K&O en krant organiseren een muziekconcours voor jongeren IO Eddie Fisher heeft geen vertrouwen meer in de liefde C-(fV) vandaag^. toegelicht I ...en gisteren l TV morgen] Autokerkhof mag nu in Maastricht $j^/3mgrmna) Veel plissé bij Heymans VRIJDAG 21 MAART 1975 LEIDEN Het Leidsch Dagblad/ Alphens Dagblad en de Leidse Volksuniversiteit K en O gaan ge zamenlijk een muziekconcours voor jongeren organiseren. Dit project is I een samenvoeging van twee, onaf hankelijk van elkaar ontstane, i- decën: een scholenwedstrijd en een algemeen muziekconcours. De wat ingewikkelde organisatie, die een ge volg van deze samenwerking is, weegt echter ruimschoots op tegen de nadelen, die twee afzonderlijke concoursen met zich mee zouden brengen. Het muziekconcours zal worden gehouden omstreeks de herfstvakan tie, en staat open voor alle Jongeren I uit Leiden en omstreken tussen 12 en 25 jaar. Beroepsmusici zijn ech ter van deelneming uitgesloten. Er I ie plaats voor zowel kunstmuziek als amusementsmuziek. Er zijn twee leeftijdsklassen: 12-15 en 16-25 Jaar. Men kan zich als solist of als groep tje) opgeven, dus van pianoduo tot gemengd koor, van combo tot big band. Omdat voor scholieren een andere regeling geldt dan voor wer- SCHOLIEREN dienen zich op te geven bij de school. Zij komen dan in de voorronde, die aan het begin van het nieuwe schooljaar wordt gehouden. Beoordeeld wordt door een Jury die o.a. uit muziekleraren zal bestaan. Tijdens deze voorron- oe zal worden uitgemaakt, welke school als beste uit de bus komt. De goeden van een overigens slechte" schoolgroep hoeven echter niet bang te zijn: de besten, onge acht de school, gaan door aagr de eindronde, die ook voor de webken- de jongeren bestemd is. WERKENDE JONGEREN kun nen zich opgeven door middel van de hiernaast afgedrukte bon. Voor het geval één bon niet voldoende is (meer kinderen uit een gezin) of de krant mocht zoekraken, dan zijn inschrijvingsformulieren verkrijg baar bij de bureaus van het Leidsch Dagblad/Alphens Dagblad en bij K en O. Inschrijving dient te ge schieden vóór 30 april a.s. De deel nemers worden beoordeeld door twee Jury's van deskundigen (een voor de kunstmuziek en een voor de a- musementsmuziek). De besten gaan door naar de eindronde. Scholieren, die om bepaalde rede nen niet mee willen doen met het schoolconcours, kunnen op dezelfde manier handelen als de werkende jongeren. Dit geldt natuurlijk ook voor hen, wier school niet meedoet aan het school-evenement. In de eindronde komen zij naar voren, voor wie een optreden in de Leidse Stadsgehoorzaal is weggelegd: er zullen een "klassieke" en een 'populaire" avond worden georgani seerd, die voor het publiek toegan kelijk zijn. De Jurering zal zo onpartijdig mogelijk zijn. Er zal uitsluitend worden gelet op de muzikale presta ties en niet op aankleeding of show. Daarom zulllen de jury's zodanig worden opgesteld, dat ze de deel nemers slechts kunnen horen en *.an dezen slechts het volgnummer, oe leeftijdsgroep, de samenstelling tbij groepen) en het te spelen werk weten. LEIDSCH DAGBLAD ALPHENS DAGBLAD MUZIEKCONCOURS 1975 ZEND mij een inschrijfformulier voor hef muziekconcours: Naam: Adres: Woonplaats: Tel Deze bon in open envelop zenden Machtigingsnummer 214, Leiden. Leidsch Dagblad, Na drie mislukte huwelijken terug in Las Vegas Las Vegas Eddie Fisher, 46 en grijzend, heeft in de nachtclub van het Saharahotel in Las Vegas zijn te- [rugkeer gevierd als zanger. Een kwarteeuw geleden was hij een van lAmerika's populairste zangers, nu zit hij in het voorprogramma van de 6ter van de avond: Buddy Hac- kett. Fisner raakte in de vergetelheid door de excessen in zijn leven, zijn •echtscheidingen van Debbie Rey nolds en Connie Stevens en de ver nedering die hij moést ondergaan d^->- Elizabeth Taylors affaire met l - Lird Burton toen zij mevrouw tec'die Fisher was. Iets van de vonk van vroeger sloeg op het publiek over toen Fischer een potpourri van Al-Jolsonliedjes bracht. fNa zijn echtscheiding van Elizabeth tfa ylor was Fisher min of meer 'kluizenaar geworden, geplaagd door persoonlijk en professioneel falen. Elvis Presley en de Beatles hadden hem verdrongen. I Nu, zei hij in de kleedkamer, is mün motto "alles met mate". Vroeger was het 'alles in triplo'. Hij heeft ge probeerd rustig te leven in zijn huis op Jamaica, maar een man moet iets te doen hebben, 'en zingen is hof enige wat ik kan'. Hil heeft het in de laatste zes jaar wol gedaan, maar in achterafzaaltjes in de provincie voor publiek dat nu eenmaal vermaakt moest worden. Hackett geeft hem een betere kans. Over zijn privéleven zegt Fisher dat Connie Stevens de beste vrouw voor hem is geweest. Elizabeth Tay lor ziet noch spreekt hij en met Deb bie Reynolds zou dat ook het geval zijn als de kinderen er niet waren. Bij Connie Stevens had Fisher twee kinderen en bij Debbie Reynolds ook. Voor zijn zeven- en zesjarige dochters van Connie Stevens is hij een held. Hij onderhoudt ook goe de betrekkingen met Carrie van 18 en Todd van 17 van Debbie Rey- MAASTRICHT Het bestuur van het Cultureel Centrum in Maastricht dat enkele weken ge leden de voorstelling van 'het autokerkhof' van de Spaanse schrijver Fernando Arrabal ver bood, omdat het stuk godslaster lijke scènes en obscene taal zou bevatten is op dit besluit terugge komen. Naar aanleiding van de protes ten van onder meer de toneela cademie en de linkse politieke partijen in Maastricht heeft het bestuur besloten de voorstelling van het stuk door 't Rotterdams Stads toneel op een nader te be palen datum in de Maastrichtse stadsschouwburg te laten door gaan. Stichtingsvoorzitter G. Crijnen verklaarde gisteravond dat het ze ker niet de bedoeling van het be stuur is geweest bevoogdend op te treden. Het bestuur zei te zijn afgegaan op een advies van oud- schouwburgdirecteur W. Bary die de opvoering van het stuk in Maastricht sterk had ontraden. 'Het autokerkhof' wordt morgen avond voor Leids theaterpubliek opgevoerd in het Rijnlands Ly ceum in Oegstgeest. NEDERi AND I 1815 Duits, les 2 (TELEAC) 18.45 Paulus de boskabouter (NOS) 18.55 Journaal (NOS) «1.05 Het zal je kind maar wezen, lv-serie (TROS) 19 35 A touch of Teach In (TROS) 20.00 Journaal (NOS) 20.20 The Searchers, film met John Wayne (TROS) 22.15 Music-all-in (TROS) 23.20 Interview met de Minister-President (TROS) 23.30 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18 Ai Paulus de boskabouter (NOS) 18 55 Journaal (NOS) 19.05 AVRO's Toppop presenteert de Nationale Hitparade (AVRO) •20.00 Journaal (NOS) 20.20 Kung Fu, tv-serie (AVRO) 21 IC De gebroeders Hammond, tv-serie (AVRO) 22 00 Televizier Magazine (AVROi 22.40 AVRO's Sportpanorama (AVRO) 23.00 Terug naar Suriname, dokumentaire film (IKOR) 23.40 Journaal (NOS) In antwoord op i Hilversum II 18.00 Nieuws. 18.11 Vandaag dit. mor- it- gen dat. P.P.: 18.20 Uitzending van de n- Christelijk Historische Unie. VPRO: 18.30 Programma-overzicht. 18.31 Em bargo: wekelijks themaprogramma. 19.3 Radio Vrij Belgie. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. VARA: 20.00 Nieuws. top. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 20.05 (S) Omroeporkest Eddie Fischer en Connie Stevens in gelukkiger tijden nolds. Maar de banden met haar zijn moeilijk. Wat zijn financiën betreft zegt Fis her dat hij na zijn bankroet ééngoe- ADVERTENTIE De Franse humorist, acteur en zanger Gabriello is in Parijs overle den. waar hij 79 Jaar geleden als André Galopet werd geboren. Hy speelde in circa honderd films, schreef honderden chansons, deed cabaret en trad voor de radio op. Gabriello, wiens vader operazanger was, studeerde letteren en ging ver volgens aan het toneel, waar hU vooral komische rollen speelde. de investering had gedaan waarvan hij kon leven als hij zijn stijl dras tisch veranderde. In liefde gelooft hij niet meer. Dat is een onrijpe emotie. Hij voelt meer voor het aardig vinden van iemand en het waarderen van gezelschap. Misschien schrijft hij ooit eens een boek 'over wat er werkelijk ge beurde tussen mij en Elizabeth'. 22.40 (S) Goal: sport en muziek. 23.55' De Britse componist Leslie Bridgewater is op 81-Jarige leeftijd in Hongkong overleden. Bridgewater was vooral in de Twee de Wereldoorlog bekend als dirigent van verscheidene orkesten. In die tijd leidde hij meer dan 1.500 concerten voor de BBC. Van 1939 tot 1942 was hij de dirigent van het BBC-dans- orkest. In 1948 werd hij muzikaal leider van het Shakespeare Memo rial Theatre in Stratford-on-Avon. In die hoedanigheid leidde hij 12 Jaar het orkest van dit theater. Voorts componeerde hij de muziek voor tal rijke films en toneelstukken. muziek. 21.35 Zondagschrij- aflevering Ralph Inbar (regisseur) en Pim Jacobs (-presentator) ont vangen vanavond in het programma "Music-All-In" (Ne derland I, 22.15 uur) behalve de Amerikaan Randy Newman tevens The Pasadena Roof Ochestra. Dit Engelse orkest maakte onlangs een elpee. De dertien heren spelen vooral dansmuziek uit de jaren twintig en dertig. Het orkest werd in 1969 opgericht door John Arthy. Hij haalde zijn orkest leden uit de traditionele jazzhoek. De heren hoefden slechts hun kledij en kapsel te veranderen om de jaren twintig en dertig weer te doen herleven. Zowel op de plaat (The Pa sadena Roof Orchestra op Transatlantic) als in de zaal is het orkest in Engeland al zeer goed ontvangen. Op verzoek van veel kijkers brengt de AVRO-tv vanavond Nederland II, 21.10 uur) de eerste aflevering van een nieu we serie verhalen over "De Gebroeders Hammond". De AVRO zegt enige t\jd gewacht te hebben met het uitzenden van deze tweede serie, omdat één van de hoofdrolspelers (Glyn Owen), die in de eerste reeks afleveringen de rol van Edward Hammond vertolkte, vervangen is door Patrick O'Connel. Voor het overige vermeldt de rolverdeling geen andere wijzigingen. In de eerste aflevering zijn de kijkers getuigen van een familie-reünie. Mary Hammond, terug gekeerd uit Europa, nodigt haar zoons uit voor een dinertje. Maar toevallig houdt zij haar diner op dezelfde dag waar op Barbara Kingsley een feestje ter gelegenheid van haar verjaardag wil gevenEn opnieuw ontstaat er onenigheid in de familie Hammond. Gisteren overkwam mi] een van de a/levering van ,,'t Wilhelmina" niet te' verschrikkelijkste dingen die een hoeven zien. Van de doden niets: mens kunnen overkomen: ik keek dan goeds natuurlijk, maar het is- Peyton Place. Niet naar een voor de kijkers, en ook voor de Ensemble: klassieke muziek De Staalkaart. 23.00 (S) Muziek deze eeuw. 23.65-24.00 Nieuws. Hilversum III 18.03 Joost mag niet eten. 19.02 Drie loopt achter: Toeneke. AVRO: 20.02 Burengerucht: Muziek Made in Ger many. 21.02 De Negen-Uur-Show. 22.02 Radiojournaal. 22.05 (S) Superclean Dreammachine. 23.02 <S) Vanavond laat. 0.02 Radiojournaal. 0.05 Week- end-Muziek-Magazlne. 1.02 miS.4S)22A£h/s> tv:serle' de AVRO de grote de diepbetreurde VARA (die in het laatste kwartaal één programma bij de 25:" schoonmaak achter een partij oude meest bekeken programma's had," schoenen in een vergeten kast had namelijk... Colditz) wel te hopen- ----de „echte"film, dat „Klaverweide", een soortgelijke' ir het boek van Nederlandse serie, straks beter teruggevonden, gemaakt in 1957 Grace Metalious. uitvalt dan „t Wilhelmina". AMSTERDAM Klassiek maar speels mefchier en daar een tikje folklore, dait was de collectie die Max Heymans gisteren lm eigen buis (aan de Nicolaas Wïtsen- straat) toonde. Na de collectie van Dick Hollthaus, die alleen maar met sobere kleuren werkte, was Heymans met zijn veelvuldig ?ebruik van fel rood naast marine blauw, zwart en grijs een verfris sing. Heymans werkte in ztfn aieuwe collectie veel met plissê- plooien. Bijna al zijn wat chema- sier-achtige Jurken hadden of een plissé rok of een gewone plooirok. De Jurken combineerde hij dan met prachtige mantels en vooral veel capes die soms van achteren openvielen en van voren twee grote opgestikte zakken hadden of b.v. een sohoudersauiiting. Iedereen was erg benieuwd naar de enige creatie die een Neder landse naam had namelijk Den Haag Vandaag. Het bleek een zwarte zeer wijde mantel te zijn met een vrij lange petLerin daar aan vast. Helt geheel werd gecom pleteerd door een rode sjaal met bijpassende hoed. Heymans werkt deze zomer veel met steekzakjes. zelfs in zijn bijzonder mooie avondjaponnen, verlengde tailles met ceintuurjes, wijde rokken en wijde capes en Jassen. De echte koker-rok noch de duidelijke robe-housse liet Heymans zien. De wijde modellen waren zo gesneden dait Je net niet het idee hodvyan daar gaat een robe-housse. Hey mans werkte ook niet met „looks" het was allemaal typisch Hey mans en Juist daarom goed. Op de foto de creatie „Floren ce", diie bestaat uilt een anfaHope- miamJbel met bontkraag en een voering van dezelfde gestreepte Jersey als de deux pieces, waarvan de rok geplisseerd is. H. v. d. H. Radiojournaal). NCRV: 6.02-7.00 (S) Klaar wakker. ZATERDAG 2» MAART Hilversum I TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Ontbijt- Soos. (7.30 Nieuws. 7.41 Aktua. 8.30 Nieuws. 8.36-8.45 Gymnastiek voor de hulsvrouw). 9.00 (S) Wegwezen, met tips voor trips. 9.30 (S) Tlen-om: kin derprogramma. 10.00_ (S) Aktua-sporri j. Overheidsvoorlichting: 12.16 Werk en welzijn: gesprek over infec tierisico's bij vakantie ln het buiten land. TROS: 12.26 Mededelingen t.b.v. i tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 (S Tross-Country. 14.00 fevarieerd programma. .33 (S) Luister uit. én thuisverzoekplatenprogramma voor de militairen. 17.30 Nieuws. 17.32 Aktua-Magazlne. Hilversum II __j op zijn. 8.00 Nieuws. 8 Din gen van de dag. 8.23 (S) Z.O. gaat verder voor iedereen. (9.35-9.'" standen). 10.30 (Si en Informatieshow mei om i. Nieuws. 13.11 (S) ln toen noe eeen En 6ha zag ik Pierre Janssen met in l961nog een kunstgrepenvoor het eerst tweede film worden gemaakt (Re- ï^jerïf.,n?, 5?" C°?8 De turn to Pevton Place), alvorens men Thonet-stoel bleek verwisseld te zijn voor een moderner soort kantoor kruk, maar voor het overige bleek er welni« veranderd. Interessant per week. een werk van Velasquez en Grosz die met een dunne, breekbare draad aan elkaar waren verbonden, en de kunst en de kunstenaar bleken nog steeds hogere begrippen te zijn. "V Velasquez schilderde niet alleen de WC' Irnninrv mnov Vt&t V.«1« turn to Peyton Place), alvorens in Amerika met de tv-serie begon. Dat was in 1964, twee afleveringen van een half tempo dat in 1965 al moest worden opgevoerd tot drie afleveringen per week. De Rodney, Allison, Betty, Constan ce, Harrington en Norman waar wij mee opgegroeid zijn, waren er maar toch ook weer niet. Zij droegen hun namen, maar waren niet wie zij voorgaven te zijn. koning, maar het hele koningschap, en ook bleek hij in staat een dwerg te zien als een kind van God, iSene "die"noghe°°me^t "lïjn 'er,wli1 we verder dienden te geloven steigerend paard Velasquez verre uitsteeg boven een steigerend paard. „mister Rossi": hij Het is een mengvorm van magie en mythologie die Pierre Janssen hij doet dat met veel- beeldende tv-opvolger leek, was Rossi, de film was nog geen sprake „doctor Rossi" (twee woorden, begrip), bleek gisteren namelijk begrijpend arts te zijn omgeschoold bedrijft, begripvolle hbs-directeur. Ik overtuiging kreeg ook niet de indruk dat woordkeus, een betere zaak waardig Rodney en Norman broers warep, de vervaarlijke grootvader broers Harrington, die wij ik bijna zeggen. Maar dat de bedoel ik niet: ik bedoel: hij maakt de er een betere zaak van dan zij (de Haan: zaterdagmiddagcafé Rooie veel hitwerk en aktualtteiten. NOS: 15.00 (S) NOS-Jazz. 15.30 Gamma van al pha en beta: nieuws uit de wereld van wetenschap en technologie. 16.00 Nws. 16.03 (S) Het Zwarte Schaap: program ma voor Surinamers en Antilllanen in Nederland. 17.00 (S) Harmonie en fan fare in Nederland en Europa. 17.45 Voor blinden en slechtzienden. 17.55 Mededelingen. Hilversum III Ieder heel NCRV: 7.( ham. 8.03 (S) Drie op Je boterham: al overleden. Het verwarrende was, desondanks genoeg raakpunten wa- had, dezelfde ren die voor een perfecte vervreem- portretten stelde als ding zorgden, algemeen „deugde" alleen dat Place te zien kregen, er zo slecht in geacteerd werd. Laat koningen, dwergen er niemand ooit nog beweren dat de schilderde, en dat hij ten, dat de Spaanse koning die Velasquez als hofschilder in dienst. aan zijn •burgemees- het ter Van der Meulen van Leeuwarden toch geen aan de zijne: ze moeten lijken. En dan bedoel ik niet Ik durf er wat om te verwedden dat een vervormd Peyton Velasquez gewoon goed gelijkende, ook dat zij het enigszins geflatteerde, paarden an zijn dag: Los Vast. 14.03 (S) Schrijf kaartje: verzoekplatenprogra: (S) Sportshow. DUITSE TV overigens dat Selena, die in de heeft Pierre Janssen gelijk dat in" film de tweede man van haar Engeland nog altijd het instituut programma: NDR: 18.00 (K) Spoi journaal. 18.30 (K) Aktualtteiten. 18.*o (K) Zandmannetje. 18.55 (K) Nord- schau-Magazin. 19.26 (K) Der Fall von nebenan, tv-serie. 19.50 (Z/W) Pro- grrammaoverzicht. WDR: 8.55-11.45 (K) Schooltelevisie. 18.05 (K) Oorlog serie). 20.00 (K) Journaal en weerbe- rciht. 20.15 (K) The Impatient heart. Amerikaanse speelfilm. 21.50 (K) Der 7. Sinn. 21.55 (K) Reportage uit Bonn. andern fehlen, tv-spel. 0.10-0.15 (K) Journaal. Duitsland II 17.00 (K) Journaal. 17.10 (K) Kin derprogramma. 17.40 (K) Aktualiteiten en muziek. 18.20 (Z/W) Mannen zonder srle. 18.35 (Z/W) Twee doof, slapsticks. 19.00 19.30 (K) Bultenl Journaal. 20.15 Drie Strassen San Francisco, tv-serie. Aansluitend: (K) Spass an der Freud. 21.15 (K) Journaal. 21.30 (K) Aardbevingen ln Chili, tv-fllm. 22.55 (K) Journaal. moeder vermoordde, getroost moest worden door Lana Turner, wier onbenullige rijmpjes dochter jaren later in het werkelijke is minder juist. Tot leven de minnaar van haar moeder doodschoot. Doordat ik, ondanks alles, naar de hofdichter bestaat. Dat die fabriceren, mü Cecil D. Lewis de hofdichter, en hij is na zijn dood meen ik opgevolgd door John Betjeman. Nederland I bedrijfsleven - les 12 NOT: 12.00 Voorlichting schooltelevi sieseries. 12.25 12.35 Schooltelevisie. NOS: 15.00 (K) Journaal. KRO: 16.02 (K) De Rode Autobus, kinderprogram ma. 15.40 (K) Walt Disney presen teert: Avonturen op een struisvogel. 16.25 (K) Tarzan en de meerminnen. TELEAC: 18.15 (K) Duits - les 3. NOS: 18.45 (K) Paulus de Boskabou ter. 18.55 (K) Journaal. VARA: 19.05 (K) Nederpopzien. NOS: 20.00 <K) Journaal. VARA: 20.20 (K) De kome- dlanten. politieke thriller. 22.45 (K) VARA-Jubileum Prent, serie originele Nederland n NOS: 18.45 (K) Paulus rlog, dokumentaire i

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 5