Sanders treft in eerste ronde sterke Giltinan UITVERKOOP-PRIJZEN BIJ BAYERN Hockeyploeg is optimistisch Voorschoten II snoept Katwijk nog remisie af 832SSB Vrij spel VAN HANEGEM EN KROL "DUBBELEN" MET OKKER EN ASHE IN ABN-TOERNOOI 'HOUDT DE ARBITER IN ERE..' Leidse Biljartbond KOERSEN IN NOOTDORP WIEL COERVER EERDER WEG? In eerste klasse Leidse Schaakbond PONDERDAG 20 FEBRUARI 1975 PAGINA 13 MüNCHEN München zal ook voor de volgendethuiswedstrijd op 1 maart tegen Wuppertaler SV zijn kaartjes tegen "uitver- koopprijzen" aanbieden. Net als voor het duel tegen Stuttgart van afgelopen zaterdag zijn de toegangsprijzen gehalveerd. Het duel tegen degradatiekandidaat Stuttgart trok 61.000 toeschouwers, die tussen de 1.50 en 10 gulden betaalden. Ook voor het duel om de Europese beker voor landskam pioenen tegen Ararat Jerevan pro beert Bayern toeschouwers met tamelijk matige prijzen te trek ken. De kaartjes kosten tussen de tien en dertig gulden. VPB Stuttgart zal zaterdag het voorbeeld van Bayern volgen. Sbuititgant heeft een-derde van zijn gebruikelijke entreegeld la ten vallen en rekent op 50.000 toeschouwers voor de thuiswed strijd van zaterdag tegen Kickers Offenbach. Bij de Arnhemse gemeenteraad ligt een voorstel van B en W om de eerstedivisieclub Vitesse de ko mende drie jaar eenzelfde subsi diebedrag te verstrekken als vorig seizoen. Wel stelt men in ver band met de geldontwaarding een stijgingspercentage voor van 9,6 procent. Als de gemeenteraad vol gende maand akkoord gaat ont vangt Vitesse 'n basissubsidie van 164.000 gulden (vorig jaar 150.000 ?ulden) alsmede een bedrag ge lijk aan de verschillende verma kelijkheidsbelasting en 50 procent van de bruto-recette tot een (vorig jaar 100.000 gulden). Mocht de recette een bedrag van 300.000 gulden te boven gaan dan wordt van het meerdere 25 procent in mindering gebracht. Met deze ge meentelijke steun is handhaving van betaald voetbal in Arnhem voorlopig verzekerd. Het Italiaanse voebalelftal, dat in het toernooi om het Europees kampioenschap met Nederland in één groep speelt, heeft gistermid dag een vriendschappelijke wed strijd tegen Noorwegen gewonnen. De Italianen versloegen de No ren in Florence met 4-1. Het was de eerste keer dat de Italianen onder de na het w.k.- echec benoemde coach dr. Fulvio Bernardini tot winst kwamen. De nieuwe trainer heeft dan ook dras tisch het mes gezet in de ploeg. Van het elftal dat in november met 1-3 van Nederland verloor, waren alleen Zoff, Rovva en An- tongnoni nog van de partij. De doelman werd in de tweede helft overigens vervangen door Castel- lini. Independiente, de Zuidame- rikaanse voetbalkampioen, zal op 12 maart en 11 april twee wed strijden om de wereldbeker spe len tegen Atletico Madrid. De eerste wedstrijd wordt in Buenos Aires gespeeld. Atletico Madrid neemt de plaats in van de Euro pese kampioen Bayern München, dat vorig jaar reeds heeft laten weten geen belangstelling te heb ben voor de strijd om de offi cieuze wereldbeker. O Ook de overgespeelde wed strijd tussen Leicester City en Arsenal voor het toernooi om de Engelse F.A. - Cup eindigde onbe slist. Beide ploegen scoorden in een wedstrijd, die werd verlengd, eenmaal. Na 90 minuten was de stand nog 0-0. Maandag a.s. komen de beide ploegen opnieuw tegen elkaar uit om uit te maken welke formatie overgaat naar de kwartfinales. ROTTERDAM Zondag begint iln het Ahoy-sportpaleis het derde ABN-proftennis- toernooi met 32 spelers, waarvan niet min der dan vijf Nederlanders zijn. De bekendste speler van eigen grond is uiteraard Tom Okker, die achter de Amerikaan Arthur Ashe en de Zweed Björn Borg als derde in het schema is geplaatst. Dat betekent, dat Neerlands topprof als alles goed gaat het Zweedse supertalent Borg in de halve finales zal ontmoeten. Maar zover is het nog lang niet, want Okker ontmoet al in de eerste de beste ronde de Hongaar Balazs Taroczy, tegen wie hij, zoals international director John McDo nald het uitdrukte: „erg scherp zal moeten spelen". Taroczy zal waarschijnlijk dit voorjaar ook voor zijn land uitkomen in de Davis cup tegen Nederland. Reden voor bondscoach Rinus Buytelaar om die partij tegen de Ier helemaal met de video recorder op te nemen. Ook Hordijk De andere Nederlanders die met de gerenommeerde profs de degens mogen kruisen zijn Rolf Thung, die speciaal voor Rotterdam even overkomt uit Amerika. Hij heeft in de eerste ronde geloot tegen de Spanjaard Jose Higueras en moet wel kansen tegen hem hebben. Zoals bekend zijn ook nationaal kampioen Louk Sanders en Fred Hemmes tot het proftoernooi toegelaten, maar ook Jan Hordijk komt in de strijd, Door Piot Kienhuis omdat de Roemeen Ilie Nastase zich niet voor Ahoy heeft gemeld. Louk Sanders heeft het niet best getroffen door in de eerste ronde te loten tegen de vierde geplaatste, de Australiër Bob Giltinan (25), die o.m. over een formidabele service beschikt. Fred Hemmes komt tegenover de Australiër Sydney Ball (25) te staan, die het een keer tot de laatste zestien van Forest Hills bracht. Ook Jan Hordijk had het beter kunnen treffen dan tegen de geplaatste Onny Parun van Nieuw Zeeland te loten. Over Parun is wat dit toernooi betreft al het nodige te doen geweest. Nieuw-Zeeland heeft hemel en aarde bewogen om hem vrij te krijgen voor Rotterdam omdat men Parun in de Daviscup will l'at/en spelen tegen Australië. De Ahoy-directie heeft echter het been stijf gehouden en Parun zou misschien alleen nog een kans hebben voor zijn land uit te komen als hij van Hordijk zou verliezen. Maar Parun zal die partij volgens insiders echt niet cadeau geven. Als eerste reserve voor het enkelspel, voor het geval een speler uitvalt, is voorts onze landgenoot Niek Fleury aangewezen. De tien geplaatste spelers voor het enkelspel zijn dus Arthur Ashe (1), Bob Giltinan (4), Bob Hewitt (7) (Z. Afrika), en Kim Warwick (8) (Austr.) Ball (9) (Austr.) en Crealy (10) (Austr.) in de bovenste helft en de Italiaan Adriano Panatta (6) in de andere helft, samen met Tom Okker, Onny Parun en Björn Borg. Louk Sanders: direct al sterk tegenstander. Van Hanegem: Willem v. Hanegem kan verrukke lijk vertellen. Het is bekend. Cees Jansma beschikt over een - zoals dat heet - vlotte pen. Dus zal de "pocket" die dankzij de heerlijke babbels van Feyenoords nummer tien en de gretige pen van Jansma ontstond, het wel doen. Het boekwerkje telt 96 pagina's, inclusief een prijsvraag. Het kost 2,95, heeft de "Gooise Uitgeverij" bepaald. Voorlopig zal de pocket wel niet uitverkocht zijn. De eerste opla ge bedraagt 150.000 exemplaren. Het boekje is - volgens de uitgever - gericht op het grote publiek, maar vooral op de jeugd". Eén van de tips die Willem van Hanegem de jeugd zwart op wit geeft, luidt: Houdt de scheidsrechter in ere, aa maakt hü fouten". R.V. De eerste geplaatsten in het dubbel zijn de Italianen Bertolucci Pa natta en als no. 2 staan genoteerd de befaamde Zuid-Afrikanen Bob Hewitt—Frew McMillan, die Okker en Ashe al in de halve finales zullen ontmoeten als alles volgens plan verloopt, want Okker-Ashe zijn als vierde geplaatst. Okker-Ashe is niet zo'n hechte combinatie als Okker Riessen, maar Riessen speelt thans in een andere groep. Het derde geplaatste dubbel is Kary (Oos- t.)—McNair (VS) en Mottram Pohmann (Eng.-W. Duitsl.) vijfde. ThungSanders en Hordijk Hemmes zullen Nederland in het dubbelspel vertegenwoordigen. Dat wordt meteen al moeilijk werk, want Thung-Sanders hebben CrealyPa run (Austr.-N.Z.) getroffen en Hordijk-Hemmes komen tegenover de Zweden Borg-Kjell Johansson te staan. LEIDEN De tweede helft van de biljartcompetitie is rustig van start gegaan. Het eerste viertal van De Vriendschap dwong in de eerste klasse lijstaanvoerder Landzicht een gelijk spel af, wat echter geen conse quenties had voor de stand, daar num mer twee, 't Scheepje, door De Ca rambole in bedwang werd gehouden. Ook de achtervolgers, Morspoort 1 en De Oude Herberg 1. konden niet inlopen, daar het onderlinge duel in 44 eindigde. Door deze resultaten blijft Landzicht dus koploper met een totaal van 61, gevolgd door 't Scheepje met 59, de Morspoort met 51 en de Oude Herberg met 49 pun ten. De uitslagen: Zijlpoort—Caram bole 4—4; Vriendschap—Landzicht M. ATLETIEK De nationaal kampioene op de 800 en 1500 meter Anneke de Lange, die al meer dan een half jaar door een bles sure was uitgeschakeld, heeft beslo ten haar atletiekcarrière te beëin digen. De Haagse topatlete nam haar besluit omdat zij alleen door opera tief ingrijpen van de blessure die haar in het dagelijks leven geen hinder bezorgt zou kunnen worden afgeholpen. Schiphol Met toch wel opti mistische verwachtingen over een hoge plaats in de eindrangschik king is gistermiddag de Neder landse heren hockeyploeg van Schiphol naar Koeala Loempoer vertrokken. In de Maleisische hoofdstad jvordt van 1 tot en met 15 maart iet toernooi om het wereldkam- oioenschap hockey gehouden, waar Nederland de titel zal moe ten verdedigen. „Normaal gesproken eindigen we niet bovenaan," aldus aan voerder André Bolhuis, die na een rit vanuit Soest met vele hin dernissen nog net op tijd de luchthaven bereikte. Als een van de gevaarlijkste tegenstanders noemde hij de Pakistaanse ploeg, om daar direct aan toe te voegen dat de Nederlandse spelers het ook in de wedstrijden tegen Spanje en Maleisië niet gemakkelijk zou den hebben. Nederland, dat met Pakistan, Maleisië en Spanje in één poule is ingedeeld, komt in de eerste wedstrijd uit tegen de Spaanse ploeg. Over het eventueel prolongeren vaan de wereldtitel door Neder land zei coach Kees Tania voor zijn vertrek: "Als we geen we reldkampioen worden komt dat in de eerste plaats door de klimato- loeische omstandigheden in Ma leisië en in de tweede plaats door een gebrek aan routine van de Dloeg. Als we het wel worden komt dat omdat we het zo graag willen". 4-4; Carambole—Scheepje 4-4 Rij- miegomTOG 26; UVSRijnstreek 44; De Oude Heerberg—Morspoort 4—4. Tweede klasse: De Waag 1—DOS 1 4-4; Landzicht 2—TOG 2 4-4; TOP 1—De Heul 1 4—4. Derde klasse: Carambole 2 Vriendschap 2 2-8; Cleyn Duin 2—DOS 2 0—8; Scheepje 3—De Waag 2 62; Carambole 3Vriendschap 2 0-2. Vierde klasse: TOG 3—Cleyn Duin 3 2—6; Landzicht 4—UVS 2 2--6; De Waag 3—De Oude Herberg 2 1—7; Rijnstreek 2—Carambole 4 2—6. Vijfde klasse: Scheepje 4—Mors poort 2 2—6; De Oudie Herberg 3— UVS 3 2—6; TOG 4—Rijnegom 3 4 -4; Landzicht 5—Witte Hen 2 6— 2; DOS 3—Carambole 5 4—4. Zesde klasse: TOG 5—DOS 4 4-4; Vriendschap 4—Zijlpoort 3 6—2; Ca rambole 6—Zijlpoort 3 6—2; Zuid 3 —Vriendschap 3 4—4; Carambole 6—VOP 2 8-0; UVS 4—TOP 3 2—6; De Heul 2—De Waag 5 4—4. Voetbalvereniging SJC te Noordwijk vraagt OEFEN MEESTER voor seniorselectie en juniorselectie, alsmede begeleiden op zaterdag en zondag. Soli. J. RL Zoet, Steijntjes Dam straat 2, Noordwijk aan Zee, telefoon 01719—7527. zal gaan trekken. Er zijn al op voorhand 15.000 kaarten verkocht en verwacht mag dan ook worden, dat het bezoekersrecord van twee jaar geleden (46.000) gebroken zal worden. Als bijzondere trekpleister is voor maandagavond ingelast het uitzon derlijke dubbelspel Tom Okker Wim van Hanegem tegenover Arthur AsheRuud Krol met als inzet duizend gulden voor de winnaars. Het is bekend dat beide voetballers een aardig balletje kunnen trappen, maar of zij ook een aardig balletje kunnen slaan...In ieder geval hebben zij een aardig ruggesteuntje naast zich en gela chen zal er ongetwijfeld worden. De Rotterdamse bloemisterijen zul len er zorg voor dragen dat de tennisbaan in Ahoy omzoomd zal worden door bloemenmozaïeken en boeketten. Het programma voor de eerste dag, zondagmiddag en -avond, is nog Eeldeprijs 2000 m: 1. Lex Six (C. Imming) 2.56.0 1.28.0, 2. Lovelltje, 3. Lof van Rhea. Winn 6.00 pl 2.00 2.20 2.00 kopp 10.40 trio 215.50. Edamprijs 2380 m: 1. Lord Care less (M. Pools) 3.41.7 1.32.4, 2. Nora Nimble, 3. Luna Carlos. Winn. 20.70 pl 5.10 2.40 6.20 kopp 56.40. Elspeetprijs (Eerste afdeling) 2000 m: 1. Lucky Surprise A (A. Suyker- buyk) 2.50.9 1.25.5, 2. Kris Spencer, 3. Lidya du Bois. Winn 2.40 pl 1.10 kopp 6.70 trio 33.90. Eerbeekprijs (Eerste afdeling) 2000 2000 m: 1. Loyaal van Liante (G. van Eyekelenborg) 2.50.3 1.25.2, 2. Egmondprijs 2000 m: 1. Kstara WoieHwaiter (M. Bouwhuis) 2.52.0 1.26.0, 2. Jap, 3. Ida de Mercelle. Winn 3.10 pl 1.60 1.70 1.50 kopp 5.50 trio 39.70. Eindhovenprijs 2000 m: 1. Lady Belle (J. Wagenaar) 2.50.8 1.25.4, 2. Java, 3. Kei Buitenzorg. Winn 2.80 pl 1.70 1.90 kopp 6.40. Eerselprijs 1680 m: 1. Jewelprise (M. Pools) 2.20.1 1.23.4, 2. Kitty H. 3. litis Hollandia. Winn 2.50 pl 1.20 1.30 1.30 kopp 5.00 trio 38.60. Elburgprijs 2400 m: 1. Karol Ha- gheweyde (Mw. M. v. Dooyeweerd) 3.34.9 1.29.5, 2. Linda. 3. Lady Baker. Winn 2.30 pl 1.40 3.50 kopp 14.50. Elspeetprijs (ifcweede afdeling) 2000 m: 1. Imke Way (J. Geluk) 2.50.0 1.25.0, 2. Iliona Marijke, 3. Jonas. Winn 1.80 pl. 180 3.20 kopo 7.10 trio 30.50. niet bekend. Dat hangt mede af van het toernooi dat op het ogenblik aan de gang is in Barcelona. Het toernooi in Rotterdam duurt tot en met zondagmiddag 2 maart. Elke 3. Kaloze. WilÜ *2. 1 12 1 119 u begonnen Eerbeekprijs (tweede afdeling) 2000 m: 1. Lady Lerona (J. Wage naar) 2.50.0 1.29.0, 2. Louis de Leede, pl 1.10 1.60 1.50 kopp 7.00. Totalisatoromzet f 205.084.- ROTTERDAM Het gerucht dat vertrekken. Aan de andere kant, Wiel Coerver eerder dan gepland heeft hij beweerd: "Ik ga niet eer zijn koffers in de Kuip pakt om naar der voor ik mijn werk bij Feyenoord Indonesië te vertrekken, wordt heb afgemaakt", steeds sterker. Niet zó vreemd. Want Manager Guus Brox van Feyenoord inmiddels is bekend geworden dat "Ik houd me eraan dat Coerver ge- Coerver bij Feyenoord wel dégelijk woon zijn contract bij ons afwerkt." heeft gevraagd om eerder te mogen Coerver: "Geen commentaar". LEIDEN Langzaam maar zeker begint Voorschoten II zich te ver wijderen van de beide fatale laatste plaatsen in de eerste klasse van de Leidse Schaakbond. De Voorschote naren snoepten in een meer span nend dan fraai duel Katwijk I een 5 —5 gelijkspel af. Bodegraven I en Noordwijk I dreigen nu definitief in het degradatiemoeras weg te zak ken. Indien Voorschoten in de vol gende ronde Noordwijk een neder laag toebrengt, zijn Bodegraven en Noordwijk gedwongen naar de tweede klasse te vertrekken. Katwijk begon tegen Voorschoten met een 0—1 voorsprong. Michiel van der Plas had zijn partij reeds vooruitgespeeld en gewonnen. Daar door gestimuleerd trok Katwijk direfct fel van leer. Van Duyvenbode strik te Dalmijn in een fraai matnet: 0 2. Verstraten bracht in tijdnood een stukoffer, dat Dick van der Plas even haarfijn weerlegde: 0—3. Toen stok te Katwijk's machine en kon Voor schoten de achterstand inlopen. De Jong bleek nog altijd niet het posi tiespel te beheersen, want voor de vierde keer dit seizoen liep hij tegen de lamp. Swets vergaloppeerde zich en verloor een paard en even later de partij. Edeling had tenminste re mise in handen, toen hij zomaar zijn toren liet instaan: 33. Katwijk, sloot de eerste zitting nog met 3—4 af, omdat Lugthart zijn zoveelste halsbrekende partij met een listige combinatie won. Het trio overige partijen vergde een tweede zitting. Admiraal stond duidelijk slechter en was dan ook kansloos. Houweling hield zijn eind spel keurig remise. Steenlage had Voorschoten zelfs aan een zege kun nen helpen, als hij niet vreselijk had geblunderd. Opponent Barnhoorn von de weerlegging niet, waarna het remise werd: 5—5. Het tweegevecht tussen Koudekerk I en Alphen II om de titel in de der de klasse D nadert zijn climax. In de volgende ronde ontmoeten beide teams elkaar. Koudekerk heeft dan aan een remise voldoende om kam pioen te worden. Aarlanderveen I leek in deze ronde de Koudekerkers een poets te gaan bakken, want het kwam met 0—2 voor. Een enorme felle eindsprint bracht Koudekerk toch nog een royale 7%2% zege. Philidor VII schijnt met alle geweld op de derde plaats te willen eindi gen, want het liet van Alphen IV gec-n spaan heel. De Alphenaren moenten blij zijn met de remise van Van Teeffelen en... een reglementaire zege, omdat Philidor's eerste bord speler op het laatste moment wegens ziekte verstek moest laten gaan. Eindstand: lVs—BK voor Philidor VII. In de onderste regionen behaal de Boskoop II ten koste van Leithen III zijn eerste overwinning met 4% —5 Vs. De stand in klasse III D is: 1. Kou dekerk I 5 gespeeld, 10 matchpun- ten, 36 bordpunten; 2. Alphen II 4, 7, 291-1»3. Philidor VII 5, 7, 33; 4. Aar landerveen I 4, 2, 17; 5. Leithen III 4, 2. 14',26. Boskoop H 4, 2, 9% en 7. Alphen IV 4,0, 10%. DIE v/P'JÊ MOET VaJOSDEM OJS?<2>£K]CM£K1 DE. rc MOf&SH' GOOD U/Aé UO& .NIET KUAAP MET 'T RpBMEREKl VAk] 't muurtje

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13