Opel Ascona, rally-kampioen. vergeet meniet naaldprmses Leidenaar onder invloed achter stuur: 3 weken gevangenisstraf WC©JT graag/gedaan. fV&n rechtbankverslaggever LEIDEN VOORSCHOTEN "Dat is nogal wat", zei een 53-Jari- ge restaurateur uit Leiden, die voor de Haagse politierechter zich moest verantwoorden, omdat hij te Voor schoten onder invloed van drank ver kerend met de door hem bestuurde auto over de Veurseweg reed. De man bleek het hoge alcoholpromil- laee van 2,80 in zijn bloed te hebben. "Onder de oude wettelijke bepalin gen was dat al iets bijzonders, maar nu met een maximum van 0.5 pro mille spreekt het nog duidelijker taal" constateerde politierechter mr. Buisman. En dan was er nog iets. Enkele jaren geleden werd de restaurateur voor een gelijk feit tot drie weken gevangenisstraf en 1% Jaar intrekking van het rijbewijs veroordeeld en daarvoor tot een week gevangenisstraf. 'Dus kan ik beslist niet onder de vorige straf gaan", verklaarde de of ficier, die nu drie weken gevangenis straf en twee jaar intrekking rijbe wijs vorderde. Verdachte kwam van zijn zaak, en wilde in Wassenaar nog wat gaan eten. zo verklaarde hij. Hij had toen al een en ander gedronken. Dan had u beter uw vrouw de auto kunnen laten besturen", opper de rechter. "Die had óók wat op", aldus ver dachte. Een autobestuurder, die verdachte De studenten bij de Stichting Ei gentijdse Dans van Koert Stuyff en Ellen Edino hebben de minister van CRM en de Amsterdamse wet houder van Onderwijs gisteravond telegrafisch gevraagd om een "fat soenlijke werkruimte." De ruimte aan de Stadhouderskade, die de stichting van gemeentewege heeft aangeboden gekregen als vervanging voor haar te slopen behuizing aan de Lijnbaansgracht, typeren de stu denten als "varkenshok". Stuyff schat de noodzakelijke ver bouwing op drie miljoen gulden. Hij verloor vorig Jaar een proces tegen de gemeente om die de verbouwing te laten betalen. "Trijntje" ook naar Amsterdam? LEIDEN Het college van bestuur van de Leidse universiteit overweegt om Amsterdam de opvoering aan te bieden van de volkse klucht "Trijn tje Cornelis". Dit ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van Am sterdam en het 400-jarig bestaan van de Leidse universiteit. "Trijntje Cornelis" figureert op het ogenblik langs verschillende buurt- en club huizen in Leiden nadat het stuk eer der voor een tot berstens toe gevuld LAK-theater in première was ge gaan. De klucht wordt geregisseerd en opgevoerd onder auspiciën van Projefct"75, dat de culturele mani festaties coördineert rond de eeuw feestviering van de universiteit., Universiteit heeft optie op Latijnse school LEIDEN De Leidse universiteit heeft van de gemeente drie maan den de tijd gekregen om te bekijken of en in hoeverre de Latijnse school aan de Lokhorststraat voor gebruik in aanmerking komt. Zoals al eer der gesuggereerd zou de universi teit met name belangstelling voor dit pand hebben om er (een gedeelte van) de Juridische faculteit te huis vesten. Mr. Koppelaars, lid van het college van bestuur, deelde de uni versiteitsraad gisteravond mee dat de mogelijkheden nu worden on derzocht. RAAD KOOS SECRETARIS [VAN B.O.O. LEIDEN Mevrouw C. W. E- in t Veld-Schadee is gisteravond door de Leidse raad gekozen tot secretaris van de Begeleidingscommissie orga nisatie-ontwikkeling (B.OO.)De fractie van CDA stemde niet ("te prematuur, gezien de fase van het ontwikkelingsplan", zei Stroink) en uit de uitslag van de stemming kon afgeleid worden dat de WD de voor keur bleek te geven aan De Visser, door de gemeente aangetrokken als organisatie-adviseur. In B.O.O. zijn VVD en CDA niet v ertegeanwoarüligt. Informeel hebben zij laten blijken, aldus fractieleider Meijer van de PvdA, daar inmiddels wel voor te voelen. Hij deed gister avond in de raad de uinodiging aan beide fracties "om nog eens te pra ten. Mijn fractie is niet gelukkig met de huidige samenstelling van B.O.O. en ik heb dat nooit gezegd ook". VVD en CDA gingen, althans gisteravond, verder niet op de woorden van Meij er Ja. over de Veurseweg zag laveren, waarschuwde de politie, die verdach te aanhield. Verdachte betoogde, dat hij slecht zijn rijbewijs kan missen. "De veiligheid voor andere wegge bruikers gaat voor uw belangen", repliceerde de Officier. Het vonnis werd drie weken gevangenis straf waarvan een week voorwaar delijk met proeftijd van 2 Jaar en twee jaar intrekking rijbewijs. LEIDEN De Vengulden Voorn hield haar tweede wedstrijd in de Ringvaart. De vangst was erg ma tig. De vangst bedroeg in totaal 82 visjes met een gewicht van 11.820 gram. De uitslag luidde: 1. F. Smit 19 st (1960 gr), 2. T. Hoogkamer 11 st (1810 gr), 3. G. Harland 10 st (1410 gr), 4. G. Bavelaar 8 st (1400 gr), 5. B. Velthuizen 7 st (1370 gr), 6. S. Wijnands 6 st (1250 gr), 7. J. Ver went 11 st (1230 gr.), 8. H. van Al phen 2 st (600 gr), 9. W. Lardé 4 st (390 gr), 10. H. Schouten 2 st (220 gr.). Henigelsportvereniging DVS viste de laatste wedstrijd van het seizoen in het Amstel-Drecht-kanaal. De vangst was matig. Totaal 127 vissen met een gewicht van 12490 gram. Uitslag: 1. T. Hoppenbrouwer 14 st (1685 gr), 2. E. Mooibroek 15 st (1300 gr), 3. J. Korenhof 15 st (1250 gr), 4. A. Staphorst 15 st (1225 gr), 5. H. van Loon 10 st (1070 gr), 6. W. Baak 2 st (700 gr), 7. F. Zandbergen 9 st (650 gr), 8. H. Staphorst 5 st (580 gr), 9. W. van Berkel 7 st (575 gr), 10. W. van Loon 6 st (535 gr). TENNIS Tom Okker heeft een contract afgesloten met de 'Golden Gacers,, één van de teams die mee doen in de "World Team Tennis toernooien. De 'Golden Gaters' sloten ook een contract af met de Neder landse Betty Stove, die zondag In Washington met Francoise Duxr (Fra) de finale van het dubbelspel van het Virginia Slumstoernooi won. Het duo versloeg de Australische da mes GouiTay en Melville met 6-3, 6-4. De actrice Mary Dresselhuys heeft gisteren de Bijou In tercoif fure gekregen van de Nederlandse afdeling van de internationale kap persorganisatie Intercoiffure. Zij kreeg de onderscheiding, die sinds enkele Jaren wordt verleend, omdat zij volgens Intercoiffure altijd zo goed gekapt is. Korter werken bij AaBé dekens UTRECHT De koninklijke AaBé Wodlenstoffemfabriék in Tilburg heeft besloten een werktijdverkorting aan 6e vragen van 50 procent gedu rende zes weken voor 470 van haar bijna 520 personeelsleden. Dit in ver. band met te groot geworden voor raden. De vakbonden ondersteunen de aan vraag, hoewel de industriebonden nogal verontwaardigd zijn over de gevolgde procedure. De heer C. Flip- se van de industriebond NW zei gisteren dat de bonden vorige week dinsdag nog een gesprek hebben ge had met de directie van het bedrijf (onder meer over het bedrijven werk van de vakbonden), zonder dat het woord werktijdverkorting ook maar is gevallen. Vrijdag is de aanvraag bij de arbeidsinspectie ingediend, vrijdagavond zijn de bondsbestuur- ders op de hoogte gesteld en gisteren kregen ze pas de cijfers waarmee de noodzaak van de werktijdverkorting door de directie wand aangetoond. Aan onder anderen Ronald Augustin MET GEWELD DRINKEN TOEGEDIEND STUTTGART De leden van de Westduitse anarchistische Baader-Meinhof-groep die sinds zondag in. "dorststaking" zijn, hebben gisteren met geweld, drinken toegediend gekregen. Het gaaat om Andreas Baader, Ulrike Meinhof, Gudrun Ensslin Jan Carl Raspte en de Neder lander Ronald Augustin. Vol gens de advocaat Klaus Croissant die de leden van de groep ter zijde staat, werden de betrok kenen naar een aparte cel ge bracht, waar zij op speciale bedden werden vastgebonden. De behandeling was zodanig dat zij leidde tot krampen, adem nood en ernstige storingen in de bloedsomloop van de gevange nen. Het ministerie van Justitie in Stuttgart noemde deze le zing "zeer overdreven", al moest men toegeven dat er geweld was gebruikt. De gevangenen die al vier maan den in hongerstaking zijn, be gonnen zondag ook een "dorst staking" om kracht bij te zetten aan hun eis voor beëindiging van hun isolement in de gevangenis. Begin december overleed de gevangene Holger Meins aan de gevolgen van zijn honger staking. Toelichting Westerterp schrappen van wegen DEN HAAG Minister Wester terp (Verkeer en Waterstaat) zal een aantal wegen schrappen uit het rijks wegenplan. Hij zal een nieuw plan aan de Tweede Kamer aanbieden op de derde dinsdag van dit jaar tege lijk me de begroting van Verkeer en Waterstaat. Ook zal minister Wes terterp enkele wegen uit het uit voeringsprogramma van het rijks- wegenfonds schrappen. Dit zei de bewindsman gisteren tij dens een vergadering van de vaste kamercommissie voor Verkeer en Waterstaa/t, over de begroting van het rijkswegen!onds en enkele pun ten van beleid. 'Maar.' zo zei minis ter Westerterp, 'er bestaat geen plan- Groijters en ook geen plan-Wester terp om wegen te schrappen. Er be staat alleen een wegenplan-in-voor- bereiding, waarin in het kader van de derde nota ruimtelijke ordening enkele wegen geschrapt zullen wor den en een enkele toegevoegd.' Gesohaipt worden waarschijnlijk onder andere: rijksweg 3 (Amster- dam-Gouda), rijksweg 6 (Emmeloord Groningen), rijksweg 14 (Den Haag- Zoetermeer) en rijksweg 75 (Neder- weert-Eindihoven)In het uitvoe ringsprogramma zullen verdwijnen of worden vertraagd rijksweg 34 (Oos- terwolde-Assen)rijksweg 50 (Joure- Akkrum) en rijksweg 58 (Breda- Bergen op Zoom). Ondanks bezwaren van milieu groepen wordt in ieder geval aan gelegd rijksweg 28 (Ufcrecht-Zeist- Amorsfoort). Ook gaat de aanleg van rijksweg 62 (Tilburg-Waalwijk) door. Gromiko erkent verschillen met Egypte CAIRO De SowJetrussisohe minis ter van Buitenlandse Zaken, Gromi ko, heeft gisteren in Cairo gezin speeld op verschillen van inzicht, tussen hem en zijn Egyptische gast heren die niet op één bijeenkomst uit de weg geruimd konden worden. Na een onderhoud van drie uur met zijn Egyptische collega Fachmi zei Gromiko, dat problemen in de be trekkingen tussen beide landen bin nen het kader van de toestand in het Midden-Oosten waren bespro ken. Op veel punten heerste overeenstem ming, zei hij, maar "over de prak tische maatregelen die genomen zou den moeten worden konden we het niet op één zitting eens worden". Gromiko trad niet in details ten aanzien van de punten van overeen komst en verschil. Egypte stemt in met zowel de Ame rikaanse als de Russische standpun ten ten aanzien van het bereiken van vrede in het Midden-Oosten. Het Kremlin wil onmiddellijke her vatting van de Geneefse conferentie, Washington staat een stapsgewijze regeling voor. President Sadat van Egypte ver klaarde zondag dat de Verenigde Staten vooruitgang in hun benade ring willen bereiken voordat de Ge neefse conferentie wordt hervat. Vijftal doden in Angola LOEANDA Bij een schotenwisse ling in de Angolese hoofdstad Loe- anda zijn maandag vijf personen ge dood, zo heeft een Portugese leger- woordvoerder meegedeelld. De scho ten werden gelost toen een menig te Afrikanen probeerde een winkel te plunderen die volgens hen toebe hoorde aan een blanke die zondag op de markt twee Afrikanen had doodgeschoten. Portugese militairen, die samen met een eenheid van de bevrijdingsbeweging FNLA patrouil leerden, probeerden de Afrikanen te gen te houden. Volgens de leger- woordvoerder zijn een Portugese le- gerkapitein, nog een Portugese of ficier, een burger en twee FNLA- soldaten gedood. Rode agenten De regering in Saigon heeft gisteren vijf kranten van de oppositie gesloten nadat de politie 14 journalisten had gearres teerd die ervan werden beschuldigd communistische agenten te zijn. De vijf baden behoren tot negen, die zondag in beslag waren genomen daar zij van plan waren een "po litieke aanklacht "tegen president Thieu te publiceren die oppositie groeperingen dit weekeinde op een bijeenkomst hadden uitgegeven. Uitgewezen De Algerijnse re gering heeft gisteren de correspon dent van het Britse persbureau Reuter. René Vigie, uitgewezen om dat hij in z\jn berichtgeving over Algerije "tendentieus" zou zijn ge weest. Nog geen half Jaar geleden werd een andere reutercorrespon- dent weggestuurd. De uitwijzing van Vigie is zo schielijk verlopen dat hij zelfs vrouw en kind niet kon ophalen. Populariteit De Amerikaanse president Ford is gisteren in de stad Atlanta in het zuiden der Ver. Staten een serie spreekbeurten be gonnen om iets van zijn gehaven de populariteit te herstellen. Een onderzoek dat het bureau Louis Harris eind januari voor de Chi cago Tribune heeft verricht, liet izen dat van elke honderd onder vraagden er zestig van mening wa ren dat de president het slecht deed, 36 vonden dat het goed en vier hadden geen mening. Het po- Dulariteitspercentage van 36 bleek tien punten lager te liggen dan eind december en had hiermee een nieuw laagtepunt bereikt IK KAN WAT HULP GEBRUIKEN Dit is de hulp waaraan ik behoefte heb IK WIL WEL EENS HELPEN Dit is de hulp die ik geven kan de heer, mevr., mej._ Wel/niet in beat van auto De door u Ingevulde bon uitknippen en in een envelop of geplakt op een biiefkaatt sturen aan: GRAAG GEDAAN, p.a. Stichting Dienstencentrum. Nootdeindsplein 2b, Leiden. U kunt ook bellen; tel. 40483. -- Net als in '73 behaalde de Opel Ascona ook in '74 weer het Nederlandse Rally-kampioenschap. Met fraaie over winningen in de Scheveningen-Luxemburg-Scheveningen Rally, de Eindhoven-Luik-Eindhoven Rally en de Nacht der Kempen stuurden Bergsteijn en Thomas hun Opel Ascona 1900 SR op beslissende wijze naar de 1e plaats in het totaal klassement. Gefelici teerd, heren! Goede klasseringen in andere zware internationale rally's bezorgden Opel Ascona ook nog het Duitse, Zweedse, Italiaanse en het Europese kampioenschap. Beleef zelf hoe plezierig en betrouwbaar zo'n winnende wagen rijdt. Bij elke Opel-dealer. 't Is geen onwil. Maar je staat er gewoon niet bij stil dat zo'n man-alleen reusachtig geholpen zou zijn als je eens wat voor 'm verstelde. Enfin: hij hoeft maar te kikken... Maar dat doet hij niet. Netzo min alsdie bejaarde vraagt of u hem eens rijden wilt. En dat vrouwtje met die zieke peuter, een paar huizen verder, vraagt al evenmin of u wat boodschappen mee brengt. Tja, "vergeet me niet" zegt een mens n iet zo ga uw. Maar hoe weet u dèn waar u helpen kunt? Waar uw niet als bemoeizucht, maar als een fijn gebaar overkomt. En weten hulpvragers waar ze hun hoofd niet zullen stoten? GRAAG GEDAAN hier ter plaatse wil graag bemiddelen. Wil mensen die wat hulp kunnen gebruiken èn mensen die willen helpen bij elkaar brengen.. De bon hieronder is ervoor. Vul 'm in. Mens durf te vragen. Mens durf te geven.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 12