Sassenheim is kreatiever dan men dacht Stunt voor Alphen: vader Abrahamshow Hoofdprijs loterij: j j reis naar Zweden j GROTE SCORES VOOR DE REE EN TAVEERNE B. Huisdieren vergiftigd Deining over toekenning prijzen Katwijks Tulip Festival GASTHEER HERM4N EMMINKLEIDT QUIZ MET PUBLIER-DEELNEMERS Rommelmarkt in Voorhout voor jeugdvakantie BLOOT AAN STRAND IN KATWIJK: BOETE f 200 Alphen gaf f16.000 aan Hartstichting Reunie(tje) in Haarlemmermeer PAGINA 4 DINSDAG 8 APRIL 1075 ALPHEN AAN DEN RIJN Er zijn al honderden kaarten de deur uitgevlogen voor de show rond Vader Abraham. Overmorgen staat het te gebeuren: voor de eer ste maal in zijn carrière (en wie neuriet ze niet: "In de C-klasse", "Uche, uche. uche", "Veronica" en "Geven voor leven") komt Vader Abraham naar Alphen. Happening Mét een reeks andere bekende artiesten, treedt hij donderdag avond om half 9 op in de RiJn- streekhal, waar voor deze gelegen heid 'n podium zal worden gebouwd. Het moet die avond een daveren de happening worden. Er staat een variété-programma op stapel, zo als Alphen zelden voorgeschoteld heeft gekregen. En bij dit alles, staat het goede doel op de achter grond. Want de opbrengst van deze feestavond, die wordt georganiseerd door de Alphense Speelgoedactie in samenwerking met het Leidsch Dagblad, komt geheel ten goede aan een speel-o-theek (uit leenmagazijn van speelgoed) voor geestelijk en lichamelijke gehandi capte kinderen. Wie zich donderdagavond opdoft voor een in Alphen ongekende ar tiestenshow gaat niet alleen een veelbelovende avond-uit tegemoet, maar draagt door het kopen van een toegangskaart tevens al bij tot het financiële welslagen van dit project voor het gehandicapte kind. Wie komen er donderdag? Aller eerst Vader Abraham zelf. De gro te trekpleister. Hij brengt het on- ve" ondersteuning van het 8 musici Verder: Herman Emmink, de derhand al weer 16 jaar oude ster- tellende Vader-Abraham-Showor- populaire spelleider van het tv- retje Mieke ("Zou het erg zijn lie- kest, waarvan de trompettist ook spelletje "Wie van de Drie". Hij ve opa?") met zich mee. Mieke een paar solo-nummers zal spe- zal de gehele avond uw gastheer zingt alleen, maar ook in duet met len. Bovendien is er de swingende zijn. Dat hij kan zingen ook, bewijst Vader Abraham. balletgroep, die Vader Abraham nij in liedjes als "Aan de Amster- Op de achtergrond de "massie- immer op zijn tournees begeleidt. damse grachten". Herman Emmink zal donderdag avond tevens een quiz leiden waar bij de medewerking van een aan tal mensen uit '■•et Dubliek zal wor den gevraagd. Verder voert hij een gesprek met één van de organisa toren van de speel-o-theek. Een andere artiest op deze showavond Is Wout den Daas. Een bloemenartiest. Deze oud-Alphe- naar, momenteel wonend in Zaan dam, is werkelijk wereldvermaard om zijn bloemschikkunst. Hij siert het hele podium rond Vader Abra ham met bloemen, maar ook maakt hij bloemstukken —van kleintjes tot ware pronkjuwelen op, welke naderhand zullen worden verloot. Want die verloting. Een hoofd stuk apart: de hoofdprijs bestaat uit een vierdaagse reis naar Zwe den voor 2 personen, voor dit goe de doel aangeboden door reisbureau Alphen. Verder zijn er artikelen te winnen als een centrifuge, radio's enz. Loten kosten fl per stuk. Ze zijn ook in losse verkoop te krijgen bij het Leidsch Dagblad, Witte Singed 1 en bij de voorzitter van de speel-o-theek actie, de heer J. A. Angenant, Prins Hendrikstraat 37, Alphen. De trekking vindtt dus donderdagavond plaats. Laait ze spelen Op de twee genoemde adres sen zijn ook de ..aarten voor de Va- der-Abrahamshow verkrijgbaar in de voorverkoop, alsmede aan de zaal van de Rijnstreekhal. Gun u zelf een uitje en "laat ze spelen". SASSENHEIM Sassenheim heeft het afgelopen weekeinde drie dagen lang zijn Kultureel en Kreatief-weekeinde beleefd. Onder de manifestatie-noemer Kultureel en Kreatief Sassen heim bruiste het gebouw van de jeugdsociëteiten De Stormbal en Moef '71 aan de Sassenheimse Vaartkade van het onverwacht uitgebreide kreatieve leven. Met uitschieters daarbij naar alle kanten en zelfs voor de organisatoren van het meer dan geslaagde evenement een niet voor mogelijk gehouden belangstelling van 4000 bezoekers. Sassenheim is zo bleek drie da gen lang Kreatiever dan mer. denkt. Het heeft een Htaegonda Giei Langeveld (34), van beroep ap plicatie- technicus en geboren ir Bandoeng (Indonesië), maar als Faase (29), schilderes, die op dc kenaar/scMLder met grote bewonde> Koninklijke Academie de akte teke- ring vi nen behaalde, romantisch en huxno- zonder ristisch de mogelijkheden en onmo gelijkheden van de mens schildert, met grote bewondering voor Pablo Picasso, verkochte werken aan om. bedrijven als Nissan-Japan, Datsun- Neaerland en Grosvillex en binnen kort weer exposerend in Epe met •De mens in z'n cirkel.' Het heef. Thea Gouverneur, ontwerpster van borduurwerk en sinds bijna een jaar helemaal vrij van haar schoolse ver plichtingen (lerares tekenen) om zich geheel aan haar kreatief werk (het ontwerpen en samenstellen van boiduurpakketten voor o.m. de Bij enkorf) te kunnen wijden. Het heefr kopen doet hij niet. Sassenheim heeft ook Jan Vermey (29), foto graaf en schilder, 'vakken' die hu aan de kunstacademie heeft gestu- Salvador DaJi en Escher deerd. Zoals ook Djim de Graaff (38) grote belofte met geboren Amsterdammer, en van be roep dichter/schilder/grafisch ont werper/illustrator, een opleiding Haag België) Sassenheim heeft ook (25), graficus van beroep met schil- ;ypografie volgde. Djim de GraafI Siem Vos heeft aan diverse groepstentoonstel lingen deelgenomen (on.. Schevenin- deren en tekenen als zijn grote hob- gen 1953, le Biënnale Leiden by. Heeft. Bart van der Lans, vol amateur-fotograaf met televisie winst in VARA's Zomaar een zomeravond, drie jaar geleden en geëxposeerd werk in Haarlem exposeerde zelf in on. Dein Haag Zijn werk hangt in Amerika. Canada. Zweden, Duitsland, Frankrijk en Ne derland. En alsof deze lijst nog niet lang en gevarieerd genoeg is, Sas- aangekooht werk door het Leidse senheim bleek in de laatste dagen Prentenkabinet. Heeft Arie van Schalk (47), reclameschilder ook portrettekenaar en karikaturist. de manifestatie nog méér i tieve mensen te herbergen. Piet der Kraan, een man die zich in de VOORHOUT Het kerkplein rond de vijver in Voorhout zal zaterdag 12 april omgetoverd worden in een grote rommelmarkt. De opbrengst komt ten goede aan de vakantie-eve nementen 1975 van de Voorhoutse jeugd. Doel van deze evenementen is: de jeugd die niet op vakantie gaat gezellig bezighouden tijdens de zomer. "Klein Waterlooplein" zo luidt de de rommelmarkt heim woont. Aanvankelijk ging hij de muzikale kant uit (zijn vader, een klorkemaker te Katwijk, een van zijn broers overigens ook 60 jaar organist in Katwijk), maar later wisselde hij Citer voor Penseel en kan schilders uit de kring van Jocef Israels. Jan Toorop en Willem Sluyters tot zijn leermeesters' reke nen. Cas Verlint heeft veel portret ten geschilderd en zijn werk kan men va,, ae rommelmarkt en net to Averse Janden, k»1s voorheen op het echte Water- ÏSL-,,. en rmt.alarvrt Een var in dit bestek slechts te blij- boetseer en keramiek-werk uitleeft, zuster Roos (naïef schilderwerk), te- Kreatief Sassenheim, kenaar Philip Trap, schilders als heeft ook schilders als Rodenburg en Herman Bonte en Jan Hogewoning (39), van beroep Antoinette Otto, een leerlinge van kleurmaker die als schilder zich toe- de kunstacademie die tekent en etst. legt op het maken van reprodukties Kreatieve mensen, die aanvankelijk van oude meesters en andere volgens géén plaatsje was toebedeeld op de hem mooie dingen (portretten, land- ite) kleine bovenste verdieping van schappen, dieren), en Cas Verlint. het Sociëteitsgebouw, maar waarvoor Deze laagte een m 1883 geboren ""ff «fko° Kakker, die stods 1911 to Sassen- KATWUK/DEN HAAG Een 54-jarige fotograaf uit Velsen. heeft een tijdje geleden nogal voor opschudding gezorgd in Kat wijk. De man had zich in zijn bloot je aan het strand gevleid om op die manier aan alle kanten bruin te worden. De politie van Katwijk wist dat dat volgens de veordeningen niet mocht en maakte hem op dat feit opmerkzaam. Dat had 'n ave rechtse uitwerking, de man verzet te zich tegen zijn arrestatie, ging moeilijk doen, gaf uiteindelijk Ook nog een valse naam op én hitste bovendien zijn hond op te gen de politiemannen. Dat alles bij elkaar was voor de Officier van Ju. Ut ie bij de Haagse politierechter voldoende, om tweehonderd gulden boete te gen de blote fotograaf te eisen. De rechter vonniste overeenkomstig. Cabaretgroep Den WaterplaetsVan boven naar beneden: Michiel Krop, René Wijntjes (l), Theo Nieuwenhuyzen (r) en Willem Barnhoorn. de algehele leiding belaste Kees Schaap ook stelde, 'een zo breed 'iLnai'c moge-lijk inzioht te krijgen in wat CVCi Cultureel leven ona am van de rommelmarkt zoals voorheen op het echte Water- Koningin WlttellllÉ», dat alles te looplein zal ook hier koop zijn. Dat alles zijn dan bijvoorbeeld: meubelen (te goed voor de kraak wagen), kleding (chemisch gereinigd) kinderspeelgoed enz. enz. Bovendien zal wat overgebleven ls van de rommelmarkt ten bate van het nieuwe kerkorgel van de her vormde gemeente eveneens verkocht worden. Het verkopen zal door marktmannen (datz (jn de mensen die de afgelopen weken de artikelen bil elkaar ge sleept hebben) gebeuren. Omstreeks tien uur zal het gehele gemeentebestuur aanwezig zijn, de markt is overigens al "open" vanaf negen uur. 's Middags komen de on derwijzers een kijkje nemen. Een klein beetje uniek is wel dat het betalen in afgeronde bedragen moet gebeuren. Wisselgeld is er niet bij. Wie dus bijvoorbeeld eer speelgoed van twee gulden betaald «net een rijksdaalder is de overige nt ook kwijt. 1 eens voor de "jeugdpot". Er zal op het "Klein Waterlooplein" ook van alles te zien zijn, zoals bij voorbeeld een poppenkast en een heu se glasblazer. Bovendien zal er 'n opvallend aan geklede auto op het terrein aanwezig zijn waar wisselgeld te krijgen is. De markt wordt geopend door pas toor Nij man. Sassenheimse gemeentehuis hangt. Sassenneim heeft verder en de volgorde is willekeurig van den Burg, verwarmtagsmon' die zon tien jaar geleden weer is gaan schilderen. Copieën Sassenheim herbergt boven staande opsomming is er het bewijs van veel. Zoals de continue stroom bezoekers het afgelopen weekeinde °?K ook drie dagen lang kon konstateren, dat er naast de kreativiteit ook nog een meer dan bloeiend cultureel le ven in Sassenheim is. Vanaf vrijdag avond (zelfs vóór de officiële ope ning van de manifestatie door bur- 3,11 gemeester Kret) tot zondagavond |HH traden op het kleine toneel van de sociëteit vele groepen en personen op. Ook hier een veelheid en geva- miet dochter Lydia op electronisch orgel, Peter (drums), zoon Thijs, Jos, Hans en de jongste. 10, Ans op ac cordeon). de popgroep Gallah (Arie Eikelenboom basgitaar. Hugo van Egmond piano/hoky tonky clavecim- bel. Martin Smits slag/sologitaar, Henk Mosseveld, slag/sologitaar. Frank van Vugt zang en Erie Mosse veld slagwerk/zang), accordeonver-, eniging DSVP en de toneelgroep Elckerlyck. Eer Kultureel en Kreatief Sassenheim (en daarmee de omvangTijke orga nisatie van die Jeugdsociëteiten) komt de eer toe, een belangrijk gedeelte van dit deel van Sassenheim eens massaal voor het voetlicht te hebben gebracht. Een manifestatie, die niet kunstenaars (deelnemer, lid van de organisatiestaf Jan Vermey: 'Ikvind dat een groot woord, de omschrijving mensen die creatief bezig zijn spreekt me meer aan") wellicht, uitmondend in een binnenkort gestalte krijgende Kunstkring Sassenheim. voor de or ganiserende Jeugdsociëteiten Storm bal en Moei '71 een voor de hand liggende uitbreiding en stormloop op de kreatieve en culturele cursussen en groepen 'We hebben er,' zegt de rond zestig man en vrouw teilend- organisatie achter het gfebeuren. 'vele weken hard aan moeten werken. We zullen de komende weken nog veel moeten doen om alles goed te ver werken. We hebben ook zelf van deze manifestatie verbaasd gestaan. Ver baasd over wat er is. wat er leeft, de belangstelling en de reacties'. LISSE In de 'restanten-oprui ming' in de THB sporthal in Lisse hebben de Lisse teams van Taveer ne Boys en De Ree gisteravond voor de officiële zaalvoetbalcompetitie van de KNVB daverende overwinningen behaald. Taveerne Boys kwam te gen Oranje Groen tot een score van 13-3 en De Ree deed het tegen het Chauffeur rijdt door na rammen van lantaarnpaal DEN HAAG/ALPHEN Een 45- Jarige vrachtwagenchauffeur velde op de Europasingel in Alphen 'n lan taarnpaal en reed daarna doo'r. Maar de dader kon worden achter haald zodat nu de Haagse politierech ter zich er mee moest bemoeien. Verdachte had weliswaar toegege- ves dat een autobestuurder hem had gewaarschuwd vanwege het gebeur de. maar hij ontkende iets van de aanrijding te hebben bemerkt. Hij was doorgereden, omdat hij, vanwege moeilijkheden thuis, in ge spannen toestand verkeerde. De Officier vond dat geen voldoen de excuus en eiste f 150 boete en voorwaardelijk 4 maanden intrekking van het rijbewijs. De politierechter vond die laatst genoemde spanning voor een beroeps chauffeur minder gewenst en vol stond met opleggen van tweehonderd gulden boete. grote meesters, later mixages en ook rieerdheid die nauwelijks voor moge- zoniier gevolgen 231 bltfvqn. Voor de eigen werk in de stijl van die grote meesters maakt hij uitsluitend voo: 'zichzelf' of om weg te geven. Ver- gehouden en waarbij dan nog de aantekening moet. dat de or ganisatie terecht afzag van het laten optreden van de grotere gezelschap pen als het Chr. Mannenkoor, de Lenteklokjes (kinderkoren en Cres cendo, een chr harmaniekorps, om dat de ruimte er ongeschikt voor was. Wel traden op twee groepen (koper, accordeon) van de muziekschool in de Bollenstreek, organist Job C. de Vries, de Volksdansgroep Stormbal/ VJV, de cabaretgroep Den Water plaets, een nieuwe loot aan de rijke NIEUvV VENNEP In de omge- Sassenheimse stam. Een groep ng van de Nieuw Vennepse Wa- stukje geningenstraat zijn 3 honden ieden René Wantjes, Michiel Krop, Wlm Barnhoorn en Theo "strychnine"-vergifti- Nieuwenhuysen, die de dagelijkse ge beurtenissen humoristisch onder de loep nemen. Een groep, die over constateert, nadat dierenarts Wes- zichzelf zegt: 'In jahre 1974 in uit Oude Wetering sectie had la ten verrichten in het pathologisch laboratorium in Gouda. Sheim/is ontsproten an onzren breyn/een cabaretgeselscap vol Jolyt/ leut, kul ende geselligheit.' Ook in ALPHEN AAN DEN RIJN De collecte voor de Ned. Hartstichting is een succes geweest in Alphen. Bij het tellen van de inhoud der 16 verzamelbussen, kwam penningmees ter Vierbergen gisteravond tot het ronde bedrag van f 16.000. Een op brengst, die beduidend hoger is dan vorij, jaar (f 13.500). Bij de 16.000 is de actie in Aar- tanderveen inbegrepen. Wat in Zwammerdam is opgehaald, was gisteren nog niet bekend. HAARLEMMERMEER Dat is geweldig wat hier allemaal is gebeurd", zo reageerde mr. G. C. van der Willigen maandagmid dag na afloop van een rondrit door de gemeente Haarlemmer- Op initiatief van burgemeester C. van Stam waren de oud-bur gemeesters van Haarlemmer meer, mr. G. C. van der Willigen en mr. F. Dijckmeester, met hun resp echtgenotes naar de gemeen te gekomen om te zien wat er na hun vertrek allemaal is bijge bouwd. Oud- gemeentesecretaris G. A. Thien, die de beide burge meesters meemaakte, was ook van de partij. Dorpsuitbreidingen en gebou wen in Nieuw-Vennep en Abbe- nes werden bekeken en bewon- 'erd. Sommige gebouwen kwa men al ter sprake toen de heer Van der Willigen burgemeester was. Met name met het nieuwe hoofdbureau van politie was dat het gevaL Het werd een zeer geanimeerd samenzijn. Vooral de heer Van der Willigen keek z'n ogen uit. Hij was hier burgemeester van 1956 tot 1965 en daarna burge meester van Leiden. Sinds enke le jaren geniet hij van z'n rust in Bennekom. De heer Dijckmeester volgde hem op en vertrok in "72 snaar Apeldoorn, waar hij nu de scepter zwaait. povere Katwijksee FC Modern met 14-3 nog Juist iets beter. Taveerne Boys en De Ree, in hun klasse juist iets tekortschietend voor het kampioensechap domineerden van de eerst tot de laatste minuut. Noch Oranje Groen, noch de ploeg van FC Modern vormde een wezen lijke bedreiging voor de LIsser zaal voetballers. Bil Taveerne Bovs zore- den P. v. d. Voort, P. Slobbe (8), J. v.d. Poel (2) en W. Langeveld (2) voor de treffers en bij De Ree wa ren John van Dijk en A. in 't Veld met ieder vier doelpunten d° top scorers. H. Scholte, A. Oosterhof (3), B. Glas en W. Streppel maakten de veertien vol. Voor PC Modern scoor den A. van Duivenvoorde, Remmers waal en C. van Rooyen tegen De Ree tegen en voor Oranje Groen namen Tegelaar, Buyn en De Boer de pro- duktie voor hun rekeningn. Ook de duels tussen Lisser Boys» reeds als kampioen gekroond in de tweede klasse B, en Leiden en in de derde klasse D tussen Katwiik en Sportclub Lisse waren ondanks de wat kleiner uitgeva'len uitslagen niet werkelijk spannend. Leiden won met 4-7 van een door invallers ge teisterd Lisser Boys (treffer van Frans Overdevest 3 x en H. Mohl- man voor de Boys en Rijnsbergen. Boekner 3 x en H. Wallaard 3 x voor Leiden) en Katwijk bleek met 5-2 te sterk voor Sportclub Lisse. Tegen de vijf treffers van Katwijk (W. Kvt 2, A. Boon en J. Duin 2) stelde de sportclub en twee van Zuidhoek en Blokhuizen. Burgerlijke stand van Leiden Leiden Geboren: Michiel z.v. A. P. Henderson en G. E. d. Keizer, Maartje J. d.v. A. A. B. v.d. Ham en M. Meijer, Gerard z.v. J. J. Gijzenij en C. Favier, Astrid M. d.v. J. v. Tol en G. Hillebrand, Florianne T. d.v. J. B. F. v. Hasselt en M. H. L. d. Vries Marjon P. M. d.v. P. J. N. v.d. Zwaan en M. W. J. Verhaar, Jan- nigje W. d.v. W. v. Velzen en C. Guljt, Adriana cLv. T. v.d. Veen en M. v. Duijn, Maaike N. d.v. J. S. Nagtzaam en T. E. W. Koenraads, Dennis z.v. J. W. v. Zomeren en P. d. Ridder, Christiaan A. z.v. L. H. Oliemans en J. v. Duijn, Adrianus Th. z.v. S. A. T. v.d. Zwet en C. H. M. Steenvoorden. Overleden: C. v. Houten (76), vrouw. F. H. Krab (69). man, H. J. J. Delsasso <91). vrouw, R. M. B. M. d. Rooij <32), man, H. C. A. W. d. Bruijn (69), vrouw. J. Zandstra (78), vrouw, C. E. v.d. Vos (80), vrouw Getrouwd: M. R. M. Verhaar en J. M. F. v. Haasteren. L. Plug en F. A. M. Stuurman, F. P. J. M. Kooloos en A. T. M. F. Lemmens. Door Cees Combee KATWIJK AAN ZEE Er is in het afgelopen weekeinde nogal wat deining en ontevredenheid ontstaan over de toekenning van de prijzen aan de deelnemende korpsen, koren en bands van het derde Tulip Time International Music Festival. Burge meester A.G.Vermeulen was, te goe der trouw, bij de prijsuitreiking door een samenloop van omstandigheden uitbegaan van de plaatsing op de het binnen- en buitengebeuren. Daar door werd bijv. aan Warmonös fanfare bij het zaalfestival een twaalf de plaats toegekend en aan Excel sior uit Noordwijk een zesde bij de show op het Marktplein. Dit alles zat de meeste deelnemen de korpsen niet lekker met als ge volg, dat er zaterdag heel wat ge sprekken gevoerd en telefoontjes ge plagd zijn met Katwijks V.V.V.-di- recteur Chris Verplancke. Ze ble ken het gelijk aan hun zijde te heb ben. De jury was inderdaad niet verder gegaan dan op grond van de kwalificaties superieur, excellent, zeer goed en goed eerste, tweede, derde en vierde prijzen toe te kennen. Van plaatsingen van één tot twaalf en één tot zes was geen sprake geweest. Betreuren V.V.V.-directeur Chris Verplancke overlegde als overtuigend bewijs een lijst van de secretaris van de jury Gerriit Stubbe, waaruit duidelijk bleek, dat er van bijvoorbeeld van een twaalfde of een zesde plaats helemaal geen sprake was. Nadrukkelijk zei Verplancke: "Wij betreuren h*t. dat dit misverstand is goed behandeld. Alleen is 't bU de ontstaan. De jury heeft de zaken prijsuitreiking, buiten de schuld van de burgemeester om, niet goed uit de verf gekomen. Er zijn ook vragen gesteld, waarom koren en korpsen, in één klasse zijn beoordeeld. Dat hopen we volgend Jaar te verande ren door bij het binnenzebeuren aoar te klassen in te stellen voor deze beide categorieën. Om alle misverstanden uit de weg te ruimen vermelden wij hieronder graag nog even de Juiste uitslag. Binnengebeureneerste prijs en zilveren tulr Voorschotens Liturgies Koor, eerste prijzen Haags Harmonie Orkest en Westlands Meisjeskoor, tweede prijzen: Excelsior. Noordwijk. R.K. Leidse Harmonie. Leidse Politie Harmonie Muziek Gezelschap en Rijnsburg Tienerkoor; derde prozen. Crescendo Noordwijk, Valkenburg® Harmonie en Voorschotens meisjes koor "De Aloue'.tes"vierde prijzen: Chr. Katwykse Muziekvereniging U.NJ en Warmonds Fanfare. Buitengebeuren: eerste prijs en zilveren tulp Constantia, Ettenleur; tweede prijzen: D.WJ3. Rijnsburg, Sandido. Hendrik fdo Ambacht Flo ra Band Ronöburg D.V.S. Katwijk; derde prijs: Excelsior, Noordwijk.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 4