Sassenheimer Pieter Bunjes (37) eerste burger van Langbroek (Li.) Tweebaans randweg op trace van de S 4 Excelsior huldigde zijn twee jubilarissen Zuinig op Hebriden- haring B. en W. van Valkenburg willen samenwerken met andere gemeenten DONDERDAG 30 JANUARI1975 SASSENHEIM „Pieter, moet je eens kijken. Wat een mooi bloemstukje uit Langbroek. Van het gemeentepersoneel. Een leuk felicitatiegebaar". Mevrouw L. M. Bunj es-van Eijk komt met een sierlijk vaasje, waarin kunstig enige orchideeën zijn gestoken, de gezellige woonkamer van de flat aan de Saksenhorst in Sassenheim binnenlopen en geeft het een ereplaats op het wandmeubel. „Ja, dat is een hartelijk en spontaan gebaar. M'n medewerker(sters) van straks hebben er bepaald geen gras over laten groeien om van hun medeleven blijk te geven". Zo reageert Pieter Theodorus Bunjes (37, hervormd en lid van de C.H.U.), die enkele uren eerder op deze woensdagmorgen 29 januari van het kabinet van de commissaris der Koningin in de. provincie Utrecht, mr. P. J. Verdam zelf was deze met vakantie te horen heeft gekregen, dat hij bij koninklijk besluit van 28 januari met ingang van 16 februari benoemd is tot burgemeester-secretaris van Langbroek. Door Cees Combee als oudste van een domineesgezin Zeer bewust heeft Bunjes naar een geboren. De eerste gemeente van kleinere gemeente gesolliciteerd. Erg zijn vader, die hervormd predikant blij zijn hij en zijn charmante en was. Na wat omzwervingen - ook in vriendelijke echtgenote, dat nu de die tijd waren Jonge dominees niet kogel door de kerk is en het uitaein- honkvast kwam het gezin Bunjes delyQc Langbroek is gewonden. Het waren trouwens niet de enige uiteindelijk in Almelo terecht. Daar Bunjes: "Langbroek is een'prach- bloemstukken. Bunjes. die hoofd is doorliep Pieter het gymnasium. Na tig dorp met een in hoofdzaak land- van de afdeling kabinet en algemene diensttijd voelde hij er het meest bouwende bevolking. Grandioos ge- zaken van de Sassenheimse gemeen- voor üch te gaan bewegen op het legen dichtbij het rivierengebied niet tesecretarie en die tevens fungeert gebied van de gemeente-administra- ver van de stad Utrecht en op een als loco-secretaris, werd ook door het tie- kjeeg een benoeming in steenworp van Doorn en het unieke gemeentebestuur en het gemeente- Reeuwijk, waar de broer van de vroe- bosgebied, dat wel wordt aangeduid personeel van Sassenheim, alsmede gere Sassenheimse burgemeester, WJE. als de Stichtse lustwarande. Hoe door de kerkvoogdij en kerkeraad baron de hervormde gemeente hij is ger Knobelsdorff, eerste bur- het er met een woning staat weet ik voorzitter van de kerkvoogdij door vele vrienden en bekenden rast met bloemen. Dat alles verhoog is- nog niet. Ik hoorde, dat selde hij Reeuwijk met Waddinx- geen ambtswoning is. Dat zal echter twee jaar later wel duidelijk worden tijdens het ken- Sassenheim, de snel ningsmakingsbezoekdat we nog de- de natuurlijk de feestvreugde rond groeiende gemeente in de Bollen de burgemeestersbenoeming De streek. Hier werkt hij nu ruim tien vrc telefoon stond roodgloeiend. Eén van jaar. Het laatste als hoofd van de kig de eersten, die telefonische gelukwen- afdeling kabinet en algemene zaken sen aanbood was Langbroeks "loco" eu als waarnemend-secretaris. Ge- Afscheid moeilhjk C. J. Marchal. Ook Sassenheims eer- aeMg meepratende mevrouw L.M. «„«im A„ su: burger Bram Kret bleef niet ach- Bujjg-v» Ei* is aflcomst* uit Het echtpaar Buhjes is erg blij, J* .f Wel verwacht aSL* -j-™* week hopen af te leggen. Mijn ai ik zijn erg, heel erg geüuk- deze benoeming". Tegen half tien kreeg Bunjes het wilde altijd graag burgemeester (wel verwachte) benoemingstelefoon- den eui vond daarboen zijn opleiding tje uit Utrecht. Grote vreugde na- en werkzaamheid in Sassenheim tuurlijk in huize Saksenhorst 17a, in gelegd. Zelf zegt Bunjes heerste een zeer prettige sfeer. De ten de ambtelijke kring in contact. verhouding met B. en W. en het vol- Mijn 'groot belang! In dit Bollenstreek*-* MIJ. gmeente^rsonM Het hoofd van de afdeling Kabinet en Algemene Zaken van de Sassenheimse gemeentesecretarie Pieter Bunjes (37) is benoemd tot burgemeester van Langbroek in de provincie Utrecht. Op de foto het dolgelukkige gezin met naast de toekomstige burgemeester mevrouw L. M. Bunjes-van Eijk en zoon Mennolt (7). We krijgen er wat moois voor terug, scheid te nemen. Op de valreep zegt vervulde ook talrijke Daarom gaan we met grote vreug- Bunjes nog: "We zijn erg gelukkig, functies in het gemeentelijke ieven. de naar Langbroek en hopen daar Geloof me, toch zien we tegen het burgemeester vorige week in Den het hes&e en arhntnistr.tieve 1SSL'ÏTSk heotuursM Haag voor de keuringsarts moest beleid verschijnen vermoedde hij wel, dat van pas, de zaak rond was. Maar..een be- hoofd vï moeming is nooit een feit voor er of. ruim tweeduizend inwoners wordt, ficieel mededeling vaai is gedaan. Da- Het is namelijk functie am De telefoon gaat voor de zoveel- groeien. De gehele Koolwijk kwam geweest. Ook met de raad." Daar zal de Chr. kleuterschool en lid van de ste keer en er wordt tegelijkertijd tot stand. Het is een vriendelijke en l »uj altijd met veel genoegen aan te- oudercommissie van de chr. basis- aan de huisdeur gebeld: de bloemist plezierige gemeente met ae gemeente j-anoroeK rnoHoniron rww miin itai>im>iuva fnnc. snhnni ggt valt. toeliet niet mee van met weer een bloemetje van meele- is zo belangrijk veel groen vende vrienden. Het is tijd om af- unieke park in het centrum". dat Kleuterschool 'krijgt' klas SASSENHEIM Op drie februari a.s. zal in de openbare basisschool "Op Dreef" aan de Kagerdreef een derde klas van de openbare kleuter school worden geopend. De aanmel ding van kleuters kan geschieden bij de hoofdleidster van de openbare kleuterschool 't Bijennest. Rusthof f- laan 50. Ditzelfde adres dient als "contact" wanneer ex-kleuterleidsters zich in geval van ziekte van leid sters aan de openbare kleuterschool bereid verklaren om eventueel in te vallen. D. C 0. Boekhoven (79) overleden KATWIJK AAN ZEE Op 79-ja rige leeftijd is overleden de heer D. C. O. Boekhoven, oud-gemeentesec retaris van Katwijk. Een functie, die hij 31 jaar heeft vervuld. Bij zijn afscheid werd hij benoemd tot ere burger. De overledene was ook rid der in de Orde van Oranje Nassau. Ongeveer 43 Jaar is de heer Boekho ven in Katwijk werkzaam geweest. Hij begon als ambtenaar eerste klas. Op 15 november 1929 werd hij benoemd tot gemeentesecretaris als opvolger van de heer J. W. Ko- bus. De heer Boekhoven ging 19 augustiis 1960 met pensioen. Deze uit Sommelsdijk afkomstige ambtenaar heeft zioh in zijn Katwijk se tijd niet alleen op het gemeente lijke terrein bewogen. Hij heeft zich ook in belangrijke mate in dienst gesteld van de gemeenschap. Hij was lange tijd voorzitter van de Katwijk- se Reddingsbrigade en van de Kat- wijkse afdeling van de Nederlandse Padvinders Vereniging. Bovendiet vervulde hij de functies van secreta ris-penningmeester van de Sohool- artsendienst kring Katwijk, admini strateur van het grondbedrijf, be stuurslid van Pro Rege, van de Kat- wijkse Bouwvereniging en van de Ver eniging voor dhr. b.l.o.-scholen. Ook fungeerde hij lange jaren als amb tenaar van de burgerlijke stand. Een hooggeacht ingezetene, die zioh volledig in dienst heeft gesteld van de gemeenschap, en een be kwaam ambtenaar, is met het over lijden van D. C. O. Boekhoven heen gegaan. Onder grote belangstelling geschiedde vanmiddag do teraarde bestelling op "Duinrust" gen van spanning volgden. Bunjes zijn echtgenote wilden graag naar Langbroek. Ze waren er in augus tus incognito geweest. Kort nadat de oproep was verschenen om te sol liciteren naar de door het met pensioen gaan van burgemeester A. J. van Dobben de Bruyn met ingang van 1 januari vakante plaats. Langbroek met zijn leuke Brink, waaraan de hervormde kerk en het raadhuis zijn gelegen, had diepe in druk gemaakt op de Bunjes'. Zelfs op zoon Mennolt (7). Dat wend wel duidelijk toen pa hem gistermiddag bij thuiskomst uit school vertelde, dat ze gingen verhuizen naar Lang broek en dat vader burgemeester zou worden. Eerst keek het kleine, parmantige kereltje wat sip. "Hoe moet dat nu hier met ons nieuwe huis en mijn KATWIJK AAN ZEE Neder - eigen kamer", zei hij. Langbroeks ïaradse vissers mogen vatn 1 februari nieuwe eerste burger heeft namelijk ai in het Hebridiengebied, het zee- in Sassenheim een huis laten bou- gebied ten westen van Schotland, wen, dat over enkele weken inge- geen haring meer vangen die klei- bruik zal worden genomen. Dat ner is dan twintig centimeter. Tus- gaat dus nu niet door. Moeder Bun- sen 15 augustus en 1 oktober van jes-van Eijk wist "haar" Mennolt dit jaar mogen ze op de paaSpdaat- snefl en tactisch over deze teleur stelling heen te helpen. "In Lamig- krijgen we zeker ook een fijn huis dan krijg jij vanzelfsprekend je bij de Hebriden helemaal geen haring vangen. Minister mr. A. van der Stee van Laoidto. en Visserij heeft d£t beschikt eigen mooie kamer", beloofde ze haar daarmee uitvoering gevend wat ontgoochelde zoon. Snel maak- aanbeveling van de Noordoost-Atlan- te de teleurstelling plaats voor vreug- tische Visserijcommissie. Van de an- de. Mennolt enthousiast: "Is Lang- dere dertien bij deze commissie aan- broek, dat dorp met dat leuke plein gestoten lamdietn wordt een dexge- met bomen en de kerk en het ge- njke maatregel ter voorkoming van meentehuis"? "Precies", antwoordde overbevissing uiteraard ook verwacht, vader tussen de tientallen telefoon- voor het Hebridengebied geldt, vol- tjes door. "Je hebt het goed onthou- gens een regeling die naar alle waar den. We zijn er in de zomervakantie schijnlijkheid op 1 februari formeel wezen kijken". De nu lachende Men- van kracht wordt, voor Nederland nolt weer: "Wed jammer, dat ik voor het kalenderjaar 1975 een ha- hier mijn vriendjes kwijtraak. Maar ringvangstquotum van 12.000 ton zullen in Langbroek ook wei leu ke jongens zijn, waarmee in vriend je kan worden". Predikantszoon Pieter Theodorus Bunjes werd in Oosterland op Schouwen-Duivenland totaal van 205.000 ton voor alle deelnemende landen tezamen). In de Noordzee en het Skagerrak mag Nederland in het Jaar Juli 1974 tot en met Juni 1975 27.000 ton haring vangen, op 'n totaal interna tionaal quotum van 494.000 ton. NOORD WIJK Er viel gisteren aldus de heer Duinstee. Hij weet al- Wegens zijn vele verdiensten In les, kan omgaan met Brabanders het verenigings- en muziekleven zag Limburgers, weet hoe voorzitter moet binnenhalen, en hoe moet worden georga- heei wat te beleven op de uiitvoeringsavond van het fanfare korps "Exoeflstor" in heit Royail-the ater, Voorzitter E.L.P. van Schde, die een tussen de programma - onderdelen niseerd, vertelde, gaf na Teike's pittige "Graf ZeppeOm" em het welluidend golvende 'Mini- midi - maxi (J. Moerenhout het woord van de rJc. Bond schappen in Zuid-Holland. Deze riep de heer NA..J. van Bohemen op "Excelsior", fanfare heeft de laat- het podium. Duinstee memoreerde ste jaren z'n reputatie in Noordwijk diens trouw aan "Excelsior": veertig sterk verhoogd. Het korps telt 51 Jaar lid, zeventien Jaar bestuurslid koppen op het podium en de meer- en secretaris. Naimens de Katholieke derheid is jeugd. Het wordt vast Federatie reikte hij het jubilerende gebruik, jeugd haalt eerst z'n toe lid het gouden insigne van verdiens- ïatingsdiploma. Maar er is ook een ten uit. flinke ondernemingszin in Excelsior Vervolgens verscheen de heer G. bemerken, die overslaat op Warmenhoven. "the big man" var "Excelsior" en van de Zuid-Hollamd se Bond voor het front van het or- z&al de wanhoop keet. Voorzitter Dulnstee releveerde Nu zit d€ jeugd m het korps, in de een indrukwekkende s.aat van dienst ürnm^ind oi blj de majorettes, veertig jaar lid van het N oord wijk- se fanfarekorps, van 1946 af be stuurslid, zeventien jaar voorzitter, reeds elf Jaar vice-voorzitter en van 1952 af bestuurslid van de Zuid- Hollarodae Band. de heer Warmenhoven zich de Kath.Federatie onderscheiden met de gouden insigne met de smaragd, de op één na hoogste decoratie. xi (J. Moerenhout i, 1 11* 1 Excelsior speelde in excelsis meer valt weg te denken. Bij leuke beschaafde muziek op een plaat, werd een aantrekkelijk gevarieerd figurenspel vertoond. Eerst na vijf kwartier kwam de hoofdmuziek van het orkest aan de beurt. Vooraf twee marsen, waar van een samen met de drumband, en 'n stuk Mini-Midi-Maxi van Mo- MtOTwachT Twintig "jaar "geleden renhout. waar twee gitaristen (met haast overal jeugd achter In de «JSHÏSL? 't kan verkeren. Zelfs Men ziet, ten goede. Theaiter Royal was helemaal be- set. vanavond en morgen wo*..het vonden. Daarna de grootstijl-muziek, voorop Choral and Rock-out van Huggins met een indrukwekkend, uitstekend en actueel geïnstrumen teerd rijk-melodisch contrapunt. Di rigent Weyers zal er in zijn nopjes geweest zijn. Voor zijn negen •Een man tegen wie heel blaas- j*?®? ."S muzletanlnnend Nederland opziet" g van J' Sfï had hu Mhler's Moonlight Serenade, waar een melodieën-krans H 011111 op volgde uit Webber's rock-opera toevertrouwd aan de Groen tambour-maitre. Vol- Christ s"upeSar" Deze salon-iSfete s~' muziekstijl lag het korps. Maar daar hier niets oorspronkelijks in zit, zorgen instructeur gens onze aantekening tijdens 1974 in Roelofarendsveen be- De afdeling Noordwijkerhout van de EHBO houdt op vrijdagavond 31 o IQ Januari, aanvang 20 uur. haar 37e haalde deze band, in de sectie A 2- geteld door Walter's Instant Concert - "de divisie, 191% punt, met promo- jaarvergadering in Hotel kostelijke lappendeken Geest in de Zeestraat. Twee aftre- tie ten gevolge. We volstaan met perwijsjes uit opera, volkslied dende bestuursleden, mevrouw C. v. Défilé der Schotten d. Barselaar en J. Lut hebben zich lekker licht in de langzame pas. herkiesbaar gesteld. Na het officië le gedeelte gaat men kienen, een verloting houden en dansen met mu ziek v-n 'Dick Appei". De Majorettes (instudering Mevr, v. d Berg-Verkade en MeJ. L. de Ridder Miss Majorette) zijn een bal- tjes Bier", let bedrijvend levend spel, dat niet In dit geval eerlijk gegapt en alles kunstig aaneengeknoopt. Door Ex celsior in excelsis gespeeld. Na de pauze: het blijspel "Bruin- VALKENBURG B. en W. va Valkenburg hebben de raad thans het ontwerpbestemmingsplan "Dorp 1972" aangeboden. Dit plan heeft een maand ter inzage gelegen. In totaal zijn er 49 bezwaarschriften tegen ingediend, allen binnen de gestelde termijn en deze dienen derhalve ontvankelijk te worden verklaard. Bij de behandeling van de bezwaarschriften zijn B. en W. vrij uitvoerig geweest. Ruim 20 pa gina's zijn hieraan gewijd. Er dient te worden opgemerkt, dat van die 49 bezwaarschriften er verschillende zijn die dezelfde in houd hebben. Voor vandaag be palen we ons tot de bezwaarschrif ten van de Verkeerswerkgroep Val kenburg aan de Rijn/Katwijk. In een schrijven van 9 november 1974 werd de nota van de Verkeers- groep "Het verkeer in en om Val kenburg" als bezwaarschrift inge diend tegen dit ontwerp-bestem- mingsplan. De aandacht werd ge vestigd op het feit dat 752 hun handtekening hebben geplaatst tegen de verbreding van de Hoofd straat en vóór de spoedige aanleg van een smalle randweg om Val kenburg, in plaats van de vierbaans S4, zodat Valkenburg afgesloten zal kunnen worden voor het doorgaand autoverkeer. B. en W., merken op, dat het niet zoals in het bezwaarschrift staat, rijksweg, doch "provinciale weg" moet zijn. Zij hebben met waarde ring van dit rapport kennis geno men. Het ontgaat B. en W. echter, dat het wordt ingediend als be zwaarschrift tegen dit ontwerpbe stemmingsplan. Immers in dit plan wordt de secundaire weg nr. 4 niet geregeld. Deze weg valt geheel bui ten het plangebied. Alleen is in het plangebied opgenomen de ontslui ting van de S4 op de Hoofdstraat (naast nr. 56). Was dit niet zo. dan zou het bezwaarschrift, wat de S4 betreft, als ongegrond worden ver klaard, omdat het buiten het plan gebied blijft. Doordat de ontsluiting wel binnen het plangebied blijft willen B. en W. alsnog een be schouwing over het rapport geven. Bij Koninklijk Besluit van 6 maart 1970 werd het tracé van de S4 vastgesteld en op dat moment was het tracé van de weg voor B. en W. bindend ondanks het feit, dat men in het verleden gepoogd heeft de weg een geheel ander ver loop te geven. B. en W. hebben zich toen uiteraard bij de Kroonbeslis- sing neergelegd, omdat in hoogste instantie een uitspraak was gedaan, die voor allen als bindend wordt be schouwd, zolang die beslissing ge handhaafd blijft. Nu het tracé van de provinciale weg nr. 4 opnieuw in discussie is zo is B. en W. gebleken blijft toch nog de Kroonbeslissing van kracht. In ieder bestemmingsplan zal die uitspraak verwerkt moeten worden, omdat dat de enige wette lijke uitspraak is. Om die reden is im het ontwerp-pian de aansluiting op de S4 geprojec teerd. Het verkeer in Valkenburg over de tertiaire weg nr. n heeft veel be zwaren. De weg is hiervoor niet ge schikt en de overlast voor de bewo ners is groot. Daarom achten B. en W. van Valkenburg een andere op lossing voor het verkeer dringend noodzakelijk. Uit persberichten is vernamen, dat ook de Katrwijkse ge meenteraad zich op dit standpunt heeft gesteld. Evenwel is dit niet alleen een zaak van de provincie en de gemeentebesturen van Katwijk, Leiden en Valkenburg. De zaak gaat belangrijk verder. De S4 is niet be doeld te lopen van Leiden naar Kat wijk, doch om het verkeer van en naar de kustplaatsen (via de pro vinciale weg nr I) te brengen op de Rijkswegen 44 en 11. De Plesman- laan in Leiden is dan ook veelmeer een uitvalsweg voor Leiden, dan een uitmonding van de S4, die meer be- ,Nu het tracé van die S4 opnieuw in discussie is, is het zaak om met de belanghebbende gemeenten Was senaar, Katwjk, Rijnsburg, Leiden, Oegstgeest en Valkenburg gezamen lijk deze kwestie aan de orde te stel len. B. en W. van Valkenburg stellen zich op het standpunt, dat het ini tiatief tot nader overleg met eerder genoemde gemeenten van Valken burg dient uit te gaan, omdat de weg voor het grootste gedeelte op Valkenburgs grondgebied Is gelegen. Wat de voorgestelde randweg om Valkenburg aanpast stellen B. en W. ach op het standpunt, dat een randweg B. en W. betoogden dit reeds een dringende eis is. De huidige tertiaire weg is niet in staat deze verkeersstroom te verwerken. Zelfs niet na reconstructie. Daar om. aldus B. en W., Is het onjuist de in het rapport genoemde randweg uit te laten lopen in de Voorscho- terweg in Valkenburg en de Val- kenburgseweg in Leiden, welke hier toe niet geschikt zijn. Dan worden die bewoners veel te zwaar belast met het verkeer, dat door het aan leggen van een randweg zeker zal toenemen. Bovendien wordt dan aan het doel van de S 4 voorbijgeschoten, namelijk een directe aansluiting op rijksweg 44. Voorts komt het B. en W. onaanvaardbaar voor als nu het tracé van de randweg anders zal lo pen dan de S 4. Voor de S4 zouden dan grondaankopen voor niets gedaan zijn, omdat een ander tracé wordt gekozen. Wederom zullen kassen moeten verdwijnen en dat, terwijl in 'De Woerd" voor de resterende grond een goede verkaveling tot stand is gebracht in prettige samenwerking en met instemming van de betref fende grondeigenaren en gebruikers. De aldaar vrijkomende grond is dan praktisch onbereikbaar. De aan sluiting van de Randweg op de Voor- schoterweg verloopt niet soepel, het geen als een sterfte belemmering moet worden gezien. Op dit moment zouden B. en W. ervoor willen pleiten, dat, nu de S4 voorlopig is uitgesteld wegens net ontbreken van de financiële midde len, vooralsnog een twee-baans rand weg om Valkenburg wordt aangelegd op het tracé van de S4 met één aan sluiting op Valkenburg (naast Hoofd straat 56) en de aanleg van de nog noodzakelijke parallelwegen. B. en W. vinden het onverantwoord om het verkeer vanuit Valkenburg de dan zeer drukke randweg of de naive S4 (de naam doet niet terzake) te la ten oversteken om het achterliggen de gebied te bereiken. Breedte Hoofdstraat, het verbete ren van het weggedeelte over de Hoofdstraat vanaf de Katwijkerweg tot de Voorschoterweg, verbinding Claudiasdreef-P. Oosterleestraat, verbreding van de Broekweg en nog diverse andere bezwaarschriften, ho pen we een volgende keer onder de aandacht te brengen.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 4