(Buurt) clubhuis voor 'Meerburg' jttsqrriy Voor eerste fasen van reorganisatie agenda „Glaswinkeltje" van John Na lang sparen Drank op maar geen rijbewijs Leids college vraagt f125.000 Aantal inwoners van Oegstgeest: 16376 PAGINA 2 DONDERDAG 6 MAART 1975 LEIDEN. "Het is zover", meldt de secretaris van de Stichting Meer- nurg, J. C. Veeren, verheugd. Na vijf Jaren van vergaderen, sparen, sub sidieverzoeken indienen, rapporten maken en allerlei andere activiteiten ontplooien, kan men straks een uurtclubhuis in gebruik gaan ne men. Op 11 februari JJ. kwam de lang verbeide mededeling van C.R.M. dat de subsidie voor het clubhuis ver leend zou worden. 3500 Mensen in de 'rivierenbuurt' Meerburg hebben nu weliswaar een tijdelijk clubhuis maar zij zijn er bijzonder blij mee. Het houten noodgebouwtje zal ge plaatst worden op het terrein Wie- Tickestraat-Zaanstraat. Gistermid dag is het zand aangevoerd en heeft de jeugd uit de rivierenbuurt het bouwzand geëgaliseerd tot 'n laag van 10 cm. Morgen wordt er gestart met de opbouw van het gebouw en kan het clubhuls binnen 4 weken feestelijk geopend worden. Het gebouwtje is 14 x 8 meter groot en heeft een hobbyzaal, kantoor en vergaderruimte plus een grote ruim te van 8x6 meter voor allerlei ac tiviteiten zoals voor een kaartclub, een tienerclub, voor bejaarden, peu ters, etc. „Het wordt een leuk ge heel," aldus secretaris Veeren van de Stichting Meerburg, „dat nu al te klein blijkt te zijn voor de verschil lende activiteiten". De Stichting Meerburg èn de gehele buurt blijft er echter aan werken om binnen af zienbare tijd het definitieve, vaste, pand van de grond te krijgen. Do wijk Meerburg is een geïsoleerd liggend gebied van 122 hectare in het oosten van Leiden, begrens door het Rijn-Schiekanaal, de Nieuwe Rijn, Rijksweg 4 en de spoorlijn Leiden- Utrecht. De enige verbinding met de lest van Leiden is de Wilhelmina- Lrug. met het Waardeiland de Ket tingbrug, met Leiderdorp de Leider- dorpse Brug en met Zceterwoude- Rijndfjk en de Hoge Rijndijk. Al deze verbindingen zijn drukke verkeers wegen en vormen, vooral voor de Jeugd, veel gevaarlijke barrières waardoor contacten met andere wij ken en voorzieningen zeer moeilijk wordt. Het enige wat in de wijk zelf te Schets van de voorgevel. vinden is, is één buurtwinkelcentrum met wat groen- en speelelementen. \erder niets. Plannen tot uitbreiding van de wijk Meerburg met het ge bied Roomburg met circa 800 wonin gen en plm. 2400 bewoners zullen hoogstwaarschijnlijk binnen vijf Jaar gerealiseerd worden. Verder zul len de ongeveer 2100 inwoners van het Waardeiland voor him openba re, sociale en culturele voorzieningen geheel aangewezen zijn op de wijk Meerburg. Het is dus begrijpelijk dat er, mede door het ontbreken van scholen in de wijk, veel ongenoegen bestond over het gebrek aan ruimte voor sociaal-culturele contacten in deze wijk. Veel ongenoegen is er nu, voorlo pig, verdwenen. Met de beroeps kracht om de wijkactivitelten te lei den inbegrepen bedraagt de begroting voor 1975 f 90.000, welk bedrag voor 90 procent door rijk en gemeente gesubsidieerd wordt. Negenduizend gulden zal dus jaarlijks door de be woners zelf opgebracht moeten wor den. DONDERDAG Breestraat 19, sociëteit voor gehandi capten. 25 uur nam. TJaikowskylaan 39. Voorschoten. spreksavond Baha'l Gemeenschap. 8 Baptistengemeente. 8 Nieuwe Rijn 20a, Theehuls van de Leidse Werkgroep Homofilie/COC. 8— Rijnlands Lyceum, Oesgtgeest, Het Werktheater met „Toestanden". 8.15 Stadhuis. Commissie voor de Ruimte lijke Ordening. 8 uur nam. Bevrijdingskerk. Montgomerystraat. Be volkingsonderzoek Tuberculose. 912 uur v.m. en van 2—4.30 uur nam. SOS-dienst SOS - tel hulpdienst, tel. 071— le In moetllikhe- nacht te berei ken Burgerraadsman steeg), tei. 071-43171. Spreekurer.. Leidse Rechtswinkel Dienstencentrum Van Hogendorpstr. 38. vr. 7-9 uur nam Mierenneet do^. Dienstencentrum Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe: Bin nenstad. Gerecht 10. woe. 6-6 uur nam. Noord. v. Hogendorpstraat i -11.30 uur vm dl. 10.80-11.30 Kinderen uit de huurt zijn gisteren enthousiast begonnen met het egaliseren. OEGSTGEEST DEN HAAG De vrouw van de 33-jarige verpleger uit Oegstgeest voelde er niets voor om met haar echtgenoot in de door hem bestuurde auto mee naar huis te rijden na een café-bezoek. Dat kwam door de toestand waarin de man ver keerde na het drinken van nogal wat bier. "Ik wist niet dat ik in die toestand verkeerde, ik dacht dat het nog best zou gaan", aldus de man die gisteren voor de Haagse politie rechter terecht stond. De politie had hem op de Abtspoelweg aangehou den, omdat hij slingerend reed. Toen bleek ook dat verdachte niet in het bezit was van een rijbewijs. Deson danks had hij al vaker achter het stuur van de auto gezeten, die vol gens zijn zeggen eigendom van zijn De officier eiste vier weken gevan genisstraf waarvan twee weken voor waardelijk en 9 maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid. Omdat verdachte nog niet eerder veroordeeld was legde de politierechter twee we ken voorwaardelijke gevange nisstraf met een proeftijd van twee Jaar op. Verder een geldboete van 400 gulden en nog een extra boete van 100 gulden voor het rijden zon der rijbewijs. LEIDEN Aan de Hooigracht 53 in Leiden is onlang^ een erg grap pig winkeltje geopend, dat glasbla zer John van Rooyen samen met zijn vrouw drijft. Je kunt er alleen maar glazen dingen kopen, van een asbak tot een grappig frutseltje voor in de ELPEES ÏFEG LEIDEN Bij de platen maatschappij CNR in de Rem- brandtstraat hebben inbrekers zich toegang verschaft tot het pand, door aan de achterzijde een raam open te schuiven. Ze namen drie koffertjes mee, ieder inhoudend 33 klassieke elpees. letterbak. Het leuke is dat John van Rooyen alles wat hij verkoopt, zelf heeft geblazen. Van Rooyen, die eigenlijk voor de industrie werkt, kwam een tijd je geleden aan het pandje op de Hooigracht. Aanvankelijk was het eigenlijk alleen maar de ruimte voor zijn bedrijf, maar het idee was toen al bij hem opgekomen om daar naast creatieve glazen te blazen en zo begon hij al gauw aan het verbou wen van het voorpand tot een aller aardigste winkelruimte. Dag en nacht heeft hij gewerkt om het af te krijgen en om dingen te maken, die hij kan verkopen. Leuke bijkomstigheid is, dat men ook op bestelling kan kopen. Als men zelf een idee heeft voor een gla zen voorwerp, kan men hem op- dracht geven het te maken. En voor de liefhebbers van antiek of spullen uit grootmoeders tijd: John van Rooyen kan in de meeste gevallen Jcapotte glazen voorwerpen voor u repareren. LEIDEN De afdeling Leiden van de NKVB Vrouwenbeweging hield gisteren de jaarvergadering in "De Kleine Burcht". Voorzitter mevrouw Van Leeuwen kondigde voor het ko mend seizoen een groot aantal ac tiviteiten aan, waaronder de jaarlijk se uitgaansdag op 17 juni. Na het jaaroverzicht van secretaresse me vrouw Hoekx kon secretaresse mej. Neijenhuis meedelen dat het jaar was afgesloten met een batig saldo. Bij de bestuurverkiezingen werd zij voor de komende drie jaar in haar functie herkozen. Na het huishoude lijk gedeelte was er gelegenheid om te kaarten en te sjoelen en ging iedereen met een aardig prijsje naar huis. Mishandeling LEIDEN Een viertal Jonge lui heeft gistermiddag, zonder enige reden de 19-Jarige scholier J. R. uit Wassenaar, ter hoog te van het Rex-theater in de Haarlemmerstraat lastiggeval len en geslagen. De vier (16, 19 20 en 20 jaar oud) zijn overge bracht naar het politiebureau, en daar ondervraagd. De scholier heeft alleen enkele schaafwondjes aan het gezicht opgelopen. Winkeldievegge LEIDEN T>e bedrijfsrecher che van Vroom en Dreesmann, heeft gistermiddag een 16-jarig winkelmeisje aangehouden die voor ruim f 300 aan goederen had ontvreemd. Bij het meisje thuis, in War mond, werden nog meer gesto len goederen aangetroffen. Keren op weg LEIDEN Toen een (bestel) auto gisteravond op de Zoeterwoudeweg reed, kon hij een plotseling kerende personen auto niet meer ontwijken en er slechts tegenop botsen. De be stelauto kreeg wat blikschade aan de rechtervoorzijde, terwijl de personenauto, die door 'n 22- jarlge Sassenheimer werd be stuurd, geheel werd vernield. Er deden zich geen persoonlij ke ongelukken voor. Lezers schrijven „IMBECIEL" IS KWETSEND Ondergetekenden nemen aanstoot aan de term "imbeciele kinderen" In de krant van dinsdag 4 maart. Volgens het woordenboek een mis schien gangbare benaming. Maar als je er in de praktijk mee gecon fronteerd wordt is dit een woord met een nare nasmaak, dat door veel mensen als kwetsend zal worden er varen. Zeker in deze tijd waarin men bezig is al deze benamingen, zoals gekkenhuizen, achterlijk, zot enz. te doen verdwijnen. Wij zouden graag zien in het vervolg dat er een min der kwetsende uitdrukking wordt ge bruikt in het Leidsch Dagblad. K. V. KUILENBURG Boerhaavelaan 21 Leiden Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en langd j- rig zieken en gezineverzorging. Mare 45. tel. 49441 (ma t/m vrll 9—10 uur voorm). Kinderopvang Informatiebureau warkKemeenscnap Gemeenschap Zuidwest Hulpverlening»- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest tel 64116. 33921 en 61944 Maatschappelijk werk Bureau Maa Oude Rijn 44c, 3 uur nam., ma. en c nam., telefoon (071—) Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging bureau: 61112. Architecten teL Lelds advies- Naschrift: In de term "imbeciele kinderen" zien wij niets denigre- rends. Het weglaten of verdoezelen van deze duidelijk omschreven groep geestelijk gehandicapten zou de in- druk kunnen vestigen, dat wij aan de Koordsttldio term een andere inhoud toekennen dan de wetenschappelijke en officieel gebruikte. Bovendien vinden wij ver melding noodzakelijk om voor de le zers duidelijk aan te geven voor wel ke categorie kinderen de school ge sticht wordt red). baar onder 26386 zitting c Vormingscentrum Troef Programma Proef Jongerencentrum: Maandagavond: Toneelgroep en So- sjale Kreagroep; Dinsdagavond Ken- nismaklngsgroep Werkgroep Naald en Draad^ Werkgroep Werk en Groep j a.; Donderdagavond narbeld en Samen- ■oef. Hogewoerd 67 telefoon taeljjke oe- „-.ulmte voor 25 tot 60-*arigen Oude Rlln 88, Mchameillk gehandl- De Goederen De beroemde meneer De Goede ren, die al zoals velen ztfllen weten al Jaren en jaren secretaris is van de speeltuinvereniging "Rondom de Ma- redijk", gaat weg. Deze 75-jarige jongeman gaat verhuizen naar Vlis- singen en moet z'n functie dus neer leggen. Daarom biedt het bestuur ».em een afscheidsreceptie aan, het erelidmaatschap van de vereniging en een gouden speld. En dat mag cok wel na 28 jaar liefde voor de epeeltuin. Het is te hopen dat er in Vlissingen ook een speeltuin is. Advies De Merenwijk heeft een hulp- en adviescentrum. Doel: mensen in die wijk precieshulp en advies te teven bij persoonlijke vragen en pro blemen. Het centrum is gevestigd, op Arendshorst 19, waar drie keer ter week een spreekuur wordt ge houden (op maandagavond van 8 tot 9; op woensdagochtend van 11 tot 12 en op vrijdagochtend van 9 tot 12 uur). Tijdens die spreekuren is ei iemani aanwezig (Ja natuurlijk), die vanuit eigen ervaring een open oor heeft voor de vragen. Wie deze zin begrijpt mag verder lezen Bewoners van de Merenwijk we ten dus waar ze naar toe moeten, hoewel ze er rekening mee moeten houden dat er niet onmiddellijk bo ter bij de vis kan worden geleverd. Tijdens de spreekuren kan men rok bellen: 43212. ten vanaf vandaag de geheel bijge werkte "Wegwijzer voor Leiden" in d ehan'd gestopt. Met daarin 'n voor woord van de edelachtbare, een plat tegrond van de stad, alle informatie ever gemeentelijke instellingen, be zienswaardigheden, bibliotheken ver zekeringsmaatschappijen en ont spanningsverenigingen. En nog meer. Leidenaars, die al langer Leidenaar zijn, kunnen de wijzer voor drie gul den kopen. En het conventioneel, de gelijk opgezette gidsje met allerlei advertentie-rimram in handen ne men als er probleempjes zijn Toeren Redactie Paul Wolfswinkel tet optreden. Het kwintet is een for matie die inmiddels nauwelijks meer hoeft te worden voorgesteld. De mensen hebben in het vijfjarig be- Ptaan van de formatie al enkele ke ren op de planken gestaan aan het Rapenburg Via Hot House sprongen deze mu zikanten naar de nationale en Inter nationale Jazzpodia en momenteel, behoren ze tot de meest gevierde Nederlandse jazzgroepen. Rob Agerbeek (piano), Klaas Wit (trom pet) Dick Vennik (tenorsax en fluit) Rob Langereis (bas) en Eric Ine ke (drums): namen die wat zeggen. En die achter uitstekend Jazzwerk staan. capten. Elke donderdag spreekuur Als. Ned. Invaliden Apotheken wordt waargenomen van 28 feruarl tot 4. Oegstgeest. telefoon as op zaterdag tot 1 uur Apotheek Voorschoten, Leidaeweg 66. Voorschoten, telefoon 01717—2525. Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JansenNiemeyer, Hof- diick 32 Oegstgeest. tel. 071—63652. Begijntje Sexueel voorlichtingscentrum, Begljn- P Dl. 7.80—10.80 uur Jan Jan van Rheenen kamt morgenavond iii de soos van het vormingscentrum 1 roef aan de Hogewoerd. Gratis toegang. Om acht uur. Wegwijzer Het bestuur van de Leidse ren- en toerveremging Swift heeft gemeend de toerafdeling nieuw leven in te moeten blazen en in de nabije toe komst regelmatig fietstochten te baan organiseren. Op de dagen dat ei een toertocht wordt georgani seerd, schrijven de deelnemers s morgens in, betalen daar inschrijf geld en krijgen een routebeschrij ving mee alsmede een stempelkaart. Halverwege de tocht is een café ingelast, zijnde de pleisterplaats. Wanneer op het eind van de dag wordt teruggekeerd bij de startplaats worden er vaantjes uitgereikt De afstand van 'n toertocht zal ge middeld tussen de 50 en 75 kilome ter liggen. Er wordt naar gestreefd zoveel mogelijk toeristische en aan trekkelijke wegen en paden op te ne men. Er er zijn nog een heleboel meer dingen. Mensen, die de fiets een warm hart toedragen en er echt be langstelling voor hebben, kunnen he denavond naar de informatieavond in het clubhuis van Swift, aan het ein de van ae Trompstraat. Zo tegen een uur of acht, nemen we aan. Hot House Bloemetje van Leiden krij- Liefhebtoers van een bloemenseance kunnen aanstaande maandag weer naar het adres Steenschuur 6 waar mevrouw Knijpinga als medium zal optreden. Neem een bloemetje mee. In het knoopsgat of zoiets. Acht Ververbuurt Wethouder Arie Verboom is het niet eens met de beschuldiging van het buurtcomité Ververstraat ("voor de verkiezingen zagen we hem wel, daarna niet meer"), die gisteren in oeze krant was weergegeven. Hij liet ait gisteravond blijken in de fractie vergadering van de PvdA. Verboom is na de verkiezingen wel degelijk nog eens in de buurt geweest: bij liet gereedkomen van de renovatie ;an een zg. "zesbak". Bovendien, heeft hij ervoor gezorgd, dat het pand Ververstraat 37 waar het buurthuis gevestigd zal worden aan de woonbestemming is onttrok ken Er is dus alle kans dat het buurt huis er komt en de wethouder komen kijken. zal vast nog wel eens in de buurt LEIDEN De Leidse gemeente raad zal op maandag 17 maart een volgende uitspraak doen over de plannen voor een bestuurlijke en ambtelijke reorganisatie binnen het gemeentelijk apparaat. Blijkens een voorstel dat de raadsleden in middels ter kennis is gebracht gaat het college van B en W akkoord met de ontwikkelingsplannen, zoals die zijn opgesteld door de begeleidings commissie Organisatie Ontwikkeling (BOO), al is daar een aantal pun ten aan toegevoegd. Een van de eerste maatregelen, die zal worden genomen is het instel len van een klein aantal ambtelijke stuurgroepen, dat als taak krijgt de ooördinatie van de voorbereidingen uitvoering van het beleid. In welke vorm ze gegoten worden staat nog niet vast, maar het college constateert dat het mogelijk is dat een zekere hergroepering binnen het ambtena renkorps noodzakelijk is. Om te onderzoeken in hoeverre binnen het ambtelijke apparaat be reidheid bestaat om in een nieuwe structuur te gaan werken zal aan een reeds geplande enquete onder het personeel nog een vraag worden toegevoegd. Verder wil het college in de overgangsperiode een begin maken OEGSTGEEST De bevolking van Oegstgeest is in 1974 met 41 personen verminderd. Het inwo nertal bedroeg per 1 januari 1975 16.376 personen: 7719 mannen en 8657 vrouwen. Er vestigden zich In de gemeente 1397 personen (650 mannen en 747 vrouwen), ter wijl 1524 personen (750 mannen en 774 vrouwen) vertrokken. Door geboorte nam de bevolking toe, met 200 personen (103 Jongens en 77 meisjes), waarvan er 68 in Oegstgeest plaatsvonden. 114 In woners (53 mannen en 61 vrouwen zijn het afgelopen Jaar overleden waarvan 70 in Oegstgeest zelf. Er zijn in 1974 145 huwelijken voltrokken, waar tegenover staat lat er twintig scheidingen werden uitgesproken. met activiteiten die erop gericht zijn de onderlinge relaties en per soonlijke ontplooiing te verbeteren. Voor de gemeenteambtenaren zul len voor 1 mei van dit jaar zoge naamde managemientbijeenkomsten worden belegd, waarbij men ver trouwd wordt gemaakt met een •nieuwe organisatie-opbouw, terwijl voor 1 juni aan de raad voorstellen zullen worden gedaan over het aan tal en de voorlopige samenstelling van de werkverbanden. Daarbij zal men zich mede baseren op de uit komsten van de bovengenoemde en quete. Als de nieuwe structuur in brede lagen wordt geaccepteerd zal daar na een keuze-voorbereidingsgroep worden geformeerd die zal adviseren de benoeming van de hoofddirecteu ren van de werkverbanden. Het col lege van B en W zal dan ook moeten beslissen per welke datum de hoofd directeuren in functie treden. Halver wege dit Jaar zal het college ook een programma klaar moeten hebben waarin de kosten van de totale reor ganisatieplannen worden geraamd. In de komende raadsvergadering wordt de raad een machtiging ge vraagd voor het uitgeven van maxi maal 125.000 gulden voor een aantal fasen van de ontwikkelingsplannen. Zoals bekend ging een krappe meer derheid in de Leidse raad vorig Jaar december tijdens de begrotingsbe handeling akkoord met het reserve ren van een bedrag van 450.000 gul den voor de reorganisatie. Gespreksavonden Gespreksavonden Baba-I gemeen schap Wo 8 uur nam. Kennedviaan 11. Oegstgeest. vr 8.15 uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 25 Leiderdorp Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 15. Leiden Voor honden, katten, Dag en nacht bereikbaar tel 34687. Dlerneambulance. Tel. 071—84616 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 - Leiden. Postbus 64 Giro 67055 Telefoon directie en admini stratie 071-25041 Telefoon redactie 071-21607 Hoofdredacteur Han Muider Kwartaalabonnement i 34.35 Per Post f 36.75 Jaarabonnement f 126.10 Jaarabonnement per post f 135 70 Loeee nummer» r 0.60 Abonnementsgelden dij betaling te voldoen BU tische overechriJvingen geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18.00—20.00 u Zaterdag van 16 00—18 00 uur Telefoon 071-30500 Indien in gesprek 071-34&39

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2