jftef/rk gemeente- voorlichting Meer parkeermeters in Leidse binnenstad agenda COMMISSIE VOORSCHOTEN Inbraak in hotelkamer Brutale roof WEER KRAAK VAN PTT-CEL Brand in pakhuis 15 maanden voor kunstdiefstal if9T?n,£rzuid"°n 641 VOORSCHOTEN De Voorscho- tense commissie voor onderwijs en welzijn hield gisteravond een discus sie over de gemeentelijke voorlichting naar aanleiding van het door Pop- ma (PPV) ingediende agendapunt: "Raadhuisklanken omvormen tot een meer adequaat medium tussen gemeentebestuur en burgerij". "Raadhuisklanken", het gemeen telijke voorlichtingsblad is tijdens de laatst gehouden begrotingsvergade ring kritisch bekeken door de ge meenteraad en in de programmati sche vertrekpunten bij de samenstel ling van het college van burgemees ter en wethouders werd verzocht dit •blad nuttiger en aantrekkelijker te maken. Wethouder mevrouw De Rui ter meende gisteravond dat de oom missie suggesties moet doen. waar na B. en W. met een voorstel kun nen komen. Het CDA-lid Marselis was het compleet met zijn wethou der oneens. B. en W. hebben de taak om te bepalen of Voorschoten uit sluitend passieve of daarnaast ook nog aktieve voorlichting wil geven. Popma verdedigde zijn mening dat een gemeentelijk voorichtingsblad voor 50% door de gemeente en voor 50% door de bevolking volgeschreven moet worden. De pers wordt te veel geremd door de commerciële opzet van dag- en weekbladen. Mevrouw Bloembergen (WD) was de mening toegedaan dat Popma de pers te laag aanslaat. Zonder onderzoek is nooit aantoonbaar dat de burgerij inderdaad behoefte heeft aan een blad dat door de gemeente frequent wordt uitgegeven. Wethouder mevrouw De Ruiter verzocht de commissie dringend om enige concrete uitgangspunten. Het is volgens haar eenvoudig te zeggen dat "Raadhuisklanken" anders moet worden, maar met de opmerkingen van de commissie "word" ik met een mager handje vol naar het college van b. en w. gestuurd". Ter discussie kwam ook de taak en de functie van de commissie. Marselis (CDA) wilde graag een inhaken op de aktuele gebeurtenissen in het dorpsleven. "Op tafel krijgen wat ep een bepaalde tijd op tafel moet komen". Wethouder De Ruiter toonde zich gaarne bereid om in het vervolg na de rondvraag aan de orde te stel len "agendapunten voor de volgende commissievergadering". Visser (PPV) was 't daarmee volkomen eens. Toch bleef er verschil van mening tussen de wethouder en de commissieleden over de graag of B. en W. initiatie ven moeten nemen of dat de gemeen teraad het eveneens gaat doen. Vol gens de wethouder vloeit uit de pro grammatische vertrekpunten bij de vorming van het college van B. en W. het feit dat dit college vooral initia tieven uit de raad mogen verwach ten terwijl B. en W. zich met het algemeen beleid bezig houden. Met de toezegging aan de hele zaak eens een extra vergadering te wijden was iedereen tevreden. Café was het (eind)station LEIDEN De Leidse politie heeft gisteravond een 44-jarige oplichter aangehouden. De man, die geen vaste woon- of verblijf plaats heeft, wist eeirder op de avond de kosteres van de Hoog landse Kerk een bedrag van dertig gulden afhandig te ma ken door een zielig verhaal op te hangen. De man zou het geld nodig hebben gehad voor een treinreis naar Groningen. De kosteres, die de zaak niet hele maal vertrouwde, liet de gan gen van de man door een kennis nagaan. Het bleek toen dat de man niet zijn weg naar het sta tion zocht maar naar een café. De man is overgebracht naar het politiebureau, waar wordt nagegaan of hij zich aan meer oplichtingen heeft schuldig ge maakt. LEIDEN Een 36-jarige Ameri kaanse marine-attaché is gistermid dag in Holiday Inn zijn fototoe stel en een klein bedrag aan Neder lands geld kwijtgeraakt. Het foto toestel, dat een waarde van f 250.- vertegenwoordigde, en het geld wer den weggenomen uit zijn kamer, waarvan de deur geforceerd bleek LEIDEN Een leidse automobi list is gisterochtend op brutale wij ze van een koffertje met twee sneeuwkettingen beroofd. De 33-ja rige Leidenaar had het koffertje even neergezet toen hij zijn wagen even uit zijn garage in de Corel- listraat had gereden. De sneenwket- tingen zonden een waarde van on geveer f 350,- hebben. LEIDEN In de Musschenbroek- straat is gisteren een telefooncel gekraakt. Er werd voor f 150,- aan geld ontvreemd en voor f 750,- aan schade toegebracht. LEIDEN Door onbekende oorzaak is gisteravond een binnenbrandje uitgebroken in het pakhuis van VIP aan de Lammermarkt. De brandweer had wat moeite met het opsporen van de haard, omdat er grote wanorde in het pakhuis heerste. Verpakkingsmateriaal en "piepschuim" stond tussen electri- sche apparatuur, ijskasten, gasfor nuizen enz. Over de schade kon vanmiddag nog geen opgave worden gedaan. Maar verondersteld kan worden dat het om enige duizenden guldens gaat. WASSENAAR De "geheim zinnige" koepel op de buiten plaats Wiltzanck is in begin 1968 door de gemeente Wasse naar voor een symbolische prijs van f 1,- verkocht aan de Nederlandse Monumenten Stichting. De theekoepel was in slechte staat en Wassenaar beschikte niet' over de geld middelen voor een restauratie, terwijl de Monumentenstich ting zich bereid verklaarde tot herstel. Daarvoor werden door rijk en provincie subsidies ver strekt. De restauratie is nu vrijwel gereed. De Monumen tenstichting heeft medege deeld de koepel te willen over dragen aan de Stichting Lie ven de Key, gevestigd te Den Haag, die zich ten doel stelt gebouwen met historische waarde te doen beioonen. De Stichting is een dochterinstel ling van de Monumentenstich ting. Destijds is bepaald, dat als de Monumentenstichting de koepel zou gaan vervreemden de gemeente Wassenaar het recht tot terugkoop zou heb ben. Burgemeester en wethou ders willen van dat recht geen gebruik maken, maar zouden graag zien dat het voorkeurs recht tot terugkoop wel blijft bestaan als de Stichting Lie ven de Key eigenaresse wordt. Alvorens de gemeenteraad zich over deze zaak zal uit spreken wordt het oordeel ge vraagd van de commissie Technische Diensten. In plaats van schijven LEIDEN Op een bijeenkomst van het Komitee Pieters- en Academie- wijk over de komende afsluiting van de Breestraat maakte een afgevaar digde van de politie gisteravond be kend dat erin de binnenstad, o.a. op de Langebrug en de Steenschuur een groot aantal parkeermeters zullen bijkomen ter vervanging van het systeem waarbij met parkeerschij- ven wordt gewerkt. In de praktijk blijkt men dit lang parkeren niette kunnen voorkomen omdat tal v. auto mobilisten die in de binnenstad wer ken om de twee uur htm schijf door draaien. Een onwettige handeling, die kennelijk echter nauwelijks effectief te controleren valt. De werkgroep ver keer, die uit ambtenaren en verte genwoordigers van de politie bestaat heeft over deze zaak een voorstel voorbereid, waarover de wethouder en de verkeerscommissie zich nog moeten uitspreken. -telefoon 2526c Redactie Paul Wolfswinkel Aanwezig waren gisteravond een over de marktroute afgewikkeld kun- veertigtal mensen, bewoners uit de nen worden, via een lus naar het wijk, winkeliers, vertegenwoordigers Stationsplein en de cityring. Doove van de politie, gemeentewerken, Ad— stelde nadrukkelijk dat het comité viesraad voor de Binnenstad LCC en geen eisen stelt, maar slechts in een de fracties van PvdA en CDA. An dere politieke partijen lieten verstek gaan. Voorzitter Jan Doove zette nog eens uiteen welke gedachten het comité heeft als de Breestraat straks dicht gaat voor het leggen van een nieuw riool en een busbaan. Het is overigens nog steeds niet duidelijk wanneer dat gaat gebeuren. Wet houder Waal heeft eerst als streef datum april genoemd, maar is daar inmiddels op terug gekomen en nu wordt gedacht in de richting van sep tember. Suggestie van het comité: leg de busbaan in het midden en het riool aan de zijkant, zodat de Breestraat niet gedurende de gehele periode (de gemeente rekent op een Jaar) over de volle breedte dicht hoeft. Als ex tra parkeergelegenheid denkt men om. aan het Witte Singel-terredn van de universiteit, terwijl in de Lange brug slechts beperkt parkeren mo gelijk zou moeten zijn. Het openbaar vervoer van Leiden naar buiten en omgekeerd zou in dezelfde richting LEZERS SCHRIJVEN Huurboilers Voorschoten In de krant van 3 januari lazen wij een verslag van onze bespreking met wethouder Oosterbaan, naar aanlei ding van onze protesten over de ver koop van oude boilers onder dreige ment van een drastische huurverho ging. Evenals de vorige keer toen er een gefantaseerd verhaal over een zo genaamd e "huurkoop" in de krant stond en de gemeente verbaasd stond over zoveel misverstand bij de bewoners. Ook dit keer zaten er weer verschillende onjuistheden in'i artikel. Vandaar onze reaktie! Lezen we de krant goed dan zou onze bespreking geen enkele zin ge had hebben: er verandert niets in die situatie en de gemeente doet pre cies zoals ze het al die tijd van plan was om te doen. Er staat bijvoorbeeld niet in dat de gemeente toegezegd heeft dat er een enquêteformulier uit zou gaan naar alle betrokkenen en niet al leen naar de ondertekenaars. (De verkoopmethode in de brief van 9 oktober 1974 was immers niet Juist geweest!) Hierin zouden verschillen de mogelijkheden ter keuze voorge legd worden. We blijven er bij dat v. de dingen niet willen kopen onder dwang van een forse huurverhoging. Juist is aan het einde van het stuk dat we fel tegen een grote huurver hoging zijn. Zeker is dat we kritisch zullen be kijken wat de gemeente doet en het er niet bij laten zitten BHW VOORSCHOTEN. P. de Zwart Maduroweg 3 Voorschoten. P.S. De politie stond er trouwens wel degelijk voor ons. Uit niets bleek dat ze het verkeer controleerden. Dat konden ze gezien hun positie ook nit. We hebben er speciaal op gelet. DEN HAAG De officier van Jus titie bij de rechtbank im Den Haag heeft gisteren vijftien maanden ge vangenisstraf met aftrek van voor arrest geëist tegen de 40-jarige Ha genaar G. E. wegens het wegnemen van meer dan een ton aan schilde rijen bij inbraken in Den Haag. Oegstgeest en Amsterdam. Tegen de 23-jarige Hagenaar A. F., bij wie vrijwel de hele buit thuis en in zijn auto was teruggevonden, vorderde de officier van Justitie twaalf maanden gevangenisstraf waarvan twee maan den voorwaardelijk, met een proeftijd van twee Jaar. Bedden ontkenden de doeken te hebben gestolen. F. beweerde voor de rechtbank ze voor een kennis in bewaring te hebben genomen enge- prooeCrd te hebben ze te verko pen. Het kostbaarste schilderij, een werk van Schelfhout met een waarde van f 45.000,- was bij hem thuis op zolder aangetroffen. Van E. kwamen vingerafdrukken op enkele van de kunstwerken voor, maar hij ontkende iets met de dief stal van de doeken uitstaande te heb ben. De officier van Justitie, mr R. A. Schimmel, achtte zoniet de inbra ken, dan toch de heling van de doe ken door het tweetal bewezen. Hun raadslieden achtten daarentegen elk spoor van bewijs dat hun cliënten de schilderijen zelf bij inbraken hadden ontvreemd, afgewezig. De rechtbank zal dinsdag 21 ja nuari uitspraak doen. WOENSDAG 8 JANUARI 1975 Woensdag Breestraat 19. Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Middelweg 4, Architecten-Informatie centrum. 7.30-9.30 uur nam., bezoek alleen na telefonische afspraak 071- Geversstraat 65. Oegstgeest, sociëteit Donderdag Breestraat 19, sociëteit spreksavond Baha'l Gemeenschap. 8 Van der Valk Boumanweg 236, Leider dorp, Bijbelstudie en Gesprekskring Baptistengemeente, 8 uur nam. Morsweg 10. vergadering Werkgroep Wonen in de Samenlevingsopbouw, 7.30 Gemeentelijke Commissie voor Ruim telijke Ordening en Openbare Werken. Apotheken 10 januari, wordt tel. 017173525. Burgerraadsman tel 071-43171 Spreekuren van 11.30*14.00, do. van lu.uu-ai.uu Begijntje Sexueel voorlichtingscentrum. Begijn hof 2 (Rapenburg) Dl 7.30—10.80 uur nam en wo 7.85—8.30 uur nam Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. Jansen—Niemeyer. Hof- dllck 32 Oegstgeest tel 071—53652. Koordstudio intermenselijke be- imoetlngsruimte voor iO-Jiirlgen Oude Rijn 88, Ontmoetingsruimten Zaterdag gesloten, zonaag van zu tot 23 uur Tevens aangepast voor lichamelijk gehandi capten. Elke donderdag van 1516 uur spreekuur Alg. Ned Invaliden Bond. Vormingscentrum Troef sjale Kreagroep; Dinsdagavond: Ken- nismakings|roep Werkgroep^ Naald en bijeenkomsten Hogewoerd 57 telefoon Uil-öt»»». SOS-dienst SOS - tel hulpdienst, tel. 071— 25202. Voor allen die ln moeilijkhe den verkeren dag er. nacht te berei ken. Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en informatiedienst Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau Volkshuls, ApothekersdiJk 33. Dl. woe. en do 10 Dienstencentrum. Van Hogendorpstr! 78£> Ir7;,9muu^ nam' MIerennpst do- Stichting werkgemeenschap Kindercentra Hooglandse Kerkgracht 4: (Ingang) Koppenlnksteeg). openingstijden: dl. woe., do. en vr 9.30—12 uur vm en 2—5 uur nam., tel 80360 Hulp- en adviescentrum Hulp- en Adviescentrum Merenwllk. Arendshorst 19. tel. 43212 Spreekuur: Hot jazz Na twee weken gesloten te zijn geweest zal Hot House (jazzzolder aan het Rapenburg 24) aanstaande vrijdag weer de deuren open gooi en. Maar vooraleer dat te doen wenst HH de bezoekers een... juist, u heeft het begrepen. En wat de jazz betreft kunnen we het nieuwe jaar alvast goed beginnen want op de openingsavond zal de groep C5t optreden. De muziek die ze brengen is liet beste te kalraktiriseren als die vorm van avant-garde Jazz, waarbij vrije geïmproviseerde mu ziek rond een vast basis-thema wordt "geweven", zodat een speels en dynamisch geheel dat sterk steunt op de individuele kwaliteiten van de spelers ontstaat. Om de mu zikale overdracht zo optimaal moge lijk te maken zal er af en toe eni ge uitleg door de musici worden ge geven. C5 is in 1969 opgericht en bestaat uit Ton Vingerhoets (alt. sax en diverse fluiten), Frans van Tongeren (piano), Herbert Vogel (contrabas en basgitaar). Peler Huiting (drums) en Jos Oei (conga en percussie). De aanvangstijd is als vanouds tien uur. En eventjes wat verklappen voor binnenkort: 17 januari komt Rudy Brink met z*n kwartet en de week daarop spelen The New Stablema- Plantkunde De Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde althans de afdeling Lei den en omstreken houdt woensdag de 15de haar jaarvergadering. In 't Rijksherbarium aan de Schelpen kade. Om 20 uur. Na de gebruike lijke dingen die Jaarvergaderingen voor de pauze zo ontzettend aan trekkelijk maken spreken de heren Van Alphen en Vermet uit Voor schoten over "differentiatie". De le zing wordt met dia's toegelicht. Voor veel mensen betekent wan delen een gezonde lichaamsbe weging, maar voor weinig mensen is het méér. Elk levend organisme leeft bij de gratie van een complex systeem. Het opsporen, ontdekken en begrijpen van de onderlinge sa menhang van de levensverschijnse len kan veel voldoening geven. Met die instelling hebben beide heren de beelden voor die avond gekozen. De maatschappij is overigens vol met goede voornemens. In Leider dorp wordt weer een bloemschik- cursus gegeven. Op de (woensdag) avonden 5, 12, 16 en 26 februari in de Scheppingskerk. Opgeven voor 18 Januari (Vijf Meilaan 37. tele foon 49163). Leden betalen 65 gul den, niet-leden een tientje meer. Kijk-Doe-Idee Aanstaande zaterdag wordt voor de vierde keer in successie de "Kijk- Doe-Idee-Dag" gehouden in het Congresgebouw in Den Haag. Deze dag is een programmabeurs waar men nieuwe ideetjes kan opdoen voor creatief bezig-zijn. De uitvoe ring berust bij de provinciale orga nisaties voor het Jeugdwerk in Zuid-Holland en wordt gehouden onder auspiciën van de Provinciale Jeugdraad in deze provincie. De getoonde activiteiten zijn dan ook zoveel mogelijk afgestemd op het werken met kinderen. Ook mensen die niet direct bij het Jeugdwerk zijn betrokken zullen er veel van hun gading kunnen vinden. Bij alle demonstraties is deskundige hulp en uitleg aanwezig. De toegangsprijs bedraagt 3 gul den: jongeren tot 16 Jaar half geld. Voor inlichtingen kunt u bellen met bureau Janzeuven, telefoon 070— mm. VOORSCHOTEN Het grofvuil wordt woensdag opgehaald in het Burg. Vernèdepark, Badhuisstraat, wijkstraat, Sophiakade, Nieuw Voor dorpstraat, Prof. Zernikelaan, Prof. Einsteinlaan, Prof. Lorentzlaan, Prof. Eykmanhof, Prof. Eintho- venlaan, Prof. Debijelaan, Anthoni van Leeuwenhoekkade, Lord Baden Powellweg, Kamerlingh Onnesplant- soen, Raadhuislaan, (het gedeelte ten oosten van Vlietzicht), Prof. van der Waalslaan, Prof. van 't Hofflaaai, Curielaan, Molenlaan ('t gedeelte ten oosten van de Prof. Asserlaan), Prof. Zeemanplantsoen, Gerard Douplantsoen, Carel Fabri- tiuslaan, Antonie van Dijcklaan, Johannes Vermeerplantsoen, Govert Flickplantsoen, Rembrandtlaan, Al- bert Schweitzerplantsoen, Jan van Goyenplantsoen, Ferdinand Bollaan, Jan Steenlaan, Ruijsdaelhof, Van Ostadehof, Paulus Potterdreef. Frans Halsplantsoen en Nic. Maes- kade. Op donderdag in de wijk Noord- Hofland, aan de Hofweg (het ge deelte tussen Voorschoterweg en de Leidseweg), Leidseweg (het gedeelte tussen Voorschoterweg en de Vink- weg). Dienstencentrum Noordeinpleln 2b tel 40483 aigeme- vooimf°rmatle' daB VaD 010 uur Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voor Wedu wen en weduwnaars tel. Lelds advies bureau: 61112 T wentwel Sociëteit Twentwel. Breestraat 19, openingstijden: elke das behalve op ma. do v.a. 21.00 uur Toegang voor mensen v.a 20 Jaar Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenschap Kindercentra Lelden, Hooglandse Kerk gracht 4. tel. 30360. Geopend dl 9.80 Q do 2—4 i r 9.30— 12 i Gespreksa vonden Gespreksavonden Baha-1 gemeen schap Wo 8 uur nam. Kennedylaan 11. Oegstgeest. vr 8.15 uur nam. Pred. Hendrikplantsoen 25 Leiderdorp Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging. Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Mare Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk Werk. skuur dag. van 7—8 i Oude Rijn 44c, spree! 3 uur nam., ma. en dl. var nam., telefoon (071—) 20931 Ook bomen moeten wel eens worden gerestaureerd. En als die bomen dan in de Hortus staan, gaat het zeer professioneel. Zoals gisteren door een van de boomchirurgen van de firma Copijn die in deze grote Japanse notenboom (officieel Ginkgo Biloba L.) was geklommen. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 Giro 57055. Telefoon directie en admlni- «tratie 071-25041. Telefoon redactie 071-21507. Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement I 34,35 Per Post .f 36.75 Jaarabonnement f 126.10 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden bi] betaling te voldoen By tlsche overschry vingen geen ad ministratie- en incassokosten Na bezorging van 18.00—20.00 u Zaterdag van 16.00—18.00 uur Telefoon 071-30500.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2