\ieuwBrunhilde gaf uitvoering vol vrolijkheid WEER VERLIESPUNT RCL Zijl/LGB heeft moeite met 'mooi' HZ en PC Gemini/Kangeroes begint sterk... Music AU Gym Kleine overwinningen voor Noordwijk en Quick Boys VAAKDAG 17 FEBRUARI 1975 PAGINA 13 SPORT SPORT LEIDEN "Een avond vol tintelend plezier". Zo is de jubi- eumuitvoering "Music All Gym", die de 50-jarige damesgym- Dastiekvereniging Nieuw Brunhilde zaterdag voor een geheel [evulde Stadsgehoorzaal ten tonele bracht, misschien wel het )est getypeerd. Wat Nieuw Brunhilde presenteerde, was een cruising tussen een revue en een gymnastiekdemonstratie. Lichtvoetige, speels ontworpen onderdelen waren gebundeld tot een boeiend geheel. Door de jaren heen viel er maar weinig te lachen bij gymnastiekuitvoeringen (af en toe eens bij Excel sior); de ernst, het gedegen werk overheerste altijd. Nieuw Brunhilde had de humor er losjes tussengeschoven en reali- eerde zodoende een gymnastisch evenement waarover in de >idse turnerij ongetwijfeld nog lang zal worden nagekaart. Een fragment uit feest in de stad'. )oor luud Paauv geklopt. De beschermvrouwe van Nieuw Brunhilde, mevr. G. L. Vis sprak de vereniging met warmte en grote opgewektheid toe. De Jubi leumcommissie bood bij monde van Wat Nieuw Brunhilde deed, was mevr. J. Boom twee clubvlaggen aan. eflnitief breken met de traditie, die Namens het KNGV overhandigde linds mensenheugenis al voor gym- Chr. van Oort Nieuw Brunhilde de lastiekuitvoeringen bestond: het ge- Verbonds legpenning. "Een paar vaak eindeloze serie apart" vormde het sportstichtingsduo echnische nummers, waarbij zoveel P. Biegstraaten en G. Prevo, dat een hogelijk leden aan bod moesten ko- fraaie samenspraak verzorgde. Ver- enige bekwaam- der spraken de oud-presidente mevr. E. Kiss en Joop Riethoven 'het lek kerste voor het laatst natuurlijk). Opmerkelijk: er werden op deze receptie vele grapjes gemaakt op Brunhilde en Nieuw Brunhilde. Voor het eerst na vijftig jaar! Mevr. Den Ouden had voor alle sprekers passend woord. In de ochtenduren had Nieuw Brunhilde een geslaagde reünie voor leden en oud-leden gehouden. Voor- LEIDEN Noordwijk blijft in de eerste klasse van het zaterdag- voetbal aan de winnende hand. Evenals koploper Spijkenisse dat Excelsior M klopte. Noandwijk ïeid beschikten of niet. Ter afwis- leling daarbij enkele ritmische oefe ningen. Zo ging men in de Jaren der tig te werk, zo deed men het tot to de Jaren zestig nog. In deze ko- ïmen is toen vele malen geschre- I, dat nog maar weinig zaken op ezelfde manier als dertig Jaar te rug werden gedaan en dat gymnas- efcverenigingen zich hoognodig moes- en bezinnen op een andere vorTn- :eving. Brunhilde deed toen een ver- Benstelijke. zij het niet goedl door- de nlet meer M dames Jezette poging den zich geducht. Het clublied li. rond een gecreeerde dorpskern. Daar- fca verdwenen de uitvoeringen, door ^chteealen llerlel oorzaken, vrijwel geheel, voor nacntegaien. 'ieuw Brunhilde is nu terug met uitvoering, die aansluit bij de »rne tijd: een betrekkelijk klein .tal deelnemende leden, een vlot, itig programma met een mini- an technische nummers. Als gymnastiekverenigingen zich eens aan een uitvoering willen .1 dan zullen zij stellig nimmer op het oude pad kunnen terug- zonder hopeloos uit de tijd lijken. Dat is de belangrijkste les uit Nieuw Brunhildes happening trekken valt. De gehele uitvoering (op tekst van Boer) speelde zich af op het po rn wat 't overzicht bevorderde en de rommeligheid, die er altijd was bij het gebruik van de halve zaal, tot minimum beperkte. Na de pau- vonden alle nummers plaats op bet Stadhuisplein, waarvan althans een metershoog decor was opgetrok ken. Erg humoristisch en fantasie vol neergezet was de schoolgymnas- veertig, vijftig Jaar terug, erg "smaakvol" (wat heet) tfot. Pretentieuzer en subtiel uitge voerd was de Jazz-oefening op mu ziek uit The Sting. De ritmische creaties (sinds Jaren Nieuw Brunhil des sterke punt mede dankzij de ta lenten van Marnell van Zoelen), stonden niet allemaal op hetzelfde hoge peil. In de Proloog getuigde de loopoefe ning van wat weinig uitdrukkings kracht; de hoepeloefening was beter, maar leed onder een niet geheel perfecte uitvoering. Misschien ook werd Nieuw Brunhildes ritmische lei ding wat beperkt in haar mogelijk heden doordat het podium niet veel ruimte laat en statigheid afdwingt. Het meeste plezier heeft het publiek ongetwijfeld beleefd aan "Gymnas tiek voor iedereen", een verrukkelijk ontwerpje, waaraan ook werkelijk iedereen te pas kwam: agent, kelner, slager, dokter, postbode plus jeugdi ge aanhang. "Het jaar van de vrouw" bracht een keurig uitgevoer de ritmische oefening van de senio ren-dames, een stuk huisvrouwen- gymnastiek, waarmee het KNGV straks naar de Gymnastrada gaat. Verder moet zeker nog de leutige conférence van Karin Bergman wor den genoemd (tekst van N. Christi- aanse, die ook weer als gymnastiek- pianist de uitvoering prachtig on dersteunde), als schoonmaakster met Nieuw Brunhilde-presidente mevrouw S. den Ouden temidden van haar bestuur. Rechts op de foto mevrouw G. L. Vis, de beschermvrouwe van de gouden damesgymnastiekvereniging. drie minuten na rust op achter stand giezet. Uit een vrije trop knalde Leo Pliuimgnaoff de bal langs doelman Lolkema. Hoewel Zwart Wit nog tal sloeg op eigen veld Kozakken Boys kreeg kon het de gelijkmaker i de tweede klasse won Ter Leede ste maal gewonnen in een uitwed- met 1—2 van SC Voorne en kwam strijd. Bij SC Voorne RCL niet verder dan een 0—0 ge lijkspel tegen de Meeuwen. In de vierde klasse speelde Randstad Sport met 2—2 gelijk tegen SVOW en verloor Oegstgeest van TOGR. Noordwijk Kozakken Boys 1o (1—0) Noordwijk wilde tenslotte alleen de puratenwinst in de herinnering loten voortteven. Na afloop van het wilde gebeuren tegn Kozakken Boys heerste bón nen de ploeg een kritische stam ming. die werd verwoord in één veelbetekenende zin: „We hebben twee punten, maar daarmee is dan ook alles gezegd". De enige goal kwam al na zeventien minu ten tot stand dankzij Albert Spaanderman. Zwart Wit *28 Quick Boys 0—1 (0—0) Quick Boys heeft opnieuw een zeer geflatteerde overwinning behaald op Zwart Wit '28. De Rotterdammers, <m niet verder kwamen d'arn driie bal len tegen het houtwerk, werden ander vaatje moeten gaan tappen. 1—2 door goals van Jon v. Sloo- ten en Maup Spaargaren. LEIDERDORP Hoewel RCL er de laatste maanden een (slechte) gewoonte van heeft gemaakt vrij wel iedere tegenstander één winstpunt te gunnen, blijven de Leiderdorpers ook na het doel puntloos gelijkspel van afgelopen zaterdag tegen De Meeuwen kans rijk in de strijd om het kam pioenschap van de tweede klasse A. De achterstand, die de Racing heeft op koplopers DOTO en De Zwervers (beide werden het afge lopen weekeinde ook met punten verlies geconfronteerd) Is, zeker met de rechtstreekse duels tegen deze ploegen nog in het vooruit zicht, beslist nog niet „hopeloos" groot geworden. Om die achterstand te kunnen overbruggen zal RCL in de laat- wedstrijden toch uit een De roodwitten bleken ook zater dag tegen het Zeeuwse De Meeu wen technisch de betere ploeg maar de afwerking was, vooral in de tweede helft opnieuw minder sterk verzorgd. De eerste periode van vijfenveer tig minuten werd door twee alles overheersende verdedigingen be paald. Geen van beide ploegen slaagde er in de vijandelijke de fensie ook maar een keer in moei lijkheden te brengen. Na rust nam RCL het initiatief. De driemans-voorhoede van de thuisclub Leo Holl, Leo van der Berg en Dóck van der Bijl wist evenwel ook nu slechts spaarzaam door te dringen in de hechte Meeuwen-verdediging. Het meeste gevaar moest zelfs vanuit de tweede en derde lijn komen. Achterspeler Bert de Ruiter zag de bal na een hard schot net over de deklat scheren en een kwar tier voor tijd was het midden velder Wally van Haver die het leer met een omhaal net naast het Meeuwen-doel plaatste. De vlak hierna uitgevoerde wissel tussen Ruud de Groot en (tweede elftalspeler) Ruud Wijnands bracht in de Slotfase wel wat meer actie, maar ook met Wij nands bleef het verlossende doel punt uit. 0—0. RCL had de eerste wedstrijd te gen de Meeuwen met 3—2 verlo- RANDSTAD SPORT VOORSCHOTEN Een en thousiast spelend Randstad Sport heeft in de vierdeklasse een ge- routinearder optredend SVOW op een gelijkspel kunnen houden. In de eerste helft veroverde Randstad een licht veldoverwicht, waardoor SVOW wat terrein prijs moest geven. In de 29ste minuut nam Randstad de leiing toen Arie Keyzer met een hard af standsschot raak schoot: 1—0. Hierna kregen de Voorschotena ren nog enkele goede kansen, maar deze werden niet benut. Daarentegen slaagde SVOW er in de 40ste minuut in om via Ed Langereis langszij te komen: 1—1. Na de rust begon SVOW te drukken en het duo van de Wete- ringh/Langereis stichtte nog wel eens gevaar in de Randstad-ver dediging. Rond de 65ste minuut moest Koen de Jager met een blessure het veld verlaten. Nau welijks stond zijn vervanger on der de lat of Ed Langereis strafte een onzeker moment van de Randstad-verdediging koeltjes af (1—2). Randstad lanceerde daar- LEIDEN Pas in de tweede helft van de wedstrijd tegen HZ&PC lukte het De Zijl/LGB de zege definitief veilig te stel len, want toen liep de score, die halverwege de wedstrijd pas 21 was, op tot 52. Door deze overwinning zijn de Leidenaren op de ranglijst van de hoofdklasse opgeklommen naar de vijfde plaats. Eersteklasser LZ'86 boekte weer een overwinning, maar die zege kwam niet zo gemakkelijk tot stand, want Polar Bears liet de Leidse ploeg niet verder uitlopen dan tot 34. LZ'86 zal bovendien nog even moeten afwachten wat er met deze uitslag gebeurt want Polar Bears tekende na afloop protest aan. HZ en PC is lang niet zo'n probeerd" mooi" te spelen en wordt slechte ploeg als de stand van de er te weinig fysieke kracht ge- Hagenaars op de ranglijst (onder- bruikt, en dat speltype levert bij de aan met 4 punten uit 15 wedstrij- huidige stijl van arbitreren geen den) doet vermoeden). De Haagse resultaten meer op. ploeg beschikt over enkele zeer ta- in de eerste periode ging de wed- lentvolle spelers, maar het concept strijd van zaterdag gelijk op. De volgens welk coach Frits Smol zijn Leidenaren kwamen op wat geluk- aamvaUers wil laten spelen is ver- kige wijze aan de eerste goal, toen ouderd. Bij HZ wordt er teveel ge- de bal na een schot van Albert Spijker via de lat en de handen van de Haagse keeper toch nog in het doel verdween. De gelijkmaker liet niet lang op zich wachten, want Frank Schadt besloot een "break" met een knap afstands schot, waarop doelman Uittenhout kansloos was. De ploeg van Frits Smol speelde in het tweede kwart sterker, dan de Zijl/LGB, maar weer was het Albert Spijker die zijn ploeg al snel de leiding gaf door vanaf de twee-meterlij n raak te schieten. Daarna kreeg HZ en PC een aantal goede kansen, maar het houtwerk en keeper Uittenhout verhinderden dat er doelpunten vie- fel offensief dat in de 80®te minuut met een treffer van Aat Keyzer werd bekroond (22). OEGSTGEEST OEGSTGEEST Oegstgeest heeft de opgaande lijn van ae laatste weken tegen TOGR niet kunnen doortrekken. De Rotter dammers trokken met 2—1 aan het langste eind waardoor de po sitie van de Voscuylbewoners vrü uitzichtloos is geworden. In de beginfase toonde TOGR zich wat vaardiger met de bal en veroverde hierdoor een licht veld overwicht. In de tiende minuut nam de Oegstgeestse verdediging een te afwachtende houding aan en met een fraaie kopstoot bracnj De Jong de stand op 0—1. Na de ze treffer kreeg Oegstgeest w.it meer vat op het spel maar het slaagde er niet in gevaarlijk t» worden. Na de hervatting opende Oegst geest een fel offensief dat in ae 75ste minuut werd bekroond met een fraaie treffer van Gerard Kraay (1—1). TOGR, gesenrok ken door deze treffer ging har der spelen, waardoor Oegstgeest duidelijk werd geïntimideerd. Door dit harde optreden verkreeg TOGR een overwicht dat m de 80ste minuut in een doelpunt tot uitdrukking werd gebracht (1—2). Volleybalcompetitie sterk en het applaus was niet alles, hebben mijn meisjefc het goed de lucht. Gemini Kangeroes gedaan. Van een ploeg als dit OVRA verliezen vind ik geen schande. Het is gewoon de beste formatie van afdeling. Heel sterk punt bij VOORSCHOTEN Wat speelde gaaf-Leids accent. Sinds Lia Gemini Kangeroes ineens sterk Dorana's Ali Cyaankali in de Jaren tegen het no 2 op de ranglijst van stond bij 14-11 op winst om toch vijftig heb ik nooit meer iemand zó de eerste divisie staande Petrus en nog met 14-16 te sneuvelen. Geluk- horen acteren. Paulus. Tweemaal kwamen de man- kig bleef er een puntje in Voorscho- Tot slot nog een woord over de paar nen van coach-trainer Johan Kwes- ten. De dames van GSC moesten hen is de constante goed geplaatste toestelnummers o.l.v. Harry den troo uit een schijnbaar hopelo- zich tegen NOVO weer gewonnen service. In de voerde set wisten we Hertog: er werd uitstekend trampo- ze achterstand terug. In de eer te geven. Dat gebeurde met de nette gesprongen en op de balk set van 3-10 naar 15-11, in de twee- 12-15, 15-2, 7-15 en 8-15. kwam een der meisjes tot niet ge- de set van 3-11 naar 15-11. Was het tweede set was de service bij GSC ringe prestaties. toen de gedachte dat er eigenlijk niet bijzonder goed. Daar kon NOVO meer verloren kon worden? Gevoegd geen aanval op fabrieken. Het bleef dan bij de traditionele slechte derde echter niet zo. Toen het geweld van set van Gemini Kangeroes bleek de service was afgezwakt greep NO- Als die gedachte het recept voor een VO, dat geraffineerd slim door het ceremoniemeester tod^Jd-turn- nederlaag. Zeker tegen Petrus kringvoorzitter Henk de Geus (een ,,e e daar niets mee te beginnen". Beste In de speelster bij Gemini Kangeroes Rene en Anneke Verstege. FRANK BONTE In de middaguren had het bestuur van de Leidse damesgymnastiekver eniging in de koffiekamer Stadsgehoorzaal gerecipieerd. midden wist te scoren, het initiatief Paulus, dat als het ware vastgena- en ging met ook sterk blokken naar geld de acties van Gemini Kan- een onaantastbare zege. Bij het goe- geroes in de eerste en tweede set de blokken van GSV viel op hoe volgde en zich herhaaldelijk gede- weinig verzorgd ditmaal het terug klasseerd moet hebben gevoeld bij verdedigen van de eigen aanval was Eters (figuurlijk) ""op de "schouders de 5troom glad °Pgezette aanvallen bij GSC. De dames van Gemini 6 J H OOIIUUUCJO priemende cmacVtnc oti Von«>mi» Irnnrlon hof ofitlr forto ai, ai, en dat in het jaar van de vrouw). Presidente mevr. S. den Ouden en haar bestuursleden wer den door de vele sprekers en spree k- Kangeroes konden het stuk tegen Wielrennen Na twee dagen plaatsballen. Toen de gelegenheid een soepel volleyballend OVRA niet van de etappewedstrijd om de tro- dan werd geboden om nog iets redden. Met 15-13, 8-15, 15-7 en fee van de Middellandse Zee staat teruK te doen- werd die kans met 15-0 bleef OVRA meester van het Jan Aling op de vijfde plaats in het beWe handen gegrepen. Met 15-7 terrein. Toch was coach-trainer Kok algemeen klassement. Eerste is de en 15"8 werd het twee sets &eUJk- niet ontevreden. "Uitgezonderd dan Belg Bruère en tweede dienst land- De viJfde set bracht topvoleybal. de vierde set, toen er bij ons niets genoot Leman. Beide teams «Peelden bij vlagen meer lukte en aan de andere kant Ruime zege van Dè Spartaan LEIDEN -LKVDe Spartaan heeft ondanks een blessure van Sam Hols- wilder zün laatste thuiswedstrijd voor de oompetitie overtuigend gewonnen. Holswilders enkel sloeg by de derde trekbeurt dubbed, waardoor de Leide- naor by het stoten verstek moest la ten gaan. Vermoedelijk is Holswilder so'n twee weken uitgeschakeld; het zag er niet naar uit dat de enkel ge scheurd is. Olympia Utrecht kwam niet verder dan 580 kilo tegen 676 kilo van De Spartaan. De individuele prestaties zijn als volgt: Fred Marjjt 77V* kilo trekken 100 kilo stoten, Hennie Sloot 87*4110 kilo, John ten Brink- se 90—120, Nico Faas 100—130 kilo en Sam Holswilder alleen 10214 kilo trekken. len. Toen de zwak leidende arbiter Zweers in het derde kwart Kees Tittel voor een minuut naar de kant stuurde, zorgde Ton v?>n d?r Bosch voor 3—1. In het laatste spel- deel kreeg De Zijl/LGB van toen va banque spelende HZ en PC meer ruimte, en de rood-witten maakten daar goed gebruik van. Eerst was het Leo Onderwater die, toen de thuisploeg met een man minder speelde, 4—1 liet aanteke nen. Vervolgens scoorde Rob Schou ten 51, waarna Dick Langer- horst de eindstand op 52 bepaal de. In de Zijl/LGB-ploeg ontbrak zaterdag Wim Bergman. De Leide- naar, die 18 jaar in het eerste ze vental van De Zijl (later Zijl/LGB) heeft gespeeld, heeft besloten om met topwaterpolo te stoppen. LZ'86 Voor LZ'86 scheen de uitwed strijd tegen Polar Bears aanvanke lijk weinig problemen op te zullen leveren. De Leidenaren waren dui delijk sterker, en al lukte het hun niet meteen him overwicht in doel punten uit te drukken, het leek toch niet waarschijnlijk, dat de zwak spellende Edenaren lang stand zou- Badminton Tijdens de open Ier- den houden. In de tweede helft van se kampioenschappen heeft de Ne- de wedstrijd echter, waarin LZ'86 derlandse afvaardiging zich supe- had moeten toeslaan, raakten de rieur getoond. Zowel in het dames- Leidse spelers door een aantal merk- -"K Beusekom^o^en oprdeuw! van Joop Siera en Jan de Graaf. Voetbal - Eredivisie-scheidsrech- een treffer van Rob SiereVeld, ter Leo van der Kroft heeft van de die een doorbraak afrondde, kwam KNVB te horen gekregen dat het de thuisploeg weer wat bij. En bij nem niet is toegestaan een binnen- een numerieke meerderheid voor Po- kort te houden zaalvoetbaltoernooi iar Bears bracht Hans Franken- in Maassluis te leiden. molen in het derde part de stand weer in evenwicht (2-2). Nu kon LZ'86 geen afstand meer nemen. Tennis - De Australische Marga- Wel Jan de Graaf bru!lc ret Court heeft zaterdag de finale makend van wn mislukte pass van damesenkelspel van het internatlo- Polar Beare-doelman, voor 2-3, nale tennistoernooi in Chicago ge- maar door Van der Bent, die van wonnen. Zij versloeg de Tsjechische een man-meer situatie profiteerde, Martina Navratilova met 6—3, 3— werd het weer gelijk (3-3). In het 6 6—2. Het was de eerste toernooi- laatste part heeft LZ'86 twee minu- zege van Margaret Court sinds zij ten achter elkaar met een man min- zich in 1973 terugtrok. der moeten spelen: Dick Houthoff Schermen - Eddie Ham heeft kwam na een strafminuut op fou- gisteren het voor de 29ste keer ge- 'ieve h<* veld in' houden sabel toernooi om de be- toen opnieuw de kant opzoeken. Po- vrijdingsbeker gewonnen. De sabel- er echter nlet schermer van La Barrière opnieuw. Delft had in het schermcentrum Lindenhof te Den Haag wel een barrage nodig. Na de finale, waarin |n deB t^ènzren Inmiddels stond het al 3- 4, want bij een numerieke meerder heid voor LZ'86 had Joop Siera wèl raak gesohoten. In de slotfase, waar de 58 deelnemers uitkwa- men, had hij net als Walter Jans- SCoord. Na de wedstrijd diende Po sen, vier gewonnen partijen. Ham lar Bears een protest in, omdat na won de barrage met 5-3. Vierde het terugzenden van Houthoff net werd van der Berg van zaal Kar- spel niet op de juiste manier zou dolus uit Benthuizen. zijn hervat.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13