Voor opknappen gebouw sociale dienst f 151.000,- agenda Derde Wereldwinkel nu ook op de markt Voorschoten heeft werkgroep voor Jaar van de Vrouw Schaatsen op de Uithof Inventaris Oud-Wassenaar te koop Voorstellen aan assenaarse raacl Burgerlijke Stand Leiderdorp LEIDERDORP Geboren: Ilse A. G. d.v. L. A. F. M. Booms en M. A. d. Munmlk, Joost z.v. H. d. Wolf en B. R. v. Sohalk. Patricia G. M. d.v. A. A. A.C. v. Rijn en C. G. v. Es. Joost B. z.v. S .F. M. T Vlek en E P. G. Aalders. Marlëlle E. M. d.v. G. P. J. Helling en E. B. J. M. Koek. J»hUlppe^R. z.v. B. J. Lacoste Ondertrouwd: J. v.d. Schaaf en L M. C. Derlcks, P. E. Zondervan en E. v.d. Lem. B. J. J. Hoogstra ten en A. E. M. Kramer. M. P. Ver del en M. L v.d. Pool. Getrouwd: J. W. F. Florisson en VRIJDAG 14 FEBRUARI 1975 WASSENAAR Het gemeentebestuur van Wassenaar wil de huisvesting van de gemeentelijk sociale dienst verbeteren. De voormalige verkeersbarak aan de Cornelis de Wittlaan, waarin de dienst sinds februari 1971 is gehuisvest, voldoet niet meer aan de eisen. schikbare ruimte is te klein. Om dat er op het moment geen bruik baar ander gebouw beschikbaar De te kleine behuizing van de Wassenaarse gemeentelijke sociale dienst. In Oegstgeest OEGSTGEEST De Derde We reldwinkel zal, als de Oegstgeester raad donderdagavond (20.00 uur) het voorstel van B. en W. goedkeurt, een eigen stand op de markt kunnen krijgen. Hiertoe moet de marktver- ordening worden gewijzigd. Deze wij ziging wordt de raad dan aange boden. De raadscommissie CRM voelt voor alsnog niet veel voor een beslissing met betrekking tot het meewerken aan het tot standkomen van kleine regionale woonwagenkampen. B. en "W. zijn het met die zienswijze eens en stellen de raad voor een studie commissie in te stellen die zich gaat bezighouden met de vraag of Oegst geest in beginsel bereid is mee te werken aan de tot standkoming van enkele kleine woonwagencentra, bij voorbeeld met 5 tot 10 wagens). Als deze vraag bevestigend wordt beant woord zal de commissie zich moeten uitspreken over de vraag of Oegst geest in beginsel bereid is een klein centrum in de gemeente te vestigen. Voorziening in vacature in raadscommissies. Wijziging marirtverordening Burgerlijke Stand van Leiden W. H. NUenhuls MEERBURG TEGEN NERONICA ZOETERWOUDE Een selectie team van de Zoeterwoudse voetbal vereniging Meerburg zal morgen op eigen veld aantreden tegen het elf tal van (ex) radio Veronica. De op brengst van de wedstrijd, die om 12 uur begint, is bestemd voor het jeugdhonk. De andere Zoeterwoudse voetbalclub SJZ, organiseert morgen avond weer een bingo-avond in de kantine op sportpark Haasbroek. Aanvang 20.00 uur. Klandestiene i W. Slappend el; Mlzee; Sander L. R.. zn. van P. C. van Westrlenen en A. M. van Kommer; Axe, van R. J. Hagenstein en J. J. Bakke- Getrouwd: A. J. M. van Kesteren en M. J. W. Bakker: A. B. Prins en A. W. Molière: P Aben en C. Noppe: R. A. A. J. Luijendijk en M. Sleeboom; J. Pos m; M. E. G. A. Bar- n; P". J.' de Jong (57) m; A^Schaaj) (85) m: H. Jansen (91) zenders opgespoord gespoord. Zowel tegen een 36-jarige gisteren in samenwerking met de PTT twee klandestiene zenders op gespoord. Zowel tegen een 36-jar ngespoord. Zowel tegen een 36-jarige bewoner van de Toussaintkade als tegen een 43-jarige bewoner van de De Genestetstraat werd proces-ver baal opgemaakt. De zendapparatuur, met een totale waarde van f 1500 is in beslag genomen. Centrumplan van Katwijk KATWIJK Vooruitlopend op de officiële hoorzitting over het plan Centrum Katwijk, stelt het gemeen tebestuur van dit dorp belangstel lenden nu al in staat alle plannen (er zijn er maar liefst vier) eens goed te bestuderen. De "studie" kan vanaf maandag de gehele week plaatsvinden. De Centrumplannen zijn in de hal van de afdeling bevolking van het raad hui* overdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur te bezich tigen. Ook kan men 's-avonds tussen 19.00 en 21.00 uur even aanwip pen; dan is er ook gelegenheid tot het stellen van vragen. WASSENAAR In het kasteel Oud-Wassenaar wordt op dinsdag 18, woensdag 19 en donderdag 20 februari een openbare verkoop ge houden van een gedeelte van de in ventaris. De directie heeft hiertoe besloten in verband met een algehele reorganisatie. Deze reorganisatie bestaat uit de afbraak van de bij het kasteel be herende dependance. Het plan is om op de plaats van de dependance een aantal appartementen te laten ver rijzen. Hoeveel appartementen er zullen komen is nog niet bekend. Op de openbare verkoop worden onder meer klassieke slaapkamers, bankstellen, dekens, restaurant- en lounchefauteuils geveild. Verder zijn er antieke staande klok ken, blauw Chinees- en Europees por selein en barometers te koop. Tevens echt S. v.d. Reijden. Rectificatie LEIDERDORP In tegenstelling tot wat wij gisteren in 't verslag over onderwijsvoorzieningen meldden zal er direct worden begonnen met de bouw van een gecombineerde kleu ter-basisschool. Deze school is be stemd voor de Stichting Montesso- ri-Onderwijs. De school zal gereed zijn op het moment dat de eerste woningen in Voorhof worden betrok ken. Vrijdag Breestraat 19, Twentwel, sociëteit voor Herenstraat 45 (gebouw StaalwUk). Jeugdsoclëteit Time, 7.45—11.30 uur Hooglandse Kerkgracht 28. Open-Soos- avond. Praethuys, Vrouwenkerkkoorstraat 9. Politiek Café. 8 uur nam. T neKatestraat speeltulngebouw). be jaarden-sociëteit Humanitas. 24.30 Lijtweg 7. Oegstgeest. Soc. Ned. Adv; Bureau voor ouderen. 24 uur nam. "Ilcrotheater. Toneel- willen B en W de huidige behuizing volledig laten opknappen. Naast het gebouw wil men een aantal geprefa briceerde mobiele elementen laten plaatsen. B en W vragen voor de uitbreiding en verbetering een kre diet van 151.000,- te verlenen. Timmerwerkplaats De timmerwerkplaats van de ge meente Wassenaar is nu nog onder gebracht op de zolder van de brand weerkazerne. Dit is een zeer onge lukkige plaats. Vooral bij transport levert dit problemen op waardoor tijdverlies optreedt. Omdat in de praktijk is gebleken dat er raakvlak ken bestaan tussen de werkzaamhe den van de timmerwerkplaats en de autoherstelplaats willen B en W de timmerwerkplaats onderbren gen in het voormalige politiebureau waar ook de autoherstelplaats is ge vestigd. De kosten van de inrich ting worden geraamd op 115.000.- Voor de autoherstelplaats vragen B en W de raad een krediet van 95.000 beschikbaar te stellen. Dit bedrag is nodig om een geluidwe- rend plafond aan te brengen, zodat de bovenliggende woningen geen hin der meer ondervinden van de werk zaamheden, het vernieuwen van de elektrische installatie en het aan schaffen van overhead deuren. Subsidie De bijdrage van Wassenaar in de stichtingskosten van sport- en Jeugd- accommodatie zal yoor 1975 f 27.500,- zijn wait neer komt op 'n bedrag van 11.000 per vereniging. De maxi male bijdrage voor kosten van vor ming aan verenigingen van amateu ristische kunstbeoefening zullen wor den verhoogd met 10%, terwijl de VOORSCHOTEN De werkgroep "Jaar van de Vrouw" gaat in Voor schoten de activiteiten die in het kader van dit jaar wor den ontplooid coördineren. De werk groep is samengesteld uit vertegen woordigers van verenigingen en par ticulieren. In de werkgroep zitten tot nu toe alleen mannen, wat de vrou wen betreuren want meent men het Jaar van de Vrouw kan alleen een succes worden wanneer iedereen, daaraan meewerkt. "Alle Voorscho tenaren moeten hier wat aan hebben en niet alleen de vrouwen. "Om nu te weten te komen zal binnenkort een vragenlijst worden rondgestuurd. Tot nu toe zijn er plannen om: film te draaien, een opstelwedstrijd voor jongeren uit te schrijven, een voor stelling van de Nieuwe Komedie naar Voorschoten te halen, iets te doen aan betere schooltijden, betere rou tes naar de scholen, betere kinder opvang, het bespreken van kinder boeken. het organiseren van 'n ten toonstelling van boeken voor en door vrouwen in de Voorschotense biblio theek, deelnemen aan het project "Marie word wijzer" en een onder zoek naar baarmoederkanker. Idee- en voor andere activiteiten kunnen worden aangemeld bij het voorlopig secretariaat van de werkgroep; Bru- nita, J. van Gemmekelaan 45, Voor schoten. s zanger Peter Grimston. Zuiderkerk, Lammenschansweg, o eert door bet Leids Studentenkoor orkest „Collegium Muslcum". 8.15 Rijnlands Lyceum, Oegstgeest. „Jan Klaasz in 't Kattegat" blijspel van Thomas AsselHn. 8.15 uur nam. Maranathakerk. uitvoering van „Trijn tje Cornells" van Constanten Huygen, Zaterdag Hooglandse Kerkgracht, dansen vanaf De VLnk. dansen De Burcht, grote zaal, Antiekmarkt, 9.30 uur v.m. 5 uur nam. Morsweg 114. Leldse jeugdschaaksoc telt schaaklessen voor beginners fevorderden van plm. 10 tot 18 Jaar, .30—6.30 uur nam. Breestraat 19, Twentwel. sociëteit kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Geversstraat 66. Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners den 8-12 uur nam. Vestestraat 40, Microtheater, Toaeel- utvoenug van iryuje i-or- Constantljn Huygens, 8.00 Rijnlands Lyceum. Oegstgeest. Vrou- wenkabaret .En J heer". 8.15 Commissie praat over sluipverkeer VOORSCHOTEN De commis sie voor openbare werken en perso neelszaken-in Voorschoten vergadert dinsdagavond (20.00 uur) in het ge meentehuis. Aan de orde zullen dan komen: Voortgezette behandeling maatre gelen ter beteugeling van het sluip verkeer in Adegeest en de Nassau- wijk Bespreking van gemeenschappe lijke regeling Milieuzorg centrum randstad". Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 8-11 uur Hooglandse Kerkgracht 48. dansen Geversstraat 65. Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden Jtwei. ouwBueit vut alleenstaanden. Oprichting kleine woonwagen centra rayon Leiden. Toetreding tot gemeenschap pelijke regeling „Centrum voor auto matisering Midden-West-Nederland". Instelling gemeenschappelijke schooraad voor het openbaar kleu ter- en lager onderwijs. Vaststelling bedrag per leerling voor heit lager en buitengewoon on derwijs voor 1975. Verlenen van onderwijSkredie- ten. Kaartcompetitie ZOE7TERWOUDE Vanavond wordt in het Don Boscohuis de vier de competitie-kaartavond van de KPJ, afdeling Zoeterwoude gehou den. Inschrijving is mogelijk aan de zaal, vanaf 17.30 uur. Leden van de Zoeterwoudse KPJ kunnen volgende week vrijdag gaan schaatsen op de Jaap Eden baan. De reis naar de baan wordt gemaakt met de bus, die om 17.30 uur vertrekt vanaf het Cen trum. Verder heeft de KPJ voor vrij dag 28 februari in het Don Bosco huis een creatieve avond gepland er wordt op vrijdag 7 maart de film 'De tien geboden' vertoond. -te|e|oon 25260 Breestraat Groene Kerkje, Oegstgeest, Vesper, 8.30 uur nam. Hartebrugkertc, Haarlemmerstraat. zondagmlddiagconcert. 3 uur nam. Maandag Gemeentehuis. Wassenaar Raadsver gadering, 7.15 uur nam. Cultureel Centrum. Voorschoten, hea ring plan Bijdorp. 8 uur nam. Praethuys. Vrouwenkerkkoorstraat ologtsche lai voedselvoorzie- Redactie Paul Wolfswinkel Vrolijk Vesper De bewoners van de Pieterswijk kunnen morgenavond om 8 uur voor nop gaan kijk naar Trijntje Cornelis. In de Vrolücke Arcke. Een vrolijk bericht Geen snars Deze advertentie kon u gisteren in deze krant lezen: "Carnavalsavond Steeds Vooruit Warmond met Prins Carnaval en de Raad van Elf in kan tine/sportzaal "Klim Op" op zater dag 15 februari." Welnu, hèt bewijs dat boven-Moer- dükers er geen snars van hebben be grepen. En het ook niet zullen gaan begrijpen. Muziek NOORDWIJKERHOUT De IJs club Noordwijkerhout organiseert op zaterdagmorgen 22 februari weer een bustocht voor de schooljeugd uit het dorp en De Zilk naar de Haagse Kunstijsbaan De Uithof. Ouderen mogen ook mee. De kosten bedragen 6 gulden persoon, alles inbegrepen. Het vertrek is bepaald om kwart voor negen uit De Zilk en om ne gen uur uit het dorp. De inschrijf adressen zijn; in De Zilk Regenvlietweg 17 en in het dorp Dorpsstraat 50 en Bremstraat 31. Voor nadere inlichtingen kan men bellen teL nr. 02523-2675. Vanavond komt er een nieuwe Ne derlandse formatie in het Kreatief Sentrum spelenMassada. Het is een vijfmansformatie die eruit springt vanwege de sterk ritmisch-swingende percussion-rock sound. Ze hebben veel eigen nummers, maar ook wer ken van Santana en Chicago staan op hun repertoire. De groep werkt ongeveer acht jaar samen. Na een aantal wijzigingen is de huidige formatie nu al ruim an derhalf jaar bezig. Vanavond dus: vanaf negen uur voor drieëneenhalve piek. (Zie foto.) Anatomicum Woensdag de 26ste houdt prof. Lunsing Scheurleer een voordracht voor de leden van de vereniging Oud- Leiden, getiteld: Theatrum Anato micum te Leiden: een vermaning tot inkeer". Hü doet dat in De Lakenhal, vanaf kwart over acht. Ook leden van de vereniging van belangstellenden in de Lakenhal zijn hartelijk welkom. In de Groene Kerk in Oegstgeest wordt zondag opnieuw een vesper ge houden, om half negen 's avonds. Ditmaal is de verzorging in handen van het mannenkoor "Kunst na ar beid", o.l.v. Nico de Raad, die ook op het orgel zal spelen. Er zullen composities worden uitgevoerd van Da Pal es trina, Lasso, Sweelinck en Sohubert. De toegang is gratis, maar er wordt wei een collecte gehouden. Voor de stichting Orgelfonds Groene Kerk. Probleem 1 De opvang van gezinnen bij pro bleemsituaties is de laatste jaren ge weldig in de belangstelling gekomen. De wijze waarop het sociotherapeu- tisch instituut "De Triangel" in Am sterdam zulke gezinnen opvangt en terzijde staat, mag uniek worden ge noemd. K en O Lelden heeft deze unieke werkwijze onderkend en zal op 19 en 26 februari in het Academiegebouw (zaal 10) een tweetal lezingen met dia-vertoning aan het gezin ln pro bleemsituaties wijden. Om exacter te zeggen: aan de werkwijze van "De Triangel". Deze lezingen zijn voor iedereen toegankelijk. Toegangskaar ten zijn bij K en O in de Ceciüastraat 20 (tel. 31841) en op 19 februari 's avonds aan de zaal verkrijgbaar Voor deze twee avonden wordt een toegangsprijs van f 4£0 berekend. Probleem 2 Het sociotherapeutisch instituut De Triangel startte in 1972. Er worden gezinnen voor maximaal zes maanden opgenomen. De opnameca paciteit is ongeveer 35 tot 40 gezin nen per jaar. De aanmelding c.q. doorverwijzing van een gezin naar dag Apotheken De Triangel kan door alle hulpver lenende instanties in de regio Am sterdam geschieden, zoals algemeen maatschappelijk werk, MOB. huis arts, GGD enz. De betaling geschiedt in net kader van de bijstandswet. Het gezin draagt naar vermogen bij in 63 kosten. Bij de aanmelding formuleert de aanvragende instantie een behan- delingsdoel. In de zogeheten "intake bespreking", waarbij de aanvrage?, De Triangel en eventeel andere be trokkenen aanwezig zijn, wordt b« keken of 't gezin van De Triangel zal kunnen profiteren. Eveneens wordt overwogen of er geen minder ver gaande en minder ingrijpende hulp mogelijkheden zijn. De uiteindelijke opname hangt echter in de eerste plaats af van het gezin zelf. Het ge zin besluit, na kennismaking, wel of niefc te komen. De Triangel werkt op basis van vrijwilligheid en de be reidheid van de cliënten om mee ee werken. Aanvankelijk was De Triangel fen kindertehuis waarbij de ouders sterk waren betrokken. Er waren geen vas te bezoektijden, altijd konden broer tjes, ouders en vriendjes van het be trokken kind binnenkomen, meeëten en eventueel zelfs slapen. Via op name van het gehele gezin gedurende een of twee weken tijdens de langer» periode dat een van de kinderen was opgenomen, evolueerde het werk be trekkelijk snel naar een volledige op name van gezinnen. Thans is het re gel dat het gehele gezin wordt op genomen. De Triangel heeft zes leefgroepen. Een leefgroep bestaat uit een flinke huiskamer, een keukentje en een aantal slaapvertrekken. Per leefgroep zijn enkele gezinnen opgenomen. Iedere leefgroep wordt begeleid door den verkeren dag een team van 4 tot 6 medewerkers. orthopedagogische afdeling Triangel verzorgt beide lezingen avonden. gespreksavond .De biologische land en tuinbouw en onze voedselvoorzie ning", spreker Henk Keizer. 8 u,ur MEDISCHE DIENSTEN Artsen LEIDEN Voor spoedgevallen wordt de weekelnddlenst van zaterdag 10 uur v.m. tot zondag 24.00 uur. waargeno men door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwartier. binnenstad tot Clty- ring)F. B. Kruis. Paganlnlstraat 17. tel. 26371; Wijk II (Groenoord. Kool en Merenwijk): S. Smit. Cobetetraat 43. tel. 30177; Wijk III (Waard, Professo ren wijk en Tuinstadwilk)W. de Bruy- ne. de Laat de Kanterstraat 32. tel. 26866: Wyk IV (Zuid-West en Haag- wegkwartler)J. van Leeuwen, v. d. Brandelerkade 28. tel. 20412. LEIDERDORP S. P. Ouwerkerk. Loe- stein 40. tel. 91037. OEGSTGEEST E. W. F. van Walch- ren. Oranjelaan 29. tel. 52130. VOORSCHOTEN A. M. Kostense. Voorstraat 23. tel. 2493 (zaterdag): W. I. M. van Dam, Palestrinalaan 29. tel. 3960 (zondag). WARMOND L. Lempers, Churchill- laan 13. Voorhout, tel. 02522—10140 (van vrijdag 6 uur nam. tot zaterdag 10 uur v.m.); F. Walenkamp, Dorps- 45. tel. 01711—2220 (van zater- tot maandag 8 - door: Apotheek Rerdingh en Blanken. Hoge Woerd 171, tel. 20502; Apotheek Voorschoten. Leld- seweg 66. tel. 01717- Beker, HJtweg 4. Oegst W ijkveiplegitng LEIDEN Stichting Interkruls. Mid delweg 38. tel. 21753. LEIDERDORP Gezondheidszorg Lei- VOORSCHOTEN Gezondheidscen trum. V. d. Waalslaan. tel. 4641. WARMOND Zr. S. Portengen. Kager- plein 308, Sassenheim, tel. 02522— 11463. Burgerraadsman Buro Burgerraadsman. Koornbrng- steeg 7 (hoek Breestraat/Koornbrug- steeg). tel. 071-43171. Spreekuren: 19.00-21.00 uur. SOS-dienst SOS - tel hulpdienst, tel. 071— 25202 Voor allen die ln moellljkhe- komt er een collectie schilderijen en aquarellen op de veiling, waaronder een Isaac Israël, een Louis Apol en een A. Brouwer. De veiling begint op eerder genoemde dagen om twee uur en om zeven uur. De kijkdagen zijn zaterdag tussen tien en vier uur, zondag tussen elf en vier uur LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel l - Leiden. Postbus 54 Giro 57055. Telefoon directie en admim- itracae 071-25041 Telefoon redactie 071-21507. Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement I 34,3b Per Post X 36.7b Jaarabonnement 1126.10 Jaarabonnement per post f 135 70 Losse nummers f 0.60 Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen BIJ automa tische overschrijvingen geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18.00—20.00 u Zaterdag van 1600-18 00 uur Telefoon 071-30500. Indien in gesprek 071-34&39.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2