Rijnsburgs „overdekte" is in september klaar AUTO BIERMAN BV VERHUISD Bejaarde,iwerk j{aa(j Rijnsburg zag leuke show van historische klederdrachten Gouda wil nieuwe rapportage vuilverwerking VRIJDAG 24 JANUARI 1975 RIJNSBURG/VALKENBURG Met de bouw van Rijnsburgs/ Valkenburgs "overdekte" wor den goede vorderingen gemaakt. Het bassin is al in beton gegoten en men is druk doende met het optrekken van het gebouw. Op 4 september van het vorig jaar ging de eerste paai de grond in en als de bouw volgens plan verloopt kan het zwembad in september in gebruik worden genomen. Lo co-burgemeester-wethouder H. de Mooij is als voorzitter van de Stichting recreatieterrein "Het Water bos" bijzonder verheugd, over de wijze waarop de realise ring van deze eerste fase verloopt. In zijn jaaroverzicht over 1974, dat tijdens de gisteravond gehou den raadsvergadering als eerste punt aan de orde kwam, zegt De Mooij: "Ik hoop, dat in septem ber aanstaande de Rijnsburgse en de Valkenburgse bevolking, een eerste duik in dit zwembad zullen kunnen nemen. Voorts wordt er naar gestreefd het twee de onderdeel van het recreatie terrein "Het Waterbos" te weten de sporthal, gelijktijdig met het overdekte zwembad ingebruik te nemen. Het derde onderdeel, na melijk een viertal overdekte ten nisbanen. zal reeds medio april gereed zijn". Het is nu een Jaar of vier ge leden dat wijlen burgemeester B. H. Koomans het plan lanceer de om "Het Waterbos" de functie van recreatiegebied te geven. Voor jong en oud. De gemeente had toen reeds de beschikking over 4,5 hectare grond. Om dit plan te kunnen verwezenlijken, had de gemeente in de voorbije Jaren een pot gemaakt en ook het opgerichte zwembadcomité had door allerlei acties een belang rijk bedrag bijeen weten te ga ren. De totale kosten voor de bouw van het bad werden geraamd op f2,2 miljoen. Dus inclusief de grond. De helft van dat bedrag, bestond uit bouwkosten. In 1972 waren de plannen rond. Naast de objecten, die men nu onderhanden heeft wil men in de toekomst een buitenbad met zon neweiden en daaromheen een ijs baan van 333 meter aanleggen. Bovendien wordt nog gedaoht, aan 'n minigolfbaan en heel mis- schien een jachthaven. Dat is al- lemaal echter nog toekomstmu ziek. Er moet namelijk ook geld voor beschikbaar zijn. Het gehe le object zal in goed nabuurschap met Valkenburg worden gereali seerd. Hoewel het zwembad nog lang niet in gebruik is wordt in Rijns- burg nu al de vraag gesteld of de "overdekte" op zondag geopend zal zijn. Dat is echter geen zaak van de stichting of van directeur J. Tramper, maar van de ge meenteraad. Die zal daar uitein delijk over moeten beslissen. Ge zien de godsdienstige structuur van het bloemendorp Rijnsburg staat het haast wel vast, dat de raad op principiële gronden niet tot opening op zondag zal beslui ten. WADDINXVEEN Manege "Reigersburgh" ishet complex. Schade: ruim eenton. Tientallen vorig jaar, verwoestte een groot gedeelte van het complex- Schade: ruim een ton. Tientallen vrienden gingen echter niet bij de pakken neerzitten maar staken de handen stevig uit de mou wen. Gevolg hiervan was, dat burgemeester Van der Hooft gisteravond de nieuwe manege offi cieel kon openstellen. Overigens zal de eerste burger zijn der om. Het smalle weggetje, waar- burgemeester Van der Hooft, die maaltijd wel wat vroeger dan nor- aan de manege is gelegen, was met volgend Jaar met pensioen gaat, maal naar binnen hebben moeten een auto nauwelijks te bereiken. Hon- onder meer, dat de manege is her werken. De oefening was op n tijd- derden hadden hun wagens of in de bouwd door mensen, die veel lief- stip gepland waarop de meeste men- berm geparkeerd of maar bij een de voor het paard moeten hebben. sen een hapje eten. boer op een erf gereden"Als prins Bernhard in één van de De drukte was er beslist niet min- In zijn openingstoespraak zed kranten leest, dat ik de manege heb geopend zal hij me vast en zeker vra- r>r» 95 KATWIJK Met een driedaagse show van schier alle modellen uit de Simca- en Chrysler-lijn is Auto Bier man BV gisteren ook officiéél het werk aan de Valkenburgseweg 2 in Katwijk aan de Rijn begonnen. In feite is men er al een maand bezig. Voor het autobedrijf Bierman met vestigingen in Leiden, Voorhout en Katwijk betekent de opening van dit filiaal geen uitbreiding maar een verplaatsing. Het pand aan de Kon. Wilhelminastraat 16 in Katwijk aan Zee werd verlaten. Daar was onder de naam Auto Foreholte het DAF- dealersohap gevestigd. Dat is nu in andere handen overgegaan. Wat ech ter niet wil zeggen, dat de vaste klan ten voor service niet meer bij het bedrijf terecht kunnen. Maar zij moeten zioh dan wel tot de Valken burgseweg richten. Garage Bier man heeft zich thans volledig op Simca en Chrysler geconcentreerd. Tot voor kort was dat merk in Kat wijk in handen van de op hetzelfde Hazerswoude J O O HAZERSWOUDE De Stichting "Open Bejaardenwerk Hazerswou de" gaat met ingang van dinsdag 4 februari in het Anker aan de Rhy- nenburcherlaan voortaan op iede re eerste dinsdag van de maand een sociëteitsmiddag (tussen 14.00 en 16.30 uur) organiseren voor alle -zes tigplussers Belangstellenden voor deze middagen kunnen er kaarten, sjoelen, handwerken, terwijl ook de mogelijkheid bestaat een combina tie te maken tussen bijvoorbeeld be- Jaardengymnastiek en "gezelligheid". Voor inlichtingen (ook over ver voer) kan men zich wenden tot: m?vr. M. Harmsen-Meyer, Busken Huetstraat 61. tel. 01714-2610. Nieuwe school aan Sportlaan in Hazerswoude HAZERSWOUDE Over enkele maanden kan in Hazerswoude-dorp worden begonnen met de bouw van de nieuwe Johannes Pestschool. Het gebouw zal ten oosten van de Sport laan tussen de sportvelden en de Burgemeester Warnaarkadie, waar nu de sporthal in aanbouw is, neer gezet worden. B en W van Hazerswoude stellen de raad voor om 261.200. beschik baar te stellen voor het bouwrijp maken van de grond. Ook adviseren zij medewerking te verlenen aan de aanschaf van een zandwatertafel en xyloformwe- reldmateriaal voor de Michelschool. De zandtafel is zeer geschikt voor werken in groepen. LISSERBROEK Brandweercom mandant De Vries uit Lisserbroek is bij zijn afscheid onderscheiden, met de erespeld van de gemeente Haarlemmermeer. Wethouder Houtsma, die de speld overhandigde vertelde, dat het pas het der de exemplaar was, dat werd uitge reikt. Zesentwintig jaar heeft De Vries de brandweer in Lisserbroek gediend. adres gevestigde garage Vertiart. Met het dealerschap werd ook het pand overgenomen. De drie daar werkende personeelsleden is een functie bij Auto Bierman aangebo den, maar zij gaven de voorkeur aan vertrek. TRAPVELDJE NOORDWIJK Aan het eind van de De la Bassecour Caanstraat zal een trapveldje van 16 x 28 meter worden aangelegd. Dit op verzoek van de bewoners. Verder kan een kleuterhoekje wor den gemaakt op een gedeelte van het plantsoen aan de Tulpstraat in het Beeklaan-kwartier. De totale kosten van een en ander bedragen f 16.300. ling op de reeds aangebrachte open bare speelplaatsen in het Beeklaan- kwartier. te weten de trapveldjes met speelvoorzieningen aan de He renweg-Voorstraat, het trapveldje aan de Muscaristraat en de kleuter hoekjes tussen de flats aan de He renweg. RIJNSBURG Niet alle Rijns burgse raadsleden zullen tijdens de feesten ter gelegenheid van het 1000- jarig bestaan van het bloemkwekers- en -handelarendorp in historische kledij rondlopen. Bouwman (GPV) en Noort en Paauw (AR) hebben al te kennen gegeven er niet veel voor te voelen. Ze bleven gisteravond ook niet in de raadzaal toen de kieding- commissie van het Comité „1000 Jaar Rijnsburg" voor de raadsleden en Rijnsburg" voor de raadsleden en hun echtgenoten een show van die oude klederdrachten weggaf. Het werd een genoeglijk onder onsje. De dames en deheer-ge- maal waren zelfs niet boos, dat hun echtgenoten zich blijkbaar niet konden houden aan het afgesproken uur. Zeker vijfentwintig minuten hebben ze beneden moeten wachten tot hun mannen uitgediscussieerd waren. Het was maar goed, dat het voorstel tot het kiezen van een grondslag voor de onroerend goedbe- lastingen werd aangehouden. Er dienden zich zoveel sprekers aan en de zaak was voor velen zo onduide lijk, dat gretig werd ingegaan op het voorstel van de PvdA-er De Mooij om dit agendapunt te verdagen tot de volgende vergadering. Dat scheel de minstens een half uur debatte- Tegen half tien stapten de echt genoten van de raadsleden de raad zaal binnen. Ze werden door „loco" De Mooij begroet. Raadslid Ton Renooü, tevens lid van de kleder drachtencommissie, nam de leiding Flip Kromhout, voorzitter van de klederdrachtencommissie, zette uit een, dat veel mensen in kleder dracht tijdens de feestelijkheden een fijne sfeer in het dorp zullen bren gen. En ook fleur. „Het is", zei hij: „zoals slagroom op aardbeien. Ik hoop daarom, dat iedere Rijnsburger zich in historische kledij op straat vertoont tijdens de feestweek". Mevrouw Janny van Delft-Zwaan toonde zich een waar propagandiste voor het zelf maken van kleding stukken. Ze had er in dozen en kof fers heel wat bij zich om te showen. AR-raadslid Cor Kralt was de eer ste, die in het „historische pak" werd gezet. Daarna volgden onder meer „loco" De Mooij en Renooij. Toen er een paar schapen over de brug wa ren kwamen er meer. Ook dames. Het ls ongelooflijk wat er van een couponnetje stof. een zestig jaar oud gordijn, oude blouses en jurken uit grootmoeders tijd en lapjes kan wor den gemaakt, 't Was geweldig zo vindingrijk als die Rijnsburgse dames zijn. Oude knopen, stukken band en elastiek, ballonnetjes, oude hoeden en wal al niet meer kan men ge bruiken. Chloor kwam er aan te pas in de Rijnsburgse raadzaal donkerbruin gordijn licht te toonden gisteravond leden van de i strik- kledingscommissie van het comité "1000 Jaar Rijnsburg" aan de stuk breed zwart elastiek en een gesp, raadsleden en hun echtgenoten, die van een oude mantel of japon historische kledij die men met wordt gesloopt. weinig kosten zelf kan maken. Janny van Delft-Zwaan maakte het de raadsleden en him echtgeno ten wel zeer duidelijk, dat zij heus commissie onder voorzitterschap van niet fors in de portemonnee behoe- Flip Kromhout heeft al bergen ven te duiken om zich zo'n kostuum verzet. Het is te hopen, dat him te schaffen. Met wat oude zolder gehaalde spullen en wat cou pons is het een voor iedereen be taalbare zaak. Leuk ook de maken enthousiasme beloond wordt door de Rijnsburgers. De klederdrachtcom missie is graag behulpzaam bij het oude kostuums. Haar De Rijnsburgse historische kleding- historische klederdracht". ALPHEN AAN DEN RIJN De regio Gouda wil een nieuwe rap portage over de vuilverbrandingsin stallatie, welke in samenwerking met de Alphense regio zou worden opgezet. Burgemeester Chr. van Hofwegen van Gouda vroeg daar gisteravond om namens Midden Holland (het overlegorgaan van de Goudse regio gemeenten), tijdens een in het Goudse raadhuis gehou den bestuursvergadering van het Gemeenschappelijk Vuilverwer- Ikingsbe drijf, dat de twee rayons inmiddels al hebben opgericht. Een voorbereidende werkgroep kwam in Juli '73 uit met een rap port, waarin als conclusie werd ge trokken dat er een vuilverbran dingsinstallatie moest komen met voorlopig twee ovens, die met hun gezamenlijke verbrandingscapaciteit van 24 ton vuil per uur, driekwart van al het afval van de Goudse en Alphense regio zouden kunnen ver werken. Volgens de meest recente ontwikkelingen, zou Alphen de ves tigingsplaats warden voor deze in stallatie. Burgemeester van Hofwegen droeg een drietal factoren aan, die hij namens de Goudse regio voor nadere bestudering wilde doorgeven aan het Gemeenschappelijk Vuil- verwerkingsbedrijf de bevolkingsaanwas verloopt in de Goudse regio in een trager tem po, dan in het rapport van juli '73 is voorzien. de hoeveelheid vuil per inwo ner is momenteel lager, dan in het rapport is gesteld. en bovendien is er in Rotter dam nog een mogelijkheid om vuil te verbranden. De burgemeester vroeg om een "nadrukkelijk overwegen" van deze factoren, en daarna een rapporta ge aan de overlegorganen van de beide regio's. De vergadering was belegd voor de verkiezing van een dagelijks be stuur voor het Gemeenschappelijk Vuilverwerkingsbedrijf. Burgemees ter R. M. Gallas van Alphen werd benoemd tot voorzitter. In het be stuurscollege kwamen verder drs. W. C. Hommels uit Gouda, J. Kruit uit Nieuwerkerk, N. P. Kremer uit Bodegraven, en J. ten Heuvelhof uit Hazerswoude. Dit waren ook de voorgedragen kandidaten, maar drs. Hommels kwam met een tegenkandidaat voor de heer Kremer. Hommels consta teerde dat hij de enige PvdA-kan- didaat was, naast 3 CDA'ers en 1 VVD'er. Gelet op de politieke ver houdingen in de twee regio's, zou de verdeling binnen het bestuur van 't kingsbedrijf volgens hem moeten zijn: 2 CDa'ers, 2 PvdA-leden en 1 VVD'er. Hij stelde zijn partijgenoot P. v.d. Dool (Boskoop) als tegen kandidaat voor Kremer. Deze opstelling ontlokte een discussie, over de vraag of de be stuurssamenstelling wel in het po litieke vlak moest worden getrok ken. Onder anderen de Leimuide- naar J. den Haan, burgemeester J. ten Heuvelhof (Hazerswoude) en burgemeester C. M. van der Linden (Koudekerk) hadden daar moeite mee. Burgemeester J. Kok (Reeuwijk) zag dat anders: "we zijn er met z'n allen toch op uit om te groeien naar één gewest. En daarin zullen we moeten wennen aan politieke opstellingen". Bij de stemming verkreeg de heer Kremer 35 stemmen, tegenover de heer v.d. Dool 16 stemmen, zodat de eerste werd gekozen. En: "toen ik binnenkwam, dacht ik, wat kan er toch een hoop als men elkaar de hand toesteekt. Ik vind het heerlijk", aldus een enthou siaste heer Van der Hooft, "dat we in ons dorp, dat ook wel de "Parel van de Gouwe" wordt genoemd, zo iets mogen hebben. Op deze mane ge kan iedereen zonder meer ja- loet 5 zijn". Na zijn speech kreeg de eeroteburger hij moest wel een paar minuten geduld hebben, omdat ae paarden eerst enkele rondjes moes ten draven, de sleutel. Hiermee open de hij de schuifdeuren die toegang geven tot de manege. De officiële opening was een feit,. De heer Glasbeek, schoonvader, van de eigenaar van "Reigersburgh" noemde de manege een pronkstuk. "We zijn dankbaar, dat veel vrien den ons bij de bouw hebben gehol pen. Tientallen hebben zich uitge sloofd om dit tot stand te brengen". Na de toespraken werd een sprook je uitgevoerd door leerlingen va» de manege, die hiervoor in prachti ge kleren waren gestoken. Het ver haaltje komt hier in het kort op neereen koning wil z'n oudste doch ter aan een man helpen. Als dit niet lukt stoot hij haar uit. Later komt, hoe kan het ook anders, toch alles op z'n pootjes terecht. NUTRICIA DAALDE FORS LISSE Het prestige-duel tussen het Katwijkse Van der Plas/BMW en het Lisser Van Gerven Caspers heeft de Lissen aren via een uitein delijk maar krappe 4-5 overwinning die zo vurig nagestreefde revanche opgeleverd. De Kat wij kers, die het eerste duel tussen beide topteams wonnen, zijn door dit verlies welis waar hun riante uitzicht op de pro- matie naar de eerste klasse van de zaalvoetbalstrijd van de KNVB niet kwijtgeraakt (er promoveren aan het einde van deze oompetitie drie ploegen en naast Van der Plas en Van Gerven is ook de tweede Lisser topploeg Godyla al zo goed als zeker van die promotie) maar de toppositie wél aan het wankelen gebradht. Burgerlijke Stand NOORD WIJKERHOUT Geboren: Mark Hendrik Wilhel mus zv J.Q.M. van der Slot en C B. van Dongen; Arjan Johannes Quiri- nus zv J.Q.M. van der Slot en C.G. van Dongen: Bartholomews Adrian'As Cornells zv J.H. Looijestijn en A.M. Koning: Lennart zv L. de Graaf en H.J.M. van Dalen;Robert Hendrik zv J. Uittenbogaard en F.B. Musegaas; Claudia Maria dv L.C.E. Broekhof en M.G A. Oude Veldhuis. Cindy Maria dv J.T.G. van Wieringen en M,J, van Munsteren; Teddy Willem Hendrik zv A.J.N. Huikeshoven en A. Teeling; Tanja Elisa dv J.F.J. van der Schot en H. v.d. Berg; Johan na Maria Christina dv A.J. van Kampen en M.A.J. van den Berg; Annemieke Wilhelmina Adrian a dv J. A. Pennings en A.A.M. van der Salm; Odertrouwd: M. Izeboud en MA.M. Jansen; M.P.M. van Eeden en M.M. A. Geerlings; Gehuwd: J.L.J. Meeuwenoord en W.J.J. van Rhijn; J.A. Salman en M.T.M.G. Hogervorst; H. van Beelen en A.P.C. Witteman: W.C.M. Aaart- man en H.S.M .Brama. Busramp In de buurt van de plaats Pithoragarh in India zijn 31 personen die van een begrafenis plechtigheid op de terugweg waren naar huls in een ongeluk met hun gecharterde bus om het leven geko men. Volgens de politie van Luck- now stortte de bus in een ravijn. Ontslagen Een groep van acht hoogleraren en assistenten van de filosofische faculteit in Belgrado zullen hun leerstoel moeten ontrui men. Hun wordt verweten dat ze openlijk tegenstand bieden aan de politiek van de JoegoSlaviiche com munistische partij. In de tweede periode- op de Am sterdamse oeurs werd voor Nutricia een prijs betaald van f 52 gedaan en laten wat een aderlating van f 11.50 betekende. Aandelen Koninklijke Olie liepen tijdens beurs verder op en gesloten werd f68.70, wat een winst inhield van f4,20. Unilevw breidde de winst uit tot f 1.30 op f 89,40 en Heineken sloot f 2,20 hoger op f 152,50. In de scheepvaartmarkt sloot HAL f3 hoger op f61,50 en Scheepvaart Unie f 5 op f121. Aan delen Amrobamk verlieten de markt dertig cent hoger op f 64 en de claims sloten op f 0.87 tegen f0,86 donderdag. Australië remt immigratie CANBERRA (AP) Australië ziet zich door stijgende werkloosheid on der de eigen beroepsbevolking ge dwongen strengere criteria te hante ren voor het verlenen van een inreis visum, zo heeft minister van arbeid en immigratie bekendgemaakt. Naar zijn schatting verblijven er in Australië tussen de 30 en 50.000 ille gale immigranten. Tot dusver kon iedereen met een retourbiljet en vol doende geld op zak zonder meer een visum krijgen. De criteria zullen ech ter strenger worden omdat er op gro te schaal misbruik wordt gemaakt, van de bestaande situatie, aldus de minister. Het werkloosheidscijfer in Austra lië bedraagt thans 276.000. CHU-Rijnsburg gaat over de gemeentelijke zaken praten RIJNSBURG Eén van de belang rijkste punten tijdens de jaarverga dering van de afdeling Rijnsburg van de Christelijke Historische Unie is de discussie over gemeentelijke za ken. Deze vergadering wordt donder dag 30 januari, 's avonds acht uur gehouden in hotel-restaurant „De Monyé" aan de Sandtlaan. De CH.U.-leden worden tijdens deze bijeenkomst in de gelegenheid ge steld vragen te stellen over het ge meentelijke beleid aan de CJH.-wet- houder W L van der Gugten en de zittende raadsleden J. C. J. van der Meü, P. Paauw en T. Kralt Pzn. Verder zullen tij diens deze vergade ring de jaarverslagen worden be handeld, is er bestuursverkiezing (J. Tramper en D. van Egmond zijn af tredend en herkiesbaar en in de plaats van J. C. J van der Meij, die doorz ijn raadslidmaatschap geen be. stuurslid meer mag zijn, zal een an der moeten worden gekozen) en zal J C. J. van der Meü een politiek overzicht geven.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 4