RCL trekt 'stijgende lijn door LSG blijft ondanks stunt (5-5) laatste Brouwer zegeviert in de Hades-Combi-wedstrijden Gelijkspel Noordwijk Gemini/Kangeroes verliest opnieuw van Valuas Venlo MAANDAG 10 MAART 1975 LEIDENIn die eerste Masse a van de za'terdagcompet it ie bleven de posities aan de kop ongewijzigd, omdat Spijke- nisse en Noordwijk beide niet verder kwamen dan een ge lijkspel. Spijkenisse werd van de winst afgehouden door Bennekom en Noordwijk kwam niet aan scoren toe tegen Actief Amstelveen: 00. Quick Boys doelpuntte wèl en worn met 10 van 's-Gravenzandse Sportvereniging. In dé wwfeTvSaSs tweede klasse won RCL met 0I bij WHS. Actief Amstelveen Noordwijk 00 maar beide teams zullen in de ko- Slechts met een louter negatief spel mende weken het "ontketende" RCL Actief Amstelveen er zaterdag in nog als direct» tegenstander ont- geslaagd Noordwijk op 00 te hou- moeten den. Vooral in de tweede helft on dernamen de Amsbelveen-spefers Oegst geest herhaaldelijk zodanige pogingen de bal richting Amsterdam te sturen £E LIER Doordat scheidsrechter ld, waardoor Lyra toch het ge vaarlijkst bleef. Toen dan ook de buitenspel va! te laat dichtklapte kon Lyra uitlopen naar 2—4. OegStgeesit bleef vechten voor een beter resul taat, maar slaagde er niet in de Westlairutee verdediging te verrassen. Randstad Sport meer was. Eenzijdigheid was dan ook troef na een nog wel attractieve eer ste helft. Noordwijk bleef stormlopen tot aan de laatste minuut, maar slaagde er niet in de zo verdiende zege op te eisen. Quick Boys (1—0). Na negentig minuten ma- tig tot zeer matig voetbal kon men J«ich afvragen waarom Quick Boys tegenstander 's Gravenaandse Sport vereniging "slechts" miet 1—0 had te ruggewezen, waarom de Katwjjfose formatie niet veel ruimer afstand had genomen van de zo zwak aofce- I rende elf uit 's Gravenzande. De I équipe van trainer Perdijk mocht na een ontstellend rammelige tweede helft zelfs blij zijn met de twee winstpunten, die de btaiuwwiten de Ibomenide zeven duels een competitie 'slot zonder degradatieaorgen garan deren. Voor de enige goal tekende in de 41ste minuut van de eerste helft Leo Phümgraaff. RCL SINT ANNALAND RCL heeft Baterdag de stijgende lijn van de laat ste weken knap doorgetrokken. In de verre uitwedstrijd tegen het j Zeeuwse WHS werd een kostbare 0—1 zege behaald. De Leiderdorpers creëerden in dit sportieve, geflijkopgaande duel de I meeste kansen. Nadat Sjoerd Teske j kn de 20ste minuut een schot net over het doel had zien vliegen, nam RCL vlak voor rust toch de leiding. SneUe Leo van der Berg passeerde jop rechts zijn directe tegenstander en trok de bal "op maat" voor. Leo Holl, zaterdag door de WHS-defen- aie gterk afgedekt, was ter plaatse en stuurde de bad fraai achter de Zeeuw se doelman: 0—1. Na de hervatting moesten de rood- witten nu met Ruud de Groot in j de ploeg voor de licht geblesseerde Bert de Ruiter gedwongen een stapje terug doen. WHS kwam sterk opzetten, maar de verdediging, onder betrouwbare leiding van doelman Bram Brandt en laatste man Koos Haneveld wist van geen wijken. Ove rigens waren ook in deze periode van de strijd de beste kansen voor RCL. j Zo brak Wally van Haver in de twaalf© miniuut gevaarlijk döor ma d© buitenspelval te hebben ontweken hU knalde net naast en had diezelfde spefler een kwartier voor tijd opnieuw geen succes toen hij het leer Juist over de lat zag verdwijnen. Het bleef in deze spannende, door arbiter Dammers uit Rijswijk goed geleide partij dus bij dat ene, wim- I nende doelpunt van Leo Holl. Door deze overwinning behouden de Leiderdorpers, met nog vier wed- Strijden te gaan, nog altijd de kans op het kampioenschap. Weliswaar wonnen De Zwervers en DOTO d© nummers één en twee op de rang lijst eveneens hun wedstrijden, geen sprake Van Breugel niet kwam opdagen begon het duel tussen Lyra en Oagst- geest drie kwartier te laat. Onder leiöüng van invaller Van Noord ont wikkelde zich in de eerste helft een gelijkopgaande strijd, waarin baïd© ploegen zich enkele kansen wisten te Gravenzandse SV "cheppen. De schutters ontbraken echter om die mogelijkheden te be nutten. Na de hervatting viel Oegst. geest wat terug, waardoor de West landers een vel do verwicht konden opbouwen. Een van de talrijke aan vallen, dl© toen volgden greep LISSE In een matige wedstrijd heeft Lisser Boys Randstad Sport een 2—0 nederlaag toegebracht. In een nerveuze eerste helft wegen bal de ploegen aar diig tegen elkaar op en schiepen zij zioh een aantal kans jes. Bij Lüsser Boys kwam het mees te gevaar van De Kook er en Boot, die door de verdelging van Rand stad maar moeilijk in bedwang kon. den worden gehouden. Al in de twee de minuut knalde de bal uit een kop stoot van Boot tegen de lat en zeilde ©en hoge inzet van De Kootoer maar Leo Pluimgraaff (wie an ders?) bracht Quick Boys zater dag de volle winst op s-Graven- zandse SV. Hier verslaat de Katwijkse spits SV-doelman Jan van Kooten met een knappe kop bal; het fraaie voorbereidende werk bij deze (enige) treffer was van de - niet zichtbare - Piet Haasnoot. nat over. Toch zou Randstad Sport tot de rust weten stand te houden: 0—0. Na de hervatting toonde Lisser Boys zich wat gevaarlijker en in de 65ste minuut nam het door een doelpunt van Piet Boot de leiding. Doelman Groeneweg toonde in deze fase van de strijd zijn goede vorm door enkele malen voortreffelijk in te grijpen. In de 84ste minuut verspeelde Van Klaveren op 't middenveld de bal aan moeiden veld de bal aan Piet Boot, die ma een fraaie solo de voorsprong opvoerde tot 20. Intussen waren Van de Weerd (arm utt de kom) en Boot die na 'n solo de voorsprong van het strijdtoneel verdwenen- ROTTERDAM Tijdens de vierde Nationale Hades-Combi- wedstrijden, bestaande uit een bosloop en een lange-afstand- roeiwedstrijd, hebben zich gisteren de eerste regionale-roei- schermutselingen van dit seizoen afgespeeld. Met een record aantal ingeschreven ploegen (66) werd 's morgens in het Kra- lingse bos een begin gemaakt met de bosloop over 4 kilometer (voor heren) en 3 kilometer (dames). Bü de heren stelden Brouwer van (heren), dan o? verzoek van d» Hades en Miohels van de Hoop reeds KNRB dit jaar in het wedstrijdpro- hun kancüda.uur. al moest Brouwer gramma was opgenomen, werd, zij ruim 13 seconden op Michels prijs- het zonder enige tegenstand van be- Ê!7!n- BLd!? f™*5 een tekenis. gewonnen door de gebroeders hevige strijd tussen beide Tuzern- Vervoort (19.35.9). gangers', Hette Borrias van Orca en Anneke Stefels van Njord. Over da D© gestuurde vieren (heren) ot» drie kilometer was de NjardSkiffeuze senior B niveau leverden zware strijd 7 seconden sneller. met als duidelijke winnaar de ploeg Het lange-afstandroeikampioen- van s'caiii (19.35.0), vóór de ploeg schap speelde zich af op de van van Beatrix, die in 20.42.2 zeer ver- zeer veel bochten voorziene Rotte, rassend de tweede plaats veroverde. Onder gunstige omstandigheden, windstil en een enkele regenbui, gin gen In de middag d© skiffs, de twee zonder stuurman en de vier met stuurman van start. Verreweg de meeste inschrijvingen betroffen de (32) skiffs, waarbij Brouwer als kampioen van vorig jaar als eerste startte. Dit had het voor deel, dat hij geen tijd behoefde te PIETERSBURG Volzens dr Con- MS- 2H>3 5^ waarmetThy^ de u<=htln« mag het springbÖk-™bleem op gróte achterstand zette. Tweede ^«h door blanke Zuidafrikaanse werd Miohels van de Hoop (2131.9), sportlieden op hun uitrusting worden derde Lightenberg van het Spaarne gedragen. Mulder zei dat in een toe- en Kolthoff (Triton). als snelste spraak in Pietersburg. Volgens Mui- loper. vierde der 18 embleem een gazelle Bij de dames moest Hette Borrias bekend om zijn sprongen, die hij haar tijdens de bosloop opgelopen maakt bij het spel en wanneer hij in achterstand op Anneke S.efels goed- gevaar verkeert alleen ontworpen maken. Dat deed zij zeer bekwaam voor blanke sportlieden en het zal in een goede tijd van 12.41.3, Anneke daarom altijd alleen maar door blan- Stetels kwam niet verder dan 12.57.8. ke sportlieden van Zuidafrikaanse Het nummer twee zonder stuurman nationaliteit mogen worden gedragen. Alleen blanke springbokken Van de Leidse ploegen kan nog worden vermeld, dat de kampioen lichte senior-B skiffeur Krol van Asopos de Vliet, vorig jaar nog win naar, nu niet verder kwam dan de matige tijd yan 23.15.4. Het lichte senior B-viertje van Die Ley the red de het evenmin tegen de concurren tie. Bij de damesskiffeuses kon Bar bara de Jong (Njord) zich nog niet mengen in de strijd aan de kop. De pechtprijs ging evenwel niet naa'r Leiden, maar naar Amsterdam (de Hoop), omdat een jeugd-skif- feuze zioh bij het lopen zodanig bles seerde, dat verder roeien niet moge lijk bleek. PJM VAN DOORN. Boksen De Spanjaard Jose Ra- non Gomez-Fowz is zaterdag Zürich Europees kampioen in het Jichtweitergewicht geworden. In een titelgevecht versloeg hij Walter Bla zer uit Zwitserland op punten. De titel in deze gewichtsklasse was va cant. Voetbal Velez Mostar, de te genstander van FC Twente in het toernooi om de UEFA Cup heeft gisteren voor de Joegoslvische com petitie de thuiswedstrijd tegen Par- tizan Belgrado met 2—0 gewonnen. Vrij spel Succes voor Joke van Beusekom in Denemarken KOPENHAGEN Joke van Beu- irtoom heeft zich tijdens de interna tionale badminton-kampioenschap- van Denemarken voor drie vandaag te spelen halve finales geplaatst. De Nederlandse kampioene klopte in het enkelspel de sterke In donesische Taty Sumirah met 5—11, 12-11 en 11-3. In het damesdubbel versloeg het Nederlandse dubbel Van Beusekom Mar j an Luesken het als eerste geplaatste Japanse team Hiroe Yuki en Mike Ikeda. Na een ruim verteren eerste set (5—15) kwamen de Nederlandse dames bijzonder sterk terug: 15-8, 17—15. Met de Deen Klaus Kaagaard slaagde Joke van Beusekom er vervolgens ook in hei gemengd dubbel in het favoriet kop pel te verslaan. Christian en Sri Wi janti uït Indonesië werden met 15—9, 2—15, 15—10 teruggewezen. LEIDEN De tactische opstelling, waarin het eerste schaakteam van Philidor/Leiden tegen ti telverdediger Desisco/WGM I in de hoofdklasse van de KNSB uitkwam, leek in de beginfase van de strijd succes op te leveren. Teveel fouten in het midden- en eindspel maakten echter aan alle Leidse'Illusies een drastisch einde: IV2IV2 voorlopig. Charlois deed het tegen runner-up Philidor/Leeuwarden heel wat beter. Het boekte maar liefst acht remises, zodat het dankzij een beter staande hangpartij een gelijkspel moet kunnen boeken. Onderaan is het lot van Moer- wijk na de zware nederlaag bij Eindhoven wel bezegeld. Al na een uur stond het verzwakte Leidse Phi- lidor bij Desisco/WGM met 10 achter. Door een enorme fout in de opening ging Theo Piket al heel snel knock-out. Aan de hoogste borden had Philidor drie spelers (onder wie twee schakers uit het vierde) opgeofferd, die niet eens zo'n slecht figuur sloegen. Een beoordelingsfout kostte Weber tegen Hartoch een verdiende remise. Lan ge weg was Binnendijk met een stukoffer te slim af. Berg hield tegen Zuidema lang stand, maar een fout in tijdnood betekende 40. Joop Pikets positievoordeel was net niet voldoende om te win nen. De Lange stelde de zege voor de Amster dammers veilig voor Maaren te vloeren: 5y2y2. Westerveld zag de winnende combinatie niet en moest in remise berusten. Ad v. d. Berg had zijn opponent in de opening geheel overspeeld, maar hij wist dat niet uit te buiten: 6y2IV2. Bakker gaf op de valreep de winst weg. Ook de arbitrage partij van Van Reek zal nog wel verloren gaan en dat terwijl Van Reek zo goed heeft gestaan. LSG I heeft in klasse I B voor een grote stunt gezorgd door koploper Rotterdam I een remise af te dwingen. Desondanks bleef LSG laatste. Dank zij winst in een vooruitgespeelde partij stond LSG al óp 0—1. Het werd zelfs 0—2, toen Baart een geslaagde mataanval lanceerde. Smout overzag een "dodelijke" penning: 12. Konings maakte het zijn tegenstander in tijdnood zo moeilijk, dat diens vlag viel. Jan Timman gaf Kemperman een lesje in het laten promoveren van pionnen: 23. De overige stellingen boden LSG uitzicht op een 4—6 zege, maar Rotterdam kwam op 4—3, omdat Bakker en De "Visser hun remise-stellingen ver knalden. Tolenaar nam in tijdnood remise, hoe wel hij op winst stond: 3V24y2. Een geluk voor LSG was dat Wichers zijn opponent, die gewon nen stond, "door de vlag joeg". Op de valreep gaf Wiebes nog de winst uit handen: 5—5. Bij Desisco/WGM II had er voor Philidor II in klasse II B meer in gezeten dan de krappe 4y2— 5y2 zege, want John van der Wiel haalde uit een beter toreneindspel slechts remise, terwijl Wisse en Van Steenwijk de winst totaal lieten glippen. Philidor II behield zijn titelkansen, maar Het Witte Paard handhaafde via winst op Utrecht II zijn matchpunt-voorsprong op de Leidenaars. Voorschoten brak tegen mede-titelkandidaat Overschie in klasse II C af met een gelijke stand: 3y2_3y2. De hangpartij en van Bongers en Brou wer lijken potremises, maar Van Schaik staat een pion achter. Overschie denkt te kunnen win nen, terwijl Voorschoten het op 55 hopdt. Philidor III trok tegen hekkesluiter Rijswijk fel van leer. Pajcin en Raudenbusch deden dat echter te fel en verloren, terwijl Barendse zijn goede stelling in tijdnood vergokte. Dat trio on nodige nederlagen kostte Philidor wel de wed strijd (64 verles), zodat de Leidenaars op de laatste plaats belandden. De persoonlijke resultaten van de "Leidse" teams zijn: Desisco/WGM I Philidor I: iy21V2 (8y2iy2 Zuidema Berg 1—0; Langeweg Binnendijk 1—0; Hartoch Weber 1—0; P. v. d. Weide Ad v. d. Berg y2— y2; Vogel Van Reek x—x; Dieks Th. Piket 1—0; De Lange Van Maaren 10; Schouten Bakker 1—0; Wit J. Piket y2y2; Odink Westerveld y2y2. Rotterdam I LSG I: 5—5. J. Timman Kem perman 1—0; Böhm De Visser 1—0; Van Baar- Ie Bakker 1—0; T. Timman Tolenaar y2—V2\ Doelman Smout 1—0; Van Bockel Baart 0—1; J. v. d. Berg Konings 01; Sanders Wichers 01; Corrie Vreeken Hörchner 01; Groen Wiebes V2Vz- Desisco/WGM II Philidor II: 41/2—5y2. Van Rhoon J. v. d. Wiel y2—y2\ Smeets Van Loon 1—0; Schoemaker Van Halderen 0—1; P v. Haastert Den Broeder 01; Harder Van Steenwijk 1—0; R. van Haastert Smit 0—1Sanders Barkema 0—1Karper Kohl- beck y2—y2; Mannée C. v. d. Bosch y2—y2; De Leeuw Wissel0. Voorschoten I Overschie I: 3l/23V2 (4y25y2 of 5—5). Bongers Nathans x—x; Huizer H. v d. Herik 10; Wouters De Vrij Vz', Wise W Smit 0—1Van Schaik Wilschut x—x; Thieme Engelfriet 1—0; Houweling Voor berg 0—1; Sluiter Kloek 1—0; B. Smit Krop 01; Brouwer Liefhebber xx. Rijswijk I Philidor III: 6—4. Kohier Pajcin 1—0; Zuurendonk Pols 1—0; Gaemers Ket ting y2—y2; De Hondt Barendse 1—0; Ruig- rok Jongsma V!2; Grave Hendriksen 0—1; Hansen Freeke Vz—Vz'. Den Ouden Snoek y2— y2; Joustra Gerritsen 0—1; De Zeeuw Raudenbusch 10. Atletiek Bij internationale in door atletiekwedstrijden in Bloo- mington (VS) heeft Carlton Ehilue- len (Nigeria) het verspringen ge wonnen met een afstand van 8.26 meter. De beste sprong van de Ni- geriaan bedroeg tot nu toe 7.70 me ter. Y olleybalcompetitie VOORSCHOTEN Valuas was geladen naar de sporthal in Voor schoten gekomen. De koplopers her innerden zich nog maar al fce goed hoe moeilijk zij het in de eerste wed strijd in Venlo hadden gehad tegen de kandidaat voor degradatie uit Voorschoten. Valuas won, dèt wel, maar dat gebeurde in vier benauwde sets, waarbij de marge tussen de Venlanaran en Gemini/Kamgeroes niet meer dan 3 punten per set be droeg. Nu was die marge ruimer: 6—15, 15—10, 11—15 en 3—15. Bij Valuas was het blok bijzonder goed verzorgd, vooral in de laatste set en dat gevoegd bij het in die fase even eens sterke serveren waardoor Gemi- ni/Kangeroes heel moeilijk tot een aanval van enige inhoud kon komen verklaart de afstraffing die de Voor schotenaren te incasseren kregen. „Toch geen slechte wedstrijd", vond aanvaller Lambert Hoeve, „de laatste set dan buiten beschouwing gelaten. Toen lukte het gewoon niet meer een goede aanval op te bouwen. Maar ik geloof dat we ons zuDen kunnen handhaven. We krijgen alle drie on der ons op de ranklijst prijkende ploegen nog voor de return. Hercules uit en Brevoc en Bermi thuis. Daar moeten we voldoende punten uit kun nen slepen om in de regionele eerste klasse te blijven." De dames van Groen Stereo Cen trum haalden een punt uït het tref fen met Molenwiek, 11—15, 15—5, 15—13, 7—15 en 8—15. Dat mag een prestatie worden genoemd, omdat GSC spelverdeelster Henny van Zee land miste. Welliswaar deden respec tievelijk Elüy Kouwenberg en Joke v. Klaveren op die plaats zeer verdien stelijk werk, de rust die van Henny van Zeeland uitstraalde konden zij niet brengen. Toch kwam GSC op een 2—1 set-voorsprong. Het sterke blokkeren v. Molenwiek gevoegd bij het sterk© serveren het lijkt een copie van het wedstrijdverloop van Gemind/Kangeroes—Valuas deed de balans naar Molenwiek doorslaan. FRANK BONTE klasinOegstgeest OEGSTGEEST Van vrijdag 21 maart tot en met zondag 23 maart zal in Oegstgeest (Café "De Roode Leeuw" aan de Dorpsstraat) de fi nal© van het kampioenschap van Nederland 1974/1975 Libre-felein tweede klasse worden gehouden. Dit kampioenschap, waar voor acht "matadoren" van het groene laken zullen aantreden, wordt georganiseerd door het Oegstgeestse BV Sport. Als wedstrijdleider zal op treden de heer Van Vliet uit Ledden. Van der Berg uit Casbricum start dit toernooi als favoriet. De DOS- speler voert de ranglijst (op papier) aan met het hoogste gemiddelde: 5.37. Overige deelnemers: J. van Tie! (BV Concordia); A. van der Vorle (BV Ons Genoegen); B. L. Vreysen (BV Htrenienmolen)B. Schotpoort (BV Heideroos)Th. Schuurmans (BV De Poedelhaters)J. Veldhuizen (BV De Sport) en R. van de Vegte (BC EDC '70). LEIDEN Afgelopen zater dag vond de feestelijke prijsuit reiking plaats van het door Roodenburg georganiseerde Winterspel. Dit behendigheids spel dat de E-jeugd van de "noord-club" gedurende de maanden november, december, lanuari en februari op elke za terdagmorgen volledig in beslag heeft genomen is nu voor het tweede jaar tot een bijzonder succesvol einde gekomen. Zoals gebruikelijk ging dit gepaard) met de bekendmaking van de individuele resultaten op de zes onderdeden (paaltjesvoetbal, zak lopen, hardlopen, touwtrek ken, doelschieten en trefbal)D© voorzitter van de pupillencom- missie, de heer Arnoldus, die sa men met de heren Smeele en Van Egmond de leiding had over het winterspel, overhan digde in totaal 10 bekers en 15 spellen aan de slimste, snelste en lenigste voetballertjes van Roodenburg. Een speciale prijs was er tenslotte voor Hans van de Vos die al na 3 weken de strijd had moeten opgeven om dat hy moest worden opgeno men in de Annakliniek. Op de foto poseren de gelukkig win naars voor de fotograaf. Uit slagen: E-l: 1 de Roode; 2. W. Pikkaart; 3. M. Keizer. E-2: J. van Es; 2. A. Zandstra; 3. P Starre. E-3: 1. J. Otto; 2. J. van Tongeren; 3. E. Vbgelezang. 4-E: 1. A Berk; 2. R. Keere- weer; 3. T. Meijers. E-5: E. van de Vlugt; 2. R. van Swol; 3. G. Tegelaar. Biljart-eindstrijd libre-klein 2de

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13