V ormingscentrum Lammenschanspark maandag geopend agenda Zware klap voor Bonaventura Collecte van Chili Front Leiden Gebouw van 2 miljoen Herkenning was zoek bij Fama Combinatoria LEIDEN Het in sobere bouwstijl opgetrokken vormingscentrum van de Stichting Vorming Werkende Jongeren aan het Lammenschanspark (GronesteijnpoMer) wordt a.s. maandag in gebruik genomen. Het is het eerste complex iin dit gebied waarvan dit gemeld kan worden. Het valt echter te verwachten dat de Leidsche Schooi voor meao (middelbaar economisch en administratief onderwijs) spoedig zal volgen, waarna de reeks van vijf scholencomplexen iin Cronesteijn zal worden vollgemaakt dioor resp. de christelijke mts, de lavodeao school en tenslotte de streekschool voor beroepsbege leidend onderwijs. ZATERDAG 3 MEI 1975 ZATERDAG Hooglan Kerkgracht 48 dansen Morsweg 114,' Leidse Jeugdischaak- sociëtelt, schaaklessen voor beginners en gevorderden van pijn. 10 tot 18 J.. 3.30—6.30 uur nam. Breestra&t 19. Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Geversstraat 65, Oegstgeest. sociëteit Het nieuwe onderkomen van het vormingswerk heeft als belangrijk ste verbetering ten opzichte van de (nog) bestaande situatie dat er nu sprake is van een concentratie. Voor dien had de stichting haar behuizing in het voormalige marinecomplex aan het Noordeinde, aan de Tweede Ha- verstraat en aan de Apollolaan (waar nu de sociale dienst een vestiging krijgt). Toch is het wel de bedoeling dat in het nieuwe complex blijvend in drie afzonderlijke eenheden wordt gewerkt. Per dag betekent dat dat in totaal 150 werkende jongeren in drie z.g. stamgroepen zullen worden in gedeeld, die dan weer uiteenvallen in z.g. basisgroepen. In deze basisgroe pen zal de nadruk komen te liggen op scholing in het algemeen, het vor men van eigen inzicht en een eigen mening door middel van discussies •Daarnaast bestaat er gelegenheid1 o.m. tot een praktische ontplooiing van eigen vaardigheden te komen bijvoor beeld door handenarbeid, sport, films maken, typen EHBO en fotografie. Hoe al deze mogelijkheden in het vormingswerk te vertalen in de uit eindelijke, nieuiwe behuizing was een vraag die slechts na zeer rijp beraad beantwoord kon worden. Het feit bij voorbeeld dat er speciaal voor 't vor mingscentrum geen extra architect, bij het ontwerp- en begeleidingspro ces mocht worden betrokken, maakte de plannenmakerij er niet gemakke lijker op. De stichting onderkende de ze complicatie evenwel vroegtijdig en trok een groepje bouwkundige stu denten aan uit Delft. De nieuwbouw van het vormings centrum herbergt o.m. drie lokalen voor groepswerk, discussie e.d., drie Zo ziet het nieuwe vormingscentrum er van binnen uit. handvaardigheidslokalen (en een donkere kamer), twee lokalen voor huishoudelijke vorming, een (fors) gymnastieklokalen, 'n aantal directie- vertrekken en enkele kamers voor de in totaal negentien vormingswer kers (twaalf full-, zeven part-time). Het centrum heeft 'n capaciteit voor 600 deelnemers, die in drie groepen kunnen worden ingedeeld, namelijk de partieel-leerplichtigen (nu nog 15- en 16-jarigien)de Jongeren (tot en met 21) van sociale werkplaatsen uit Leiden, Alphen, Katwijk en Sassen- heim, en ten slotte de z.g. vrijwillige deelnemers (eveneens tot en met 21 jaar), die een halve dag per week het vormingscentrum bezoeken. De bedoeling is dat wanneer de streekschool voor beroepsbegeleidend onderwijs gereed is (verwacht wordt in 1977), er een vorm van samen werking op gang komt tussen deze schooi en het vormingscentrum, die uiteindelijk moet resulteren in een streekcentrum voor vormingswerk en beroepsbegeleidend onderwijs. Hier door zal het mogelijk worden in het vormingscentrum wat meer beroe- penoriëntatie te laten doorsche- c- Brugman meren dan tot dusver gebeurde. Baljuwhuis, Voorschoten, Wereld winkel. 11 uur v.m. tot 1 uur naan, -, Levendaal, het Scapi- - - „Capriccio". 8.15 u. ZONDAG Antonius Clubhuis, dansen. 611 u. Hooglandse Kerkgracht 48. dansen Geversstraat 65. Oegstgeest. socië- Poppentheater, Middelw. 19c, kindervoorstelling, aanvang 2.30 uur nam., tel. 071-25802. Maandag Begijnhof 2 (Rapenburg), sexueel- informatlecentrum .Begijntje". van 11 uur v.m. tot 2 uur nam. en van 7.30—9 uur nam Steenstraat lb. Wereldwinkel. 12.30 6 uur nam Stadsgehoorzaal. Bevrijdingsconcert het 8.15 nam. Wim Koop- Overigensjzij vermeld dat de nieuw bouw bijna twee miljoen gulden kost en .dat de eerste paal in september van het vorig jaar werd geslagen. LEIDEN Het visseizoen be gint dit jaar op zaterdag 31 mei. Op die dag kunnen de vtól&ef- hebbers nog vissen met hun ou de visakte of bijdragebewijs. Vanaf zondag 1 juni hebben ze echter een nieuwe akte no dig. Met het oog op de verwach te grote toeloop wordt op dins dag 20 mei in het stadhuis, zo als ieder jaar, weer een speciaal loket geopend voor de verkoop van visakties en bijdragebewij- zen. Dat loket zal elke werkdag zijn geopend van 9—12 en van 13.45—15 uur. Ook op de koop avonden van donderdag 22 en 29 mei kan men er terecht en wel van 17.30—21.00 uur. De kosten dit jaar: f 5 voor 'n bijdragebewijs, f 11.75 voor een kleine visakte en f 33 voor een grote visakte. LEIDERDORP Dit is de allerlaatste maquette van "Winkelhof" het te bouwen winkelcentrum in Leiderdorp. Twee commissies, Ruimtelij ke Ordening en Midden standszakenhebben zich er in een laatste bespreking voor de gemeenteraadsverga dering van 12 mei, over ge bogen. Stedebouwkundig ont moette het nieuwe plan geen enkel bezwaar. De commis sieleden aanvaardden het plan zoals dit nu is voorge legd. Dat wil zeggen: een makro-mammoet van 4800 m26200 m2 aan gewone winkelruimte (40 a 50); 7000 m2 voor kantoorruimtes die in gedeeltes van 2 a 300 m2 verhuurd worden en 3000 m2 voor een meubelshowroom. Er is ook 11.000 m2 ingecal culeerd voor 'n 'te bouwen raadhuis in "Winkelhof". Er komt een overdekte parkeer- gelegenneid voor ongeveer 1000 auto's. Als de plannen op 12 mei a.s. door de raad goedgekeurd worden kan eind dit jaar de eerste paal de grond in voor Winkelhof. De Wolf in ziekenhuis opgenomen Vrijdag LEIDEN OEGSTGEEST Het schoolteam van Bonaventura heeft gisteren geheel onverwacht een zwa re klap moeten incasseren. De scho lieren, die gistermiddag met een zaal training de voorbereiding op het we reldkampioenschap in Italië afsloten, kregen te horen dat mede-speler Ge rard de Wolf dermate ernstig was ge wond bü de donderdagse (conditie-) training in de Leidse Hout dat hij van de reis moet afzien. De achttienjarige De Wolf kwam bij een partijtje rug by in botsing met een andere speler en kreeg daarbij een arm in de maagstreek. Het voorval leek aan vankelijk niet zo erg maar gistermor gen moest de Bona toch opgenomen worden in het ziekenhuis alwaar hij te horen kreeg, dat hij minstens een week moet blijven. Bonaventura, heeft noodzakelijkerwijs nu Ton Kal lenberg aan de selectie, die morgen middag om twee uur vanaf Schiphol vertrekt, toegevoegd. Het ongeval met Gerard de Wolf doorkruist de terdege voorbereiding van de Bonaventurianen die bijna een maand lang intensief hebben ge traind om in Italië beter voor de dag te komen dan vorig jaar tijdens de WK in Barcelona. Toen werd Bona vroegtijdig voor een hoge klassering uitgeschakeld door een ongelukkige verlieswedstrijd tegen Israël (68-82). Ditmaal rekent Bona erop om bü de eerste acht te eindigen, een voor spelling die verder vaag moet blijven omdat de loting nog steeds niet be kend is. Het team van -coach Kallenberg, kenit bü het vertrek minder finan ciële problemen, dan enige tijd gele den. Naast o.a. Luba, Kinzo en Men- ken/Landbouw droegen ook de NMB, Amro, Nat. Nederlanden, Pen C, Jan sen en Fritsen, de betoncentrale hun steentje bij. Ook het Leidsch Dag blad heeft haar steun aan het team toegezegd. De scholieren keren in twee groepen in Nederland terug, op 11 mei arriveren de eindexamenkan didaten en op 12 mei de overige ploegleden. Artsen Lelden Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur zondag 24.00 uur, 5 volgende artsen: i artier, binnenstad t__ - Kruis, Paganinlstraat 17. tel. 26371: Wijk II (Groenoord. Kooi en Merenwijk): H. A. M. M. Meyer. Stok roos 1. tel. 60947; Wijk III (Waard. Professorenwyk en TuinstadswiJk)J. de Bruyne, Kernstraat 11. tel. 41225; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwar- tier)C. J. M. Schrama, Zocherstraat 1. tel. 66123. Leiderdorp Van 't Woud en Beu ling. Hoofdstraat 40, tel. 30070 (zater dag en zondag); G. A. de Bruyne, Hoofdstraat 8. tel. 22208 (maandag). Oegstgeest. J. B. Hugenholtz, Wll- helmlnapark 2. tel. 51390 (zaterdag en Dulvenvoor- Laat het eigen ik vallen Als oud-Leidenaar en oud-muzi kant, thans wonend in Den Haag las ik in uw krant dat er muziekvereni gingen zijn met zalennood, in het bijzonder de Leidse Harmonie en Con oordia. Ook las ik uw artikel over de voorzitter van Werkmans Wils kracht, waarin hij de mogelijkheid voor de oprichting van één groot Leids orkest oppert. Van 'n lid van de Leidse Harmonie vernam ik dat ook daar de gedachte leeft om met ande re Leidse korpsen samen te gaan. Als buitenstaander zou ik zeggen: laat de besturen elkaar de hand rei ken nu er een mogelijkheid is tot sa mengaan, mede in het belang van het Leidse muziekleven. Laat het eigen ik vallen en laat desnoods de gemeente bemiddelen. Wethouder van CRM is dit niet iets voor u? Ik zie het al: de opening van de 3-oktober optocht door één groot stedelijk orkest. G. Stuivenberg, Flat „Zekerheid" DEN HAAG LEIDEN De postduivenvereni ging „De Reisduif" hield een wed vlucht vanaf Strombeek. In concours waren 475 duiven. De uitslag was 1. 8 W. Kop, 2. K. Lefebre, 3. J. van Oosten, 4, 5 W. v. d. Noorddijk, 6. S. van Hoven, 7. W. de Roode, 9. C. Kop, 10. G. Pardon. Vereniging „Het Oosten" hield 'n wedvlucht eveneens vanaf Strom beek. In concours waren 243 duiven. Uitslag; 1. 2 D. Koet, 3, 4 W. Gijs man, 5. W. Fokker, 6. 7 C. Vesseur 8, 9 10 H. van Klaveren. LEIDEN Volgende week woens dag hoopt de heer J. M. J. J. Vos sen, als wetenschappelijk medewer ker verbonden aan de afdeling kin- de geneeskunde van het Academisch Ziekenhuis Leiden, aan de Leidse uni versiteit te promoveren tot doctor in de geneeskunde. LEIDEN Het is fascinerend en tegelijkertijd bedroevend wanneer men getuige kan zijn van de artis tieke blamage van Carry Tefsen, Ca rol van Herwijnen en Naomi Duveen. Fascinerend, omdat ik zo verschrik kelijk benieuwd ben naar de moti vatie van vooral Carry Tefsen en Ca rol van Herwijnen, die blijkbaar "ja" gezegd hebben tegen het stuk "Fama Combinatoria", geschreven door John Wellman (in een verta ling van Han Meyer) en dat gister avond opgevoerd werd in het LAK- theater. En bedroevend, omdat ik Carry Tefsen en Carol van Herwij nen een actrice en een acteur van niveau vind, die over genoeg kriti sche zin beschikken om dit soort on grijpbaar toneel te localiseren van het echte toneel, waarin zij zichzelf telkens weer hebben bewezen. Car ry Tefsen, om maar eens een voor beeld te noemen, is een all-round ar- LEIDEN De dag waarop Neder land herdenkt, dat het dertig jaar geleden van het Duitse fascisme werd bevrijd, is door het Chili Front Leiden aangegrepen als startsein voor een collecte die van 5 tot en met 10 mei zal worden gehouden. De opbrengst daarvan zal ten goede ko men aan de groepen in Chili, die ver zet plegen tegen de dictatuur van de militaire Junta. Het Chili Front is een Leidse or ganisatie, waarin de PvdA, PSP, 1KB, de Bond van Dienstplichtigen, het Kreatief Sentrum en individue le burgers samen werken. Doel van het Chili Front is het geven van ma teriële en immateriële hulp aan de verzetsgroepen in Chili. Van de op brengst van de collecte die volgen de week wordt gehouden, is vijftig procent bestemd voor de zg. Unidad Popular (d eillegale voortzetting van het democratisch verzet) en de an dere helft komt ten goede aan de MIR, een organisatie die zich een socialistisch Chili ten doel heeft ge steld. Een vertegenwoordiger van de MIR vertelde deze week in Leiden, dat sinds de val van president Al- lende 30.000 Chilenen zijn gedood, 100.000 mensen gevangen zijn ge zet, 30.000 Chilenen zijn gevlucht en tallozen in concentratiekampen ver blijven. Het werkloosheidspercentage is volgens hem tot 25 opgelopen en de inflatie met 2000 procent toegeno men. Nochtans wordt het verzet steeds sterker, zo verklaarde hij. "We hebben nog een lange weg af te leggen, maar het volk is niet uitge roeid." Het gironummer van het Chili- front Leiden is 3374086. Voor de col lecte is een comité van aanbeveling gevormd, waarin o.a. de zes Leidse wethouders sitting ï-i^hhon, tieste, die "Kort en Klein" koppelt, aan een rol van een wasvrouw in "Keetje Tippel". Daarnaast heeft ze in een aantal andere producties ge staan en was ze tevens te bewonde ren in "Blue Movie". Tot heden heeft ze blijk gegeven de meest uiteenlo pende rollen met veel verve gestal te te geven. Dit geldt ook voor Ca rol van Herwijnen, die een goed ac teur is en wiens acteertalent gister avond telkens een ongelijke strijd voerde met de minimale verbale ex pressie, die uitgaat van de tekst van John Wellman. Het is voor mij een waarlijk raadsel, hoe gevestigde ac teurs en actrices hun naam kunnen en durven verbinden aan een der gelijk, niveaumissend stuk, dat wer kelijk (en vergeef de gemeenplaats) "als los zand aan elkaar zit". Een aantal zinnen wordt geconstrueerd, doordat elke actrice en elke acteur een lettergreep voor haar resp. zijn rekening neemt. Er ontstaat aldus een chaotisch geheel, waar niemand meer wijs uit kan worden. Als men na de pauze dan de lettergrepen nog gaat herhalen, terwijl een andere ac teur een nieuwe lettergreep introdu ceert, is de verwarring compleet. El- sa LionI, die voor mijn gevoel in dit stuk helemaal niet thuis hoort (al lijkt mij haar acteertalent wel ver der gaan dan de nietszeggende dia logen met Rita Corita) draagt ge durende "Fama Combinatoria" een soort koninginnemantel. De mantel is nauwelijks functioneel en kan nooit door John Wellman in de tekst zijn aangegeven. Naomi Duveen, die exotisch mooi is, speelde erg goed. Dat moet overigens ook gezegd wor den van Cor van den Brink. De kri tiek richt zich dan ook niet tegen de interpretatie door d!e actrices resp. acteurs, maar tegen de keuze van het stuk, waarmee een moeilijk te verteren resultaat ontstaan is. Dat deze produktie van de "Theater unie" ook nog tot stand gekomen is dankzij subsidie van het Ministerie van C.R.M., stemt tot nadenken. De toeschouwers hebben het onver vreemdbaar recht acteurs en actri ces, die zichzelf artistiek tijdens eer dere manifestaties meer dan bewe zen hebben, te kunnen herkennen. En die herkenning was gisteravond volledig zoek. A. C. KOEKEBAKKER JR. Wim v.d. Reijden achter het orgel LEIDEN Tijdens het popu lair bevrijdingsconcert, dat maandag avond in de Stadsgehoorzaal plaats heeft, zal niet Jan Smitz achter het orgel zitten, zoals gisteren abusie velijk werd gemeld, maar Wim van der *^1] den Van Vollenhovenkade en plein, Snouck Hurgronjestraat. Huizinga- straat, Uhlenbeckkade. Colenbran- derstraat, Meyerskade, Duyvendak- straat, Kanaalweg (van Hoge Rijn dijk tot van Vollenhovenplein). Rijndijkstraat. Kanaalstraat, Dozy- straat, de Goejestraat, Cosijnstraat, Hartmanstraat, Roomburgerlaan. Hoge Rijndijk (van Utr brug tot Apotheken Wilhelminabrug), Utr. Jaagpad nft ftVrtnd ntu (van Utr. brug tot Wilhelmina brug). Catharinastraat, Rünstroom- straat. Hoge Rijndijk en Utr. Jaagpao (beide van Wilhelminabrug Rhünvreugd), Rhünvreugd, Brugge- straat. Besjeslaan, Park „Die Ley- the", Roomburgerweg, Aarstraat. Meerburgerkade en straat. Gouwe- Apotheek Beker. Lijtweg 4. Oegstgeest, straat, Amstelstraat, Leedestraat. 55482- Wierickestraat, IJsselkade, Kasteel- Wijkverpleging hof, Vliststraat, Zaanstraat, Maas straat, Merwedestraat. Drecbtstraat. Lingestraat, Spaarnestraat, Lek straat, Castelliunweg. J. w. de iat 3. tel. 54294 Voorschoten A. Tromp, lantsoen 33. tel. 071-62159 (zaterdag); van Beusekom, Piet Heynlaan 6. tel. l zondagsdienst Loevestein 7. Leiderdorp, tel. 99211. op zaterdag tot 1 Lelden Stichting Interkruls Lei- Burgerlijke stand Leur. Overleden: N Boer, wed. 't Veer (95). Windt. wed. va Gehuwd: L. J. Beugelsdijlc Oegstgeest. Lijtweg 7. tel. 54500. Voorschoten Gezondheidscentrum, B en W willen Waal als hoofdingeland van Rijnland LEIDEN Burgemeester en wethouders van Leiden vinden het raadzaam als de wethouder van Ruimtelijke Ordening Open bare Werken en Verkeer, Waal, per 1 oktober wordt benoemd tot hoofdingeland van het hoog heemraadschap van Rünland. Tot dusverre werden de hoofd ingeland en de hoofdingeland plaatsvervanger door het college van B. en W. benoemd. Het re glement is onlangs herzien en opnieuw vastgesteld. Men heeft vastgesteld dat beide functiona rissen nu door de gemeenteraad zullen worden aangewezen. De Leidse raad zal zich binnen kort met de benoeming bezig houden. Bevrijdingsdag antiekbeurs in de Burcht LEIDEN Aanstaande maandag wordt er in Leiden 'n antiek- en curiosabeurs gehou den in het Burchtcomplex. Men kan er terecht van 's morgens 10 tot 's avonds 6 uur. Meer dan twintig standhouders zullen met koperwerk, porselein, klokken, meubels, kasten, poppen, kle ding, lamoen, zilverwerk, bestek, munten enz. aanwezig zijn. De beurs, die op verzoek van de Vereniging Koninginnedag is georganiseerd, is voor iedereen gratis toegankelijk. Ook bestaat er gelegenheid om de bü he.t complex gelegen historische Burohtheuvel te be klimmen. stege, Priezenhorst 27, Sassenheim, tel. 0252211643 (zaterdag en zondag); Zr. A. Vriend. Priezenhorst 23. Sassen heim. tel. 02522—12022. SOS-dienst SOS - tel hulpdienst tel. 071— 25202 Vooi allen die in moeilijkhe den verkeren dae en nacht te berel- Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Brechte Mathilde, d. van A. van der Laan en M. Broers; Michel Mattihijs Johannes. R. L. M Visser; Wc rarda d. van A. P. M. M Smit; Hemianus Lambertus. van J. J. van Seggelen en A. H. C. Tuilnman; Mirjam Stefanie, cl J. M. Lut en A. Jo denk. z. van W. P. vliet; Jolanda, d. JjPRL* M J. C van der Steen; Saskia. d. van R. E K. van de Perel en R. J ten Hoeve; Marlska. d. van A. L. de Jong en E. J. G. Niels; Petronella Maria, d. J. J. van Pruchten; Johannes Louis, z'. van J. L Stotlln en Y. Visser. Overleden: A. W H Oost in ga (63), echtgenote van L. D. Klop; M. War merdam (73). man; W. A. Zekveld (Tl). Riethoven; J. J. Bavelaar Star: B. Haarland en A. A. A. Oskam; JBronsgeest; B. H. J. Megens en R. E. de Weijs; J. M Kisters; J. C. M. Soest; A. H. Wirtz en V. J. Delfos LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave; Leidsch Dagblad B.V Witte Singel l - Leiden. Postbus 54 - Giro 67055 Telefoon directie en admini- ttratie 071-25041 TelefooD redactie 071-21507 Hoofdredacteur Han Muidei Kwartaalabonnement ..I 34.3ï> Pet Post f Jtt.76 Jaarabonnement f I2ö.ic Jaarabonnement per oost f 136 7l Losse nummers t om Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen Bü automa tische overschrtl vingen neen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18.00—20.01 u Zaterdag van 10 00— lttOC uus Telefoon 07l-8«w>oo. Indien in gesprek 07l-34nS».

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2