PPR blijft samen werken met PvdA agenda EEN GOED CONCERT Ontslagen Juweel niet fatsoenlijk Rijverbod •Kritiek op beleid Waal en Verboom Collegium Musicum PVDA LEIDEN PRAAT OVER BEGINSEL PROGRAMMA Jan Klaasz PRACHTIGE MANIFESTATIE VOEDINGSBOND NKV: 15 maart Brandwonden ZATERDAG 15 FEBRUARI 1975 Zaterdag Hooglandse Kerkgracht, kamerbewoners werk van Jan Wolkers, Conatantljn Huygens, 8.00 Rijnlands Lyceum, Oegstgeest. Vrou- wenkabaret ,En de vrouw die kiest Stadsgehoorzaal, Gymnastlekuitvoe- ring van Nieuw Brunhlld», 8.15 uur Zondag Antonlus Clubhuis, dansen, Hooglandse Kerkgracht 48. vanaf 8 uur nam. Geversstraat 66. Oegstgeest. sociëteit i alleenstaanden Breestraat 19. Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden. kindervoorstelling, aanvang 3.30 Groene Kerkje, Oegstgeest, Vesper, 8.30 uur nam. Haatebrugkertc. Haai zondagmiddagconcert Maandag Gemeentehuis. Wassenaar Raadsver gadering, 7.15 uur nam. Cultureel Centrum, Voorschoten, hea ring plan BUdorp, 8 uur nam. Praethuys, Vrouwenkerkkoorstraat 9. gespreksavond .De biologische land en tuinbouw en onze voedselvoorzie ning". spreker Henk Keizer. 8 uur MEDISCHE DIENSTEN Artsen de weekelnddlenst t (Morswegkwa ring)F. B. tel. 36371; Wyk II (Groenoord. Kool Merenwuk): S. Smit. Cobetstraat 1 *Mnn- Wyk III (Waard, Professo- Tulnstadwyk)W. de Bruv- lat de - Jk IV wegkwartier)J. Brand el er kade 28. tel. 20412. LEIDERDORP S. P. Ouwerkerk. Loe- ren^Oranlela 1 29. 52no. VOORSCHOTEN A. M. Kostense. Voorstraat 23. tel. 2493 (zaterdag); W. I. M. van Dam, Paleetrinalaan 29. tel. 3960 (zondag). WARMOND L. Lempers, Churchlll- laan 13. Voorhout, tel. 02622—10140 (van vrijdag 6 uur nam. tot zaterdag 10 uur v.m.); F. Walenkamp, Dorps straat 45. tel. 01711—2220 (van zater dag 10 uur v.m. tot maandag 8 uur Apotheken feb. tot vrijdag 21 fsb. i Blanken. Hoge Woerd 1 Llj'tweg 4. Oegstgeest'. tel. 65482. W ijkverplegiing LEIDEN Stichting Inter kruis. Mld- OEOSTOEEST Inter kruis, Lljtweg 7. WARMOND Zr. 8. Portengen. Kager- pleln 308, Sassenheim, tel. 02622 11463. Burgerraadsman Buro Burgerraadsman. Koornbrug- steeg 7 (hoek Breestraat/Koornbrug- steeg). tel. 071-43171. Spreekuren: SOS-dienst tel hulpdienst, tel. 071— Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenschap Kindercentra Lelden, Hooglandse Kerk gracht 4. tel. 80360. Geopend dl 9.80— 12 uur. wo en do 2—4 uur en vr 980— 12 uur. Vormingscentrum Troef Programma Troef Jongerencentrum: Maandagavond: Toneelgroep en So- sjale Kreagroep; Dinsdagavond: Ken- nismakingsgroep Werkgroep Naald en Draad. Werkgroep Werk en Groep zon der Werk; Woensdagavond: gereeer- vergaderingen kommissie bijeenkomsten enz.; Donderdagavond: Filmgroep, Handenarbeid en Samen spelen. Troef. Hogewoerd 67 telefoon Koordstudio Centrum voor intermenselijke be trekkingen ontmoetingsruimte voor ca. 26 tot ÖO-.'urtgen Oude Rijn 88, Lelden tel 44)00 Voor advies infor maties etc. Werkdagen van 16-28 uur. OntmoetingsruimtenWerkdagen 's avonds tot 28 uur Zaterdag gesloten, zondag van 20 tot 23 uur Tevens '.angepast voor ttohamelllic gehandl- LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leldecb Dagblad B.V Witte Singel 1 Leiden Postbus 64 Giro 67056. Kwartaalabonnement I 34.35 Per Post I 88.76 Jaarabonnement f 126.10 Jaarabonnement per post f 135 70 Losse nummers f 080 Abonnementsgelden olj betaling te voldoen BU tische overschrijvingen geen ad ministratie- en incassokosten Naoezorging vam 1800—20 80 u Zaterdag van 18 00-18 00 uur Telefoon 071-30500. Indien in gesprek 071-34639. LEIDEN De Zuiderkerk aan de Lammenschansweg was gisteravond uitstekend bezet, van de zijde der toehoorders kwantitatief, van die der musici kwalitatief. Het gold het traditionele februariconcert van I Collegium Musicum, dat dit jaar leen extra dimensie kreeg door het eeuwfeest van de Universiteit. Begonnen werd met enkele delen uit de Watermusic van Handel, 'waarbij door dirigent André Kaart niet alleen met de volgorde, maar ook met de tempi nogal vreemd werd omgesprongen. Het orkest speelde echter zo punctueel en geïnspireerd, dat dit voor de rest van de avond veel beloofde. Die belofte werd ingelost: Flos campi van Vaughan Williams kreeg een zeer geslaagde uitvoering. Kaart had het orkest goed in de hand, het koor vocaliseerde zuiver, hoewel te gen het eind de spanning een beetje verslapte. Solist in dit werk was Di- ma Polak, die de altvioolpartij voor zijn rekening nam. Reeds bij een andere gelegenheid toonde Polak zijn kwaliteiten met het concert van Te- lemann; ook dit gematigd moderne genre ging hem uitstekend af. Vol gend jaar moet er voor hem op zijn minst een Harold of Schwanendre- her zijn weggelegd. De vertolking van Haydns Harmo- niemesse kon worden ervaren als uit gesproken pittig. Koor en orkest rea geerden alert op de geïnspireerde aanwijzingen van de dirigent. Van de vocale solisten nog het volgende: Wendela Bronsgeest, sopraan, vaste gaste van C.M., mooi timbre, grote draagwijdte, technisch goed, maar zo te horen nog niet toe aan opera of liedkunst, wel oratorium. Carolyn Watkinson, alt, prachtige stem, nog niet uitgebouwd; de Engelse school is op dat punt beter dan de Ne derlandse: men let daar eerst op techniek en interpretatie, en laat de stem rustig de tijd om te "groeien". Wouter Goedhart, tenor, klankkleur niet geheel mijn smaak, grote draag kracht, redelijke techniek, minder fraaie uitspraak van de scherpe me deklinkers. Wout Oosterkamp, bas, stemkwaliteiten in alle opzichten veelbelovend, heeft echter nog te weinig zelfcontrole. Kortom een goed concert: het gebeurt helaas niet vaak meer. dat het publiek wordt meegesleept door het enthousiasme van de uitvoerenden, hetgeen gister avond wel het geval was. RON HARMS I LEIDEN ,,De PPR staat niet te springen om het samen werkingsverband met de PvdA op dit moment op te zeg- I gen". Met deze woorden vatte partijvoorzitter Pieter de I Groot de discussie samen, die gisteravond op uitgebreide I wijze binnen de PPR werd gevoerd over de vraag of deze partij het huidige linkse programcoliege van wethouders in Leiden moet blijven steunen of niet. I Aanleiding hiertoe was de ontstem ming. die vooral in PSP-kringen is ontstaan over het beleid van het cot- I lege. De PSP overweegt het vertrou wen in B. en W. op te zeggen. ZoaJls 1 bekend vormen PPR. PSP en D '66 m I de Leidse gemeenteraad één fractie en zijn ze met een wethouder in het college vertegenwoordigd. Overigens ziet het er niet naar uit, dat de PSP al op korte termijn een besluit over de samenwerking zal nemen. Welis- waar is op de vorige ledenvergadering van deze partij besloten in de eerst volgende vergadering een definitief standpunt in te nemen, maar het bestuur van de PSP zal voorstéllen de beslissing tot mei uit te stéllen. Dit als resultaat van het overleg dat de besturen van de vier samenwerkende partijen deze week hebben gevoerd. In de overeenkomst, die de vier par ty en destijds vóór de verkiezingen sloten, is trouwens bepaald dat op zegging van de samenwerking pas ge schiedt nadat er overleg is gevoerd in een gezamenlijke ledenvergadering. In het geval van de PSP zou er, na de ledenvergadering van de partij zelf, eerst nog vergaderd moeten wor den met de leden van de PPR en D '66 en vervolgens met de leden van de ..kleine dirie" en de PvdA. De vier partijbesturen hebben deze week besloten in mei een gemeen schappelijke vergadering te houden. C. on A. Overigens lieten ook de PPR-leden gisteravond duidelijk kritische gelui- den horen over het beleid van het college, met name dat van de PvdA- wethouders Waal (ruimtelijke orde ning en openbare werken) en Ver- i boom (volkshuisvesting). Van eerst- i genoemde wordt vooral diens houding in de kwestie C. A. hoog opgeno- 1 men (waarbij de wethouder er voor stander van bleek het pand van de Raad van Arbeid van de omtwerp- monumenitenlyst af te voeren). „Dit soort dingen had ik van Cees Waal niet verwacht", zei voorzitter De Groot. Andere leden spraken het ver moeden uit, dat Waal er niet in slaagt zijn ambtenaren tot een ander beleid te dwingen. Overigens meende het raadslid Beyen, dat de nieuw- Reorgauisatie De bezwaren tegen wethouder Ver boom hebben vooral betrekking op diens houding tegenover actiegroepen Volgens Beijen heeft Verboom in de kwestie-Eendracht een 'psychologi sche fout gemaakt' met het versturen van een nogal dreigende brief aan de bewoners. Een derde zaak die de PPR scheidt van de PvdA is de re organisatie van het ambtelijk appa raat. Zoals bekend hebben de com missie BOO, wethouder Van Dam en PPR-raadslid Du Oardijn drie afzon derlijke nota's gemaakt, waarbij vooral tussen die van BOO en die van Du Gardijn essentiële verschil len bestaan. Pas nadat de PPR- fractievoorzitter zijn afwijkend stand punt OP schrift had gesteld, ver scheen de nota Van Dam. 'Een dui delijke haalbaarheidsnota', aldus Du Gardijn, "omdat CDA en VVD mijn nota wellicht zouden hebben ge steund, op andere gronden weliswaar dan wij'. Het PPR-raadslid liet ove rigens blijken niet voor verder uit stel van de reorganisatieplannen te zijn. Ondanks de verschillen voelt de PPR niet voor een opzegging van de samenwerking met de PvdA. Vooral omdat het gevoelen heerst dat de partijcombinatie PPR/PSP/D'66 meer invloed op het beleid kan uitoefenen wanneer ze wel in het college is ver tegenwoordigd dan in het omgekeer de geval. Wel kwam de wens naar voren om in de werkgroepen tot een intensievere samenwerking met de partners PSP en D'66 te komen. Van belang voor het vertrouwen lijkt ten slotte het nieuwe wegenplan voor Leiden dat wethouder Waai in voor bereiding heeft. LEIDEN De afdeling Leide van de Partij van de Arbeid heel gisteravond langdurig gesproken c ver de discussienota voor het nieu we beginselprogramma getiteld "Sc cialisme tussen nu en morgen". On der meer werd de aandacht geves tigd op het ontbreken van een de finitie wat onder socialisme moe worden verstaan. Besloten werd da discussiegroepen zich over de nota zullen buigen en dat in de volgende ledenvergadering van 7 maart even tuele voorstellen van deze groepen zullen worden behandeld. In de le denvergadering van 18 april zullen de Leidse PvdA-leden zich buigen over een verslag dat de PvdA-ge- meenteraadsfraotie zal uitbrengen over de samenwerking met PSP, PPR en D'66 in de Leidse raad en de ervaringen met het programcol lege. Dit ter voorbereiding van een gezamenlijke vergadering met PSP, PPR en D'66 in mei van dit jaar. Tenslotte hield de heer Eshuizen uit Voorschoten op de drukbe zochte vergadering nog een pleidooi voor financiële steun aan Amnesty- löternational. LEIDEN Leden van de Nederlandse Caravanclub heb ben gisteren hun tweede huis op het terrein van de Groen- oordhal neergezet. Vanmiddag is het "kamp" geopend. De jeugd vindt genoegen bij een puzzéltocht, terwijl de ouderen een bezoek zullen brengen aan het museum voor Volkenkunde. De allerkleinsten kunnen mee doen aan kinderspelen. Van avond komen de caravan enthousiasten bijeen in de nieuwe Romney-hal voor een gezellig samenzijn. bouwplannen van C. A. in de Bree- straat toch mdét zullen doorgaan (,4e verliezers van nu zullen straks de winnaars zijn", zei Beijen). omdat de beroepsprocedures, die zullen volgen op een eventuele afvoering van het pand van de monumentenlijst vele jaren zullen kosten. „Ik denk dat C. A. naair andere mogelijkheden zal zoeken. Bovendien heb ik van mensen van de Raad van Arbeid ge hoord, dait men binnen een maand of twee zekerheid wil hebben over wat er gaat gebeuren. Anders gaan ze het pand zelf restaureren, omdat het ten slotte toch opgeknapt moet worden. De enige mogelijkheid voor C. A. is dot ze het pand op goed geluk ko pen". LEUDEN „We zijn niet erg te spreken over de manier, waarop die ontslagen afgewikkeld zijn. Dat is in Leiden niet erg fatsoenlijk gebeurd". Dat ls de reactie van de heer F. Allers van de Voedingsbond NKV op het bericht dat de Leidse Juweelbakkerij aan de Rooseveltstraat weer vier broodbezorgers heeft ontslagen. Al eerder was bekend dat Juweel over het hele land ongeveer 70 van de 210 broodbezorgers zou ontslaan. Met de vakbonden was er de afspraak gemaakt, dat over die ontslagen in ieder geval óverleg zou moeten wor den gevoerd met de betrokken be zorgers en met de regionale vak bondsvertegenwoordigers. Dat laatste is in Leiden niet het geval geweest. „Er is geen overleg geweest met de betrokken vakbonds vertegenwoordigers". aldus Allers van de Voedingsbond NKV. ..En ook de houding van de bedrijfsleiding ten opzichte van de betrokken werkne mers is niet erg prettig geweest. Het is geen stijl om je op een dergelijke manier van mensen te ontdoen". De ontslagen vallen in het kader van een verdere inkrimping van de broodbezorging by Juweel. Terwijl het bedrijf enkele jaren geleden, toen het nog deel uitmaakte van de Coöpera tie, nog in 55 Leidse wijken brood wel een zeer unletae vondst genoemd may worden. Ook werd duidelijk, dat de spelers veel en dankbaar gebruik maakten van de ovenlopende rijm schema's in de teksten van Asselijn. Het rijm wend in de diafloog voort gezet en overgenomen, hetgeen de continuïteit bevorderde. Ook TDm van Beek dient extra genoemd, om dat hij tjwee totaal verschillende rol len (Teunis Pieterzen, dte eierboer en Pnooureur Baardman), waarbij twee accenten vereist worden en sprake is van twee totaal verschillende bele vingswerelden, zo adequaat gedtailte gaf. En dan waren er notuuiüjk ook Mar Ja Lieuwen, Mimi Kok, Wiesje Bouwmeester en Jan Staal, dóe ook voortreffelijke rallen speelden. Wat een sfeer wist regisseur Ton Lutz overigens te leggen in de Kandeel maal tijd, waarbij Maestris Maery, Re inters Engelse vrouw, gespeeld door Diana Dobbeiman zo'n voor treffelijke rol speelde. Kortom een prachtige manifestatie, die door de spelers, ook in het voor dit projekt uiterst gebrekkige Rijn lands Lyceum, werd uitgetild boven de beperkte mogelijkheden. Wellicht verdient het aanbeveling het begin selbesluit m.b.t. de bouw van een parkeergarage by de hoek Ir. Dries- senstraat Hooigracht, waar de raad zich binnenkort over zal bulgen, voorlopig uit te stellen en met de vrijgekomen gelden de voltooiing van de schouwburg te bespoedigen. Als Leiden niet tijdig het grote belang van een schouwburg onderkent, lijkt die tyd wellicht niet ver, dat gere nommeerde artiesten en toneelgroe pen, door de gebrekkige accommo datie, liever niet meer in Leiden spe len. A. C. KOEK EB AKKER JR. bezorgde, wordt dat aantal nu terug gebracht van 13 tot 9. De inkrimping werd al min of meer aangekondigd toen Juweel BV, dat deel uitmaakt van het Scholte-Honlg concern, de broodbakkeryen van Co op Nederland overnam. Het personeel van de Leidse Juweel vestiging (rond 50 tegen een paar" jaar geleden nog ongeveer 100) is er overigens niet gerust op. dat het bij het inkrimpen van het bezorgerskorps zal blijven. Er gaan geruchten over heit ontslag van nog eens tien men- LEIDEN Het selectieteam van de Zoeterwoudse voetbalvereniging Meerburg aal niet vanavond, maar vandaag over een maand (ook de 15de) tegen het elftal van (ex) radio Veronxa spelen. Abus.evelijk meldden we gisteren dat de wedstrijd vanavond zou plaatsvinden. LEIDEN Een Jongetje van an derhalf jaar dat gisteren in de keu ken van het ouderlijk huis aan de Hoflaan aan het spelen was, heeft brandwonden opgelopen aan de hals en de linkerschouder. Het kind kreeg kokend water over zich heen. HIJ werd overgebracht naar het Elisa beth Ziekenhuis. LEIDEN De politie heeft van nacht een 30-jarige Noordwljker aan gehouden. die op de Haagweg reed (onder invloed). De man weigerde Vrijdag te blazen en ook de broedproef kon niet bij hem worden afgenomen. Zijn auto is voor een nader onder zoek meegenomen naar het bureau, terwijl de man zelf een rijverbod van twaalf uur kreeg opgelegd. Burgerlijke Stand ONDERTROUWD A. J. Beddow en T L Halsma C J Boogerd en C Stiiurwold J E A.' Dresen en M. J. E Kriel laars. H. va n Duivenbode en M Öloos. A. N. R. J. M. Elderhorst en M. W. Schoonwater. D. C. Franken en C. J. M. van der Sijp, H. J. Oeslnk en M. Loerts, W. F Groe nendijk en H W. Malachowski, J A. de Hoog en S. Blonk J. Hoornweg en E. Sleeboom. A R. Karsowidjojo en M. P. M. Hagendoorn, B. F. M Knuppe en J. L M. de Beyer, R. Ladan en M. Maandag Maresingel (van Julianastraat tot Zwarte Pad), Pr. Prederikstraat, Koningstraat, Bronkhorststraat, Willemstraat, Pr. Hendrikstraat en plein, Mauritsstraat, L. de Collgny- straat, Waldeck Pyrmontstraat, Marnixstraat (van Maresingel tot W. de Zwijgerlaan), Amaliastraat, J W. Frisostraat, van Hogendorp- straat. Van Limburg Stirumstraat, Van der Duinstraat, Falkstraat, Anna van Saksenstraat, Kemperstraat, Mo lenstraat. Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart). Pasteur straat, Hansen- en Korte Hansen straat, Leeuwenhoekstraat, Groen- oordstraat en plein, Mussenbroek- straat, Lucas van Leydenstraat, Bakker Korffstraat, Jan Lieven- straat, Fr. van Mierisstraat, Gabr. Metzustraat, Broekweg, Stadspolder- weg, Haarlemmerweg, Raampoort, Raamstraat, Maredljk, Piet Hein- straat, Vendelstraat, Poelgeester straat, Schutterstraat, Maredljkhof- Je, Vaartkade, Aloëlaan, Rijnsbur- gersingel, Marislaan. Woensdag Ter Haarkade, Boshuiaertaan, Bos- huizerkade, 5 Meilaan en plein. Be vrijdingsplein, G. van der Veen- straat, Titus Brandsmalaan, Mont- gomerystraat, Joh. Poetstraat, Wal raven van Halstraat, Wlardl Beck- manstraat, van der Helmlaan, Areni Brunsstraat. Lieven de Keystraat. Zocherstraat, van Banchemhof, de Bazelstraat, Jac. Romanstraat, Jan Keldermansstraat, Vingboenshof, Jacob van Campenlaan, Voorscho- terweg, Stalpaerthof, van 's-Gra- vensandestraat, Berlagestraat. Veilingkade, Lammenschansweg (van Veilingkade tot Lammen- schansplein, Zoeterwoudseweg, Me loenstraat, Appelstraat, Tomaten- straat, Duivenstraat, Kersenstraat, Carbutreweg, Planteynstraat, Ka- naalweg (van Lammebrug tot spoorlijn, Vlietweg, Vrouwenweg, Cromestedm (woonschepen). Donderdag Rijnsburgerweg, Terweepark, Boer- haavelaan, M&riënpoelstraat, Kage- straat, Zweilamdlaan, v. Swietenstr., PaJjerilstr., Houtlaan, A. Duycklaan, van Beuningenlaan, van Sllnge- landtlaan, J. de Wlttstraat, J. van Oldenbarneveldstraat, Fagelstraat, Ledenberchstraat, Hogerbeetsstraat, Warmonderweg, Nachtegaallaan, Mezenstraat, Vinkenstraat, Lijster straat, Roodborststraat, Merelstraat. Wassenaarseweg .Leeuwerikstraat. Stationsweg, Paviljoenshof, Sta tionsplein, Morssingel. Pesthuislaan, iet Paaltjenspad, Morsweg (van Morspoort tot Lage Morsweg), Paul Krügerstraat, Pres Steynstraat Transvaalkade en hof Joubert- straat, Womarantstraat, v. d. Tas- straat, Lopsenstraat, Rijnzlchtstraat, de Wettstraat, Reltwf^at. de Ia Reystraat, Pretoriuss' B P. J. M. Groenewegen C. van der Steen en J. M Derksen. C. L. v d. Vliet en M. J M. OiJbels. K. H. Wentel en J. Habraken. A. G M. Weyermars en Jv J. L. M. Juffermans. J C. van Woerkom en M. Bey J. F Zwaans en W Noordam, E. P. Pore en J. M. G. Herenstraat, Pr. Wilhelminastraat, Bloemistenlaan, Leliestraat, Koen- straat, Pioenhof, Lindestraat, Rese- dastraat, P. de la Courtstraat, Ko- ninginnelaan. Acacialaan P. de la Courtstraat, Koninginnelaan, Aca cialaan, Tulpenstraat. Zoeterwoud- sesingel (van Herenstraat tot Lam menschansweg) Schelpenkade Andrles Schotkade. Leuvenstraat. Gerrit van der Laan straat. Leeuwkenstraat. Valdez- straat. Stadhouderslaan. Magdalena Moonsstraat, 3 Octoberstraat. Dui- tenruststraat. Kastanjekade. Mei doornstraat, Hyacluthenstraat. Se ringenstraat. Daliastraat. Anjelier straat. IJshockey De uitlsagen van de gisteravond gespeelde wedstrijden zijn: nationale competitie kampi oenschap eerste divisie: Tilburg Trappers - Smoke Eaters 8-2 enNN (Nijmegen-ORWO Amsterdam 7-4. VrendschappeiykHIJS - St. Clair College (Canada) 6-7. LEIDEN De manifestatie „Jan Klaasz in 't Kattle-Gait" gisteravond opgevoerd door die Stichting AsseRjn, in het Rymilands Lyceum Oagstgeest groeide uit tot een regelrechte aan klacht tégen het ontbreken van een goeld geëquipeerde Schouwburg in Leiidem. Nimmer werdien de (tekort komingen van het Rijnlands Lyceum zo duidelijk gevoeld als gisteravond tijdens de Jan Klaasz-trilogie. An dré van den Heuvel deel uitmakend van de directie van Asseiyn, zei ty. dens de pauze, dat men een aantal scènes had moeten aanpassen aan de mogelijkheden van het Rijnlands waardoor het stuk aan kracht heeft ingeboet. En Van den Heuvel (dSe onlangs nog schitterde als „notaris" in het televisiespel van Walter van der Kamp „De Verlossing") heeft eigen lijk groot gelyk als hy dit zegt. By manifestaties van lager niveau is men geneigd de mogelijkheden van het Rijnlands voor lief te nemen. Maar deze itriloglie van Thomas As selijn, gecombineerd met een zeer tot de verbeelding sprekend speüera- arsenaal verdiende een betere outil- liga. De „Stichting Asselyn", die het hele projekt begéleiidit, heeft zeer goede toneelspelers aangetrokken, die moeiteloos leek het haast, gister avond de hindernissen van het diepte en hoogte missende podium namen. Zo groeide Kitty Janssen uit tot een zeer tot de verbeelding sprekende Diwertje, moeder van Zaartje (de vrijster van Jan Klaasz). Zy vormde met Anldré van den Heuvel de ouders van Zaartje, die geen mogeiyScheid onbenut laat om (zowel letterlijk als figuuriyk) verenigd te worden met Jan Klaasz (Wtai van der Grijn) Het is Van der Grijn aan te alen, dat hy privélessen heeft gehad van Henk van Ulsen, waarna hy zyn ta lent bevestigde, door zich gedurende vyf seizoenen te verbinden aan „To neelgroep Centrum". Het stuk wordt zo goed gespeeld, dat ik moeite heb in détails te treden, omdat dit het gevaar inhoudt spelers onvermeld te laten. Zo viel bjv. In positieve ztai Joost Prinsen op, die zowel Adriaenzen, een quaker speelde als Rombout Kar. hemgst, de klerk van procureur Baardman. Prinsen zei dat hy aüleen by zyn opkomst wordt herinnerd (door de reacties in de zaal) aan zyn onsterfeiyke creatie. Daarna verovert hy het publiek door zUn enthousiast spel en wordt het spoe dig duiöelyk dat hy veel meer kan dan een huiveringwekkend type neerzetten. Opvallend was ook die manier, waarop Jam Klaasz, ver kleed als mefd, teneinde tot Zaartje door te kunnen dringen de ragebol en luiwagen aan Hans, de kruier (gespeeld door Richard Nooy, zoom van Beppie Nooy) overdroeg. Gefor ceerdheid was hier volkomen vreemd, hetgeen ook gold voor de déoorwisse- ling, waar by de wandelende kerk' LEIDEN De Nederlandse bond van oud-strijders en dragers van het mobilisatiekruis hebben gisteren in het RK militair tehuis aan de Mare hun jaarvergadering gehouden. Speciale aandacht werd besteed aan het op handen zijnde 30-jarig jubileum. Majoor b.d. Van der Reyden bood na mens de vaste bezoekers van het tehuis aan het echtpaar Hallewas (beter bekend als Marianne en Peter) een cadeautje aan. Als dank voor het geduld en de vriendelijkheid die beiden telkens weer aan de dag leggen. Mevrouw kreeg een doos bonbons en meneer een plant.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2