Palace vraagt ontslag voor alle personeel tnssss NOORDWIJK Alphens gezin in het water Afscheid J. Boot Forse boete voor kapper NATIONALISERING BRITISH LEYLAND PAGINA 4 DONDERDAG 24 APRIL 1975 ALPHEN AAN DEN RIJN In verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd zal a.s. dins dag afscheid worden genomen van onderwijzer J. Boot, Hoofd van de Thorbeckeschool in Alphen. Na ontvangst door B en W wordt er 's middags van 5 tot 6 uur een receptie gehouden. Deze vindt plaats in het raadhuis van Alphen. KULTURELE RAAD WIL ACTIEVER GEVAARLIJK SPELLETJE Drie als bankrovers uitge doste scholieren uit Boskoop hebben gisteren tijdens hun vrije middag het Goudse po litieapparaat in grote beroe ring gebracht. Gemaskerd met sjaals, petten en zonne brillen reden de knapen in een oude Mercedes langs ver schillende Goudse bankge bouwen om, de aandacht op zich vestigend, een bankover val te simuleren. Vrij snel daarna werden zij aangehou den door agenten met ge trokken pistool. Na het opmaken van een proces-verbaal terzake van baldadigheid en /of straat schenderij, zijn ze naar huis gestuurd. De politieleiding noemde het "bankroverspel" levensgevaarlijk, omdat er gemakkelijk "nare dingen hadden kunnen gebeuren". Een binnenstadbewoner, die de gemaskerde scholieren van resp. 18, 19 en 20 jaar, voor een filiaal van de Algemene Bank Nederland aan de Turf markt in en uit hun auto hadden zien stappen, sloeg onmiddellijk alarm. De politie rukte met groot materieel uit. Vier politiewa gens doorkruisten de binnen stad om de overvallersop te sporen. Toen de Boskopers om nog meer aandacht te trekken, zelfs ovvallend langs het Goudse politiebureau re den, kregen zij onmiddellijk een surveillancewagen achter zich aan. De lichtblauwe Mercedes werd op de Goudse Staten- singel klemgereden, en de in zittenden werden door agen ten met getrokken pistool ge fouilleerd. In de auto lagen slechts de sialen, petten en enkele schoolboeken. Mevrouw mr. N. J. de Ruij- ter van de Goudse politie: „Uiteindelijk was het een storm in een glas water, maar we zijn wel blij dat er niets is gebeurd. Want wat deze jongens hebben uitge- hnald is levensgevaarlijk. Hier hadden era nare dingen kunnen gebeuren". De drie scholieren zijn naar het politiebureau over gebracht (foto) en daar „ste vig onderhouden". Na het op maken van proces-verbaal zijn ze naar huis gestuurd. HAAGSE RECHTBANK ALPHEN AAN DEN RIJN In de renovatieplannen voor een 36-tal woningen aan de Bloemhofstraat, eigendom van woningbouwvereniging "Alphen aan den Rijn", lijkt wat schot te komen. De plannen een initiatief overigens van de wo ningbouwvereniging zelf liggen in Den Haag op goedkeuring te wachten. Voor het echtpaar Van Es uit de Bloemhofstraat 10 is de nood inmiddels echter hoog gestegen. Door een overmaat aan vocht vertoont het huis een lange lijst van gebreken. "Ons huis is het ergst, omdat er vroeger een sloot onderdoor heeft gelopen", aldus de heer Van Es, die tenslotte uit arren moede ("hoe lang duurt het niet, voordat die plannen lijks vat worden gerealiseerd?") besloot de krant in te schakelen. Verrot Zijn klachten over de woning, naar voren komend tijdens een rondgang door het pand, komen o.m. hierop omdat het hout van de posten door-en-door verrot is, sluit geen van de deuren in huis meer. De wc- deur zal omdat de scharnieren op de restanten van de post nauwe- hebben geen lang leven meer beschoren zijn; minstens de helft van de ramen in het huis sluit niet langer. Wanneer je met veel trekken en duwen toch een poging waagt, kun je er zeker van zijn dat de ruit springt. Op de kamer waar nu een kleinkind slaapt is daarom provisorisch een extra raam gemaakt: de kamer heeft nu dubbele beglazing. in het raam aan de voorkant van het huis zitten dikke luiers, om de tocht uit de grote kieren te weren; de muren staan klam van het vocht. "Als ik een halve week een kussen tegen de muur zet, staat er schimmel op", zegt mevrouw Van Es. Weliswaar is er tegen de mu ren hardboard getimmerd, maar nu loopt het water daarachter langs over de vloer. "Het is 's avonds net of je met je voeten in het water zit". De kussens op de bedden voe len klam aan, en de eikenhouten stoelen van de eethoek zijn gelijmd: het hout laat voortdurend los door het vocht; twee jaar geleden had één van de buren "overstroming" en alles werd opengebroken. Bij de familie Van Es ligt de keuken nog net zo opengebroken. Plastic, zeil en een loper moeten dat voor het oog ver bergen; geen van de leidingen in huis is geaard. De monteur die de wasma chine repareerde merkte verbaasd op: "mevrouw, u had al tien keer dood moeten zijn". En mevrouw zelf"zondagavond viel plotseling alle stroom uit"; en tenslotte de stank van rotting die overal in het huis te ruiken valt. De ramen staan als het even kan wagenwijd open, voor wat frisse lucht. "Het enige wat je kunt doen is de boel schoon houden. Maar de lust om te werken vergaat Je wel", vertelt mevrouw Van Es. Zelf heeft het echtpaar in de loop van de ze ven jaar Bloemhofstraat, in het huis hier en daar doorgebroken en de gang betimmerd. Dat laatste "om de rotzooi weg te werken", zoals het echtpaar Van Es stelt. De familie Van Es kreeg twee jaar geleden een medische verklaring dat een andere woning dringend ge wenst is. De heer des huizes lijdt al negen jaar aan chronische bron- chitus, krijgt een invaliditeit-uitke- ring en hij heeft enige malen in het Katwijkse zeehospitium gelegen. Nu verbleef hij de laatste keer in Rijn oord. Juist omdat haar man zo vaak in het ziekenhuis ligt, wil mevrouw Van Es, zelf suikerpatiënte en lijdend aan trombose, graag in haar eigen buurt (dicht l?ij een bushalte) blij ven wonen. Mocht het op een andere woning uitdraaien, dan zal dat in elk geval een benedenwoning moeten zijn, aldus het echtpaar Van Es. Of de huidige woning aan de Bloemhof straat zo zou moeten worden opge knapt, dat het er weer gezond wo nen is. NOORDWIJK De directie van het Palace Hotel in Noordwijk heeft ontslag aange vraagd voor het voltallig personeel. Dit be tekent dat veertig tot zeventig mensen (af hangend van zomer- en winterseizoen) op straat kunnen komen te staan. Het ontslag zal per 1 5 september ingaan. Palace-directeur Nico van Hese heeft hiermee gereageerd op het besluit dat afgelopen dinsdagavond door de gemeenteraad werd genomen ten aanzien van de sluitingstijd van de bar- J ClXlChClll tteiirS dancing in het hotel. Deze moet voortaan gelijk met alle andere J J bar-dancings in de badplaats gesloten worden, terwijl Palace hprfldpjl ~ïfll voorheen tot vier uur open mocht blijven. L/C ItliC/t mILII Van Hósj had de raad al vóór dins dag op de hoogte gesteld i verhes opleverende exploitatie jiotel En hij waarschuwde voor een e»tra verl es van tweehonderdduizend „Sociaal ruiden, als de raad mocht besluiten tot een vervroegde sluitingstijd voor Wat er na het seizoen met Palace DEN HAAG Vertegenwoordigers de bar. Hij had zijn standpunt ge- gaat gebeuren, is nog niet duideliik. ïan taxiorganisaties in de vier grote motiveert met het nodige cijferma- rm-ecteur Van Hese: "Als de raad steden Den H Amsterdam, t. riaal en verder een overzicht gege- de badplaats perse kapot wil maken. Rotterdam en Utrecht - hebben v.-n van zijn plannen om Palace dan rtl daaraan w^meewerkem gisteravond ln H vergaderd weer rendabel te maken. Volgens Van De Partij vam de Arbeid kan dan Hese was de consesuentie van een op de plaats van Palace, waar tien- vervroegde sluiting bij de gemeente- tallen mensen hun boterham ver raad voldoende bekend: 'Men heeft dienden sooiaOe woningbouw plegen". mijn waarschuwing of niet serieus pp nomen of zonder meer in de wind De f. 140.000 d&e Van Hese per geslagen tipduizend gulden die Van Hese per Naast de ontslagaanvrage, zal Van jaar aan rente en aflossing moet ^m*en *Jja£ loco iiiriHicrVl nrivÏPK inwinnen over rpnh™»u»on Tim vsilMnc ham <v»lr nn besluit in beroep te gaan. Ook zal hij nog ïen bespreking hebben met het gemeentebestuur. over massale demonstraties de maandag in deze stad te houden demonstratie waaraan naar verwachting 3500/4000 chauffeurs uit het hele land zullen deelnemen. Zoals bekend zullen de taxichauf feurs volgende week demonstreren betere rechtspositie. Zo Hese Juridisch advies inwinnen over 'oubrengeu. zijn volgens hem ook op wéttehtk "strSbL^iordt de mogelijkheden om tegen het raads- een andere manier wel binnen te 'f™ strafbaar woidt krijgen. Eén van deze mogelijkheden, f®"™- aldus Van Hese, ls het onderbrengen 1 R tan rijksgenoten, die in de hoofdstad geen onderdak kunnen krijgen, of Geen subsidie meer voor rj C 7 bet ba'dcenlfcru Lu idajrikaanse '«mg mgaaf emigranten later ook aan minister Westerterp willen aanbie- buiteidandre^ehtarwmêrs^'MMr"dan het plicht ir de kans groot dat één van de sU>lle" bevelhgingsapparatuur meest markante punten van Noord- v00r de taxis- De kosten die hiermee w«k. die mede de sfeer bepaalt van gemoeid voor alle Nederlandse het badcertrum, TOikonwi dis verloe- taxls bedragen zeker 4 1/2 miljoen. De overheid zou dit dan moeten subsidiëren. Eén ding in deze zaak is heel dui- Het ligt niet in de bedoeling van de delijk. Het gemeentebestuur heeft taxichauffeurs om maandag het rard getrapt op de tenen van Van werk lam te leggen. Maar uit geheel Hese. En Van Hese zal terugtrap- het land zullen stedelijke deputaties ren. net zo hard en liever nog wat vertegenwoordigd zijn. narder. De organisatie zorgt voor een eigen ordedienst. Gisteravond heeft men zich vooral beraden over de inhoud ALPHEN AAN DEN RIJN De van de petitie. Volgens de vergade- DEN HAAG ANP) —Minister Boers- ma (Sociale Zaken) verwacht, dat binnenkort geen subsidie meer zal worden gegeven aan emigranten naar Zuid-Afrika. Tot nu toe werd aan de minst draagkrachtige emigran- afdeling Alphen van de Ned. Ver- rende vertegenwoordigers wil minis- ten 'op niet noemenswaardige schaal' eniging van Huisvrouwen houdt a.s. ter Van Agt het schriftelijk protest een bijdrage in de reiskosten gegeven. maaildag een avond in hotel Toor, wel in ontvangst nemen, maar stelt De minister aratwoordt dit op söhrif- waar de huidige modetrends worden hij er geen prijs op, dat dit gebeurt telijke vragen van het PPR-kamer- getoond op het gebied van brillen in de aanwezigheid van publiciteits lid Coppes. (firma Tuyn) en kleding (firma vertegenwoordigers. Deze wilde van de minister weten p^ank). Deze bijeenkomst begint om Minister Westerterp zou maandag oi de subsidie niet in strijd is met guur. niet aanwezig kunnen zijn. de officiële regeringsverklaring dat financiële steun aan emigratie naar r-r~ Zuid-Afrika zou worden stopgezet. Minister Boersma zegt mede namens zijn collega V. d. Stoel (Buitenland se Zaken), dat uitvoering van deze verklaring enige tijd vergde. Boven dien herinnert hij Coppes eraan, dat de regering in haar verklaring had beloofd de steun stop te zetten 'in de loop van de kabinetsperiode'. Oveigens blijkt uit het antwoord van Boerema. dat Zuid-Afrika Neder landse emigranten niet meer vraagt een verklaring te ondertekenen, in zij zeggen komst te zijn'. LONDEN British Leyland, de Volgens het Britse kabinet i met 165.000 werknemers, zal worden slhwer"bianke"af- genationaliseerd. Dit besluit regering-Wilson betekent politiek e lisatie zou het bedrijf zeer spoedig onder zijn gegaan. De schulden belopen op dit ogenblik 1.8 miljard Schoolverdeling Ridderveld-west niet in de raad minister Anthony gulden. Behalve dit bedrag is Wedgwood Berm van Industrie, de zes miljard gulden nodig om het be- Consc-rvatieve oppositie minder en- kasprobleam. Het Britse ministerie tihousiast zal reageren. BrMch Ley- van Financiën heeft inmiddels een ALPHEN AAN DEN RIJN De plannen voor de verhuizing van de scholen Oudshoorn en Olleke Bolleke naar het Groenoord komen van avond niet aan de orde in de Alphen- se gemeenteraad. B. en W. hebben vanmiddag besloten de kwestie van de schoolverdeling in Ridderveld- west van de agenda af te voeren. Ge bleken is dat de plannen van B en W nog niet tot een afgeronde menings vorming hebben kunnen leiden bij de raad. zodat nader overleg is ver eist. aldus het college. Volgend jaar grote kans op zomertijd DE: HAAG (SP) - De kans is groot dat 1 april volgend Jaar de klok een uur vooruit zal moeten wor den gezet. Nederland ondersteunt samen met België en Luxemburg t plan om een zomertijd in te voeren waartoe Franrijk al eenzijdig heeft besloten. Het invoeren van een zomertijd betekent een geringe energiebespa ring, omdat het 's avonds langer licht is, maar heeft vooral tot gevolg dat de mogelijkheden voor buitenre creatie aanzienlijk worden verruimd. Gisteren heeft Frankrijk op het ministerie van CRM een memoran dum overhandigd waarin de invoe ring van de zomertijd officieel werd aangekondigd. Daarna vond er over leg plaats met een delegatie uit Bel gië, mede sprekend namens Luxem burg. De conclusie van het gesprek was dat de invoering van de zomer tijd ook in de Beneluxlanden niet zal kunnen uitblijven. De Bloemhof straat, waar 36 huizen van dit rijtje op de nomi natie staan om te worden gerenoveerd. PROPAGANDA ALPHEN AAN DEN RIJN Het dagelijks bestuur van de Alphense kulturele raad wil wat gaan doen om het aantal houders van een CJP (cultureel jongeren paspoort) in het komende jaar op te vijzelen. De eerste drie jaren zat er een duide lijk stijgende tendens in: van 333 CJP-ers in 1970, 1376 in '71 en 1857 in '72 zakte de belangstelling echter met name door het wegvallen van popconcerten de afgelopen twee jaren in: tot 949 in '73 en vervolgens tot 654 dit seizoen *74/'75. Het aantal jongeren tussen de 15 en 25 jaar, potentiële CJP-ers, be droeg 7500 per 1 januari in Alphen: "hier ligt dus nog een grootse taak", aldus het bestuur van de kulturele raad. Het dagelijks bestuur wil dan ook meer propaganda voor dit reductie- verlenende paspoort gaan voeren. Dit komt maandagavond ter spra ke in de vergadering van de kultu rele raad, om half 8 aan de Rijnka de 11. Fancy-Fair en rommelmarkt DEN HAAG De officier van Justitie bij de Haagse rechtbank had erma jaren duidelijk genoeg van. "We kunnen geen clementie blijven betrachten, op een gegeven moment zal de lijn aangehaald moeten wor den." Een kapper uit Bodegraven stond voor de rechtbank, omdat hij ai enkele jaren lang problemen ver oorzaakte omdat hij niet in het bezit was van de gewenste diploma's om zijn beroep uit te oefenen. Al meerdere malen had de ver dachte beloofd dat het op korte ter mijn in orde zou komen, maar daar bleef het don ook bij. "Ik kan zo moeilijk examen doen, dan ben ik al tijd erg zenuwachtig," aldus de ver dachte. "Dan is het het beste dat u iemand in dienst neemt die wel de papieren bezit," aldus de officier. Hij dreigde dat het tot een bevel van sluiting zou komen maar voorlopig wilde de officier van justitie wel vol staan met een forse boete van f 200. De verdachte vond het aan de hoge kant maar de rechter oordeelde vol gens de eis. Omdat hij een paadje achter zijn huis wilde aanleggen, maar geen geld had om de benodigde tegels aan te schaffen had een 39-jarige kan toorbediende uit Alphen aan den Rijn op vier januari van dit Jaar een voudigweg de tegels op een bouw werk gestolen. "Wel de eenvoudigste maar nu toch de duurste weg," stelde de Officier van Justitie vast, nadat h« zijn eis van f 300 boete had uit- gesprokken. "En daar had u heel wat tegels voor kunnen kopen en u was er dan bovendien op een eerlijke manier aan gekomen." De aannemer had de volgende dag de tegels gemist en was naar de politie gestapt. Die had de dader al snel te pakken. De rechter zag geen reden om de straf te verminderen. in Leimuiden LEIMUIDEN Door de leerlingen, ouders en leerkrachten van de scho lengemeenschap Leimuiden en Rijns- aterwoude wordt zaterdagmiddag, beginnende om twee uur, een fancy- fair-rommelmarkt gehouden. De op brengst komt ten goede aan het ont wikkelingswerk van de heren Senne en Noordermeer uit Leimuiden, die momenteel werkzaam zijn in Brazi lië en Ghana. Er zijn vele attracties aanwezig, zoals rad van avontuur, poffertjes kraam, films, zak- en spijkerslaan, pijltjes werpen, bingo en peen-eten. In de culturele hoek kan men zijn artistieke neigingen botvieren en be staat er gelegenheid eigen werk te exposeren. Voor de rommelmarkt wordt een beroep op de inwoners gedaan cm oude spullen af te staan. Deze zul len vandaag worden opgehaald. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Op dinsdag 29 april om acht uur zullen in het vrijetijdscentrum De Ridderhof in Koudekerk de spelers van de Nieuwe Komedie het toneel stuk Voor een bloemetje en 'n zoen opvoeren. Toegangsprijs f2,—. De heer Van Es toont de doorgerotte raamkozijnen van zijn woning.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 4