Iwan Rebroff: dat is andere koek.. Ingrijpende renovatie is begonnen ELK WAT WILS Rijnsburg verwacht de burgemeestersbenoeming vrij snel PAGINA 4 VRIJDAG 17 JANUARI 1975 Iwan Rebroff kan stilstaan "op de toon", zoals een sirene op de eerste maandag van de maand om twaalf uur 's middags. Van riooldiep naar hoge koptoontjes. Iwan Rebroff: gewoon andere koek. SASSENHEIM Dait hadden Job's mannen van vyfentwuniüg jaar gele den niet gedacht dat hun schoorvoe tend in de gemeenschap geschoven mannenkoortje eens door meer dan 2000 Sassenheimse handen jubelend zou worden toegeklapt. Job heten betekent een opdracht. Tegen wat anderen willen inbrengen geloven en met jobsgeduld trouw blijven. Job de Vries staat 25 jaar voor Sas- senheims mannenkoor. We hoorden hem gisteravond het jubileumconcert inwijden met Palestrina, na de Bede van Bortnianski, die mannenkoren zo erg goed ligt. Bone Jesu heeft een zeer zelfstandige stemmenloop, maar eindigde wel met weerstandjes en een onrustig stilstaan op de noot. Po- pule Meus liep echter perfect. Job de Vries houdt van soberheid en een voud. Waar mensen zijn is strijd en zo is er ook een strijd van meningen over Palestrina zingen. Persoonlijk zotsden we die ingeworpen Griekse regel Hagios o Theos, telkens voor afgaand aan Sanetus Deus. byzan tijns als een luid aanroepen willen laten klinken. Meer detailkritiek hoeft niet. De ju bilarissen, die van een model disci pline blijk geven, zongen verder ne gro's, een Schubert en zoals ze vaak graag doen, een Vercti (Ernani). Dan samen met Caroline van Hemert de Nanne de Vries drie Mozart-koren. samen metCaroline van Hmert de Alt-Rap6odie van Brahms, samen met de speciale gast van deze avond, de kunstemaker Iwan Rebroff, de po pulaire Twaalf Rovers van Tsjgarovo. De registerkleuren waren overal dui delijk aangebracht. De dirigent is scherp uit op een mooi zang-reliëf, een afgeslepen articulering, op een palet van zachte tinten. Velen zijn natuurlijk ook gekomen voor Caroline en voor Iwan - de zelf zekere, de komieke, de veroveraar. Zijn zang is andere koek. Zulke „Lente" (hij communiceert in het Duits) moeten natuurlijk steeds hun programma umdeuten en de titels laten we daarom de titels, Ja, "stilstaan op de toon", Iwan Rebroff kan dat. Precies zoals de eerste maandag van de maand om 12 uur middag de alarmsirene proef-fluit. Wunderschön en onmogelijk lang. In een seconde vliegt hij van riooldiep naar hoog falset of de koptoontjes van een gewiekste sopraan en daar goochelt hij ook nog flageoletten mee. Gelet op zijn atletisch gebouwde ge stalte lijkt dat dubbel koddig. Hij kan de echo van zijn eigen stem weergeven. Helemaal Wunder. Nor maal is zijn stem zeer gezond so noor. Maar of hij zonder microfoon een gezonde Papageno of een sono re Escamillo in Carmen klaar speelt daar staan we niet voor in. Zijn ka pel van twee gitaren, twee balalai ka's, één akkordeon, stelde muzi kaal niet overmatig veel voor. Caroline van Hemert viel ons als meestal erg tegen, 't Spijt ons, op dót punt het publiek tegen de haren te moeten strijken. Haar beperkte, stemmiddelen zijn glansloos. het gezongene komt maar flauwtjes tot leven, onzuiverheid ïigjt op de loer, vandaar haar starre voorzichtigheid, en vermijden van stemuitzetting. Ze heeft een goed tekstbegrip, maar waagt er te weinig mee. Zij zong nog de aria "Depised" uit The Messiah en een opera-aria van Donizetti die ook niet erg bloeien wou. Sympathiek van klank en intentie, zonder pretentie, waren de bariton- solobij dragen van koorlid Nanne de Vries in de Mozart-stukken. Maar de meest fijnste en gaafste van allen en alles deze avond is de Sassen heimse pianist Piet van Zoen ge weest in al de begeleidingen. KEES VERHOEF RIJNSBURG De Rijnsburgse mu ziekvereniging Wilhelmina gaf gis teravond in de Immanuelkerk haar Jaarlijkse muziekuitvoering onder lei ding van J. Mey. Het programma bood voor elk wa t wils. waarbij het optreden van de blazers regelma tig werd afgewisseld door orgelspel van Jacques Coilijn. Dootr omstandig heden was ik genoodzaakt mij te be perken tot het "opsnuiven van de sfeer". Eerlijk gezegd viel die sfeer me wat tegen: het aantal toehoor ders leek mij minder dan bij vorige gelegenheden, en vooral het jeugdi ge deel van het publiek roerde zich soms. Wellicht was dat de oorzaak ervan, dat de musici nu minder exact en alert speelden cfian ik mij van hen herinner. Ook de heer M. Bin nendijk. solist in The Acrobat, kon zijn draai niet helemaal vinden, zo min als de organist. We mogen slechts hopen, dat dit concert een generale repetitie was voor het 75-jarig Jubi leum, diat in november wordt gevierd en dat samenvalt met het 1000-Jarig bestaan van Rijnsburg. Gezien de goede reputatie van Wilhelmina zul len de musici zich dan zeker op groot se wijze revancheren. R. G. H. HAZERSWOUDE Het aannemingsbedrijf Boers heeft een begin gemaakt met het opknappen van de achtentwin tig woningen aan de Hazerswoudse Zonneveldstraat. De verwachting is, dat dit karwei ongeveer zes a zeven maan den in beslag zal nemen. In totaal zullen zestig van dit type huizen worden gerenoveerd. De woningen werden omstreeks *28 gebouwd in het kader van de zoge naamde landarbeiderswet. Tot nu toe werden er twaalf opgeknapt in de Van den Boschstraat en twintig in de Torenstraat. Vorig Jaar mei werd een begin gemaakt met de eerste werkzaamheden. Het totale renovatieplan zal in de loop van dit Jaar gereed komen. De kosten, die hiermee gemoeid zijn. bedragen bijna twee miljoen gulden. Hetgeen per woning neer komt op een bedrag van ruim der tigduizend gulden. Het rijk heeft een aanzienlijke subsidie verleend aan de woningbouwvereniging •Volksbelang,' die de genoemde huizen in beheer heeft. Nieuw Van de op te knappen huizen blij ven alleen de buitenmuren over eind. Het interieur wordt compleet vernieuwd. "De bewoners van de te renoveren waningen worden on dergebracht in panden aan de Breitnerlaan in Hazerswoude-Zuid", vertelt de heer de Bruin van de ge meente. "De woningbouwvereni ging heeft deze huizen gestoffeerd. De mensen moeten alleen hun meu belen i De oude huizen worden geheel aangepast aan de eisen van deze tijd: er komt een douchecel in, een nieuwe keuken en op de slaapka mers komen vaste wastafels. "De bewoners", aldus De Bruin, "zijn razend enthousiast. Tot nog toe is helemaal niemand geweest, die heeft gezegd ik blijf liever in dit nieuwe huis zitten". Huur Van de huizen blijven alleen de buitenmuren staan; de rest wordt gesloopt en helemaal nieuw weer opgetrokken. De consequentie van het ren is wel, dat de bewoners een ho gere huur moeten gaan betalen. Hoeveel dat precies wordt is niet bekend. Dit wordt bekeken als de Juiste kosten van de opknapbeurt bekend zijn. "We hebben in een hoorzitting de betrokkenen inge licht over de consequenties", ver- De Bruin. "Howel enkelen tegen de verhoging van de huurprijs opke ken, waren er toch geen overwe gende bezwaren". Als de verbouwing achter de rug is kunnen de bewoners hun woning ook aan de voorkant binnentreden. Tot nu toe moesten zij "achterom", omdat er zo'n vijftig Jaar geleden geen voordeur was aangebracht. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN Michel Maarten, z. van F. G. Vr«- bloed en C. J. Llbochant; Gerard Huig, z. van C. G. Krayenoord en J. van der Plas. OVERLEDEN J. M. Klein Sprokkelhorst, man. 62 j.; W. P. Augustinus, man, 69 j.; I. Dis- j.: J. J. Pundke, geh. Weer ongeluk op Willem de Zwijgerlaan i T. M. Heijden: J. G. van Wijk en H. Llgtvoet; V. Tlsseur en J. G. Siera; J. J. de Wolf ;n G. Sepers. ONDERTROUWD E. R. C. van den Berg en E. F. Oos- Lut; Prins; G. Kok e WASSENAAR In de Wassenaar- se wijk Kerkehout is gisteravond tot driemaal toe ingebroken. Ontvreemd werden ruim 1700 gulden, voor enke le honderden guldens aan gouden en doublé sieraden en een film ca mera. De inbrekers drongen de pan den - een aan het Kerkehout en twee aan de Louisestraat - binnen na het forceren van de keukenramen. LEIDEN Een 40-jarige in woonster van Leidien is gisteravond omstreeks zes uur, toen zij met de fiets aan de hand ter hoogte van ae Marnixstraat de rijbaan van de Willem de Zwijgerlaan hollend over stak. gegrepen door een personen auto. Het ongeval gebeurde op een zebrapad, maar de vrouw heeft zich volgens de politie vermoedelijk door de regen en de duisternis vergist in de afstand tussen de oversteekplaats en de ad dicht genaderde auto. i M. Maas; T. Paauw brak zowel haar dijbeen als haar enkel. Ze moest worden overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis. NOORDWIJKERHOUT IJs club Noordwijkerhout en de Zilker- ijsvereniging organiseren zaterdag een bustocht voor de Jeugd naar de Haagse kunstijsbaan. Kosten zes gulden per persoon. Vertrek uit de Zilk om kwart voor negen (aan melden Regenvlietweg 17), en om negen uur in het dorp (aanmelden LEIDEN Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur v.m. tot zondag 24.00 uur, waargenomen door de volgende art sen: Wijk I: Morswegkwartier, Binnen stad tot Cityring: J. L. Schaefer, Rijnsburgerweg 11 f tel. 50481. Wijk II: Groenoord, Kooi en Merenwijk: A. van Luyk, Thorbeckestraat 5, teL 22522. Wijk III: Waard, Professoren- wijk en Tuinstadswyk: G. E J. Pie- terse, Zoetertfoudse Singel 109, teL 24403. Wijk IV: Zuid-West en Haag- wegkwartier: J. van Leeuwen, v. d. Brandelerkade 28, tel. 20412. LEIDERDORP Van Wijk, Me relstraat 184a, tel. 91000, spreekuur voor spoedgevallen za. en zo. van 12.30—13 00 uur. OEGSTGEEST H. A. Reterink, Terweeweg 152. tel. 50394.. VOORSCHOTEN W. L M. van Dam, Palestrinalaan 29, tel. 3960 (za terdag); A. M. Kostense, Voorstraat 23. tel. 2493 (zondag). WARMOND L. Lempers, Chur- chilllaan 13, Voorhout, tel. 02522- 10140 (van vr. 17 Jan. 18.00 uur tot za. 18 jan. 10.00 uur); F. Walenkamp Dorpsstraat 45. tel. 01711-2220 (van ïhSO18 1000 uur tot ma' 20 Jan- Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vrijdag 17 jan. tot vrijdag 24 jan. door: Apo theek Centraal, Breestraat 74, tel. 20552; Apotheek Beker, Lijtweg 4 Oegstgeest, tel. 55482. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66 tel 01717-2525. Wijkverpleging LEIDEN Stichting Interkruia Leiden, Middelweg 38, teL 21753. LEIDERDORP Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 40131. OEGSTGEEST Interkruis, Lijt weg 7, tel. 54500. VOORSCHOTEN Gezondheids centrum, v. d. Waalslaan, tel. 4641. WARMOND Zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, teL 02522-11463. LISSE Bij de in Lisse gehou den radarcontrole op de snelheid waarmee de autobezitters op de Heereweg in Lisse rijden, werden niet minder dan 78 automobilis ten verbaliseerd ewgens te hard rijden. Gemiddeld werd 70 km. per uur gereden terwijl 50 km is toege staan. RIJNSBURG „Naar mijn mening kan een burgemeesterbenoeming op vrij korte termijn tegemoet worden gezien". Dat zegt Rijns bur gs loco-burgemeester H. de Mooij in zijn jaaroverzicht 1974. „U kon In de bijzondere raadsvergadering van 10 okto ber, die werd bijgewoond door de commis saris der koningin mr. M. Vrolijk, uw wensen kenbaar maken met betrekking tot de aan de nieuw te benoemen burge meester te stellen eisen van bekwaamheid en geschiktheid". In zijn jaaroverzicht gaat De Mooij uit voerig in op het overlijden van burge meester B. H. Koomans (63) en van ere burger D. C. van der Vijver (78). Over Koomans zegt hij: „In 'zijn' ruim zeven tien 'Rijnsburgse jaren' heeft hij met In zet van al zijn krachten op velerlei gebied enorm veel voor onze gemeente mogen doen" en ten aanzien van Van der Vijver: „Met dankbaarheid gedenken wij hem als een persoon van grote betekenis voor de Rijnsburgse gemeenschap, onder andere tot uitdrukking gekomen gedurende zijn 27-jarige raadslidmaatschap en ruim 22- jarig wethouderschap". 'Loco' De Mooij wijst erop, dat in 1974 het aantal inwoners steeg van 10J234 tot 10.425, waarvan 5291 mannen en 5134 vrouwen. De raad vergaderde tien maal in het openbaar en er werden 148 agenda punten aan de orde gesteld. Hij somt een aantal belangrijke beslissingen op, waar bij uitspringen de vaststelling van de ex ploitatiebegroting voor de bestemmings plannen 'Centrum I', 'Anjelierenstraat' en 'Frederiksoord*. voorbereidingsbesluiten voor het gebied *Kamphuizerpolder' en 'Sportveldencomplex Middelmors', kredie ten voor het bestedingsgereedmaken van verschilende onderdelen van 'Het Water- bos' en voor de stichting van een gedenk teken voor de graven en gravinnen van het Hollandse Huis en stichting van een openbare kleuterschool Ook memoreerde hij, dat het aantal raalsleden met twee is uitgebreid aangezien in mei 1973 de grens van 10.000 inwoners werd overschreden. Ten aanzien van de bouwactiviteiten merkt De Mooij onder meer op, dat in 1974 114 bouwvergunningen werden aan gevraagd (in 1973: 166 en in 1972: 128) en 91 verleend (146 en 106). Het totaalbedrag der bouwsommen was in 1974 f 18.894.134.-. Voor 1973 was dat f 13.296.717,- en voor 1972 f 12.805.953,-. Er werden acht aanvra gen geweigerd, tegenover zes in 1973 en vijf in 1972. Tijdens zijn bezoek toonde staatssecretaris J. N. L. Schaefer terecht veel waardering voor het bijna gereed gekomen renovatieproject van 83 wonin gen van de woningbouwvereniging "Spl- Over 'Het Waterbos' spreekt De Mooij de hoop uit, dat de Rijnsburgse en Val- kenburgse bevolking in september de eer ste duik in dit overdekte zwembad zal kunnen nemen. Er wordt naar gestreefd het tweede onderdeel, de sportzaal, ge lijktijdig met de 'overdekte' in gebruik te nemen. Het derde onderdeel, vier ten nisbanen, zal reeds medio april gereed zijn. Het comité '1000 jaar Rijnsburg', zo con stateert De Mooij, heeft reeds belangrijke vorderingen gemaakt met de organisatie van de festiviteiten in de pe riode van 31 juli tot en met 10 augustus. Het streven is het gedenkteken voor de graven en gravinnen van het Hollands Huis nog vóór de viering van het 1000- jarig bestaan te realiseren. Grote waarde ring heeft hij voor het vijftigjarige vrij willige brandweerkorps en de plaatselijke politie, waarvan de feitelijke sterkte 13 man ïs en de organieke 17. Het aantal door de politie in 1974 be handelde misdrijven, zegt loco-burgemees ter De Mooij, was 163 en het aantal aan giften van inbraak 51 en van diefstal 83. Er gebeurden in 1974 223 verkeersongeval len. Tijdens de radarcontroles op de snel heid van voertuigen werd tegen 35 be stuurders proces-verbaal opgemaakt. Ook werden herhaaldelijk controles gehouden bij de verkeerslichten. In totaal werd hier bij 168 processen-verbaal opgemaakt tegen hen, die het rode licht negeerden. In zijn jaaroverzicht schenkt De Mooij verder aandacht aan de relatie met de partnergemeente Hiitteratal, aan het zes tigjarig bestaan van de bloemenveilfngs- vereniging "Flora', die hij 'onze veiling noemt, waarop we met recht trots mogen zijn' en aan personen, die in 1974 afscheid namen: G. Doctor, directeur van de tuin bouwschool, de predikanten K. Deddens, L. v. d. Linde en J. Byieveld (die 1 ja nuari met vervroegd emeritaat ging) en H. J. den Haan, secretaris van 'Flora'.. Hij begroet dr. G. J. van den Bogerd. dfe zijn intrede heeft gedaan. Aan het slot dankt De Mooij de raad voor het werk, dat ge zamenlijk in het afgelopen jaar mocht worden verricht en het gehele gemeente- personeel. Hij voegt er de wens aan toe. dat God allen een gezegend 1975 geve. Hazerswoudse Zonneveldstraat: Medische diensten Artsen

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 4