Dierickx: Ik heb nu eindelijk 'n keertje geluk Dames Leski W winnen beker Winnaar van de Waalse Pijl Nederlands team weer tegen de Amerikanen BXJDAG 18 APRIL 1975 VERVIERS Eigenlijk zouden alle gebeurtenissen rond André Dierickx in de Waalse Pijl voldoende stof geven voor een prachtig sprookje. Het verhaal van de meest ongeluk kige coureur vóór de start en het gelukkige eind toen hij iin de drukbevolkte straten van Verviiers gehuldigd kon warden als overwinnaar. Want zijn verdriet maakte plaats voor vreugdetranen, toen hij in de eindspurt Frans Verbeeck en Eddy Merckx achter zich liet. 'Eindelijk heb ik een keertje ge- uk", sprak hij ontroerd, toen hij ijn vijfde klassieker in elf da- had afgewerkt. Waarna de beel- van 1973 hem weer voor de ogen iwamen. toen hij de "Pijl" ook pon. Met als enige verschil, dat jferckx toen vóór Verbeeck als twee- Ie eindigde. Maar de herinnering ver daagde snel, toen hij weer aan zijn eis in het ochtendgloren naar Ver iers dacht. Want 's morgens meldde de 27-ja- ige Dierickx zich huilend. "Op de jutobaan schoot de haak van mijn ietsenrek los. De grootste ongeluk- hadden kunnen gebeuren. Met vaart van zo'n 120 kilometer aur vlogen mijn twee fietsen van Ie auto. Er was niet veel meer van De mecanicien heeft toen de twee wrakken, zo goed als iet ging weer één flets gemaakt. Haar erg op mijn gemak voelde ik het begin niet". De man, die vorige week in Gent- Vevelgem al kort eindigde, zondag in Roubaix in de einsprint op de Wielerbaan door Roger de Vlaeminck Merckx van de zege werd af gehouden, maar die dinsdag toch jen revanche nam in Luik-Ligny, ;oen hij de wereldkampioen in de print versloeg, kreeg pas moraal, na 176 kilometer op de steile beklim ming van de Stockeu waar de beslis- an de met achttien "bergen" begiftigde Waalse Pijl viel. Daar, in de omgeving van Stave- ot. rafelde Eddy Merckx de grote „roep, die in record-tempo door het na.tte heuvelgebied ging, uiteen. Slechts Dierickx, Verbeeck en De Vlaeminck konden "de kannibaal" volgen. Voor Joop Zoetemelk, die na de Catalaanse Week niet meer ac- as geweest, werd het zijn on dergang. Want toen Merckx ver schrikkelijk hard naar boven ging. liep Zoetemelks achterband leeg. "Deze pech had niet op een ongeluk kiger moment kunnen komen", vertelde hij later. 'Ik wist, cat Merckx daar iets zou gaan ondernemen. Daarom reed ik zijn spoor. Voordat de wagen bij was, met een nieuw wiel, was er heel veel tijd verloren". Zoete melk wenste zich niet direct bijeen nederlaag neer te leggen. Nadat Freddy Maertens in de afdaling nog bii het groepJe-Merckx had kunnen komen, maar bij de volgende be klimming na drie kilometer weer werd gelost ("Merckx reed voluit, ik I on er niet bij blijven"), organiseer- seerde Zoetemelk met Gerrie Kne- temann, de Fransman Danguillau- me en meerijders Ferdinand Brac ke en Freddy Maertens een tegen- t anval. Knetemann: "Het is onbegrijpelijk, cat Bracke en Maertens niets wilden doen. Zij hadden er toch ook belang oij?". Na kilometers lang op twin tig seconden te hebben gezeten, werd liet verschil nog maar vijftig meter bij een afdaling, maar Merckx, die weer het hele gewicht van de wed strijd op zich nam, capituleerde niet, waarna Zoetemelk de Jacht op de Col du Rosier (196 km) opgaf. "Ik heb alles gegeven, maar omdat er ceen samenwerking was, had het geen zin. Toen het te laat was ging Maertens demarreren, om nog een vierde plaats te bemachtigen". Dat lukte hem ook, omdat op de laatste beklimming Roger de Vlae minck in de kopgroep aan het eind van zijn kracht was. De glorieuze winnaar van Parijs-Roubaix vielte- rug in het groepje van Zoetemelk, die ondanks zijn nederlaag een geweldi ge indruk maakte. Dat deed ook Eddy Merckx, die in de laatste me ters toch moest buigen. "Het ging niet zo oest", wist hij. "Ik heb nog veel last van een peesontsteking en neb eigenlijk ln de afgelopen weken te veel gereden. Daarbij maakte ik een fout, om van ver de sprint al aan te gaan" Timman blijft aan leiding LEEUWARDEN De strijd om 't schaakkampioenschap van Neder land blijft een aangelegenheid tus sen titelhouder-grootmeester Jan Timman en Hans Böhm. In de donderdag gespeelde tiende en voor laatste ronde won Böhm in eerste zitting van de Limburgse kampioen Van der Sterren, die kennelijk nog te weinig toemooierva'ring heeft om weken achtereen op niveau te spe len. Timman zwoegde, met zwart spe lend, tegen Van Dop. Bij het afbre ken had Timman voordeel. In de tweede zitting won hij. In de slotronde van zaterdag speelt Timman met wit tegen Hartoch, die derde staat en Böhm met zwart tegen de als zevende ex aequo ge klasseerde Dieks. De stand luidt nu: 1. Timmam 9; 2. Böhm 8%: 3. Hartoch 6 en 1 afgeör.; 4. Ree 6: 5/6. Schouten en Vogel 5; 7. Enklaar 4'*: 8. Dieks 4 en 1 afgebr.; 9. Du Chattel 3*4; 10. Borm 3; 1L v. d. Sterren 2Vf. 12. Van Dop 2. Andre Dierickx, die na Roubaix al had aangekondigd Merckx op een recht stuK weg te zullen kloppen, doorzag de strijdwijze van de we reldkampioen en liet ook de vloeken de Frans Verbeeck, die zich voor de twaalfde maal in een klassieker te vreden moest stellen met een tweede plaats, achter zich. Dierickx, die in het Vlaamse wielerland een buitenbeentje genoemd mag wor den, omdat hij na eerdetre moeilijkheden met Verbeeck en Maertens nu in Duitse wielerdienst is: 'Toen ik bij de juiste ontsnap ping zat kreeg ik weer moraal. Voor- ai voor sponsor Rokado vind ik het lijn, dat na alle pech het nog zo goed is verlopen. Uiteindelijk hebben ze mij in januari van de straat ge- naald, toen ik geen enkel contract kon krijgen". Want in België hebben ze mij nooit aanvaard. Het is nu zo, dat ik graag de baas wil spelen of de grote vedet te wii zijn. Ik ben een stil type, die ie zijn gang moet laten gaan. Bij Rokado krijg ik die gelegenheid, ook al heb ik bijna geen steun van ploeg genoten Maar al je goed rijdt, kun je iedere wedstrijd aan...." De uitslag van de Waalse Pijl (Verviers—Verviers over 225 kilo meter) is: 1. André Dierickx (Bel) 5 uur 48 mi nuten 44 seconden, 2. Frans Ver beeck (Bel) z.t., 3. Eddy Merckx (Bel) z.t., 4. Freddy Maertens (Bel) op 1.39, 5. Jean Pierre Danguillau- me (Fra) z.t., 6. Gerrie Knetemann (Ned) op 1.51, 7. Bracke (Bel) z.t., 8. Zoetemelk (Ned) op 2.29, 9. Ro ger de Vlaeminck (Bel) z.t., 10. Planckaert (Bel) op 7.02, 11. Kar stens (Ned) z.t., 22. Kuiper (Ned) en Pronk (Ned)., 47. Bal (Ned) op 15.10 50. Koken (Ned) z.t., 53. Piet van Katwijk (Ned) z.t., 55. Pijnen (Ned) Slot basketbalseizoen André Dierickx: en toch winnaar. de start de meest ongelukkige coureur Volleybalcompetitie AMSTERDAM Zondagmiddag wordt in de Apollo-hal in Amster dam het basketbalseizoen afgeslo ten met de wedstrijd tussen het Ne derlands team en de in Nederlnd spelende Amerikanen. Deze kracht meting is trouwens niet alleen van wege het festijn; het is ook nog een onderdeel van de voorbereiding van het Nederlands team voor de Euro pese kampioenschappen die over 'n maand in West-Duitsland worden gehouden. De coach van het Amerikaanse All-Starteam, Quinn, heeft de vol gende twaalf spelers geselecteerd: Bartolomee, Freeman (Typsoos), White, Fox (Levi's), Smith, Rush (Deltalloyd), Kirkland, Rogers (Raak), Walker (Nat. Ned), Bra- vard (Sperry), Cornwall (BS Lei den) en Dinkins (Transol). Bill Sharidan, de coach van het Neder lands team heeft veertien spelers uitgekozen, onder wie ook weer Pie- ter van Tuyll. Behalve deze wed strijden worden zondagmiddag ook ADVERTENTIE V.V.S.J.C. te Noordwijk vraagt JEUGDTRAINER voor haar jeugdselectie elftallen, voor deze zware taak wacht een passende beloning. Sollicitaties: J. M. Zoet, Stijntjes Duinstraat 2, Noord- wijk aan Zee, telefoon 0171911757. LEIDEN De dames van Leski hebben het in de finale van de b> kercompeititie van die Afdeling Leiden lang niet zo gemakkelijk gehad als wevd verwacht.. Op papier zou her voor de kampioenen in de promotie klasse een peuleschil moeten zijn om af té rekenen met de eerste klasser LUSV. Maar in de praktijk pakte dat anders uit. Toegegeven, Leski Wasse naar kwam niet in de sterkste op stelling binnen e lijnen, maar de formatie die aantrad voor de finale had toch voldoende speelsters van de basis-ploeg in de gelederen om zonder blikken of blozen door te drukken. LUSV echter trok zich van het verschil in stand niets aan, ging onbevangen in de slag en wist in de eerste set zelfs -een voorsprong te nemen die beslissend leek voor een sensaionele twinst van de eerste fase namelijk 7-1 en 9-2! In die voor de Wassenaarde ploeg toch wel kriieke momenten was het Marian Spring ln it Veld die Leski Wassenaar redde. Haar daverend^smashes waren niec te blokkeren of op te vangen. Onder hanar bezielende leiding kwam Leski Wassenaar terug en won via 11-12 en 13-12 met 17-15. In de tweede set kréég LUSV, ondanks dappere tegen stand tot het einde geen kansen meer om gevaarlijk te worden, 6-0, 9-7 en tenslotte 15-9 voor Leski Was. In verband met de bekercompetitie werd in* de normale competitie maar één wediïtrijd gespeeld. Die ging tus sen die dames van DOS (Schoon hoven) en de reserves van Groen Stereo Centrum. DOS won met de score 15- 11.15-12, 9-15 en 15-11. De winst dankte de Schoonhovense ploeg aan het sterke blokkeren en aan de sterke service waar Groen Stereo Centrum de gehele wedstrijd door grote moeite mee had. SPANJE NIET VERDER DAN 1-1 SPEL MADRID Ruim honderdduizend toeschouwers waren gisteravond ge tuige van een verrassend gelijk spel [11) dat Roemenië voor het toer nooi om het Europees kampioen schap behaalde. De Spanjaarden namen al in de zesde minuut de leiding aoor Velasquez. De Roemenen hadden grote moeite zich staan de te houden. Pas toen drie mi nuten voor rust Numweiler en Kunz moesten plaats maken voor Krisan en Iordanescu kwam er meer lijn in het spel van de Roemeense formatie. Tussen de benen van doel man Iribar door scoorde Krisan hal verwege de tweede elft de verdiende gelijkmaker. De Nederlandse arbiter Charles Corver leidde de ont. -oeting in het Bernabue-stadion. De stand in groep 4 is: Spanje 4 2 2 0 6 6—4 Roemenië 2 0 2 0 2 11 Schotland 2 0 111 2—3 Denemarken 2 0 111 1—2 Door Nico Scheepmaker Aanstaande woensdag worden de ieturnmatches voor de Europa Cup verspeeld. U behoort waarschijnlijk lot de grote, zwijgende meerderheid van voetbalminnend Nederland, die gelaten voor het televisietoestel af wacht wat PSV in Eindhoven en FC Twente in Turijn ervan gebakken hebben. En natuurlijk wilt u óok graag weten hoe oranje-Barcelona zich Leeds United van het lijf heeft weten te houden. Al die zaken worden voor u in Hilversum bijtijds op een rijtje gezet, en als u maar tijd van leven hebt worden ze allemaal, ten dele misschien rechtstreeks, ten de le samengevat, op drie meter af stand van uw zetel (maar in sterk verkleinde vorm) bij u thuisbezorgd, zonder dat u zich er zelfs netjes voor roeft aan te kleden. Het leek me wel aardig om eens te bekijken hoe dat nu in de studio's ln Hilversum toegaat, als daar on der auspiciën van Studio Sport van uit vele uithoeken van Europa de bewegende beelden van Koen Ver hoeff binnenstromen. Dank zij enke le beleefde telefoontjes op de dins dag daaraan voorafgaande, wist ik de nodige toestemming van Stu dio Sport te verwerven, want op zo'n avond ,s het NOS-complex een zwaarbewaakte veste waar je niet zomaar ln komt. De enige outsiders voor zove" ik die althans kon iden tificeren, waren Barry Hughes, die speciaal voor Leeds United-Barcelo na was gekomen en ik-zei de-gek, als vrijwillige propaganda-commissaris f-n reclamechef voor de hardwer kende eqjipe van Studio Sport, die m de ingezonden brieven altijd zo verguisd wordt. - oinnengekomen. Om half acht be gon de uitzending van Leeds-Barce- iona, en om acht uur Twente-Juven- tus. Beide wedstrij den kwamen recht streeks binnen, Twente-Juventus werd ook rechtstreeks doorgezonden naar de huiskamers. Niet in kleur, cmdat de 400 tot 450 lux van de Twentse lichtinstallatie nauwelijks voldoende is voor zwart-wit, laat •staan voor kleur. Om half tien zou oe samenvatting van Dinamo Kiew- PSV binnenkomen. Behalve Theo Reitsma en een man van de organi satie, was er ook een speciale am- pexmain naar Kiew meegesteuurd, die ter plekke, in de Russische studio, de samenvatting zou maken. Dat was aanzienlijk goedkoper dan het "rijhouden gedurende twee uur van ten rechtstreekse verbinding tussen Kiew en Hilversum. De grote vraag was, of er inderdaad iets zou binnen komen. De communicatie met de Russische televisie was de vooraf gaande weken erg stroef geweest die zelfde avond was ook de telefonie sche veroinding met de NOS-men- een aldaar niet tot stand gekomen. Maar zoals dat dan zo dikwijls gaat (de Russische frontsoldaat had ln de tweede wereldoorlog slechts drie man achter het front nodig om hem in J» strijd te houden, de geal lieerde frontsoldaat was al hulpe- joos als hij minder dan zeven man achter zich had), de beelden kwamen op tiid binnen, alle tegenmaatrege len bij voorbaat die waren getrof- len (als PSV niet was binnengeko men zou Gent-Wevelgem niet met de samenvatting van Dinamo-PSV zijn aangevuld in de eerste studio- sportuitzending, maar met de eerste helft van Leeds-Barcelona), bleken achteraf overbodig. Boze kijkers Ampexman De situatie was die eerste woens dagavond als volgt, 's Middags was «1 de wielerwedstrijd Gent-Wevelgem Tijdens de uitzending van Twen- te-Juventus kwamen enkele boze te lefoontjes binnen van kijkers die zich geërgerd hadden aan een op merking van Koen Verhoeff. De eer ste klager beschuldigde overigens Herman Kuiphof ervan, maar die zat dn Leeds en kon hij toen nog niet gehoord hebben. Wat had Koen Verhoeff gezegd, dat hij zo hoogno dig zijn mondje diende te spoelen? De spelers van Juventus, had hij gezegd, verdienden evenveel als een apotheekhoudende arts. De eerste klager verzekerde dat hij noch arts, noch apothker was. Vermoedelijk was hij een speler van Juventus. Zulke klachten schijnen vrij nor maal te zijn tijdens de uitzending van een wedstrijd. Herman en Koen en Theo zeggen altijd wel iets, waar altijd wel iemand zich aan stoort. "Ik kan er nu weinig meer aan doen, het is een rechtstreekse uitzending en het is al gezegd", zei de man aan de telefoon sussend. "Maar schrijft u er even een briefje over". Want de klant is koning, zoals u weet. Bij het maken van een samenvatting van de wedstrijd kunnen zulke oneffen heden in het commentaar nog wel weggeretoucheerd worden. Van de grote drie is Herman Kuiphof onge twijfeld de grootste vergisser. Toen Neeskens kort na het begin tegen zijn borst werd getrapt, zei Kuip hof eerst dat Cruijff in de rug was geraakt, daarna wees hij Rexach als slachtoffer aan, en daarna pas Neeskens. Met drie keer raden bij tien mogelijke veldspelers bleef hij toch nog ruimschoots aan de posi tieve kant, maar een indrukwekken de score was het natuurlijk niet. U hebt het zelf in de samenvatting kunnen horen, het was niet wegge retoucheerd. Toen er later, in de tweede helft, een nieuwe veldspeler bij de Spanjaarden inkwam (we za gen hoe hij zich aan de zijlijn ge reedmaakte, het was voor de tv-kij- kers in ieder geval duidelijk dat het een veldspeler betrof), zei Kuiphof: „Er komt een nieuwe keeper in of niet, een nieuwe veldspeler bij de Spanjaarden, nummer 12, dat is Juan Carlos", Knoppen Nu moet ik eerst even vertellen hoe zo'n samenvatting gemaakt wordt. U denkt in uw onschuld dat een van de "big bosses'" deze verant woordelijke taak op zijn schouders neemt, bijvoorbeeld Bob Spaak (maar die zat gewoon thuis) of zijn linkerhand Henk Terlingen (maar die stond tijdens LeedsBarcelona gewoon te biljarten). In werkelijk heid gebeurt dat door jeugdige, maar kennelijk vakbekwame free lance-krachten, die in het geval van Leeds—Barcelona ieder één helft voor hun rekening namen. Zij note ren in zo'n geval alle hoogte- en dieptepunten van een wedstrijd (de doelpunten, de gele kaarten, de ge miste kansen, de incidenten door het exacte tijdstip die momanten dat met het beeld meeloopt op onge veer dezelfde manier als de tijd bij schaatsen op het scherm meeloopt, te-noteren. Verder zorgen zij ervoor dat deze „hoogtepunten" ingebed blijven in hun aanloop- en uitloop periode, en dat elke nieuwe reeks beelden bij een rustpunt begint Cn ingooi) jen ook weer eindigt. Een scnaar en een lijmkwast ko men daar niet bij te pas. Er zit een technicus aan de knoppen, die deze met de snelheid van een Chopin-pia- nist bespeelt, en nasst hem zit de ledacteur die aan de hand van zijn logboek zegt op welk moment er in gesprongen moet worden. Al die mo menten worden dan zo soepel mo- pelijk aan elkaar gelast, wat dus ge woon een kwestie is van knoppen indrukken: de computer doet de rest. Zoals gezegd zaten de redacteur en de technicus even met die aanvanke lijke vergissing van Herman Kuip hof: "er komt een nieuwe keeper in of niet, een nieuwe veldspeler bü de Spanjaarden, nummer 12, dat iz Juan Carlos". Spoelen Door nu een stuk of acht keer te rug te spoelen, een wegwisknop in te drukken en andere onnavolgbare Handelingen te verrichten, slaagde de technicus er tenslotte in Herman Kuiphof vlekkeloos te laten zeggen: Er komt een nieuwe veldspeler bij de Spanjaarden, nummer 12, dat is Juan Carlos en Neeskens is eruit". De laatste toevoeging zat in werke lijkheid even verderop, maar werd •teruggehaald" naar de voorafgaande zin. Aan het beeld hoefde in dit ge- "al niets gewijzigd of bekort te wor den, omda«, het geluid op een apart spoor zit. Is dit nu valsheid in geschrifte? De Watergatecommissie die de bamd- jes van Nixon moest beluisteren, zal deze vraag vermoedelijk met een vol mondig ja beantwoorden. Maar in feite gebeurt er niet veel anders dan wat de interviewer doet met de woorden van de man die hy geïnter viewd heeft voordat het stuk in de krant komt. Ook hij maakt zinnen korter, verbindt de ene zin met de andere als dat wat beter uitkomt cf logischer klinkt, en ook hij is vaak geneigd de al te grote onzin (als die tenminste het resultaat is van een verspreking of een vergissing of van zenuwaentigheid) gewoon weg te la ten Ik zelf bijvoorbeeld laat nu ook ten heel typerende en op zichzelf wel komisch en onthullend zinnetje wfeg uit mijn belevenissen by Stu dio Sport. Ik zou daar een uiterst leesbaar stukje over kunnen schrij vert, maur eenmaal thuisgekomen ben ik maar lankmoedig achter mijn knoppenpaneel gaan zitten heb dit karakteristieke zinnetje weggeretou- cheend. En waarom ook niet? U weet het nu dus: als in een samenvatting Hermam Kuiphof of Koen Verhoeff of Theo Reitsma (in volgorde van waarschüj nlijkheid) iets oliekoeken- doms hi>ort zeggen, dan hebben ze in Hilvwjsum geen tijd gehad om dat weg te retoucheren. Geen tijd of geen zin. alle bekers en trofeeën, die het af gelopen seizoen te verdienen waren, uitgedeeld. Het programma begint om een uur met een interlandwed strijd tussen de kadetten van Ne derland en België. Daarna is er e-n demonstratie judo en karate door Wim Ruska, terwijl de wedstrijd Nederland—American AH Stars om 16.15 uur begint. Helemaal afgelopen is het seizoen dan nog niet, want dinsdagavond speelt Transol in Enschede tegen Arke Stars voor de beker. Arke Stars veroverde die beker, maar Transol heeft de eerste divisie-ploeg, die zo goed als zeker promoveert naar de eredivisie, uitgedaagd. De winnaar van deze wedstrijd ls namelijk ge rechtigd om deel te nemen aan Eu ropa Cup II. BS Leiden speelt zaterdagavond zijn laatste wedstrijd van dit seizoen ln Haarlem tegen Levi's, dat vanaf zondag verder door het basketballe ven zal gaan als "Buidoni". De BS-dames treden in Leiden aan tegen het Haagse Jumpers met als inzet de zesde plaats In de eind rangschikking. Luba is eveneens zes de maar kan door met meer dan ze ven punten verschil te winnen van het Soestse Red Stars beslag leggen op de vijfde plaats in de eindrang schikking. De avond wordt besloten met de promotie-wedstrijd tussen Blitz en Ros/Forcial om 21.30. Vrieze in de tweede groep kampioen LBS hij?**,'*? J*01* Ruuzburger neelt M. Vrieze beslag weten te leg gen op de eerste plaats van de tweede groep van het Leids schaakkam pioenschap. Met drie remises (tegen De Boer, Geyer en Rünsburger) en vier Winstpartijen eindigde Vrieze op een totaal van 514 punt. Vier spelers eindigden op vijf pum- tzn, te weten Rijnstourger, Geertema, Geyer en Wiersema, laatstgenoemde via winst op V. Oudshoorn, waarbij Rijnsburger dankzij zjjn vele weer- standspunten (32) tweede werd en Geertema met Wiersma de 3de po sitie deelde (2514 w.p.i. Zesde werd H. de Goede met 414 punt. De definitieve uitslagen van de eerste klasse zijn: zevende ronde: Schuering Kemperman 0—1: To- lenaar Baart 0—1; V. d. Wiel V. Halderen 0—1; v. Dijken Hou- weling >4—VS; Bangers Dobbelaar 10; Wiebes Konangs 01; Sikkel Haasnoot J. Piket - Osse- waarde Rentes J. Bey *4— Th. Piket A. M. J. v. d. Berg Vj—Vj Mieremet V. d. Aard weg 0l; Van Dijk Nieuwland 0—1; Koet Boode Va—Vil L. Ba- rendse Hendniksen 0—1; P. Piket Dukker 1—0; Both Bakker 1—0; V. d. Wijngaard Pols 1—0 regl. Uit de zesde ronde: J. Baart J. Piket 1—0: Kemperman v. Dij ken 1-0; Dobbelaar—v. Dijk 1-0; Th. Piket Wiebes 0—1; Jerry Bev Boode l-O; A. v. d. Berg - Bongers 0—l; Ossewaarde Barendse 1—0. Eindstand: 1. Schuering 6 uit 7; 2. Kemperman 6: 3. Baart 5V4; 4. V. Halderen 5%; 5/6. Koniings en Bon gers 5; 7/9. vam Dijken, v. d. Wiel en Tolenaar 4 V»; 10/19. J. Piket, Sikkel, Wiebes, Dobbelaar, Houweling, V. d. Aardweg, Ossewaarde, Haasnoot. J. Bey en Nieuwlamd met 4. Uitslagen tweede groep, zesde ron de: Geyer Rijnsburger V»; De Goede De Boer 1—0. Zevende ron de: Vrieze Rijnsburger Geertsma Geyer VaViWiersema Oudshoorn 1—0; V. Beyeren De Goede 0—1; Zoetemelk Tauber 1—0; Oosterman Oostierom l—0 regl.; v. Tongeren De Boer V> Koelemam v. Sanidijk 1—0; v. Leeuwen Poot O-l regl; Devflee Laven 10 regl. TENNIS Tom Okker heeft zich gisteren geplaatst voor de halve fi nales van het WCT-proftennistoer- ooi (groene groep) in Johannesburg. De Nederlandse nummer één ver sloeg in zijn kwarteindstrijd de Nieuwzeelander Parun in ürie sets: 7—5, 4—6, 7—6. BADMINTON Nederland heeft gis teren zijn eerste wedstrijd voor het toernooi om het Europese basketbal- kampioenschap voor de jeugd ge wonnen. In de Gladsaxe-hal bij Ko penhagen versloegen de Nederlan ders met 3-2 de Schotse ploeg ZAALHANDBAL Het Nederland se herenteam heeft gisteravond in Alicante een nederlaag geleden m net vijflanden zaalhandbaltoerriooi. De Nederlanders verloren met 14-17 van Zwitserland.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 15