I Nu al 1100 huizen voor rijksgenoten Scherp protest tegen verstikkingsbommen r ffyl varic/aaa 'Universiteiten hebben genoeg narigheid gehad' toegelicht ...en gisteren Subsidie voor onderhoud van eigen huis POSTHUMUS-WET IN DE KAMER Jongen redt kleuter van verdrinking TV morgen] NOS; 1845 (K) r_... BARKEEPER DOODGESTOKEN MAANDAG 28 APRIL 1975 AMSTERDAM (SP) De Vietnam- en vredesbewegingen uit ontvoeren van kinderen uit Zuid- ring in Saigon die de akkoorden res- zelfs niet ingaan op de vraag welke "Stockholm-conferentie over Viet- tal van landan. Vietnam" Von rl» VoMniffHa Sta- rus^toart on nintc to ma Iron Hooft Vmln Pamlwljg Hot. Harriot nnrlitr AMSTERDAM (SP) "Stockholm-conferentie over Viet nam", die dit weekeinde in Amster dam is gehouden, is gisteren afgeslo ten met een resolutie die vooral een veroordeling inhoudt van de Ameri kaanse politiek in Indo-China. De resolutie was daarmee een afspiege ling van de toespraken tot de con ferentie uitgesproken door verte genwoordigers van de revolutionaire bewegingen in Indo-China en. van Vietnam- en vredesbewegingen uit i landen. In de resolutie wordt het offensief van de revolutionaire strijdkrachten in Zuid-Vietnam wettig en gerecht vaardigd genoemd en een antwoord op de "systematische sabotage" van de akkoorden van Parijs door de re gering in Saigon. Scherp veroordeelt de conferentie de toepassing van de verstikkingsbom CBU-55 en wat genoemd wordt "het ontvoeren van kinderen uit Zuid- Vietnam". Van de Verenigde Sta ten wordt een eind aan elke be moeienis en inmenging in Zuid- Vietnam geëist, alsmede het beta len van compensatie voor de oor logsschade in overeenstemming met de akkoorden van Parijs. De toespraken op de conferentie kenmerkten zich voornamelijk door het herhalen van reeds beken de standpunten. Zo eiste de VRR-de- legatie de vorming van een rege ring in Saigon die de akkoorden pecteert en niets te maken heeft met Thieu of Washington. Op vra gen of Ngoeyen Van Minh een ge schikte president zou zijn om mee te onderhandelen werd met een her haling van eerdergenoemd stand punt gereageerd. De vertegenwoor digster van de regering-Sihanoek in Cambodja volstond met het toejui chen van de overwinnigen van de Rode Khmer die leidden tot de val van Phnom Penh, maar wilde verder zelfs niet ingaan op de vraag welke hulp Cambodja het hardst nodig heeft. Conferentie-voorzitster Anita Gradin (lid van het Zweedse parle ment) sprak de hoop uit dat deze elfde Stockholm-conferentie de laat ste zou zijn in een periode van strijd en dat eventuele volgende conferen ties in het teken zullen staan van in- terationale hulpverlening aan de door de vele jaren van oorlog zwaar getroffen en verwoeste landen in In do-China. DEN HAAG (SP) Mensen die hun eigen huis laten opknappen of repareren kunnen hoogstens 3000 gulden subsidie voor die werkzaamheden krijgen. Het be drag zal nooit meer zijn dan 50% van de gemaakte kosten. Staats secretaris Schaefer zei zaterdag in het V AR A-programma "De Rooie Haan" dat hierbij het prin cipe geldt: Wie het eerst komt, het eerste maalt". Er is voor dit extra werkgelegenheidsproject rü. 80 miljoen gulden uitgetrokken. De regeling zal op 15 mei ingaan en geldt alleen voor dit jaar. Bui tenschilderwerk valt er wel onder, binnenschilderwerk niet. Boven dien moet het werk door erkende bedrijven worden uitgevoerd. Deze week zullen verdere bij zonderheden over deze nieuwe re geling worden bekendgemaakt. Prins Willem Alexander blaast uit volle borst op een echte trompet, die hij ten geschenke kreeg van de drumband uit Zwanenburg. De band kwam de prins zaterdag t.g.v. zijn acht ste verjaardag een muzikale hulde brengen. DEN HAAG (SP) "Deze wet geeft ons alleen maar narigheid, en die hebben we al genoeg gehad". "De verbetering van het kleuter en lager anderwijs mag nooit leiden tot een afbraak van het wetenschap pelijk onderwijs". Twee citaten van twee universi taire topmensen, eerst de rector van de Amsterdamse universiteit, dr. A. de Froe, en vervolgens zijn Nijmeeg se collega mr. F. J. F. M. Duijnstee. De wet waarover het gaat is het wetsontwerp 11.281: "Wijziging van de Wet op het Wetenschappelijk onderwijs en van de Wet universi taire bestuurshervorming (Herstruc turering wetenschappelijk onder- Door G. Alb. van Dongen wijs)". De Posthumuswet kortom, waarover de Tweede Kamer deze week spreekt. Posthumus was hoog leraar aan de technische hogeschool in Eindhoven, hij werd in 1967 re geringscommissaris met als taak, 'n nieuwe structuur van het onderwijs aan universiteiten en hogescholen te ontwerpen. Naar aanleiding van zijn rapporten en voorstellen diende minister Veringa in 1971 een wets ontwerp in. Het ontwerp wordt gewijzigd door achtereenvolgens de ministers De Brauw, Van Veen en Van Kemena- de. Sommigen zeggen dat de geest van Posthumus "er uit gewijzigd" is, maar de oude wijze heer kan het zelf niet meer zeggen. Hij is onder weg gestorven. Korter Het belangrijkste element uit de Posthumuswet was de uniforme be korting van de studie tot maximaal vier jaar. Op de valreep is dat ander druk van de PvdA-fractie (zegt men) veranderd in vier Jaar, maar als het nodig is maximaal vijf jaar. De student mag daar ten hoogste ze ven jaar over doen, in HBS-termen: hij mag twee keer blijven zitten, maar natuurlijk niet twee keer in hetzelfde Jaar. Tegen bekorting op zichzelf bestaat niet zoveel bezwaar. Reeds voor Posthumus aan het werk ging en dat was nog vóór de stu dentenopstanden in Berlijn, Parijs cn Nijmegen, Tilburg, Amsterdam bestond er verzet tegen zich steeds meer specialiserende, steeds langer wordende studies. Men zat (en zit) tevens met studierichtingen die op papier zo'n vijf, zes Jaar duren, maar in dep raktijk vele Jaren langer. De vraag was gerechtvaardigd, of Neder land met zijn opgeschroefde eisen zoveel betere wetenschappers afle verde dan het buitenland, waar men er veel korter over deed. Bovendien: hoeveel afgestudeer den blijven wetenschappers. Er zijn er nogal wat die de titel nodig heb ben voor een beroep, maar die ver der niet zo erg wetenschappelijk bij behoeven te blijven om toch dat be roep goed te kunnen vervullen. Staatssecretaris Klein wees er vorige week in Eindhoven op, dat heel wat functies die nu door af gestudeerden in de sociale weten schappen worden vervuld, waarin even goed (of misschien wel beter) mensen met een B-opleiding op hun plaats zouden zijn. Dat is ook een punt: niet zozeer de vakopleiding, maar een manier van denken, aan de universiteit geschoold, wordt vaak vereist. Dat geldt natuurlijk niet voor dokters, leraren en mensen die in de Justitie werken: die hebben ppeciale vakkennis nodig. Maar het geldt wel voor andere dusgenoemde probleem-oplossers in de samenle ving. Enfin: bekorting van de studie werd dus wel mogelijk geacht. Maar hoe? En door wie? Nilöt iin staalt Het lijdt geen twijfel dat de uni versiteiten zelf niet in staat zijn ge bleken deze vragen tijdig genoeg te beantwoorden. Dat valt ze niet kwa lijk te nemen. Want ze hebben on dertussen ook nog wat anders aan hun hoofd gehad. Zij moesten de studentenrevolte van de laatste Ja ren zestig opvangen. Ze kregen te maken met wettelijke voorschriften die ze niet konden uitvoeren (zoals de collegekeldwet van De Brauw, die in deze krant juridische gatenkaas is genoemd). Ze moesten hun bestuur op alle ni veaus democratiseren en dat bete kende niet alleen dat studenten het hunne konden zeggen, maar veel pijnlijker soms dat de vroeger aan de hoogleraar onderwerpen weten schappelijke staf wezenlijke mede zeggenschap kreeg. Bovendien wer den de al eeuwen bestaande proffen- euzies en -intriges nu in het open baar behandeld. Veel onlust over ADVERTENTIE ,ii A| Hl blauwtje gelopen? stimorol kopen! 1 1 1 DEN HAAG (SP) Verscheidene gemeenten hebben tot nu toe ongeveer 1100 woningen beschikbaar gesteld voor Surina- mers en Antillianen. Dat is voldoende om de eerste vier maan den aan de vraag te voldoen. Dit staat in het weekblad van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten (VNG). Er bestaat geen aanleiding om nu bij de gemeenten c.p nog meer woningen aan te drin gen. De heer G. Z. Vos, voorzitter van de interdepartementale commissie, beleid rijksgenoten, ziet liever dat eerst 600 van de 1100 woningen wor den bezet. In totaal wachten 1200 rijksgenoten op een huis. De VNG heeft eerder geprotesteerd tegen de regeling die minister Gruij- ters (Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting) heeft aangekon digd. Deze regeling houdt in dat ge meenten en wantagbouwverendgi'n- pen vijf procent van de gereedkomen de nieuwbouw beschikbaar moeten houden voor rijksgenoten. Hoewel de meeste rijksgenoten na «tankomst in Nederland naar familie of kennissen gaan, zitten er nu on geveer driehonderd in opvangcentra in Putten Soest en Overveen. Na twee tot drie weken worden ze, als ze dait willen verspreid over het land waar ze drie tot vier maanden moe ten wachten op een definitieve ves tigingsplaats. Men probeert zo veel mogelijk rekening te houden met de voorkeur voor een bepaalde gemeen te. Veel Surinamers en Antillianen willen het liefst wonen in gemeenten met minder dan 25.000 inwoners. DUITSE TV Programma: samstrasse. ib.UO (K) Dr. med. Mar cus Welby, tv-serle. 18.30 (K) Aktua- liteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 (K) Sportoverzlcht. 19.26 <K) Dr. med. Marcus Welby. vervolg. 19.59 )Z/W) Programmaoverzicht WDR: 8.20-11.45 |K) Schooltelevisie. <9.30-10.( dit laatste ontlaadt zich thans als een strijd tussen marxisten en vrije- wetenschappers. Wat er od dit punt met stencils en van katheders over ons volk wordt uitgestort en vlij tig in kranten en volksvertegen woordiging wordt gepopulariseerd te van een adembenemende ba naliteit Er is nog meer. maar dit is wel ge noeg om te doen begrijpen dat de miversiteiten uit eigen kracht niet f.an stroomlijning van het onderwijs toekwamen. Afdiwiinig^n Het wetsontwerp wil die stroomlij ning nu afdwingen Behalve de be korting wi', het: een eerste jaar dat niet alleen de nodige basiskennis bijbrengt, maar ook gelegenheid biedt om te bekij ken of de student wel voor de geko zen studierichting geschikt is (selec tieve propedeuse) na de vijf (of vier) Jaar studie net doctoraal examen; na het doctoraal examen voor de meeste studenten niets meer, maar voor aanstaande leraren, dokters e. d. een beroepsopleiding en voor stu diehoofden een verdere en diepere wetenschappelijk opleiding, waarvoor zij een tijdelijke aanstelling als assis tent-onderzoeker krijgen. Enkele bezwaren van de universitai re wereld tegen deze onderdelen zijn: In dat ene propedeuse-Jaar kun je onmogelijk èn de studenten een beeld van de studie geven èn bekijken of elk van hen geschikt is èn hen zich laten aanpassen aan het acade mische leven. Daar zal vaak méér dan een Jaar voor nodig zijn. De inschrijvingsduur moet kun nen worden verlengd voor mensen die van studie willen veranderen, die met 'n onvolledig vakkenpakket eind examen hebben gedaan en bij moe ten spijkeren, die werkstudent zijn of functies binnen de universiteit ver vullen e.d. Onjuist vindt men het, dat de mi nister op eigen houtje moet gaan uit maken of de onderwijs- en examen programma's wel deugen. Op zijn minst moet het parlement wel beoor delen welke richtlijnen de minister daarbij aanlegt. En dat moet gebeu ren voordat de Kamer de Posthumus wet aanvaardt. Als zij die wet ten minste aanvaardt, wat vrijwel nie mand in de academische wereld hoopt. Maar de academische wereld heeft na de beroerten van de laatste Jaren weinig vrienden meer. Kleuters en Lagere-scholieren zijn de troetelkinde ven van de politiek. En het voortgezet onderwijs wordt steeds meer het po litieke slagveld waar eer aan te beha len is. Wat er daarna komt is veel te duur en moet korter. Zo is de stemming in Den Haag. Dat korter niet goedkoper is, is te laat ontdekt om nog van invloed te zijn. EINDHOVEN (ANP) De 12-jarige Arie Ophorst heeft gisteren in Eindhoven de 3-ja- rige Jeroen van Laarschot van de verdrinkingsdood gered. De kleuter was met twee broertjes en een zusje aan het wandelen langs het riviertje de Dommel, toen hij al spelend te water raakte. Op het hulpge roep van zijn broertjes en zus- Je kwam Arie Ophorst aanren nen. Hij bedacht zich geen se conde, sprong in het water en bracht de kleuter, die al een paar maal kopje onder was ge gaan, op het droge. De kleuter maakt het goed, maar is toch ter observatie in het zieknhuis opgenomen. lltelten. 19.20 (K) Tussen kamera beeldscherm. 19.48 (K) Intermezzo. 20 (K) Journaal weerbericht Aktualiteiten. 21.00 (K) Muziek 21.45 (K) Reportage Voetbal Portugal heeft in een vriendschappelijke interlandwed strijd zaterdag in Parijs met 2—0 van Frankrijk gewonnen. Fouten in de Franse verdediging waren er de oorzaak van dat Portugal tweemaal scoorde. Nene profiteerde in de 21e minuut waarna Marinho in de 64e minuut de overwinning veilig stel de. Portugal speelde zonder Eusebio en Simoes. VPRO: 19.05 (K) Beertje Colargol. 19.15 (K) Van Oekel's Discohoek: muziek programma. NOS: 20.00 (K) Journaal. UTRECHT (ANP) De Utrechtse politie heeft zaterdag twee mannen aangehouden die hebben bekend be trokken te zijn geweest bij een steek partij, waarbij een 32-Jarige barkee per werd gedood. Een derde ver dachte is nog voortvluchtig. Bij de steekpartij, in de nacht van •rijdag op zaterdag, werden boven- Swiebertje is uitgezworven. Gisteren gaf hij in Amstelveen zijn allerlaatste theater-optreden. Namens alle vrienden van Swiebertje boden Sandra Doderer (links) en Marieke van het Veen hem bloemen aan. NEDFVLAND I 13.45 Paulus de boskabouter (NOSi 18.55 Journaal (NOS) 19.05 De man van zes mdjoen, tv-serie TROS) 20.00 Journaal (NOS) 20.20 Q.B. VII, Amerikaanse tv-film, deel I (TROS) 2L35 Het Salt Lake Mormonenkoor (TROS) 22.10 Aktua TV (TROS) 22.50 Nederlands Astmafonds (SOCUTERA) 23.90 Journaal (NOS) NEDERLAND II 1S.15 Nederlands voor buitenlandse werknemers, herhaling les 13 (TELEAC) l'-J 45 Paulus de boskabouter (NOS: 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Voor een briefkaart op de eerste rang, kwis (KRO) 20.00 Journaal (NOS) 20.20 Hans Christian Andersen, film (KRO) 21.00 Een mooie toekomst (KRO) 21.10 Hans Christian Andersen, vervolg (KRO) 22.15 Rooilijn, informatief programma (KRO) 22.40 Symbiose 22.45 Journaal (NOS) De KRO-tv zendt vanavond (19.05 uur, Nederland 11) het vierwekelijkse filmverzoekprogramma "Voor een briefkaart op de eerste rang" uit. Het panel, dat de kwiskandidaten terzijde staat, wordt in deze uitzending gevormd door Yoka Berrety, Willem Nijholt en Rinus Ferdinandusse. In deze aflevering van een "Briefkaart" fragmenten uit de film "Some like it hot", met in de hoofdrollen Marilyn Monroe, Jack Lemmon en Tony Curtis, en een fragment uit de nieuwe film "T.he wilby conspiracy". Speciale gast in deze uitzending: Rijk de Gooyer, die een belangrijke rol speelt in laatstgenoemde film, die binnenkort in première gaat. ■khn het KRO-televisie-programma "Rooilijn" wordt van avond (22.15 uurNederland II) uitgebreide aandacht be steed aan de huisvesting van werkende jongeren. Aan de orde komen problemen als "sleutelgélden"de autonomie van de Nederlandse gemeenten ten aanzien van de huis vesting, die vaak voorrang geven aan verhoging van de welvaart ten koste van woningbouw enz. In het programma onder andere een interview met staatssecretaris Marcel van Dam. (K) weerbericht. 2.50 amploenschf worstelen: Grieks-Romeinse stijl. Duitsland II 17.00 (K) Journaal. 17.10 (K) John tailing - Abentauer um Diamanten. 7.40 (K) Aktualiteiten en muziek. 18.2 K) Popeye, tekenfilm. 18.35 (K) ekenfilm Journaal. Tekenfilmtijd met Adelheid. 19.00 (K) (K) Spuren einer ocnuia, mm. zu.io (K) Reportage over voedsel en grondstoffen uit de zee. 21.00 (K) Journaal. 2.15 (K) Gnaden- brot, film. 22.25 <K) Journaal. 14.50 (ged. K) Schooltelevisie. NOS: 18.45 (K) Paulus de boskabouter. 18.55 (K) Journaal. NCRV: 19.05 (K) Boy Dominic, tv-serie. 19.30 (K) Tweekamp - (K) Journaal. NCRV: tijd, qui 2 (K) Hi (K) The Continental quiz. NOS: 2021 (K) Herkent 2110 (K) Sam. tv-serie. 22.02 (K) Hier 22.45 (K) The Continental NOS: 22.55 Den Haag vandaag. 23.10-23.15 (K) Journaal. Nederland II TELEAC: 18.15 (K) Het menselijk iv-serie. 21.00 (K) Hoe Het Koninkrijk helemaal bo de.tv-serie. EO: 22.00 (K) De wind blaast waarheen hij wil. 22.30 (K) Ars Musica: Psalm 150 - Sarti. NOS: 23.15-23.20 (K) Journaal. rtien twee mannen gewond. De twee arrestanten zijn een 34-jarige Turk en een 25-jarige inwoner van Frane- ker. Ze hebben niet bekend dat ze hebben gestoken. Ze zeggen dat ze zich door overmatig drankgebruik niet meer kannen herinneren wie er nu precies het mes heeft gebruikt. Ook in de laatste aflevering van „Een op zondag" is het zogeheten „Geheim van Soestdijk" niet opge lost. Oud-minister Beernink was persoonlijk aanwezig om erop toe te zien dat dit juridisch geconstrueerde geheim van Soestdijk ook niet onthuld zou worden. Hij meende bovendien dat er geen controle hoorde te zijn op de contacten tussen ministers en Soestdijk, en zei dat hij, mocht hij ooit nog een aantekening vinden van een gesprek met de Koningin, deze ogenblikke lijk zou verbranden. Toch werd er nog wel iets onthuld over de contacten tussen de minister en koningin Juliana, namelijk de roemruchte opmerking van de toenmalige minister van Buitenland se Zaken Schmelzer, enige minuten voordat de ambassadeur van China zijn geloofsbrieven zou overhandigen: „En die vrouwen zijn allemaal gekleed in zakken, in kleurloze zakken, is dat nou niet vreselijk. Ik heb me laten vertellen dat de ambassadeur dezelfde avond nog naar Peking heeft geseind dat hij een opmerkelijk kleurloze zak had ontmoet. Zaterdagavond verzorgde het Belgi sche actualiteitenprogramma Pano 75 de aflevering van Brandpunt, in ruil voor de uitzending die Brandpunt donderdagavond voor Pano had gemaakt. Tegenover de vijf onderwerpen die Brandpunt donderdag op België had afgestemd (de metro van Antwerpen die honderd gulden per millimeter kostte, de drugsmokkel in België, de verkiezingen in Portugal, de ge meentefusies in België en een gesprek met minister Willy de Clercq, stelde Pano 75 zaterdag avond zeven onderwerpen: de verkiezingen in Portugal, de Belgi sche dr. Jacques Lormans, die Nederland inzake het gehandicap tenwet een grotere flexibiliteit toeschreef, de illegale gastarbeiders in Nederland, „De Vlaming van Roosbroeck, die na de oorlog in België ter dood werd veroordeeld en daarom nu al 30 Jaar in Nederland verblijft, een reportage fit Saigon, een gesprek met ;eneraal Tamaela en zijn Zuidmolukkers, en ten slotte een interview met de journalist Piet Pirijns, die Vlaande ren voor Nederland verruilde omdat hij hier vrijer is te schrijven dan in België het geval bleek. Waren er in het oog lopende verschillen? De Vlamingen spreken de harde g met grote graagte uit, ze zeggen bijvoorbeeld Ad Lan-ge- bent en Sai-gon, allebei met een duidelijk raspende g. Brandpunt liet de Belgen opbellen om vragen te stellen aan minister van Financiën De Clercq (die vragen waren opvallend goed geformuleerd), waar tegenover Pano het publiek in de zaal vragen liet stellen, omdat dat nu eenmaal de Brandpunt-formule is (maar daar werd wel een schaars gebruik van gemaakt, de zaal kwam slechts enkele keren in het geweer). De Belgische presentatoren en interviewers deden hun werk rustig en vakkundig, al geloof ik dat de Belgen meer de neiging hadden, verder te vragen", dan „door te vragen". Het verschil lijkt subtiel, en is ook niet zo erg groot, maar de Belgische interviewers bleken min der dan de Nederlanders geneigd om met dezelfde vraag (iets anders geformuleerd) terug te komen als het antwoord onbevredigend, ondui delijk of onjuist leek te zijn uitgevallen. Er zou nog veed meer over deze interessante uitwisseling gezegd kunnen worden, maar ik zou niet graag voorbij willen gaan aan het fascinerendste programma: het in terview dat Dick Cavett had met Jan Morris, tevens wijlen James Morris, een bekende Engelse Journa list en schrijver, getrouwd en vader van vier kinderen, die „transseksueel" was, zich liet opereren en nu als vrouw door de wereld gaat. Aan het slot van dit gesprek dankte Dick Cavett haar voor de smaakvol le wijze waarop ze dit interview had doorstaan. Hetzelfde compliment verdient hijzelf. Jan Morris bleek een geestige, zeer intelligente vrouw, maar Dick Cavett was volledig tegen haar opgewassen, trof voortdurend de juiste toon, stelde de goede vragen en hield de ingewikkelde geschiedenis van Jan-James Morris uitstekend in de hand. Het trof me dat Jan Morris, die over haar ervaringen het boek Conundrum (raadsel) schreef, al naar gelang het programma vorderde voor je gevoel ook meer en meer vrouwelijk werd, zodat je aan het slot met grote zekerheid wist met een vrouw kennis te hebben gemaakt, die je in het begin van het programma toch nog half als een vrouw, half als een man voorkwam. NICO SCHEEPMAKER MAANDAG 28 A Hilversum I P.P.: 18.10 Uitzending opdracht, ugevarieerd proj sluiting. NOS: 21.: Uitzending van di NOS: 22.! ke muziek, met om 10.30 Nieuws. 11.30 Bejaardenprogramma. 11.55 Scheeps praat: informatie voor schippers. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: KRO's pauze programma. (12.22 WIJ van het land. 12.26 Mededelingen. 12.30 Nieuws. 12.41 Echo en 13.00 Raden maar.14.00 9RRIB Huisbezoek. 14.15 Schoolradio. 14.45 (S) 1(b) Eurolight. 22.2 Interlokaal op dinsdag, met om 15.30 Bond zonder Naam. Nieuws. Overheidsvoorlichting: 17.00 Nieuws uit de Nederlandse Antillen. (S) Klas- Si 20.00 De (S) Finale voor 23.20 Jazz ln Aktie. gazlne. stereófoniê, derspelen." 17!3o' Nieuws.'^MÊcho 18.00 Nieuws. 18.11 Klankbord. 18.30 (S) Jeugdtoer. P.P.: 19.00 D'66. EO: "9.10 Lectuur op tafel. 19.20 (S) Wij 22.00 (S) Literama-live: kroniek boeken, chrijvers en toneel. 23.55-24.00 Hilversum III NOS: 18.03 De Vakaturebank. 18.10 Joost mag niet_eten. AVRO: 19.03 Drie VPRO: nieuwe platen op het blues. (20.00 (S) Tilt. aktie- •tien. Rik Roll gebeuren. Hilversum II AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend- jymnastlek. 7.20 (8) Dag met een ;aatje. (8.00 Nieuws. 8.11 Radiojour- ïaal). 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Reportage. 9.35 Waterstanden. AVRO: 9.40 (S) Inleiding tot muziekbegrip. 10.00 (S Voor de kleuters. 10.10 <S en Mono) Arbeidsvitaminen: populair verzoekplatenprogramma. (11.00 Nieuw 11.03-11.05 RadioJoumaaien). 11.30 (S) Rondom Twaalf: gevarieerd program ma met om 11.55 Beursberichten. Over heidsvoorlichting: 12.30 Uitzend, voor de landbouw. AVRO: 12.40 (S) Otten en Otten. in muziek. 13.00 Nieuws. 13.1 Radiojournaal. 13.21 (S) Kerkorgel- klassieke muziek. (S) Zaal. 23.02 (S) Wim Noordhoek. 24. (S) Jan Donker. TROS: 1.02 De Nachtwacht. VARA: 6.02-7.00 Alfred Lagarde. DINSDAG 29 APRIL Hilversum I KRO: 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gym- op verzoek gelse koormuziek. 15.25 (S) Met ziek op stap. 16.00 Nieuws. 16.03 Ra diojournaal. 16.05 (S) Gebakken ven sterbanken: kindermagazine. 17.00 (S) Mobiel: een beweeglijk programma voor beweeglijke mensen. 17.55 Mededelin gen. Hilversum III Ieder heel uur nieuws. VARA: 7.02 Drie (S) Pep-op-drie. 11 i boterham. 9.03 12.03 (S) Drie _i programma r het Hollandsche Huishouden. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Aubade: klassie- 16.03 (S) Mix, i D.a. de LP-top-20.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 5