Meter 2 Meter 3 Meter 1 Meter 4 U zit beter in nog geen 4 meter. Ford Escort v.a.f9309,- «SS Ontdek een nieuwe maatstaf van komforten zuinigheid... De nieuwe Ford Escort: 4 meter kleiig meer dan 4 personen groot benutten om u extra komfort en zuinigheid te geven. Hoé zullen we u hier vertellen, meter voor meter. Tot nu toe moest je om zuinig te rilden met een klein wagentje genoegen nemen. Terwijl je voor gezinskomfort op een grote, duurdere wagen was aangewezen. Het was 'téén of 't ander. Maar niet allebei. Nu introduceert Ford de nieuwe Escort 4 Zuinige meters lang (3,98 m om precies te zijn), maar met volwassen ruimte binnenin. Dat is gelukt door elke centimeter te Meter 1 is zuinigheid: een serie van 4 zuinige motoren, en een "spoiler" onder de voorbumper (uitvoerig getest in onzewindtunnels), die de wegligging verbetert en een gunstige invloed heeft op het benzineverbruik. De Escort blijft een pittige, plezierige wagen om In te rijden. Zelfs de zeer zuinige 1100 cc motor accelereert van 0 tot 80 km/u in maar 15,4 sekonden. Het gemiddelde benzineverbruik is 1 12,4 (DIN-norm) bij 100 km/u. Maar het kan met de Escort nog zuiniger. Op de grote weg b.v. werd tijdens een testrit met de 1100 cc motor een verbruik gemeten van 1:16. We hebben de konstruktie van de nieuwe Escort vereenvoudigd, zodat de onderhoudskosten laag kunnen blijven met slechts om de 10.000 km een servicebeurt. De betrouwbare en degelijke konstruktie van de Escort wordt nog eens onderstreept door de talloze rally-overwinningen van het vorige model. Het komfort van de nieuwe Escort is allereerst te merken aan het uitgekiende ontwerp van de nieuwe stoelen. De voorstoelen zijn op rails gemonteerd om instappen achter makkelijker te maken. De rugleuningen zijn volledig verstelbaar. Het nieuwe ventilatiesysteem, met 2 verstelbare luchtroosters in het dashboard, zorgt elke 22 sekonden voor een komplete luchtverversing. De belangrijkste schakelaars, inclusief die van de elektrische ruitewisser/sproeier kombinatie, worden gemakkelijk bediend door handles op de stuurkolom. Het nieuwe doordachte dashboard heeft een verlicht verwarmingspaneel. De Escort wielophanging is voorzien van het geavanceerde McPherson systeem. Stabilisatorstangen vóór en achter maken de wagen nog wegvaster en verhogen het rijkomfort. De direkte tandheugel besturing geeft de Escort een draaicirkel van 8,9 m. Hij stuurt opmerkelijk licht en is daardoor ook makkelijker te parkeren. Eén ding is onveranderd gebleven: de betrouwbare, soepele Ford 4-versnellingsbak met de korte vloerpook. Maar wilt u nog meer rijkomfort, dan is er Ford s nieuwe Europese Automatische Transmissie. Speciaal ontworpen voor kleinere, zuinige wagens (leverbaar op 1300 en 1600 modellen). Dit is dan de nieuwe Ford Escort, meter voor meter. Overigens, behalve Ford's Automatische Transmissie, behoort alles wat we hier hebben genoemd plus vele andere voorzieningen zoals b.v. een wisselstroom dynamo en rembekrachtiging tot de standaarduitrusting van de nieuwe Escort. In deze meter wordt bewezen hoe ruim de Escort in werkelijkheid is. Want ook achterin biedt de Escort volwassen knie-, been- en hoofdruimte. Meetbaar méér zitkomfort dan Toen we de nieuwe Escort ruimer maakten voor de passagiers, zijn we hun bagage beslist niet vergeten. Dat bewijzen deze 13 koffers en tassen, die allemaal in de 292 liter kofferbak passen. Het stalen frame van de kofferbak beschermt bovendien bij eventuele aanrijdingen van achteren, een veiligheidsaspekt dat veel kleinere wagens u niet kunnen bieden. zijn klassegenoten - zelfs meer dan sommige duurdere "grote" wagens. U geniet van een beter uitzicht rondom, want het glasoppervlak is met zo'n 23% vergroot. Veel veiliger dus. Maar het feit, dat u meer kunt zien, betekent niet dat u ook meer hoort. De motoren lopen soepel en geruisloos, en we verbeterden de geluids isolatie door toepassing van meer geluiddempend materiaal! Want geruisloos rijden is niet alleen een kenmerk van kwaliteit. Maar ook een maatstaf van komfort. De nieuwe Ford Escort is verkrijgbaar in 6 modellen, waaronder de zeer luxueuze Escort Ghia. Allemaal 4 meter klein en meer dan 4 personen groot - de nieuwe maatstaf van komfort en zuinigheid. Meet 'm op. Probeer 'm uit. Geheel vrijblijvend natuurlijk, bij één van de 119 Ford Dealers in Nederland, die graag een vlotte financiering voor u regelen via Ford Motor Credit. Adviesprijs (Jncl. BTW) af fabriek Amsterdam. Prijswijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 26