Désar opvolger van Wally van Schooten LFC LAAT BLOEMEN THUIS: 1-1 Jan Pijnakker schiet met hoekschop naar Lugdunum winst: 2-1 Toch niet als trainer naar Roodenburg Gehandicapt Randstad Sport ten onder MAANDAG 17 MAART 1975 DEN HAAG De bloemen voor de ploeg die kampioen kon worden waren doelbewust thuis gelaten. De motivering was kort en duidelijk; LFC weigerde nu eenmaal te geloven in een mo gelijke nederlaag tegen de Haagse titelpretendent. VUC. De zelfverzekerdheid, die daaruit sprak vormde een pikant onderdeel van de procedure die trainer Leo Halkes en elftalbegeleider Bouk Pijnakker systematisch hadden toegepast om de "Kanaries" zo opgepept mogelijk te laten begin nen aan de zware klus tegen koploper VUC, dat gisteren via een overwinning op LFC en een mis stapje van Xerxes tegen HOV theoretisch al door had kunnen stoten naar de hoofdklasse. LFC weigerde echter zijn medewerking daaraan te ge ven en hield voor VUC de deur naar de hoogste afdeling voorlopig nog^even op slot door een 1—1 gelijkspel. Om het nodige zelfvertrouwen bij de spelers "te kweken" had het duo Halkes/Pijnakker voor af ook al dankbaar gebruik gemaakt van een ar tikel in een Haags ochtendblad, waarin tot uit drukking was gekomen dat VUC via een zege op LFC terug zou kunnen komen bij de top van de amateurs. Dat artikel behoorde tot de verplichte lectuur voor de geselecteerde spelers en werd gis teren voor de wedstrijd nog eens nadrukkelijk opgehangen in de kleedkamer met de door trai ner Leo Halkes eigenhandig bijgeschreven op merking dat VUC voorlopig nog maar moest wachten op die terugkeer. Bovendien had Halkes gedoceerd niet voor het eigen doel te gaan "han gen", maar brutaal de aanval te zoeken en te gok ken op de volle winst. Dat pokerspel, zoals Halkes het later typeerde, miste zijn uitwerking niet. LFC kwam volledig geconcentreerd binnen de lij nen en toonde zich tegen een gretig aanvallend VUC een volwaardige tegenstander. De Hagenaars verschenen al direct via hun snelle vleugelaan vallers Gabri de Winkel en Dick v. d. Zwan voor het doel van Sjaak Bouwmeester. Die offensieve acties van de Hagenaars werden echter bekwaam opgevangen door een uitblinkende doelman Bouwmeester, die zich gisteren gesteund wist door een prima voetballende defensie, waarin voor stopper Wim van Dijk opnieuw een opvallend goede rol vertolkte. Zonder de nog steeds ge schorste Paul Pijnakker en René Holswilder pro beerde LFC ook zelf te jagen op succes. In een hoog tempo werden er soms aardige combinaties opgezet (Van Seggelen en Neuteboom) die resul teerden in enige kansjes voor de Leidenaars. Coc- kie van Zeist kwam echter iets te kort en Aad Neuteboom zorgde met een te zachte inzet voor weinig gevaar. Op het moeilijk bespeelbare VUC- terrein bleven doelpunten voor de rust uit, al moest Bouwmeester kort voor de pauze nog wel corrigerend optreden, toen VUC-middenvelder Frank Bok na een lange solo alleen voor het doel verscheen. De mentale opkikker die de stand na de gespeelde eerste helft had opgele verd, kreeg al vrij snel in het tweede bedrijf een behoorlijke dreun. Een in eerste instantie gepa reerde vrije trap werd door rechtervleugelverde diger Floor Klein van VUC weer het strafschop gebied in getransporteerd: 1—0. Even leek het er op dat het vonnis geveld was. LFC was aangesla gen door de achterstand, terwijl VUC plotseling erg energiek begon te werken om de marge te vergroten. De mogelijkheden daartoe waren aan wezig, maar door eigen falen (Gabri Winkels en v. d. Zwan schoten huizenhoog over en naast) en door het superieure optreden van doelman Sjaak Bouwmeester (schoten van Pronk en Winkels stopte hij bekwaam) bleef de schade beperkt. Een wissel van trainer Leo Halkes (65ste minuut) maakte voor VUC tenslotte de illusie op een vroegtijdig kampioenschap erg klein. Van Zeist werd vervangen door Fafa Sanhaji (een Marok kaan die sinds korte tijd bij LFC speelt), die in de 78ste minuut plotseling een solo ondernam, twee verdedigers van VUC op het verkeerde been zette en de vrijstaande Hans de Kruyff behendig aanspeelde. De Kruyff aarzelde niet en schoot beheerst 11 achter doelman v. d. Mark. Een stand die uiteindelijk ook over de eindstreep werd gedragen. Toen later bekend werd dat Xerxes had gewonnen van HOV (2—1) zette VUC tenslotte de bloemen zelf ook maar weg. Halkes en Pijnakker hadden een vooruitziende blik gehad SIMON VAN MEIJGAARDEN Doelman Sjaak Bouwmeester van LFC groeide gisteren uit tot absolute uitblinker. Vrii spel DOCOS mist stootkracht tegen Delfia Die jacht was tevergeefs omdat Lugdunum, ondier aanvoering van de sterk spetende middenvelder Koos Bekooy, de defensie strak organiseer de en bij tijd en wijle zélfs nog knap gevaarlijk werd met tegenstoten. Ook de betrouwbare sluitpost van Randstad Sport was echter kansloos bij een effectvolle inzet van de voor de geblesseerde Rinus van Es inge vallen Jan Pijnakker. Rond de 76ste minuut beülastte Pijnakker zich met het nemen van een hoekschop, waar na de bal gejaagd door de wind met veed effect via de verste paal over de verblufte Pothof het doel inschoot. Randstad blleek allerminst ontmoe digd en ging andermaal op Jacht naar die gelijkmaker. Koos van Es in kansrijke positie voor doelman Pothof. Het wordt geen doelpunt, zoals Jaap Schüthuizen even later zal kunnen constateren(Foto Jan Holvast) Treffers leverde ook die uitvallen echter niet meer op, zodat de span nende strijd werd afgesloten met 2-1. Koos Bekooy kopt in. De Randstad-verdedigers Wout Zaanen (St, Hans Lens en de latere match winnaar Jan Pijnakker wachten gespannen de afloop van de actie af. (Foto Jan Holvast) LEIDEN Gerard Désar koos toch voor UVS: hij gaat niet als trainer naar Roodenburg. Die "moeilijke" beslissing nam de Leidse gymnasiumleraar zaterdag nadat hij 's ochtends een laatste gesprek had gevoerd met het bestuur van Roodenburg. Ondanks een "groots aanbod", zoals hij het zelf kwalificeert, zag Désar toch af van de trainersfunctie bij Roodenburg, die vacant wordt door het vertrek van Wim v. d. Zwart Belangrijkste reden voor dat besluit de toezegging die het UVS-bestuur hem 's middags had gedaan. Gerard Désar gaat tezijnertijd Wally van Schoo- ten als oefenmeester van de Leidse hoofdklasser opvolgen. van het volgende seizoen gaat ge beuren". Waarvan intern bij UVS al langere tijd sprake was kreeg daarmee ver sneld zijn beslag. Door de onderhan delingen Désar -Roodenburg regelde het blauwwitte bestuur sneller dan was verwacht officieel die qpvod- gingsaf faire. Désar (volgende maand 31, nu bezig voor zijn B-diploma): „Nu ik die garantie heb gekregen, wil ik nog wel even wachten. Aanvankelijk achtte ik de tijd gekomen om het voetbal len eraan te geven en om van de trainetrij mijn hobby te maken. Ik heb ook echt serieus op het punt ge staan om naar Roodenburg te gaan. Er lag een groots aanbod; de spe lersgroep sprak me aan en ik be schouwde het als een uitdaging. Het was dan ook een moeilijke beslissing. Ik héb tenslotte toch voor UVS ge kozen omdat ze me dat alternatief boden. Prettige bijkomstigheid daar bij was voor mij, dat ik dan nog minstens een Jaar kan blijven voet ballen". In die periode zal Désar worden in gewerkt door Van Schooten, zoals Van Schooten zelf vijf seizoenen ge leden werd ingewerkt door Piet Kan tebeen. Wanneer de inwerkperiode wordt afgesloten hangt af van het aantal zaken. Van Schoten (28 nu) „Daarbij zal meespelen hoe het het volgend Jaar met het elftal gaat; wanneer Gerard gaat beginnen met de cursus voor het A-diploma (dat kost enorm veel tijd); of we dan al buiten zijn steun als speler kun nen en hoe de omstandigheden per soonlijk en in de club zijn. Ik moet in ieder geval over niet al te lange tijd kalmer aam gaan doen, want op deze manier kan ik natuurlijk niet mijn hele leven lang doorgaan. Trou wens stel dat het volgend seizoen allemaal loopt: dat de verjonging geslaagd blijkt, dan ben ik klaar met mijn werk. Waarbij dan ook nog meespeelt dat ik vind dat Je na verloop van een aantal Jaren bij een club weg moet gaan als trainer. Het is ook goed voor de dub als er dan eens een ander komt". Dat is dan echter wel een ..ander" die UVS door en door bent, wat on getwijfeld ook heeft meegespeeld bij de beslissing van Désar. Hoewei die e x-vice - voorzitter zelf stelt dat per soonlijke verhoudingen geen rol mo gen vervullen bij zoto beslissing, zegt hij later in het gesprek toch dat „zijn voortreffelijke relatie" met Wally van Schooten heeft meege speeld in zijn besluitvorming. Désar: „Ik heb er lang over moeben dubben. Vooral omdat Roodenburg alles zo open. eerlijk en correct heeft ge speeld. Ik ben zeer content met de wijze waarop ze mij benaderd heb ben. Eerst informatief via Jan van Wezel" (elftal-begeleider) „en later in het contact met het dagelijks be stuur. Alleenpas zaterdag heb ik echt ervaren wat voor een teleurstel ling het voor Roodenburg zou bete kenen als ik nog nee zou zeggen. Voor mijzelf lag de zaak ongeveer ftfty-fifty, maar ik kreeg de indruk dat zij op mijn ja-woord rekenden. Daardoor werd het voor mij nog moeilijker. Ik hoop dan ook maar dat ik de Juiste beslissing heb ge nomen. Een dat de persoonlijke goe de verhoudingen met de mensen van Roodenburg door dit besluit niet worden geschaad". Daarvoor hoeft Désar geen angst te hebben. Roodenburg mag dan te leurgesteld zijn: het begrip voor zijn beslissing voert de boventoon. Voor zitter Uiterdijk: „Begrijpelijk dat UVS een man achter de htan wil houden, als Van Schooten kalmer aan wil gaan doen. En logisch dat ze dan Juist met Désar gaan praten. Dan ligt het aan de persoon zelf, wat hij dan doet. Als hij bij zijn eigen club wil blijven, is dat zijn goed recht hoewel we er wel een beet je op hadden gerekend dat hij zou kamen. We hadden ook best met hem in zee gedurfd, hoewel hij zijn B-diploma nog moest halen. Die gok wilden we best nemen. Daarom kozen we hem uit vijf overgebleven kandidaten. Dat dat een goede keus is geweest, blijkt nu wel. Anders had UVS hem wel laten gaan Nu dat niet gebeurde, zal Rooden burg weer helemaal opnieuw moeten beginnen (Uiterdijk: „want Je weet niet of nu bij die andere vier speelt dat ze maar „tweede keus" zijn"): „We laten alles bezinken, dan gaan we weer zoeken". LEIDEN DOCOS heeft gisteren fel de strijd om de op promotie wedstrijden rechtgevende tweede plaats in de vierde klasse B een ui terst kostbaar winstpunt verspeeld. De Leidenaars kwamen in het treffen tegen het als derae geplaatste Delfia. dat d"e voMiedüge tweedie helft met tien man speelde omdat Eric van Dijk door arbiter Kiaassens wegens na trappen naar die kleedkamer was ge zonden, ntet verder dan een doelpunt loos gelijkspel en lijken met nog drie duels te gaan nu tooh wel uitgescha keld in de raoe naar de derde klasse. Het ontbrak DOCOS ook gisteren weer aan de nodige stootkracht. In de combinatie bleken de roodwitten goed op dreef, maar de afwerking van de vele aanvallen liet veel te wensen over. Zelfs was Delfia in de geüjkopgaanöe eerste helft het dichtst bij een doelpunt. Nadat Jan Polanen eerder door de attent reage rende doelman Jan Smits van een goal was afgehouden knalde Gerard Knoest er in de 31dte minuut hand op de lalt boven DOCOS-toeeoer Gerard Dubbeïdemam. In de tweede heflft wanen Ruud van der Meel en Rob Aniba bijna succes vol tegen de acht-mansverdediging van Delfia. Ruud van de Meel zag echter Jan Smits en vervolgens ach terspeler Luuk Bruggeman redden, terwijl een slimme boogbal van Rob Anifba zeven minuten voor tijd op tof achter) de doellijn door Smits werd gestopt. Door Paul de Toimbe Gerard Désar: Prettige bijkomstigheid is dat ik nu nog een jaar kan voetballen". LEIDEN Een gehandicapt Randstad Sport, met invallers voor de geblesseerde Jan Zoetemelk en Fred Sieval, heeft het bij vlagen goed spelende Lugdunum niet van de winst kunnen afhouden. De Kikkers wonnen op eigen veld met 2—1, dank zij treffers van Koos van Es en Jan Pijnakker. Het Randstad-doel punt Werd gescoord door Henk van der Zwan. Die speler doelpuntte overigenspas nadat Lugdunum de leiding had ge nomen. Hoewél Randstad aanvanke lijk met dé wind in de rug de beste kansen opeis tie, kwam Lugdunum na 34 minuten toch op 1-0. Randstad, dat Henk van der Zwan en Loek Hekter voordien al In kansrijke posi ties voor het doel van Wim Eradus had zien opduiken (Helder kopte op de paalwerd toen verrast door een aotie van Frans SJardijn. Dié speller maakte zich op fraaie wijze los van zijn tegenstander, waar na Hans Lens de bal voor het doel brok. Daar kopte de inkomende Koos van Es keihard in. In eerste instantie slaagde de Voorsohotense doelman Pothof er nog wel in de bal te keren, de terugkaatsende bail werd Van Es alsnog in de touiwen gewerkt: 1-0. Randstad kon daarna tooh op gelijke hoogte komen omdat Lugdunum bijna traditie-getrouw in de defensie begon te knoeien. Een fout van doelman Eradus leidde de gelijkmaker in: Henk van der Zwan kon in de veertigste minuut 1-1 la ten aantekenen Dat was de prikkel die Lugdunum nodig had. De ploeg hersbefllde zich snel, zag Koos van Es nog voor de rust missen, maar begon met nieuwe energie aan de tweedte helft. Met de harde wind in de rug drang het Leidse team die tegenstander in de verdediging. Het resultaat van de offensieve acties was een aantal kan sen. Doelman Pothof moest redlden nadat Koos Befcooy zich door de de fensie had gewerkt en Pothof moest opnieuw handelend optreden na een hard schot van Frans SJardijn. Het exacte tijdstip van de opvolging ligt nog niet vast Van een aantal zaken in de privé-sfeer zal afhangen wanneer dat precies zal gaan gebeu ren. Van Schooten, die vanaf dat moment waarschijnlijk met training geven zal gaan 6toppen („Ik denk wed dat ik het dan een poosje kalmer aan ga doen; zo druk kan ik niet doorgaan"),Jk doe in ieder geval het setooen "75-76 nog. Daarna zal van een aantal factoren afhangen of ik nog één of twee Jaar doorga, of dat Gerard het al overneemt. Er 4s nog geen tijdstip vastgelegd, maar ik denk wél dat dat aan het einde Wally van Schooten: Jk denk wel dat ik het een poosje kalmer aan ga doen".

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 15