jUzqffK „Bedrijven niet ingesteld op part-time krachten" agenda „Ik kan niet stilzitten" SPORTZAAL 18 APRIL GEOPEND Onderzoek Man-Vrouw-Maatschappij: DONDERDAG 3 APRIL 1975 Tachtigjarige zeilmaakster Adrina Vreeken koninklijk onderscheiden HXEXEE Mevrouw Vreeken is nog iedere dag achter de naaimachine te vinden: ,,Het is geen zu werk en ik vind het erg fijn". WARMOND Ze heeft het eigenlijk helemaal niet zo begre pen op een interview. "Wie praat er nu over zichzelf in de krant", was haar reactie. Het liefst had ze gistermiddag dan ook doorge werkt aan het zeil voor de Kata- maran maar om haar zoon Cor een plezier te doen laat ze de naaimachine eventjes rusten. Dan kijkt Adrina Sophia Vreeken. al meer dan vijftig jaar zeilmaak ster van beroep, even terug naar vroeger. "Samen met mijn man heb ik de zeilmakerij opgezet. We zijn begonnen op de zolder van een huis in Sassenheim. Vier jaar la ter zijn we hier naar de Tey- lingerkade in Warmond gekomen. Ik heb altijd vanaf het begin meegewerkt, daarom is het ook zo moeilijk er afstand van te doen. Toen ik zeventig was heb ik de zaak overgedaan aan mijn zoon. Ik zou alleen zo nu en dan een handje toesteken. Maar eigen lijk wil je, als je een zaak zo hebt opgebouwd helemaal niet weg". Energiek stikt ze weer ver der aan haar zeil, want voor ze naar de kapper gaat. wil ze nog zoveel mogelijk klaar hebben. Adrina Sophia Vreeken heeft haar hele leven hard gewerkt. 'Toen ik twaalf was kwam ik in 'n lingerie-atelier, vertelt ze. Daar heb ik met de machine leren om gaan." Bescheiden als ze is, wil ze niet vertellen dat ze zich daar opwerkte tot eerste kracht. In Amsterdam leerde zij haar uit Oude Wetering afkomstige eohtge- genoot kennen. Het echtpaar Vree ken vestigde zich in 1924 in War mond op de plaats waar nu nog steeds de zeilmakerij Vreeken is gevestigd. In 1938 overleed de echtgenoot van Adrina Vreeken en zij bleef achter met vier kin deren. Veel goede raad en geen geld. De oorlogsjaren en de Ja ren vlak* daarna waren verschrik kelijk moeilijk. Toch heeft ze het gered. Als zakenvrouw heeft ze er zich doorgeslagen. Ze laat niet veel los over die moeilijke tijd. Moeilijkheden met klanten - om dat ze een vrouw was - heeft ze niet gehad. "Iedereen kende me, juist omdat ik altijd heb meege werkt, dat viel dus wel mee". Haar zoon Cor, die toen zijn vader overleed zeventien jaar was, heeft in 1975 het bedrijf officieel helemaal overgenomen. De ande re zonen zijn elders in het zeil makersvak terecht gekomen, de een in Loosdrecht, de ander in Zweden. Over haar kinderen, klein- en achterkleinkinderen praat mevrouw Vreeken graag. Ze is trots op wat ze hebben bereikt. Ze reisde menigmaal naar Zweden om daar familiebezoekjes af te leggen. Sinds anderhalf jaar kan ze het werk wat gemakkelijker laten lig gen voor de sociale contacten. Als zakenvrouw had ze nooit tijd voor een gezellig praatje. Er moest voor het gezin en de zaak worden gezorgd. Het heeft heel wat moeite gekost zich van het werk los te maken. GeBukkig kan zJe tegenwoordig zeggen "Ik kom vandaag niet want ik krijg visite." De Warmondse zeilmakerij Vreeken is dan ook maar heel moeilijk voor te stellen zonder de oude mevrouw, al zijn er klanten die zeggen "Bent u nu nog aan het werk". Want vertelt ze "Er zijn hier families waarvan we de der de generatie als klant hebben. Namen wil ik niet noemen maar er komen hier mensen die als kleine jongen hier al kwamen." De zeilmakerij is een bijzonder ambacht, dat blijkt als je even met Cor Vreeken praat. Het is eigenlijk te vergelijken met haute couture in de mode. Lopende band werk is er niet bij, ieder zeil wordt met een grote precisie ge maakt. Dat moet ook wel want mevrouw Vreeken zegt: "Alswed- strijdzeilers hebben verloren krijgt vaak de zeilmaker de schuld als ze hebben gewonnen krijgen we zo vier of vijf opdrachten." Haar woorden worden bevestigd door haar zoon die vertelt dat de Zweedse tak van de familie een zeil maakte voor een wereldzeiler, die in zijn boek de naam Vreeken liet vallen, de Zweedse Vreeken kreeg daardoor zeker vijf op drachten. De zeilmakerij Vreeken maakt echter niet alleen zeilen voor boten ook ander zeilmakerswerk o.a., vliegtuighoezen, spanlakens, eigenlijk alles wat niet in grote series kan worden gemaakt en maar even met zeilmaken tema ken heeft, komt uit de Warmond- se werkplaats. Maar vandaag blijft al dat werk liggen, want met de kinde ren en wat kleinkinderen wordt de tachtigste verjaardag van de medegrondlegster van zeilmake rij Vreeken gevierd. Burgemeester De Vreeze kwam vanmiddag naar de woning aan de Lokhorstlaan om de energieke oude dame de eremedaille in zilver behorend bij de orde van Oranje Nassau uit te reiken. (Van één onzer redacteuren) LEIDEN Op het ogenblik kun je als part-timer geen al te hoge eisen stellen. Daarvoor is het aantal belangstellenden te groot. Goede opleiding en her- of bijscholing bieden weinig garantie, dat je een part-time baan krijgt, zeker niet in de industriële sektor. Sukses met betrekking tot het krijgen van een part-time baan is eerder afhankelijk van een goede kin deropvang. Dit is één van de conclusies in een drijfsleven om de werktijden aan te rapport over part-time arbeid, dat is passen aan de schooltijden. De mo- opgesteld door Man-Vrouw-Maat- gelijkheden tot kinderopvang blijken schappij, afdeling Leiden. In het rap- namelijk nogal beperkt te zijn, als port worden de resultaten weerge- 'n getrouwde vrouw met schooigaan- geven van een enquete, die Man- de kinderen haar huiselijke bezighe- Vrouw-Maatschappij in samenwer- den wil gaan combineren met werk king met de Kamer van Koophan- buitenshuis. del en het Gewestelijk Arbeidsbureau Het aantal bedrijven dat hierop po onder een groot aantal bedrijven in sitief reageerde was iets groter dan de Leidse regio heeft gehouden. het aantal met negatieve reacties. Het gehuwd zijn van vrouwen, Vooral in de industrie, al dan niet wordt niet als bezwaarlijk ondervon- gecombineerd met de" handels-sector, den door de bedrijven, aldus het blijkt men zich t.a.v. deze kwes- rapport, wel het hebben van kinde- tie gematigd positief op te stellen, ren. hoewel ook dat meevalt. Omdat Juist in deze sector het te- Voor mensen die 'n part-time baan kort aan full-time krachten de voor- willen, geeft het rapport de volgende naamste reden was voor het aan- aanwijzingen: kijk vooral de adver- trekken van part-timers, zou men tenties goed na, maar meld je ook kunnen zeggen dat de industrie meer bij het Gewestelijk Arbeidsbureau, gedwongen wordt wat bereidheid te of een uitzendbureau. Het voordeel tonen, aldus het rapport, het uitzendbureau is dat je eerst kunt uitproberen of buitenshuis ken Je bevalt. Dat voorkomt teleur stelling zowel voor Jezelf als voor het bedrijf. Belangstelling Geen voorzoendingen Uit het onderzoek blijkt ook, dat er door de bedrijven zelden speciale voorzieningen zijn getroffen voor de part-timers die zij in dienst heb ben. (Bijvoorbeeld aanpassing van de werktijden, van de werkzaamhe- part-time den of yan de secundaire arbeidsvoor- -■--a n. waarden). In het rapport wordt dan aUe werkdagen (geheel) in beslag 00k de conclusie getrokken, dat de neemt» is zeer groot in vergelijking drijven duidelijk nog niet inge- met het aantal beschikbare part-ti- steW ziJn op part_Hmers. 2e doen me banen. Vooral voor mensen uit nietg speciaals om ze te krijgen en middelbare en hogere beroepen is te houden het moeilijk om passend part-time Dat zal ^ker verband houden met werk te vinden. het feit dat het aanbod de vraag ver In verband hiermee is het interes-- Bouw Winkelhof misschien eind dit jaar LEIDERDORP Wie dacht dat Winkelhof snel van de grond zal ko men heeft verkeerd gedacht. Mis schien eind dit jaar, zal er een be stemmingsplan vastgesteld worden door de raad en dan kan, in heel strak tijdschema, misschien volgend jaar de eerste paal van Winkelhof, de grond in. Dit deelde wethouder Reugebrink gisteravond mee in de commissie middenstandszaken. De firma Matser gaat het exploiteren. Aantal vierkante meters is gesteld op 11.000. Het zal een winkelcentrum worden dat alleen aan Leiderdorp- se behoeften moet voldoen. Het is de bedoeling, aldus Reugebrink, dat het winkelcentrum Leiden zo weinig mo gelijk "uitzuigt". Wanneer het zo ge zellig wordt dat er toch veel Lelde- naars komen kopen, kunnen wij het niet helpen. Matser wilde een wa renhuis van 5500 m2 met daarbij 40 a 50 winkels. Men is tot overeenstem ming gekomen om het warenhuis ker niet groter te maken dan 4800 m2 (de grootte van een voetbal veld). Wie in het warenhuis komt kon Reugebrink nog niet vertellen. Wat de vestiging van de andere midden standers betreft heeft de gemeente een vinger in de pap voor de be scherming van de bestaande Leider- dorpse middenstand. Wanneer er moeilijke punten kwamen o<p het ge bied van vakbekwaamheid zou het advies van de Kamer van Koophan del bindend zijn. Leiderdorp is zwaar "onderbewinkeld" aldus Reugebrink die 40 k 50 winkels zullen straks echt geen overbodige luxe zijn. Matser zelf durft ook het risico te-nemen, kleine kantoorruimtes te bouwen, voor b.v. assuradeuren en tants, tesamen 7000 m2 verdeeld in ruimtes van 200 m2, waar wel be hoefte aan is. In Winkelhof komen ook ongeveer 200 eengezinswoningen. Stedebouw kundig gezien zal Winkelhof gaan lij ken op de winkelcentra Aarhof en Ridderhof in Alphen. Er komt een parkeergarage voor ongeveer 1000 auto's onder de winkels. Die parkeer garage is gratis en zal voor de be woners van de huizen niet te zien zijn. DONDLKDAC Voorschoten ge- Van oer Vaikbouwmanweg 236 Lei derdorp, Bijbelstudie en Gesprekskrlng Bapustengemeente. 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a. Theehuis van de Leidse Werkgroep Homofllle-COC. 8—10.30 uur nam. Infosentrum, Breestraat 66, 24 Begijnhof 2 (Rapenburg) sexueel-in- formatlecentrum "Begijntje", 7.309 Petrakerk, Surlnamestraat, Bevol kingsonderzoek Tuberculose, 912 uur levtngsopbouw. f Marekerk, concert door net Chap terhouse Choir en het Ned. Madrigaal koor. 8.15 uur nam. VRIJDAG Breestraat 19, Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Herenstraat 45 (gebouw Staalwllk). Jeugdsoclëtelt Time. 7.45-11.80 uur Hooglandse Kerkgracht 28, Open-Soos- avond. Ten Katestraat (speeltuingebouw), Be- - J aardensociëteit Humanltas, 24.30 Pred. Hendrikplantsoen 25. Leiderdorp, gespt eksavond Baha'l Gemeenschap, Praethuys. Vrouwenkerkkoorstraat 9, formatiecentrum „Begijntje", vm.2 uur nam. Willem de Zwijgerlaan, Konlngskerk, rullavond, 7.3010 uur nam. Stadhuis. Raad voor de Milieuhygiëne Lelden. 4.30 uur nam. Gemeentehuls. Voorschoten, vergade- flng Commissie Openbare Werken en Personeelszaken. 8 Surlnamestraat, Bevolkings onderzoek Tuberculose, 24.30 uur nam. en 5.30—8 uur nam. Dorpskerk. Leiderdorp, concert door Oak Park River Forest Hlghschool Or- chestra. 8.15 uur nam. ZATERDAG Hooglandse Kerkgracht 48. dansen van af 8 uur nam. De Burcht (grote zaal). Antiekmarkt, 9.30 uur vm.—5 uur nam. Morsweg 114. Leidse Jeugdschaaksoclë- kamerbewoners. vanaf 9 Geversstraat 65. Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden, 812 uur nam. Infosentrum, Breestraat 66. 24 uur overtreft. Het valt te verwachten, dat er verbetering van de voorzienin gen zal optreden als er een tekort part-time krachten op de arbeids sant te vernemen, bedrijven part-time krachten trekken. Volgens het onderzoek speelt het tekort aan full-time krachten, J^ataan daarbij een belangrijke rol, terwijl raarkt ontstaan een andere belangrijke reden is dat er geen behoefte is aan full-time Jn Leiderdorp krachten. Zeker uit het eerste mo tief blijkt een gebrek aan alternatie ven. Het lijkt er dan ook op, dat part time krachten nog voornamelijk "bij gebrek aan beter" worden aangeno men. In de antwoorden uit het on derzoek worden positieve kwaliteiten van part-timers niet of nauwelijks genoemd. Abnormaal Hiermee wordt nog eens bevestigd, dat men part-time arbeid als abnor maal beschouwd, aldus het rapport. Blijkbaar leeft men nog steeds in de veronderstelling dat de nadelen gro ter zijn dan de voordelen. Over het feit dat part-time krach ten over het algemeen te vinden zijn in de lagere functies zegt het rap port: "Als men bedenkt dat het op- Expositie bij Rien LEIDERDORP Vrijdagavond 8 uur wordt er in galerie-atelier Rien van der Nat op het Jaagpad la in Leiderdorp weer een expositie ge opend. Dan gaan de oude deuren o- pen voor de tentoongestelde keramiek van Jetty Wery; zijn er poppen oude stijl te zien van Marijke Peeters en Margot Daems; tekeningen van Bet- lien Scherft en wandkleden van Ma ry Plooij. De openingstijden zijn za terdag van 1 tot 4 uur dinsdag van P.30 tot 11.30 uur en vrijdag van J9.00 tot 21.00 uur. De expositie duurt tot 19 april. De Wassenaarse Katholieke Be- leidingsniveau, vooral van vrouwen jaardenvereniging houdt op zondag- in de toekomst hoger zal zijn dan ochtend elf uur de eerste jaarver- nu. dan Is de kans groot dat voor gaderlng in de WllUbrorduskerk. Er die categorie vrouwen als part-timer -ai o m. verslag worden uitgebracht geen plaats in het arbeidsproces zal cver de eerste zes maanden van het zijn, tenzij het bedrijfsleven gedwon- bestaan van de vereniging in 1974. gen wordt zich aan te passen aan de liij de bestuursverkiezing is B. van nieuwe ontwikkelingen door bijvoor- den Berg aftredend maar herkies- beeld ook hogere functies bereikbaar haar. Voorgesteld wordt het bestuur te maken voor part-tme krachten", met drie leden uit te breiden. Af in het onderzoek werd ook ge- scheid zal genomen worden van het vraagd naar de bereidheid bij het be- bestuurslid C. Wagenaar. AFGELAST LEIDEN Het Leidse schoolvoet- baltoernooi is gisteren toch nog ten dele in het water gevallen. De A-Ju nioren vam de micktelb. scholen, die op de "Kikkerpolser" in actie had den moeten komen, konden gisteren de voerbalspullen in de tassen laten. De vedden hadden het vele regenwa ter niet kunnen verwerken. De kans dat het al tot tweemaal toe afgelaste toernooi voor de A-Junioren dit Jaar nog zal worden gespeeld, is nu wel erg klein geworden. Commissie praat over aanleg N oord-Hof landbru» Stadsgehoorzaal, receptie afd. Leiden van het NVV, 3—5 uur nam. Baljuwhuls. Voorschoten. Wereldwln- ZONDAG Antonlus Clubhuls, dansen, 811 Hooglandse Kerkgracht 48. dansen v kamerbewoners, vanaf 9 Leicis Poppentheater. Middelweg 19c, kindervoorstelling, 2.80 uur nam., tel. Hoorn Trio, 11.Ï MAANDAG BegUnhof 2 (Rapenburg), sexueel-ln- formatlecentrum ..Begijntje", van 11 uur namT3 UUr Dam' en van 7-3°—9 Stadhuis, vergadering Gemeenteraad. 7.30 uur nam. Petrakerk, Surlnamestraat, Bevolkings onderzoek Tuberculose. 912 uur vm. en van 24.30 uur nam. Steenschuur 6. Spiritistisch Genoot- VOORSCHOTEN— De commissie voor openbare werken en perso neelszaken in Voorschoten verga dert op vrijdag 4 april om acht uur 's avonds in het gemeentehuis. Aan Apotheken de orde komen onder meer: de nota over het verkeer in Voorschoten, de nota over het fiets en voetpaden plan van de Werkgroep Milieuzorg Voorschoten, nota over het aanleg gen van de Noord-Hoflandbrug, de bespreking van diverse bouwplan nen en een voorstel tot vaststelling van voorbereidingsbesluiten. Stadsgehoorzaal, optreden i De ayond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van vrijdag tot 2e paasdag 8 uur vm., waargenomen door de volgende apo theken: Centrale Apotheek. Breestraat 74. tel. 20552; Apotheek Beker. Llltweg 4. Oegstgeest, tel. 55482. Tevens op za terdag tot 1 uur nam.: Apotheek Noord-Hofland, Thorbeckeweg 3. Voor schoten. tel. 071—62877. De dienst van 2e paasdag 8 i "telefoon 25260 Redactie Paul Wolfswinkel Apotheek Van Breest Smal- lenburg, Loevesteln 7. Leiderdorp, tel. 99211. SOS-dienst SOS - tel hulpdienst, tel. 071— 25202 Voor allen die ln moeilijkhe den verkeren dag en nacht te berei ken. Burgerraadsman Buro Burgerraadsman. Koornbrug- steeg 7 (hoek Breestraat/Koornbrug- LEIDERDORP De Leiderdorpse pportzaal aan het Van Alphenplein zal 18 april officieel worden geopend. Dit kon de wethouder van onderwijs en sport mevrouw Tichler gisteren meedelen. De openingsfestiviteit zal in de avonduren vanaf 8 uur plaatsvin den met speechjes en sportactivitei ten. Men kon nog geen feestrooster laten zien. Wethouder Tichler: "We ebben grote problemen gehad met de indeling van de zaal voor de di verse verenigingen. We konden ze riet allemaal tevreden stellen". In overeenstemming met de verenigin gen en met het advies van de Lei derdorpse Sportraad is men er toch aardig uitgekomen. De volleybalclub, de basketballers en de nieuw opge richt badmintonclub T>e Spotvogels' hebben allen een plaatsje gevonden in dege hypermoderne sportzaal. Daarnaast is ook voor Groen Stereo ruimte gevonden. Men heeft argu menten als; mensen die in het Bin nenhof wonen; specifieke Leiderdorp- se verenigingen en ook het sociaal aspect, het na afloop van de sport bijeenkomen in de kantine, zwaar laten wegen. Er komen twee tribu nes van elk 50 personen. Het ex ploitatietekort is geraamd op 40 a 60.000 gulden. De kantine wordt door öe gemeente in eigen beheer geno men. De heer Hooimans uit Den Helder gaat er de scepter zwaaien. Na de openingsavond van 18 april is er de gehele week open huis met 8vonden te verzorgen door de sport verenigingen D.V.Ö., "B.V. Leider- corp", B.C. "De Spotvogels" en een Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Jacoba Ro my Christina d. v. A. H. Passchier en G. Holt, Maria Wilhelmina Adria- na d. v. K. J. Loopik en A. E. C. Wiedemeijer, Pieter John Patrick, z. v. P. Versterre en B. M. Enters, Philip Eduard z. v. P. E. Plas- schaert en J. M. M. de Mooij, Cor nells Jacobus z. v. J. Breuker en NL van Veen, Robert, z. v. T. de Roode en M. C. Duinkerken, Laurens Ja cobus, z. v. J. W. van Rijn en N. Brouwer, Jessica Nathalie d. v. W. A. Copier en P. B. Sierag, Johannes Lodevicus, z. v. J. G. M. Faas en W. A. van Schie, Sonja Theodora d. v. R. G. M. Faber en T. M. M. van Heck, Fedor, z. v. A. Wiedenhof en J. M. Selders. Overleden: C. W. van den Berg 40 jr echtg. v. A. van Delft, W. B. van der Stoel 74 jr. man, J. Cosseé 82 jr man, R. K. Kartowikromo 13 Jr zn., M. E. Stuur 54 Jr vrouw. Gewond bij botsing op Kanaalweg LEIDEN Twee jongelui raakten gisteravond omstreeks negen uur bij een bromfietsongeluk op de Kanaal- weg zo ernstig gewond, dat zij naar het Academisch Ziekenhuis moesten worden overgebracht. De 17-jarige N. J. Westerdijk uit Leiderdorp brak neus en arm, toen hij met zijn brommer door tot nog toe onbekende oorzaak tegen een uit tegenovergestelde richting komende bromfietser botste. Het bij hem ach ter op zittende Zoeterwoudse meisje Thea van der Ven kreeg een hersen schudding en diverse snijwonden. De amdere bromfiets diie uit de rtóh- ting van de Hoge Rijndijk kwam, werd bestuurd door de 19-jarige Lei- denaar P. T. H. S. de Wilde, die een verwonding aan de linkerenkel op- (Van) Ba(a)ren Het PvdA-raadslid Van Baaren is een man die soms ongelooflijk fel uit de hoek kan komen. Dat deed hij gisteravond weer eens toen in de fractievergadering van zijn partij werd aangekondigd dat wethouder Waal maandag niet in de raad aan wezig zou zijn bij de afronding van de grondtransactie met de universi teit in de Leeuwenhoek. "Ik vind dat Waal daarbij hoort te zijn. Het is een hoogst belangrijk beslissing die er wordt genomen", aldus de verbolgen Van Baaren. Wethouder Verboom die maandag namens Waal het woord zal doen, vond de afwezigheid van Waal geen bezwaar. "Als hij ziek is of met va kantie gaat, moet ik het ook doen", verdedigde hij zich. De reden van Waals absentie werd even later ook door hem uit de doe ken gedaan: "Zijn vrouw verwacht maandag de tweede baby". De im pulsieve reactie van Van Baaren was ongemeen fel: "Dat kan wel zijn, maar dat is politiek niet ver antwoord". Een bulderend gelach was de reactie van zijn fractiegeno ten. Maar Van Baaren (what's in a name) was niet te vermurven. "Als de oppositie maandag eist dat Waal aanwezig is, behoud ik me het recht voor om die eis te steunen". Nederlaag Een Leidsch Dagblad-voetbalteam (we onthouden u de namen der spelers) heeft gisteren een vernieti gende nederlaag geleden. Mét 12 te gen 2 verloren deze "ellendelingen" van de familie Kooy. Een beetje overbodig meldden ze op een brief je: 'Trots hoeven we niet te zijn". Daarom zullen de heren met grote verve gaan trainen om de revanche, die de komende week woensdag in de Apollohal plaats vindt in Oegst geest. te winnen. Wij houden u op de hoogte. schaf van de noodschoten in de Zijl- wijk. Wethouder Tesselaar stelde dat gisteravond tijdens de PvdA-fractie- vergadering teleurgesteld vast. "We hadden al een hoorzitting gepland over deze noodgebouwen voor de paas dagen, maar nu de beslissing maar niet afkomt, hebben we die hearing moeten uitstellen." Leidse Rechtswinkel Dienstencentrum. Mierennest, do. Sociale raadsvrouw Lezen Ruilen 1 De Jeugdafdelingen van de Open bare bibliotheek Leiden organiseren dit jaar weer een leesprogramma voor de kinderen. Hiervoor is een lijst samengesteld met boektitels waarvan elke Jeugdige lezer(es) minstens drie boeken moet lezen. Naar aanleiding van deze boeken kunnen ze dan een tekening maken. Aan de oudere kinderen wordt ge vraagd zelf een verhaal te schrijven. In elk geval zullen alle kinderen die meedoen een leesdiploma ontvan gen. Dat zal in juni gebeuren. De adressen van de jeugdafdelingen zijn: Plantage 6, Steenschuur 17, Zweilandlaan 5, E. van Beinumstraat 2 en Corantijnstraat 2a. Evenals voorgaande jaren is er ook nu weer gelegenheid om aanstaande zaterdag in Het Trefpunt in War mond postzegels, munten, prent briefkaarten en verdere verzameldin- gen van eigenaars te doen veranderen De entree bedraagt twee kwartjes. De ruilbeurs is geopend van 10 tot 5 uur en is tevens zeer geschikt om lid te worden van de Warmondse post zegelvereniging. Spreekuren Sociale Raadsvrouwe: Bin nenstad. Gerecht 10. woe. 5-6 uur nam. Noord. v. Hogendorpstraat 36. ma 10.30 -11.30 uur vm Kool. Driftstraat 49a, 45 TT. 10.30- Ruilen 2 Voetbal Het senioren-schoolvoetbal is nu helemaal afgelast. Dat komt door 't ellendige weer. Het was al verscho ven naar vandaag, maar 't is weer niks. Nou, ja, de wil was aanwezig, zullen we maar denken. Teleurgesteld Het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen heeft nog steeds geen toestemming gegeven voor de aan- De Wassenaarse afdeling van de Koninklijke maatschappij tuinbouw en plantkunde organiseert ook za terdag een ruilbeurs. En wel in de ge meentelijke kwekerij naast het raad huis De Pauw. Vanaf 10 uur 's mor gens kan men terecht voor het rui len van planten en het inwinnen van een deskundig advies. Gedachten Aanstaande dinsdag hebben de Ba- ha'is weer een open gedachtenwis- seling op het adres De Mey van Streefkerkstraat 48. Meneer Vleten is er dan die praten wil over "de gelijkwaardigheid van man en vrouw "Om kwart over acht. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Leiden. Postbus 64 - Giro 57055 Telefoon directie en admini- itratie 071-25041 Telefoon redactie 071-21507. Hoofdredacteur Ran Mulder Kwartaai-bonnement I 34,35 Per Post 36.75 Jaarabonnement f 126.10 Jaarabonnement per post f 136 70 Losse nummer» f 0AC Abonnementsgelden dij vooruit betaling te voldoen BU automa tische overschrtJvtngeo geen ad ministratie- en incassokosten N «bezorging vjud 18.00—20.00 u Zaterdag van 16 00—18 00 uur Telefoon 071-30500. Indien Id gesprek 071-34o39.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2