Sosonko: 'Ik heb mijn plaats in Nederland wel gevonden" Vultink: sterke „moraal Lubbers: demonstratie boksen tegen Ali? Vri| spel Tafeltennissers nog ongeslagen ZATERDAG 8 FEBRUARI 1975 ASSEN Rudi Lubbers zal de wereldkampioen zwaargewicht Mohammed Ali benaderen om in Assen een demonstratiepartij te gen hem te boksen. Mohammed Ali gaat eind september naar Londen voor een gevecht tegen de Europese kampioen Jo Buch- ner. Ter voorbereiding op dit ge vecht wil Lubbers de fameuze Amerikaan voorstellen zijn trai ningskamp op te slaan in zijn riante bungalow in de buurt van het Friese Bakkeveen. In die voorbereiding past volgens Lub bers een partij tegen Ali in de Asser Evenementenhal. Rudi Lubbers heeft uitstekende con tacten met Mohammed Ali. Hij zegt: "Na onze ontmoeting in Indonesië zijn we goede vrienden geworden. Ik heb hem onlangs nog in Montevideo in Zuld-Ame- rika gesproken. We hebben vrij regelmatig contact. Ik durf best te beweren dat hij mij wel mag". Volgens Rudi Lubbers heeft Ali hem ook beloofd nog eens tegen hem te zullen boksen. Nu hij naar Europa komt is het, zo meent Lubbers, een haalbare kaart dat hij in Assen komt boksen in voorbereiding op zijn gevecht met Buchner. George Best, de grillige voormalige stervoetballer van Manchester United en het Noordierse team blijft een onbe rekenbaar man. Best zou het ko mende half Jaar in Amerika voor de New York Cosmos gaan spe len, maar heeft vrijdag laten weten, dat hij toch maar in En geland blijft. Best en de New York Cosmos waren reeds over eengekomen, dat hij voor een bedrag van 100000 dollar (f260.000) zou komen spe len. Manchester United, hard op weg om de eerste divisie van de Engelse league weer te halen, zou op 240.000 dollar (f620.000) kunnen rekenen, omdat Best in feite nog altijd "eigendom" van de Mancunians is. Volgens Clive Toye, de manager van de New York Cosmos, blijft Best liever in Engeland, v. .dat zijn zake lijke relaties daar het niet pret tig vinden als hun grote recla meobject voor zes maanden uit het beeld verdwijnt". Toelichting De voorzitter van de FIFA, de Braziliaan Joao Havelange, zal op 14 en 15 april een bezoek brengen aan Nederland. Zijn reis houdt verband met de plannen van Nederland en België om het wereldkampioenschap voetbal in 1978 te organiseren. Gisteren is echter in Zürich bekendge maakt, dat er, met de in acht neming van het eerste recht van Argentinië, pas eind april tijdens een vergadering in Da kar (Senegal) een beslissing zal worden genomen. Gisteren zijn tijdens twee vergaderingen de gezamenlijke plannen van Ne derland en België voor de Belgen waren aanwezig de heren Wouters en Petit en voor Neder land K NVB - voorzit ter Meulemaa besproken en toegelicht. Kandidaat grootmeester krijgt in 1977 bewijs van Nederlanderschap AMSTERDAM Niemand kende hem, die magere, kleine, sjofel geklede Russische jongen die in oktober 1972 wat onwennig de toernooizalen van het open Amsterdamse snélschaakkampioenschap kwam binnenstappen. Een paar uur later, bij de prijsuitreiking, werd zijn naam door de organisatoren tot Sisoko verhaspeld en vroegen de krantele zers zich verbaasd af wie toch wel deze onbe kende Japanner was die het héld gepresteerd CALCUTTA De Nederlandse he- Chinese coaches, die al enkele Jaren renploeg is op de tweede dag de wereldkampioenschappen tafel- blijven in Lagos. Het spel va tennis in de Indiase stad Calcutta vlugge Nigerianen gaat ontwikkelingshulp 1 de aal- Inder- Wales. Nederland bezet in groep dusver geen game verloren. Deken 2a nu de eerste plaats, een positie liet het tegen Nigeria daarentegen, die vandaag moet worden verdedigd enigszins afweten door in de derde Italië, dat van Nederland op de ope- blemm: 5—0. ningsdag geen schijn van kans r* kreeg. Extreem Eindigt Nederland als eerste of De Nederlandse dames verrasten de eerste categorie, het ideaal coach Dus an Tigerman. De Nederlandse damesploeg warme sporthal, waar de airconditio ning niet werkt, en waar van 's mor gens negen uur tot 's avonds tien uur wedstrijd tegen België (2—3). De ker aanvankelijk geen raad met het vooruitzichten op promotie zijn du- puur Aziatische spel van de meisjes bieus, met de duels tegen Hong Kong uit Singapore. De zege werd binnen gehaald in het dubbelspel, een uiterst Genna Sosonko: "Ik moet gewoon wat bozer worden op mijn tegenstander." o nemend doorgekomen. Oarel Deken Ach, alles vliedt met dt". voegt hij boek, want zijn leven wordt iedere zorgde in de eerste partij ontmoeting met Hong Kong uit- regel in werking trad. Marjan der Vliet en Nora Bakker zege vierden met 31—29, een extreem ho- i guitige glimlach aan toe. dag langer en langer, en ik word prettige opsteker door tegen verde- ge uitslag. Tegen België lukte het nommeerde grootheden. Op weg terug naar Den Haag vertelde Sisoko mij bijna ver- lange grootmeester een warm hart ook ontschuldigend dat hij zijn vorm nog niet helemaal had hervonden. Hij was net via Israël ^zljnbe/zljn66516 topschakers uit Rusland geëmigreerd en moest nog even wennen in Nederland. Vandaar „maar" een tweede plaats, dat zou binnenkort wel beter worden. minder. De Jeugdige Marie-France Germ i at won haar beide enkelspe len en, samen met haar zusje Vero- in de lucht gesprongen", glimlacht daar die dendheid op het schaakbord bijvoor- beeld. Ik moet gewoon wat bozer w den op mijn tegenstander. En verder gens van mijn leeftijd; als ik nu met dat spel de beste te zijn. Ik moet de meeste kans op", glimlacht hij ae suerKsten «- »-« trouwens wel opschieten met dat mysterieus. Door Alexander Murmiinighoff Nu, ruim twee Jaar later, is er geen schaker meer tt vinden in ons land die nog nooit van Genna So sonko gehoord heeft. Zijn collega- topschakers spreken met genegenheid en ontzang over 1 is hij een speler ter wereld voor op hun hoede moe ten zijn. Voor het Nederlandse team, dat op de schaakolympiade in Nice zo mooi vijfde werd, bracht hij on geslagen een groot aantal punten in. Zijn bliksemcarrière in Nederland voert via een onafzienbare rij eer ste plaatsen in snelschaakboernooien, de nationale titel en het behalen schaakmeesterschap naar de cli die vorige week tijdens het Hwg- xt, - .,;i. sisch Nederlands gaan brabbelen, oventoernooi in Wijn aak Zee door een hartstochtelijk applaudisseren- 15 de menigte werd meebeleefd: door "n overwinning op Hans Ree in de voor laatste ronde werd Sosonko kandi daatgrootmeester. Niemand die stonden. Na ao'n te Sosonko als wij in het Amsterdamse lefoongesprek kost het me altijd geschreven hebben ten. goed kan opschieten. "Al zullen ten, staat hij iedere morgen er ook best bij zijn, die mij niet negen op en zet zich dan kunnen pruimen", zegt hij berus- schaaikstudie. Daarnaast leest tend. In het najaar zal Sosonko een boek diger Li Koeang Tsoe na een verlo- is Sosonko overigens ren eerste game in de tweede niet. In tegenstelling tot matchpunt teniet te doen en na land, die de zienlijke achterstand te winnen met nique, ook het dubbelspel. Son- ja Heltzel had de laatste weliswaar verslagen, maar de 13 achterstand de fleerde Topspin -servicewaarmee hij hij voortdurend scoringskansen veel: Russische boeken, Nederland- creeerde. dag pas tegen het middaguur begroe- 25—23. In de derde game half hij veel succes met zijn gecamou- kranten en weekbladen. De bin- Alle spelers uit Hong Kong zijn met moeite 5 niet meer in te lopen. Bij de toppers valt Japan tot dus- erg tegen. De Aziaten wonnen het Leidse- minder dan Anatoli Karpov, die de- zijn voorkeur: "Ik begrijp i Americain ons gesprek beginnen, moeite „Maar zo zie Je hoe relatief alles is; plein te gaan ei nu zou ik mijn situatie als redelijk te praten alsof willen omschrijven. Ik ben tevreden is". met. mijn leven, met Nederland en Het besef in e alles wat ik bereikt heb, maar het leven dringt zich bij Sosonko sterk manier een eerzuchtig iemand. Fa- Hij wil zich volkomen inburgeren in kan nog beter. Er zijn dingen die ik op als hy zijn ex-landgenoten op natiek ook: als hij hier een caié niemand nenlandse polit&ek heeft daarbij ndet Chinezen, die slechts kort in de en- 22—20 in de allerlaatste game (5—4, clave woonachtig zijn. Het is zelfs de de wedstrijd) en verloren zelfs misschien tegen Fischer, torenetodspelen", geeft hij ruiter- vraag of zij gerechtigd zijn in Cal- Hongarije. Japan, dat in 1952 in de wereldtitel zal spelen. "Ik lijk toe. Hoewel geen "bantype", is cutta te spelen. Vorige week werden Bombay voor de eerste keer mee- ze bij een Gemenebest-toernooi Melbourne geweigerd. Na zijn winstpartij verloor De- zelf nog moet verbeteren. Vasthou toernooien ln het westen ontmoet. de Jandaan zo binnenstappen „Dan merk ik pas, hoe verschillend slagen zou worden met biljarten dan Zal de gelukkige Nederlands partijen. - van hen ik mij heb ontwikkeld. Jon- 2011 hij alles op alles zetten om ook meisje zijn' "Procentueel is daar De wedstrijd tegen Nigeria in deed en wereldkampioen werd, i vergelijking met de vorige WK. wel eens vijf plaatsen kunnen zakken. In een van de laatste ontmoetingen van de dag zorgde Tsjecho 81owakiJe voor een sensatie door Zweden, de houder van de Swaythlingbeker. te buitengewoon lastig. De Afri- verslaan met 5—3. Europees kam- kanen worden bijgestaan door twee pioen Milan Orlovski won al zijn Sosonko zijn inzicht in het Hollands taaleigen nu voornamelijk uit zijn dagelijkse omgang met zijn omgeving pen moet ik weer net als zij gaan denken. Dat is vreselijk moeilijk". Hoewel hij de gebeurtenissen Meestal schakers, wat het vocabulair Rusland zoveel mogelijk volgt is hij ai een beperkt karakter geeft, waarbij als emigrant de voeling met wat er komt dat sommige topspelers in hun onder de oppervlakte in de Russi- wekTjS het hSS- behulpzaamheid zelf eeu soort Rus- sche maafadhappi) gebeurt een beet- ene vorige wees tijaens net noog cro«n ".t« natnnriiiv Je kwijtgeraakt: "Je hoort natuurlijk goede zet" wordt dan wel eens wat, maar dat is heel „dit goede zet", geheel naar analogie ders dan wanneer Je er zelf midden- het Russisch dat geen lidwoor- in zit. Dat is ook het bezwaar Na grote achterstand toch zege op Westduitser Hose den kent en het werkwoord „zijn" on- westerse Kremlinologen. Je moet vervoegd laat. Zo leer Je geen Ne er een hele tijd in gezeten hebben om de tweede dag KWhT der lands natuurlijk, vooral niet waar te weten wat het is, anders kun Je het Europees kf twUDMt gat Sosonko ook in Amsterdam een groot het niet duidelijk maken. Ikzelf heb kader 47/2 in Troyes tegen de sterke Russische of Russisch spre me er emotioneel al van losge- WestKtafeer Ktaus Hose tot 't uiter- Relaitief kende vrienden sen moeten ten. DEN HAAG Jan Doggen, Tiest anker/ Brosens, Henny de Ruiter en Rini van Bracht zullen Nederland verte genwoordigen in de driebandenont- heeft. Privéles- maakt. Als Je mij een oordeel over ste moeten gaan om zijn toppositie moeting met België, die op 22 fe- deed opkijken. Vultink, ongeslagen e VuMAngs instelling zal in dit toer- met een gemiddelde van maar liefst nooi ongetwijfeld beslissend zijn. Te- 223.07, kreeg daarmee zijn revanche gen Hose gaf hij een demonstratie voor de tijdens het toernooi c zijn sterke .moraal", hetgeen i g^t Heimwee de puntjes op de i zet Rusland vraagt kan ik dat eigenlijk te behouden. De kamptoen niet meer geven met goed fatsoen, bondsrepubliek deponeerde omdat mijn Russische horloge blijven stilstaan op het moment, dat Tinks gemiste aanvangsstoot een de bruari in Mechelen wordt gehou- Vul- den. Het Belgische team, dat in het najaar Nederland in Breda 219 op het laken. Hij was nog sioeg zal bestaan uit Ceulemans, de winnaar geweest. Van der Nederlands kampioenschap geleden de Duitser bracht tot de rake karak- nederlaag tegen V. d. Smissen De- teristiek: „Hans heeft verdiend ge- ze was in Enschede, op de zaterdag diait Lambert van Leur door t hart- inforct werd getroffen, in twee beur- Corver/ Geurens in forum LFC Maar zelfs een correcte beheersing k begrijpt wat ik bedoel", van het Nederlands en de zekerheid dat hij in 1977 van staatswege het Enorm bewijs van Nederlanderschap zal ontvangen maken van Sosonko nog geen volkomen vaderlander, om de naar het Nederlandse leven eenvoudige reden dat Rusland zijn schrijft Sosonko als „enorm vaderland is. Vooral de eerste tijd, nieuwe levensstijl grijpt ik de Russische grens overging, als volledig in het ritme van de reeks steylaerts, Dielis van 400, die hij 's middags tegen Du- letelle voor het eerst van zijn leven had gemaakt. De achterstand veroor zaakte bij Vultink een verkramping, het Russische, Bijna 200 punten schraapte hij omdat hij ndet van de tafel af wilde. Hij dacht er niet aan de partij udit handen te geven. Daartoe party niet veel spelers De Paepe. kaar in Troyes buiten de speelzaal bejegenen hielden zij vol in de bil jartzaal. Al in de derde ronde tra- prolongeerde serie be- de gehele tafel bij elkaar, zonder de den zij tegen elkaar aan. De Braban- 709 op 724. tros der, in het geheel niet getrand op de Smissen legde Vultink nu niets in de in staat geweest", weg en de vorm die de laatste heeft behouden, stond garant voor de winst Hij verbeterde en passant zijn eigen Jaren oude, Nederlandse record ge bracht het van Connesson 400 Uitslagen ballen ook maar één keer in t Bmmpp w. mdiep op LEIDEN Naar aanleiding van hij bij de Haagse dammer Aad zijn persoonlijkheid in, dat hij hele het 25ste Zilveren Molentoernooi van jvens en in wageningen bij schaak Russische perioden, die enkele Ja LFC zal op 10 maart een forum den gehouden met de eredivisie- scheidsrechters Charles Corver Henk Geurens. Zij worden "g sisteerd" door de heren Dusee, evenwel terug en liep vlot door a de losse band i uitgever Wim Andriessen ln huis bestrijken, gewoon vergeten is. "Als 305. Het gevolg was dat Hose lang op sitie achter. Vultink zette zich woonde, overviel hem vaak een ge- ik nu zie hoe bijvoorbeeld iemand zyn stoel moest biyven zitten en niet voel van heimwee. ,X>at Is nu voorbij, die barrière heb zen en volstrekte vrijheid, en ik pro- tweede beurt. Vultink. als Jan Timman leeft, met veel rei- verder kwam dan 20 punten in zün mee al snel de partij. Van der Smis- d. ik doorbroken. Ik heb ln Nederland beer dat te vergelijken met wat ik male doen, maakte vervolgens de pr- tel mocht nog Klugt, hoofdklasse-scheidsrechter mijn plaats wel gevonden, dacht ik. deed toen ik zijn leeftijd had, een tij uit. nog in drie beurten. opnieuw. De ontstane positie KANS VOOR ZIJL/LGB LEIDEN De Z1J1/LGB Koos v. d. Leek en LD's sportredak- Maar toch.ik bel geregeld mijn Jaar of acht geleden dus, dan valt Eerder op de dag had de wereld- Vultink goed genoeg de benodigde 76 vanavond in zwembad De Does teur René Vos. Het forum in de kan tine van LFC begint om kwart acht. moeder in Leningrad op. Dan zie mijn herinnering weg. Een lange, kampioen afgerekend met Christ van punten in de tweede beurt te maken, thuiswedstrijd tegen Nereus. De Wesenbeek 367 11 113 Galvez 400 11 271 v. d. Smissen 15 2 15 VUltink 400 2 324 DufeteUe 65 2 61 Hose 400 2 400 Connesson 400 3 288 Wesenbeek 85 3 68 speelt Gaivez 400 14 131 Siebert 212 14 126 blijft in der Smissen. De opvallende gemoede- Dit alles tegen een lawaaiige achter- Zaanse club bezet in de hoofdklas- hjkheiid de Nederlanders el- grond die hem herhaaldelijk geërgerd DE ££R0E, BAL DIE Ik OOIT klEM- MSr MEExsfc- de water polocompetitie voorlaatste plaats en raakte nog extra in moeilijkheden, doordat Hans Hose Stam vorige week in de wedstrijd tegen AZC zonder vervanging uit het water werd gestuurd. Niet alleen ver loren de Zaankanters die wedstrijd daardoor met 114, maar ook is voor hun het vooruitzicht hun "spielma- ^^vez cher" voor een aantal wedstrijden te moeten missen bepaald niet pret tig. Voor De Zijl/LGB is er, mede gezien de goede prestatie tegen Nep- tunus in de vorige ronde, reden om de wedstrijd van vandaag met enig optimisme tegemoet te zien. Aan vang van de wedstrijd: 19.15 uur. De Leidse ploeg in de eerste klas se, LZ'86, maakt morgen de reis naar Groningen, waar ZCG de ontvangen de club is. Volgens de ranglijst (LZ '86 staat derde van boven, ZCG derde van onderen) hebben de Ledenaars in dit duel de beste kan sen, maar in de eerste klasse is het dit jaar bijzonder moeilijk uitslagen te voorspellen. Dufettele 316 v. d. Smissen 400 Vultink 400 Na vier ronden ia de 6tand: Vultink 8 400 Hose v. d. Smissen DufeteUe Siebert Wesenbeek 36.36 750 200.00 32.50 200.00 133.33 2853 28.57 15.14 79.00 100.00 13353 79.66 123.07 112.57 28.44 74.71 4756 36.30 22.59 26.73 A.s. zondag de competitie wedstrijd Roodenburg-VUC Sportpark Noord. Aanvang 2.30 uuir.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 11