Bouw van nieuw gedeelte Lange Voort spoedig Lm Sportzaal Op Dreef gaat 18 april open agenda De Menswording viert eerste lustrum m mm m ü'.vftfM LEZERS SCHRIJVEN Rooms-katholiek jongerenkoor in Leiderdorp LEIDERDORP Het Jongeren koor „De Menswording" viert de ze maand het eerste lustrum. Het gaat gebeuren met een speciale lustrum-Jongerenmis, die op za terdag 19 april om 19.00 uur in de Scheppingskerk te Leiderdorp zal worden gehouden. En dat terwijl men drie Jaar geleden niet had gedacht, dat het Jongerenkoor ooit de vijf Jaar zou halen. Jan Krikke, die inmiddels naar België is verhuisd, heeft het Lei- derdorpse Jongerenkoor opgericht. Dat was in een tijd, dat iedere moderne roomskatholieke kerk een Jeugd- of Jongerenkoor be hoorde te hebben. Het was eigen lijk ook een uitlopen van de soos ..Punt Kommaar". die in de kan tine van de Touwfabriek werd ge houden. Het koor begon als een klein groepje van een man of twintig. Na twee jaar bleek het Jongerenkoor „De Menswording" uiteen te vallen. In die tijd wa ren twee dirigenten verdwenen, waardoor de muzikale leiding van het koor uiteindelijk in handen kwam van de heer J. S. Verhey, Onder zijn leiding is het jonge renkoor uitgegroeid tot wat het nu is: een zeventig man en vrouw tellend gezelschap van Jongelui, dat gemiddeld drie keer per maand zingt in kerkdiensten. Een keer per maand voor de eigen pa rochie in de Jongerenmis in de Scheppingskerk en twee maal per maand elders. Een Jongerenkoor compleet met een begeleidings groep, bestaande uit een organist, een bassist, een solo-gitarist, een slag-gitariste, een dwarsfluitiste en een drummer. Het koor be schikt over een repertoire van zo'n honderd twintig religieuze liedjes. Overigens bestaat het koor nier alleen bij de gratie van muziek en feest. Er is ook een tekstgroep die zorgt voor teksten tijdens de mis en voor de thema's ter overweging voor koorleden. Een groep die d^t niet afzonderlijk doet, maar in nauw contact met de leden van het Jongerenkoor. Het Jongeren koor beschikt verder over een spe ciale contactcommissie, waarin ook ouders zitting hebben. Die zorgt, rekening houdend met zo veel mogelijk wensen, voor de ac tiviteiten die naast het direct mu zikale vallen: voor maandelijks een soos-bijeenkomst voor de le den, voor fietstochtjes en voor zelfs een Jaarlijkse koor weekeinde waaraan de leden van het koor gratis kunnen deelnemen. Behalve voor ouders treedt het koor ook gratis op in verpleegte huizen en in ziekenhuizen. Al staat de muzikale prestatie bij de koorleden niet voorop, toch zijn ze er zo mee bezig, dat het koor en de begeleiding het beluis teren zeker waard zijn. Die bezig heid blijkt wel uit het feit, dat men slechts één repetitie-avond per week toch maandelijks ge middeld drie nieuwe liedjes aan het repertoire worden toegevoegd. Dat is vergeleken met andere ko ren een erg goede prestatie van „De Menswording", het koor, dat in katholiek Leiderdorp een ge waardeerd instituut is geworden. OEGSTGEEST Donderdag 17 april (morgen) wordt grof vuil op gehaald in de volgende straten: Frans Halslaan - Pieter Molijnlaan - Adr. van Ostadelaan - Jac. van Ruysdaellaan - Hazenboslaan ged. Lange Voort - Pres. Kennedylaan - Floris Vers terlaan - Vincent van Goghlaan - Kamerlingh Onneslaan - Pres. Kennedylaan ged. - Carel Fa- britiuslaan - Nic. Maeslaan - Rem brandt van Rijnlaan - Gov. Flinck- Iaan - Jan Steenlaan - Jan Vermeer laan - Pieter de Hoochlaan - Hof- brouckerlaan ged. Lange Voort - Kennedylaan - Van Leijden Gael- laan - Paedtslaan - Van Brouchoven- laan - Ma then esse laan - Abtspoel- weg - Mariahoevelaa n. Kennismaking dagverblijf voor gehandicapten OEGSTGEEST Gisteravond kon men kennis maken met het werk in het dagverblijf voor oudere gehandi- tanten aan de Prins Hendriklaan, dat nu vijf jaar bestaat. De belangstel ling voor deze bijeenkomst was zo groot, dat het lokaal dat hiervoor was ingericht te klein bleek te zijn -m allen een pla ats te geven. Het hoofd van de Prof Dr. Kan- nerschool waar jongere gehandicap ten schoolgaan toonde zich niet ge- .ukkig met het woord gehandicapte. 'Het hangt er maar vanaf welke nor men je aanlegt. De opzet is dat ze zich niet apart moeten voelen en niet apart behandeld worden." Eén der ouders wiidc graag het misverstand uit de wereld helpen dat gehandicap ten steeds komen uit het lager mi lieu. Uit een ond erzoek is gebleken, dat dit niet waar is. WOENSDAG Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëteit alleenstaan- Mlddeiweg i. ArcUitecceu-rworm :entrum Rijnland, 7.30-9.30 uur »l 071-22493. Overige dagen tel. spreksavoud Baha'l Gemeenschap. 8 Apothersdljk 33. Leidse Volksuuia. Informatie en Inschrijving voor Kin derclubs. 2-3.30 uur nam. Begijnhof 2 (Rapenburg), sexueel- Informatlecentrum "Begijntje". 11 LAK-Theater. Levendaal. Toneel groep De Aopel met "Kafka KK". volklngsonderzoek Tuberculose J sport Vereniging. 8 i Uitbreiding over tien maanden gereed OEGSTGEEST De Stichting Winkelcentrum Lainge Voort heeft een bouwvergun ning ontvangen voor uitbreiding van het huidige centrum. De bouwactiviteiten aan de overzijde van de Lange Voort - hoek Lijtweg zullen zo spoedig mogelijk beginnen. Men verwacht dat het nieuwe gedeelte het wordt in passage-vorm uitgevoerd over onge veer tien maanden gereed zal zijn. Voorzitter Rozelaar, die na een langdurige ziekte weer de voorzit tershamer kon hanteren, maakte dit gisteravond tijdens de jaarvergade ring van de Stichting Winkelcentrum Lange Voort bekend. In het pand dat* gebouwd gaat worden, zullen 16 a 17 winkels on derdak vinden. De huurprijzen zullen variëren van 140 tot 145 gulden per m2 per jaar (beneden) en tachtig tot honderd voor uitbreiding van de winkelruimte op de bovenetscge. Wil men alleen de bovenruimte hu ren, dan komt het bedrag op negen tig k honderd gulden per m2. Vast staat dat het postkantoor aan de Lijtweg naar het nieuwe gebouw zal verhuizen. „Tot nu toe hebben zich zo'n zestig gegadigden gemeld." al dus voorzitter Rozelaar. De Stichting Winkelcentrum Lange Voort zal zelf met een indeling komen. Parkeren Tijdens de bijeenkomst kwamen tal van huishoudelijke punten aan de orde o.m. werd medewerking verzocht auto's niet te parkeren aan de ach terzijde van het winkelcentrum op de zgn. „laadperrons". Autobezitters blokkeren nu en dan de toegangs deuren tot de magazijnen waardoor vrachtrijders niet ter plaatse kun nen lossen. Als iedereen medewer king verleent zal het niet tot een parkeerverbod behoeven te komen. Zgn. 'schuinparkëren' in de parkeer vakken die liggen aan de winkelzijde van de Irislaan, blijkt in verband met de toenemende verkeersdrukte niet tot de mogelijkheden te beho ren. Verplaatsing van de bushalte aan de Irislaan zou wellicht soelaas kunnen bieden. De ondernemers aan de Lange Voort hebben straks „kijk op kunst". De Stichting heeft een kunstwerk (speelplastiek) aange kocht van R. Goene Te zijner tijd zal men tot plaatsing ervan overgaan In juni bestaat de weekmarkt twee jaar. Men' hoopt in te haken op de plannen van de markt, die dit met enig feestelijk vertoon wil herden ken. Zaterdag 3 mei is er in het winkelcentrum een ambachtenmarkt in het kunstzinnige. Samen met de winkeliersvereniging Oegstgeest Actief zal men pakjes verzorgen voor de dropping op 5 mei. Voor het trottoirtekenen op Konin ginnedag heeft men een tweetal be kers beschikbaar gesteld. Daniël N.. SB(S&ftSS, N. J. Kikkert (0) Debat In de koffiekamer van De Burcht zal er komende maandag een debat plaatshebben tussen de parlemen tariërs Fred van der Spek (PSP) en Arie van der Hek (PvdA). Het the ma van het debat is "Wat maakt de regering Den Uyl ervan?" Wat is het verschil tussen het ka binet Den Uyl en voorgaande kabi netten? Wordt de politiek binnen of buiten de Tweede Kamer gemaakt? Wat heeft de bevolking ervan ge merkt dat de PvdA sinds 1972 in de regering zit? Kan een regering met PvdA. AR en KVP ons dichter bij brengen naar een rechtvaar diger maatschappij? Wat wordt er werkelijk gedaan aan de spreiding van kennis, macht en inkomensver deling? Welnu, onderwerpen genoeg om erheen te gaan en aan de dis cussie deel te nemen. Om acht uur en de toegang is vrij. meldt dat de helft van de collecte aldaar direct ten goede zal .komen van De Sonnenburgh en het Anto- nius Kinderhuis. Eeuwfeest Contact Collecte In de week van 21 tot 27 april wordt de jaarlijkse nationale SAKOR collecte gehouden. Waarom en wat is dat? Een niet gering gedeelte van de Ne derlandse jeugd zit in de knel. In een tijd van snel veranderde normen en weggevallende waarden is het niet verwonderlijk dat ouders gedes oriënteerd raken en ook Jongeren niet meer weten waar zich op te rich ten. Dat leert ons een persbericht Verder lezen we: "aan de kinder bescherming is de taak opgelegd, om hier opvang te bieden en waar mogelijk, met de ouders samen, de ze Jongeren weer op een spoor te zet ten en te begeleiden in hun ontwik keling tot volwassenen, die straks de verantwoording kunnen dragen, die elke maatschappij van haar bur gers mag verwachten". En daarvoor is die collecte. In Lëiripn en omgeving. Wassenaar, Op 19 mei zal de "Eeuwfeestweek" van de Leidse universiteit worden geopend. Juist op deze openingsdag zal een groot aantal activiteiten, plaatsvinden. In dit verband zal aan staande zaterdag een kraampje wor den ingericht op de hoek van Haarlemmerstraat/Lange Mare, waar inlichtingen te krijgen zijn, over het eeuwfeest en waar men (voor het laatst) kan (voor)inschrij ven voor een aantal activiteiten. Om alvast een voorproefje van de fees telijkheden te krijgen, /al het markt- gebeuren door muziek worden opge luisterd. Wat kan men doen en zien? Geuzenloop: een estafette van 6x4 kilometer van Pijnacker naar Lei den. Historische maaltijd, er zijn al ruim 2000 kaarten verkocht hiervoor, de officiële inschrijving is eigenlijk al achter de rug, maar vooruit, za terdag kan het ook nog. Project '75: op 19 mei in de Bree- straat wordt de eerste aflevering van het toneelfeuilleton daar gegeven. Muziek ■rtWSfLitï 2 almiakMiW «rtVfetBlWt'ÉMi Expositie in De Pomp WARMOND In galerie De Pomp wordt momenteel de tweede expositie in nieuwe stijl gehouden, met werk van vier kunstenaars: ke ramiek vain Kees Overdevest, kleine pentekeningen en schilderijen van Gerard Vogelaar, werken met glos van Judith Rigter en schetsen van Eugene Bodifée. De galerie is door deweeks van vijf tot tien uur en 's zaterdags en 's zondags van twaalf tot vijf uur geopend. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Groenoordhal, Vrije Tijdsbeurs. 10.30 uur nam. DONDERDAG I V.d. Valkboumanweg 236. Leiderdorp. Bijbelstudie en Gespreks- kring Baptistengem.. 8 uur nam.. Nieuwe Rijn 20a, Theehuls van de Leidse Werkgroep Homofilie/COC, 8- penburg). sexueei 'Begijntje". 7.30- -informatiecentrum 3 uur nam. b. wereldwinkel 12.30- B innen vest gr acb t. kantine Clos ttül «itata*» SftfAfA Groenoordhal. Vrije Tijdsbeurs. 1-6 en 7-10.30 uur nam. Maranathakerk, Dijkstraat 2a. Be volkingsonderzoek Tuberculose 9-12 i de boomgaard" 8.15 uur nam. Stichting Nieuw Lelds Dierenasyl, tel. 071-311070. Voorlopig tehuis voor zwerfdieren. Geopend ma. t/m vr. SOS-dienst 15202 Voo» allen Burgerraadsman IN LEIDERDORPS BINNENHOF Burgerraadsman Koornbrug- (hoek Breestraat/Koornbrug- te! 071-43171 Spreekuren. Dierenhulpdienst. Anna Pauiownustraat Leiden Towonde honden, katten vogels Dag en nacht be.eiKbaar tel 34687 Dierneambulance Tel 07184616 Sociale raadsvrouw Sociale Raadsvrouwe. Noord v Hogendorpstraat J Kool. Driftstraat *wa. Morskwartier, A. W. J. Moetert en C. BooiJ. Overleden: A. J. Kroon (84) echtge- stadswijk. Herenstraat 45 Koordstudio voor intermenselijke d«- 44000 Voor advies Ontmoetingsruimten Zaterdag gesloten, Redactie Paul Wolfswinkel stuks. Of één voor anderhalve gul den. Maar dat ziet men liever niet gebeuren. Natuurlijk niet. Vanavond is er weer eens een con tactavond voor de wijkbewoners en leden van de (koninklijk goedge keurde) wijkvereniging Mare dorp in het Volkshuis. Om half acht gaat de zaal open en om acht uur begint het klaverjassen. Het bekende re cept: gezelligheid, fraaie prijzen. Maredorp blaast verder fors in de bus. Zaterdag ls er voor de oudere buurtbewoners een dagtocht georga niseerd met eraan verbonden een koffiemaaltijd. De bus. die om 9 uur bij de Marekerk vertrekt gaat naar Marken en Volendam. De weergo den zijn ingelicht en hebben beloofd hun medewerking te zullen verle nen. LEIDERDORP Trotse ambte naren van de afdeling sport lie ten gisteravond de nieuwe sportzaal zien op het Van Alphenplein. Vrijdag avond wordt dit duKbele gymnas tieklokaal van 22x28x7 meter offi cieel geopend door wethouder van Sportzaken mevr. Tichler. De naam van de nieuwe sportzaal zal "Op Dreef" zijn. Kennelijk geïnspireerd op vele straten in het Binnenhof die op "dreef" eindigen. De nieuwe, een vrij luxueuze sfeér ademende zaal zal voldoen aan de behoefte van de drie lagere scholen in de wijk en tevens ver schillende Leiderdorpse verenigingen aan een goede accommodatie helpen. Twee volleybalclubs, een gymnas tiekvereniging, een schermclub en een basketbalvereniging gaan er spe len. De nieuw opgerichte badminton club "De Spotvogels" gaat met ca. 240 leden hoofdzakelijk van deze schitterende accommodatie gebruik maken. Alleen voor de z.g. "grote re" sporten zoals zaalvoetbal, zaal hockey en microkorfbal is deze zaal te klein en zal men moeten uitwij ken naar een sporthal. Chef sport Van der Ploeg: "We hebben kosten noch moeite gespaard er een fijne zaal van te maken". Het belangrijk ste onderdeel van de zaal, die ander half miljoen heeft? gekost, de vloer, heeft een ondergrond van veer krachtige gemalen autoband met daarop een dikke groene laag pulas- tic, een praktisch onverslijtbare en splintervrije kunststof. Deze Descol- vloer alleen al kost ca. 50.000 gulden. De zaal heeft geen ramen en kan door een verticaal uit het plafond ko mende wand in theeën gedeeld wor den. "Op Dreef" is uitgerust met een complete dubbele inrichting en heeft vier kleedkamers, 4 doucheruimtes scheidsrechterskleedkamers en EHBO-ruimte. Er is ook aan gehan dicapten gedacht met verschillende voorzieningen zodat de sportzaal het vignet van "toegankelijkheid" voor invaliden mag dragen. De zaal heeft akoestische wanden (geen galmef- fect). Voor de verwarming zijn stra lingspanelen in het plafond aange bracht, geen blaaskanonnen dus. Er zijn twee ventilatoren die naar be hoefte gebruikt kunnen worden. Bij de verlichting is er naar gestreefd het verblindingseffect zo klein mogelijk te houden. Aan weerszijden zijn Zeis Ikon armaturen opgehangen die met een spiegelreflector het centrecourt van de zaal verlichten. De schitteren de kantine (capaciteit ca 100 perso nen) met vaste vloerbedekking, hou ten meubilair en grote bar met 17 zitplaatsen, af te scheiden van het kantinegedeelte door een vouwwand heeft met de hypermoderne keuken, f 75.000, gekost. Uniek is dat de ge meente Leiderdorp deze sfeervolle kantine voorlopig in eigen beheer gaat houden. "Kantinebaas" Hooy- mans, oud-marineman uit Den Hel der, heeft volledige vergunning en gaat ook "eigengemaakte" balletjes gehakt, kroketten en saté verkopen. De kantine is geopend als sportver enigingen gebruik van de zaal maken. Ontwerper van het mooie complex is architect Stuurman bou wer Noorlander Bouw bv. RONALD VEEREN. capten. Elke donderdag van 15—16 uur spreekuur Alg Ned Invaliden Begijntje Sexueei voorlied tinescentrum, BegHn- hof 2 (Rapenburg) Dl. 7.30—10.80 uur Vormingscentrum Troef Programma rruel Jongerencentrum Toneelgroep en g- Dlnsdaguvond Ke Werkgroep Naald lOl IURCU »UUliIII>^ie* u.ceHKumsten enz.; Donderdagavond: Filmgroep Handenarbeid en Samen, pelen Troef Hogewoerd 67 telefoon «- a-30494 Infosentrum Infocentrum Breestraat 68. Lelden. Donderdag 8.3010.30 uur nam en zaterdag 2—4 uur nam Dienstencentrum Noordeinpiein 2b cel 40483. algeme ne^ informatie dae van 0—10 uur Release Hulpverleningscentrum Release, Nieu we Rijn 20a, tel. 24555. Open op don derdag van tien uur 's ochtends tot Kinderopvang informatiebureau w<srkgemeenscnap Vrijdagavond is er In de jeitfrdsocië- teit Mirakel (Breestraat 19) weereen muzikaal optreden. Het duo Henny Henzen en Arthur Staal (twee jon gens en twee gitaren) brengen mu ziek van Crosby, Stilte, Nash and Young en van de Eagles. Voor een gulden is er voor iedereen wel een plaatsje te vinden. Boot Prestatie Er is een streven om voor de patiën ten van het verpleegtehuis Zuydt- wijck een boot te kopen. Dat kost scheppen vol met geld. Reken maar gerust op een halve ton. En (u snapt het al) daar wordt een actie voor gevoerd. Wanneer de boot volgend jaar maart wil kunnen varen, moet dat geld snel en met ferme hoe veelheden worden aangedragen. Van daar dat men een glazenactie op touw heeft gezet. De glazen kunnen bij het verpleegtehuis worden afge haald (Aaltje Nocfrderwierlaan 50, tel: 69300) Ze kosten LUOpiraa* De jaarlijkse prestatieloop van de Leidse Politie Sportvereniging wordt dit Jaar niet op het strand van Kat wijk gehouden. Hè, wat jammer nou. De animo voor de strandlopen word wat minder, is gebleken, mede door het slechte weer, terwijl het lopen in een wat bosrijkere omgeving steeds meer ln de belangstelling komt. Vandaar dat men besloten heeft de Oranjeloop dit jaar in de Leidse Hout te "doen". Zaterdag 26 april is het zover. Om half twaalf is de start. 314, 5 en 10 km. Open brief aan Werkgroep Onderwijs Leiden-Noord Het stuk "Touwtrekken om Rijks- ldavan 2 april Jl. bevat uitspraken van leden van uw werkgroep, die naar onze mening onjuistheden bevatten. Daarom brengen wij onzerzijds het volgende naar voren: De strekking van de publikatie in het Leids Dagblad van 28 maart 1975 is, dat wij, wegens gebrek aan middelen, niet kunnen beantwoor den aan de vraag uit het veld. In die zin kan gesproken worden van een "falend" beleid. We zijn het met u eens, dat er een duidelijk onderscheid dient ge maakt te worden tussen rijks- en gemeentesubsidie, tussen projectge richt en niet-projectgericht geld. Het zal u niet ontgaan zijn, dat dit on derscheid tot nu toe een zuiver theoretisch onderscheid is, omdat de verleende subsidie niet is uitbetaald tot op heden. Wij zijn het oneens met bepaal de misvattingen, die bij u hardnek kig voortleven: Uitbreiding van mankracht en activiteiten betekent niet noodzake lijkerwijs, dat de wijk Leiden-Noord in het gedrang komt. Als de School adviesdienst Leiden subsidie ver krijgt, trekt hij daarvoor medewer kers aan. Hoe die medewerkers wor den ingezet, is een zaak van overleg binnen onze Bestuursraad en met de betrokkenen; De Bestuursraad van de School adviesdienst Leiden heeft zich nooit uitgesproken over uitbreiding van activiteiten, hetzij naar "andere wij ken", hetzij anderszins. Daartoe is ook geen aanleiding geweest, omdat zoals u welbekend is, het personeels bestand niet is uitgebreid sinds '72/ '73. Wel is het zo, dat het zogenaam de begeleidingswerk nagenoeg uit sluitend plaats vindt op scholen in achterstandssituaties Uw werkgroep heeft slechts één belang te dienen. De Bestuursraad moet verschillende belangen afwe gen. We hebben daarvoor bij u meer begrip verwacht. Opnemen van brieven tn deze rubriek behoeft niet te betekenen dat de redactie het met de inhoud eens ls Pe redactie behoudt och daarenboven het recht voor om bijdragen te weigeren dan wel in te korten Gemeenschap Zuidwest Hulpverlening»- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest te) 64115. Maatschappelijk Werk telefoon (071—) 20931 In onze voorlichting aan het Leidsch Dagblad (zie publicatie d.d. 28 maart 1975) hebben we gemeend er goed aan te doen de nadruk te leg gen op de situatie waarin de School adviesdienst Leiden verkeert. Ten aanzien van het projectsub sidie waren en zijn we in onderhan deling m»t het ministerie van On- cerwijs .;n Wetenschappen, burge meester en wethouders van Lriuen en met uw werkgroep. We hebben daarom dit onderwerp buiten be schouwing gelaten, een lacun waar van we ons kunnen voorstellen, dat zij u pijnlijk heeft getroffen. de School- E. M. VAN DER WERF TEN BOSCH-BERG, voorzitter, J. H. T. VAN BEEST. secretaris. Stationsweg 32. Leiden. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave. beiüscü Dagniaö B.V Witte SingeJ i - Leiden. Postbus 64 - Giro 57055 Kwartaal Pe» Pust I Sb It Jaarabonnement f 120.10 Jaarabonnement per post f 135 7c Losse nummer» r 0.6C Abonnementsgelden oy vooruiv- betaiing te voldoen By «utoma- nsche overscnrllvingen geen ad ministratie- en incasso Kusten Naoezonnntt van 18 00- -20 0C u SaurdH* van löOO- 18 0( uur Telefoon »7i-30300 Indien in gesprek 071-34039

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2