Noordwijk „dolt" bij CSVD GSC klopt fel Jupiter Twee overwinningen LZ'86 in dubbelronde waterpolo Oppermachtig Lisse kan niet scoren Vier-nul zege in Delft Sterk RCL houdt bij DOTO kansen op kam pioenschap heel: 1-3 Ondanks pechvol begin MAANDAG 21 APRIL 1975 Kees Karstens: mooiste goal wi?fcIW^raantde0^fr,^.Peor dU sfiz°en toch maar een magische uitwerking op Noord- waaE aan de minder geachten uit de klasse vaak punten moeisHen worden mee KSt vanariA°rkann h°°gSt gen.oteerf!en volledig kansloos gelaten. CSVD, derde op de een directe confraaiStie eomnlm®ep De Delftse formatie werd voor de tweede maal. in frDdft ^-0 hefwensa c°mPleet "?°ek SfPeeld. Evenals in Noordwijk markeerde zaterdag tan KpstU, B^ren IamteVnesrSChl1' Z°alS dat W3S UUgedrUkt d°°r treffers van Bogers' JaaP Door Paul dte Tombe Door Gert Jan Omvlee De nul-vier als resultaat van het ge nomen modderbad was ook nauwe lijks geflatteerd. Zo daarvan al ge sproken kon worden dan ging dat alleen op voor CSVD, dat op de ei gen armoedige behuizing aan de Brasserkade nog aan een groter ver nedering ontkwam. Noordwijk im mers was heer en meester en kon tenslotte zelfs uitvoerig gaan lopen „dollen" met de opponent, wiens hoop op revanche grondig de mod- ingeslagen. Vooral in de tweede helft domineerde de gecon centreerde vice-koploper. Anders dan in de eerste rondgang van 45 minu ten toen er nogal eens balverlies was geleden, werd na de pauze uitste kend uitgevoerd wat aan instructie meegegeven. „Kort op de man spelen geen meter ruimte geven" luidde het parool. De opdracht werd zo goed volbracht dat CSVD ten slotte compleet gefrustreerd raakte. De Delftse aanvallers („Geef ze wel de ruimte en ze zijn levensgevaar lijk", zei trainer Eelman) kwamen rust bijna helemaal niet meer aan de bal; de Delftse verdedigers zwalk ten steeds doellozers over het veld. Verward geraakt door de veelvuldige plaatsverwisselingen van de tegen standers en de felle demarrages van spelers uit alle Noordwijk-linies wis ten de Delftenaren halverwege de tweede helft in het geheel niet meer te dekken.. De grondslag voor de totale desorga nisatie was gelegd in de eerste pe riode. Daarin had Jan Willem Bo- gers na een wat fortuinlijk doorkop balletje van de sterke Jaap van Kas- teren vanaf de middellijn een vrij veld naar 1—0 gekregen. CSVD-ver- dediger v. d. Wildt was in de ach tervolging rond de vijftiende minuut niet tot actie overgegaan en dat, zo vond de Delftse trainer Bos, was hèt grote verschil. ,Die vent kan zo on deruit worden gehaald, maar dat wordt bij ons eenvoudig niet gedaan. Zoals we ook verder fysiek nog veel tekort schieten. We verloren bijna elk persoonlijk duel". Overheersing Toch kon het lieve CSVD, dat wat jonge voetballers probeerde nu er niets meer op het spel stond, nog geruime tijd hoop koesteren op een redelijk resultaat. Het verzet werd siel gebroken toen Noordwijk na de pauze het tempo licht verhoogde. Gelegenheidsspits Jaap van Keste- (Cor Vreugdenhil krijgt deze een vloeistof-injectie in de knie om te zien of hij inderdaad een meniscus heeft, waarvoor gevreestj wordt) kopte de bal na een corner van Ben Barten knap naar 2—0, I waarmee rond de 61ste minuut de periode van totale Noordwijk-over- heersing werd ingeluid. CSVD mod derde aanvallend maar wat moest veel mankracht maal moest het bezoekende SDVB knap in n ui-t Banneveld zijn meerdere erken- rikhuizen nen. Quick Boys won opnieuw met Direct na SDVB, dat in deze fase van de petitie nog wel een winstpunt kunnen gebruiken, werd door de in de eerste klasse. K-atwijkers volledig overtroefd. De in rode shirts opererende blauwwit ten bleken zowel technisch als oomdiMo- neel aanzienlijk sterker, terwijl de aan vat weer zonder Leo Pluim- graaff, maar met de snelle Wim van der Plas— goed draaide. Ook Je inzet was bij Quick Boys duidelijk beter verzorgd. Trainer Ger Perdfjk: „We hebben, een paar weken geleden dte afspraak gemaakt diat we er hoe dan ook voor zouden blijven knok ken. En ik kan niet anders zeggen dan dat de jongens zich er fijn aan houden". Het Katwijkse surplus op alle fron ten leidde zaterdag al spoedig tot een groot veldoverwibht. De gecre- eerde kansen konden evenwel voor alsnog niet warden benut. De uiterst actieve Jaap Hoek knalde van dicht bij voorlangs en een inzet van Jaap Heerikihuiser. verdween net naast de staander van het doel van de (niet reagerende) SDVB-doelman Bert us van den Berkt. Het overwicht hield aan. Maar zou het eerste half uur niet tot doel punten ledden. Al was, met name. Jaap Hoek enige malen vlak by de openingstreffer. Perdyk: „Jaap had vanmiddag de opdracht zoveel mo- geiyk op te komen om de driemans voorhoede te versterken. Dat heeft hy de hele wedstrijd uitstekend ge daan. Doordat Hoek zyn opdracht zo goed vervulde, hy was voor my met Cor Verdoes de uitblinker kregen Verdoes en Heerókhuisen op de vleu gels veel ruimte". De eerste goal zou niet na een „vleu gelactie" tot stand bomen. In de 35- ste minuut werd de bal uit een vrije schop van Gert Pronk hoog voor het doel gebracht, Cor Verdoes kopte vallend in en stuiterend verdween het leer achter de, niet kansloze. Van den Berkt. Amper vijf minuten later besliste Quick Boys in feiite al de (ongeiyke) strijd. Nadat spits Rob Cluistra de bal na een poging van Jaap Heerik- huleen nog van de SDVB-doeliyn had gehaald was het Wim van der Plas die na een pass van Pronk hard en zuiver uithaalde2—0. een lioeksohap van Hee- het duel ging Katwyka aanvoerder Arde Haasnoot op de schouders. Hy speelde zaterdag zyn honderdste wedstrijd met Quick Boys Door Jacques de Graaff de met veel overzicht stryd goede uitzichten op de zege. i doelman Vos te spelende Jacob Spyker 20 liet Zeker toen Frits Welling in het passeren. Jan Willems aantekenen toen Hoepelman voor één minuut uit het water was ge stuurd. In de tweede periode speel de De Zyl/LGB opnieuw LEIDEN Tydens het afgelo pen weekeinde werd in de water- keuriger dan zyn tegenstander, polocompetitie de eerste dubbel ronde gespeeld. Hoofdklasser De Door Frits Welling en Albert Spy- Zyl/LGB startte zaterdagavond ker voerden de Leidenaars de eerste kwart: 1—0 Keeman, 1—1 in het zwembad de Does in Lei- score op tot 40. Pas in het der- Welling, 21 Witters, 31 de part kwamen de Utrechters der Berg; tweede kwart: v/at terug. Harm Drenth en Joop Onderwater, 4—2 Witters, Giyn verkleinden de voorsprong Schouten; derde kwart: 44 Al- Kort voor tyd kwam Ritmeester speldeel liepen de Leidenaars al toch weer aan de leiding (8—7), weer weg naar 4—1, toen Jan maar in de laatste minuut bracht Breedeveld eveneens een straf - Ton van der Bosch de stand defi- worp benutte. Ook in de wed- nitief in evenwicht. Scoreverloop: derdorp tegen Zwemlust/Den Hommel en stuurde de Utrechters met een 4—3 nederlaag naar huis. Gisteren werd in Barendrecht aangetreden tegen VZC/Ritmees- tenhout de bal na een schot ter. De Leidenaars speelden dit- Steenbrink liet glippen, maal gelyk: 8—8. Eersteklasser plotseling nog LZ'86 nam revanche op ploegen verschil. De zyi/LGB begon in Berg, 8—8 Ton toen keeper Theo Uit- bert Spyker, 5—4 Albert Spyker, kon de thuisclub niet zo gemak- doelpunt perts, 7—7 Koetsier, 8—7 Van der leidde, zodat onderscheppingen waartegen eerder in dit seizoen de aanval angstig te spelen, Voor LZ '86 betekende de dub- gelyk was gespeeld. De Amer ESCA werden met respectieveiyk 1—4 en 6—1 verslagen. Byna was De zyi/LGB in de Hommel de 4—0 voorsprong, die na twee periodes was bereikt, nog kwyt geraakt. In het derde kwart slaagden de gasten Zwemlust profiteerde daar niet belronde dubbele winst. De Amer minuut lang met i bleef op het scorebord. Gisteren had het team coach Henny Hensing ESCA werden beide terugge- Tegen De Amer i al de eerste fase erg lastig min- vooral door goed kee perswerk van Erik Vos bleef de schade tot één tegendoelpunt be- edstryd tegen Zwemlust/Den trainer Harry Vriend veel moeite LZ'86. Dankzy enkele knappe red- perkt. Het ESCA-doelpunt werd doelman Erik de Vos, gescoord in het tweede kwart door straf worp stopte, kwa- Van Vuurden. Toen LZ'86 op zyn trainer/coach beurt met een man meer speelde zonder kleerscheuren zorgde Gerard Soet voor 3—1 en zy zelfs de in de resterende tyd werd de in Jan de score regelmatig opgevoerd. Jan »re op 2—1. Breedeveld scoorde uit eenstraf- Die voorsprong werd in het derde worp (4—1) en Joop Siera met VZC/Ritmeester. De Leide- dingen pasten een zone-verdedi ging toe om de sterke midvoor Gerard van der Kolk uit te scha- 43 terug te komen, verder lieten kelen. De andere spelers de Leidienaars het niet komen. profiteerden daar gretig Hoewel De zyi/LGB nu niet di- bezorgden De Zyl/LGB al in het Graaf brachten de Versluis VZC vanaf. Daarna leiding. Joop Siera reet sterker was, bouwde het al eerste part achterstand snel een 2—0 voorsprong op. Voor 1—3. Toch kwamen de Leidenaars kwart vergroot door Gerard Soet Fried Elzenga zorgden voor de de Leidse ploeg opende Albert goed terug hadden zelfs in Spyker via een straf worp des het tweede gedeelte van de wed- zenga. De Amersfoorters slaagden lange pass van Fried El- overige Leidse doelpunten: 61. Joep den Hollander van Quick Boys (rechts, nr. 3) in de slag met Ton Kalshoven (4). Henk van Veelen (8) en Cor Verdoes (11) wachten af. PERNIS De kampioenskansen van RCL zijn zaterdag opnieuw fors gestegen. De Leiderdorpers die verleden week koploper De Zwer vers met 20 klopten, wonnen nu met 13 van het sterke DOTO. Met nog twee wedstrijden te gaan heeft RCL de leiding genomen in de tweede klasse A. De Zwervers volgt op twee punten, maar speelde ook twee duels minder. De roodwitten hebben het op het zwaar bespeelbare veld in Pernis overigens niet gemakkelijk gehad. DOTO, dat evenals RCL moest winnen om de titel binnen bereik te houden, startte voortvarend en nam i.n de vijfde minuut een voorsprong toen Haneveld de bal van richting veranderde, waardoor doelman Bram Brandt kansloos werd. De thuisclub bleef ook na deze goal meer in de aanval, maar het sterk counterende RCL bleek beslist nog niet verslagen. Mogelijkhe den voor Leo Holl, Leo van de Berg en Dick van der Bijl werden in die eerste helft echter niet benut. Achterspeler Ruud de Groot moest er kort na rust aan te pas komen om RCL definitief over de "drempel" te helpen. Ruud de Groot kwam goed op en scoorde be heerst: 1—1. DOTO was door die (verdiende) gelijkmaker duidelijk aangeslagen. De Pernis-elf trachtte wel in de aanval te gaan. maar vond de hechte RCL-defensie altijd weer op zijn weg. RCL daarentegen, slaagde er wel in de vijandelijke verdediging in moeilijkheden te brengen. Zo ook in de 20ste minuut. Leo van de Berg buitte toen een verdedigingsfout voortreffelijk uit: 1—2. De thuisclub moest nu helemaal "komen". Veroverde ook een veld- overwicht, maar moest daarvoor wel de defensie gaan verwaarlozen. Het bleek fataal tegen dit, ook conditioneel, sterke RCL. Leo van de Berg werd (tien minuten voor tijd) de diepte ingestuurd en deze snelle rechterspits maakte opnieuw geen fout: 13. Zwak dirigeren, maar zag de Noordwykers toch van alle kanten het bedreigde gebied voor doelman Oortwyn inra- zen. Aangejaagd door de voortreffe lijk voetballende vleugelverdediger Hans Westgeest en de offensieve middenvelders plukte Noordwyk nog tweemaal de vruchten van de ac ties, die zeker gezien de toestand van het terrein konden worden aan gemerkt als fraai. Boot scoorde 30, nadat een door Karstens genomen hoekschop door Bogers zodanig Doelman Floor Schaap zou ook na de hervatting nauweiyks in actie be hoeven te komen. SDVB leek zich al te hebben neergelegd by de superio- riitedit van Quick Boys en bepaalde zich tot het „verdedigen" van de 0—2 achterstand. En als het elftal by vla gen dan toch aanvallende impulsen leek te hebben, was daar steeds weer het fluitje van arbiter Dodewaard. dat aantoonde hoe goed de buiten- spelval van de Katwykers wel func tioneerde. aan °°k 111 defensief opzicht, bleken de 'achteren S05**11 zwak- Op dloelman Van den Berkt (een matig begin, maar een goed herstel) en aanvoerder links achter Arde van Loenen na, kon de SD VB - verdediging de vergelijking met een zeef redelyk doorstaan. Quick Boys kreeg dan ook veel kan sen, 2» mocht Cor Verdoes vry op rukken hy gleed de bal over het doel en knalde Jaap Hoek na een fraaie pass van Lourens Mouter het leer eveneens hard over de lat. Zelfs een complete bestorming leverde (in de tiende minuut) niets op. Zeven. LEIDEN De theoretische kans voor Sportclub Lisse op eèn tweede plaats is definitief verke ken. Op het slecht bespeelbare veld van VOC in Rotterdam le den de Lissenaren een 2—0 ne derlaag. Een verlies dat zij gro tendeels aan zichzelf te wijten hebben, want gedurende bijna de gehele wedstrijd had de Sport club een veldoverwicht, waren er ook legio mogelijkheden voor een treffer. Toch slaagde Lisse er niet in daarvan gebruik te maken. Harry v.d. Zwet, Gerard van Beek, Frans v.d. Laan en Fred Dobbe wisten op rij niet tot het t juiste schot te komen. De forma tie uit Lisse, die na een lange stilstand weer eens voetbalde, be gon overigens erg goed. Al direct na het startsein veroverden de Lissenaren een voortdurend veld overwicht en hielden zij de Rot terdammers onder een constante druk. De verwachte doelpunten bleven echter uit, doordat Sport club Lisse massaal verzuimde om de mogelijkheden uit te buiten. Na een doelpuntloze eerste helft, leek de tweede ronde' uit te draai en op een getrouwe kopie van de eerste. Opnieuw toonde Lisse zich de sterkere ploeg, maar opnieuw wist da aanvalslinie geen raad met de kansen. Toen een doel puntloos gelijkspel uiteimdelyk Ihet resultaat leek te worden, sloeg VOC op de valreep nog tweemaal toe. r-en minuten voor het einde betekende een plotselinge uitval van de Rotterdammers 1—0 en toen Jos Faas kort voor tijd te zacht terugspeelde op doelman Zonneveld liep VOC naar een 2—0 overwinning. In de aller laatste fase kon Sportclub Lisse daar geen verandering meer in breng an. TeylingenVer bur ch 14 (0— 1) Een totaal ongeïnspireerd voetballend Teylingen heeft het in de wedstrijd zonder belangen tegen Verburch duidelijk laten afweten. Gedurende 90 minuten liepen de Sassenheimers tever geefs te zoeken naar dat kleine beetje inspiratie, dat misschien voor een wat draaglijker resul taat had kunnen zorgen. Nu dat uitbleef moest Teylingen toezien hoe een enthousiast spelend Ver burch uitliep naar een ruime overwinning. In de eerste helft ging de strijd nog enigszins ge lijk op, alhoewel Verburch kort voor de rust door een verdedi gingsfout van Teylingen de score kon openen. In de tweede helft zakte Teylingen erg ver weg. De Poeldijkers kwamen al gauw op een comfortabele 0—3 voorsprong. Een kopbal van Hennie Zoet van Teylingen zorgde nog even voor een kleine opleving (1—3), maar in de slotfase drukte Verburch toch weer erg nadrukkelijk zijn stempel op deze maate vertoning. De sinds 15 december 174 onge slagen Sassenheimers moesten tenslotte nog een maal zwichten:. 1—4. verlengd dat doelman Oortwijn de werd de "al ingeschoten: bal niet klemvast kreeg; Karstens evenzovele mallen werd het leer op zyn tocht naar het net gestuit. In de dertigste minuut kwam het derde doelpunt toch. Laatste man Ton Kalshoven van SDVB kreeg de LEIDEN Het begon zelf zou de mooiste goal van de wed- stryd voor zyn rekening nemen. Na dat Barten op eigen verzoek (,Ik voelde myn knie weer en by 3—0 wilde ik geen resico nemen") was ingewisseld voor Bröring kwam de treffer tot stand. Met Bröring ging Karstens een één-tweetje aan, waar na de Noordwykse middenvelder eerst met opvallend gemak verdedi- ger Dijkstra kwijtraakte en vervol- reikt. "Quick Boys hield het echter ztttende af. WeT Leen de Goeij mogelijk naar Telstar bal na een verre trap van Hoek keerd op het hoofd: 3—0. De totale ineenstorting van de gas ten was nu een feöt. Er werd geen Frank een auto-ongeluk. De frontale de Leid- bekerkaiwpioen, Groen Stereo Cen trum, allemaal niet LEIDEN Niet alleen John Ver schoor van LFC, maar ook Leen de Goey vain Ter Leede heeft de afge- ïopen week een proefwedstrijd ge speeld bij de eredivisie-vereniging Telstar. Beiden maakten een goede indruk en zijn uitgenodigd voor een tweede selectie-duel dat aanstaande oonderdag zal plaatsvinden. Ver- nog steeds scho°r speelt bovendien vanavond proefwedstrijd bij FC Amster- aiicinaai *nC„ best. Op weg Centrum een 4-11 achterstand! Maar 5>r5i?t„<£FC J°hlj Verschoor te Jupiter kreeg aanvaller Bert toen had Groen Stereo Centrum dóör Sf s moest worden gevolleybald cat doelman Sjaak Bouwmeester de hep voora. hoe de aanva, van Jupiter Leen de Goey i eeft besloten in een der lagere reams bij zijn oude vereniging DOSR tie gaain voetballen. gens doelman Oortwyn versloeg. De 4—0 typeerde het onderscheid op de juiste wyze. Dat besefte ook CSVD- trainer Bos, na de tweede thuisne derlaag van zyn ploeg (alleen Spy- kenisse was Noordwyk voorgegaan) „Noordwyk is toch wel de beste ploeg uit onze afdeling". Quick Boysook 40 KATWIJK Een sterk spelend Quick Boys heeft zaterdag de tweede grote overwinning op ry behaald. Werd Bennekom verleden week al door de soepel draaiende Perdyk- équipe met 0—4 teruggewezen; dit- „sleohts" op 40. Jaap Hoek kopte toch al gehandicapt door het ontbre- druk te staan. Met ken van twee spelers uit de basis- Groen Stereo Centrum het trio Bert ploeg, Louis Cloquet en Taco Veld- Frank, Henk stra, ruim een half uur later in le de Cler var Oudewater. Wat Donar ondervond het net stonden. Op hun sterke drie door alle perike- OEFENWEDSTRIJDEN blok kon Jupiter geen ant- LEIDEN LFC heeft gisteren een genaars moest hy (waarschyniyk ten aangetast Groen Stereo Centrum woord vinden. Van 4-11 werd het 15- vriendschappelijk duel tegen die met Vrii spel ervaren. De kleine zaal vereiste heel ander spel dan de Henk Klaveren c.s. gewend zijn te spelen de set ging met dezelfde Groen Stereo Centrum, nat amateurs vain FC Den Haag met vaitie n dreun die nawerkte. De der- 3-0 verloren. Zonder Paul Pymakker bracht. Aad Neuteboom keek LFC al bij hersenschudding) ter obser- blagen ARC het ziekenhuis worden ge- b« machte Ter Leiede kiwarn gisteren de 5 Meihal. Jupiter profiteerde Groen Stero Oen/trum. „Oonditiege- de rust tegen een 0-2 achterstand oefenduel wel tot winst. Tegen IJmui- de eerste set brek" van Groen Stereo Centrum Het leek e worden voc kampioen i snelle zege te zullen met 15-8, i deed de vierde set naar Jupiter gaan nog één maal. Bijzonder pechvol Na de rust scoorde Den Haag den slaagden de Sassenheimers Randstad Sport ontneemt ARC alle hoop: 1-3 ALPHEN AAN DEN RLJN De hoop die ARC nog koesterde op een eventueel kampioenschap, is door «pn nederlaag van 3-1 tegen Rand stad Sport de bodem ingeslagen. ARC nam op het moeilijk bespeel bare veld in de tiende minuut wel ae leiding door een treffer van Mar- tiesn Vonk, maar Randstad herstel de zich sterk. De goede tegenaan vallen levei den enige mogelijkheden op, maar die werden aanvankelijk i og niet benut. Vlak voor de rust was het echter wei raak, toen Jo- ran Kooi een uitstekende voorzet van Peter de Graaf doeltreffend af rondde. De 1-1 stimuleerde Rand stad ook na de pauze. De ploeg nam het initiatief, wat in de zestig ste minuut resulteerde in een doel punt van A at Keizer. Het aange s daarna niet meer het Randstad Sport erg moeilijk te maken. Randstad b'eef de betere ploeg en drukte dat in de 82ste minuut nog uit in een ooelpunt van Peter de Graaf verliep de stryd overigens met 2-1 te zegevieren. Nico Door de zeee UeP Randstad -Groen Stereo Centrum/even- LFC's laatste man Wim s met 15-8. Een verdiende winst! Na een botsing met één i der Famge en Maaip Spaargaren scoorden in de eersite helft die doel punten voor Ter Leede. runt weg van SVOW, dat tegen DEVJO ïiiet verder kwam dan een 0-0 gelijkspel.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 15