Wij gaan geen werk zoeken „Mario-m et-de-go uden -11 and jes in Alphen Kerkhoven in 1980 gesloten Lezers schrijven 8SQB3B Werkgroep Dorp van Stichting Burenhulp Hazerswoude CHU vergadert op 26 februari BRUTALE INBRAAK PAGINA 4 DONDERDAG 20 FEBRUARI 1W6 ALPHEN AAN DEN RIJN „Noem jij dat een meid, een man met krullenEr moet nodig een jaar van de man ko- Jmen!" Kapper Mario (Weiman), eens internationaal vermaard ■om zijn 'gouden handjes' waardoor hij in Amerika (vrouwen !van astronauten gekapt) en Parijs op handen gedragen werd •maar die nu teruggevallen is in de anonimiteit, verbreekt de stilte rond zijn nog immer kleurrijke gestalte in de onlangs •verbouwde herenkapsalon van Tom Lintsen in Alphen aan den !Rijn, door snedig te reageren op een hem toegeworpen opmer- •king van "je bent net een meid Op uitnodiging van kapper Lintsen eelt', die hem in een Amsterdams caie tan het Waterlooplein ontmoette, is Mario in de Van Nesstraat om een faieuwe aanpak van de raak met zijn aanwezigheid te ondersteunen. De Amsterdammer, 34 jaar oud. draagt fn zijn wat versleten fantasieschoe nen witte sokjes. Zijn te korte licht groene broek met daarbij een Keurig uitgesneden donkergroen colbert, ge completeerd door een stropdas en lef doek van contrasterende kleuren, inaiien van hem nog steeds dai, tnondaine type uit vervlogen tijden, s Hij ziet er vermoeid uit. Straalt daarentegen nog veel frisheid uit en beweegt zich elegant. Praat vlot en boeiend over het kappers vak. Wordt {ijaens de twee uur die we ter plaatse met hem doorbrengen her haaldelijk onderbroken om zijn theo rieën, lijkt eigenwijs, maar eist in feite het recht op van een jaren lange ervaring. Is door het verstek laten gaan van zaakeigenaar Lintsen èen voortreffelijk gastheer die met veel gevoel voor commercie attent prankjes, croquetten en rokerij of freert. De middag wordt gevuld met een demonstratie. Het vaste kappersduo koos Tetteroo (30), al 14 Jaar in het vak en verscheidene jaren werkzaam bij Lintsen en Leo Honsbeek (29), Sinds twee weken in dienstbetrekking staat borg voor een nieuwe trend die voortaan gevolgd gaat warden. Was sen en föhnen, zelfs het aanbrengen van een permanent, blijkt niet meer uitsluitend voorbehouden aan de vrouwelijke cliëntele. Juist in het jaar van de vrouw moet de man er ook aan geloven. Fotograaf Jan van der Bijl en ik aarzelen als we wor den uitgenodigd om op de stoel plaats te nemen. Mario krijgt voor rang om dcor Koos van een nieuw kapsel te worden voorzien. Éen 'per manent wave' in het haar zien we vooralsnog niet zo zitten. Later stemt schrijver dezes toe, op voor waarde dat er geen permanent aan te pas komt. en haast onze fotograaf zich toch nog naar de stoel, nadat hij zich gerustgesteld weet en zich verrukt heeft getoond over het resul taat. Onze haardracht heeft een eigentijdse, voldoening gevende ver andering ondergaan. We zijn weer het mannetje. Koos legt uit dat het in de be doeling ligt om voortaan iedere mannelijke bezoeker wat meer aan dacht voor de haardracht bij te brengen. "Het bezoek aan de kapper neemt weer toe. De mode wordt kor ter en als je iemand een goed ad vies geeft, dan ben ik er van over tuigd dat veel mannen dit willen." Koos noemt zichzelf en Leo dan ook "nieuwe haarcreateurs." Kapsalon Lintsen gaat, voorlopig als enige in Alphen, de nieuwe lijn brengen. (Marco, die intussen in een behandeling (met permanent) van anderhalf uur verzeild is ge raakt: "als Je in Amsterdam al die "freakies" ziet lopen ,dat is toch te gek, hè?"). De mode mag dan korter zijn geworden, de nieuwe haardracht brengt met zich mee da/t het achter - Mario vóór de behandeling. Mario met krulspelden. Mario's nieuwe haardracht. hoofd in ieder geval bedekt blijft Het gaat om de "halve lijn' (demie ligne) waarbij het haar bij de slapen wat hoger opgeknipt wordt. De scheiding is iets korter geworden en door de behandeling met de kam- föhn, kun je spreken van licht op gestoken haar. Een spray geeft ten slotte zekerheid voor een week of zes. Want na die periode wordt een bezoekje aan de kapper weer tijd. Voor de behandeling zouden we elf piek moeten betalen. Terug naar Mario. Bij het inzetten van de eerste krulroller is hij nog niet helemaal op zijn gemak 'Oh. Je mag er niet aan trekken, schat. Dat weet je toch', voegt hij het meisje Jeanet toe maar later is hij gewilliger. Tussen wat slokken sherry en sigaretten trekjes door een service, die de kappers van Lintsen bewust willen gaan bieden aan de klanten in het verbouwde, sfeervolle pand voelt Mario zich op zijn gemak. Hij vindt dat ook noozakelijk. Terwijl zijn haar. vol met krulspelden, droogt 'Ieder® man vindt het eigenlijk te leip om zich zo te vertonen, maar het gaat om het resultaat" praten we wat over de verwachtingen van de nieu we opzet, of een man tijd en geduld kan opbrengen voor deze aanpak Mario: 'als je een man uitlegt waarom je iets wilt doen, dan lukt het wel. Ik heb stijl haar, waarom zou ik me dan niet laten permanen ten? Een man reageert op de redu, een vrouw emotioneel. Een vrouw wil zich opmaken om uit te gaan of zo. Mannen, aan wie ik alles uit gelegd heb, hebben tegen mij nog nooit nee gezegd.' De Amsterdamse kapper, die van daag aan de dag mensen op hoeken en straten knipt, maar vooral op het Waterlooplein, waar hij ook op een voriiiingsschool les geeft aan meis jes, en derhalve altyd zijn kapman tel en schaar bij de hand heeft, voorziet goede kansen om te slagen. De mannen van het vak moeten het doen. Koos en Leo dus, die bei den zijn complimenten krijgen. Toch blijft het een vreemde kennismaking met Mario. Een aardige jongen, dat wel. Al zal de vertegenwoordiger die aan het eind van de middag kwam binnenstappen om een uit de kluften gewassen föhn aan te prijzen, daar aanvankelijk anders over hebben gedacht. Mario maakte hem zicht baar verlegen met zijn vraag: 'ver koopt u ook stofzuigers, meneer?' HAZERSWOUDE De Gereburg, de Jan Dekkerbrug en de voetgan gersbrug bij de Kastanjelaan te Ha zerswoude-dorp zullen worden opge knapt. De kosten hiervan worden geraamd op f12.000. Op stapel staat eveneens de reconstructie van de Kastanjelaan. De kosten worden ge schat op f36.400. Omdat de gemeen teraad al eerder f21.000 beschikbaar stelde en er al f 400 aan salaris Is uitgegeven, wordt de gemeenteraad nog een aanvullend krediet van f 15.800 gevraagd. Voor dat geld zal de weg van genoemde laan worden verbreed. Bovendien wordt bij deze reconstructie een enigszins slinge rend wandelpad tussen het water en ed laan opgenomen, waarlangs enke le bankjes kunnen worden geplaatst. Koos Tetteroo. en Leo Hon- s- beek, het vaste kappersduo dat de HAZERS WOUDE HAZERSWOUDE In steeds meer plaatsen worden orga nisaties opgericht die zich bezighouden met het verlenen van •hulp aan mensen die daarom verlegen zitten. Een van de groe pen die al weer geruime tijd met veel succes draait is de Werk groep Dorp van de Stichting Algemene Burenhulp in Hazers woude. Met twee van de mensen die zich met de organisatie van het hulp-verlenen bezig houden, mevrouw Kroese-de Vries (secretaresse) en mevrouw Punselie-Dijkstra (een van de con tactpersonen) hadden wij een gesprek. Hazerswoude: mevrouw Punselie-Dijkstra (links) een van de contactpersonene van de werkgroep Dorp van de Stichting Algemene Burenhulp, en (rechts) de secretaresse van de werkgroep me vrouw Kroese-de Vries. (Foto Jan Holvast) "Wat voor soort hulp wordt er door u verleend". Mevrouw Punselie: "Wij tweeën, houden ons niet bezig met het direct verlenen van hulp maar meer met de organisatie ervan. Hulp is er op allerlei gebied nodig, maar er zijn toch een aantal dingen waar we het meest mee te maken hebben. Dat zijn dan bijvoorbeeld een bezoek brengen aan bejaarden, begeleiding van bejaarden naar de soos. het verlenen van huishoudelijke hulp, De cijfers van het afgelopen jaar laten zien dat er wel degelijk be hoefte bestaat aan hulp. Zo werd er in 1974, 24 keer gezorgd voor be geleiding van bejaarden naar het ziekenhuis, 52 keer naar de soos, 5 keer naar doorlichting, 19 keer werd huishoudelijke hulp verleend, 11 keer op kinderen gepast, 96 keer eten gebracht bij een zieke, 16 keer een kind naar school gebracht, en weer gehaald en verder werd erop een zieke gepast, boodschappen ge daan. iemand naar de huisarts, ge bracht en bezochten vele vrijwillig sters regelmatig bejaarden. Mevrouw Kroese: "Ik wil er de na druk op leggen dat het niet onze be doeling is om voor lange tijd hulp te verlenen. Wat wij wel doen is op korte termijn hulp bieden. Komt er bijvoorbeeld ergens in een gezin een moeder met kleine kinderen ziek te liggen voor een lange tijd dan ligt daar een taak voor de gezinsverzorg- ster. Voor de tijd dat er nog geen verzorgster beschikbaar is, vallen wij in. Zo wordt er bijvoorbeeld voor gezorgd dat er boodschappen gedaan zijn en dat de meest voor de hand liggende werkzaamheden zo als afwassen en bedden opmaken ge daan worden. Men moet er rekening mee houden dat de vrijwilligsters, bijna allemaal een gezin hebben dat verzorgd moet worden en wij doen daarom dan ook alleen de noodzake lijkste dingen. Wij kunnen niet van iemand verlangen dat ze de hele dag beschikbaar is". Zijn het voornamelijk vrouwelijke vrijwilligsters die zich bij u aan melden? Mevrouw Punselie: "Sinds kort zijn er ook een paar mannen die meewerken. Zij zorgen o.a. voor het vervoer maar ze zouden bijvoor beeld ook bejaarden kunnen bezoe ken". Mevrouw Kroese: "Voor een mannelijke bejaarde lijkt het me wel leuk om niet alleen met een vrouw maar ook eens met een man te kunnen praten". De mensen weten de weg naar de werkgroep Dorp goed te vinden. Niet in de laatste plaats is dat te damkea aan de arts in het dorp die in zijn spreekkamer een papier van de werkgroep heeft hangen. Ook is de samenwerking met de wijkzuster en de Stichting Maatschappelijke Dienst verlening "Midden-Rijnland" uitste kend. Veel werk wordt hen uit de handen genomen door de vrijwillig sters die de eerste acuut ontstane nood opvangen. Welke bejaarden worden er be zocht? Mevrouw Kroese: "Alleen zij van wie we weten dat ze zo'n bezoek je op prijs stellen. Wil iemand geen bezoek hebben omdat hij of zij het niet nodig heeft dan komen we na tuurlijk niet. We gaan geen werk zoeken". Mevrouw Punselie: "Wij gaan in derdaad niet de straat op om te kij ken waar we nu eens onze neus in kunnen steken". Mevrouw Kroese: "De verplichting om een bejaarde te bezoeken is er niet. Wel is het zo dat de vrijwillig ster die zich speciaal hiervoor heeft aangemeld voor het afleggen van bezoeken op eigen initiatief zo'n bejaarde regelmatig, en dat is on geveer eens in de drie weken, op zoekt. Zo zie je ook wel eens iemand met een bejaarde gearmd door het dorp een wandeling maken. Dat soort dingen wordt helemaal aan de vrij willigster overgelaten". Wat moet iemand .die hulp nodig heeft doen. Hij kan een beroep doen op de werkgroep (als het de daar voor bestemde, instanties niet moge- iljk is om onmiddellijk te helpen), door te bellen naar een van de con tactpersonen. Mevrouw Punselie- Dijkstra is van maandag tot en met vrijdag tussen zes en zeven uur te bereiken op Josef Israelstraat 1 te lefoon 9867, bij geen gehoor is me vrouw Verhage-Vernooij, Jan Steen straat 18, telefoon 9569 bereikbaar. Ook vrijwilligers en -sters kunnen zich aanmelden en wel bij een van bovengenoemde contactpersonen of bij de secretaresse mevrouw Kroe se-de Vries, Albert Cuypstraat 6, te lefoon 9751. Moet een vrijwilligster aan be paalde eisen voldoen? Mevrouw Punselie: In ieder geval moet ze telefonisch bereikbaar zijn en gemakkelijk van huisweg kun- Over hoeveel vrijwilligsters heeft u op het ogenblik de beschikking? Mevrouw Kroese: "Dat schommelt zo rond de tachtig. Hoe meer men sen we hebben hoe minder we ze hoeven te belasten. En nogmaals: we zijn er voornamelijk om de eer ste acuut aanwezige nood op te van gen 1" HAZERSWOUDE Het beotuur van de parochie H. Michael en Ber- nardus in Hazerswoude-Rijndijk en Koudekerk, wil de kerkhoven bij de Scheepjes- eo bij de Zwaantjeskerk met ingang van 1 januari 1980 voor verder oegraven sluiten. In princi pe zullen de beide kerkhoven in 1995 worden geruimd. Het voor stel is, om de dan nog rustende over blijfselen over te brengen naar één graf op de algemene begraafplaats Hazers wou de - d or p Het kerkhof bij de Michaelkerk is te klein geworden en voldoet niet meer aan de huidige eisen. Ook ziet het ernaar uit dat de kerk in de loop v«n volgend Jaar gesloten zal worden, zodra het multifunctionale centrum in Rhynenburch-oost, waar ook een kerkzaal in komt gereed is. De verhuur van de pastorie en het parochiehuis aan de Van Kuykstich- ting, die daar in "Ons Thuis" een onderkomen biedt aan geestelijk ge handicapten, loopt af op 31 decern- In Oegstgeest OEGSTGEEST De C.H U.-kies vereniging houdt een openbare jaar vergadering op 26 februari in het Gemeentecentrum. Aanvang 20.30 De heren Oudshoorn en Bijl treden af. De laatste in verband met zijn benoeming tet gemeenteraadslid. Een terugblik op de beduiten van de algemene vergadering van de CHU op 7 en 8 februari met betrekking tot de CDA-samenwerking zal wor den gegeven door drs. D.F. v.d. Mei, lid van de Tweede Kamer. Er zal ook worden gesproken over binnen landse economische aspecten. ber 1976. Voor deze gebouwen zal een bestemming gezocht moeten worden. Het begraven na 1980 zal wellicht nog moeilijk kunnen worden. Het kerkhof bij de Scheepjeskerk biedt geer oplossing op langere termijn, omdat het ruimen van de graven dan op te korte termijn zou moeten geschieden. Op de uitbreiding van de begraafplaats in Hazersw.-dorp kan een gedeelte worden gereser veerd voor de parochie. Ook het ge meentebestuur van Koudekerk aan den Rijn heeft zich in beginsel be reid verklaard een deel van de be graafplaats af te staan aan Hazers woude. NOORDWIJK Inbrekers heb ben dinsdagavond op een bijzonder brutale manier toegeslagen in een modemagazijn aan de Hoofdstraat. Omstreeks half tien stopten zij voor de zaak, parkeerden hun auto half op het trottoir en drongen aan de achterzijde de winkel binnen. Ver volgens haalden zij voor ongeveer f 15.000 aan kostuums van de rekken en laadden de buit in de gereedstaan de wagen, daarna verdwenen zij met grote snelheid. Een en ander gebeurde onder de ogen van het toekijkende publiek tot wie niet doordrong dat zij getuige was van een omvangrijke kleding- roof. De eigenaar, die elders woont, ont dekte pas gistermorgen dat er in zijn zaak was ingebroken. Opnemen van brieven ln deze rubriek behoeft niet te betekenen dat de redactie het met de Inhoud eens Is. De redactie behoudt zich daarenboven het recht voor om bijdragen te Belgeren dan wel ln te korten. Veel mis in Tuinstadwijk Onlangs is er in dit blad een brief verschenen over de woonruimte-ver deling bij woningbouwvereniging Tuinstadwijk, waarin werd betoogd dat bestuursleden en commissarissen voorrang krijgen bij toewijzing van woningen in de Koninginnelaan. In grote lijnen zijn wij het met deze kritiek eens. Wanneer iemand be stuurslid wordt, moet immers alle schijn van onrechtvaardigheid wor den vermeden. Maar zoals gezegd, de bestuurders van Tuinstadwijk hebben hier een andere mening over. Oordeelt U zelf. Begin februari j.l. werd bekend dat twee modelwoningen (Meidoornstraat 6 en 8) in het kader van de renova tie hun voltooiing naderden. Men moet zich realiseren dat de overheid geld beschikbaar stelt voor zg. proef- of modelwoningen, die bedoeld zijn om de overige bewoners de gelegen heid te geven 'n indruk te krijgen van de verrichtte werkzaamheden. Wie 6chetste onze verbazing toen bleek dat Meidoornstraat 8 niet voor be zichtiging toegankelijk was. Een en ander werd duidelijk toen wij wis ten dat deze woning toebehoor de aanJawel, een bestuurder. Een dergelijke gang van zaken is natuurlijk volkomen ontoelaatbaar en men gaat zich afvragen op welke wijze het bestuur van de woning bouwvereniging meent de verant woordelijkheid voor deze gang van zaken te kunnen dragen. Dit geldt in zekere mate ook voor de renovatie commissie. Wanneer men daartegen over stelt dat een groot aantal buurt bewoners met name de bejaar den in grote onzekerheid verkeert over de op handen zijnde renovatie, dan moet men toch tot de conclusie komen dat er veel, heel veel mis is in Tuinstadwijk. (waar blijft de be loofde welzijnswerker?). Veel leden klagen steen en been. Maar met uit zondering van het actiecomité heb ben weinigen de moed om hun stem te verheffen tegen genoemde misstan den. Daarom blijven wij bij een eerder voorstel van het actiecomité, om alle bestuurs- en commissiever gaderingen openbaar te maken, daar wij dan pas onze bestuursleden goed kunnen beoordelen. Er is een gezegde dat zegt: ieder volk heeft een regering die het ver dient. Op 24 februari vindt er een jaarvergadering plaats, waar het bestuur waarvan sommigen vol gens de statuten allang hadden moe ten aftreden voor het grootste ge deelte al dan niet zal worden herko zen. Het woord is aan de leden. VAN MEEGEN STEENVOORDEN VAN ERKEL Acaciastraat 1, 3 en 7 Leiden Ik voel me beetgenomen Als lid van de woningbouwvereni ging de Eendracht te Leiden voel ik mij flink beetgenomen door het bestuur en ook door het Huisves tingsbureau aan de Hooigracht Op 11 februari kwam een bestuur der naar ons toe met groot nieuws. Een lid had haar huis opgezegd, want zij ging verhuizen naar een andere stad. Mijn vrouw en ik moesten ons op 12 februari tussen 10 en 12 uur melden op het huis vestingsbureau in verband met dit huis. Wij zijn daarover gaan praten, maar zonder succes. Wel werd ons aangeraden om zo snel mogelijk een verzoekschrift in te dienen en dat heb ik nog dezelfde dag gedaan. Mijn vrouw en ik zijn bij die mevrouw aangelopen die haar huis had opgezegd. Nu het antwoord was dat de huisvesting 't huis allang verhuurd heeft, is mijn vraag wat het huisvestingsbureau ermee voor heeft om mensen voor de gek te houden. Hiermee wil ik de bewoners van de woningbouw vereniging De Eendracht waar schuwen. Let op uw zaak. H. J. VAN LEEUWEN, Driftstraat 21, Leiden. Verhelen om te verhelen In zijn debatten over de Haver- en Gortbuurt spreekt de gemeenteraad blijkens uw verslagen steeds van het "verhelen" van huizen. Terecht brengt U telkens weer het geduld op om aan de lezers uit te leggen, dat de vergaderaars daarmee het samenvoegen van twee huisjes tot één bedoelen. Want het woord ver helen bestaat wel, maar dan in de betekenis "niet laten blijken". De gemeenteraad moest toch begrijpen, dat hij geen groepstaaltje moet spre ken, wil hij verstaanbaar zijn. Of is het ironie, en wil men met het ge bruik van dat woord (in een zelf be dachte betekenis) verhelen dat zul ke samenvoegingen Ijet karakter van de wijk verhelen? 'D. C. STEURES Herensteeg 37 Leiden. Rehabilitatie in Maredorp Het bericht "Renovatie in Mare- dorp-Oost" in de krant van 13 fe bruari is voorbarig en onjuist. Juist is, dat de buurtvereniging Mare dorp al twee jaar lang werkt aan een schets voor een rehabilitatie plan voor Maredorp-Oost. Wij kun nen niet verder zonder subsidie van de rijksoverheid, aan te vragen via het gemeentebestuur. Wij hebben onze denkbeelden aan B. en W. voorgelegd en inmiddels al twee bij eenkomsten met de wethouders Waal en Verboom gehad. B. en W. juichen ons initiatief en onze zelf werkzaamheid toe. De bedoeling is, dat wij subsidie krijgen om onze schets uit te werken, men met de gemeente het formele plan wordt opgesteld. Dat laatste stadium speelt zich natuurlijk af onder verantwoordelijkheid van de gemeente, omdat alleen de gemeen teraad een reihabilitataeplan kan vaststellen. Intussen is voor de sub sidie-aanvraag ook al een raadsbe sluit nodig en dat kost, helaas, tijd. De term renovatie (vernieuwing) wondt gewoonlijk gebruikt voor wo ningwetwoningen. In de Graven straat, Maredorpsedwarsstraat en Druckerstraat zijn de meeste hui zen eigendom van Werkmanswonin gen, en daar gaat, te zijner tijd, renovatie plaatsvinden. Sinds de jongste mededeling hierover van staatssecretaris Van Dam zijn wij zeker van inspraak van de huurders bij deze vernieuwing. Buurtvereniging Maredorp, B. VAN DER MEIJ, secr, Janvossensteeg 5, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 4