Plaatsen verkeerslichten beste oplossing voor situatie in Voorschoten .sf&irrk agenda Geluidshinder Schipholspoorlijn weer bekijken Commissie ontstemd over te laat komen wethouder De Ruiter Automobilist rijdt door Hond loopt Werkzaamheden aan riolering gestopt |Warmondse commissie vecht voor natuurgebieden WOENSDAG 2 APRIL 1975 WOENSDAG WARMOND De commissie voor ruimtelijke ordening in War mond heeft zich gisteravond heel duidelijk uitgesproken tegen twee tracé's van de Schipholspoorlijn. Het gaat hier om hot tracé dat voorbij «de Ringvaart evenwijdig aan de rijksweg loopt. De spoorlijn daalt dan zo danig dat de jachthaven Sas- senhieim en de Sassemheimsevaart, de Memneweg, de ZandsJjoot. de Was- beeklaam en de Warmonderdam nog juist vrij gekruist kunnen worden. Deze lijn kruist ook de Oranje Nas- saulaan en de Warmonder Leede vrij. Het tweede tracé dat Warmond af wijst blijft de spoorlijn in het gebied van Sassenheim en Warmond dicht bij de rijksweg liggen op een af stand variërend van 80 tot 200 me ter. Bij de aansluiting van de War monderdam is voor een nauwe bun deling van de weg en spoorlijn geen andere mogelijkheid dan de spoorlijn tussen de rijksweg en het daar aan wezige automobielbedrijf te leggen. Aad Heemskerk noemde als een van de nadelen van deze twee tracé's dat ze de belangrijke natuurgebieden: Klinkenbergerpolder en Vrouwenpol der doorsnijden. Ook commissielid Cees Verkuyen was die mening toe gedaan. Hij wees er echter wel op, dat als de plannen van een bloemen- stand tussen Sassenheim en Voor hout zou doorgaan en men tracés beslist zou afwijzen de Schiphollijn daar zou moeten komen. De commis sie was het er unaniem over eens, dat de genoemde tracé's geen uit komst brachten. De geluidshinder' was een onder werp waarop Verkuyen wat nader in ging, "Wanneer we kunnen aanto nen dat de geluidshinder zo groot is dat deze volgens de wetten niet is toegestaan, kunnen we altijd aan vechten of de Schipholspoorlijn wel door de woonkern Endepoel moet gaan. Tulp verzocht de com missieleden eerst de cijfers over geluidshinder uit het rapport te la ten onderzoeken. Warmond zal de commissie tracé Schiphollijn vragen op welke wijze zij de geluidshinder denken te beperken. Verder wil men informatie over de constructie van welk tracé dan ook. Wanneer Articon deze niet kan geven dan op een an dere manier. Dit is namelijk vol gens de Warmondse commissie van groot belang omdat alle tracé's via de Oranje Nassaulaan zullen gaan lopen. De commissie Schipholspoorlijn zal 15 april (20.00 uur) in het Trefpunt de plannen toelichten op 27 mei (15.00 uur) is er, ook weer in het Tref punt, een tweede bijeenkomst. kamerbewoners ex 8—12 uur nam. Breestraat 19. Twentwei. 'oor kanerbewoners, vanal 9 na tel. afspraak 071—22493. Kennedylaan 11, Oegstgeest, g spreksavond Baha'l Gemeenschap. inlormatlecentrum ••Begijntje", 11 10, vergadering Werkgroep Morsweg li Monumenten, DONDERDAG Van der Valkbouwmanweg 236 Lei derdorp, Bijbelstudie en Gesprekskring Baptistengemeente. 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, Theehuis van de Leidse Werkgroep Homofille-COC. Begijnhof 2 (Rapenburg) sexueel-in- formatiecentrum "Begijntje". 7.309 levingsopbouw, 8 uur nam. Marekerk, concert door het Chap- Nellien de Ruiter „Ik trek het mij ze VOORSCHOTEN B. en W. van Voorschoten hebben een nota samengesteld met eni ge suggesties tot verbetering van de verkeersproblematiek in Voorschoten. De verkeersproblematiek in Voorschoten staat nu in het middelpunt van de belangstelling. Aktiegroepen schieten als paddestoelen uit de grond. In het geding zijn o.a. de leefbaar heid van hun wijk, de veiligheid van hun kinderen en de bedreiging van hun bestaansmo gelijkheden, aldus B. en W. De belangen zijn tegengesteld. Wat over alle commissies een advies moe- de voetgangersoversteekplaats bij de de ene groep wil, acht de andere ten uitbrengen. Laurentiuskerk weer begaanbaar kan groep schadelijk zoals o.a. blijkt uit \r,-„,ir„-nl.vWr, worden. de in korte tijd aan de gemeente- v eriteersiicnren De verkeerslichten op de kruising raad toegezonden 9 brieven, alle- De werkgroep verkeer is tot de Van Beethovenlaan-Prins Bernhard- maal ondertekend door soms wel conclusie gekomen, dat regulering laan hebben tot doel het sluipver- honderden medestanders. van het verkeer door de gemeente keer door de wijken Adegeest en Nas- Naar aanleiding van die brieven Voorschoten door middel heeft de ambtelijke werkgroep i het Ned. Madrigaal zondagsdienst keer enige suggesties opgesteld, VOORSCHOTEN De leden van de commissie voor welzijn en onderwijs in Voorschoten toonden zich gisteravond zeer ontstemd over de houding van wethouder Nellien de Ruiter. De leden waren opgeroepen om 7 uur voor de bezichtiging van, de verbouwing van de Oranje School tot openbare bibliotheek. Na een kwartier waren de commissieleden uitgekeken en uitgepraat en gingen naar de raadzaal voor de commissievergadering, die vastgesteld was na het bezoek aan de verbouwing en volgens plan omstreeks 8 uur zou kunnen beginnen. Wie er kwam, niet de wethouder. Om half negen kwam de wethouder binnen en keek tegen verstoorde gezichten aan. Iestra sprak namens de commissie "het misnoegen uit over de wijze waarop deze vergadering is vertraagd. Ruim een uur is er niets gedaan en het getuigt van wenig referentie ten opzichte van de Jeden". Mevrouw De Ruiter verdedigde zich door te verklaren dat zij nog een gesprek had met een van de bestuursleden van de bibliotheek en dat deze bestuursleden zeer bezet in hun tijd zijn. Mevrouw Bloembergen meende dat ook raadsleden druk bezet zijn en dat het geen pas geeft ais voorzitter gewoon weg te blijven. IrPotma con stateerde dat het nog nimmer is voorgekomen dat een openbare commisisevergadering zo over tijd begonnen is zonder enig aan vaardbare oorzaak. Mevrouw De Ruiter deelde mede dat de bezwa ren van de commissieleden door haar begrepen waren en sprak: ..Ik trek het mij zeer aan". Hierna begon de commissie aan een ma rathonzitting. af te i keerslichten een van de beste en De commissie voor welzijn en on meest afdoende maatregelen zal zijn. dei-wijs toonde zich niet onverdeeld Het voorstel van de werkgroep is gelukkig met de voorgenomen maat- om een tweetal volledige verkeers- regelen. De verkeerslichteninstallatie lichteninstallaties te plaatsen te we- °P de Leidseweg bij de Mozartlaan ten op de splitsing Leidseweg-Mo- kreeg de algemene goedkeuring, de zartlaan en op de kruising Van installatie op de Van Beethovenlaan Beethovenlaan- Prins Bernhard- had enige tegenstemmers. Mevrouw laan. Het enige nadeel verbonden Bloembergen (VVD) wilde graag ex- aan verkeerslichteninstallaties vormt acte tellingen van het zgn. wijk- de aan de aanschaf verbonden vreemde verkeer. De heer Iestra kosten. Deze komen op circa f 100.000 (PCC) vond de hoge kosten een be- verzocht om de provincie de kosten te laten opdraaien. per Installatie. eid van het ver Leidsebaan de verkeerstraverse nog NU wordt op de Leidseweg -Mozartlaan hebben de tot doel de snelheid keer af te remmen. Nu wurm up uc nrnvinriai#» wé» Leidseweg gereden met snelheden die veelal boven de 70 km. liggen. Bo- vindien ontstaat er door deze ver keerslichten een interval, waardoor Apotheken der apotheken in de regio Lelden wordt van vrijdag tot 2e paasdag 8 uur door de volgende 4. Oegstgeest. tel. 55482. Tevens od za terdag tot 1 Apotheek Kok. Rappnburg SOS-dienst tel hulpdienst Burgerraadsman Buro Burgerraadsman. Koorn brug steeg 7 (hoek Breestraat/Koornbrug steeg). tel. 071-43171 Spreekurer.. ma. van 11.30-14.00 uur do van 19.00-21.00 uur Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau Volkshuls, LEIDENAAR BETAALDE MET VALS DUIZENDJE SASSENHEIM Een 21-jarige eigenaar van de wagen kon zelf de Leidenaar heeft vrijdag in een ju welierszaak in Sassenheim betaald, met een vals briefje van duizend gulden. De jongeman werd, toen de juwelier later ontdekte dat het brief je vals was, door de politie opge spoord. Hij had, verklaarde hij, niet geweten dat het biljet vals was. vrouw omver LEIDEN De 71-jarige Leidse mevrouw R. Laiterveer-De Wit kreeg een zware hersenschudding, toen zij bij het oversteken van het Stations plein op het zebrapad door een auto werd aangereden. De bestuurder van deze auto is er na de aanrijding van door gegaan zonder zijn identiteit be kend te maken. Getuigen van dit ongeval wordt daarom verzocht zich in verbinding te stellen met het Leidse politiebureau, afdeling ver keer. De vrouw stak het Stations plein bij groen voetgangerslicht over maar toen zij halverwege de zebra was zou het licht voor het rijver- keer van rood op groen zijn gespron gen en zou de onbekende autobe stuurder flink op het gaspedaal heb ben getrapt. De gewonde vrouw is opgenomen in het Diaconessenhuis. LEIDEN De 81-jarige S. C. H. Verstraten-Sanders uit Lei den werd gistermiddag in het post kantoor aan de Lammermarkt door een hond omvergelopen. De bejaar de vrouw kwam zo ongelukkig te val len, dat zij met een bekkenfractuur naar het Diaconessenhuis moest worden vervoerd. LEIDEN Wethouder Waal heeft gisteren de ere-medaille in zilver behorende bij de orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de heer Chr. Joh. de Waal. Hij kreeg dat lintjeomdat hij veertig jaar in overheidsdienst was. De uitrei king vond plaats in het kantoor gebouw van de SLF, waar de heer De Waal werkzaam is als hoofd monteur lste klasse. ApothekersdMk 33 Dl. woe en do 10 uurvm 1 uur nam do 7-9 uur nam. Dienstencentrum Van Hoeendorpstr. Sociale raadsvrouv stadswijk. Herenstraat 45 vr 10 30- Release Hulpverleningscentrum Release. Nieu we Rijn 20a. tel. 24555. Open op don derdag van tien uur 's ochtends tot lijn 20a. tel. 24555. Open ig van tien n tien uur 's avonds. Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenschap Kindercentra Lelden. Hooglandse Kerk- gracht 4. tel 30360 Geopend dl 0 30— "tejekon 25260 La Cloche Op 11 april gaan de deuren wa genwijd open van (alweer) een nieu we bistro in de Kloksteeg 3. Ge naamd natuurlijk "La Cloche". Ewoud en Greetje Brouwer drij ven de zaak. Na een grondige verbouwing en door de inrichting ademt de zaak 'n Franse sfeer. Dat is ook terug te vin den op de menukaart. Er kunnen 45 mensen aan tafel, die tevoren nog aan de bar iets vochtigs tot zich kun- Op de eerste etage is er ruimte voor recepties en andere speciale dingen. half elf en duurt tot ongeveer 12 uur. De tocht wordt lopend afgelegd. De tweede tocht voor jongens en meisjes van 9 t/m 12 jaar start om half twee en duurt tot ongeveer drie De derde tocht voor kinderen ou der dan 12 jaar gaat om half vier van start en duurt tot vijf uur. De twee laatste tochten worden per fiets afgelegd. Alle puzzeltochten starten bij de kantine van de korfbalvereniging Fiks bij het sportpark De Voskuyl. In Oegstgeest. En de kosten bedra gen ene gulden en nul cent. Redactie Paul Wolfswinkel het officieel open gegaan. Het heeft ook de naam "Specialitei'tenrestau- rarot Regthuys" meegekregen. Dan weten we dan. Natuur Regthuys Puzzel een SJJO en Fiks in Oegstgeest orga niseren maar liefst drie grote puz zeltochten op vrijdag aanstaande. De eerste tocht voor jongens en meines van 6 t/m 9 Jaar start om Nou we het net hadden o\ restaurant in Leyde, komt snufje onder onze op verfijnde smaak beluste neuzen van ene fa milie Van Rheenen uit Wassenaar. Die heeft na veel technische moei lijkheden overwonnen te hebben het pand Plein 18 opgeknapt. Gisteren is De afdeling Den Haag van het in- situut voor natuurbeschermingsedu catie organiseert een cursus "oplei ding natuurgids". Het geheel start in mei. De duur is ruim een jaar en be staat uit een aantal dinsdagse les- avonden, waar achtergrondinforma tie wordt gegeven over natuur, land schap en natuurbescherming en uit een aahtal excursies door natuurter reinen. Ook worden er werk- en stu diedagen gehouden. De cursus kost zestig gulden en staat open voor ie dereen van 18 jaar en ouder. Pro gramma met dagen en plaatsen van samenkomst van de introductiecur sus die eraan voorafgaat zijn te ver krijgen bij meneer La Haye, Bak huis Roozenboomstraat 9 in Leiden, telefoon 49127. LEIDEN In het centrum van de Bescherming Bevolking aain de Zijl- dijk wend gistermiddag 'n drukbezoch te receptie gehouden. Dat gebeurde in verband met het 40-jarig dienst- jubileum van de heer J. P. van der Meulen. De heer Van de Meulen is hoofd van de afdeling opleidingen, oefeningen, paraatheid en veiligheid. Op de foto jubilaris Van der Meu len (links) krygt een geschenk vam het hoofd van de BB, de heer F. D. Laurens. Dranklustige Leidenaar aangehouden LEIDEN De Leidse politie, heeft gistermiddag een 19-jarige in woner van deze stad aangehouden, die na vernieling van de winkelruit uit een zaak aan de Haarlemmer straat een fles whisky had wegge nomen. De jongeman wordt er bo vendien van verdacht vorige week in de Ketelboetersteeg een 39-jarige, werkster van de Raad van Arbeid te hebben bedreigd. De vrouw werd om zes uur in de ochtend aangespro ken door een man, die haar dreig de dood te zullen schieten wanneer zij hem geen fles drank bezorgde. De aangehouden Jongeman zegt zich van de bedreiging niets te kunnen herinneren. De onlangs in Wassenaar ge houden collecte voor het Nationaal Itheumafonds heeft in totaal een bedrag opgebracht van f 13.955.50. Braderie-Santhorst LEIDERDORP De commissie Middenstandsaangelegenheden verga dert woensdagavond 2 april (20.00 uur in het raadhuis. Voorzitter Wethou der Reugebrink zal tijdens deze be langrijke vergadering mededelingen doen over de stand van zaken rond "Winkelhof". Op de agenda staat voorts het jaarverslag van de Stich ting Ontwikkeling en Sanering voor het Midden- en Kleinbedrijf en een bespreking van een op 16 april a.s. te houden Braderie-Santhorst. Ook zullen er tijdens deze vergadering mededelingen worden gedaan over de voorbereiding van de weekmarkt. Tenslotte is er een agendapunt: de bereikbaarheid van winkels voor in validen. De Algemene Nederlandse Invalidenbond heeft zich tot B. en W. gericht met het verzoek, naast andere gebouwen, ook winkelpanden toegankelijk te maken voor invali den. Kleuterleidster mej. Zonneveld onderscheiden WASSENAAR Mejuffrouw A. G. P. Zonneveld, hoofdleidster van de kleuterschool De Twickeltjes aan de Twickelstraat in Wassenaar, is aan het begin van de paasvakantie onderscheiden met de gouden ere medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Zij ontving de onderscheiding tij dens een bijeenkomst in het school gebouw uit handen van burgemees ter staab. Op die bijeenkomst nam mejuf frouw Zonneveld afscheid als hoofd leidster. Zij gaat. om gezondheidsre denen, met vervroegd pensioen. Zes entwintig jaar was ze in de St. Jo zefparochie als kleuterleidster werk- 13 i Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest tel «4115. 33921 en 61044 Maatschappelijk Werk 7—8 Bureau Maatschappelijk Oude Rijn 44c, spreekuur da 3 uur nam., ma. en dl. van nam., telefoon (071—) 20931 Dienstencentrum Noordelnpleln 2b cel 40483. aigeme- lnformatle. dag -10 Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JansenNlemeyer, Huf- dilck 32 Oegstgeest tel 071—53652. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, tanvragen hulp beiaar ig zieken en gezinsi 15. tel. 49441 gezinsverzorging, Met auto uit de bocht LEIDEN De 40-jarige A. van Tongeren is gisteravond omstreeks elf uur met zijn auto op de Maresin- gel ter hoogte van 't slachthuis door tot nog toe onbekende oorzaak uit de bocht gevlogen. De wagen kwam tegen een lantaarnpaal tot stilstand. De bestuurder kreeg een sni j wond aan het hoofd en moest naar het Dia conessenhuis worden overgebracht. Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging wen en weduwi bureau: 61112 Architecten i weduwnaars tel. Lelds advies del weg 4 (bil Hooglandse kerk.) WARMOND De rioleringswer- heden in Warmond liggen voorlopig stil. Tijdens een vergadering van de commissie openbare werken werd meegedeeld dat men was gestopt miet de derde fase omdat anders de aangrenzende bloembollenvelden te droog zouden worden. Met de bouw van 12 woningen zal waarschijnlijk op maandag zeven april een begin worden gemaakt. Bij de rondvraag wilde een van de com missieleden weten hoe het stond met de kabeltelevisie, de voorzitter van de commissie oei dat in mei hierover meer inf ormaUé zou 7'jn. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: beidscb Dagoxao B V Witte Singed 1 Leiden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon directie en admim- itratle 071-25041 TelefooD redactie 071-21507 Hoofdredacteur Had Muloer Kwartaalabonnement 1 34.35 Per Poet i 36.75 Jaarabonnement f 126.10 Jaarabonnement per post I 135 7(i Losse nummer» 0.5C Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen By automa tische overschry vingen geen ad ministratie- en incassokosten N «bezorging van 18.00—20.00 u Zaterdag van 16 00—1800 uur Telefoon 071-30500, Indien in gesprek 07I-34P3».

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2