (5 mil joen gulden) en voor zijn uitdager Bugner 500.000 dollar (ruim 1 mil joen gulden). Het is voor Bugner de tweede keer dat hij Mohammed Ali treft. Ali won de eerste partij over twaalf ronden op punten; defensie, die tot dat moment redelij* had gefunctioneerd, plotseling fout jes begon te maken. Vam Zaanen kreeg erg veel moeite met de snel heid van Wim van der Plas van Quick Boys en gebruikte in de 55ste minuut zijn handen om een Kat- wtfkse aanval vroegtijdig af te bre ken. Jaap Heerikhuisen schoot Quick Boys uit de toegekende strafschop naar 2-0. Nadat de Katwijkers de kans op 3-0 hadden laten liggen (Moucer knalde de bal tegen Pothof op in plaats van ae vrijstaande Van der Plas aan te spelen) schoot Henk van der Zwan zim ploeg met een hard sohot naar 2-1. Randstad Sport be gon fanatiek aan de gelijkmaker werken, maar die bleef achterwege, doordat Wim van der Plas een kwar tier voor tijd uit een vrije trap de bal ineens achter Pothof deed be landen. Een treffer van Jan Zoete melk leek een verlenging toch weer dichterbij te brengen, maar Cor Ver does maakte twee minuten voor tijd no£ eens duidelijk dat Quick Boys dit jaar serieuze plannen heeft ge maakt voor een vijfde toernooi- overwinning: 4-2. KNVB verdient f 200.000 aan revanche FRANKFORT - De Westduitse voetbalbond (DFB) verwacht niet minder dan 1000 eregasten bij de interlandwedstrijd West Duitsland - Nederland, die op 17 mei in Frankfort wordt ge speeld. De DFB heeft voor het duel, dat geldt als revanche voor de finale van het toernooi om de wereldtitel - de Duitsers won nen met 2-1, naar 34 Europese landen uitnodigingen gestuurd en reeds 29 positieve reacties ontvangen. De Sowjet-Unie, Oost Duitsland en Cyprus hebben la ten weten niet te komen. Onder le eregasten bevinden zich bondskanselier Walter Scheel. FIFA-voorzitter Joao Havelange m UEFA-voorzitter Franchi. De Westduitse voetbalbond ver wacht, dat het Waldstadion uit verkocht zal zijn. Van de 61.070 beschikbare kaarten zijn er reeds 48.000 verkocht. De toeschouwers zullen overigens wel diep in de buidel moeten tasten, want een staanplaats kost ongeveer 13 gulden, terwijl voor een eretri bune 66 gulden moet worden neergeteld. De KNVB zal na aftrek van alle kosten ongeveer 200.000 gul den opstrijken. Dit ls de hoog ste gage, die een tegenstander van de "Mannschaft" ooit heeft gekregen. Toernooi om Federationcup gedaan. Ik vind het onjuist dat afgelogen voor die groene tafel. De oud-collega's maar onmiddellijk J'" ------ stukken Heten schrijven zodra mee stopten. De scheidsrechters- rustig „het was maar een aaitje." commissie doet zijn werk goed. Ze „Er is een voetbalblad dat cijfers oordeelt objectief en daarom is het geeft. Ook aan de scheidsrechters, beneden peil dat oud-collega's bezig Als je ze hoort, is geen scheldsrech- de poten onder ter er belangstellend naar. Maar volgens mij kruipen ze op handen en voeten naar de boekwinkel om te gaan kijken. Ik heb zelf wel eens stop-watch en een aantekenboek op geprobeerd om niet benieuwd te tribune zittea Dat zijn de zijn. Het kostte me de grootste AIX EN PROVENCE Onder druk van de regering beeft de Fran se tennisbond gisteren besloten het team van Rhodesie uit het toernooi om de Federationcup, de Davis Cup, voor dames, te stoten. Philip pe Chatrier, de voorzitter van het toernooi, dat momenteel in Aix en Provence wordt gehouden, zei op een persconferentie: Het ministerie van Buitenlandse Zaken liet mij we ten, dat het gewaardeerd zou worden ails wij de Rliodesiërs wagen niet te willen spelen. In Aix en Provence echter gaan geruchten, dat de Fran se regering onder druk is gezet door Engeland, dat tegen de deelneming Rhodesie is. Chatrier verklaar de verder, dat hij niet wist de Franse regering zo snel had ge handeld, maar hij vermoedde, dat onder pressie van Engeland de re soluties v. de Verenigde Naties zijn nagevolgd. Deze houden in, dat de leden alle banden, ook op sportief gebied, met Rhodesie moeten ver mijden. De beslissing viel tien minuten voor Rhodesie tegen Spanje moest aantreden. De Rhodesische dames, speelden daarna een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Spanje, Het Nederlandse damestennisteam won in de eerste ronde met 21 van Uruguay. In de volgende ronde zal Nederland uitkomen tegen Tsjecho- slowakije dat Ierland met 30 ver sloeg. In het eerste enkelspel ver loor Marijke Schaar met 46, 26 van Bonicelli, maar Elly Appel trok de sfcamd geiyk door met 6-0 en ö- 1 van Guarino te winnen. Het dub bel was ook voor Nederland: Elly Appel en Tine Zwaan versloegen Bonicelli en Guarino met 6—1, 7—5. antieke CADILLAC OF ROLLS ROYCE Witte en zwarte bruidscoupés, met 8-persoons volg auto's. Kom eerst kijken, bepaal dan Uw keuze. Wij hebben geen filiaal - Inlichtingen uitsluitend: DE JONG, Zeemanlacm 12a Leiden - telefoon 071—23055/20210. Wij verzorgen ook i bruiloftsfeesten. recepties, parties t Bella Belly

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13