Geen meubelshow- en verkoop in een Sassenheimse bollenschuur NORA BAKKER EERVOL TEN ONDER TIJDENS WK ITTF: GEEN MAATREGELEN TEGEN INDIA FC Twente definitief tegen Velez Mostar MARKTBERICHTEN Bondenspannen Rake klappen verwadb procedure aan tegen Meeus ui sector van bloeme Selectie voor 't ABN-toernooi tijdens NK. overdekte banen Bunzing in bad Hoogste punt scholen complex in Leedewijk Merelslachting in Amerika op komst Ds. G. Overgaauw naar Valkenburg Schoolschaken in Katwijk MINDER GAS EN WATER GEBRUIKT IN BOLLENSTREEK PAGINA 10 ZATERDAG 15 FEBRUARI SASSENHEIM Het meubel- en tapijthuis Van der Bijl uit Amster dam mag in het (agrarisch) be drijfsgebouw van de firma L. Rotte veel en Zonen aan de Sassenheimse Hoofdstraat geen meubelshow met verkoop houden. Het Sassenheimse college heeft een verzoek voor de verhuur van het aan de Hoofdstraat 315a gelegen bedrijfspand voor dit doel afgewezen. In de motivatie voor zijn weigering zegt hot Sassenheimse college, dat de voorgestelde wijze van gebruik van het bouwwerk strijdig is met de in het bestemmingsplan aangeduide bestemming. Het gebouw waarom het graat is opgericht een perceel, dat is aangewezen voor agrarische doel einden. Het college bezit weliswaar via de bouwverordening de bevoegd heid vrijstelling te verlenen maar dan mag de nieuwe bestemming niet in strijd zijn met de planologische aspecten. Die planologische aspecten „bij het verlenen van vrijstelling moet de grootst mogelijke voorzichig- heid in acht worden genomen" staan volgens het college het gebrui ken van de agrarische bedrijfsruimte als ruimte voor meubelshow-verkoop in de weg. „Dit voorgenomen ge bruik door het meubel- en tapijthuis moet worden aangemerkt als een de.ailhandelsactiviteit. Voor 't cen trum van de gemeente Sassenheim is kortgeleden een bestemmingsplan vastgesteld, dat als één van de be langrijkste doelstellingen heeft de CALCUTTA Wereldkampioen schappen tafeltennis zijn geen sprook je. ZelfS niet in India. Daarom is het verhaaltje van Nora Bakker sinds gisteren uit. In drie games verloor Nederlands meest opvallende speelster van Tsjeng Hoeai Jing, Chinese en onlangs Aziatisch kam pioene geworden. Tsjeng Hoeai Jing kwam overigens niet in de kwart-fi nales, want zij trof op haar pad de Joegoslavische Liezebeth Palatinus. Niet alleen Nora Bakker, maar de de hele Nederlandse ploeg, kan zich verder op het troosttoernooi werpen. Nico van Slobbe, de laatst overge bleven enkel-speler ontmoette Anton Sipancic, die Van Slobbe niet als een werkelijke hindernis beschouw de. maar wel uiterst geconcentreerd speelde en gemakkelijk won. Stipart- cic, in waarlijk grote vorm had la ter op de dag ook nauwelijks moei lijkheden met de Chinese Ljoe Joe- an Sjeng, waardoor hij een van de tien was. Ook in de dubbelspelen tien was. Oo in de dubbelspelen ver dwenen gisteren alle Nederlandse namen van de wedstrijdroosters. Nora Bakker is de strijd tegen de Chinese overmacht aangegaan met een geweldig enthousiasme. Haar spelopvatting was uitstekend, haar conditie voorbeeldig, maar zelfs de ze kwaliteiten gevoegd bij haar on tembare inzet waren niet voldoende om het door niemand verwachte suc ces te prolongeren. De Nederlandse speelser hield het tempo laag tegen Tsjeng, die met haar scherpe pen houder-aanval de verdediging van Nora Bakker overmeesterde: 21-13, 21-17 en 21-13. De laatste acht van het damesenkelspel zijn Tsjoeng Hioen Soek (ZKO), Toeng Soe-Kim (NKO), Anna Ferdman (SOU), Ma ria Alexandru (ROE). Tsjoe Sjan Joen, Tsjang Li en Ki Tsjin Ai (Chi) en Erzebet Palatinus (JSL). Nico van Slobbe ondervond dat A. Stiphancic in dit kampioenschap weer bij de grootste wil horen. Sti- pancic begreep dat hij aan zijn faam verplicht was tegen zijn veel zwak ker gachte tegenstander een bewijs van zijn kwaliteiten te leveren. Stipancic meende dat de kortste weg naar succes gelegen was in een hoog tempo en daarom Joeg de links handige Joegoslaviër de ballen in razende vaart over de tafel. Hij bleef attent op mogelijkheden om te scoren en gunde Van Slobbe geen punt meer dan de dapper vechtende Nederlander verdiende: 21-16, 21-17. De laatste zestien heren zijn: Jonyer en Gergely (Hon). Stipa- cic en Surbek (Jsl), Bengtsson en Johansson (Zwe), Sjoe SJao Foe, Ljang Ko Ljang, Tsji en Ting en LI Peng (Chi), Konno en Takashi- ma (Jpn), Secretin (Fra), Leiss (wdl Taylor (Gbr), en Sarkajan (Sov). Nora Bakker heeft aan haar drie overwinningen in het dames dubbel spel geen vierde triomf kunnen toe voegen. De gelegenheidscombinatie met Claude Follet trof het Franse kampioenspaar Claude Bergeret en Brigitte Thiriet, die Sonja Heltzel in het enkelspel had uitgeschakeld. De Franc aise Claude Follet speelde in deze partij minder geconcentreerd dan de vorige keren en Nora Bak ker kon de balans niet in Frans/ Nederlands voordeel laten doorslaan. Voor Bert van der Helm en Nico van Slobbe was weinig eer te be halen in het duel met Strokatov en Boernasian uit de Sovjet Unie: 14- 21, 21-21 en 15-21. Van der Helm speelde ook wat mat met de aan haar knie geblesseerde Sonja Helt zel. Het Roemeense paar Gheorghe/ Moidaval zou zelfs met honderd procent fitte Nederlanders weinig moeite hebben gehad. Ook het andere Nederlandse ge mengd dubbel werd uitgeschakeld. Herman Hopman en Nora Bakker, vooral de vrouwelijke helft van de Nederlandse combinatie deed wat van haar werd verwacht, konden niet op tegen het sterke Zuidkoreaanse paar Li en Son. winkelvoorzieningen te reguleren. Het toelaten nu van deze de.ailhan- delsactiviteit buiten het door het nieu we centrumplan bestreken gebied op een plaats, die daarvoor niet is be stemd, zou een doorkruising van de aan het plan ten grondslag liggende gedachten betekenen. De firma L. Rotteveel en Zonen heeft tegen deze beslissing van het ooilege een beroepschrift tot de Sas senheimse raad gericht. Een beroep dat het college geen aanleiding heeft gegeven het eerder ingenomen standpunt te herzien. In een advies aan de gemeenteraad zegt het col lege dan ook dit beroep ongegrond te verklaren. Het beroepschrift van de füna L. Rotteveel en Zonen is overigens niet het enige, dat de Sassenheimse ge meenteraad dinsdagavond krijgt te behandelen. Naast dat beroep is ook een beroepschrift van een aantal ei genaren en of bewoners van de wo ningen aan de Berkenlaan 2, 4, 6, 8, 10 en 12 tegen de weigering van een bouwvergunning aan de agenda van van de gemeenteraad toegevoegd. Dit beroepschrift richt zich tegen het besluit van het college geen ver gunning te geven voor het vergroten van de dakkapellen van de voor gunning te geven voor het vergro ten van de dakkapellen aan de voor zijde van de woningen. Het college heaft de vergunningen geweigerd na ingewonnen advies van de gemeenteraad toegevoegd, missie", aldus het college, acht de uitvoering van het voorgestelde bouwplan ontoelaatbaar. Zij is van mening, dat zowel de gekozen vorm geving als de afmetingen van de dak kapellen er toe zou leiden, dat niet wordt voldaan aan de te stellen mi nimum-eisen van welstand. Omdat wij het betreuren dat hierdoor de beoogde overigens slechts toe te Juichen woningver betering in gevaar kwam, hebben wij bij herhaling getracht in overleg met de betrokkenen een aanvaard bare oplossing te bereiken. De gede legeerde van de welstandscommis sie heeft bij dit overleg verschillen de suggesties gedaan, welke evenwel door de belanghebbenden niet zijn opgevolgd. Ons resteerde toen", zo besluit het college, „om gelet op de bouwverordening de gevraagde vergunning te weigeren". Ook in dit geval adviseert het col lege de Sassenheimse raad het be roep van eigenaren en/of bewoners ongegrond te verklaren. „Er zijn in het beroepschrift geen argumen ten en gezichtspunten aange voerd, welke tot een fundamentele andere beoordeling van de aanvraag om de bouwvergunning aanleiding CALCUTTA De internationale tafeltennisfederatie (ITTF) heeft gis teren tijdens een bijeenkomst in Cal cutta zijn spijt betoond over de om standigheden die het Israël en Zuid- Afrika onmogelijk maakten deel te nemen aan de strijd om de wereld kampioenschappen tafeltennis in Calcutta. Het congres van de ITTF ging echter niet over tot sancties tegenover gastland India. Dit on danks het verlangen daartoe bij eni ge Europese landen. Wel werd Ran- ga Ramanujan, voorzitter van de Indiase bond verslagen voor de func- tie van 2de voorzitter van de ITTF Volgens sommigen is dat de weer spiegeling van de gevoelens van de meerderheid in de affaire. De hui dige voorzitter van de ITTF, Roy Evans uit Wales, werd herkozen voor een periode van twee Jaar. In Atlantic City in de Verenigde Staten wordt binnenkort een Cadillac 1929 geveild. De auto weegt ruim 3600 kilogrammen en is geheel kogelvrij. Hij behoorde toe aan de roemruchte gangster Al Capone. Vandaar dus. Zürich De commissie van beroep van de Europese voetbalunie (UE- Fa) heeft tijdens een gisteren in Zürich gehouden zitting het beroep van Derby County met betrekking tot het resultaat van de UEFA Cup wedstrijd op 11 december tegen Ve lez Mostar afgewezen. Dit betekent dat FC Twente zich definitief kan opmaken om in de kwartfinales op 5 en 19 maart tegen Velez Mostar te spelen. Derby County had bij de UEFA geprotesteerd tegen het ge drag van de Joegoslavische toeschou wers. die onder meer vuurwerk hadden afgestoken. De commissie van beroep wees het protest af om dat deze voorvallen het resultaat van de wedstrijd (4—1 voor Velez) niet hadden beïnvloed. De straf van Terry Mancini. voor- stopper van het Ierse nationale elf tal. werd door de UEFA met één wedstrijd verminderd. Hij houdt nu een schorsing over voor drie ont moetingen. Mancini werd op 30 ok tober in de wedstrijd tegen de Sov jet-Unie, die Ierland verrassend met AALSMEER. 14 februari veiling William élan 2739. rose 26 35. White 31—41, gj. 23—36. charmeur 2128 arthur 23—34. shocking 32— keèfer 27—34, gemengd 28—36, yellow 17—25 tangerine 32 takt 45—62 w' menbloemen 100150, euphorbia fuü- «riu±* oor*. gans 80—130. freesia 200—580. diub- t gr. bl. baccara 90 bel 300—160. berbera 70-115 gladio- len 400700 colvlllei 175—280. iriB pr blaauw 250—120. overige 125—185, lelies per tak 120'170. nertne 80120, 1W, roseiancua ouvo. ihmii» sr* super star 60—125, llona 90—175 geb. ïeue^iiwg «w—«w, duLabei* 80—165, felico 90—170. g. strelltela 175—280 fantasy 65—105. magic moment 60— steoman 4-kOD 120- 95. ïamimietfce 44—60. kl bl. carol 34 —76 coronet 2955, evergold 37—69. Jack'frost 45—87, marimba 28—54 miss ellen 50-70. motrea 40-78 jr. miss 44—70 belinda 55100, yellow bellnda 36—58. ester ofartm 44—73. red garnette 27—57. roswytha 28—42. Spanish sun 2846, zorlna 2444, ballen 100—145, Hartals 300—060. ROELOFARENDSVEEN. 14 februari Bloemenveiling EMM Anjers rood 33 BERGEN OP ZOOM De ver- voersbonden. die bij het conflict rondom het transportbedrijf Meeus B.V. zijn betrokken, hebben bij de kantonrechter in Bergen op Zoom een procedure aangespannen. Daarin eisen zij dat het ontslag op staande voet van de 25 stakers, dat Meeus hen naar aanleiding van de staking begin Januari gaf, wordt nie.lg verklaard. Bovendien willende bonden dat Meeus na 18 januari, de dag waarop de president van de rechtbank uitspraak deed in kortge ding, het loon aan de 25 doorbetaalt. Deze procedure op verkorte termijn wordt evenals het verzoek van Meeus om de arbeidsovereenkomsten van de 25 te mogen beëindigen behandeld tijdens de kantongerechtszitting op vrijdag 21 feKruari. De Zijl/LGB ontvangt hekkesluiter LEIDEN In de vijftiende ronde van de waterpolocompetitie, die dit weekeinde plaatsvindt, speelt De Zijl/ LGB opnieuw een thuiswedstrijd. Vanavond komt de hekkesluiter van de hoofdklasse, de Haagse HZenPC, naar De Does. De Hagenaars heb ben tot nu toe slechts vier punten verzameld, en er moet nu toch wel een wonder gebeuren, willen zij de degradatie nog ontlopen. Hoewel De Zijl/LGB nog weieens moeite heeft om zwakkere tegenstanders met dui delijke cijfers te verslaan, mag de wedstrijd van vanavond toch geen problemen opleveren. Aanvang: 19.15 Voor de eerste klasser LZ"86 staat de uitwedstrijd tegen Polar Bears op het programma. De ploeg uit Ede boekte in de laatste vier ronden drie overwinningen en is daardoor goeddeels van de degradatiezorgen verlost. De sterke verdediging van de "ijsberen" zal ook aan LZ'86 de punten wel niet zomaar cadeau ge- 30 won, van het veld gestuurd. Olympiakos Piraeus kreeg ook een inkrimping van zijn straf. De Griekse vereniging zou aanvankelijk twee wedstrijden voor Europese be kertoernooien niet op eigen veld mogen spelen. Dit aantal werd gis teren in Zürich gehalveerd. De straf werd opgelegd naar aanleiding van misdragingen van toeschouwers tij dens de ontmoeting tegen Ander- lecht op 6 november. De geldboete van 15.000 Zwitserse francs (iets minder dan vijftienduizend gulden) bleef gehandhaafd. Het verzoek van Inter Milan de geldboete van 15.000 francs wegens supportersmisdragin gen tijdens de wedstrijd tegen FC Amsterdam, ongedaan te maken, werd door de strafcommissie van de UEFA afgewezen. charmeur 3544 Rozen ilona 95121 ALPHEN AAN DEN RIJN In de Banófaoiuskerk aan de Paradij slaan in Aiphen speelt morgenavond, om half 7 de uit Velp afkomstige gos pelgroep The Lighters. De dienst wondt georganiseerd door de Baptis tengemeente. LEIMUIDEN De Stichting Aar en Veenstreek is verhuisd naar de W. van der Veldenweg 24a in Led- muiden. (telefoon 01721—9140). Op dit adres is de stichting dagelijks van 9 tot 17 uur beschikbaar. De of ficiële opening van het gebouw vindt plaats in med, de juiste datum wordt nog bekend gemaakt. Alphen/Sassenheim/Katwij k Lenteklokjes", uit Alphen a. d. Rijn Sassenheim en Katwijk, zullen mor genavond op de "buis" te zien zijn. In het KRO-programma "Ruimte" is om kwart voor elf de nodige ruimte ingeruimd voor dit koor dat onder leiding van Dirk v. Vliet de nodige "geestelijke liederen in de "ruimste" zin van het woord" ten gehore zal brengen. sen: seringen 80—120, st reilt zia 170— 210, genbera 59—69. primula 40—70, forsythia 20—36, potchrysanten 40— "Ahoy" krijgt EK omnium ANTWERPEN Het Europees kampioenschap omnium op winter- banen zal in het volgende seizoen in het sportpaleis Ahoy warden gehou den. Die beslissing werd gisteren ge nomen door de Europese winterbaan directeuren, die na de zesdaagse in Antwerpen vergaderen. De andere drie kampioenschappen. Stayers, Sprint en ploegkoers gingen naar respectievelijk Berlijn, Dortmund of Grenoble en München. Duel verschoven DEN HAAG De wedstrijd in de kwartfinales van het toernooi om de KNVB-beker tussen AZ '67 en IJs- selm eervogels zal worden gespeeld op donderdag 13 maart, inplaats van op woensdag 12 maart. De aanvang is 16.30 uur. Euwe en Fide bekritiseerd MOSKOU Dr. Max Euwe, de Nederlandse voorzitter van de internationale schaakfederatie (FIDE), is door de Rus sische „vakbonds"-krant Troed veelal woordvoerder van het of ficiële standpunt in de Sovjet Unie bekritiseerd. Het blad vindt dat hij zich in de zaak met wereldkampioen Fischer te veel afzijdig houdt. Fischer wil slechts tegen Anatoli Karpov uitkomen in een tweekamp om de wereldtitel als het maximum van 36 partijen wordt opgeheven en de uitdager tenminste met 10—8 moet winnen om zich kampioen te mogen noemen. De Fide wilde aanvankelijk niets van die eisen weten, maar werd langzamerhand bereidwilliger tegenover de Amerikaan. „Door het besluit het congres over te halen de Amerikaanse groot meester ter wille te zijn en ook de individuen, die hem steunen, heeft de Fide aangetoond on bekwaam te handelen", al dus Troed. De Fide heeft op 18 maart een bijeenkomst in Am sterdam belegd om over dit on derwerp te praten. Troed stoot zich aan de wijze waarop Euwe van „buiten de Ujnen" de zaak aankijkt, zonder als hoog ste baas in te grijpen waar dat nodig is. De krant vindt dat de federatie te veel op de hand van Fischer is. KATWIJK AAN DEN RIJN - Ir. J.W. Raap, secretaris van de Hol landse Maa schappij van Lan bouw. besprak gisteravond in Katwijk aan den Rijn voor de afdeling tuinbouw en sierteelt van deze maatschappij, de problematiek in de tuinbouw en 6ierteelt. Er waren ook leden van de C.B.T.B. en de L.T.B. aanwezig. Raap slaagde er echter niet in de ernstige onrust onder de aanwezige tuinders weg te nemen. De H M.v.L.-secretaris stelde tal rijke problemen aan de orde waar over in het LD reeds meerma'en uitvoerig is geschreven. Hij stelde, dat de Nederlandse tuinbouw de hoogste uurkosten ter wereld heeft r-n noemde de overschakeling van ne groente- op de bolbloementeelt, zoals in het West land en in Noord- Holland, vaak een noodsprong. Nadrukkelijk betoogde Raap, dat eok in de sectoren bollen en bloe men in de toekomst rake klappen zullen vallen Waarschijnlijk re?ds na 1 Juli als de energiekosten dras tisch gaan stijgen. Hij adviseerde de kwekers te zorgen voor een goed produkt, omdat dit de enige moge lijkheid is de concurrentie met het buitenland te weerstaan. Export van tuin bouwprodukten, onder andere door Kenia en Senegal, naar de Europese markt doen de Ne derlandse tuinbouw bepaald geen goed De vraag komt op, deze landen hun uitvoer niet verleg gen naar de armste landen. Ten aan dien van de Caraibische landen be hoeven we als Nederlandse tuinders niet bevreesd te zijn. AMSTERDAM Tegenover de 1000 gulden voor de winnaar van het win tercircuit en de 1500 gulden, die de verliezers uit de eensite non- de van het ABN-proftennistoernooi, dat volgende week zondag te Rotter dam begint, meepakken, steekt de 100 gulden die de nationale ten nis top bij de indoor-kampioenschap- pen kan verdienen, schril af. Het een hangt echter met het ander sa men. Het indoor-kampioenschap gefltit als atfslluitinig van het wlroter- circuit, dart: zich heeft afgespeeld in Harderwijk, Mijdrecht, Amster dam en Lan aken, maar telt tevens a(Is sefiectie voor het ABN-tornooi. Dit gebe-urt enigszins tegen de zin in van de directie van het sport paleis Ahoy, dat graag een afzonder lijk toernooi ter selectie op het pro gramma had geplaatst. Daar voelt de KNLTB echter niets voor, zo dat het indirecte gevolg (plaatsing voor het ABN-toernooi) financieel heel wat aantrekkelijker is dan het winnen van de nationale indoor-titel. Voor de spelers, die een kansje maken op de drie plaatsen waarop de nationale top recht heeft in Rot terdam (naast Rolf Thung, die door het sportpaleis zelf is ingehuurd) be hoefden nationaal kampioen San ders, die in het circuit leidt met 18 punten. Hemmes (14 pnt), Klaas Vis- scher (12) en Niek Fleury (11 pnt) nog niet in actie fee komen. Zij zijn direct geplaatst voor de achtstefina les, evenals Frank Koning. Wouter Fok, Ton Sie en Peter Soeters, die dit voordeel door de loting verwier ven. Aan bod kwamen wel Jan Hor dijk (vijfde met 10 pnt.), Otto Panman (9 pnt.) en Guido Hornman (8 pnt.) Zij wonnen zonder veel moeite, zij het dat Panman tegen de zeventienjarige Peter Bootsman een tie-breok nodig had (76, 63). Er is nog een mogelijkheid dat het aan tal startbewijzen voor Rotterdam zal warden uitgebreid tot vier, namelijk indien Ilie Nastase niet naar de Maasstad zal kamen. Bij de discussie kwamen alle onderwerpen ter sprake: financ nerikelen, waterschade, Landboi schap en tegenwerking vat gering. Tënslotte werd de hoop i gesp -oken. dat er spoedig eens ;em van de planologische commissie Katwijk zou komen om de proi matiek van de Zanderij-planne bespreken en nader toe te lichl NOORDWIJK Een villabe woner in 'De Zuid' in Noordwijk vond gistermiddag tot zijn bazing een bunzing in zijn pas aangelegde buitenbadje. He1 roofdiertje plensde rond in eet klein laagje water en zag geen kans om tegen de gladde wan den op te klimmen. Ook elke po ging om het dier te redden faal de. Ten einde raad riep men de hulp in van de politie. Maar ook de sterke arm maakte geen kele indruk op het beestje. Als een kwade kat blies het tegen zijn belagers. Uiteindelijk lukte het dan toch. Met een geleend schepnet strandreiniger Dorus Langeveld ging de patrouille tot actie en met welgemikte worp kreeg men de bader in het net. Bijna kostte dit avontuurde kleine rover toch nog het leven toen hij even later vlak vooi politiewagen de weg overstak. Laatste paal voor Lisses winkelcentrum LEIDEN Op dinsdag 18 februa ri a.s. zal op de nieuwbouw van het soholerakomplex ,JDe Leedewijk" te Leiden „het hoogste punt" bereikt worden. MEDIO AUGUS 1975 zal in de (nieuwe wü-k „De Leedewijk" een onderwijscentrum gerealiseerd war den. Dit scholenkomplex zal straks het Openbaar Onderwijs, het Rooms- katholieke Onderwijs en het Pro testant Christelijk Onderwijs onder dak bieden: alle drie in een gebouw waarin 3 basisscholen geïntegreerd 320370. golden melody 250. 220—270 aurora 206. narcis carl ton 75100, dutch master 95—110, gold, harvest 100120, fortuna 70—90. kou de grond 4555. diversen chrysanten spider 340—370, snijgroen 100—160,g 185280. parkiet, karei doorman. gemengd blondine 230200. dubbel 170, overige Copland, apeldoom. gol- prominence snowstar. gemengd, lucky strike, «•harlci, gold, pax v. d. eerden, ralph, pink trophy^ preludium, mlroran. tommjy KATWIJK AAN groenteveiling Was peen §00—840, All 260—770. BH 400 Cl 700—989 CII 630—800, 22—29, breèkpeen per kist f RIJN, 14 febr. n Der kist AI 920—1280. WASHINGTON Het beroep dajt de Amerikaanse Vereniging voor de rechten van he»t dier en andere milieubeschermende orga nisaties hadden aangetekend te gen een plan van het Amerikaan se leger lastige merels te verdel gen, is door een hof van appel van de hand gewezen, zodat heit leger zijn gang kan gaan. Het gaat om meer dan tien miljoen merels die zich ophou den in de buurt van militaire ves tigingen in Pont Campbefll in Kentucky en een munitiedepot in Milan in Tennessee. Het leger wü ze doden door er op een koude, regenachtige avond met helicop ters een chemisch middel over te verspreiden. Dit lost de bescher mende olie in het verenpak op, waardoor de dieren dood vriezen. De enige kans die de merefls nog hebban is dat het huidige zachte weer aanhoudt tot maant, wanneer ze naar hun noordelijke nesfegetoieden vertrekken. met 3 kleuterscholen zijn gepro- jekteerd. Op de begane grond bevinden zich 9 lokalen voor het kleuteronderwijs en 6 lokalen voor het basisonderwijs, alsmede de gemeenschappelijke ruimten, die individueel of gezamen lijk gebruikt kunnen worden. Op de verdieping zijn nog eens 12 lokalen ten behoeve van het basisonderwijs geprojekiieerd. De overgang van kleuterschool naar basisschool is bij deze opzet voor het kind minder groot. Door de architekt zijn de bouwwerken zoda nig gegroepeerd, dat de onderlinge herkenbaarheid niet verloren gaat. Door het toepassen van pasklare elementen en demontabele binnen wanden Is het gebouw aangepast aan de eisen van modern onderwijs en is een snelle realisering mogelijk. De uitvoering en begeleiding ge schiedt ip teamverband met het SET- Ontwerpburo en het Aannemingsbe drijf N. Tetteroo en Zn. B.V., beide uit Leidschendam. De directie wordt gevoerd door de Dienst Gemeentewer ken Leiden. Ds G.F. Overgaauw uit Vriezen- veen heeft het beroep van de Herv. Gemeente van Valkenburg (vakatu- re ds G. Zonneveld), aangenomen. LISSE Het winkelcentra! „Bloekhuis" in Lisse krijgt gestaltf Er is al heel wat grond „verzet" er zijn reeds vele heipalen de grocj ingegaan. Het slaan paal heeft men achterwege gelatef „Dat is zo gewoon", dacht Laten we de laats.e met wat gedruis de grond in Jagen". Dat donderdag 27 februari geschil den. Gedeputeerde dr. R. EiJsink konj er uit Den Haag In „De Nachtegaal" zal men daaraf op dieze ,4aaste" het glas heffen toespraken aanhoren. De officlëi opening van 1 november geschieden. KATWIJK Evenals vorig Ja zal ook dit jaar in Katwijk streden worden om de hoogsl schaaktitel bij de basisscholierei Medewerking en de organisatie rust bil de Katwijkse Schaakvercnf ging. Ze vent jen scholen deze keer aan deel. Verleden Jaar waren het de leeif lingen van de Farèlschool die gen moedig strijden de kampioenstiT tel en daarmee ook de Wissel be kej mee naar huis mochten nemen. Ie wedstrijden zullen deze keer in de Bogermansschool worden gej houden, telkens van 18.30 tot 20.0 uur, op dinsdag 18, donderdag 20 e dinsdag 25 februari en dinsdag maart. De laatste dag, waarop vens de finale-wedstrijden wordei gespeeld, is gesteld op donderdag maart. Inplaats van één partij dat verleden jaar was, zullen n partijen plaats hebben op een speelf avond. Voor 15 maart moet de winnaar fc kend zijn, deze gaat dan op dezj datum de Katwijkse eer verdedigei in de Leidse Schaakkampioenschap pen, die gehouden worden in Leif derdorp. De winnaar hiervan zal r gen aantreden in de strijd om nationaal kampioenschap schaken. HILLEGOM In de bestuurska mer van het Gas- en Watervoorzie- ningsbedrijf voor de Bollenstreek Hillegom werd de algemene verga dering gehouden, welke eerst weer gepresideerd werd door burgemeester J. Ch. I. van Niekerk, van Hillegom. De behandeling de agendapunten had een zeer vlot verloop. Bij de mededelingen over de be drijfsresultaten over 1974 moest i den vastgesteld, da. het jaarver bruik 3,86 miljoen M3 beneden de ra raing is gebleven. Voor 1974 wa een winst geraamd van f 195.000, doch door het verminderde verbruik moest dit winstbedrag met f 90.000 minderd worden. Voor 1975 is de gas- inkoop geraamd op 63 miljoen m3 met een geschatte winst van f 75.000. Bij het waterbedrijf werd een ach terstand geconstateerd van 120.000 m3 waardoor 'n verlies werd geleden van f 100.000. Voor 1975 ls de water* behoefte geraamd op 2,83 miljoen m3l met een geraamde winst van f 19.000] Het gecombineerde bedrijfsresultaat) over 1974 zal op grond van dezej becijfering vrijwel sluitend zijnJ bij een geraamde winst vanj bijna f 120.000.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 10