Bespreking over renovatie v. Leeuwenpark uitgesteld agenda Wilhelmina 99 benoemt drie VOY: aan praten komt een einde Wethouder Drenth voor opknappen LEIDERDORP „We hebben al vier jaar gewacht. Ik wou li vragen hoelang gaat het nu nog duren?" vroeg één van de de bewoonsters die op de tribune zat tijdens de behandeling van de vraag ja of nee renoveren van de woningen van het Van Leeuwenpark. Die tribune was. voor sievergadering, zeer druk bezet. Wethouder Drenth. voorzitter van de commissie ruimtelijke ordening en openbare werken, was zeer mede levend maar erg haastig voor wat betreft de behandeling van agenda punt Van Leeuwenpark. Dit jaar komt er een definitieve uitspraak over wat er gaat gebeuren met de woningen in het park. Ik hoop het' was het antwoord van de bewoonster, we wachten al zo lang". Het agenda punt werd verschoven naar een an dere datum omdat de juiste cijferge gevens eigenlijk ontbraken. Dit was teleurstellend voor de bewoners die waren gekomen om te vernemen wat er met hun woningen gaat gebeuren. Wethouder Reugebrink heeft eens gezegdhuilend in z*n bed te kruipen wanneer besloten zou worden de wo ningen, daterend uit 1915—1916 af te breken. Wethouder Drenth deelde mee voor renovatie te zijn met be houd van het casco. Naar aanlei ding van de nieuwe cijfers kunnen wij er pas later over discussieren. Marlet je v. d. Molen (P.v.d.A.) sa men met Riet Uhlenbeck (D'66/ PPR) bezig aan een laatste zitting IN LEIDEN MISLUKTE OVERVAL OP HULP POSTKANTOOR LEIDEN Voor de tweede maal is binnen enkele maanden een mislukte overval gepleegd op het hulppost kantoor annex sigarenwinkel in de Johan de Wittstraat. Vanmorgen om ongeveer half elf kwamen twee man nen, waarvan er één gewapend was, het hulppostkantoor binnen. De mensen achter de balie doken on middellijk naar beneden, waarna de overvallers onverrichter zake niet duidelijk is op dit moment waarom weer vertrokken. Ze zijn weggereden In een blauwe auto, vermoedelijk ln de richting Oegstgeest en Warmond. Op 30 december van het vorig jaar werd eveneens een overval gepleegd op hetzelfde hulppostkantoor. Winke lier Spoor ontkende toen dat er geld aanwezig was, informeerde of er wel sprake was van een echte overval, waarna de aspirant-rovers vertrok ken. mooi tuiltje bloemen ontvingen van Drenth, "Renovatie is technisch mo gelijk. Lage huren, uniek stukje Lei derdorp. He*, is allemaal afhankelijk van de politieke wil om tot renova tie over te gaan. Men zegt: de hui zen voldoen niet aan de normen". Zij zei veel gesprekken te hebben gehad met bewoners "en die vinden de nor men niet zo belangrijk". De blonde Riet Uhlenbeck haakte er op in: Het hoeft de gemeente geen zware last te geven. Op de oppervlakte zo als die nu is kan volgens de norm geen normaal huis gesitueerd worden. Maar wel voor alleenstaanden en kleine gezinnen. Zij vond overleg, met de bewoners wel een veredste VVD-er Haersma Buma: "La*en we er later over discussieren met de nieuwe cijfers". Aarden wal Het agendapunt dat handelde over het? aanleggen van een aarden wal. op de Engelendaal om de geluidshin der tegen te gaan werd besloten om aan B en W advies uit te brengen die aarden wal niet aan *e leggen, tenzij de bewoners er unaniem om zouden vragen. Een vraag van een tribuneklant omtrent dit punt luidde "Waarom zijn de woningen zo dicht aan de Engelendaal gebouwd? Is het soms een planologische blunder ge weest van de stedebouwkundige?" Drenth haaste zich te zeggen dat dat niet het geval was. Distillerend uit de opmerkingen van de "progressie ve" commissieleden kwam men tot de conclusie dat zij de Engelendaal zelf wel wilden veranderen. Ronaventura favoriet voor titel LEIDEN. De schoolbasketbal- formatie van de Scholengemeen schap Bonaventura - Kijcken- borg moet 1 maart in de Arn hemse Rijnhal de Nederlandse titel verdedigen. De Leidse scho lieren als Leids kampioen houder van de Leidsch Dagblad-wissel trofee, bereikten vorige week voor de 4de achtereenvolgende maal de nationale kampioen schappen door Zuidhollands- Zeeuws schoolkampioen te wor den. In voorgaande jaren be reikte Bonaventura eenmaal een 3de en twee keer achtereen de 1ste plaats. Vorig jaar ver tegenwoordigde het team Ne derland bij de WK in Spanje. Op grond van de goede pre staties van dit jaar en voor gaande jaren kan Bonaventura aangemerkt worden als de gro te favoriet voor de Nederlandse titel 1975. De Zuidhollands- Zeeuwse kampioen is ingedeeld ln een poule met de kampioe nen van Limburg (Bernardinus Heerlen) en Utrecht (RSG A- mersfoort) en bij de organise rende school, Thomas a Kem- pis uit Arnhem. In de andere poule naast de grote concurren ten van de Leidenaars van de vorige jaren de kampioenen van Noord-Brabant en Noord- Holland) tevens de kampioenen van Friesland en Gelderland. De poule-winnaars spelen tegen elkaar in de finale. Het "Bona ventura-Kijckenborg" team is samengesteld uit 6 spelers van BS Leiden, Hans van Rooden, Wil Moer er. Peter Paul Maas- sen, Eric-Jan Berendsen, Ge rard de Wolf en Paul Litjens, en 4 spelers van BV Luba, Re— né Kallenberg, Kees Blonk, Pe ter Waltman en Rinus van den Nieuwendijk. Reserve is Ton Kallenberg jr. van Luba. Kal lenberg Sr. (coach Luba) is trainer-coach van het Bona- ventura-team. De Nederlands kampioen krijgt het recht deel te nemen aan de wereldkampi oenschappen die dit jaar wor den georganiseerd in Rome. DONDERDAG 20 FEBRUARI 197 DONDERDAG Breestroat 19, sociëteit voor gehandi capten. 2-5 uur nam. Tdjaikowskylaan jj, Voorschoten ge-j spreksavond Baha's Gemeenschap 8 Werkgroep Homofilie/COC 8-10.30 uur 3e Binnenvestgracht, kantine Clos en Leembruggen, rullavond Philatellca. tie. Samenlevingsopbouw uur nam.; Comm. Ruimtelijke Orde- MA^O^Levendaal 54. „Tryntje Corne- Zuiderkerk, ..Tryntje Cornells". 8 uur Rijnlands Lyceum „Funhouse Classic*" 8.15 uur nam. VRIJDAG Breestraat 19. Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Herenstraat 45 (gebouw Staalwyk), Jeugdsocleteit Time, 7.45—11.30 uur Hooglandse Kerkgracht 28, Open-Soos- avond. Praethuys, Vrouwenkerkkoorstraat 9. Politiek Café. 8 uur nam. Ten Katestraat (speeltulngebouw), be jaarden-sociëteit Humanltas. 24.30 Oude Singel 140. open huisavond van de LelcLse Werkgroep Homofilie/COC. 8 Lj Willem de Zwygerlaan. Koningskerk, rullavond. 7.30—10.0" r werk van Jan Wolkers. 8.30 Stadsgehoorzaal, concert door het Re- Cornells". oud-Hollandse ring van Gelovigen, lezing „Is gezag l noodzakelijk", spr. dhr. D. Jan Bruyn T Rapenburg 24. Hot House, optreden van u het Leo van Oostrom Kwintet. 10 uur ring PvdA district Leiden. 8 uur n ZATERDAG Hooglandse Kerkgracht 48. dansen De Vink. dansen it. grote zaal. Antiekmarkt, Leidse Jeugdschaakso- 1 clëtelt, schaaklessen i Geversstraat 65. Oegstgeest. kamerbewoners en alleenstaan de in 1915-1916 gebouwde woningen (24) in het Leiderdorpse Van Leeuwenpark die toen konden worden verhuurd voor f2£6. Begrotingsraad LEIDERDORP De Leiderdorpse gemeenteraad behandelt op 25 fe bruari (dinsdag) 19.00 uur de begro ting voor 1975. den. 8—12 Vestestraat 40, groep Imperiu: Toneel- „Sleutelen". een werk van Jan Wolkers. gespeeld door Henk Zondag Antonlus Clubhuls. dansen. 811 uur Hooglandse Kerkgracht 48. dansen van- '65. Oegstgeest. sociëteit Door Joop Peetere VOORSCHOTEN Het Over leg Vormings- en Ontwikkelingswerk Voorschoten (V en O) is drie jaar geleden opgericht o.a. op initiatief van 't Nut. De opzet was om de ver enigingen leer band met elkaar te doen krijgen en te komen tot een soort agenda, waardoor doublures voorkomen worden en de ene ver eniging zich aan de andere zou kun nen optrekken. Na drie jaar is het enige positieve eigenlijk de vorig jaar gehouden ver- enigingsmarkt geweest. De manifes tatie van het totale verenigingsleven aan de burgerij. Wie tevreden is met Van een dubbeltje Mijnheer Voorlichting van het Bu- leaa Stadhuis Leiden deelde ons na mens Fred Volmer mee, dat ook de ijsccman, die zijn frisse produkten op de hoek Breestraat-Pieterskerk- choorsteeg op de markt had willen brengen, geen vergunning van de gemeente krijgt, evenmin als die mijnheer die hetzelfde in de nabij heid van het stadhuis had willen doen. Een en ander blijkt maandag in deze krant niet helemaal juist te zijn overgebracht. Executie B.O.O. betekent Begeleidingscom missie organisatie-ontwikkeling. En de mensen die lid zijn van deze com missie bekijken hoe het op het stad huis in Leiden nou allemaal beter moet gaan lopen, coördinatie en zo. We houden het maar even eenvou dig Daar hebben die mensen van B.O.O. zelf soms wel eens moeite mee (hoewel ze in het algemeen tot de fans van het Simplisties Verbond kunnen worden gerekend op de splitsing tussen de heren Kooten en Bie hebben ze overigens nog geen commentaar geleverd). Maar geluk kig struikelen ook zij wel eens over hun woorden. Zoals RoeKmr. R. J. in 't Veld. hoofd van de afdeling planning, informatie-systemen en al locaties bij de universiteit), toen hij, voorzitter van B.O.O. sprak over de plannen van Hans (drs. H. van Dam. wethouder interne organisatie en beheer) tijdens een vergadering, van de fracties van de Partij van de Arbeid en de Progressieve Partij Radioalen/Pacifistisch Socialisti sche Partij/Democraten 1966. "Het begin van Hans zijn executie go klink het in de raadzaal, maar na het gegniffel en Dick's (D. J. Tesselaar, wethouder van onder wijs, recreatie, samenlevingsopbouw en sport) 'Ts het al zó ver", werd het gelukkig: "Het begin van de executie van de plannen van Hans. Aardrijkskunde Uit dezelfde vergadering bleek, dat het PPR-raadslid Laurens Beilen, nogal wat twijfels koestert omtrent de geografische kennis van de burgemeester van deze stad, dr. A. J. Vis. Hij leidde dit af uit het vinnige debatje, dat afgelopen maan dagavond is gevoerd tussen Leidens eerste sleutel en het VVD-raadslid Wessels naar aanleiding van de kwestie-autoslopers Marmixstraat. "Zou het niét nuttig zijn als de bur gemeester eens in Leiden-noord ging kijken?, vroeg Bei jen zich af. "Waarschijnlijk weet hij niet waar de Marnixstraat ligt. Kan het college niet iets organiseren?" Van W. zag dat echter niet zo zitten, temeer daar B. naar de stellige overtuiging van W. Ver boom wel eens op excursie in noord is geweest. Dat heeft toen nog in de krant gestaan ook. Redactie Paul Wolfswinkel gadering met de PvdA van gedach ten te wisselen. "Wij denken daarbij aan een open en hopelijk verhelde rende discussie", schreef Meijer. Dat gesprek had gisteravond moeten plaatsvinden, om acht uur. Maar gisteren kreeg wethouder Verboom van de actiegroep een telefoontje, dat de bijeenkomst niet door kon gaan, omdat men te weinig tijd had gehad om zich voor te bereiden. "Maar kennelijk wel om een brief in de krant te schrijven." zed Leo zuur tjes. Maar goed. de actiegroep zal nogmaals gopolsd worden. Want wat gaat er boven kummuuniekaatsie? Precies. het minimum, die kan dan ook de regelmatige vergaderingen in het raadhuis zien, waarbij de opkomst nooit erg groot, maar toch wel steeds een verscheidenheid van verenigin gen aanwezig is. Het Overleg staat onder voorzitter schap van Thea Veldhuijzen van Zan ten, die door haar geboorte tevens Jonk vrouwe Roest van Limburg is. Thea Veldhuijzen van Zanten is een kei op het terrein van het Vormings- en Ontwikkelingswerk. Door middel van haar vice-voorzitterschap van 't Nut heeft zij landelijke bekendheid gekregen. Het secretariaat wordt ver richt door de gemeente Voorschoten, in de persoon van F. W. Vink. Toch loopt het overleg niet zo als bij de oprichting bedoeld werd. De verenigingen in Voorschoten, en vooral de zgn. vrouwenverenigingen hebben hun eigen aanhang en stem men hun programma volledig af op de behoeften van de eigen leden. Dat is meestal veel ontspanning. De U.V.V. legt de nadruk aan de hulp aan anderen zoals bejaarden en zie ken. De Stichting "De Lindehoeve", de dames van Man-Vrouw-Maat schappij en het R.K. Jongerenpasto raat staan met hun programma veel al tegenover de programma's van de ontspanningsverenigingen. Het resultaat is dan ook dat er veel ge praat wordt, maar de "uitkomsten" veelal door een kleine groep gedeeld worden. Het V. en O. kan niet heen om het "Jaar van de Vrouw" en het "Jaar van de Monumenten". Er is een werkgroep van vijf dames voor "Het Jaar van de Vrouw" en een werk groep van vijftien mannen en vrou wen voor het "Jaar van de Monumen ten". Deze laatste groep heeft zich tot nu toe uitsluitend bezig gehouden met de bestemming van het "Am- bachts- en Baljuwhuis" na een mo gelijke restauratie. Uit de laatst gehouden vergadering bleek dat deze groep daar nog niet helemaal "uit" was. Nu is er ook door de gemeente Voorschoten een commissie "ad. hoe" gevormd en de ze commissie is met dezelfde proble men bezig en waarschijnlijk al ver der. "Het Jaar van de Vrouw" ligt in Voorschoten bijzonder moeilijk. Voor de diverse vrouwenverenigingen hoeft het allemaal eigenlijk niet, wel voor de werkgroep M.V.M. en het V. en O. heeft dan ook besloten om er iets aan te gaan doen. Voorschoten is een typisch forensen dorp, waardoor ook de vrouwen vrijer zijn, omdat zij overdag op zich zelf zijn aangewezen. De wethouder van Welzijn, onder wiens portefeuil le o.a. da*, vrouwen Jaar behoort, is toevallig ook Nationaal-voorzitter van "Het Jaar van de Vrouw" en om wille van N-llien de Ruiter moet er zeker ln Voorschoten Iets gedaan worden. Vast staat al dat het specifieke to neelstuk van Theater naar Voor schoten komt en verder wordt de aandaoht gevestigd op de baarmoe- derkankeroAderzoek en "Maria wordt wijzer". Om het zekere voor het on zekere te nemen zal gevraagd wor den door middel van een gemeente lijke extra uitgave van "Raadhuis klanken" een enquete te houden on der de vrouwen van Voorschoten over hun wensen en him bevindingen van bet dorpse leven. Het Overleg Vormings- en Ontwik kelingswet komt maar heel moei lijk op gang. Al Jaren wordt gepraat over b.v. samenvoeging van diver se verenigingsblaadjes, maar da*, zal wel nooit gebeuren. Iedere vereniging wil de eigen identiteit behouden en een van de uiterlijke kenmerken is nog steeds het eigen "orgaan". V. en O. zal spoedig een zachte dood moeten sterven omdat ook aan praten een einde komt. De zwakke verenigingen zijn al dood en de ver enigingen, die thans nog in Voorscho ten zijn, zijn over het algemeen goed gezond de "verenigingscrisis tijd" doorgekomen. Wanneer V. en O. opgeheven zal worden, dan laat het sterke verenigingen na. Dat is dan de grote winst van het geheel. Burgerlijke Stand LEIDEN Geboren: Jacobus Da niël zn v. J. D. de MooiJ en M. J. Blok, Adriaan Evert Roderick, zn v. M. de Ruyter en H. E. D. Bouland, Rogier zn v. B. H. van der Pluijm en G. van Polanen, Monique dr v. J. Driel en N. M. C. Jagerman, Maroes- ca, dr v. F. van Ofwegen en E. J. Kovacs, Martine Blanche dr v. O. van Eist en H. A. J. A. Poppelaars, Antonius Johannes zn v. A. J. Brandt en O. Werk. Gehuwd: J. P. H. Slats en M. J. C. Hartwijk. Overleden: J. C. P. Jansen Ver- planke 86 j. m. I. Vinkestijn 58 j. m. B. Haneveld 77 J. m, A. Hoogendoorn 16 J. d. W. Boelhouwer 49 j. m, J. van der MeiJ 72 J. m. A. van der Laan 76 j. m. r kamerbewoners en alleenstaai estraat 19. Twentwel. sociëteit y kindervoorstelling, 2.30 Dorpskerk. Leiderdorp, optreden i Chris Hinze Combination. 3 uur Maandag Rapenburg 10. gebouw Rehoboth. Leid se Amateur Fotografen Vereniging. 8 Stadhuis, informatieve Raadsvergade ring. 8 uur nam. Gemeentehuls. Leiderdorp. Raadsverga dering. 8 uur nam. Praethuys. Vrouwenkerkkoorstraat 9. gesoreksavond over ..Alternatieve ener giebronnen en energiebesparing", spr. Jaan 't Hoofd. 8 zondagsdienst regio Lelden, Apotheken De avond-, nacht- wordt waargenomen dag 21 feb. SLi Blanken. Hoge Woerd 1 tel. 20502: Apotheek Voorschoten. LeM- seweg 66. tel. 01717— Beker. LUtweg 4. Oegstf Leids Volkshuis Informatie en inschrijving vo< derclubs Leids Volkshuis, elke dagmiddag van 2 tot 8.80 uur oi thekersdtlk 33 Dienstencentrum Noordelnplein 2b MS Kamernood Ook in de krant heeft onlangs een brief gestaan van de Actiegroep Ka mernood, die nogal boos was op wet houder Verboom. Hij had zich afge vraagd of er onder werkende Jonge ren nu wel zo'n woningnood bestaat en daarop had de actiegroep gere ageerd met een ingezonden brief in het Leidsch Dagblad. De fractie voorzitter van de PvdA, Leo Meijer, stuurde de Actiegroep Kamernood naar aanleiding daarvan vorige week een brief, waarin ze uitgeno digd werd om eens in een fractiever- Het gebeurt bijna nooit dat we in deze rubriek melding maken van een televisieprogramma. Dat we ditmaal van die regel afwijken as omdat we de aandacht willen vestigen op een uitzending, die morgenavond om 11 uur op Nederland II begint. Het gaat om een documentaire die de IKOR heeft samengesteld over "mutiple sclerose". Een bij velen on bekende ziekte die wel eens kortweg MS wordt genoemd in Leiden en omgeving den. MS is een storing in het centra le zenuwstelsel. In het ziektebeeld en het ziekteverloop kunnen zich ln korte tijd grote wijziginpen voor doen. Om een indruk te krijgen hoe een MS-patiënt leeft en hoe de the rapie is, heeft de IKOR deze docu mentaire samengesteld. Daarin zul len ook MS-patiënten uit Leiden een rol spelen. Overigens bestaan er in de sleutelstad plannen om te komen tot de vorming van een sociëteit voor deze patiënten. Zodra we daarover definitieve berichten hebben komen we er zeker o> terug. Wassenaarder ere-leden OEGSTGEEST Het grof vuil wordt op 27 februari opgehaald aan de Oude Rijnzichtweg - van Assen- delftstraat - Rhijngeesterstraatweg- Endegeesterstraatweg - Endegeester- laan - Wilhelminapark - Deutz- straat - Geversstraat - Willem de Zwijgerlaan - Julianalaan - Mau- ritslaan Prins Hendriklaan Fred. Hendriklaan - Nassaulaan - Konin- ginnelaan. bij botsing in Leiden gewond LEIDEN Een 55-jarige Wasse- naarse automobilist raakte gister middag gewond bij een verkeerson geval op de hoek van de Churchil- laan en de Voorschoterweg. De Wassenaarder, die op de Voor schoterweg reed in de richting van Voorschoten, kwam in botsing met een van de Churchilllaan komende automobilist uit Montfoort. Deze automobilist bemerkte de wagen van de Wassenaarder niet omdat zijn uit zicht werd belemmerd door drie wa gens, die komende uit de richting van de stad rechtsaf de Churchill laan in wilden slaan. De Wassenaar der kreeg inwendig letsel en een her senschudding. Hij moest naar het Aacademisch Ziekenhuis worden over gebracht» VOORSCHOTEN De jaarverga dering van de Voorschotense Oranje vereniging "Koningin Wilhelmina" benoemde 3 zeer verdienstelijke le den tot erelid. De bestuursleden P. Niersman en P.C. Kraaijeveld kre gen het erelidmaatschap omdat zij beiden meer dan 25-jaar bestuurslid zijn geweest. De in Voorschoten al om bekende mejuffrouw G.T. Jan sen. organisatrice van de kinderspe len heeft Jarenlang deze festivitei ten verzorgd en ook zij werd met al gemene stemmen tot ere-lid benoemd. I> vergadering werd o.a. bijge woond door burgemeester Dr. J. van der Haar en oud-burgemeester L. de Kool. Tot voorzitter van de Konin gin Wilhelminavereniging werd be noemd de heer S. Miezenbeek, die al enige Jaren penningmeester is. De heren Niersman en Kraaijeveld kregen een penning aangeboden, die is geslagen door De Zilverfabriek in 1962 het Jaar waarin Koningin Wilhelmina overleed. Ook de heren Wiertsema en Gie- zen traden af als bestuurslid. Tot nieuwe bestuursleden werden geko zen de heren G.B.J. Klaasen, C. Kort lever en W.O.M. Niereman. De vergadering stelde daarna de festiviteiten vast voor de komende koninginnedag. Er zullen de gebrui kelijke festiviteiten plaats vinden zo als klaverjas-, schaak-, zwem- puz zelwedstrijden. wandeltocht, kinder optocht, kinderspelen, Oranjebal in het Cultureel Centrum en bovendien bestaat ae kans dat de prof-voetbal- club AZ'67 een wedstrijd komt spe len tegen een combinatie van Rand stad Sport en SVLV. Omdat dit Jaar ook de Bevrijdings dag extra gevierd zal worden, is er voor deze dag ook een programma waarin o.a. een taptoe en een lam pionoptocht is gepland. De inmiddels traditionele zeskamp komt niet meer voor op het program ma, de kosten daarvoor zyn te hoog. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dag mud B.V Witte Singel l - Leiden Postbus 54 Giro 57055 Kwartaalabonnement I J4.35 Per Poet I 36.75 Jaarabonnement f 126.10 Jaarabonnement per post 135 70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen BU automa tische overschrijvingen geen ad ministratie- en incassokosten N abezorging van 18.0020 Ot' u Zaterdag van 16 00-18 00 uur Telefoon 071-30500. Indien in gesprek 0?i-34t>39.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2