fs Ijji AMATEURKOOR GEKRAAKT (2) Imperium werkt aan vrolijke Im 'STIL, NIET OVER PRATEN' Kooktip JONGENS IN DIEPE VIJVER VERDRONKEN DINSDAG 1 APRIL 1975 PAGINA 9 LEIDEN Het microtheater Im perium' geeft vanaf vrijdagavond 4 april, wanneer een proefvoorstelling wordt gegeven, een serie opvoerin gen van het sityK 'Stil, niet over na- ten'. Het is een 'Impiecal', geba seerd op het door D66-kamerlid Jan Terlouw geschreven jeugdboek T>e Koning van Katoren'. Een 'Impiecal' ls volgens de leden van Imperium een verhaal met veel muziek, bewe ging en tekst. De première van deze nieuwe prokuktie is op zaterdag avond 5 april in het theater aan de Vestestraat. Vanaf die datum zijn er elke vrijdag- -en zaterdagavond (aanvang half negen) voorstellingen tot en met 10 mei a.s. Na de stukken van J.P. Sartre en Jan Wolkers wil Imperium het sei- «oen vrolijk (lees: dansend en zin gend) besluiten. Daartoe heeft het Uieater een vrolijke Imperium-musi cal, gebaseerd op een verhaal uit het beikoronde jeugdboek van Jan Terlouw, tot stand gebracht. Het gegeven van deze 'Impiecal' vormt 6lechts één hoofdstuk uit het door Terlouw geschreven boek. Leden van Imperium zijg speciaal met Jan Ter- louw gaan praten om de mogelijkhe den van hat stuik door te nemen, Terlouw bleek, volgens de leden van Imperium, bijzonder ingenomen met de interpretatie van het hoofdstuk uit de "Koning van Katoren'. Mar jolein Briër verzorgt voor deze pro- duktie de choreografie. Zij vat haar taak zeer serieus op en verlangt veel van de leden van Imperium. Dit bleek, toen we tijdens de repeti ties even een kijkje namen. Daar naast staat Jaap van Ek garant Voor een verantwoorde regie. 'Stil niet over praten' gaat over de belevenis sen van Stach, een jongen van ze ventien, die koning wil worden van •Katoren'. Hij raadpleegt een aantal ministers, aan wie hij vraagt, wat hij daarvoor allemaal moet doen. De ministers geven hem zeven haast onuitvoerbare opdrachten (hierbij denkt men onwillekeurig aan een mythologisch gegeven, waarbij o.a. een stal moest worden schoon gemaakt). Een van deze, door Stach uit te voeren opdrachten is door Imperium nader uitgewerkt. Juist die interpretatie is belangrijk. Men weet dus waar men de komen- ke weekenden naar tóe kan gaan. A.CJL Tentoonstellingen. ..De Scherf" Nassaulaan 41. burg 28) Werkd. 10 uur voorm.6 i blnet Gaper Wisselende expositie dl. t/m za. 2—6.80 uur oam. do. boven- van Anton Heybroek en Aad van Hou- welineen. Kunstzaal Heuff, Hoflaan 7, Wasse naar. Expositie van Sara Bisschop schilderden en tekeningen, Suzanne Eckhart keramische plastieken. Van 8 maart t/m 29 maart. Openingstijden dl. t/m ea. van 10-17 uur. dl. ook van 8-10 uur nam. so. na afspraak telefoon 01751-12186 Galerie VaD der Vlist. Botermarkt 3. Expositie van Kees den Tex. schilde rden en grafiek. Van 12 maart tot 5 april. Openlngstdden dl. t/m 10—5 - - - :an heroe", vr. en za. 11,30 uur, 18 Jr. Lldo "Keetje Tippel", dag. 2.30, '.00 en 9.15 uur, le en 2e Paasdag, ok 4.45 uur. 18 Jaar i "Jesus Christ Superstar". Trianon "Roole Sien", dag. 18 Jaar. Klndërmatinee: Walt Disney film (titel onbekend), dag. 2.30 uur. al. Nachtvoorstelling: "Ninotschka weet wat vrijen is*', vr. en za. 11.30 uur, 18 jaar. Ongevallendienst ziekenhuizen Leiden One /atiendleiut elke da, Acade- mlsch ziekenhuis behalve van dins dag 1-LOO uur tot woensdag 18.00 uur (Diaconessenhuls) en van vrijdag 13.00 mu tot zaterdag 13.00 uur (Eli sabeth ziekenhuis). en van 18.30 tot 19.30 uur; Kinderaf deling dag. van 15 tot 18.30 uur. CCD (hartbewaklng). dag. van 14.15 tot 14.45 uur en van 19 tot 19.80 uur. Intensieve verpleging: dag. van 14 tot 14.30 uur en van 18.30 tot 19 uur. Endegeest: dinsdag en vrddag 18— 14.3C uur; 's zondags 11—12 uur en 14—15 uur: eerste klasse: de gehele dag Anuakllnlek: Klasse afdeling van 18.30 tot 15.30 uur. van 18.30 tot 20.00 uur Derde klasse van 13.30 tot 14.30 u. van 18.30 tot 19.80 u. Avondbezoek voor de kinderzaal. uit sluitend voor de ouders, alleen op woensdagavond van 18.80 tot 19.80 uur. ACADEMISCH ZIEKENHUIS Voor alle patiënten (behalve klnde- n) ziln de bezoekuren als volgt: Bezoekuren Ziekenhuizen Elke dag- 14.15—15.00 uur 18.30—19.30 uur Voor de Drematurenafdeling gelden de volgende bezoekuren (alleen voor ouders) Maandag t/m vrffdag: 18 30—18.46 uur Zaterdag en zondag: 14.45—15.00 uur Bezoek aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten door lopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige hiervoor spe- Klnderafdeling dage- do. tot 21 i overige familieleden. Kinderen beneden 14 Jaar hebben geen toegang op de kinderafdeling. Leid se bioscopen Lnxor "The Towering Inferno", lae 2 00 en 8.00. 14 Jaar. "It's In r Kraamafdellng: echgen.) v. 15 I tót 1414 uur en v." 18.80 tó? WA?? Kraamafdellng: dag van 16 tot 16 i Alphen aan den Rijn Rünoord: le en 2e klas 11—11 AO 13.30—14.15 en 18 30—19.30 U4 8e klas 13 30-14.15 en 18 80—19.30 u.; Kraam afdellng 13.80—14.15 echtgenoten 19—20 i 15—15.30 u. alleen 18.30 u. Geluidshinder Schiphol Klachten over geluidshinder van vliegverkeer van en naar Schiphol kunnen dag en nacht worden gemeld bil het Informatiecentrum Geluids hinder Schiphol (020—175000). (§tïtï ^ÏLteuws- 1 april 1975 Honderd jaar geleden stond in de krant: Volgens een bericht uit Cuba gaan de opstandelin gen voort met het in brand steken van eigendommen. Valmaseda heeft eene procla matie uitgevaardigd, waarin hij zegt dat de opstandelin gen sedert twee maanden veertig plantages en verschei dene dorpen in brand hebben gestoken. Tenslotte doet hij een beroep op allen die het wèl meenen met het land, om zich bij elkander aan te slui ten tot bescherming der maatschappij. Rudolf Steiner, leider der anthroposofischè beweging is te Berlijn na een langdurige ziekte op 64-jarigen leeftijd overleden. Hij was in 1861 in Kroatië geboren en stichtte 't Anthroposofisch Genootschap dat zich ten doel stelt de uit komsten der wetenschap in harmonie te brengen met de Indische theosofie. Vijftig jaar geleden: Gisteren vierde het losse boordje zijn eeuwfeest. Op een dag in het voorjaar van 1825 was mrs. Hannah Lord Montagu, de vrouw van een hoefsmid uit Troy, dicht bij New York, bezig het linnen goed van haar man te strij ken. Zij dacht er over, dat de kragen, waar je meer werk aan hebt bij het wasschen en strijken, ook altijd eerder vuil zijn dan de rest van het over hemd. Waarom maakte men die dingen niet zoo, dat men den kraag alleen kon was schen? Zij ging het zelf pro- beeren en op 30 Maart 1825 werd de eerste band kraag" string collar gemaakt. In het huis van de Montagu's is dit feit op een gedenksteen herdacht. Het duurde niet lang oj er werd een fabriekje van string collars opgericht en nu nog is de stad Troy een der voornaamste centra van de boordjesproductie. PANDA EN DE INZIENER 13—128 Panda werd erg ongerust, toen hij de conducteur een reiziger buitfn de deur zag zetten. Niet alleen bleek daaruit dat de trein-beambte wel een heel slecht humeur had; maar bovendien herkende Panda de ongelukkige passagier. "D-dat was de vreemdeling die een tijdje geleden in profes sor Kalker's bagage zat te rommelen.mompelde hij. "Wat deed die in deze trein? Was dat toeval"? Maar toen zag hij de controleur terugkomen en hij kreeg heel andere zor gen. "Professor"! riep hij, terwijl hij de geleerde probeerde wak ker tr maken. "Onze kaartjes! U hebt ze! En als u ze niet laat zien. worden we er uit gezet"! "Wel. wel. wel", sprak de conducteur op dat moment. "En viat is dat"? "Eh.d-dat is meneer Kalker", legde Panda uit. Hij heeft on-.s kaartjes maar hij slaapt een beetje diep'. "Nee ik bedoel dat"! zei de beambte, en hij wees op de uit vinding. De avonturen van Jommeke Het geheim van de Macu Aneapa Los 200 gr suiker op im, 2 dl kokend water, leg er een stuik citroen schil bij en draal het vuur laag. Schil 4 stevige appelen, bijv. Lom bard Calville, en boor ze uit. Maak het boorgat nog wat wijder, zodat er wat meer vulling in kan gaan. Leg de appels in het sui— kerstroopje en laat ze hier in zachtjes gaar worden, keer ze na verloop tijd eens om Neem ze er uit, laat ze afkoelen en zet ze dan in de koelkast, vermeng de helft het stroop Je met een f ke lepel bessegelei ei dit boven een laag tot een homogeen meng sel. Laat het otfikoefen en zet het eveneens in de koelkast. Vul de appel met vanille-ijs en giet het stroopje er over. WINA BORN FRED BASSET /kgeeftoejietwasjom- Jirer. dat ilc daarbij 2 rijen jon® planten heb yemield! u®lil)1! Lezers schrijven Hoewel wat verlaat, het leven is druk, wil ik graag nog reageren op de recensie van Ron Harms naar aanleiding van de Jaarlijks terugke rende uitvoering in de Stadsgehoor zaal van Bach's Matthaus Passion door het gemengd- en Jongenskoor "Ex Animo" onder leiding van de be kende Rotterdamse dirigent Her man de Wolff. Ongetwijfeld zal genoemde mu ziekcriticus wel een opleiding heb ben genoten waardoor hij in staat moet worden geacht de uitvoering van een klassiek werk als de Mat thaus Passion te beoordelen. Hiervan uitgaande is het voor mij een onbegrijpelijke zaak hoe hij dit maal reageert op een concert dat dor een volle Stadsgehoorzaal met eerbied en grote stilte is aange hoord. Toegegeven dat ik niet in de mu zikale schaduw vam Ron Harms kaai (en wil) staan, wik ik toch opmerken dat dit mij niet weerhoudt mijn gro te teleurstelling uit te spreken over de wijze waarop hij meent zich over dit muzikale evenement, en meer dan dat, te mogen uitspreken. Reeds jaren heb Ik het voorrecht dit bijzondere werk van de grote Bach één of meer keren per jaar te mogen beluisteren en... dat niet alleen in Leiden. Ik weet dus met U dat de kwali teit en de vertolking van de ene uit voering lang niet die van de andere is. Hierbij spelen uiteraard dirigent, koor en solisten, plus de interpreta tie van de betrokken dirigent een belangrijke rol. Dat dit jaar de Leidse Matthaus Passion bijna niet te genieten zou zijn geweest vind ik van u een hoogst merkwaardige uitspraak. In uw voornemen ditmaal niet de geit en de kool te sparen bent u dacht ik uitnemend geslaagd. Naar mijn mening heeft u de geit niet alleen gespaard maar zelfs ge slacht als gevolg daarvan kunt u nu ook de kool wel van de hand doen. Wat mij zelf betreft kan ik u me dedelen dat ik inténs van dit concert genoten heb en innerlijk verrijkt 's avonds naar huis ben getogen. Is dit verschil in ervaren nu wer kelijk alleen een zaak van al of niet deskundig zijn? Ik ben zo vrij deze vraag ontken nend te beantwoorden. Belangrijk in deze acht ik de men taliteit waarmee men een muzikaal evenement als de MP ondergaat. Is men bereid en in staat inhou delijk en muzikaal onbevangen te luistern? Ik vrees dat U, Ron Harms, onvoldoende gemotiveerd dit concert heeft bezocht en dat U teveel Uw ge hoor hebt toegespitst op onvolko menheden in de uitvoering (natuur lijk heb ik die ook gehoord) en te weinig oor hebt gehad voor de vele goede en mooie momenten waarin koor, orkest en solisten tot hoge prestaties kwamen. Door u zo op te stellen en te ver wonderen, zoals u het gedaan heeft, hebt u dacht ik de cultuur in de ASSEN (SP) Twee jongens zijn gistermiddag verdronken, toen hun auto op het TT-circuit in Assen door te grote snelheid bij de vennen uit een scherpe bocht raakte en op de kop in een diepe vijver terecht kwam. De Jongens, een 18-jarige las ser uit Leek en een 16-jarige scho lier uit Nierop, verdronken on danks reddingspogingen van het pu bliek. De 18-jarige chauffeur en een andere 18-jarige inzittende, beiden uit Leek, konden worden gered. Op de rede van Hellevoetsluis ver dronk in het weekeinde een 35-jarige man uit Wieringerwerf, die leider was van een paaskamp van het zee- kadettenkorps Rotterdam. Met acht anderen was hij met een motorsloep op weg naar Hellevoetsluis -om pro viand te halen. Door harde wind en regen sloegen de golven de motor sloep om. De man was de enige aan boord die geen zwemvest droeg. stad Leiden een slechte dienst bewe zen. Zonder alles mooi en goed te vinden moet het u mogelijk zijn meer respect op te brengen voor een ko-ro aLs „Exanimo". U mag daar best bedenken dat de leden een groot deel van het jaar zch in alle ernst inzetten, om een muzikale traditie in Leiden, de uit voering van de Mattheus Passion, voort te zetten. My is het een behoefte, bestuur, di. rectie en alle medewerkenden aan de uitvoering van de M.P. van 25 maar Jl. hartelijk te bedanken voor de'heerlijke avond die ik. mocht be leven. H. HAASNOOT, wethouder o.a. van Cultuur, Katwijk. Acteur faenk van Ulsen gaat naar de Nederlandse Antillen, waar hij vanaf 22 mei voorstellingen geeft van "Het fenomeen", een docu mentaire over de schilder-vervalser Han van Meegeren. De helft van net aantal voorstellingen wordt in het Engels gegeven. Ook zal de ac teur "De mens heet mens' (boek Prediker) op Curacao voordragen De pianist-publicist Paul Nies- f'ing uit Den Haag, de organist Al- fom Gaalman uit Hengelo en de muzlek-criticus Cornells Basowsky zijn wegens hun bijzondere verdien sten voor de Franse muziek onder scheiden met de zilveren medaille van het Genootschap voor Kunsten en Letteren in Parijs.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 9