Vragen over controle op radioactief materiaal agenda Commissie niet eens Ik dacht eerst dat het nieuwe klanten waren' Weber: roerend zuiver ïirsss -de - DIEFSTAL EN HEROINE POLITIEBUS IN VOORSCHOTEN: Buit f 600,- Geen stappen tegen autosloperij Vlietweg ZATERDAG 5 APRIL 1975 ZATERDAG affi'S'namBrkgracht 48' vmj- ?30Buurhvm 5'uurMl 1AnUdkmarlM. Morsweg 114, Leidse Jeugdschaaksoclë- telt, achaaklessen voor beginners en ge- 5 30rÏS Sïïn 10 101 18 Jaar' 3 30 Breestraat 19. Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. 65, °egstgeest. sociëteit voor Kamerbewoners en alleenstaanden. ntrum, Breestraat 24 ^!'iI?tlJeate';- Vestestraat 40. Toneel- praten"m8 30 Ui?irmet "Stl1, nlet over v»ndSH^S?,M?aló r**S;le afd- ^Iden van net NVV, 35 uur nam Balluwliuls. ^Voorschoten. Wereldwln- ZONDAG Antonlus Clubhuls. dansen. 8—11 uur Hooglandse Kerkgracht 48. dansen van- ersstraat 65. Oei r kamerbewoners kindervoorstelling. 2.30 Stadsgehoorzaal. K< Hoorn Trio, 11.30 i MAANDAG Begijnhof 2 (Rapenburg), sexueel-ln- formatlecentrum „Begijntje", van 11 uur vm.—2 uur nam. en van 7.30—0 Stadhuis, vergadering Gemeenteraad. 7.30 uur nam. Petrakerk, Suriname6traat. Bevolkings onderzoek Tuberculose, 912 uur vm. Steenschuur 6. Spiritistisch Genoot schap, causerie met dia's. „Heeft het leven zin?" apr. dhr. Dunnewoldt. 8 Stadsgehoorzaal, optreden van de groep Alquln. 8.15 uur nam. Artsen vm. tot zondag 24.00 uur. waargenomen door de volgende artsen: Wijk I Morswegkwartier, binnenstad tot Clty- \V;Ls.,ir;vut (Waard. Professorenwijk en Tuinstad - wijk)G. E. J. Pleterse. Zoéterwoudse- slneel 109. tel. 24403; wyk IV (Zuld- Haagwegkwartler)H. C. 184a. tel. 91000 (praktykadres). RhM- nenburg (huisadres), spreekuur van Halslaan 10. tel. 53747. terdag); A. J. Tromn. Lohmannlant- 33. tel. 071—62159 (zondag). Apotheken wordt waargenomen v tot vrijdag 11 april door: Doeza Apo theek. Doezastraat 31. tel. 21313; Apo theek van Breest Smallenbrug, Loeve- i 7. Leiderdorp, tel. 992211. rdag tot 1 uui >theek. Wilhelm Apotheek Noord-Hof weg 3. voorschoten, tel. 071—62877. W ijkverplegitng Leiden Stichting Interkruls Lelden dorp. tel. 40131. Oegst geest Interkruls. LIJtweg 7. tel. 54500. Voorschoten Gezondheidscentrum. V. d. Waalslaan. tel. SOS-dienst tel hulpdienst, tel 071— Burgerraadsman steeg) tel. 071-43171 Boreeltured. Dierenhulpdienst. Anna Paulown ast raat 18. Leiden Voor Dterneambulance Tel 07134616 Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale nenstad. Gerecht 10. woe 5 Noord v Hoeendorpstraat i stadswijk. Herenstraat 45 vr 10AO- Koordstudio w— ^„-'nrleen Oude Rlln 88. Lelden tel 44000 Voor advies infor maties etc Werkdagen van 15-28 f"~ Ontmoetlngsrutmten avonds to Werkdagen 's Zaterdag gesloten. Tevens aangepast voor llchameiilk gehandi capten. Elke donderdag van 18—16 uur spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond. Begijntje Sexueel voorlied' Gespreksavonden Gesprekaavonden Baha-1 gemeen - a Kennedylaan li. ueKsiKee? t. »i Hendrikplantsoen 25 Leiderdorp LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscö Dagblad B V Witte SlngeJ 1 - Leiden. Postbus 64 - Giro 67055 Telefoon directie en ad mini - «tratie 071-25041 TelelooD redactie 071-21507 Hoofdredacteur Ban Mulder Kwartaai-bonnement 1 14.35 Per Post I 36.71 Jaarabonnement t 126.11 Jaarabonnement per post f 135 U Losse oummers f OM Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen BU automa tische overechrtlvingen geen ad ministratie- en incassokosten Na bezorging van 18.00—20.0C u Zaterdag vaD 16 00—18 00 uur Telefoon 071-30500. Indien in gesprek 0? 1-34039. LEIDEN Met betrekking tot de ring geleegd mogen worden? Klopt controle op radioactieve stoffen in het dat dergelijke tanks ontbreken bij Beyen wil verder weten of er nog andere laboratoria in Leiden zijn. waar dergelijke tanks ontbreken. Hij wil ook van het college van B en W weten of het afvalwater van al le laboratoria in Leiden, waar met Leiden heeft 't raadslid Beyen (PPR de bloedbank van het AZL PSP, D'66) een aantal vragen gesteld botanisch laboratorium aan het college van B. en W. Beyen zegt ondermeer: „Tijdens de behan deling in de raad van het voorstel tot grondverkoop in de Leeuwenhoek heb ik een brief van de inspecteur van de Volksgezondheid ter sprake gebracht, waarin hij woningbouw op radioactieve stoffen gewerkt wordt in een te korte afstand van de prekli- de centrale rioleringen tetrechtkomt nische toren ontraadt, ondermeer of dat er ook gevallen zijn waarin op omdat in de kluis van dat complex het oppervlaktewater wordt geloosd, een hoeveelheid van IHI Curie aan Het raadslid vraagt verder om een radioactieve stoffen aanwezig mag globale schatting van de hoeveelheid zün. "Beyen wil weten welke instan- radioactiviteit die jaarlijks, direct of ties daarvoor vergunning hebben ge- via de rioolwaterzuiveringsinstallaties leend. welke voorwaarden daaraan in het Leidse oppervlaktewater te- zijn verbonden en op welke wijze de recht komt. gemeente Leiden daarbij is ingescha keld. Verder wil hij een overzicht van alle plaatsen in Leiden waar met ra- „stond enkele jaren geleden een Burgemeester Vermeiden van Katwijk (rechts) heeft gisteravond de Zilveren Tulp uitgereikt aan de vertegenwoordigers van het Voorschotens Liturgisch Kamerkoor, dat heeft deelgenomen aan het derde Tulip Time-festival in de badplaats. Een 23-jarige jongeman uit Leiden heeft voor de Haagse rechtbank zich te verantwoorden gehad wegens in braken en diefstallen samen met een vriend gepleegd. Uit een woning aan de Poelgeest laan te Leiderdorp werd driedui zend gulden gestolen, uit een wo ning aan de Griegstraat te Leiden een hangklok en te Oegstgeest nam verdachte een bromfiets weg. De officier van justitie eiste ze ven maanden gevangenisstraf waar van twee maanden voorwaardelijk. De rechtbank heeft vonnis gewe zen en verdachte veroordeeld tot ne gen maanden gevangenisstraf waar van twee maanden voorwaardelijk met proeftijd van 2 Jaar en toewij zing van schadevergoeding in eerst genoemd geval van vijfhonderd gul den. Evenals door de officier van Jus titie geëist was, heeft de Haagse rechtbank een 20-jarige beroepsloze verdachte uit Leiden veroordeeld tot tiien maanden gevangenisstraf waar van drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 Jaar, we gens overtreding van de opiumwet. Verdachte had een hoeveelheid heroïne in voorraad en daarvan ook een gedeelte verhandeld. dioactieve stoffen wordt gewerkt af en toe vast brandbaar radio- overzicht van de hoeveelheden actief afval werd verbrand, zodat kool die daar zijn toegestaan. Ook wil hij dioxide en waterdamp in de buiten weten welke controle er wordt uitge- lucht te', oef end op de naleving van de gestel- neert c de voorwaarden en of die controle het vrijkomen van deze gassen geen wel naar wens functioneert. gevaar voor de omgeving op? Zo nee, Beyen is nieuwsgierig naar het in- wat gebeurt er dan met het vaste cident waarvan de inspecteur van de brandbare radioactieve afval? Zijn er Volksgezondheid melding maakt in nog meer plaatsen in de stad waar zijn brief. Dat incident vond plaats op radioactieve stoffen in de atmosfeer 16 april. Andere vragen welke regels gelden stand werkt wordt? komen en zo ja, waar? het raadslid: Tenslotte wil Beyen weten hoe het voor de af- college de milieuhygiënische situatie woonbebouwing tot plaat- in Leiden beoordeelt m.b.t. de radio met radioactieve stoffen ge- actieve stoffen. Als deze vraag niet „~rdt? onverdeeld positief kan worden be- Heeft het college kennis genomen antwoord, wil hij weten hoe het colle- van publicaties in het farmaceuttisch ge een schoner milieu wil bevorderen, studentenblad "Aesculinair" van maart dit Jaar en van de discussie die daarop in de plaatselijke pers is gevolgd? LEIDEN Op heterdaad werd Is het juist dat in alle laboratoria, vannacht om tien over drie een waar met radioactieve stoffen wordt 19-jarige Leidenaar, W. T gewerkt, de gootstenen aangesloten, gehouden die bezig moeten zijn op de tanks die pas meting van de activiteit in de 'riole- te bre- Electro-Öpbouw aan de Langegracht. LEIDEN Tot en met 28 juni zal in verschillende plaatsen in Nederlang een bezoek worden gebracht door de politie-infor- matiebus, die herkenbaar zal zijn aan het opschrift: „Signa lement van de politie". Het project is in 1970 opgezet door de directie politie en het ministerie van Binnenlandse Zaken, in overleg met deskun digen op het terrein van wer ving en voorlichting en de diver se politiekorpsen. De bus zal aanstaande dins dag op het Stadhuisplein in Lei den staan van 10.30 uur tot 20.00 uur. Een functionaris van de Leid se politie zal er aanwezig zijn en voorlichting geven over de werkzaamheden van de politie. De toernee is bedoeld om het instituut van politie dichter bij de burger te brengen en om een mogelijkheid te scheppen te pra ten met diegenen die geïnteres seerd zyn in de politiewerk zaamheden. Eveneens bestaat de mogelijk heid om naar een functie bij de politie te informeren. VOORSCHOTEN De Voarschoten- se commissie voor openbare werken en verkeer was niet eenstemmig over de door het college van B. en W. voorgestelde verkeersmaatregelen, zoals verkeerslichten op de splitsing Leidseweg -Mozartlaan, verkeerslich ten kruising Van Beethovenlaam— Bachlaan en het opheffen van de voorrangsregel voor de Prins Bern- hardlaan. Begeer (WD) verzette zich tegen de afremming van het „beetje" verkeer door de wijken. Er zijn grote finan ciële kosten mee gemoeid en de auto mobilist mag niet onnodig belem merd worden. Verkeerslichten op de Leidseweg warden door de WD wel als nodig gezien. Goosens (PPV) is wel voor afrem ming van het autoverkeer zodra dat wükvreemd is. maar brak tevens een lans voor het kijken over de gemeen tegrenzen. waarom komen zoveel auto's oa. uit Leiderdorp en Alphen door Voorschoten heen op weg naar Den Haag? Het antwoord op deze vraag is te vinden door het met Juist funktioneren van de bestaande rijks wegen. deze zijn dikwijls moeilijk te bereiken en als voorbeeld zag Goo- sens de situatie op de Leidse Hoge Rijndijk hij de Leiderdorpse brug. Esselaar (CDA) zag verkeerslichten op de Leidseweg als een noodzaak en wvis bereid om wijkvreemdverkeer rn de wijken tegen te gaan, maar niet ten koste van dure verkeerslichtenin- staliatdes. Iestra (PCC) constateerde nogmaals dat het wegvallen van da Leidsebaan voor Voorschoten een nare verkeers- wSholuter Evelens (PPV) was bereid om de verkeerslichteninstallatie op de Van Beethovenlaan—Bachlaan voorlopig te laten vallen en deelde ZL Sft er nog een lange tijdsduur zal zitten tussen de beslissing om wel lichten te plaatsen op de Iardseweg en de uitvoering daarvan. De bouw van de Noord-Hoflandbrug is inmiddels 16.000.000 geworden, waardoor de bijdrage voor Leiden en Voorschoten ieder 1 150.000 wordt. De NZH komt niet tot 28 busbewegmgen over deze brug. maar aamienhjk minder. Waarschijnlijk zal voorlopig alleen de sneldienstlijn 49 er gebruik van gaan maken. Het rijk zal geen opdrachtgever worden, maar de ge meenten Leiden en Voorschoten. De ze minder gunstige nadere bereke ningen kon de commissie niet weer houden om toch maar goedkeuring te verlenen .aan het projekt. Voor f150.000 krijgt Voorschoten in ieder geval een goede verbinding over de Korte Vliet voor fietsers en voetgan gers en uit een oogpunt van recrea tie is dit een voordeel. Grote teleurstelling was er bij de commissie naar aanleiding van de mededeling door de wethouder dat de stichting Oud, Groen en Leefbaar Voorschoten bezwaar ingediend heeft tegen de voorgenomen bouw van de brandweerkazerne. De bouw wordt nu lange tijd vertraagd. BOSKOOP „Vijf minuten moest ik me koest houden. Als ik diat niet deed, zouden ze me doodschieten". Paula houdentje was gisteren helemaal in de war na de overval op het bijkan- Doorn's kleine huis- "Ik hoefde me niet eens om te draai en. Alles wat ze deden kon ik zien. De Jongste van de twee de Boerenleenbank. De had volgens mij een pistool ln z'n acht maanden oude Deense Dog jaszak. Maar het kan net zo goed 'n zijn baas liet gaan. Stofzuigen de politie gestrekte vinger geweest zijn". i stelletje i BOSKOOP Twee mannen, één van omstreeks veertig en één van circa vijfentwintig jaar, hebben gis teren het bijkantoor van de Boeren leenbank aan de Snijdelwijklaan, hoek Bosweg, ln Boskoop overvallen. De overvallers troffen het niet beschaafder dan de ander. Die wan^ <>P t moment, dat zij hun daad ervaringen horen met de bankro- jonge kerel had trouwens ook vieze pleegden, was er slechts zeshonderd vers. lange haren en een klein baardje", gulden in kas alsmede een aantal be- Paula werkt halve dagen bij de Paula heeft hen zelf de weg bank, die een onderkomen heeft ge- het geld gewezen, dat in vonden in het houten "Praathuis" tas andere klusjes ln het gerieflijke teurs, wat ik Je zeg", vertelt Paula. flatje i de Lage Weide Ze droegen niet maskers niet bij. Om de haverklap rinkelde spraken voortdurend met elkaar. De de telefoon. Iedereen wilde Paula's grote opgeborgen. .Ze pakten i de Snijdelwijklaan. Alleen in de eerst de cheques", zegt 5 taaicheques. De mannen vluchtten, nadat zy t geld hadden geroofd, in een rode Volkswagen TL. Het ken teken van de wagen was 2908 DL. ochtenuren is ze buitenshuis actief, 's Middags kwijt zij zich van haar huishoudelijk taak. Paula, enkele uren na de overval: bank zijn die 1 Maar", voegt "voor iemand, die geen pasje heeft, ben niet zo heel erg bang uitgeval- "Eigenlijk ben ik niet 1 erg zijn allemaal geregistreerd". geschrokken. Die mannen gedroe gen zich normaal. Ik dacht, dat het moment, dat die een paar nieuwe klanten moeilijk uit te geven. Die dingen len. Gelukkig houd ik altijd m'n po sitieven bij elkaar als er iets bijzon- op het ders aan de hand is", r bezig Neemt ze nu in het vervolg de Maar ik wilde ze toch wel zo hond mee? Paula lacht en stelt: "Als m'n stuk of vijf andere gauw mogelijk kwijt zijn. Daarom voorgaan want ze hadden heb ik ze de weg naar die zeshon- baas het goed vindt zal ik dat zeker de tijd. Ik moet zeggen, dat ze zich derd gulden gewezen. Toen ze weg- doen. De Deense Dog is groot en keurig gedroegen. Beslist niet Toen iedereen weg was werd Pau la met de rug tegen de muur gezet. reden heb ik direct alarm geslagen sterk genoeg bedwingen. Maar ik ben alleen ee beetje bang, als er weer eens ee overval zou worden gepleegd, dat 2 op hem zouden schieten. En daar Maandag Zijlsingel, Rijnkade Oosterdwars straat, Munnikenstraat, van Galen straat, Waardstraat. Hermanstraat. Trompstraat, de Ruyterstraat. Evertsenstraat, Heemskerkstraat, Oosterstraat, van Speykstraat, Ko- renaerstraat, Tasmanstraat, Over- rijn. Galgewater, Noordelnde en plein. Rembrandtstraat, Oude Varken markt, Sliksteeg, Groenhazengracht Rijn- en Schiekade. Witte Singel. Groenhovenstraat, Witte Rozen straat, Justus Carelhuls, Jan van Goyenkade. Gerrit Doustraat, Vree wijkstraat, Hugo de Grootstraat. Bilderdijkstraat. Woensdag Kort Rapenburg, Kabeljauwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Doelen gracht, Nonnensteeg, Kolfmakers- steeg, Molensteeg, Bolsotkade. Kam- persteeg, Conciëntlestraat, Vliet. Douzastraat, St. Jacobshof, St. Ja- cobsgracht, Jan van Houtkade Hoefstraat, Raamsteeg, Garenmarkt. Steenschuur, Nieuwsteeg, Heren- steeg, salomonsteeg, Kloksteeg Scheepmakersteeg, Houtstraat, Ge recht, Lokhorststraat. Zonneveld straat, Pieterskerkkoorsteeg, Dief- steeg, BerkendaelstraatPieterskerk- gracht en straat, Pieterskerkhof Papengracht. 1 de politie gebeld Paula is zielsgelukkig, dat de bankrovers haar niet hebben vast gebonden of opgesloten in een kast. "Als dat gebeurd zou zijn, was ik ab- dat dier me veel te lief soluut met dit werk gestopt. Maar val is in ieder geval wel een goed ex- nu ga ik gewoon door. M'n man cuus om de hond in het vervolg mee heeft er ook geen bezwaar tegen, ik te nemen". LEIDEN Op vragen van het raadslid Beyen (PPR, PSP D'66) over de aanwezigheid van een auto- prijs meer te stellen het wrak te be houden. Het grote belang dat Leiden bij kerkhof op een terrein achter boer- het goed functioneren van dit sloop- derij Vlietweg 74, hebben B. geantwoord dat het (jorige college in '69 toestemming heeft gegeven om op het terreintje een autosloopbe drijf te vestigen. Het betreffende bedrijf heeft, leidde tot een brief van het college (in 1969) waarin werd medegedeeld dat er in princi pe geen bezwaar was tegen ver plaatsing van het bedrijf. Het ter terrein ligt deels in het bestem- rein moest zó worden afgescheiden dat terwoude. Beide plannen zijn vóór de voldaan, volgens B. en W. grenswijziging door Zoeterwoude De werkzaamheden beperken zich vastgesteld. voornamelijk tot het slopen van wrakken. Het bewaren van voertui- De eigenaar, die zijn bedrijf aan- gen geschiedt zolang de politie dat vankelijk gevestigd had op een ter- noodzakelijk acht (meestal enkele rein aan de Broekweg, maar dat dagen). B. en W. kunnen zich slechts moest verlaten in '69 i.v.m. de voor- gelukkig prijzen met de aanwezig bereidingen, die in het kader van de held van deze sloperij. Het college is Merenwyk moesten worden ge trof- dan ook niet van plan stappen te on- fen, verzorgt voor de gemeente, in dernemen tegen het bestaan ervan, nauw overleg met de politie de af- Het college zegt verder in ziln ant- voer van autowrakken, waarvan de woord dat er, voor zover bekend, eigenaar niet meer te achterhalen geen autokerkhoven als deze aan- de eigenaar zegt geen wezig zijn in Leiden. In galerie-atelier "Rien van der Nat" in Leiderdorp werd gister avond de opening verricht van een expositie van Jetty Wery (kera miek), Marijke Peeters Margot Daems (poppen in oude stijl), Bet tien Scherft-Van Lookeren (tekeningen) en Mary Plooij (wandkle den). De opening werd verricht door mevrouw H. M. de Meijere- Huizinga, die een zuster is van de auteur Huizinga. De openings tijden van de expositie zijn zaterdag en zondag van 13.00 tot 16.00 uur; dinsdag van 9.30 tot 11.30 uur en vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur. Jetty Wery, die keramiek vervaardigt is verbonden aan de experi mentele groep van de "Porceleinen Fles". Marijke Peeters Margot Daems, die poppen maken in oude stijl leveren met hun artistieke inbreng een hoogwaardig alternatief voor de tekeningen, wandkle den en de keramiek. Een aantal poppen van Margot Daems, die bijzonder de aandacht trokken waren: Bets, Saar, De Baby, Kees en Hermien, de Prinses en Thérèse (zie foto). Van Marijke Peeters viel de pop "Keetje Tippel" bijzonder op. Daarnaast de "Engelse Twee ling", "De Simpele" en "Mooie Mien". Van Bettien Scherft-Van Loo keren moet met name genoemd worden "Recreatie-eiland 1980". Tij dens de opening, die bijzonder veel belangstelling trok, waren de vervaardigsters van deze kunstwerken zelf aanwezig om toelichtin gen te geven op hun werk. Zo zei Marijke Peeters, dat poppen met bruine ogen haast onbetaalbaar zijn, omdat door een gril van de Engelse koningin Victoria, die niet van bruine ogen hield, alleen maar poppen met blauwe ogen werden gemaakt. Haar afkeer van bruine ogen heeft destijds veel invloed gehad op de vervaardiging poppen. Zo maakte men vroeger haast altijd oude dametjes, die LEIDERDORP K. en O Leider- speelde. Goed, dat dorp had het Oak Park River Forest High School Orchestra te gast met de pianistisch-solistische medewerking O-directeur TJitte Weber. de supre- 5 de) Symfonie „Uit de nieuwe we- me amateursfeer een zo uitsteken- reld", opus 95. Die kraaien zelfs de de kracht als Tjitte Weber steeds zo hanen hier. Neen, Dvorak impor- maar achter de hand hebben. teerde geen kant en klare melo- Het studentenorkest, dat een volle dieën, maar het ook zo onweerstaan- in A", Köchel Verzeichnls 414, Mozart. Daar staat goddelijke Andante in, vrucht een staat van genade. De program ma-toelichting gaf KÖchel's jaartal 1782 aan. Dat is het sterfjaar van Christiaan Bach, door Mozart zo be- instrumenteerd, wonderd. De wondere innigheid genoemde Andante, door Weber kwin- land's Battle Hymn of the Repu- tet op. 97 hadden zonder Dvorak's waarlijk blic. Wel, die staat heel kerkelijk Ne- verblijf in de States nooit geboren derland in de ziel gegrift, het blijkt kunnen worden. Die symfonie vraagt een parafrase met soldateske fanfa- zo een en ander. Een professioneel ronade vooraf van het dierbare ólo- resultaat is dan ook te veel ver- ry, Glory, Halleluia, verkwikkend ge- langd. Niettemin wist dirigent Jack eerst verkennend Wirtz soms groot spel uit z'n orkest benaderd^ vervolgens in de glorie, te krijgen, te weten waar bij hij Handel moet er iets mee te maken het aan durfde de partituur voor zich los te laten. Dan ontstond roerend zuiver overgebracht en met hebben. de door rust beheerste hand, die hij Het kunnen de dire glazen port hechte eenheid. De strijkers hadden tot in de kadenzen wist te handha- zijn geweest op de receptie van het die overwegend toch al. Bij de bla- ven zou een reflex zijn op het Katwijkse koor „Halleluja", dat de zers lag nogal kwaliteitsverschil. Het Rien van der Nat is de moeite maard. Men kan verschillende kunst uitingen, die op het eerste gezicht slechts een willekeurige relatie hebben, bewonderen. Bewondering, die overgaat in bezitsdrang (zo als vaak het geval is bij het aanschouwen van oude meesterskan worden bevredigd. Alle geëxposeerde kunstwerken zijn namelijk te koop. Op de foto: De pop "Thérèse" van Margot Daems. A. C. KOEKEBAKKER JR. vroeger en het heeft inderdaad, al orkestraal, typische jeugdkenmer- Dorpskerk. Daardoor ontgingen ken. Verwaarloosd is dit concert zeker, m; de Schep- klarinetten en fluiten kon niet voort- de althobo in het Largo hadden we met meer drie werken van voornoemde, in klankvolume gewild. Maar waarom dit niet rond 1950. Amerika hoog genoteerde Copland, de loep op die kleine dingen? Toast Maar het orkest gaf na de attente op de broederschap. Music Unites. Mozart-begeleiding zijn geloofsbrie ven ook af in Dvorak's 9 de (niet KEES VERHOEF

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2