Tegenslag remt Tom Okker af Hockeyteam speelt niet: terrein was een binnenmeertje Borg gewond bij ongeluk Zuiderkwartier veilig na winst op Achilles Minimale winst Bax-Foreholte bij EBHV: 9-10 Excuses PAGINA 16 MAANDAG 3 MAART 1975 FALUN Björn Borg. die on middellijk na zijn nederlaag te- ?en Tom Okker in het ABN-toer- nooi in Rotterdam was terugge reisd naar Zweden, is in de nacht tran zaterdag op zondag gewond geraakt bij een auto-ongeluk. De wagen van Borg, de tennisser was illeen, raakte tegen vier uur in ïen slip nabij Falun (midden Zwe len), sloeg enkele keren over de top en werd volledig vernield. Borg slaagde erin zich uit het wrak te bevrijden en het dichtst bijzijnde huis te bereiken, van waaruit een dokter kon worden ge beld. De arts achtte het raadzaam de Jonge Zweed, die enkele diepe snij wonden had en een shock naar een ziekenhuis in Falun te laten brengen. Nadat verscheidene hechtingen wairetn aangebracht, onder meer in de rechter-wijsvin- ger, kon Borg worden ontslagen. "Björn is totaal op", aldus zijn 'oach Percy Rosberg, "hij speelt niet in het toernooi van Londen, dat maandag 3 maart begint". Borg (18) blijft een week bij (Tienden in Falun, waarna hij hoopt weer te kunnen oefenen. Over twee weken denkt hij er bij het WCT-toernooi van München weer bij te zijn. ROTTERDAM Voor Tom Okker werd de eindstrijd van het toernooi in Ahoy een anti-climax. Vooral na de schitterende partij zaterdagmiddag in de halve finale tegen 't jonge Zweedse toptalent Björn Borg, die met 6—3 7—5 volkomen werd afge bluft. Voor de tweede keer kwam Okker in een slotpartij tegen over de Amerikaan Arthur Ashe te staan en weer moest hij buigen voor "aces-Ashe", hoewel het dit keer niet, zoals twee jaar geleden, in twee sets gebeurde, maar in drie sets: 63, 2—6, 4—6. Door Piet Kienhuis Een duidelijk teleurgestelde Okker stapte gistermiddag van de baan, nadat het einde overrompelend snel was gekomen. En aanvankelijk had het in deze finale er zo rooskleurig voor hem uitgezien. Het zag er in de eerste set naar uit, dat hij even overtuigend naar de hoofdprijs van 12.000 dollar zou wandelen als de vorige dag naar de finale tegen Björn Borg. Temeer omdat Ashe maar langzaam op dreef kwam en In die eerste set weinig geinspireerd bleek te zijn. De anders zo formidabele service van de donkere Amerikaan liet het afweten en hij maakte daarnaast vele fouten op de volley en bij vrij eenvoudige drives. Zijn eerste de beste service moest Ashe al prijsgeven(2—0), en hierop bouwde Okker snel een hechte partij, waarin hij opnieuw uitblonk door zijn geraffineerde spelinzicht en verbluffende timing. Okker scoorde met moeilijke half- volleys en hij nam zelfs volleys dicht bij de baseline. Verder remde hij de aanval van Ashe af met verraderlijke slices. De befaamde aces van de Amerikaan gingen weliswaar toch komen, maar Okker hield zijn voorsprong vast al scheelde het na 4—2 enkele malen maar weinig. Aan het begin van de tweede set kreeg Okker echter een tegenslag te verwerken, die hem deprimeerde en het beeld van de strijd rigoureus veranderde. Er stond al op het scorebord 10 n*> Het bestuur van de KNLTB zag het proftennis tot voor kort helemaal niet zitten. Bij vorige toernooien in Ahoy" schitterde men door afwezig heid, maar afgelopen week lieten de Ihoge heren van de tenaiisbond steeds veertien plaatsen op de officiële tribune voor zich reserveren en maakten er druk gebruik van. Maar toch niet altijd zoals dat van sportofficials verwacht mag worden. Op zeker moment liet de secretaris- penningmeester van de bond, Max Dikker zich nogal in krasse bewoordingen uit over de directeur van Ahoy', Harry Hofmeester. Dat zou allemaal wel onder de roos zijn gebleven had niet de echtgenote van de heer Hofmeester vlak voor hem gezeten. Voordat Harry Hofmeester een en ander ter ore kwam was de heer Dikker al bij voorbaat de Ahoy'-di- recteur zijn excuses gaan aanbieden. Deze eiste echter van de KNLTB - praeses Coert Beek dat hij zondagmiddag tijdens de ontvangst van de tennisbond in Hilton in het openbaar zijn excuses zou aanbie den. De heren van de KNLTB staken echter de koppen bij elkaar en kregen het voor elkaar dat de affaire „in der minne" werd geschikt. Harry Hofmeester wil echter voor taan niets meer te maken hebben met de heer Dikker. „Nee, ook in de toekomst niet", vertelde hij ons. „Tenslotte is er ergens een rode streep en wie daar overheen gaat ligt bij mij eruit". De weg naar het tennisprofessiona- lisme is blijkbaar voor de tennis bond toch lang en moeilijk. IDIBDIII voor Okker genoteerd en de spelers waren reeds naar de zijkant gestapt, waar Ashe echter bij de scheids rechter reclameerde tegen het laatste punt. De arbiter raadpleegde de betreffende lijnrechter die toen beide handen voor het gezicht bracht ten teken dat hy zich distantieerde van de beslissing. Het laatste punt van de eerste game werd daarna óvergespeeld met het gevolg dat Ashe zijn servicegame alsnog won. Okker, enigszins aange slagen, verloor prompt zijn opslag (02), waarna Ashe plotseling als van ouds op dreef kwam. Het regende aces van zijn glasfiber racket en met 2—6 was het duèl weer volkomen open. Het spel van Okker vertoonde vervolgens niet meer die scherpte en de macht aan slagen als voordien. Hij kreeg nu geen kans meer de service van Ashe in gevaar te brengen en na 4—5 was het op het eerste matchpunt van de drie meteen al afgelopen toen Okker een passeerslag naast de lijn plaatste: 4—6. Zaterdagmiddag had Okker een van de fraaiste wedstrijden uit zijn lange pofcarrière gespeeld tegen het Zweedse "kasstuk" Björn Borg. Het was zo'n partij waarin hij blijkbaar alles kon. Duidelijk kwam aan het licht, dat hier een routine stond tegenover weliswaar een groot talent, maar een Jongeman die toch niet voldoende antwoord wist op al die fijne kneepjes van de "Flying Dutchman". Born verklaarde echter na afloop niet voor de volle honderd procent geconcentreerd te zyn geweest om dat hy "mentaal vermoeid was". 'Tk heb zeker al een maandlang elke dag wedstrijden gespeeld", wist Borg, "maar dat neemt niet weg dat Okker bijzonder goed op dreef was". Okker was in het begin van deze strijd verrast geweest dat de blonde Zweed veel naar het net was gekomen omdat hij anders het liefst de strijd vanuit het achterveld dirigeert. Borg gaf echter als verklaring dat gedaan te hebben, omdat hij dit minder vermoeiend vond. Okker was het ecihter koren op de molen. "Daardoor werd het veel gemakkelijker voor mij. Ik bestookte hem met zachte geslicede ballen en daar had hij meestal niet van terug. De 18-jarige Zweed mocht dan nu en dan zijn forehand vervaarlijk laten uitschieten en zijn dubbele backhand onberekenbaar retourneren, Okker had te veel macht over zijn slagen en kon deze middag blijkbaar op de centimeter af plaatsen, zodat Borg zijn mentale vermoeidheid niet van zich af vermocht te schudden. Okker toegeeflijk: BJörn kreeg bovendien een stuk of vier beslissingen tegen. Maar in de tweede set kwam hij plotseling toch nog terug tot 5—5 en ik werd daardoor nerveus, zodat mijn service niet meer zo goed lukte". In het dubbelspel werd Okker én Ashe zaterdagavond een halt toegeroepen door de wereldkamppioe- nen Hewitt en McMillan (Z.Afr.), die met 64 75 de finale binnenstapten. En daar hadden zij weinig moeite met Taroczy—Higue- ras (Hon-Span), die zaterdag ook verrassend de Zweden Borg—Jo hansson achter zich hadden gelaten met 6—3 6—4. Tegen Hewitt en McMillan kwamen zij niet verder dan tweemaal 6—2. Arthur Ashe had in het enkelspel de finale bereikt door de Fransman Patrice Dominguez vrij vlot aan de kant te zetten met 6—1,6—4. Arthur Ashe: weer te sterk voor Okker Tropische regen in Maleisie Tom Okker in gesprek na zijn nederlaag met Willem Duys. Zijn dochtertje Nathalie "blikt vol bewondering naar hem op. KOEALA LOEMPOER De onweersbui, die al enige dagen boven Koeala Loempoer hing, heeft zich zondag in het met 15.000 toeschouwers ge vulde Merdekastadion kort voor de wedstrijd Ne derlandSpanje in hevige mate ontladen. Het massaal aangevoerde tropische regenwater ver anderde het hockeyveld, waar India en Engeland zojuist hun wedstrijd hadden beëindigd (2—1 voor India), in een binnenmeertje. De scheids rechters Seegers (WDld) en Jewell (Austr.) kon den na een inspectie en overleg met de FIH- juryleden slechts één besluit nemen: afgelasten. De ploegleiding van Nederland en Spanje (dat weer kon beschikken over Juan Amat, die pas vrijdag van zijn werkgever toestemming kreeg om naar Maleisië af te reizen) hebben de tech nische commissie van de FIH voorgesteld het duel naar maandag 10 maart a.s. te verschuiven. Er staan dan ln het Merdekastadion geen wed strijden op het programma. De wedstrijd had niet één dag kunnen worden uitgesteld, want dan moet Spanje tegen Maleisië aantreden. Het toer- nooidebuut van Nederland zal nu plaatsvinden op dinsdag 4 maart tegen Nieuw-Zeeland. De drie debutanten, Jan Boerma, Ad Boellaars en Wouter Kan zullen tot dan op hun eerste "cap" moeten wachten. Toen de regen na een half uurtje minder be gon te worden heeft de organisatie nog getracht het kwaad ongedaan te maken. Terwijl de Neder landse spelers belangstellend toekoeken probeerde men de weggespoelde lijnen op het veld opnieuw te kalken. Met grote stukken schuimrubber wer den de plassen enigszins opgezogen en planken moesten dienen om het water naar de kant te schuiven. Maar het hielp niets. Het veld was en bleef onbespeelbaar, zeker voor hockey, waarbij de bal zo vaak over de grond wordt geslagen. Bondsdirecteur Piet Duinker en chef d'équlpe Piet Bromberg waren niet verrast door de gebeur tenissen. Duinker: Toen ik in januari hier was voor een inspectiereis regende het ook een keer zo zwaar. De straten stonden toen gewoon onder water." En Bromberg, die al jaren in de tropen verbleef, voorspelde: "Het zou me helemaal niet verbazen als we nog meer van die dagen krijgen Doelman Maarten Sikking zei schertsend"En ik had nog wel gedroomd dat ik drie strafcorners zou stoppen. Maar evengoed is dit natuurlijk wel waardeloos voor je concentratie". De vervroegde aankomst in hotel Merlin had toch ook wel een voordeeltje: De viering van de 27e verjaardag van Marinus "Bob" Dijkerman kon eerder begin nen De uitslagen van de wedstrijden die wel kon den worden gespeeld luiden: Groep A: Maleisië Nieuw-Zeeland 00: Pa kistan Polen 22 Groep B: India Engeland 2—1; Australië Ghana 9—0. Okker en Ashe overleggen bij de scheidsrechter na de eerste game van de tweede set. Resultaat van het overleg: het laatste punt van de game moet worden overgespeeld, met als gevolg dat Ashe zijn service-game alsnog wint. LEIDEN Zuiderkwartier heeft zijn plaats in de eerste klasse, microkorfbal veilig gesteld. Na de zege op KNS afgelopen woens dag versloegen de Leidenaars het afgelopen weekeinde Achilles met 87. De Danaïden haalde in de hoofdklasse nog eens flink uit te gen Swift, dat met 16-10 werdi ver slagen. De Algemene was kans loos tegen Steeds Hoger: 1710. ZuiderkwartierAchilles 97 (1 —3) De Jonge ploeg van Achil les heeft in dit degradatieduel lan ge tijd de beste kansen gehad. Weliswaar nam Zuiderkwartier na twee minuten de leiding via filary Solleveld, maar de vakwis seling die op de gelijkmaker na achttien minuten volgde viel dui delijk ten gunste van Achilles uit. De ploeg van trainer Wim van Renesse profiteerde van de ruim te, die Eric van Lunteren bood en liep weg naar een 1—3 ruststand. Een voorsprong, die zelfs nog tot 1—4 opliep in de tweede helft. De Leidse formatie begreep toen Das dat het in dit soort wedstrij den meer aankomt op inzet dan Dp goed spel. De koerswijziging, leidde binnen enkele minuten tot 3—4 en korte tijd later tot 4—4. Achilles bleek echter bepaald niet uit het veld geslagen. De ploeg herstelde zich knap en slaagde er vooral dankzij de snelle Steven Broers in andermaal een voor sprang te nemen: 4-6. Een ach terstand, die het mentaal sterke Zuiderkwartier binnen twee mi nuten wegwerkte: 6—6. Achilles zou nog eenmaal via een straf- worp, de leiding nemen, alvorens Zuiderkwartier de zege zou op eisen. Drie minuten voor tijd te kende Gijs Kloos voor de gelijk maker. Die gelijke stand bete kende dat Zuiderkwartier in ieder geval veilig was. De Leidenaars, wilden echter meer: Trainer Hen Zierikzee: We hadden KNS ge zegd dat als de gelegenheid zich zou voordoen, we zouden proberen he winnen. Achilles-trainer Va» Renesse zat daar niet zo over in. "Voor ons maakte het geen ver schil of we gelijk zouden spelen of een kleine nederlaag zouden lijden, aangezien KNS door de groter uitgevallen nederlaag te gen Zuiderkwartier aan een gelijk spel tegen ons toch niets heeft". Zuiderkwartier deed in ieder ge val zijn sportieve plicht. De Lei denaars, die in de laatste 2/3 mi nuten goed op balbezit speelden, zagen hoe Joke Zierikzee vlak voor het eindsignaal een schot waag de. Vanaf de zijlijn verdween de hal in de korf. Het goede spelver- delingswerk van Jimmy van Daim die zich volledig leegspeelde, le verde daardoor volop rendement op. Joke Zierikzee (2), Albert de Groot, Sary Solleveld, Eric v. Lunteren, Ineke de Kreek, Jim my van Daim en Gijs Kloos scoorden. Swift (A) - De Danaiden 10-16 (3-7)Van de degradatiezorgen van Swift trok de Danaiden zich in zijn laatste zaalwedstrijd van dit seizoen bijzonder weinig aan. In de Amsterdamse Jan van Ga lenhal kweet De Bos-formatie zich dermate van zijn sportieve reiplichtingen dat directet tegen stander Swift met opvallend ge mak en ruim verschil werd ver slagen. Het gevolg is dat Swift en het verrassend tegen AKC gelijk spelende KV waarschijnlijk as. ionderdag in Amsterdam nog eens tegen elkaar moeten uitko men om uit te maken wie DKOD naar de overgangsklasse volgt. In dezelfde afdeling en eveneens in Amsterdam zal nog een extra duel worden gespeeld, omdat Blauw Wit er toch wel verrassend ln is geslaagd koploper Allen Weerbaar op de laatste dag te achterhalen (13-12 in de directe confrontatie). Terug evenwel naar de Danaiden, dat gisteren weer eens duidelijk demonstreerde dat het dit seizoen zeer gemakkelijk kan scoren. Nadat de wedstrijd aanvankelijk gelijk was opgegaan (2-2 na tien minuten) liep De Danaiden uit tot 2-5 en vanaf dat moment had het de wedstrijd on der controle. Bij de rust was het al 3-7 en toen was al duidelijk dat het Amsterdamse spel ontoe reikend was om het Leidse aan- valsgeweld te keren. Gerard Bos (5), Aad v. Nierop (4), Casper van Nierop (2), Gerard Nap (2), Irma van Nierop (2) en Trudy Nap schoten de (zestien) goals bijeen. Steeds Hooger - De Algemene 17- 10 (7-5). In Apeldoorn is De Al gemene er in de (eerder Uitgestel de) wedstrijd tegen Steeds Hoo ger niet in geslaagd nog een een plaats in de eindrangschik king op te schuiven. Integendeel zelfs, want het kort na rust met scherp schietende Steeds Hooger won eigenlijk nogal vrij gemakke lijk van de Leidse ploeg, die daar vóór een attractieve partij micro- torfbal had laten zien. Tot aan de rust was er met uitzondering van de openingsfase helemaal geen sprake van krachtsverschil. De Algemene had met een aan tal schoten echter niet het for tuin om een snel opgelopen ach terstand ongedaan te maken. Kort na rust viel echter de be slissing ten gunste van een plot seling enorm zuiver schie tend S.H., nadat De Algemene, nog tot 9—7 was blijven volgen. Binnen een kleine tien minuten, bedroeg het verschil acht pun ten (157), waarmee de wed strijd van zijn attractieve waar de was beroofd. Het werd uitein delijk 1710 met Leidse treffers, van Ruud en Wim v Vliet (ieder 3). Aad Rusman (2), Henneke Re- del en Jan Sjardijn, waarbij de opmerking van trainer Filemon: ("Het was eigenlijk een afspie geling van het gehele seizoen"), bijzonder treffend was. Uitblin ker: Jan Sjardijn. VELDKORFBAL ADO Crescendo 7—3 (4—2) "Het falen van ons eerste aan- valsvak is funest geworden", al dus Crescendo-speler Piet L'Ami na afloop van Crescendo's herop treden in de veldcompetitie, dat teleurstellend verliep. Er werd verloren met 7—3 en dat was on danks de come-back van de onfor tuinlijke Louis Kok, een groot verschil, maar daar zal de direc te overschakeling van zaal naar veld wel het zijne toe hebben bij gedragen. Crescendo herstelde zich na een zwak begiin, had zich na een kwartier al beter aangepast, maar begon met een 4—2 achter stand en weer in de beginopstel ling aan de tweede helft, die met het reeds eerder genoemde falen van het aanvalsvak de nederlaag zou opleveren: 73. Joke en Aad Schouten en Joke Geyer scoor den voor Crescendo, dat in Walter Huyg en Bernadette Geyer goede invallers had. LEIDEN De handbalcompetitie gaf voor de teams uit de Leidse regio de volgende resultaten te zien: winst van Bax- Foreholte in Breda tegen EBHV, overwinningen van zowel de Northa-heren als dames tegen respectievelijk Hercules 2 en Spartaan, een zege van de dames van Jong-Ade, die daardoor kampioen werden en bovendien overwinningen van Bax-Fore holte 2 tegen Sanocel/HVL 1, van NIO op Wings 2 en van de de heren van Warmunda op Olympia Wassenaar en tot slot een gelijkspel van kampioene Warmunda tegen de reserves van Sa nocel/HVL. Bax Foreholte kampt nog steeds met blessures. Elly Hóek. Sineke Schave- maker en Anke v. d. Nouland kunnen met een onwillige knie geen echte sprint trekken. Het leek dan ook, vooral na een zeer fortuinlijke ope ningstreffer van EBHV een door Lia van Werkhoven gestopte bal werd door een Bredase speelster vallend ingestompt voor de gast vrouwen een gemakkelijk karwei te zullen worden. Na zes minuten stond EBHV met 3-0 voor Lenie Hoel zorgde weliswaar voor 3-1, maar di rect daarop was het 4-1. Toen Bax- Foreholte rijp leek voor de genade slag sloeg de Voorhoutse formatie onverwacht hard terug. Aanvoerster Hannie Boskamp schoot hard van afstand in* 4-2. Invalster Ineke Slobbe (die een hele goede wedstrijd speelde) scoorde 4-3, waarna Anne- mieke de Bruyn de stand gelijk trok, door een doeltreffende inzet vanaf de linkerhoek: 4-4. EBHV keek verbijsterd toe tijdens de onverwachte krachtexplosie van Bax- Foreholte dat via Mariette Lan- gerveld doorging met een succesvol le break- out; 4-5. Met deze stand ging de rust in. Na de hervatting een gelijkopgaande strijd, waarin Bax- Foreholte steeds voorbleef tot en met 8-9 nog anderhalve minuut speel tijd voor de boeg was. Het werd 9-9. In de zenuwslopende slotfase mocht aanvoerster Hannie Boskamp twee maal een strafworp nemen. De eer ste werd gestopt. Een snelle aanval van EBHV leek zowaar nog de win nende Bredase treffer te gaan ople veren, maar Lia van Werkhoven, weer sterk keepend in de tweede helft, reageerde bliksemsnel en sloeg de bal naast haar doel. De tweede straf worp, die Hannie Boskamp nam na dat zij hardhandig en onreglementair was afgestopt na een doorbraak op de cirkel, was wel raak: 9-10. Dat was tevens de eindstand. De Voor houtse doelpunten kwamen van Han nie Boskamp. Annemieke de Bruyn, Mariette Langerveld en Ineke Slob be, ieder 2, en Elly Hoek en Lenie Hoek. De dames van Northa kenden te gen Spartaan alleen moeite met de concentratie. Na 10 minuten was het namelijk al 6-0. Het was natuurlijk toen al een bekeken zaak, maar nie mand wil zich graag voor schut la ten zetten en degradant Spartaan ook niet. Zodoende werd er met de score 8-4 (een flauwe afspiegeling van het krachtsverschil) gerust. Na de hervatting probeerde Spar taan met hardheid te compenseren IJshockey Uitslagen kampioens poule: Smoke Eaters-NN Nijmegen 4-7; Peters en Jager-Smoke Eaters 5-8. Promotie/degradatiecompetitie Grasso Eagles-Hunters 2-5: GIJS- Kemphanen 12-2; Hunters-HIJS 2 18-1. was het in technisch opzicht tekort kwam. Dat leverde Northa alleen maar straf worpen op. Die werden niet alle benut, maar de twee ballen die er wel ingingen brachten de score meer in overeen stemming met het verschil in tech nisch kunnen: 14-7. Jong Ade kan zich na demonster- overwinning op HMSH (rust 7-2, eind stand 16-4) kampioen noemen. Quin- tus van der Voort 2 heeft overigens een protest lopen dat twee punten had kunnen opleveren en de Wate- ringsploeg op gelijke hoogte had kun nen brengen met Jong Ade. Quintus van der Voort/2, waarschijnlijk zeker van een onbedreigd kampioenschap nam aanvankelijk de moeite niet om te protesteren en liet de termijn waarbinnen dat moet gebeuren voor bijgaan. Over de wedstrijd van Jong Ade nog dit: Helma van der Geest kreeg een persoonlijke dekking, maar daardoor scoorden wèl haar team genotes en met name Anneke Olij er- hoek. Na de hervatting liet HMSH de persoonlijke dekking van Helma van der Geest maar schieten en dat had natuurlijk zijn konsekwentdes. De dames van NIO waren aan het kampioenschap verplicht te winnen en deden dat ook, 10-6 tegen Wings 2 Meer dan een verplicht nummer was het echter niet. Keepster Ria Salm deed mee als veldspeelster en smaak te het genoegen een strafworp te ver zilveren. Meest succesvolle schutter bij NIO was weer Corrie Weenink met 4 doelpunten. De overige tref fers kwamen van Corrie Hogeboom. Son ja van Emmerik (ieder 2) en Marga Bouwmeester. De dames van Warmunda waren tegen de reserves van Sanocel HVL nog in een feest stemming en hielden het als kampi oenen op 5-5. Bij de heren een su perieur Northa dat Hercules 2 via 9-2 bij rust naar een onaantastbare 19-14 nederlaag, speelde. De Noord- wijkerh outers staan nu met CWPop de eerste plaats van de ranglijst in de afdelings tweede klasse. Een be slissingswedstrijd zal dus moeten uit wijzen wie aan de strijd om de pro motie naar de eerste klasse mag deelnemen. Dat promotieduel zal dan gaan tegen MSV uit Noord wijk. In de afdelings derde klasse kon War munda met pijn en moeite Olym pia Wassenaar terugwijzen 19-17. Vrij spel

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 16