Commissie Leiderdorp kiest voor bouw van een sporthal agenda ,fUSZf(K Pand Bruggestraat wordt cultureel centrum Troef naar Noord- einde? Campinghouders in geweer tegen rioolbelasting ZES MAANDEN CEL VOOR ALPHENAAR VRIJDAG 7 MAART 1975 Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN' Geboren: Elisabeth, J. Koot, Judith juann ,7 Gouw. V rijd&g Breestraat 19, Twentwel. sociëteit jeugasocletelt Tir v. H. Aniba Marco zn. v. J. de Vos en L. W.V. Been Carlos Luciano Roberto zn v. C. A. R. Stahn en I. M. Davis. Johan Lucas, zn v. J. C. ten Donkelaar en P. W. J. Cas- pers. Koen zn v. E. Wisse en A. H. Harmsen, Andrles Petrus zn v. A. P. Pouw en M. Dool. Renatus Hendrlkus. zn v. H. van Oljen en M. M. A. H. H. - r< Igmond. J. H. J. Kerkgracht 28. Open-Soos- (speeltulngebouw). Be- Praethuys. Vrouwenkerkkooretraat LEIDEN De secreta resse van de Algemene Bond van Bejaarden, afdeling Lei den, mevrouw Franke-Van Galenheeft gistermiddag van haar functie afstand ge daan en afscheid genomen. Ze was ruim 22 jaar lid van de bond en iets minder lang vervulde ze bestuursfuncties. In de Grote Burcht werd de 86-jarige gehuldigd. Op de foto: links van mevr. Franke- Van Galen hoofdbestuurder Botman, rechts voorzitter Leidse afdeling Algemene Bond van Bejaarden Stee man. Reugebrink in politiek café LEIDERDORP Het Politiek Ca fé gisteravond bij Wik v. d. Wijn gaard beleefde weer een opleving wat het aantal bezoekers betrof. De wet houder vain o.a. Welzijnszorg, j. Reu gebrink, was daar als spreker ver antwoordelijk voor. Door zijn per soonlijke populariteit in Leiderdorp ziet hij altijd wel een kans een hoop mensen bijeen te krijgen. Ook de IROL was aanwezig om radio-opna men te maken voor het verpleegte huis "Leythenrode". Het onderwerp van de avond was: Welzijnszorg, een aspect daarvan, de noodzaak c.q. oprichting van buuint- clubhudaen". Een groep Leiderdor pers is namelijk verontrust over hek gebrek aan contact tussen mensen in dezelfde wijk, zetós in dezelfde straat. Met als gevolg het gevoel van isolement en vereenzaming. Iemand kan, bij wijze van spreke dood zijn, zonder dat de buurman het weet." Een aantal vragen en problemen waar men ook tijdens, de allesbehal ve contactloze discussies elkaaï bij Wik in het Politiek Café aardig kon vinden. AMSTERDAM Een voor beeld van de touw sandaXetten en espadrille-variatie, die een rol kunnen spelen in het zomers mo debeeld van 1975, aldus het Mode centrum. Op touw-sleehakken LEIDEN In het overlegorgaan van de scholen voor basisonderwijs en voortgezet onderwijs in de regio Leiden - de zg. BAVO - is na uit voerige discussie unaniem besloten om vast te houden aan het ge bruik van de zg. Leidse Toets. Dit houdt in: een begeleidingstoets in de vijfde klas, een begeleidingstoets ln het begin van de zesde klas en een selectietoets in maart voor de zesde klas. Binnen de BAVO werd met name gediscussieerd over de vraag of het geen aanbeveling zou verdienen bij de selectietoets van maart niet de Leidse Toets te gebruiken maar de zg. CITO-toets (de zesde klas toets vervaardigd door het Centraal Insti tuut voor Toets Ontwikkeling). De vertegenwoordigers van de scholen waren echter van mening dat bij de Leidse Toets de scholen een di recter invloed hebben op de samen stelling van de toets. Bovendien kan de stof omschrijving worden aangepast aan de resultaten van het regio naal overleg over de leerstofplan- vinden we een stofverwerking van satijn, ribzijde of linnen daar naast suède in pasteltinten. IN WARMOND Boomplanten een succes WARMOND De bomenplantdag lm Warmond was een enorm succes. De leerlingen van de vijfde en zesde klassen der basisscholen hadden voordat zij naar het terrein vertrok ken waar de bomen geplant moeten worden een educatief verhaal te ho ren gekregen en ook wat informatie materialen. Daarna vertrokken zij naar heit perceel achter huize Oos tergeest. De eigenaar, de heer Lee mans had een weiland om laten ploe gen om een nieuw bas aan te bren gen van maar liefst 1400 bomen. Dit nieuw* bos zal als windvanger moe ten gaan dienen. De kinderen moesten rijen van 100 bomen planten in een zeer blubberige grond. Na afloop bedankte burge meester De Vreeze Leemans, dte Jeugdnatuurwadht C. Neefjes orga nisator. en de kinderen voor hun medewerking. College bereid Kakelaarsteeg te verkopen LEIDEN Het college van B en W is bereid om de Kakelaarsteeg n smal steegje nabij bot voormalig postkantoor tussen Breestraat en BoommarkJt) tegen de prijs van 14.700 gulden te verkopen aan het Hoogheemraadschap van Rijnland. Rijnland heeft de steeg nodig om nieuwbouwplannen ter plaatse te kunnen realiseren^ LEIDERDORP De Commissie Sport- en Onderwijszaken kwam gisteravond bijeen om te praten over de wenselijkheid een sporthal te bouwen in Leiderdorp. De tribune was goed bezet. Men kon zelfs een hartekreet beluisteren van een be zoeker: „Kom zo snel mogehjk tot de bouw van een sporthal!" Op de tribune was ook aanwezig de vice-voorzitter van de Lei- derdorpse sportraad, Gehner: „Wanneer je voorzieningen treft voor ongeorganiseerde sport maak je behoefte voor georgani seerde sport". Ook hij sprak zich uit voor een sporthal. En de commissiefcden? Voorzitter, wethouder mevrouw Tichler: "Het is de taak van de commissie zich uit te spreken voor een sporthal. Als we alles op grand van financiële aard gaan afwijzen gebeurt er nooit wat." Dat was naar aanleiding van de op merking van het Pvd A-raadslid Jaap Bezemer die vond dat de financiële middelen in Leiderdorp te beperkt zijn om te denken aan de bouw van een sporthal. Het PvdA-standpunt in deze is: liever meer gymnastiek lokalen verspreid In het dorp dan een centraal gesitueerde sporthal. Ook is de PvdA sterk voor de on georganiseerde sport. "Wat bedoelt u eigenlijk met ongeorganiseerde spart?" was de vraag van KVP-er Jos Verdier. Deze wist ook te ver tellen dat 53% niet aan sport toe komt omdat men begeleiding nodig heeft om tot sporten te komen. Dus: behoefte aan georganiseerde sportbe oefening! Raadslid Irma Gehner (WD) over de ruim 200 aanimiefldin gen voor een badmintonclub in Lei derdorp: "Moeten we die 200 onge organiseerd laten en ieder voor zich ruimte laten huren in de sportzaal? Nee, dje willen zich organiseren in een vereniging, niet alleen om bad minton te spelen,, maar ook voor het sociale contact". En daar leent een kleine gymnastieklokaal zich niet voor". Over de op 18 april te openen sportzaal op hot Van Alphenplein las mevrouw Tichler een lijst voor van het aantal kandidaten (vereni gingen) dat wal per avond wil huren. Op sommige avonden hebben drie vier verenigingen zich gemeld. Men kan zich afvragen waar deze verenigingen nu hun sport beoefe nen. Ook wethouder Tichler vond het sociaal contact, na afloop in de kantine-har. erg belangrijk. Daar was de commissie in het algemeen wel over eens. Jaap Bezemer (PvdA) "We worden het steeds meer eens." De oommisie besloot eensgezind"een programma van eisen op te stellen voor een in Leiderdorp te bouwen Sporthal". Het pand Brugstraat 1, dat volgend Jaar zomer door de Leidse Scholen voor Detailhandel vertaten gaat worden, werd ook besproken. Over de bestemming van dit pand werd men het wel eens. Atelier- en expo- M. J. D. Cappendijk. J. R. C. Wap. T. J. NIJssen naar. J. C. de Ouden en M. van der Voet en H. Vermond. J. J. G. Zaat en O. M. C. Neuteboom. Getrouwd: C. J. Boogerd en C. Stuurwold, A. H. R. M. Denie en C. A. B. M. van der Zalm, W. F. Groenen dijk en H. W. Malachowski. Overleden: J. Zwaan 79 J. 5 J. echtg. J. W. iage r naar werk van Jan Wolkers, De Burcht, ledenvergadering Party van de Arbeid 8 uur nam. Gebouw van de vergadering van Gelo vigen. lezing ..Is er verband tussen godsdienst en geweld", spr. de heer D. Jan Bruyn uit Wassenaar, 8 uur nam. Nieuwe Rijn 19, Club voor Alleenstaan den. weduwen en weduwnaars. 8 uur Montgomerystraat, Bevrijdingskerk. Bevolkingsonderzoek Tuberculose. 2— 4.30 uur nam. en 5.30—8 uur nam. Mevrouw Tichler siitieruimte voor beeldende kunste naars. Zodat Leider,dorp daar te zij ner tijd 'n cultureel centrum krijgt. Men voelde er in dé commissie ook veel voor de oude naam van dit pand weer in ere te herstellen: "In De HoUandsche Tuin", zoals het vroe ger heette toen het nog een herberg der Mei 86 J. J. H. Goossens 74 J. m. J. S. Krijgs man 29 J. echtg. v. P. W. de Wit. I.D. Sepers 61 J. m. P. Vermond 78 J.m. G. J. Vuijk 43 J. m. J. Dijkstra 21 J. Expositie bij Rien v. d. Nat LEIDERDORP Terug van weg geweest. Zaterdag 8 maart is de ope ning van een expositie in het atelier van Rien van der Nat, Jaagpad la te Leiderdorp. De expositie houdt in Grafiek (met wijn) van de kunste naars Guus Kuit. Theo Verduyn en Rien van der Nat. De tentoonstel ling duurt tot 27 maart, openings tijden: vrijdagavond van 19—22 uur. zaterdag 10—17 uur en zondags 14— 17 uur. Theo Verduyn uit Ede laat kunst met splitpennetjes zien en Guus Kuit uit Pingj um (Frl.) etst weer anders. Ook kleuretsen van Rien zijn te bewonderen. "Men schenkt wijn en laat nieuw werk zien", aldus de drie graf ici Geldboete voor winkeldiefstal DEN HAAG/WASSENAAR Een 51-jarige inwoonster van Wassenaar kreeg hij de Haagse politierechter een geldboete van 150 gulden. Ze moest zich verantwoorden omdat ze in een modemagazijn in Leiden een blouse, een trui en twee pantalons met een waarde van 189 gulden had gestolen Het zou allemaal gebeulrd zijn door de spanningen waaronder verdachte in die tijd leefde. De officier van Justitie constateerde dat er finan cieel geen enkele noodzaak bestond om de goederen te stellen en eiste 150 gulden boete. Zaterdag Hooglandse Kerkgracht 48. dansen Leidse Jeugdscha&ksoclë- 19, Twentwel, sociëteit i kamerbewoners. Infosentrum, Breestraat 66, 24 uur Vestèstraat 40. Microtheater. Toneel groep Imperium, met ..Sleutelen", een collage naar werk van Jan Wolkers. 8.30 uur nam. De Oude Baljuw, Voorschoten, Wereld Winkel. 11 uur vm.—1 uur nam. Speeltuin Rondom de Maredyk. Af scheidsreceptie P. M. de Goederen. 24 Aula Agnesscholengemeenschap Eljmerspoelstraat 3. voorstelling „De daden van Mulrthemne" van Peter Llntelo, 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde, kin derfilm ..De Jonge uitvinder", 2.30 uur Zondag Antonlus Clubhuls. dansen 811 uur Hooglandse Kerkgracht 48. dansen 65. Oegstgeest, sociè woners en alleens taan, Twentwel, sociëteit 1 re. vans ïtheater kindervoorstelling, 2. De Smldsche. Aula Agness w.. Eljmerspoelstraat 3. voorstelling ..De Mulrthemne" Stadsgehoorzaal. zondagochtendcon- Arjan Blanken, tenor LEIDEN De mogelijkheid be staat dat Troef vormingscentrum voor jong volwassenen) verhuist van de Hogewoerd naar de ziekenboeg van de voormalige Zeevaartschool aan het Noordeinde. Deze zieken boeg komt begin mei leeg. doordat dan het Vormingscentrum Werkende Jongeren naar een nieuw gebouw in de Cranesteijnse polder verhuist. Het gebouw waar Troef nu gevestigd is. is officieel afgekeurd, vanwege de Slechte staat. Het bestuur van Troef is momen teel in onderhandeling met wethou der Tesseiaar. 'We willen er graag heen', meldt Elbe Kerdkhofs, vor mingsleidster. De vraag is alleen of de huurprijs die de gemeente vraagt, het budget van Troef niet te boven gaat. Het ooilege ven B en W heeft be sloten om het Witte Poortcomplex aan het Noordeinde te verhuren aan commerciële en daarmee gelijk te stellen bedrijven. Als minlmuimop- brengst, inclusief de al verhuurde woning, eist het ooilege een bedrag van dertigduizend gulden per jaar. IN WARMOND WARMOND De Warmond- se campinghouders voelen zich echt 'gepakt' door de plannen van B en W. Berst al werden zjj geconfronteerd met het be kende structuur bepalende groen en compartimen^sgroen. Dit had tot gevolg dat bijvoorbeeld de prüzen omhoog moesten wonden gebracht. Nu echter blijkt dat men ook rioolbelasting wal gaan berekenen. 'Op zich zelf lang geen slech te zaak maar de prijs staat ons wat tegen.' aldus een van de campinghouders op de tribune tijdens de oommissie-vergade ring financiën. 'Onze kampeer ders betalen al zoveel aan le ges-be lasting en dergelijke en wahnieer wü nu ook nog die riooibelasting daarbij gaan stoppen dan kamt het totaal pakket tot ongeveer f 250 gui tten. Dat B en W een voorstel hebben gemaakt dat per 1-1-75 in moest gaan maakt ons kwaad Ten eer^e waren de prijzen voor het seizoen '76 al vastge steld en de aansluiting van de riolering zal pas plaats vinden na het seözoen. Dus moeten de campinghouders zelf voor de kosten van dit "gemak' waar ze pas later over kunnen beschik ken opdraaien! Hierover ont stond een lange, soms verwarde discussie waarin telkens weer nieuwe aspecten van het pro bleem naar voren werden ge bracht. Men besloot toch een advies uit te brengen aan Ben W volgens voorstel. Wel zal men een onderzoek instellen naar da kosten van campings in de om trek. Ook kwam het huisje van Jan Steen ter sprake. Hier wil men een 'schaftlokaal' voor de dienst gemeente-werken maken. De commissieleden zagen dit niet zo zitten. Het liefst zagen zy dit bewoond door een gezin. Ver scheidene voorstellen werden gedaan en ook over gestemd geen enkel kreeg de meerder heid. Het blijft een feit dat wanneer de dienst buitenwerken ergens anders zou geplaatst worden het huisje toch weer een woonkarakter zal gaan krijgen. Bij de rondvraag vroeg Vree ken nog of B en W geen ver zoek uit wilde loten gaan naar de Winkeliersvereniging om de VW van de grond te krijgen. dolf Jansen, plano. Maandag Sbeenschuur Leidse Postzef,- - Rapenburg 10. gebouw Rehoboth. Leid se Amateur Fotografen Vereniging. 8 Steenschuur, Spiritistisch Genootschap Lelden. Bloemenséance. 8 uur nam. LAK-Theater. eNVe Drama met ..De BevHKHrigskerk, Montgomerystraat. Bevolkingsonderzoek ^Tuberculose. 9— MEDISCHE DIENSTEN zondag 24 r de volgende Artsen Lelden Voor spoedgevallen wordt weekenddienst van zaterdag 10 uur binnenstad tot Cltyring) ïelnders, Gerard Brandtstraat 29, tel. 60947; Wijk II (Groenoord, Kool en Merenwljk)F. F. W. Kehrer. Burggra- venlaan 1. tel. 26820; Wijk III (Waard. Professorenwljk en Tulnstadwijk)J. van Gent, Zoeterwoudsesingel 28. tel. 22538; Wyk IV Zuid-West en Haag- wegkwartier)W. Schellekens. Kenne- dylaan 46. tel. 64035. Leiderdorp B. van Wijk. Merel- straat 184a. tel. 91000 (praktykadrea). tel. (privé) 90529. Oegstgeest 10. tel. 53747. J. H. Vryenhoek, V. d. Oyela J. Roelants. Frans 6421 (zondag). Lempers. Cburchllllaan 13. Voorhout, tel. 0252210140. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken ln de regio Lelden, wordt waargenomen van 7 maart 14 maart door: Haven Apotheek. Haven 18. tel. 20086; Apotheek Voorschoten. Leldse- weg 66. Voorschoten, tel. 01717—2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek. Wilhelmina- partc 8. Oegstgeest. tel. 53274. Wijkverpleging Lelden Stichting Interkruls. Mid delweg 38, tel. 21753. Leiderdorp Gezondheidszorg Lei derdorp, tel. 40131. OEGSTGEEST Interkruls, Lljtweg 7. telefoon 54500. Voorschoten Gezondheidscentrum. V. d. Waalslaan. tel. 4641. SOS-dienst tel hulpdienst, tel. 071— 25202. Voor allen die "telefoon 25260 Renovatie Omgang In het Haagwegkwartier is van middag op het adres Schimmels traat nummer 3 een renovatiewiökeltje ge opend. Het winkeltje is door de be woners zelf helemaal opgeknapt. Voorlopig zal er elke maandag van half vijf tot zeven uur een spreek uur warden gehouden. De bedoeling is dat dat spreekuur zal worden uit gebreid. Ook de speeltuinvereniging en de bewonerscommissie zal van het win keltje gebruik maken. Op 15 en 16 maart wordt de Jaar lijkse Stille Omgang weer gehouden. De Omgangsnacht begint met een eucharistieviering in de kapel van het Banaventuraeofliege in de Ma- riënpoelstraat en begint om kwart voor twaalf. Deze viering is voor deelnemers uit Leiden en de omlig gende gemeenten. Vervolgens gaat men met de bus weg. De kosten daarvoor bedragen f 6.50. De kaartverkoop voor Lekten is alleen op donderdag 13 maart van 7 tot 8 uur in de Romaniusaaal, Mare, achter de Hartebrugkerk. Redactie Paul Wolfswinkel Catenanieuws Volgende week donderdag komt Hary Muliech naar Leiden op uitno diging van Catena. De toegangsprijs bedraagt een rijksdaalder, leden hoe ven slechts een gulden neer te tellen. In Horus, Kolfmakerosteeg 8. Verder wekelijks in Horus het Leidse Polkcafé, ieder zaterdagavond vanaf 10 uur. Men kan lid worden van deze club door het kopen van een pasje a f 5.—. Morgen bijvoorbeeld treedt Bart Versteegh op, die luisterliedjes ten gehore zal brengen. Hij begeleidt zichzelf op de gitaar. Voor diefstal met geweldpleging Burgerraadsman Buro Burgerraadsman. Koornbrjg- steeg 7 (hoek Breestraat/Koornbrug- 6teeg). tel. 071-43171. Spreekuren. DEN HAAG/ALPHEN Voor het plegen van diefstal met geweldple ging heeft de Haagse rechtbank een twintigjarige voeger uit ALphen ver- oordleefld tot acht maanden gevange nisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk en een proeftijd van twee jaar. De voeger zal tevens on der psychiatrisch toezicht warden Voor hat besturen van een auto, terwijl hij te diep in het glaasje had gekeken, kreeg de Al ph ernaar een jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. In oktober van het vorig jaar had hij in zijn woonplaats een geestelijk gehandicapte jongen ernstig mishan deld en beroofd van dertig gulden. Precies een maand later brak hij in. in een flat. Nadat de voeger tijdelijk op vrije voeten was gesteld, drong hij in fe bruari van dit jaar een bejaarden flat binnen, mishandelde een be jaarde man en perste hem driehon derd vijftig gulden af. De officier van justitie had tegen de Alphenaar één jaar gevangenis straf geëist met bevel tot onmiddel lijke gevangenneming. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidscü Dagblad B.V Witte Singel l - Leiden. Postbus 54 Giro 67055. Telefoon directie en admini stratie 071-25041. Telefoon redactie 071-21507. Hoofdredacteur Han Mui der Kwartaalabonnement I 34.35 Per Post f 36.75 Jaarabonnement f 126.10 Jaarabonnement per post f 135 70 Lo6se nummers f 0.50 Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen By automa- wscbe overschrijvingen geen ad ministratie- en incassokosten Nanezorging van 16.00—20.00 u Zaterdag van 16.00—18 00 uur Telefoon 071-30500. Indien in gesprek 07i-34o39.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2