Vogelwijk protesteert tegen bouw van villa's LEZERS SCHRIJVEN Ouders worden ingeschakeld bij beveiliging zebra Ts BEWONERS DOEN SUGGESTIES VOOR ASFALTERING VAN BURGGRAVENLAAN Aanpak van de problemen CORRECTE WEERGAVE Padvinders in Mors of Merenwijk Autosloperijen naar Haarlemmertrekvaart ^Hulshoff College moet over belangrijke zaken eerst fractie inlichten Katjk DONDERDAG 3 APRIL 1975 LEIDEN De oudercomité's van alle scholen in de omgeving van de Burggravenlaan zullen zeer binnen kort in de gelegenheid worden ge steld om him wensen kenbaar te ma ken ten aanzien van de beveiliging van oversteekplaatsen op de Burg gravenlaan. Tijdens een hoorzitting gisteravond, in de aula van de Vre- deskerk over de asfaltering van de Burggravenlaan deed de voorzitter van het oudercomité van de Pesta- lozzischool (Kernstraat) de suggestie om op een aantal punten de over steekplaatsen te beveiligen door middel van stoplichten, zoals dat gebeurd is op de Churchilllaan ter hoogte van de Verdistraat. Wet houder Waal, die met ir. Barendregt van de dienst gemeentewerken de bijeenkomst leidde, drong erop aan deze suggestie door te spelen naar de overige oudercomité's om vervolgens aan te geven waar men deze stop lichten zou willen hebben. Dan kun nen bij de asfaltering op die punten in elk geval buizen worden gelegd voor eventuele toekomstige kabels. Het beveiligingsaspect speelde gis teravond een voorname rol in de dis cussies over de toekomstige asfalte ring van de Burggravenlaan, waar voor door een aantal bewoners dan ook verschillende suggesties werden aangedragen die Waal beloofde te zullen "meenemen". Behalve sugges ties. die de wethouder op het eind van de avond noopte tot de conclu sie dat het een constructieve avond was geweest, waren er evenwel ook klachten. Zo waren de ongeveer vijf tig bewoners nogal gebelgd over het feit dat ze zo laat een uitnodiging hadden ontvangen voor de hoorzit ting. Pas dinsdagavond gleed het convocaat in de bus en dat kon dan ook misschièn wel de verklaring zijn voor de geringe opkomst. Waal bood daarvoor zijn excuses aan met de mededeling dat de brief, die geda teerd was 24 maart, "door familie omstandigheden" de bewoners zo laat had bereikt. De wethouder zette vervolgens uit een met welke argumentatie de as faltering geschraagd wordt: 1. het levert een bijdrage aan het open baar vervoer, dat nu geconfronteerd wordt met een hobbelige route, 2. de trillingen in de huizen langs de Burggravenlaan worden weggeno men en 3. (van minder doorslagge vende betekenis) het onderhoud van een asfaltweg is goedkoper dan dat van een klinkerweg. De reconstructie van de Burggra venlaan houdt verder in dat er nieu we trottoirs zullen komen van 3.50 meter, daarnaast een parkeerstrook met klinkers van 1.75 meter, een ge asfalteerde rijbaan van 5.25 meter met een door een streep afgeschei den fietsgedeelte, een middenberm met beplanting van 4 meter en ver volgens een rijbaan, parkeerstrook en voetpad. Het is verder de bedoe ling bij vijf kruispunten zebrapa den aan te brengen, vooralsnog be veiligd met zg. zonverlichting. Deze zebra's komen dan bij de Hoge Rijndijk, de Oppenheimstraat, Fruinlaan, Roodenburgerstraat en de Van den Brandelerkade, uiter aard over de gehele breedte van de laan. Bij de Hoge Rijndijk zou voor het gebouw van de Rembrandt Scho lengemeenschap een zg. verkeers- druppel op het wegdek moeten wor den aangebracht om het voorsorteren naar de Hoge Rijndijk toe te verge makkelijken. Dit heeft als gevolg, dat dan van de middenberm ter plek ke een stuk za moeten verdwijnen. en daarmee een viertal bomen. Een bewoonster deed evenwel de sugges tie om voor het gebouw van de "Rembrandt" en aan de overkant een parkeerverbod in te stellen, waar door de Burggravenlaan daar breder wordt en de iddenberm inclusief bo men gehandhaafd kan worden. Waal en Barendregt vonden dat een goe de suggestie die ze in hun nadere overwegingen zouden betrekken. Een goede suggestie vonden ze ook om op de kruispunten met de ver schillende zijstraten de trottoirs te verbreden, opdat daarmee het zicht op de rijbaan wordt verbeterd bij het eventueel oversteken. Drs. Mee lis van de Werkgroep Milieubeheer aan de Leidse universiteit drong er bij Waal op aan grote aandacht te besteden aan mogelijke remmende elementen voor het autoverkeer, zo als een versmalling aan de einden van de Burggravenlaan en een drem peltje bij de oversteekplaatsen dat het fietspad scheidt van de autoweg. Deze suggestie en ook het idee om voor de gehele Burggravenlaan een inhaalverbod af te kondigen werden door Waal en Barendregt in dank aanvaard. De discussie resulteerde verder in de gedachte om het vrachtverkeer, dat volgens sommige bewoners en de wethouder een oneigenlijk element uitmaakt in het verkeer op de Burg gravenlaan en De Sitterlaan, te we ren. Volgens Barendregt zou dit kun nen gebeuren door vrachtwagens Dit is de Burggravenlaan ter hoogte van het kruispunt met de Fruinlaan. Ook daar zullen de trottoirs zoveel mogelijk in el~ kaars verlengde worden gelegd, opdat er voor alle weggebruikers een overzichtelijker situatie ont staat. Ter hoogte van de Rem brandt Scholengemeenschap zou een parkeerverbod kunnen wor den afgekondigd om de midden berm te sparen. met aanhanger en trekkers met op legger te verwijzen naar bijvoor beeld de Kanaalweg. Overigens bleken de bewoners gis teravond in het algemeen wel geluk kig met de asfaltering, temeer om dat de Trekvlietweg nu van de baan is en de De Sitterlaan zowel als de Burggravenlaan om die reden nu niet meer een doorgaande route wordt. De procedure is nu de volgen de: De suggesties van de bewoners en de scholen zullen worden mee genomen in het eerste voorstel van B. en W. Dit voorstel komt vervol gens aan de orde in de raadscom missie voor ruimtelijke ordening en openbare werken en daarna al of niet gewijzigd in de gemeenteraad. Gedeputeerde Staten vormen ten Hotte het laatste kanaal waardoor de asfaltering moet worden geloodst. En als alles goed gaat kan het werk dan in de herfst van dit Jaar gereed zijn. LEIDEN Burgemeester Vis en zijn echtgenote hebben gisteren een bezoekje gebracht aan het echtpaar A. Plu-Erades aan de Ter Haarkade 38 in Leiden. Het bezoek vond plaats omdat het echtpaar die dag het zestigjarig huwelijksfeest vierde. Uitspraken in mond gelegd Naar aanleiding van een artikel in uw krant van donderdag 27 maart j.l. onder het hoofd "Onvoldoende toe zicht op radio-actief afval" en "be- smebtingsgevalien in Leiden verzwe gen" wil ik het volgende opmerken. Allereerst distantieer ik mij vol strekt van de uitspraken die my in de mond worden gelegd door "Aescu- linair", waaruit uw krant citeert. Er is geen sprake van dat ik zou hebben gezegd of bedoeld dat er bij de uni versiteit "onvoldoende toezicht" is, "besmettingsgevallen zijn verzwe gen", "op beleidsniveau het belang niet voldoende wordt onderkend", "opslag en vervoer van radio-actief materiaal gevaar opleveren" etc. On aanvaardbare situaties op het gebied van de stralingsveiligheid zijn mij in Leiden niet bekend. Verder begrijp ik niet goed waarom uw krant derge lijke onrustver wekkende uitspraken, blijkbaar kritiekloos, overneemt zonder daarbij tenminste aan te te kenen dat ik me daarvan had gedis tantieerd tegenover een verslaggever van uw krant, die mij daarover don derdagochtend 27 maart j.l. belde. F. Dijkstra, Afd. Stralingshygiëne, Rijksuniversiteit Leiden. Bovenstaande brief van de heer Dijkstra behoeft onzerzijds enige toelichting. Toen wij verleden week donder dag de heer Dijkstra om commen taar vroegen, deelde hij mee dat hij het bewuste artikel in "Aescu- linair" nog niet gelezen had. Wel was hem een aantal van zijn uit spraken in het artikel ter kennis gebracht. Met die uitspraken kon hij zich niet verenigen. De heer Dijkstra deelde niet mee om welke uitspraken in het artikel het pre cies ging. Bovendien zei hij geen com mentaar te willen leveren voor dat hij het artikel in 'Aesculinair' gelezen had. De heer Dijkstra heeft zich tegen onze krant dus niet van bepaalde uitspraken ge distantieerd, maar zich van com mentaar onthouden - red. -&ls gedupeerden van de stankover last in de Korte Hansenstraat, waar uw verslaggever Paul Wolfswinkel zaterdag jl. een artikel aan wijdde, graag het volgende: Allereerst onze hartelijke dank aan uw redactie en in het bijzonder voor de fijne ma nier waarop hij ons probleem heeft aangepakt. Toen wij ten einde raad, na van het kastje naar de muur te z.'jn gestuurd, bij hem aanklopten, was hij direkt bereid zich in deze zaak te verdiepen en te proberen samen met ons naar een voor beide partijen bevredigende oplossing te zoeken. Ook dank aan de politie, die van het begin af begrip had voor onze situatie en bereid was te hel pen, al ging dat zeer moeizaam, om dat dergelijke problemen nu eenmaal (nog niet) wettelijk geregeld kunnen worden. Zoals Paul Wolfswinkel al schreef: de stank is nog lang niet weg en voor al de bovenburen ondervinden hier van nog veel hinder. Wij hopen dan ook van harte, dat het de GG en GD en de dienst Sociale Zaken zal blij ven gelukken contact met het vrouw tje te houden en te bewerkstelli gen dat er geen herhaling van deze zaak komt. Fam. Eddart, Fam. Fuchs Fam. Siecker Korte Hansenstraat 8 Leiden. ADVERTENTIE PEPERZAK beheerst'tvak! Ontmoet onze kollekties waardeer onze prijzen REPAREREN - MODERNISEREN SPUI 149-151 DEN HAAG-CENTRUM TELEFOON 070 - 60 48 95 LEIDEN De Stichting Wtfk- comité Vogelwijk en omgeving heeft tijdens de gezamenlijke fractieverga dering van de PvdA en PPR/PSP D'66 fed geprotesteerd tegen de bouw van eein drietal valla's op een nog braakliggend terrein op de hoek van de Blauwe Vogelweg en de Leeuwe- rikstrant. De bewoners van de wijk vinden, dait in de eerste plaats ge probeerd zou moeten worden om het stukje grond in de huidige toestand te handhaven. Mocht er toch gebouwd worden dan geeft het wijkcomilté de \parkeur aan een zevental woningen dat aansluit bij het karakter van de wijk of een eventuele uitbreiding van de Mytylschool, die op korte afstand van het terrein gelegen is. Concreet feit is, dat de gemeente van plan is om de grond in erfpacht uit te geven, waarvoor zich inmiddels één gegadigde (een bewoner van de Vogelwijk) heeft gemeld. Die uitgifte gebeurt krachtens het bestemmings plan Pesthuüspolder, dat al in 1960 werd vastgesteld. De heer Wurzer van helt wükcomité wees die raadsleden gisteravond op het aantrekkelijke van het terreintje. waarop nu nog een negental fruitbomen staat en dat een goede speeügelegenheid is voor de Jeugd, ook al omdat het elk jaar in cbe krokusvakantie door de school jeugd uit de buurt wordt schoonge- houden en de omwonenden er op toe zien dat 'er geen rommel wordt ge start. Het terrein wordt volgens het wijkcomié ook door de kinderen van de mytylschool gebruikt ails speelgele- gemheid. Volgens dte heer Wurzer is door de toenma/lige wethouder Kret toege zegd, dat het bestemmingsplan gewij zigd zou worden om het fraaie Bos van Bosman te beschermen, terwijl tegelijkertijd de bestemming van het bungalowerrein gewijzigd zou worden „De zaak Is ons nog niet helemaal duidelijk, maar het bestemmingsplan schijnt nog met gewijzigd te zijn. Wel is er door de gemeente besloten de situatie te ilatein zoals het nu is". Het wijkcomilté Vogelwijk vindt de eventueel te bouwen vdMa's op die plaats niet erg passend. „De mensen moeten dan door een poortje van villa's om in onze wijk te komen", aldus de heer Wurzer, die er voorts op wees, dat daarmee de enige reële uitbreidïngskams van de mytylschool verdwijnt". Wethouder TesseUaar merkte even wel op, dat een eventuele uitbreiding van de mytylschool zal kunnen plaatsvinden op het bestaande ter rein van de school. Dat het hoofd van de school onlangs per brief heeft laten weten het terreintje toch wel graag voor uitbreiding te willen re serveren, vond de wethouder een vreemde zaak. „Hij komt daarmee terug op eerder gedane uitlatingen". Mevrouw A. de VinkTenwolde van de werkgroep verkeer en groen Vogelwijk hieHd de PvdA-fractie een uitspraak van het toenmalige raads lid Waal voor, waarin deze een plei dooi hield voor het behoud van kleine stukjes open terrein in de woonwij ken. „Het valt me erg tegen van de PvdA. dat men nu op die plaats villa's wifl laten bouwen", aldus mevr. De Vink. Raadslid Peters wees erop, dat de gegadigde voor een deel van het ter rein zich kan beroepen op het be staande bestemmingsplan en reeas kosten heeft gemaakt. Waarop de heer Wurzer opmerkte, dat in het verleden een inwoner van Ledden toestemming om op die plaats een bungalow neer te zetten geweigerd is. „Toen heette het dat het terrein ge- reserverd was voor die uitbreiding van de Mytylschool". Tot de alternatieven, die gister avond door het wijkcomité werden aangedragen, behoort ook de sugges tie om als het niet anders kan de toestemming voor de bouw van die ene villa maar te verlenen en dan het resterende gedeelte groen te laten en te reserveren voor de Mytylschool. De villa zou dan gebouwd worden op het gedeelte van het rein. dat het verst van de school i wijderd is. De kwestie komt vanavond aan orde in de gemeentelijke Ruimtelijke Ordening en Werken. Wij vinden het rapport van het Ju ridisch Adviesbureau over de wo- ningbouw-vereniging „De Een dracht" naar inhoud en strekking volkomen correct en juist. Wij, bewo ners van De Kooi. weten dat er geen honderden woningen zijn onder zocht. Hoe de wethouder aan deze cijfers komt is ons volkomen ondui delijk, sterker nog, het zijn grove leu gens. Wij begrijpen, dat de wethouder niet blij is met het rapport. Een goed Nederlands spreekwoord zegt: "Al is de leugen nog zo snel, de waar heid achterhaalt hem wel. Persoon lijk willen wij tegen de wethouder stelling nemen, omdat de wethouder zelf in de Kooi woont en zodoende precies wist en weet welke stappen het bestuur en de actie-comités heb ben ondernomen. (Van redactiewege bekort). P. v. VLIET Borneostraat 34 K. TISSEUR Sumatrastraat 5 MEVR. C. J. DE KRUIS Driftstraat 71 D. v. d. WEIJDEN Borneostraat 32 LEIDEN LEIDEN B. en W. hebben beslo ten voor de nieuwbouw van de Rembrandt Scholengemeenschap op het terrein Coebel aan de Haagweg een bouwcommissie in te stellen. In deze commissie zouden o.m. wethou der Tesselaar, de rectrix en twee leerkrachten van de school zittipg moeten hebben. Uit het besluit van het college blijkt dat er wordt afgezien van de aanleg van een schoolsportveld bij het ge bouw. B. en W. vinden dat er in de behoefte aan een dergelijk veld moet worden voorzien door het huren van de sportstichting. De bouwcommissie zou overigens in haar programma van eisen rekening moeten houden, met de mogelijkheid om ruimten als gymnastieklokalen en overblijf/ge meenschapsruimten zelfstandig door derden te laten gebruiken. ADVERTENTIE LEIDEN Het college van B. en W. van Leiden heeft na vele maan den een oplossing gevonden voor 't probleem van de autosloperijen aan ce Marnixstraat, Molenstraat en Haagweg. Wethouder Tesselaar deel de gisteravond" in de gezamenlijke fractievergadering van PvdA en PPR/PSP/D'66 op vragen van Beij- en mee, dat daarvoor een terrein be schikbaar komt, dat gelegen is langs de Haarlemmertrekvaart. Het terrein dat B. en W. op het oog hebben is nu nog in gebruik bij diverse padvindersgroepen, onder meer Kaïmala Scouting, die op het terrein houten clubgebouwtjes heb ben staan. Deze clubgebouwen zijn in het verleden herhaalde malen 't mikpunt geweest van vandalen. De houten keten werden opengebroken, terwijl de inboedel verdween of werd vernield. Nog recentelijk werd grote schade aangericht. De padvinders hebben toen het gemeentebestuur verzocht uit te kijken naar een an dere meer geschikte plaats voor de padvindersactiviteiten. Die heeft het college nu gevonden. Volgens wethouder Tesselaar zijn er twee mogelijkhedenof in het Mors- kwartier of in de Merenwijk. In de Mors zou er een mogelijkheid zijn rm de padvinders onder te brengen bij de boerderij die nu nog in bedrijf is. In een van de schuren heeft al 'n padvindersgroep onderdak gevonden. De tweede mogelijkheid ligt in de Merenwijk, en wel een terreintje dat aanvankelijk gereserveerd was voor een NS-halte. Nu de Spoorwegen hebben laten weten dat een spoorlijn Leiderdorp- Merenwijk-Leiden CS toch niet ge realiseerd zal worden, komt de ge reserveerde ruimte beschikbaar voor de padvinders. De echte ;i beukehouten klapstoel. In rood of zwart beits. Normale prijs 23.95 ADVERTENTIE Salmiak Pastilles lekkere drop van Langenberg LEIDEN Enkele PvdA-raadsle- den zijn gisteravond tijdens de frac tievergadering van hun partij geval len over het feit. dat wethouders in de pers scherpe uitlatingen doen, die niet tevoren ter kennis zijn gebracht van de fractie. En die kritiek gold met name die zaken, die politiek be langrijke gevolgen kunnen hebben. Zoals de kritiek, die de wethouders Van Dam en Tesselaar in onze krant leverden op het vorige college, dat subsidiekansen zou hebben gemist. Peters stelde vast, dat hij in het afgelopen half jaar teveel zaken uit de kranten had moeten vernemen. "I kzeg beslist niet, dat de wethou ders voor iedere informatie eerst bij de fractie moeten aankloppen, maar voor die zaken, die politiek gezien, belangrijk kunnen zijn, lijkt me dat gewenst". Hij kreeg bij zijn kritiek de steun van Van der Horst, die vast stelde dat de wethouders door de buitenwacht vereenzelvigd worden met de PvdA. "Beweren de wethou ders iets, dat achteraf niet staande gehouden kan wcraen, dan lijden niet alleen zij gezichtsverlies, maar ook de partij". Wat betreft de uitlatingen van Van Dam in de kwestie van de subsidies, constateerden enkele raadsleden dat zij geen verantwoor delijkheid dragen voor hetgeen er in deze zaak gezegd is. Peters vond, dat deze zaak beslist vooraf in de fractie besproken had moeten wor den, gezien de politieke consequenties die het kan hebben. "Ik acht wethou der Van Dam wel zo slim dat hij dat. by 't naar buiten brengen van deze zaak heeft voorzien", aldus Peters Wethouder Van Dam vond 't verzoek om de zaken voortaan eerst in de fractie te bespreken, hetzij openbaar hetzij besloten een wijziging in de tot dysver vastgelegde procedure. Fractievoorzitter Meijer wees erop, dat w»s afgesproken dat alleen wan neer het college niet eensgezind was in een bepaalde zaak, de kwestie moet worden teruggebracht in de fractie.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 3