Veel blikschade bij ouverture van raceseizoen 01 Johnny Ceccoto (19 jaar) sensationele verrassing JSf Als ik zondag eenpaartonpak in de Nationale Lotto, koop ik een eiland in de Stille Zuidzee. Die droom /0"°xioV° kan werkelijkheid worden. Even een paar simpele kruisjes zetten. Rijden meteenMercedes-Benz geeftu SUCCESVOL WEEKEINDE VOOR DE WET. GIRLS in DINSDAG 1 APRIL 1975 PAGINA 19 ZAND VOORT De ouverture was onstui miiger dan ooit. Zo onstuimig dat de uitdeuk en opknapbedrijven na deze eerste races op Zandvoort niet over gebrek aan klandizie te klagen zullen hebben. Dat de schade voornamelijk recht voor de hoofdtribune bijeen werd gereden werd door de vaste klanten daar zeer gewaardeerd. Er werden een aantal zaken duidelijk bij deze paasraces. Bijvoorbeeld dat een team leiden iets heel anders is dan zelf racen. mKÊÊ Een van de vele gevallen van blikschade op Zandvoort. Vee-rijders. Een botsing tussen twee Formule Door Pim Stoel Neem Rob Slotemaker, dik iin de veertig thans maar rijdend als een gretige jongeling. Tien ronden lang bleef hij in de toerwagenrace voor groep I wagans hangen achter zijn rivaal Fred Frankenhout op de Commodore van het Opel Dealer earn Holland. Toen. via een sublieme manoeuvre bij het uitko men van de Panoramabocht greep de antislipexpert met zijn Golden Eagle Camaro toch op de valreep nog de kop en won hij krap de race. Dat was dan Slotemaker de coureur. Maar een ttyditje later moest hij als teammanager van de kant toezien hoe zijn twee pupillen Jantje Lammers en - Cees van Dongen in hun Simca's Rally II van 6tajnt gingen. Van Dongen, vorig jaar nog Nederlands kampioen knalde direct in de Tarzanbocht al in het hekwerk en nam twee ongelukkige collega's, Frans Derr en Piet de Vos mee. Veel schade, en lange gezichten ook. Want Ceesje hief een woedende vinger naar zijn teamgenoot Lam mers die hem eruit gedrukt zou hebben. Hij ventileerde zijn woede zo luid dat Slotemaker - vroeger zelf nimmer de mond te snoeren door welke teammanager ook - een spreekverbod instelde. De amlbi-slip- schoolhouder verduidelijkend: „Je kan dat niet hebben binnen een team. Wat moet onze sponsor wel denken. Rijden en niet zaniken vind ik". Jan Lammers zelf mompelde be duusd dat het allemaal geen opzet was geweest. Hij was overigens naar een uitstekende tweede plaats gekoersd achter Jokky Hofstede die - oh bittere beker - de wagen had gekocht waarmee Lammers vorig seizoen bijna elke race had gewonnen. Slotemaker: „Godzijdank heeft hij me er aardig voor betaald, anders was het helemaal zuur geweest". Opvallend was overigens dat Lam mens en ook ainti-slipinstruoteur Tonny Zwaanenburg die derde werd, toen het ging r^enen vanuit wat lagere posities naar de ereplaatsen reden. Lammers pakte daarbij zijn rivaal Zwaanenburg in de Gerlach- bocht en dat mag een prestatie van jewelste worden genoemd. Nieuw op Zandvoort was de Renault 5 Gordini race. Met 21 identieke wagens werd gestart. Twee waren er na afloop van een afwijkend model. Omdat Emmenaar Sanders recht voor de hoofdtribune eerst aan de rechterkant twee maal over de kop sloeg en vervolgens aan de linkerkant nog eens. Met als gevolg dat een andere nieuwkomer. Van der Enden uit Maasdijk, zijn mooie Renault total loss reed op die van Sanders en Sanders zelf zijn wagen slechts nog uit een portierraam kon verlaten. Twee total losses maar geen schrammetje bij de rijders. En toen kwam de schuldvraag. Geert Sanders woedend: „Die Dijkstra deed het. Ik was hem voorbij, ik lag op kop em toen gaf hij me vam achteren een zet. En dat terwijl we 180 km per uur reden. Ik moet zeggen als dit kan in de racerij dan zie ik er verder weinig in". Rob Dijkstra, winnaar van het evene ment: „Die Sanders die zeurt. In diverse kranten had hij van te voren laten weten dat hij mij wel even zoek zou rijden. Om dat te bereiken duwde hij me onderaan de Hunzerug al een keer weg. Ik maal daar niet om. Maar ik heb hem helemaal niet geraakt, dat is zeker". Bleef de vraag waar dan de kras op de voorbumper van Dijkstra's wagen vandaan kwam. En bleef bij de ongelukkige Jaap van der Ende de vraag waar hij weer tienduizend gulden vandaan moest halen voor een nieuw wagentje. Van der Ende: „Ik ben vrachtwagenchauffeur. Een aardig vak maar je wordt er nooit miljonair in". Gelukkig had een woordvoerder van Renault Neder land goed nieuws voor hem: „Die van der Ende is een aardig Jong. We helpen hem wel". En Geert Sanders die zelf een uitdeukerij bezit: „Ik zal zien wat er nog recht te trekken is". Dijkstra dus eerste voor Hempenius en er werd zo heftig gestrede in de Renaultklasse dat er in de toekomst nog heel wat spektakel kan worden verwacht van de pittige wagentjes. Slecht Spektakel w: internationale Eerst werd waardoor o.i Luyendijk de verspeelde - ook in de ADVERTENTIE 6 kruisjes per kolom. Dat gaat zo. 1. Haal een Lotto-formulier bij uw club of winkelier. 2. Kruis 6 getallen aan per kolom (met een minimum van 2 kolommen). 3. Vul het formulier verder duidelijk en correct in. 4. Lever het formulier in en betaal uw inleg (voor f 1,75 hebt u al twéé kansen). 5. Zondag weet u of u - bijvoorbeeld - een half miljoen gulden rijker bent. Zo gaat dat Let op het reservegetal. In Studio Sport (zondagavond) worden de 6 winnende getallen getrokken.Plus een extra getal: het reservegetal. Er wordt dus altijd 1 getal meer getrokken dan u aan kruist per kolom. Dat reservegetal kan uw geluksgetal zijn als u niet alle 6 winnende getallen hebt aangekruist. Kijk maar. Veel kansen op veel prijzen. ■Ü-ELijs; 6 goede voorspellingen per kolom Izonder reservegetal) 2e_prijsj 5 goed reservegetal 3e prijs: 5 goed (zonder reservegetal) 4e prijs: 4 goed (zonder reservegetal) 5e prijs: 3 goed reservegetal Het reservegetal heeft dus alleen een functie bij de 2e en 5e prijs. Alléén melden bij alles goed. Alléén als u 6 goede voorspellingen (zonder reservegetal) hebt gedaan, is het raadzaam dat even telefonisch door te geven. Het nummer vindt u op het formulier. In alle andere gevallen hoeft u niets te doen. Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. formule Vee-race. ir slecht gestart grootvader Jaap eus van zijn wagen dat was net de waarop zijn sponsor HB vermeld werd 8000 voor het hele seizoen) en vervolgens spinde een van de deelnemers waardoor de Zweed CarlsBon en de Nederlander Cees Trouw tegen de vangrails werden gesmakt. Van Ginniken zou tenslotte winnen voor Steenbergen en de ontdekking van dit evenement Piet van Beveren die in zijn eerste 2 initemaitionaüe race naar een derde plaats reikte. Ron Swartsenburg lag met zijn nieuwe Kaimann lang tweede totdat hij met een gat in het carter van zijn Vee uitviel. Achteraan Hoe je een race zonder enige voorbereiding toch kan winnen demonstreerde Cees Siewertsen. Siewertsen: „We hebben die Wallys Porsche van vorig jaar nog. Ik zou eerst helemaal niet rijden maar toen hoorden we dat Levi's meedeed en dus konden we niet thuisblijven. Nu had ik ndet getraand en moest achteraan starten. In een wagen waar de spinnewebben uitgehaald waren, waar we wat olie en benzine in hadden gedaan maar waaraan verder niks was gebeurd. Een wagen ook waar al na vijf rondjes de rechtervoorband ging leeglopen". Toch won Siewertsen maar dat kwam ook omdat de Hagenaar Huub Vermeulen in de voorlaatste ronde pech kreeg met zijn Alimpo-BMW. Tot op dat moment had Vermeulen fier op kop gelegen. Dp oorzaak van de stoornis was onbekend. Te hard was Vermeulen niet gegaan want zijn toerenteller stond op 7400 en dat was volgens Alimpo duizend toeren onder het toelaatbare maxi mum. Tellen bleek moeilijk voor wedstrijdleider Henk Bosman want die vlagde de race een ronde te vroeg af. Gelukkig voor Siewertsen want nog een ronde had zijn lekke voorband het vermoedelijk niet uitgehouden...." Hardinelkkig De race an de dag was ongetwijfeld de formule Fordrace. Met drie kandidaten voor de eerste plaats: Bleekemolen, Jim Vermeulen en Ric van Kempen. De laatste moest eerst een hardnekkig duel met Vermeulen uitvechten om de tweede plaats en waaierde aan het eind van de laatste ronde zo exact op de juiste plaats uit de slipstream van de leidende Bleekemolen dat hij op de streep net een centimetertje of wat voor lag. Bleekemolen teleurgesteld: „In de eerste acht ronden was ik veel sneller dan die andere twee. Zo veel dat ik dacht, laat ik niet te ver weg lopen. Maar toen begaf een schokdemper het en kon ik de reobterbochten nfiet meer goed nemen. Daarom durfde ik me niet naar de tweede plaats te laten zakken om zelf van de slipstream te profiteren. Domme pech allemaal want ik had de race helemaal in Le Castellet De opening van het "grute" internationale motorseizoen in Europa heeft op het circuit Paul Ricard bij Toulon een sensationele verrassing gebracht. De in dit we relddeel nog nauwelijks bekende, pas 19-jarige Venezolaan Johnny Ceccoto won zowel de 250- als de 350-cc race. De eerste keer triomfeerde hij door in de laatste ronde de Japan ner Katai voorbij te streven. Bij de iets zwaardere motoren bracht hij wereldkampioen Giacomo Agos- tini een verpletterende nederlaag toe. De veelvoudige wereldkampioen her stelde zich bij de halve liters, maar die zege was weinig overtuigend. Hij kwam namelijk mede tot stand doordat de Fin Lansivuori, die in de trainingen veruit het snelst was ge weest, de strijd met motorpech moest stakén nadat nog niet een derde deel van de wedstrijd was voltooid. Ken Ajnderssion, de wereldkam pioen in de 125-ccklasse had het in zijn eerste grote prijs van 1975 net zo min moeilijk als Ceccoto, die voor 80.000 toeschouwers zijn faam van Daytona Beach volledig waar maakte. Andersson had echter het geluk dat zijn voornaamste concur renten Bianchi en Pirelli al vroeg na de start een onbetekenende tuime ling maakten. Pirelli, hoewel kans loos voor de overwinning, sprong weer m heit zadel en slaagde er nog lm de derde plaats te veroveren. Uitslagen: 125 cc 1. Ken Andersson (Zwe) met Yamaha, 104 km in 46.16.2, 2. Gustafsson (Zwe) met Yamaha 46.20.8: 250 cc: 1. Ceccoto Johnny Ceccoto. (Ven) met Yamaha 127.6 km in 51.7.1, 2. Takai (Jap) met Yamaha 51.09.0; 350 cc: 1. Ceccoto met Ja- maha 127.6 km in 50.21.5, 2. Agostini (It) 50.46.5 500 cc: 1. Agostini met Yamaha 127.6 km in 50.09.8. 2. Ka- naya (Jla/p) met Yamaha 50.13.3. Hees wijk In het Brabantse Heeswijk-Dinther vond op het circuit het Wolvenbos tussen regenbuien door de kil le opening plaats van het motorweg- race-seizoen van het KNMV. In de ochtenduren werd het circuit onver wachts bedekt met een fikse sneeuw laag, maar uiteindelijk konden de wedstrijden toch gehouden worden. De race in de 350-cc klasse bleek veruit de spannendste van de dag. Van meet af aan legden de nationa le kampioen Piet van der Wal en de Amsterdamse „cowboy" Rob Bron elkaar het vuur na aan de schenen. De eerste twee ronden waren dui delijk voor de Oirschotse coureur die enige voorsprong had genomen, maar daarna bleek Brons Harley David son op de rechte gedeelten veel snel ler te zijn dan de Yamaha van zijn concurrent. Het leek tenslotte dat Bron de face zou gaan winnen, maar op het kitieke moment maakte hij in een haakse bocht een fout. Hij- trok te hard aan de voorremmen en sloeg met motor en al tegen het natte asfalt. Voor hem was tegelij kertijd winst een illusie geworden. Van der Wal won gemakkelijk vóór Wietze Veenstra. Bij de kwartliters won kampioen Nico van der Zanden (Yamaha) met grote voorsprong. Hier brachten de langdurige duels tussen Schermer en Geyssendorfer de 8000 toeschouwers tot enthousiasme. Aart Valster (Ya maha) anUervottd weinig tegen stand in de 125 cc-klasse hetgeen niet gezegd kan worden van Gerrit Strik- ker (Kreidler) bij de bromfietsen. Hij bleef Theo van Oeffen slechts met een halve seconde voor. Het natte circuit veroorzaakte tal van schuifpartijtjes, vooral in de korte bochten, maar alle ongevallen bleken onschuldig. 4 DVEP.TFNTTF Mercedes-Benz is de standaard waarmee andere auto's vergeleken worden, Dat geldt niet alleen voor de auto, dat geldt ook voor onderhoud en service. De hele levensduur lang. En daarvoor zorgen wij: de Mercedes- Benz dealers. Bij ons werken speciaal geschoolde professionals met liefde en feeling voor Mercedes. Hooggekwalificeerde technici, die uw Mercedes onderhouden alsof het hun eigen auto is. Met behulp van uiterst moderne, van fabriekswege voorgeschreven appara tuur. Met goede service en uiterste coulance. Daarom geven wij alleen, als Mercedes- Benz dealets, u de zekerheid dat uw perfekte Mercedes ook perfekt blijft. V^V/ derceaes- B.V. L.I.A.M., Leiden, Vondellaan 45, tel. 071 - 69303 - Alphen a/d Rijn, Gouwestraat 60a, tel. 01720 - 73344 ROOYAKKERS AUTOMOBIEL BEDRIJF B.V., Oegstgeest, Leidse Straatweg 1, tel. 071 - 52643/4. LEIDEN De Weteringse Girls hebben een bijzonder suc cesvol weekeinde achter de rug. Op eerste Paasdag wonnen de voetbalsters uit Oude Wetering het toernooi van Lugdunum en gisteren versloegen de Girls voor de competitie SJZ met 7—1. Met die zege in Zoeterwoude toonde Wet. Girls nog eens aan dat er grote krachtsverschillen in de Leidse zondag-afdeling zijn. SJZ bezette immers tot voor gisteren de met WSB gedeelde derde plaats. Overigens was het ver lies van SJZ nog „eervol". Het eerste treffen tegen Wet. Girls leverde SJZ een nederlaag van 14—0 op. Gistermiddag werd aanvanke lijk minder vlot gescoord. Bij rust leidden de Girls pas met 2 en in de tweede helft wist SJZ zelfs nog via een treffer van Mieke Smit tot 1—2 terug te komen.'Daarna liep de score snel op. Voor Weteringse Girls scoorden Stefanie Kalker, Joke van Klink, Marion de Groot (3) en Mary v.d. Meer (2). Ook voor het reserveteam van SJZ was geen winst weggelegd. Want hoewel Unitas Leiden over slechts acht speelsters kon be schikken wonnen de Leidse meisjes toch met 2—1 na een ruststand van 0—0. Diny Lar- dee nam beide doelpunten vam Unitas voor haar rekening, Ria Rijsdijk scoorde tegen. Ook een ander incompleet team wist het tot winst te brengen, namelijk Sportclub Lisse tegen Oranje Groen: 60, na een ruststand van 40. Topscoorster van de Lissese pleeg, die me; tien da mes speelde, was Anita Jumelet. Zij scoorde viermaal. Ria Grim bergen en Hanneke Duivenvoor de (de laatste uit een strafschop na hands van Ciska Filippo na men de overige treffers voor hun rekening. Miranda van Loon besliste vijftien minuten na rust het duel UDO—WSB: 01. Beide ploegen legden het accent op de verdediging en gok ten op uitvallen. Afgelast werd de ontmoeting SJC—Kickers'69. Stand competitie: Weteringse Girls 17—33, Randstad Sport La dy's 14—22, WSB 16—22. SJZ 14—20, UDO 17—16, SJC 13—14, Iduna 14—12, Unitas Leiden 11 —11, Kickers '69 12—20, Sport club Lisse 17—8, Oranje Groen 4—3, SJZ 2 13—1. Het toernopi van Lugdunum dat op eerste Paasdag werd af gewerkt leverde een zege op voor Wet. Girls, dat alleen een ge lijkspel moest toestaan aan Slie- drecht: 0—0. Eindstand: 1. Wet. Girls, 2. Spartaan '20, 3. DUNO, 4. UDO. Dat dit evenement doorgang kon vinden is te dan ken aan een team van tien per sonen, dat zaterdag de gehele dag in touw is geweest om het vele water van het veld te krij gen. De sportiviteitsprijs was voor Sliedrecht. Boksen De Mexicaan Jose Angel "Mantequilla" Napoles heeft zater dagavond in Acapulco zijn wereld titel in het weltergewicht met suc ces verdedigd tegen de Amerikaan Armando Muniz. De arbiter maakte cp medisch advies een einde aan net gevecht in het begin van de twaalfde ronde. Korfbal West IB: Quick—Amersfoort 6—10; Zuid West IIB: ADO—OSCR 4—2. Zuid West IIC: Top—Tempo 4—3. Zuid West IIIA: Vitesse—ODI 7—3. Oranje Nassau—Fiks sn.o.. Rijndelf land IA: DES 2—SEV 4—7. IIA: Fortuna 5—Ons Eiland 2, OH. n.o. IIIA: Raven 3—Hoekse 2 4—5. IIIC: TOP 3—Warmond 2 2—2. IV C: Avanti 3—SEV 2 4—2; Hoekse 5—Ondo 3 2—8; DES 4—Dijk vogels 2 3—5. IV D: SEV 3—DKC 5 1—13; VES 4Pernix 4 1—1. Jun. IIB: Dykvogels—Excelsior J 2 1—2. Adsp. IIB: TOP A3—Ons Eiland Al O.E. no. Adsp. IIIA: TOP A4— Fides Pacta A4 2—0. Adsp. IV A: TOP A5—Tempo A3 2—0. Adsp. IV B: TOP A6—Fides Pacta A5 4—1. Pup. I A: TOP PI—Pernix PI 2—0. Pup. IB: Crescondo PI—TOP P2 0—5.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 19