GROOTVLEES Als je geld leent komen dan de zorgen? Bewoners Leidse Vogelwijk kiezen stichtingsbestuur HENSBER6EN NETTORAMA HAARLHMMERWEG 41» LEIDEN Finata Bank. Daarkrijgtugeld, geen gezeur. FISCUS GEEFT INLICHTINGEN Kaping Filippijnen na 8 uur ten einde vleesverkoop tegen zeer speciale prijzen! 7,95 8,95 9,95 6,95 10,95 10,95 WOENSDAG 26 FEBRUARI 1975 PAGINA 17 LEIDEN De bewoners van de diging rechtpersoonlijkheid gekregen. De Vogelv leidse Vogelwijk hebben gisteravond Waardoor het wat gemakkelijker zal avond, niet ket bestuur (van een nog officieel worden leningen <te Sluiten en sutei- verplaatsing to te richten) Stichting Comité Vo- dies los te peuteren. Rijnsburgerv [elwijk en omgeving gekozen. Door De hevig in de wijk geinterésseer- oplossing kunnen zijn, pet in principe akkoond gaan met de de maar nog niet altijd helemaal op voor mo Richting heeft de wijkvertegenwoor- inspraak ingespeelde bewoners, kon- kruising den na wat heen en weer praten tot derweg Oppervlakte water in plaats van drinkwater voor E WEINIG HUIMTE VOOR JEUGD daar- moeten eerst de lichten vij de Rynsburgenweg/Warmon- vervanging toe zijn. pE vuilverwerking LEIDEN De Gemeenschappelij ke Vuilverwerking voor Leiden en omgeving gaat, indien haar algeme ne raad daarmee kan instemmen, het drinkwater dat nodig is voor koeling en transport vervangen door oppevlaktewater. Volgens het colle ge van beheer van de gemeenschap pelijke vuilverwerking is het drink water relatief schaars en duur en zal, gedaan zien aan de smalle fietspa- wanneer wordt overgegaan op het ge- ters) Teske den langs de Rijnsburgerweg. Voor LEIDEN De houten woning van .uiiniacii/ xvaav (Bejaarden), deze nieuwe fietsverbindingen be- bo heer C. J. M. Laken achter Vliet- De werkgroepen treden tijdens staan volgens het comité al vergevor- weg 66 moet afgebroken worden. Dit ™n de vertegenwoordigers Groen) Kruyen (Jeugdzaken) vrouw Verlinden (Peuters) (Woningen) mevr. Teske de noordkant de Wassenaar- B en W Leiden willen houten huis afbreken De regeneratie van de "gemean derde plannen. die ook aanwezig den dat toch eerst wel ken. iet artikel leest zonder enige ken- te hebben van de situatie ter lekke, de opmerkingen populair lijken. Bovendien wil ik erop wijzen lat: vergelijking Hoge Rijn- iijk-Peppelrode geenszins in het ge king is en; j Bik niet kan spreken over kin- Beren van andere ouders en; C: het feit dat ik niet de aanwe zige speelruimte signaleer, bewijst Bat ik voortdurend met mijn kin- Beren "bezig ben". Waar het me om gaat is het vol- tnde: bil de Stedebouwkundlge gezondheidszorg een avond over de plannen wordt direct rekening ge- Alternatieve Hulpverlening. Het pro louden met parkeerruimte voor au- gramma van deze avond ziet er als (O'S hetgeen onontkoombaar is. We v0>^ ult: hileidinig door een mede- toeten er mee leren leven. Bij die- werker van de Sosiale Joenit uit leirde planning is weinig of geen P"»..8— ov" het "«aan juimte te creëren voor de jeugd, het- standpunt huldigt het college en W., omdat deze woning destijds °P de gevaarlijke kruispunten in zonder vergunning is gebouwd. Waar- 1 11800°- ■■H zich een al jaren slepende affai- Het drinkwater werd tot dusver met heeft ontwikkeld. B. en W. hebben name gebruikt als koelwater voor bij de Kroon op aangedron- rookgassen en voor het ovenblok als- -- 1 binnen een maand een uit- ook als transportmiddel van vlieg- suggestie de jeugd dit niet zal worden omgetoverd tot sport- spraak te doen. Het college heeft het gas. Dit water gaat verloren door paasvakantie complex werd vooral door de jeugd advies van de commissie volkshuis- verdamping of komt in de riolering ,ar de jonge- met luide instemming begroet. vesting ("gedogen" van de woning, terecht, waren, wil- De werkgroep Riolering, inmiddels z0 iang afbraak in verband met het De plannen om het drinkwater door eens bespre- omgezet in een werkgroep Woningen bestemmingsplan nog niet noodza- oppervlaktewater te vervangen be- kreeg een pluim voor het goede werk kenjk is) dus naast zich neergelegd, staan uiit tiwee fasen. Voor de eerste dat was verricht in verband met de Tot teleurstelling van CDA'er Ham: fase het leggen van een aanvoer - directe aansluiting van woningen op »Het college zal dan ook de conse- leiding in de Gabriel Metzustraat de riolering. Klachten over stank quenties moeten dragen". De com- en het maken van een ontvangkelder, kwamen in- deze vergadering niet miSSie bracht op initiatief van Dui- een pompenkelder etc. —wordt de naar voren. Waarschijnlijk hebben vesteijn (PvdA) desondanks nog- algemene raad van de gemeenschap- de wijkbewoners die daar daar nog maals het advies aan B. en W. uit pelijke vuilverwerking nu gevraagd goed gesprek" te hebben een krediet van f 600.000 beschikbaar te stellen. deze algemene vergadering al :hap" tot kniesoren laatIk graag wat werk toegeschoven. Groen en oor rekening van de heer Van Eek. Verkeer zal «f»» bezig houden ie in een reactie op het artikel "e vraae w'e ,het onk™ld tal de de Waar moeten Ho kinderen in He kolken gaat weghalen, want men Wil- de wijkbewoner lerenwitlTSlen"' meent te kun de dit liever niet meï chemische be- den aangelegd. De mededeling dat er r oddelen over een sltiLüe, die strljdlngsmiddelen laten doen. Er het welland aan de Nachtegaallaan gen blijkbaar niet kant. kwam ee: Daarbij maakt hij gebruik van karweitje m ai imerkingen die niet passen in het |,der van een open communicatie, jmoet zeggen dat wanneer LEIDEN De inspectie der directe belastingen in Leiden gaat de komende weken op di verse plaatsen informatie ver strekken aan 'personen die moeite hebben met het invul len van hun aangifteformulier voor de inkomstenbelasting. In Leiden kan men terecht in het Centraal Belastinggebouw, Sta tionsplein 7 (telefoon 45444) op werkdagen vam 8.1612 uur en 13.00—16.30 uur. Bovendien op donderdagavond 13 en 20 maart van 18.30 tot 21.30 uur. In Hoogmade in het Wit-Ge- le Kruisgebouw op 24 februari en 3 maart van 's avonds 19.00 tot 21.00 uur. In Leimuiden/ Rijnsaterwoude in het Groene- Kruisgebouw, Acacialaan 50 in Leimuiden, op 4, 11 en 18 maart van 18.30 tot 21.30 uur en vrijdag 7 maart overdag van 9.00 tot 12.00 uur en 13.00 tot 16.30 uur. In Roelofarendsveen in het Dorpshuis op 26 februari, 5 en 12 maart van 18.30 tot 21.30 en op 7 maart overdag van 9.00 tot 12.00 en vam 13.00 tot 16.30 uur. In Woubmgge in het Ge meentehuis op 27 februari en 6 en 13 maart van 19.00 tot 21.00 uur en op 4 maart overdag van 9.00 en 12.00 uur en 13.00 tot 16.30 uur. In Zoeterwoude in 't Gemeentehuis op 10, 13 en 20 maart van 1820 tot 2120. Avond over Alternatieve Hulpverlening LEIDEN Morgenavond organi seert het Vormingswerkcemtruim van de Leidse universiteit in het kader he'. studium generale Proces tegen Mihajlow in Joegoslavië DEN HAAG (SP) De Tweede Kamer heeft gisteren een uitzonder lijk besluit genomen door de kamer voorzitter Vondeling zelf aan te wijzen als voorzitter van de bijzon dere commissie die de abortuswet geving moet voorbereiden. Dit is ge daan omdat men veel verwikkelin gen verwacht bij de voorbereiding nu drie wetsvoorstellen ter tafel liggen, een van de PvdA, een van KVP/ARP en een van de WD. last van hebben hun binnenriolering (op advies van de werkgroep) laten met de heer Laken, vernieuwen. De werkgroep kreeg er wel weer een taak bij. In de komende tijd zal moeten worden bekeken wie reparaties aan z'n dak moet of wil laten verrichten. Aangezien ieder een het met die suggestie uit de ver been ik zeer betreur. Het is opgroeiend kind van het grootste belang, buiten de ouderlijke sfeer. -r*j=?2?5~ rw trsaar functioneren Hulpverlening, discussie groepen (10 él 15 man) over ondier- werpen waar de Alternatieve Hulp- Veiligheidsraad iet ontstaan en 1 morgen verder NEW YORK 'AP) De Veilig heidsraad van de Verenigde Naties heeft zijn debat inzake de kwestie Cyprus gisteravond, na de vierde zit ting. voor een dag onderbroken MANILLA/BEIROET De twee een land in het Midden-O os te gewapende mannen die gisteren een zullen vliegen wanneer hun DC-3 van de binnenlandse lucht- niet zouden worden ingewilligd, vaartmaatschappij van de Filippij- Toen het vliegtuig kort na het op hadden gekaapt hebben zich stijgen van Pagadian in het zuiden zet- NOVI SAD (AP) In het Joego slavische Novi Sad is dinsdag het proces begonnen tegen de dissiden te auteur Mihajlo Mihajlow, die er van wordit beschuldigd "vijande lijke propaganda" tegen Joegosla vië in het buitenland te hebben ge maakt. Indien schuldig bevonden, kan hij hiervoor een maximale ge vangenisstraf van 15 Jaar krijgen. De 40-jarige Mihajlow, die al drie ënhalf jaar in de gevangenis heeft gezeten heeft op de openingszitting gezegd niet schuldig te zijn omdat hij slechts zijn opinie uiteen heeft ge- N leYe,n '"°J °p derjarigen, huisvestingsproblemen, tuimte cüe beslist met altijd de zol- drugswreIavtngi „-psychiatrische aer moet mjn. Wanneer zon ruim- en lorumdiscussle le ontbreekt dan zal dat een rem waarbiJ de vragen uit de groepen bp de ontwikkeling van het kind be- kunnen worden voorgelegd aan een fekenen, speciaal wat betreft de forum, bestaande uit de inleider van lommunicatie. Communicatie die de Sosjale Joenit, Nella Jurriens testalte zal krijgen wanneer men Van Release Leiden. Wies Tesselaar ban spreken van interactie, het- Van de Telefonische Hulpdienst Lei- |een bij kinderen spontaner ont- den. Peter Hoeker van het Juridisch den zich vorige week tot de Veilig- ptaat dan bij volwassen mensen. Adviesbureau Leiden, Joop Bregman heidsraad uit protest tegen door hun na acht uren overgegeven. Zij hadden onder bedreiging met granaten en pistolen de piloot ge dwongen op het vliegveld van Ma- in kleiner kapittel te kunnen verga- nilla te landen waarop onderhande deren over het Westeuropese stel om de twee bevolkingsgroepen op het eiland andermaal rond de tafel te brengen. De Grieks-Cyprische onderhande laars braken het overleg af en wend- het land werd gekaapt er 32 mensen aan boord. Dertien passagiers mochten tijdens een tus senlanding in Cebu het vliegtuig verlaten, na de landing in Manilla president Marcos hem gratie te 1 lenen voor een serie diefstallen en hem en zijn vrouw werk te geven. W. A. B. VAN DER PLUIJM, van de Cliëntenbond en Frits Lou- tegenpartij op 13 februari eenzijdig De kapers hadden een internationaal lingen met de autoriteiten volgden werden er nog twee vrijgelaten. De Jemenietische luchtpiraat die zondag een vliegtuig van de binnen landse luchtvaartmaatschappij van vangene Emilio Barca genaamd, vroeg Noord-Jemen heeft gekaapt, is gis- Turks-Cyprische teren ter dood veroordeeld, zo heeft het Iraakse persbureau uit Sanaa meegedeeld. Het doodvonnis zou vandaag ter goedkeuring worden voorgelegd aan president Hamdi van Noord-Jemen. Hij gaf toe dat hij inderdaad de auteur was van een aantal artikelen die in het buitenland zijn gepubli ceerd, en vermeldde daarbij dat hij achter ieder woord staat dat hij heeft geschreven. Nadat de auteur in 1970 uit de ge vangenis was ontslagen moest hij zich vier jaar van openbare activitei ten in het land onthouden. Mihajlow hield gisteren edhter staande, dat hij in die tijd niet in Joegoslavië heeft gepubliceerd en dat het publicatiever bod alleen van toepassing was op zijn binnenlandse aktiviteiten. Badhuis in "De Kooi" straks sauna LEIDEN Ook dit jaar geeft de gemeente weer een tegemoetkoming in het exploitatietekort van het bad huis aan de Medusastraat in de Kooi. Hetgeen het raadslid Houtman (SGP/ GPV) gisteravond in de vergadering van de commissie volkshuisvesting de vraag ontlokte of een badhuis nog noodzakelijk is in deze omgeving. Volgens wethouder Verboom is dat wel het geval, "maar, het is een aflopende zaak", aldus de wethou der. "Misschien dat we het badhuis over een jaar of vier kunnen ophef fen, gezien de renovatieplannen voor de wijk" (en ieder huis zelf een dou che zal hebben). Het, bezoek aan het badhuis is de afgelopen jaren vrij constant gebleven, zo deelde de wet houder verder mee. Inmiddels heeft het wijkcomité in De Kooi het plan opgevat om van het badhuis in de toekomst een sauna te maken. altijd een kwaliteit beter en véél goedkoper door vleesverwerking in eigen slachterij ►- kilo CHAMPRIBLAPPEN kilo fijne RIBLAPPEN kilo magere RUNDERLAPPEN kilo GOULASH-HACHEEVLEES kilo malse LENDELAPPEN kilo CONTRAFILET-ENTRECOT Kilo VARKENSLEVER aan stuk of plakken 3,25 250 gram malse BIEFSTUK (paard) 3,49 HELE VOORBOUTEN per kilo 5,40 HELE ACHTERBOUTEN per kilo 7,10 voor u geheel panklaar gemaakt 150 gram gegrilde KALFSPASTEI 1,08 150 gram gegrilde VARKENSROLLADE 1,38 500 gram magere ROOKSPEK 2,98 1 hele KALFSLEVER WORST, ca. 500 gr. 1,98 Toe nou. Geld lenen kan best zo dat u er geen boterham minder om eet. Kijk maar zoals het gaat bij de Finata Bank. Daar krijgt u zekerheid. Daar gaat het verantwoord. Als je zo gespecialiseerd bent in leningen als de Finata, dan weet je hoe het moet. Dus zorg je bovendien voor een vertrouwelijke behandeling. In handen. Aantal termijnen. Bedrag per maand. f 2.000,- 24 maanden f 104,16 f3.000,- 24 maanden f 153,64 f 4.000- 36 maanden f 146,44 f 5.000,- 36 maanden f 180,64 f 7500,- 48 maanden f213,67 En voor een snelle afwikkeling En ook voor deze ingebouwde garantie: bij overlijden wordt het nog resterende bedrag kwijt gescholden. Wat zo'n lening kost ziet u hieronder. Het bedrag per maand is inclusief rente (aftrekbaar voor de belasting dat weet uX Vraagt u eens inlichtingen. Gerust. De bon is ervoor. fstuur mij brochure to aanvraagformulier^ Naam; Adres:I Plaats;.. Opsturen naar een van de onderstaande finata kantoren. U bent welkom bij onderstaande kantoren. Ook op koopavond van 1830 - 20.00 uur. Anders op vrijdagavond van 18.30 - 20.00 uur. Leiden, Steenstraat 33, (071) 34347 - Haarlem, Dreef 18, (023) 311950 - 's-Gravenhage, Prins Hendrikplein 18. (070) 651804, Zeestraat 71, (070) 468920. 3

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 17