Wassenaar achterop geraakt Natuur te koop bij Van der Nat agenda Schaatsfestijn slot seizoen 74- 75 Basketbalteam Bona naar wereldkampioenschappen TWEE NIEUWE RAADSLEDEN LEIDERDORP MET BESTEMMINGSPLANNEN Wielrijdster na aanrijding overleden Herrieschoppers Politie controleerde 3500 auto's Etsen van Theo Verduyn en Guus Kuit f Insluiping WARMOND Op de Haagse Uithof herleefde gisteravond de *oede oude sfeer van de dichtge vroren meertjes en poelen in de dorpen, die dan als ijsbaan fun geerden. Het district Sassenheim van de ijsclubs organiseerde met als inspirator de Warmondse ijs- club een gezellig schaatsfestijn op de Haagse baan. Dit als afsluiting van het schaatsseizoen 1974-1975. Honderden deelnemers kwamen zo rond zes uur Den Haag binnen rijden in speciaal gehuurde bus sen en begonnen aan het recrea tie schaatsen. Om acht uur werd begonnen met de populaire koppel wedstrijd. In vier voorronden wer- de, de deelnemers geselecteerd voor de halve finales. Vele beken de namen van een aantal jaren geleden klonken door de micro foons, en zij moesten het opne men tegen de nieuwe schaatsgene- ratie. Bijzonder sterk in deze voorronden was Fer Vergeer met Frank Beugelsdijk. Door een val van Vergeer leek dit koppel al da delijk uitgeschakeld maar een e- norme inzet bracht ze toch in de finale. Verschillende dames had den de moed om het tegen de heren op te nemem en het kop pel Kortekaas uit Voorhout was zo sterk dat zij zelfs de halve fi nale behaalden. Uiteindelijk ging de eerste prijs toch naar Zuidhol- land's kampioen Oudshoom met zijn maat Boere. Tweede werd Junior kampioen van Zuid Hol land J. Kortekaas met Korst en derde de cracks van weleer Ver geer en de Koning. Hierna begon de prestatietocht over 10-15 en 25 ronden. Vele schaatsliefheb bers namen hier aan deel en zelfs de heer Roest, 67 jaar, trok zijn schaatsen aan. Het was een kleur rijk schouwspel al deze achter de gangmakers aan te zien gaan. Om ongeveer tien uur ging men over tot de prijsuitreiking van de bekers en de premies die beschikbaar waren gesteld door mensen uit 't district Sassenheim. Wanneer de winters zo blijven dat met geen ijs meer kan verwach ten op onze sloten en vaarten dan is dit een uitstekend alterna tief om schaatsliefhebbers aan him trekken te laten komen. Jan Gordijn LEIDERDORP— Jan A. M. Gor dijn (49), administrateur bij het Adelbert College in Wassenaar gaat Riet Uhlenbeck opvolgen als raads lid voor de PPR/D'66. 7 April wordt hij geïnstalleerd en moet hij trach ten Riet Uhlenbeck in de raad te doen vergeten."Zij had politieke er varing en bekendheid in Leiderdorp dat bij de laatste verkiezingen in Leiderdorp toch wel een beetje ge holpen heeft. Al zijn we er een beet je moeilijk uitgekomen; met slechts één zetel". Wij, PPR/D'66 hebben een beetje van haar ervaring kun nen leren. Nu ben ik, aldus Jan Gor dijn, (hij is de tweede Gorden in de raad), als PPR-man verantwoorde lijk voor D'66 in Leiderdorp. "Ik zal geven wat in me zit". Jan Gordijn zal nieuwe vorm trachten te geven aan de samenwerking met PvdA."Marietje v.d. Molen en Riet Uhlenbeck waren een gevestigd duo", lam GordJjtn heeft wel zin in het raadswerk. Hij zal ook zitting ne men in de Commissies voor Onder wijs en Sport, Financiën en Ruim telijke Ordening. In de samenwer king met de confessionelen ziet hij geen moeilijkheden. Hij is katholiek en gaat geregeld naar de "Menswor- dingskerk". WASSENAAR Het gemeentebestuur van Wassenaar is in een tastig parket gekomen doordat het, om verschil lende redenen, achterop is geraakt met het maken van be stemmingsplannen. In een aantal gevaülen kwamen B. en W. zodoende in een dwangpositiezij moesten beslissen over aanvragen voor bouwvergunningen, cfie in strijd zijn met de nog geldende, maar inmiddels verouderde voor schriften. Jeannette Tas Jeannette Tas, huisvrouw en moe- Ier van 4 flinke kinderen, krijgt de noeilijke taak Marlet je van der Mo- en op te voilgen in de Leiderdorpse •aad. Geboren in Amsterdam heeft ■e haar jeugdjaren in Breda door gebracht. Sinds 13 jaar inwoonster /an Leiderdorp en dat bevalt haar vel. Ze is min of meer in de politiek ceroid. Zij deed wat achtergrond- verk in de PvdA: 'Tk heb veel ge- eerd tijdens de "open"f ractie verga - leringen van PvdA met PPR/D'66 amen. Dat "open", zegt charmante 'eanette Tas, betekent dat ieder- en van harte welkom is deze ver- ;aderingen bij te wonen. Openheid s het devies van de PvdA.Zij is ook tie vrouw die het Politiek Café in seiderdorp mede gelanceerd heeft. )e grootste moeilijkheid was alle M>litieke partijen in Leiderdorp er ■oor te interesseren. De opvolging ran Marietje ziet ze toch een beetje net schroom tegemoet. Marietje was ■en goede. De vergadertechniek moet k leren. Ook moet je leren niet te emotioneel te reageren. Jeannette Tas gaat ook zitting nemen in de Jomimissie Onderwas en Sport, Maait- ichappelijk Werk en Beroep en Be waarschriften. Van die laatste com- nissie stelt zij zich veel van voor. De tomst van blonde Jeannette Tas is te garantie dat het charmante eie- nent in de Leiderdorpse raad gecon- inueerd blijft. BONALD VEEREN. De Wet Ruimtelijke Ordening maakt het een college van B en W mogelijk zo'n vergunning af te geven als die vooruit loopt op een nieuw bestemmingsplan, waaraan wordt gewerkt; in zo'n geval moet er ech ter ook een verklaring van het da gelijks bestuur van de provincie ge vraagd worden, waarin staat dat dit geen bezwaar heeft. In deze z.g. art. 19-procedure ont breken de inspraak- en beroepmo gelijkheden die bij het vaststellen van een bestemmingsplan geboden wor den en da burger kan dus te maken krijgen met voldongen feiten, waar hij achteraf geen vat meer op heeft. Om dit bezwaar zo veel mogelijk te ondervangen zijn gedeputeerde sta ten er toe over gegaan slechts spora disch medewerking te verlenen aan deze art. 19-gevallen en dan ook nog alleen na het houden van een hoor zitting. Zulke hoorzittingen werden in het Provinciehuis gehouden voor een viertal bouwplannen in Wassenaar. Het eerste plan dat besproken werd was dat van de antiekhandel Coster. De heer Coster wil achter zijn woning aan de Oostdorperweg een wrak bouwsel, dat als opslag ruimte dient, vervangen door nieuw bouw, die dan echter tevens hoger moet worden dan wat er nu staat. Omdat zijn terrein achter de naast gelegen winkel/woning doorloopt, re zen tegen dit plan bezwaren. Om wonenden vrezen aantasting van uit zicht en verminderde lichtinval. Zij vinden, dat de heer Coster best een ander oplossing kan vinden, waarvan zij geen hinder behoeven te onder vinden. Soortgelijke bezwaren rezen tegen de bouw van een werkplaats door het aannemingsbedrijf Van Keppel, achter het pand Oostdorperweg 12. Dat pand zou al eerder zijn gebouwd in strijd met de afspraak, dat vanaf de perceelgrens twee meter onbe- LEIDEN/OEGSTGEEST De 67- jarige mevrouw W.van Klaveren uit de Roodborststraat in Leiden is vrij dagnacht overleden aan de verwon dingen die ze eerder die avond had opgelopen bij een verkeersongeval in Oegstgeest. Mevrouw Van Klaveren reed op fiets over de Van Assendelft- straat toen een bestelauto uit de te genovergestelde richting plotseling naar links uitweek en een frontale botsing veroorzaakte. De bestuurder van de bestelauto was de 22-jarige Van D. uia Rijnsburg. Waarom de bestelauto ineens naar links uitweek is nog nie:t duidelijk geworden. LEIDEN Aan het politiebureau meldden zich vrijdagavond laat twee 17-jarige jongens, van wie één een bloedende lip had. Het tweetal was het slachtoffer ge worden van een groep van zes tot nog toe onbekend gebleven jongens, die diezelfde avond clubhuis 'De tam. boerijn' aan de Valeriusstraat waren binnengedrongen kennelijk met de bedoeling om daar herrie te schop pen. Terwijl vier andere Jongens bul ten in een auto wachtten, deelde het vechtlustige zestal in het clulbhuis flinke klappen uit. Volgens een poli tiefunctionaris probeert een groep jongens al geruime tijd om 'de zaak kapot te krijgen'. bouwd zou blijven. Uitzicht en licht inval van de naastgelegen woning, achter de kruidenierszaak van G. Kroon, werden toen ernstig aange tast en de nieuwe werkplaats zal de zaak nog veel erger maken. Een com plicatie hier is dat de vorige eigenaar, wijlen de heer Kroon sr. met de bouwplannen akkoord zou zijn ge gaan. In de beide andere gevallen rich ten de bezwaren zich tegen bouw plannen voor het industrieterrein aan de Van Halstraat. De bewo ners van de omliggende woningen protesteren tegen de bouw van een bedrijfshal door de bjv. J. Schouten en van een bedrijfspand door het metaal-constructie-beü'rUf Westgeest welk pand gedeeltelijk zelfs 8% me ter hoog moet worden. Weliswaar was bekend, dat dit terrein voor bedrijven was bedoeld, maar de omwonenden wisten niet beter of het ging daarbij om kleine, verzorgende bedrijven en niet om echte fabriekshallen. Overigens vin den zij de aanwezigheid van een in dustriegebied midden tussen de be bouwing toch een onbegrijpelijke en onaanvaardbare zaak; een speelter rein zou hier veel beter op zijn plaats zijn. Veelbetekenend was in dit verband de opmerking van Wassenaars wet houder mr. G. C. van Dijk, dat het gemeentebestuur dit plan nu vermoe delijk niet meer zo zou tekenen. Er is echter in het verleden een ont wikkeling op gang gekomen, die niet valt terug te daaien, zodat de lijn nu alleen maar kan worden doorge trokken. B en W hebben in alle ge vallen hun beslissing, om een bouw vergunning te geven, genomen na zorgvuldig afwegen van de wederzijd se belangen. De gedeputeerde ir. Buijsert zegde toe, dat GS op korte termijn hun be slissing bekend zullen maken over het al dan niet afgeven van een ver klaring van geen bezwaar. LEIDEN Temidden van de grote bouwactiviteit, die in de Merenwijk plaatsvindt, is er één bouwplaats die zich om verschillende redenen onderscheidde van de andere. Het was van slechts zeer bescheiden omvang en er werd zeer zorgvuldig met het bouwmateriaal omgesprongen. Plaats van handeling: de Drontermeerlaan. Het ging hier om zes woningen, die door de toekom stige bewoners zelf gebouwd werden. Zaterdag kreeg men "loon naar werken". De eerste woning kon worden betrokken door één van de zelfbouwers, de heer Middelkoop (op de foto tweede van rechts). De komende weken zullen ook de andere huiseigenaren hun nieuwe bezit betrekken. LEIDEN De politiekorpsen van drankgebruik gecontroleerd. bruikt en het 0.8-pijpje 26 keer. Er Den Haag, Leiden en Delft hebben Tegen dertien bestuurders ls pro- zijn 13 bloedproeven afgenomen, in de nacht van vrijdag op zaterdag ces-verbaal opgemaakt voor het ge- Niemand weigerde te blazen. Bij de en in de nacht van zaterdag op zon- bruik van alcohol, twintig maal grootscheepse actie werden 90 ande dag in een gezamenlijke actie 3500 werd een rijverbod opgelegd. In to- re overtredingen geconstateerd, bestuurders van motorvoertuigenop taal is het 0.5 blaaspijpje 84 keer ge- LEIDEN Het basketbalteam van de scholengemeenschap Bonaventu- ra-Kijckentocrg dat vorige week lands kampioen schoolbasketbal werd, zal deelnemen aan de wereldkampioen schappen schoolbasketbal die van 5 tot en met 11 mei in en rond Rome gehouden zullen worden. De Leidse scholieren zoeken nog wel naar de nodige financiële middelen om de dure reis te kunnen maken en hopen binnen het Leidse bedrijfs leven instanties te vinden die geld op tafel willen leggen. Ook met het ministerie van CRM is overleg gaan de en er is een verzoek om subsidie ingediend. In tegenstelling tot de an dere 15 deelnemende landen wordt de Nederlandse kampioen niet door de overheid uitgezonden wat dus be tekent dat Rona/ventura zelf de reds moet organiseren. Aan de wereldkampioenschappen zullen 16 jongens en meisjesteams deelnemen. De loting is pas op 28 april, maar vast staat al dat de num mers één, twee en drie van vorig jaar (Spanje, Joegoslavië en Grie kenland) plus gastland Italië ieder Geschept door auto OEGSTGEEST De 57-jarige me vrouw K. uit Oegstgeest liep gisteren inwendige kneuzingen en een vlees wond een een van de benen op toen zij op het kruispunt van de Oranje- laan en de Rijngeesterstraatweg werd geschept deer eean auto bestuurd do de 26,jarig J. uit Leiden. De wielrijd ster reed in de richting van de Leid- sebuurt wn vergiste zich in de snel heid van de auto, die aan de hoge kant was. in een een afzonderlijke groep ge plaatst worden. Bij de meisjes is de indeling vrij. Nederland wordt daar vertegenwoordigd door de Hugo de Groot scholengemeenschap uit Rot terdam. Bonaventura wordt op 4 mei in Rome verwacht maar de Lei- denaars weten nog niet wanneer zij af kunnen reizen nu de basketbal- bond het Nederlands jeugdkampioen schap (waar BS Leiden zeker en Lu ba vrijwel zeker aan deelnemen) op 3 mei heeft gepland. BS en Lu- ba hebben de bond om uitstel ge vraagd maar of dat zal helpen is nog maar de vraag. De terugkeer is voorzien vóór de finale op 11 mei omdat op maandag 12 mei de schrif telijke eindexamens beginnen. Wat er moet gebeuren als Bonaventura onverwacht de finale mocht halen is nog niet bekend.... LEIDERDORP Voor liefheb bers voor de kunst van de plaatse lijke kunstenaar Rien van der Nat is er weer wat te zien in het atelier van Rien van der Nat op het Jaag pad la te Leiderdorp. Samen met de collega's grafici Theo Verduyn en Guus Kuit uit Pingum (frl) is er onder de eiken hanebalken een col- lect/ie eisen neergehangen die toch wel de moeite waard is. Guus Kuit uit Pingum iaat in zijn etsen duide- Ijk uitkomen zijn woonstek achter die dijk met uitzicht op waterkerin gen, dijken en puur blauw water met gitzwarte contrasten. Theo Verduyn heeft aantrekke lijke beesten, gebaseerd op kinder lijke fantasie geëtst. Konijnen met lange nekken en andere dieren die schijnbaar gemakkelijk in de harde etsplaat gekrast zijn maar 't oog strelen. En dan Rien van der Nat zelf. Zijn werk met z'n duizenden cij fertjes en in spiegelschrift geschre ven teksten zullen ongetwijfeld een grote groep mensen bekoren. Er hangt tegen de witgeklakte muren van de schilderachtige galerie een vierdelig werk dat toch zeer decora- tief aandoet. Wat het voorstelt? Dat Een ets hoeft niet van Rien. Laat je eigen fantasie maar werken. Rien zal Rien ken staat achter het laatste num- niet zijn als er geen stuntje in zijn er: "Natuur., vier gulden, zonder expositie waar te nemen valt. Op de ezel". Ga Je kijken naar die natuur prijslijst van de geëxposeerde wer- dan blijken het 3 bloempotjes te zijn MAANDAG 10 MAART 1975 Maandag Steenschuur 6. ruil- en veilingavond Leidse Postzegelvrienden, 8 uur nam. Rapenburg 10. gebouw Rehoboth, Leld- Fotografen Vereniging. 8 Spiritistisch Genootschap Leljien.^ Bloemenséanw, 8 uur nam^ Bevrijdingskerk. Montgomerystraat. Bevolkingsonderzoek Tuberculose. 9— Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt doorf Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085; Apotheek Voorschoten. Leidse- weg 66. Voorschoten, tel. 01717—2525. Tevens op zaterdag estse Apothei Oegstgeest, tel. 53274. SOS-dienst tel hulpdienst. Burgerraadsman Buro Burgerraadsman, Koornbrug- steeg 7 (hoek Br eestraat/Koor n brug steeg). tel. 071-43171. Spreekure:'.. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau Volkshuls. Apothekersdljk 33 Dl. woe en do 10 uur vm - 1 uur nam. do 7-9 uui nam. Dienstencentrum. Van Hogendorpstr. 36. rr. 7-9 uur nam. Mierenneet do. 7-9 uur nam Dienstencentrum Noordelnpleln 2b cel. 40483. algeme ne informatie, dag. van 910 uur Sociale raadsvrouw 8preekuren 8oclale Raadsvrouwe: Bin nenstad. Gerecht 10. woe 5-6 uur nam. Noord. v. Hogendorpstraat 36 ma 10 30 -11.30 uur vm Kool. Driftstraat Gezinsverzorging StlchtlnR Gezinsverzorging. Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Mare 45. tel. 49441 (ma t/m vrij 9—10 uur voorm). Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenscnap ïz uur Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest tel 64115. §3921 en 61944 Maatschappelijk werk dag. Oude Rijn 44c. spreel nam., telefoon (071—) 20931 Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging vi wen en weduwnaars tel. Le: bureau: 61112. Architecten Architecten informatie El Inland. Op werkdagen tel. bereik baar onder 26385 Zitting op wo avond van 7.300.30 uur op bet adres Mid delweg 4 (bU Hooglandse kerk.) Vormingscentrum Troef Programma Troef Jongerencentrum: Maandagavond: Toneelgroep en So- sjale Kreagroep; Dinsdagavond Ken nismak! ngsgroep Werkgroep Naald en Draad. Werkgroep Werk en Groep sun der Werk; Woensdagavondgereser- b^eenkomsten^nz.; ifonderdagavond: Filmgroep. Handenarbeid en Samen, oeien. Troef. Hogewoerd 57 telefoon Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN: Marcel, z. v. R. van der Pol en G. S. Bey, Muriel Daniëlle, d. v. O. de Ruijter en C. G. M. Schuld, Cornelia Nico, z. v. C. N. Kuij-t en P. Vermeu len, Esther Victoria, d. v. J. Boehmer en S. van Zaltogen, Nico z. van M. A. Stapper en T. M. de Kort, San dra Johanna d. v. G. J. van Gerven en P. Rijlaarsdam, Detmar z. v. P. Scheiteus en E. J. Roedolph. GEHUWD: F J. van Dorp en J. M. Mioch. OVERLEDEN: A. J. H. Vissers, geb. 4 sept. 1956, echtgenote von M. Horseling. LEIDEN In een woning aan de Valeriusstraat is vrijdagmiddag een insluiping gepleegd. Behalve een be drag van duizend gulden werden ont vreemd een gouden tientje en een gouden hanger. De dader heeft ver moedelijk gebruik gemaakt van een valse sleutel. Theo Verduyn met dode bloemstruikjes die op een, de wijn geschonken, en dat is een min of meer antiek, schildersezel leuke bijkomstigheid bij deze expo- prijken.maar die mooie ezel is niet sitie die tot 27 maart duurt, bij de prijs inbegrepen. Er wordt ro- RONALD VEEREN. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 Giro 67055 Telefoon directie en admini- ftratle 071-25041 Telefoon redactie 071-21507 Hoofdredacteur Hao Mulder Kwartaalabonnement t 34.35 Per Post t 36.76 Jaarabonnement f 126.10 Jaarabonnement per post f 135 70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden oy vooruit,- betaling te voldoen BU automa tische overschrUvtngen geen ad ministratie- en incassokosten Naoezorging van 18 00—20 00 u Zaterdag van 18 00-18 00 uur Telefoon 071-30500. Indien in gesprek 07i-34o39.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2